SCHIEDAMSCHE COURANT ïg van werkloosheid niet door Begroting aanzet tot uitvoer van Sail en inks i iortere wachttijd Kaalslaggebieden opvullen Ik sieem de proef V J ËËÈifl Bi spoorwegovergang Nieuwe Damlaan: Koopavond blijft 1 Wethouder IJsbrand van der Velden (PvdA): Bewoners wachten op antwoordbrief gemeentebestuur Bomen langs de Vliet Inspraak bij besteding „feestpot" BBBHM Zeeman valt van perrontrap III1HI Gemeentebestuur wil volgend jaar: "lil Donderdag 9 oktober 1975-, Broersvesl 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtcndiensl 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD _100sle jaargang no. 25424.6 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De daling van de werkloosheid die zich in augus tus duidelijk manifesteerde» heeft in september niet doorge zet. Er is weer een stijging, zij het een kleine, te zien. Bij de mannen kwamen er 26 bij (het totaal aantal werklozen komt daardoor op 1253) en bij de vrouwen 32 (het totaal ligt hier nu op 548). Dit steekt volgens drs. H. J. Harberts, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbu reau Nieuwe Waterweg Noord, gunstig af bij het landelijke beeld. Dat de stijging van het werklozenaantal niet al te groot is wordt verklaard uit het feit, dat ondanks een hoog wekelijks aantal inschrijvingen, weer snel werk gevonden wordt. Het vaka- turebestand blijft vrij constant, vooral bij de mannen; bij de vrouwen is het aanbod van werkkrachten vier keer zo groot als de vraag. Part-timers zijn niet zo in trek In de bouw is de situatie gunstig, hier kunnen veel meer mensen terecht dan vorig jaar in dezelfde periode. Dat komt ten dele omdat verscheidene nieuwbouw projecten aan de gang zijn. Tegenover een overschot aan bouwkundigen en uit voerders staat een tekort aan timmerlui, metselaars en schilders. In de metaalsector is een chronisch tekort aan metaalarbeiders. Via bij- en herscho ling komen ongeschoolden vooral voor deze bedrijfstak beschikbaar. Voor vak bekwame werknemers bestaan er voorlo pig geen problemen. De gehele toename van de werkloosheid in september kan ap rekening van de kantoorsector worden geschoven. Bij de mannen is het aanbod tweemaal zo groot als de vraag, bij de vrouwen vijf maal. Met name goed geschoolden komen snel aan bod. Oudere mensen die een gespe cialiseerde bedrijfservaring hebben kun nen maar heel moeilijk herplaatst wor den. Bij de mannen vormt de jeugd tot en met 22 jaar ruim 20% van het aanbod, bij de vrouwen ongeveer 40%. Directeur Harberts noemtdit hoge percentages, maar van een probleem ten aanzien van dejeugdwerkloosheid wil hij niet weten. Een deel van het bestand wisselthier snel. Problemen zijn er volgens Harberts al leen bti die mensen die eebrek aan oplei ding hebben, onvoldoende gemotiveerd zijn en die bepaalde verlangens hebben waarvoor op de arbeidsmarkt geen mo gelijkheden zijn. Het aantal werkloze buitenlanders staat op een hoger niveau dan normaal; 73 man nen en 59 vrouwen. Aanleiding voor problemen geven deze cijfers nog niet Ook het aantal werkloze rijksgenoten (38 mannen en 40 vrouwen) vormt nog geen ernstig probleem, aldus Harberts, die de werkloosheid van de laatste groep vooral toeschrijft aan gebrek aan opleiding. Vlaardingen De aanbiedingsnota,, waarin de plannen staan van het Vlaardingse col lege voor het komende jaar, is gisteren openbaar gemaakt. Uit de uitgebreide nota blijkt dat de gemeente voor'76123 mHjoen wil uitgeven. De begroting voor dit jaar geeft aan een uitgave van ruim 99 miljoen gulden. Huurverhoging in Indische Buurt Vlaardingen De bewoners van de William Pontswoningen in de Indische Buurt wachten nog altijd op een antwoord op htm open brief, die rij vier maan den geleden aan het college van B. en W. en aan de gemeen teraad stuurden. Hierin