Salomons en Bruinekool over stappen naar Groenoord Hookers pakken HRC NTO ONDERUIT Balverlies breekt Juvenilis op lm 'fe-rl Studie oorzaak van vertrek bij Holy Spirit erg tam Asvion verslagen Eddie WiStekoek Hasse apart in Ahoy EERSTE VERLIES RESERVES VDV Oosterhagen beslist Fortwia strooit records imsi SS3r.\< M®1 DINSDAG 14 OKTOBER 1975 Van onze sportredactie Rotterdam Ruim driedui zend bezoekers waren weer getuige van de prestaties van de regionale renners tijdens de tweede opvoe ring van Ahoy op zondag. Bij de 14-jarïgen waren Ben nie Reeze en Rudie de Bruin (beiden Harga), niet bij machte zich in het ge weld te storten en moesten met een 7e plaats voor Hee- ze en 9e de Bruin tevreden stellen. Dick Krouwel (Harga) had het ongeluk al in de eerste me ters van de puntenwedstrijd te vallen, waardoor van Vliet over zijn wielen heen reed en de wedstrijd op nieuw gestart moest wor den. Toch kwam hij goed over deze tegenslag heen en met twee maal een vijfde plaats, werd hij ook vijfde in het eindklassement der 12—13 jarigen. Eddie Wïltekoek (Coureur) was bij dc 14-jarïgen een klasse apart en wist alle wedstrijden te winnen zoals hij dat wenste. Bij de nieuwelingen kwamen twee Vlaardingers aan de start: Kon Meeldijk en Karei Dupon. Hoewel beiden voor de RC Barrbopoort rijden, hebben zij toch altijd veel supporters uit Vlaardingen bij zich en dat is dan ook wel te merken. In de pnntenrace werd Meeldijk 3e en Dupon 5e. Meeldijk 4e en Dupon 5e in de klassementwedstrijd schoven weer een plaatsje omhoog in het klassement zodat de rit in lijn over 15 ronden beslissend werd voor hun eindklassering. Hierin werd Meeldijk 3e en Du pon 4e wat in het eindklasse ment een derde plaats Meeldijk en een vierde Dupon inhield, SPRINTLADDER Na het voorspel van de jeugd, kwamen de groten aan de beurt. In de eerste wedstrijd voor amateurs met even rug nummers, wist Peter van Wijk (Schiedam) al rijn concurren ten te verrassen en nam alleen een ronde voorsprong die hij niet meer uit handen gaf, daar mee dit nummer winnend af te sluiten. In de sprintladder werd van Wijk uitgedaagd door Peter Grootegoed. Twee maal winnend over de streep komend betekende voor Van Wijk verder spelen in dit on- derdeet. Het slot van deze zondagmorgen bestond uit een koppelkoers over 25 kilometer. Hierin hiel den Peter van Wijk-KIaas Koe tje (beiden RC Schiedam) zich erg lang rustig. Wel gingen zij met vijf andere koppels mee en wisten een ronde voorsprong op te huwen op de rest van het veld. Toen de spaeker aankon digde dat er nog twaalf ronden waren te rijden, ontsnapte Van Wijk. Koetje loste goed af en wist de voorsprong te vergro ten. Wat de rest ook probeerde, de voorsprong bleef groeien. Ie dereen ging geloven in een overwinning voor dit koppel, maar toen de wissel ongelukkig uitkwam (de laatste drie ronden mocht er niet meer afgelost -orden) werden zij ingelopen a Van Wijk had niet de kracht n aan te sluiten. VLAARDINGEN - Hef tweede tiental van VDV heeft de strijd om de bovenste plaats in de Rotterdamse Hoofdklasse te gen Constant 2 met 7—13 verlo ren. Het betekent de eerste ne derlaag voor de Ylaardingse reserves, die tot nog toe wel het beste resultaat bereikten tegen de sterke Constantena ren. Met name Erik de Heide (IS) weerde zich bijzonder goed te gen de „doorgewinterde" Rot terdammer Wim Roozenburg, die met veel moeite een remise behaalde. De Heide gebruikte erg veel tijd en mede daardoor moest hij de laatste tien zetten in een dusdanig tempo doen, dat hij de winst liet glippen. Slechts één VDVer won zijn par tij en dat was teamleer Tam-' boer, die een taktische partij speelde en keurig beide