DAHLIA VERENIGING SCHIEDAM BIJEEN Officier van justitie over duistere Vlaardingse NV: „KAARTEND 'JIS VOL ROTZOOI" de koers NIEUW CLUBRECORD IÏARCEL BL OMSTEEL Koevermans beheerst PvdA-fractie schuift af Come-back van Wiima Pors WOENSDAG 15 OKTOBER 1975 Romeinen in Vlaardingen HOEKSE DEELRAADSVOORZTTTER: JAARVERGADERING PLATTELANDSVROUWEN BIJDRAGE Hengelsport De Ruisvoorn „Blijf af van Maasland" ONDERLING Eigen weg? 4' Vlaardingen Amandus de Ka- ninefaat speelt de hoofdrol in de lezing die op donderdag 16 oktober wordt gehouden door de Archeologische Werkge- meenschap Nederland. De afde ling Helinium heelt een serie dia's en vondsten gerangschikt om het verhaal te vertellen van Amandus ofwel De Romeinen in het Westland, om precies te zijn in Poeldijk. Iedereen die belangstelling heeft voor dit on derwerp of de amateur-archeo- logie in het algemeen is wel kom. De lezing begint om 20.30 uur in een van de zaaltjes van de Lijndraaier Baanstraat 4 in Vlaardingen. Rotterdam - „Het ia net een film, die weer eens wordt geprolongeerd. Een film, gemaakt naar de roman over een tuo- deme oplichter. Het mooie dekor is maar een kaartenhuis met erach ter allemaal rotzooi", zo begon de officier van justitie, mr. mej. A* G, Korvinus, met haar vi sie op de zaak tegen de Rotterdammer Ber- nahrd K, (33). Deze werd ervan beschuldigd drie jaar geleden geld te heb ben weggenomen uit de kas van de NV Vagi uit Vlaardingen. Le lange periode, dat het geleden is, duidt er al op, dat er méér achter deze affaire zit Een pro cesverbaal van vijftig bladzij den en een rapport van de eco nomische controledienst van nog eens tientallen pagina's zijn daarvan stille getuigen. Bemhard K. was van december Tl tot juni *72 direkteur" van de Landelijke Inkooporganisatie ■Nederland „Lion" en de handel maatschappij Vagi NV in Vlaardingen. In juni treedt hij zogenaamd af en komt er een direktrice. Weer een maand later wordt de 37-jarige stoffeerder Herman Koevoet benoemd tot direkteur. Koevoet voor de rechtbank: „Ik deed wel eens klusjes "voor K. Op een gegeven moment komt lüj bij me. Om kwart voor elf stapt hij binnen, om vijf over elf was ik tot direkteur be noemd. Maar zo heb ik me noo.it gevoeld. Brieven openen mocht ik niet We) moest ik af en toe bestellingen afleveren of ergens gaan stofferen. K, bleef voor mij de baas, ik was het voor de buitenwacht". „Het is allemaal op een wat vreemde manier gegaan", stelt rechtbankpresident mr. Ftan- kel. „Niemand weet iets van aandelen af, er worden geen a andeelhoudersvergaderingen gehouden". Verdachte K: „Dat is niet nodig. Zo'n grote NV was het niet. Alles gebeurde heel gemoedelijk onder een kopje koffie". In oktober gaat de 2aak failliet, want door Vagi NV worden dingen beloofd, die niet kunnen worden waargemaakt Voor 45 gulden per jaar kan iedereen een pasje krijgen, waarmee zeer hoge kortingen op allerlei artikelen zullen worden gege ven. Veel mensen sturen de 45 gulden, maar het pasje blijft weg. Leveranciers worden niet betaald; klanten, die goederen vooruit betalen, kunnen naar hun bestelling fluiten. K. wordt nu beschuldigd van