SYY test spitsen Engelbersen en Jacobs VZC loopt uit in ZRO-strijd Brinkman naar het tweede plan Geslaagde revanche van Juvenilis Officiële waarschuwing voor Hans Campen Schoenen voor keeper Aad Boers De Blok topscorer PM VAN DER WERFF STERK OP SCHOOLSLAG. INTO onderuit Clubrecord Gilles de Rooy WVM3 Aanval Van der Gaag mislukt WOENSDAG 8 OKTOBER 1975 6 Maasland Bet heeft er alle schijn van dat het debuut van NTO in de tweede klas Van korte duur zal zijn. Ook de der de competitiewedstrijd leverde verlies op, zodat de situatie min of meer al uitzichtloos is. Na de grote 9-1 nederlaag van vorige week, ditmaal op nieuw forse cijfers. Berg- schenhock 1 liet er met 8-2 geen twijfel over be staan dat er wel degelijk verschil is tussen de der de en tweede klas. Pas na een 4-0 achterstand scoorde Freek Deus het eerste Maaslandse tegen- punt tegen L, Neeleman. Van dezelfde speler won ook Ted van Uffelen, maar daarmee hield het op voor NTO. Slechts Ted van Uffelen kwam nog tot een partij van drie games. De overige gingen alle in tweeën ver loren, al was dat in het dubbel maar krap; 18-21 en 20-22. NTO 2 daarentegen lijkt hard op weg om naar de derde Mas te promove ren. Rotterdam - Fortuna kwam met een groot aantal atleten in actie op de Nenljtobaan, waar zij, ondanks de stevige wind, toch wel tot enkele goede pres taties kwam. Willy Don bijvoorbeeld be haalde bij de meisjes A, op de 1500 met goud in de knappe tijd van 5.00.6 minuten, terwijl bij de jongens Gilles de Rooy het clu brecord hoogspringen op 1,50 meter bracht Louis Spek, steeds meer geïnteresseerd in de 110 met horden, kwam tot 16.1 sec. Jan van Bode- gom, die binnenkort in Vlaardingen zal gaan wo nen, kwam bij het kogel stoten tot 11.11 meter, Theo Maat, Fortuna's toekomstige tienkamper, Het de speer op 55.44 me ter komen en de discus op 35.58 meter. Voornaamste resultaten: meisjes 100 meter: Mar Schotel 13.4, Btanca van Londen de 60 meter in 9.1 sec. Heren 100 meter: Jan van der Heide in 11.8 sec.; 1500 meter; Cees den Koedt in 4.28; Jan van der Heide in 4.34; Theo Maat in 4.48. Jan van Bodegom liep de 110 meter horden in 20.9 sec. Bij het hoogspringen kwam Hans Scheffers tot 1.35 meter en bij het ver springen Jan van Bode- gom tot 5.47 meter. Jon gens, 110 meter horden; jongens: Robert van Zan ten 18.4; Cees den Hoedt 18.7, Gerrit Bruinstr.a (100 meter) in 19.2 sec. 800 meter: Robert van Zanten 208.0 min. en 1500 meter: Gerrit Bruis- ma 4.36.4 min. VISSEN Vlaardingen De tweede kerstserie van de Henge laarsvereniging 't Alver- tje leverde een hoge vangst op. In het Spui vingen de elf deelnemers niet minder dan 35.970 gram vis en dat bracht het gemiddelde op meer dan 3 kg. per persoon- Topscorer werd Lex de Blok, die liefst 7650 gram op zijn naam bracht en vrij onbe dreigd con cours winnaar werd. De tweede plaats werd op geëist door L. Klos met 5300 gram, terwijl J. Ma- rijn derde werd met 4290 gram. Daarna volgden J. Koster, 3630; H. Klos, 3550; C. Klos, 3450; G- v.d. Vel den, 1850; D. Kollenberg, 1750; F. Groen, 1700; C. Visser, 950 en T. Vis met 850 gram. Voor deelname aan de derde serie wor den de liefhebbers zon dag om 6 uur verwacht bij de haven. Wassenaar SVV heeft er weer een probleem(pje) bij. Hoewel het ver onderge schikt is aan de wederopstan ding tegen de Friese clubs SC Cambuur en Heerenveen, waarmee de lucht weer gro tendeels is opgeklaard, deed de officiële waarschuwing gisteravond voor Hans Cam pen bij Blauw Zwart een bee tje vreemd aan. Een forse sliding