punten op zijn naam bracht Vlaardingen De heren van Pol lux hielden hun plek in de kop goed vast via een knappe 3—2 overwinning op het Rotterdam se Leonidas. De Vlaardingse hockeyers kwamen vta Nico Pe tri op een voorsprong en n'adat Nolko Oosterhagen na een kwartier al voor 0—2 had ge zorgd, twijfelde niemand meer aan de winst. Nochthans kwam de thuisclub terug via Pringer en zelfs werd het gelijk door Klop: 2—2. Vlak voor rust be paalde uiteindelijk Nolko Oos terhagen de stand op 2—3. Na rust zakten beide bockeyforma- tTes diep weg. De jdames van Pollux verloren met 2—0 van het Rijswijkse Te Werve. -v Ab Bruinekool (1) sn Wilfried Salomons tekenen de overschrij vingsformulieren. Van onze sportredactie Schiedam AbBruinekool en Wilfried Salomons, twee van VI aar dings meest talentvolle honkballers, gaan Holy verla ten. Afgelopen week werd dit voor Schiedamse en Vlaar dingse honkbalkringen opzien barende nieuws wereldkundig. Hun nieuwe vereniging is de districtsklasser D D H Groe- noord Ab Bruinekool (20) behoorde met John Colette tot Holy's wer persstaf. In tegenstelling tot Colette, die in Eurostars en Feyenoord zijn sporen verdien de en dit seizoen de Vlaardin gers kwam versterken, is Ab Bruinekool Holy's eigen teelt. Vanaf zijn negende heeft hij bij Holy gespeeld, de laatste jaren in het eerste team. Eerst als relief voor Hubert Huetiug en het laatste jaar tezamen met John Colette. Zijn kracht zit In de snelheid van zijn worpen, daar naast is er ook controle en varia tie in de ballen, die hij werpt. Nationaal werden zijn kwaliteiten erkend door zijn selectie voor het Nederlands B negental; broed- en rijpingsplaats van de A-equipe. Ook maakte hij dit seizoen deel uit van het Rotterdamse Regio Team, dat zich ook het sterkste regio team toonde. Wilfried Salomons (17) honkbalt vanaf zijn elfde jaar bij Holy. Dit jaar be hoorde hij wel tot de selectie, doch Emiel Demuynck was de achtervanger, die meestal in de wedstrijden achter de plaat zat. Wilfried Salomons maakte een tijd deel uit van de selectie van Jong Oranje. Wat beweegt beide honk ballers om van een tweede klasser, die het kampioenschap binnen haalde over te stappen naar een districtsklasser, die dit jaar op de één na onderste plaats eindigde. EINDEXAMEN Ab Bruinekool daarover: „Er zijn 20veel oorzaken, ik ben nu elf jaar bij Holy, dit seizoen was het zo, dat als ik mijn huiswerk af had, dat ik nog even langs Holy ging. En ook het weekend van vroeg tot laat Holy. Je raakt een beetje uitgekeken, daarenboven zit ik in de eindexamenklas op school. Dus ik wil niet te veel tijd meer in het honkballen steken." Voor Wilfried Salomons gelden dezelfde redenen. Daarenboven voelde hij zich als benjamin tussen de routiniers van Holy niet op zijn gemak. Beiden geven een positieve motivatie voor hun vertrek. Toch is natuurlijk wel bekend dat de sfeer binnen Holy de laatste weken het nulpunt naderde. Een onderwerp waarover rij niet aan het praten te krijgen zijn. Ook duide lijk is dat om hun gunsten gestreden is. Welke hoofd- of eerste klasser lijft niet graag een paar talentvolle honk ballers in. Dat DDH Groenoord als districtsklasser uiteindelijk aan het langste eind trok heeft het te danken aan de vasthoudendheid van coach Cor v.d. Velde. Hij zelf over de overstap van Ab en Wilfried: „Ja de avond, dat ik hoorde dat het definitief was heb ik wel een pilsie extra genomen. Wij komen een stuk ruimer in onze mogelijkheden te - zitten. Ik kan het binnenveld nu heel anders gaan indelen, daarnaast kunnen zij natuurlijk een heleboel kennis in brengen en overdragen". Ab Bruinekool valt hem bij: „Op de training van het