diefstal uit de kas, iets, dat hij fel ontkent „Ik nam 's avonds vaak geld mee, maar daar kocht ik de volgende morgen goederen van en die bracht ik mee naar de zaak." Herman Koevoet, die na het fail lissement alle schuldeisers en boze klanten op zijn nek kreeg, zegt „Het enige dat hij wel eens meenam waren goederen uit Zoetermeer. Verder stak hij het geld in eigen zak". Voor de officier van justitie is de zaak duidelijk. „K. is maat- schappelijk vrij gevaarlijk, zoals hij te werk is gegaan. Ettelijke mensen zijn erin ge tuind. Ik eis vijf maanden ge vangenisstraf onvoorwaarde lijk". Volgens K's raadsman is die eis absurd. „Het proces-verhaal staat vol vermoedens, veronder stellingen en verdachtmakin gen. Hetzelfde geldt voor het rapport- van de economische controledienst waarvan de ma ker niet objectief is geweest. De gang van zaken in het bedrijf mag dan niet helemaal zijn ge weest zoals in het wetboek van koophandel staat, van diefstal is geen sprake. Materieel is het nooit anders geweest dan dat K. de inkopen deed en daar voor geld meenam. Omdat er niets is bewezen verzoek ik vrij spraak". Uitspraak over twee weken. e Maasland - De afdelingMaasland de vorig jaar gehouden honds- van de Nederlandse Bond,van reis naar Amerika. Hiervan Plattelandsvrouwen houdt don- worden ook dia's vertoond, derdag 16 oktober haar jaarver gadering- Tijdens deze bijeen- De avond,die ook wordt opge- komst geven de dames Van luisterd door het zangkoor, be- Bergen Walraven en Grave- gint om kwart voor acht in zaal land-de Zeeuw indrukken van het Trefpunt Van onze sportredactie Vlaardingen - De tweede rit tussen de verenigin gen Schie dam i' - mr", de -astrïjd werd ir /i verreden, werd ï.»vmen gedic teerd door de oudjes uit het wielergebeuren. De 36-jarige Sjaak Koever mans en de 35 jaar tel lende Kees Kouwenho- ven zijn niet uit de voor hoede weggeweest en ontpopten zich zelfs als de tempoheulen van de wedstrijd. Om het ge zegde "de oudjes doen het nog best" extra re liëf te geven, dook in de laatste ronde ook Man us Brinkman nog in de kopgroep op. Met zijn 41 jaar won hij de wed strijd in jaren glansrijk van zijn toch bepaald niet piepjonge metgezel len. Hoewel het wielerfieizoen op ster ven na dood is, volgende week wordt in Vlaardingen de slui- tingsrit verreden, was dit be paald niet aan bet tempo te merken. In de snerpend koude wind moesten vele renners dan ook afbaken, terwijl het peloton halverwege de koers in stukken gereden werd door een kop groep bestaande uit Kees Kou- wenhoven, Sjaak Koevermans en Hans v.d. Oever. Dit drietal heeft er echter wel hard voor moeten knokken om weg te blijven, want zij werd op de hielen gezeten door een fel ja gend kwartet, dat bestond uit Peter Pots, Manus Brinkman, Niko Moerman en Dirk Dijks- hoorn. Hoewel Peter Pots enkele ronden voor het einde moest afhaken, zette het overgebleven drietal achtervolgers de laatste ronde za krachtig in, dat Manus Brinkman aan een jump vol- doende had om bij de koplo pers aan te sluiten. Op het mo ment dat de Schiedammer bij de kopgroep aanhaakte werd de eindsprint echter net ingezet, waardoor