hebben rij geklaagd dat de gemeente geen stappen heeft onderno men om de 8% huurverhoging voor deze woningen tegen te houden. Terwijl daar volgens de bewonerscommissie volop aanleiding toe was; als bewij zen voerden rij de slechte staat van de woningen aan. Tweemaal heeft de commissie stadsontwikkeling en volkshuis vesting een antwoordbrief op gesteld, even zovele keren is er geen definitief antwoord uitge komen. De gemeente blijft op haar standpunt staan, dat de Pantswonir.gen geen achter stand in het onderhoud ver toonden. De bewoners beweren dat er wel degelijk een grote achterstand is. Intussen is de renovatie van de Pontswoningen nakend. Binnen veertien dagen wordt begonnen met het opknappen en verbete ren van enkele proefwoningen. Het gehele renovatieproject zal ongeveer anderhalf jaar in be slag nemen. Maassluis De Maassluise vlie ten zullen er binnen afzienbare tijd niet meer al te kaal bij liggen. Het college van B. en W. heeft rich uitgesproken voor het plaatsen van een flink aan tal bomen in de binnenstad. Dit betekent dat er volgend jaar weer geboomte zal staan langs de Noord- en Zuidvliet, in de Veerstraat, aan de Groen van Prinstererkade en de Prinseka de. Deze stijging met onge* veer 30 miljoen is te wij ten aan een aanpassing in de gemeentelijke por tefeuille. In het verle den werden de begrotin gen opgesteld aan de hand van de dan gelden de normen. Bij de begro ting voor '76 is rekening gehouden met de loon- en prijsstijgingen. In de nieuwe begroting is een prijsstijging van ander half jaar verwerkt, het geen weerkomt op de eerder genoemde 30 mil joen. Door deze aanpassing kan de be groting worden verfijnd, de cij fers rijn beter op de werkelijk heid afgestemd. De begroting sluit; er is geen tekort op de gemeentelijke rekening. Het te kort dat dreigde te ontstaan is gedekt door de plannen van het college om enige tarieven en belastingen te verhogen. Daar door komt een bedrag van ruim 1,8 miljoen extra in het gemeen telijke laatje. De voorstellen voor de verhoging van de ver schillende tarieven worden nog in de raadsvergadering van no vember behandeld. In de aanbiedingsnota staan voor stellen die rijn gebaseerd op het verkiezingsprogramma van de progressieven uit "74 Samen Links (PvdA, PPR, D'66 en PSP). „Dat programma is nog niet helemaal verwezenlijkt", aldus wethouder IJsbrand van der Velden (financiën), „we moeten nog beginnen aan het tweede jaar. Pas bij deze begro ting hebben we een aanvang gemaakt". Onderwijs, stadsver nieuwing rijn twee belangrijke zaken. Vooral de kosten voor het onderwijs stijgen. „Dat wordt een probleem. De vraag is namelijk of je deze tendens van stijgingen van onderwijs kan volhouden". Over het realiseren van Samen Links zegt Van der Velden nog: „In een jaar kan je na tuurlijk niet alles realiseren. Het beleid voor dit jaar is voor een groot gedeelte bepaald door het vorige college. Maar ik vind dat het in praktijk Wethouder IJsbrand van der Velden: „Dit is pas een begin" brengen van Samen Links m voldoende mate is gelukt". Meer over de aanbiedingsnota op pagina 3. Schiedam De commissie voor communicatie, wijk- en jeug- daangelegenheden zal worden ingeschakeld bij het zoeken naar een „blijvende herinnering aan het 700-jarig bestaan van Schiedam", zoals de gemeente het uitdrukt In het fonds eeuwviering rit nog zo'n 350.000 gulden. Via de commissie wil men de bevol king en organisaties zoals be wonersverenigingen mee laten denken aan een bestemming. Ook aan andere commissies zal dit vraagstuk worden voorge legd. Het gemeentebestuur wil een zo goed mogelijk beeld krijgen van de wensen die onder de bevolking leven. ■G V 3ST M'dz - O ÊÊL- -> - miMiWiiniiiiiül Schiedam De sluiting stijd van de spoorbomen bij de Nieuwe Damlaan is verkort. Technici