B-team zeiden Vol kerrijk en Santifoort (de coaches) ook altijd tracht alles wat je hier leert over te dragen". Toch doemt er nog een probleem op. Afgelopen jaar was Ab of Apple, hij weer het zelf ook niet, binnen het B team al omringd door hoofd- en eerste klassers. Zal zijn over gang naar de districtsklasse niet tot gevolg hebben dat een selectie achter wege zal blijven. Vriendelijke Ab lijkt dat risico ingecalculeerd te hebben: „We zullen zien misschien wel" is zijn antwoord. Van onze sportredacties Vlaardingen In een Internatio naal gezelschap van talenten deden de twaalf atleten van Fortuna het uitstekend. In die estafette over 4 x 15 kilomeh verbeterden maar liefst zes at leten hun persoonlijk record. De tijden: Bertus Stigter 54.17, Aad van der Water 56.30, Jan van der Heide 56.38 en Bram de Jong in 57.17. Huib Boeren was dc snelste in de tweede groep estafettelopers in 58.27. Ton van der Meer kwam bin nen En 61.29, Aard van de Boo- gaart in 52.23 en Aard Rozen- daal in 62.27. In de derde wedstrijdploeg van Fortuna maakte John van Gils zijn rentree. Hij liep 53.56, ter wijl Ton van Güs er 59.56 voor nodig had. Jan Gores maakte met 68.30 rijn debuut Guido van der Most liep zijn eerste seniorenwedstrijd in 62.26. De eerste ploeg van Fortuna eind igde op de 25ste plaats, de twee de op de 45ste en de derde op de 51ste plaats. Ook in Zoetemeer kwamen de atleten van Fortuna goed voor de dag. Gilles de Rooij die vori ge week al hetclubrecord hoog springen verbeterde, bracht nu het record op de 110 meter horden op de klokken: 19.2 sec. Robert van Zanten liep op de 5000 meter een nieuw clubre cord in 15.57.8. Voorts was Theo Maat goed voor een vertesprong van 5.94 meter en Cees den Hoedt belandde hiermee op 5.58 meter. Dezelfde Cees den Hoedt liep de 400 meter in 53.6 sec. Tenslotte wierp Ronnie de Blois de discus over de 28 meter. o De overtreding van de Hoekse boys wordt bestraft Van onze sportredactie Hoek van Holland De Hoekse rugbyclub had zich zeer goed voorbe reid op de ontmoeting tegen het derde team van de Haagse Rugby club, dat bovenaan de ranglijst stond. Uiteindelijk moest de te genstand van het zeer jonge team van HRC 3 het toch afleggen tegen het enthousiasme en de overwinningsdrang van "The Hookers", die een erg goede speelden. voorsprong wisten de Hoo kers uitstekende combatïes op de grasmat te leggen, waarbij de tegenstanders keer op keer in de verdedi ging werden gedrukt. Al na drie minuten wist Joop van Dorp uit een losse scrum een try te drukken. Vanuit die snel verworven wedstrijd <50e£e combinaties in üe driekwartlijn werden be loond met try's waarbij vooral de beide flankers Alfred Estoppey en John Copier uitstekend werk de den. Van onze sportredactie Maasland De promotie van NTO lijkt van korte duur te rijn. Na vier wedstrijden bun gelen de Maaslanders trooste loos onderaan in de tweede klas. Alle wedstrijden gingen tot dusver verloren, maar wel licht komt daar nog verande ring in. 21-Up 5 komt morgen nog naar Maasland, en dat is de op papier zwakste tegen stander. Gaat ook deze wed- In Rotterdam keek NTO bij Ale xandria 2 al snel tegen een 3—0 achterstand aan, omdat T. van Sliedrecht rijn drie partijen op rij speelde en alles won. Het gelegenheidsdubbel van NTO Freek Deus en Ted van Uffelen scoorde het eerste tegenpunt: 3—1. Deus scoorde nog twee maal, maar met één winstpartij van Ted van Uffelen was dat niet genoeg, omdat invaller Ton Heine al zijn partijen verloor. 