Brinkman'? kansen op de zege definitief de grond In werden geboord. De spurt leverde geen en kel probleem op voor Sjaak Koevermans, die ziek behendig langs Kees Komvenhoven ma noeuvreerde en weer be wees in de clubwedstrij den bijna niet te klop pen te rijn. Hij slaagde er echter net niet in Kou leenhoven van de eerste plaats in het klas sement af te fietsen en bleef met één punt te kort steken op de twee de plaats. Zijn zege le verde wel een belangrij ke bijdrage voor het waarmee De Coureur de driekamp tussen ge noemde verenigingen wist te winnen. Uitslag clubs: 1. Coureur (95), 2. Hollandiaan (81), 3. Schiedam (45). Uitslag A-ldasse: L S. Koe vermans (C), K. Kouwenhp- ven (H), 3. IL v.d. Oever (H), 4. M. Brinkman (S), 5. N, Moer man (C), 6. D. Dijkshoorn (K), 7. F. v.d. Gaag (C), 8. L. Förster (H), 9. H. v.d, Vaart (C>, 10, B. KanselaarfS). Totaalklassement over twee ritten: 1. K. Kouwen- hoven (10 pnt), 2. S. Koever mans (9), 3. K. Koetje (4), 4. N. Moerman (3), 5. H. v.d. Oever (3). Uitslag nieuwelingen: 1. W. v£d. Burgh (C), 2. J. v.d. Hoeven <C), 3. H. v.d. Berg (O, 4. J. Noord- ijk (S), 5. R. Rolvink (H), 6. E, Beukers (H), 7. R, den Ouden CS), 8. E. Rorijs ((S). Totaal: 1. H. v.d. Berg, 2. J. Noordijk, 3. W. v.d. Burgh. Jeugduitsiagen: 12—13 jaar: 1. R. Huisman (S), 2. J. Fister (eind- winnaar), 3. L. Valentijn (S). 10—11 jaar I. B. Loeris (eind winnaar), 2. R, v. Vliet (S). 6-9 jaar 1. R. Wijnhorst (eindwin naar), 2. E. de Ruiter. Marcel Blomsteel: Met de felicitaties van de sportwethouder Vlaardingen VZC beeft in het Kolpabad de clubstrijd voortgezet met de schoolslag voor de oudere jeugd. Daarin bereikte Marcel Blom- steel bij de jongens on der 12 jaar een nieuw clubrecord in 1.31.2 te gen 1,31.8 van destijds Pim van der Werff. Daarentegen komt de zelfde Pim met zijn 1.15.7 nu dicht bij het clubrecord van Kees Smit (1.15.4) en Rob Valk (1.15.2). Het ziet er naar uit dat eerstdaags die records zullen val len. Vooral in de breed te aldus gezien de uit slagen bij die schoolslag is VZC sterker gewor den, daarom kan de Vlaardingse Zwem Club met vertrouwen de na derende Culligancompe- titie tegemoet zien. Hoe wel de jeugd zich steeds meer naar voren dringt, heeft VZC nog altijd een Marianne Vermaat, Wii ma Pors en Gerrit Buys achter de hand om de gaten te dichten. Opvallend was de sterke tijd van Yvonne van Heyst (1,24.4), die daarmee Ada Pors naar het tweede plan verwees. Wiima Pors vierde op die 100 meter schoolslag haar come-back en zal met wat meer conditie zeker nog een rol van betekenis kun nen gaan spelen. Paul Gast drukte een tijd af van LI6.9, maar moest wel Pim van der Werff in 1.15.7 en Gerrit Buys in 1.15.9 voor laten gaan. Ruud Pijper klokte 1.17.1 en Rob de Gier 1.18.3. Frits Jan Edelijn had er een tijd voor nodig van 1.18.1. Het sterke veld. heeft daarmee een kans om op de estafettes wisselslag niet zoveel terrein prijs te ge ven. Uitslagen: 100 school meisjes 1952/1963: 1. Anneke van der Ende 1.26.7, 2. Marjon van Neu- ren 1.27,1, 3. Marianne But 1.28.2, 4. Irma van der Ende 1.31, S. Irma Voorham 1.32.2, 6. Monique Brugmans 1.34. Idem jongens: 1. Marcel de Gier 1.29.7, 2. Marcel Blomsteel 1.31-2 (clubrecord voor j.o. 12), 3. Henri de Boer 1.32,9, 4. Hugo van Santbrink 1.34.3, 5. Marcel van der Kxuk 1.38.8» 6. Arjan Ydo 1.416. 