was voor de (Wasse- naarse) arbiter Ringelenberg aanleiding de klacht te verta len als een tegenstander on deruit halen terwijl de bal niet in de buurt is. „Vorig seizoen in Maastricht (bij MW, red.) heeft hij bet ook al eens geflikt," aldus het commentaar van de scheids rechter, die wel vertelde, dat Campen na afloop zijn excuses had aangebo den, maar niettemin vond Ringelen berg het nodig de waarschuwing aan de bond door te geven. En dat kan de Schiedammer vrijwel zeker een wedstrijd gaan kosten. Hoofdmoot van het ingelaste oefenduel aan de Wassenaarse Slag - tegen Blauw Zwart (eerste klas) was een versterking te zien in twee m België voetballende Hollanders: Hans Engel bersen van Beveren Waas (reserves) en Cor Jacobs van FC Putte (voor heen CW). Hoewel beide spitsen een groot aandeel hadden in de royale Schiedam se winst (1—4), moet de kans niet al te groot worden geacht dat één of beiden aan de Schïedamse' hoofdmacht zullen worden toege voegd, Buiten hef risico van de investering waren beide nieuwelingen niet in staat een (noodzakelijke) hoofdrol te vervullen. SW is niet alleen gebaat bij een uitbreiding van zijn selectie, van nieuwe spitsen Wordt verlangd door Bas van den Berg dat zij met kop en schouders boven de rest uitsteken. De beide Belgische „vedetten" deden dat juist niet. Niet temin gaf trainer Leo Halkes bedenk tijd. Zeer diplomatiek; „Ik moet er nog eens rustig over nadenken en deze week aan het bestuur een rapport overhan digen." Geluiden van verschilldend bestuursleden gisteravond bij Blauw Zwart—SVV wezen niet al te positief in de richting van nieuwe aankopen, Be vraag of SVV de knoop met de Belgen doorhakt is daarom een hele moeilijke. Hoewel SVV onder het kunstlicht wat professioneler speelde, compenseerde de thuisclub dit gebrek met een grote dosis enthousiasme, daarom zag het er halverwege de tweede helft niet naar uit dat SW met zulke royale cijfers zou gaan winnen. Voor rust was een schuivertje van Hans Cam pen voldoende om SW lange tijd op een voorsprong te brengen, totdat Pieter Donaith halverwege de tweede editie voor de gelijkmaker zorgde. Vanaf dat moment 2akt Blauw Zwart volledig in elkaar en kon SW via Cor Jacobs, Hans Engelbersen en weer Cor Jacobs uitlopen naar 1—4. Vlaardingen Voor de prijs van de week waren alle ogen gericht op Zwaluwen dat zelfs met 4-0 DOTO weerstond en niet alleen in Leen Pijpers, die tweemaal scoorde e» daarmee zijn produktie op zeven bracht (topscorer van de tweedeklassers) zijn uitblinker had. Wat bij voorbeeld te zeggen van doelman Aad Boers die in vijf duels pas éénmaal, in de ouverture tegen NEO 755, behoefde te capituleren. De keus van de sportredactie van het RN/Vlaar- dings Dagblad en Schiedamse Courant, alsmede de Waterweg Courant om deze doelman de paar voetbalschoenen toe te kennen, kwam voor hem als een grote verrassing. „Heb ik het dan zo goed gedaan'', afgelopen zaterdag, vroeg hij zich af. Hoewel DOTO uitblinkt in het missen van kan sen, waren er voor en na rust zeker perioden van uiterste concentratie. Zelfs bij de 4-0 voorsprong wist de thuisclub (DOTO) niet van wijken en daarom moest Aad Boers het laatste kwartier bij herhaling in actie komen. Met één goal tegen heeft Zwaluwen overigens tot dusver de minst gepasseerde de fensie uit de tweede klas. Gisteravond gaf sporthuis Passage, in de persoon van Frans van Rijsbergen, acte de presence, in de kleedkamer van Zwaluwen in Holy, om in gezelschap van trainer Frans de Kruis en overi ge spelers de