van de Nederlandse Spoor wegen hebben de oor- zaak van de vrij lange wachttijd voor het weg verkeer opgespoord en voorlopig verholpen. Definitieve maatregelen komen bij de invoering van de nieuwe dienstre geling, volgend jaar ju ni. De bomen bij de spoorwegover gang sluiten ongeveer een halve minuut nadat treinen in de richting van Rotterdam op het station Nieuwland rijn aange komen. Het gebeurde in het verleden nog als eens vol gens een woordvoerder van de NS dat de treinen door het nieuwe en snelle materieel twee of drie minuten te vroeg waren en dan even. bleven staan om toch op de officiële tijd te ver trekken. Zoals wij al op dins dag 23 september meldden wekte dat nog al eens wrevel bij diverse automobilisten en (brom)fietsers. personeel van de NS is nu, na een klacht van de gemeente, geïnstrueerd om niet eerder dan op de dienstregeling staat aangegeven op het station bin nen te komen. De slagbomen sluiten nu korter, waardoor de wachttijd voor het wegverkeer ook is teruggebracht. „Volgend jaar wordt de dienstre geling veranderd", vertelt men op het bureau van de spoorwe gen in Utrecht, nu kan dat nog niet want het gehele schema grijpt zo nauw in elkaar dat dan ook van een heleboel ande re treinen de tijden moeten worden veranderd". Schiedam Bij het station van de Nederlandse Spoorwegen aan de Horvathweg is de 25-ja- rige Duitse zeeman W. H. van een perron trap getuimeld. De man liep hierbij een lichte her senschudding en een wond aan rijn kin op. Met de ambulance van de GG en GD is hij voor opname naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht Vlaardingen Met het opvullen van de kaal slaggebieden in Vlaar dingen wil het gemeen tebestuur het komende jaar een begin maken. Burgemeester en wet houders denken daarbij met name aan de Blok makersplaats. Land- straat, Parkweg, Oost- havenkade, hoek Schie- damseweg/Oosthavenka- de. Het college van b en w stelt hier voor verschillende procedures voor, afhankelijk van de groot te van de open. plek. Het college wil voor de kleinere kaalslagge-1 bieden via advertenties geïnte resseerde burgers oproepen die in samenwerking met een ar chitect een plan zullen ontwik kelen. B en w laten de raad wetem „Wij stellen ons voor u in het komende begrotingsjaar daarover nader in te lichten". Voor de wat grotere plekken ach ten b en w het noodzakelijk eerst een aantal uitgangspunten vast te stellen. „Daarna zullen we contact opnemen met gega digden waarbij onder andere aan de woningbouwverenigin gen wordt gedacht. Maassluis; Maassluis De koopavond wordt in Maassluis niet ver schoven van de vrijdagavond naar de donderdagavond. Het voorstel hiertoe van het ge meentebestuur werd gister avond met acht stemmen vódr en negen tegen verworpen. Dit naar aanleiding van een enquête die is gehouden onder de bevolking. De burgers ble ken voorstander van een koop avond op vrijdag. De winke liers willen op donderdag avond hun winkels geopend houden. Het merendeel der raadsleden is van mening dat niet voorbij gegaan mag worden aan de wensen van de bevolking. Te meer, omdat de winkeliers in eerste instantie niet" 'eensge zind voor de donderdag kozen. Pas na oprichting van een overlegorgaan deden zij dit weL Het verworpen voorstel van burgemeester en wethou ders werd onder meer gemoti veerd door; „Tegemoet ko mend. aan de wensen van het personeel dat dan niet langer twee 2eer drukke en lange da gen achtereen hoeft te werken. '/Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra koster, be zorgd in combinatie met bet flotterdamsch Nieuws blad, IQ^ Sluur mij dn nieuwsblad 14 dagen gratis op proel toe in combinatie met; Rorterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Wooopl.: Tel.: Deze ben tn open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1