8 verloor thuis met 3—7 van NTO verloor derhalve met 6-4. Sorry 4, na spannende strijd, want liefst zeven partijen gin- strijkJ weer verloren, dan Is Zo hard als het eerste team op gen «n drieën. Peter Hoefnagels NTO net als enkele sefzoe- de terugweg is naar de derde en John van der Meer wonnen nen terug weer snel in de klas, zo hard gaat het tweede beiden éénmaal en samen ook derde klas teruggekeerd. team daar naar toe. De NTO-re- het dubbeL y serves rijn koploper in hun af deling in de vierde klas en pro motie kan bijna niet meer mis gaan. NTO miste de met het eerste meespelende Ton Heine, maar in Vlaardingen bleek Hol land! a an 4 geen probleem. Ruud Muuren en Eddie Janvier scoorden driemaal, Wim de Groot éénmaal en Muuren-Jan- vier wonnen ook het dubbel, zodat het een 8—2 zege werd. Het werd tenslotte 56-0 in het voordeel van de Hoekse rug byers en dat betekent dat HRC 3 gezakt is naar de derde plaats, The Hookers bezetten nu de tweede plaats, terwijl Et- ten-Leur nog steeds ongeslagen bovenaan staat Maar de koplo per moet nog naar Hoek van Holland komen en dat betekent nog volop mogelijkheden voor The Hookers die wel een beter doelsaldo hebben. The Hookers 2 speelde tegen KMD een leuke wedstrijd, al werd er dan er dan met 86-3 een fikse nederlaag geleden. Omdat zondag de rugby-interland Nederland-Schotland wordt ge speeld, zal er komende week geen competitie zijn. The Hoo kers spelen echter een oefen wedstrijd tegen het Nederlands Jeugdteam van 16 tot 18 jaar. Deze wedstrijd wordt gespeeld op The Hookers Place aan de Dirk van den Burgweg in Hoek van Holland. Schiedam— De uitwed strijd welke de dames van Spirit speelden te gen Groen Geel Is met 3—1 verloren. Deze ne derlaag werd in de eerste helft al beslist. Het spel van de Schiedamse hoc key—dames was wat tam. Dit in tegenstelling tot vorige week. Nn luk te het maar niet en de dames van Groen Geel waren net een tikkeltje feller en mede daar ddoor ook sneller. Een zeer twijfelachtige be slissing gaf Groen Geel een strafbal, waaruit de stand op 1—0 werd ge bracht, hoewel doelvrou- we Ine Ar ends de kogel nog wel beroerde. Door dit doelpunt was Spi rit aangeslagen en vijf minuten later was het al 2—0. Net voor de rust zag de thuisclub kans om uit een strafeomer de voor sprong op 3—0 te bren gen. Na de rust draaide Spirit beter en in de 15e minuut kwam het tot een zeer twijfelachtige treffer welke de stand op 3—1 bracht Trees van Rutten was de maakster er van. Spirit toonde na dit doel punt de moed en de wil om tot een beter resultaat te komen. Ondanks hard werken van Annelies Wïl-f lems en Marcelein Hof-i stee bleek dit alles toch niet voldoende om tot een doelpunt te komen. Het was en bleef 3—1. Peter van der Waal op rand van scoren. I Van onze sportredactie Schiedam De dames en heren van Juventus kenden een uitwed strijd. De dames ver sloegen in het verre Groningen Groen Ui len met 40-61. Het eer ste herenteam moest zijn meerdere erken- nen in het Delftse Achilles (59-37). Het damesteam aanvaard de de drie uur lange treinreis naar Gronin gen zonder Jenny Vis ser, Ineke de Wijs en Marja Kooyman, zó dat trainer/coach Frits Spaak met een zeer klein team moest spe len. Omdat er met een leren bal werd ge speeld en omdat de treinreis nog in de be nen zat, kwam Juven tus in het begin moei lijk tot scoren. De tegenstand van de Gro ningse dames was echter zodanig dat Juventus toch nog vrij gemakke lijk aan de positieve bant van de score kon blijven. Na 10 minuten spelen was de stand 11- 14 voor Juventus. De da mes kwamen na de 10de minuut langzamerhand in hun spel, wat meteen resulteerde in grotere voorsprong. Het rustsig- naal kwam bij de stand 1S-26 voor Juventus. In het begin van de tweede helft verminderde de con centratie van de Juventus- dames even, waarvan de Groningse