weekprijs uit te reiken. Van onze sportredactie Rotterdam De VZC-equipe liep weer een minuut uit op concurrent Devel in de ZRO-eompetitie (A) en daarom kunnen de Vlaardingse zwemmers prolongatie van de titel vrijwel niet meer ontgaan. In het Rotterdamse bad West opende Pim van der Werff met een verbetering van 2.1 seconde op de 200 school (2.48.9) en die tijd was van invloed op de overige resultaten. Van SZC-zijde verscheen alleen Kené van der Kuil aan start op de 100 vrije slag, won dat nummer ook in 56.3, maar daarmee was de Schiedamse koek op. SZC is nu al vrijwelgedegra- deerd naar de B-klas, om dat de achterstand op leider VZC al ïs opgelopen tot 9.10.6 min. In het totaal klassement heeft VZC een voorsprong op Devel van ruim 3 1/2 minuut en op Strïjen, dat de derde plaats bezet, acht minuten. In de B-klas staan verschillende clubs al te trappelen om de vrijgekomen plaats in de A-af deling In te nemen en dat zijn ZPB, Rotterdam en de B-for matie van de Vlaardingse Zwem Club. Uitslagen: 100 vrij meisjes onder 10; Paulïen Benne 1.28.2, Nicole Paulussen 1.41. Idem jongens: 4. Peter Helderop 1.24.7, Robbie Claas 1.32,5. 100 rug meisjes onder 14:1. Karin Nieuwstraten 1.14.7, 4. Marian ne But 1.19.6, Joke van Vliet 1.33.7. Idem jongens: 5. Peter Jonkman 1.21.6, Arjan Ydo 1.26, Jacky Dijkshoorn 1.36.7. 100 vrij dames: 1. Ada Pors 1.03.2, 3. Yvonne van Heyst 1.04.3, 5. Irene van der Laan 1.08.5. Idem heren: L René van der Kuil (SZC) 56.3, 2. Rob de Gier 57.7. s 3. Frits Jan Edelijn 1.00.3, 4. Ruud Pijper 1.01.3. 100 rug meisjes onder 12:1. Irma Voorham 1.19,6, 2. Anneke van der Ende 1.22.1, 6. Irma van der Ende 1.26.4. Idem jongens: 2. Marcel Blomsteel 1.21.6, Pieter Kop 1.33.3, Henri de Boer 1.33.6. 20O vrij meisjes onder 14:2. Karin Nieuwstraten 2.24.7, 3. Anneke van der Ende 2,25, fi. Monique Brugmans 2.42. Idem jongens: 3. Peter Jonkman 2.23.7, 5. Mar cel Blomsteel 2,31.9, Arjan Ydo 2.49.4. 200 school meisjes onder 16: 2. Joke van Vliet 3,01.9, 4. Ilse Verhey 3.14.3. Idem jongens: 2. Pim van der Werff 2.48.9, Paul Gast 3.11.4. 4 x 100 wissel dames: 1. VZC in 4.58.8. Idem heren: 1. VZC in 4.27.8. Stand na vijf ontmoetingen: l ,W VZC, 2. Devel, 3. Strijen, 4. p;m van ^ar Werff Lansingh, 5. Kempvis. S. 06r VVem* SCOM, 7. Merwede, 8. SZC. SCherpe tijd. O Oranje Nassau heeft een vierde twaalftal ingeschre ven voor de veldcompetitie O Sportwethouder Rien Bo venberg wil grotere aan dacht voor het onderhoud van clubgebouwen G „Dat de verenigingen zelf moeten doen", luidt zijn diagnose, „nu het achterstallig onder, houd k 150.000,- ten laste komt van de gemeente" 0 Fortuna (voetbal) mag opnieuw een plan indienen, omdat het bestaande kleed kamerplan in de ogen van Rien Bovenberg te ambi tieus is 0 Kosten 475.060 gulden 0 De gemeente wil niet verder gaan dan twee ton O De nieuwe kleedac commodatie, tussen eerste en tweede veld in, zal de „troep" onder de overdekte tribune moeten vervangen 0 De tennisclubs Maas en VLTC wachten met smart op verbetering van de negen banen op park Soenda 0 In '77 loopt het (pacht)contract af met Van der Torre en dan moeten er spijkers met kop pen worden geslagen 0 Het dagelijks Bestuur van de VRSR, dat de wensen van beide clubs heeft aange hoord, wil eerst het (onder zoeksrapport van de KNLTB afwachten 0 Voor zitter Jack van der Meer van av Fortuna spreekt zijn te leurstelling er over uit dat mm het gros van de leden zich niet voor problemen interes seert 0 Hij ziet verder alle sporthallen te klein worden (in aantal) over een jaar of tien als iedereen maar gaat lopen zaalvoetballen 0 FC Vlaardingen '74 begint zon dag aan zijn bekerduel tegen Telstar pas om half drie 0 Vooraf worden drie spe lers gehuldigd, te weten Pe ter Eikelenboom, Ger Pijl en Cees Bouman, in verband met hun 250ste wedstrijd Van onze sportredactie Rotterdam Dat een suiker- bietenoogst invloed kan hebben op de wielercompe- titïe werd onlangs fa de praktijk aangetoond. Een door suikerbieten en de daarbij behorende vette klei onbegaanbaar geworden parcours van het Dordtse De Mol, verplaatste de laat ste rit van de vijfde en laat ste wiel er competitie naar Rotterdam, waar De Pe daalridders als gastheer op trad. Daar is het vooral een strijd geworden tussen de num mers één en twee in het klassement, Niko Moerman en Freek van der Gaag, waarbij de laatste het initia tief stevig in handen nam. Hij was er weliswaar nog niet bij toen Henk Slings, Leen Noppen, Manus Brink man, Niko Moerman en An- dré Hazenberg aan de haal gingen, maar aangezien deze vluchters snel tot de orde werden geroepen was er geen man over boord. Interessant werd het pas toen genoemd vijftal weer aan de haal ging, echter met dit ver schil dat Freek van der Gaag de plaats van Moer man had ingenomen. Een zeer gunstige situatie voor de nummer twee in het klas sement, want van der ,Gaag kreeg zo een beste kans de vijf punten achterstand on gedaan te maken, die hem van de eerste plaats scheid den. Hij moest dan echter zien de zege te behalen of desnoods beslag te leggen op een nog alle perspectieven openende tweede plek. Achter hem zou Niko Moer man minstens naar een zes de plaats, moeten koersen wat inhield dat deze de sprint zou moeten winnen van Joop Meijer, Egbert van Dijk en Dik van Resteren, die hem vergezelden. Freek van der Gaag slaagde er echter niet in uit de kop groep weg te komen wat zijn kansen op de zege tot een mirümum reduceerde daar zijn sprintsnelheid nihil is. Toen inderdaad bleek dat de eindsprint de beslissing zou moeten brengen, was voor van der Gaag de kans op de eindzege eigenlijk verkeken. Het was Leen Noppen die over het snelste eindsehot beschikte, waarmee hij de fel aandringende Manus Brinkman naar de tweede plaats verwees. Achter de koplopers sprintte Niko Moerman achter Dik van Kesteren naar een zevende plaats, wat hem yoor de tweede maal dit seizoen de competitiezege opleverde, daar zijn naaste belager niet verder reikte dan een vierde plaats in deze laatste rit UITSLAGEN Uitslag A-klasse: L L. Nop pen, 2. M. Brinkman, 3. H. Slings, 4. F. v.d. Gaag, 5. A Rozenberg, 6. D. v. KeSte- ren, 7. N. Moerman, 8. J. Meijer, 9. H. v.d. Vaart, 10. B. Bindels. Totaaluitslag: 1. N. Moerman (14 put), 2. F. v.d. Gaag (18), 3. D. v. Res teren (24) 4. B. Bindels (29) 5. J.Meijer (34) Uitslagen nieuwelingen: 1. H. v.d. Berg, 2. W. v.d- Burgh, 3. J. Noordijk, 4. H. Ouwens, 5, A. Rorijs. Totaaluitslag: 1. W. v.d. Burgh (9), 2. K. v,d. Berg (13), 3. J. Noordijk (13), 4. A. den Ouden (41), 5. H. Wijgerse (43). Totaaluitslagen; 14 jaar: 1. L, Godde (8), 2. E. Wittekock (33), 3. A. Fister (37); 12—13 jaar: 1. W. de Hoedt, 2. R. Huisman, 3. L, Valentijn; 10—11 jaar; 1. B. Loerts, 2. R. Stiegelis, 3. S. Brandt; 8—9 jaar; 1. R. Wijnhorst, 2. G. v.d. Berg, 3. D. Dijker. Van onze sportredactie Afgelopen zaterdag avond speelden de teams van basketball- vereniging Juventus haar eerste thuiswed strijden in sporthal Margriet. Het dames team versloeg bet Groningse Olympia met 51-44, terwijl het