dames goed pro fiteerden. Na vijf minuten in de tweede helft was de stand dan ook nog maar 28-32 voor Juventus. De dames be merkten dit nog net op tijd en gauw liepen ze weer weg van him tegenstandsters. Vooral via een goed schie tende Margreet van Putten wisten de dames hun voor sprong te vergroten. In de 10de minuut stond Ju ventus alweer 30-42 voor. Omdat de Groningse dames weigerden om afstandsscho ten te verdedigen, hoefde Juventus niets anders te doen dan een speelster vrij te spelen die goed kon schie ten en dan zo te scoren. Zo werd dan ook, via 34-50 in de 15de minuut, de eind stand 40-61 bereikt Dat Ju ventus met dit kleine team (7 dames) zo makkelijk kon winnen, lag toch ook voor een groot deel aan het zeer matige optreden van het Groningse Groene Uilen. Iets wat volmondig werd toegegeven door trainer/- coach Frits Spaak. Tops- coorsters: Margreetvan Put ten 6-20, Sylvie Cordemans 4-9 en Tineke Aleman 6-5. VOORSPRONG Het eerste herenteam speelde dit weekend, zonder Nico van Putten (rugblessure), in Delft tegen Achilles. Achil les gold al voor het begin van de competitie als één van de katnpioenskandida- ten, dus Juventus wist wat ze te doen stond. De heren begonnen de wed strijd goed. Al in het begin werd een kleine voorsprong opgebouwd, maar het spel- beeld was toch wel een bee tje rommelig. Er was van beide kanten veel balverlies en de stand was dan ook pas 8-6 voor Juventus na vijf minuten spelen. Na dit tijd stip lukte er nog maar erg weinig bij Juventus terwijl Achilles er juist een beetje begon in te komen. Het re sultaat liet dan ook niet op zich wachten. Door knap verdedigen en goed schieten liep Achilles van Juventus weg. Na 15 minuten was de stand dan ook 12-24 voor de Delftenaren. De laatste vijf minuten van de eerste helft ging ook Achilles weer min der spelen. Juventus kon er echter niet van profiteren, waardoor in dit laatste ge deelte beide ploegen maar zes punten in het totaal kon den scoren. De rust kwam dan ook met de lage stand van 28-14 voor Achilles. De tweede helft liet al niet meer zien. Juventus ging beter verdedigen maar het schie ten liet nog steeds veel te wensen over. Achilles had het tempo al weer gauw te pakken. Na 15 minuten was de stand dan ook 28-55 voor Achilles. In de laatste vijf minuten toen de wedstrijd al verloren was ging het weer wat be ter. Achilles werd nu goed in bedwang gehouden en Ju ventus scoorde nu zelf ook regelmatig. Het einde van de wedstrijd kwam bij de stand 37-59. Verdedigend zat het bij Juven tus niet slecht in elkaar, maar aanvallend was men de goede richting kwijt Dit verlies heeft Juventus vooral aan zichzelf te danken, want ook de Delftse tegenstanders waren niet in hun beste vorm. Topscoorders: Wim Cordemans 4-5 en Peter van der Waal 1-8. Van onze sportredac tie Schiedam De da mes van Asvion hebben in de uit wedstrijd tegen het vorig seizoen gede gradeerde Hudito, genoegen moeten nemen met een ne derlaag van 1—0. De dames van de thuisclub waren in dividueel en als ploeg beter dan As vion. Het onder vond echter dat de verdediging van de Schiedamsen hecht in elkaar zat As vion, nog zonder de zieke Ineke Ma- grijn, heeft zich dapper geweerd en vooral doelvrouwe Yvonne Buter en rechtshalf Juliët Hoek blonken in deze wedstrijd uit. In de tweede helft kreeg Asvion meer greep op het spel. Het kwam tot goe de combinaties maar toen bleek dat ook de verdedi ging van de thuis club een hecht doortimmerd ge heel was. Het was en bleef 1—0, want dat, naar later zou blij ken, winnende doelpunt voor de thuisclub viel kort voor de rust uit een strafeomer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4