eerste herenteam met 77-52 zegevierde over Eed Stars uit Soest. Na het verlies van vori ge week tegen JEC/- Boxtel hadden de da mes wel het één en ander goed te maken. Juventus ging dan ook OU me S aro H8W fel van start Door een slechte afwerking van de aanval kon Olym pia in het begin nog wel bijblijven, zodat de stand na vijf minu ten nog gelijk was (4- 4). Daarna ging het bij Juventus beter en konden de dames langzaam weglopen van hun tegenstand sters. Dit gebeurde voornamelijk door goed schieten in de aanval en het sterke ver dedigen van Sylvie Cor- demans, die vele schoten blokte en veel rebounds pakte. Olympia ging in de tiende minuut, bij de stand 1S-10 voor Juven tus, over op een man-to- man verdediging. Dit werd goed opgevangen door de Juventus-dames, die nu nog meer sco ringskansen kregen en daar dan ook gretig van profiteerden. Na vijftien minuten was de stand 28-12. Het ritme van de dames werd echter verstoord doordat er een kabel brak waaraan de borden zijn opgehangen. Na deze gedwongen rust ging het niet meer zo goed bij Juventus en kon Olympia toch weer dichterbij komen, waardoor een 32-24 rust stand werd bereikt. Direct na de rust wist Juventus weer iets weg te lopen, maar het liep niet meer zo goed als in het begin van de eer ste helft. Trainer/coach Frits Spaak ge bruikte nu ook al zijn speel sters. De overwinning kwam in de tweede helft niet meer in gevaar. In de laatste mi nuten ging Olympia nog wel over op zone-press, maar het verschil was toen al zo groot, het niet meer in te halen was. Het einde van de wedstrijd kwam met de stand 5144. In deze wed strijd bewezen de Juventus- dames dat ze wel degelijk tot de top van de eerste divi sie behoren en dat het ver lies van vorige week niet nodig was geweest Tops- coorsters: Margreet van Fut ten 13-9, Sylvie Cordemans 64. HEREN Ook de heren hadden een slechte competitiestart goed te maken. De zaken werden dan ook gelijk in het begin fanatiek aangepakt. Via goed spel werd Red Stars al gauw op achterstand gezet (8-2 na vijf minuten). Door goed verdedigen en goede aanvalsrebound, die vorige week wel erg gemist werd, wist Juventus de voor sprong uit te bouwen (29-16 in de vijftiende minuut). In de laatste minuten van de eerste helft wist Red Stars nog tenig te komen doordat de zone-press van Juventus niet helemaal klopte. De ruststand was 35-26. Ook in het begin van de twee de helft namen de Juventus» heren het heft weer in han den. De spelletjes die Juven tus speelde kwamen er goed uit en omdat ook de re bound goed verzorgd was, liep Juventus al gauw weer uit Na tien minuten spelen was de stand 6540. Vorige week was de man-to-man verdediging van Juventus fout gegaan en daarom pro beerde trainer/coach Jan Start het met deze comforta bele voorsprong nog een keer. Het ging Juventus goed af. Alhoewel Juventus niet verder uitliep, kwam Red Stars ook niet dichter bij, De eindstand van de wedstrijd werd 77-52. In deze wedstrijd bewezen de heren van Juventus dat de nederlaag van vorige week een vergissing is geweest, die in de toekomst hopelijk niet meer gemaakt wordt Topscorers: Wim Cordemans 16-5, Nico van Putten 11-3, Jaap Boon 2-10. De overige uitslagen van^Jte ventus-teams waren: Meisjes junioren: Vastgoed OB a-Ju- ventus a 36-39, Frisol b-Ju- ventus b 49-6. Jongens junio ren: VJ). Bosch Eagles b-Ju- ventus bi 55-64, Juventus b2- Frisol b2 24-25. Heren: Ju ventus 2-Binnenland 2 45-36, Juventus 3-Frisoi 3 29-28.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6