100 meter schoolslag meisjes 1960/1961: 1, Joke van Vliet 1.23,9. 2. Karin Nieuwstraten 1.24.4, 3. Ilse Verhey 1.28.5, 4. Diane Edelijn 1,31.2, 5. Helma Harte veld 1.39.7, 6. Irene van der Laan 1.45.2. Idem jongens: 1. Peter Jonkman 1.24.7,2.Ton- ny Ruys 1.25.2, 3. John Gouw leeuw 1.29,2, 4. Aran Wijnhorst 1.32.3, 5. Joop de Jong 1.32,5, 6, Jacky Dijkshoorn 1.34. 100 meter schoolslag 1959 en eer der, dames: I. Yvonne van Heyst 1.24.4, 2. Ada Pors 1.24.8, 3. Els Nieuwstraten 1.28.1, 4. Wiima Pors 1,33.6, 5. Wiima Bekkering 1.41.3, 6. Marianne Vermaat 1.43.8. Idem heren: 1. Pim van der Werff 1.15.7, 2- Gerrit Buys 1.15.9, 3. Paul Gast 1.16.9, 4, Ruud Pijper 1.17.1, 5. Frits Jan Edeiïjn L18.1, 6. Rob de Gier 1.18.3. - f Vaii onze sportredactie Vlaardingen De twin tigste serie van de hen- gelaarsvereniging De Ruisvoorn is bepaald geen succes geworden* Voor het eerst werd ge- concourst in het Wantij- park te Dordrecht waar de totale vangst nog be neden de 6 kilo bleef- Ej bevonden zich vrij veel bootjes in het viswater, hetgeen het gunstig van gen geen goed deed* Winnaar werd P. Heijndijk mrt 1920-gram. Mevrouw, Boer haar man vingen bejde 1030 gram en deelden zodoende de tweede en derde plaats- "H- W werd vierde met 670 gram; J- HolJenberg vijfde met 570 gram; H. Waarden burg met 560 gram en W; Mulder zevende met 170 gram.- De over ige deelnemers keerden-zonder vangst huiswaarts. -« Zondag 19 oktober wordt.de vol gende serie gehouden...Vertrek om 6 uur van het bekende ver- trekpunt, - k Boek van Holland Deelraad?- stelden de oranjevereniging daar wel aan helpen",1 aldus voorzitter L. van der Houwen voor meer ergens subsidie te Van der Houwen die eraan toe- verwijt de socialistische frac- vragen om de rekening te beta- voegt dat de PvdA zelf de bal tie in de Hoekse deelgemeente- 'en. aan hel rollen heelt gebracht raad dat men de verantwoorde- over het zenden van rekeningen lijkheid voor bepaalde zaken Van der Houwen vraagt zich hier- voor het uitoefenen van dienst- probeert af te schuiven. De bij af of het nu werkelijk zo en door gemeentelijke instan- heer Van der Houwen liet dit belangrijk is of deze gelden uit hes. „Nu de zaak een sneeuw- blijken toen hij commentaar de linker- of uit de rechter bai dreigt te worden, wil men leverde op de brief die de Pv- broekzak komen. de verantwoordelijkheid naar dA beeft geschreven naar aan- „Wat de PvdA wil, is via rekenin- anderen doorschuiven, leiding van de rekeningen die gen en weer aanvullende subsi- de Rotterdamse ROTEB naar dies het geld overbrengen van De PvdA wil dat de Oranjevereni- de Oranjevereniging en de de ene gemeentelijke dienst ging nu maar subsidie vraagt VVV heeft gestuurd. De be dra- naar de arid ere, dus zo onge- hij het comité nationale belan gen die de ROTEB vraagt voor veer van de linker- naar de gen. Het zou misschien beter het schoonmaken van een rechterbroekzak. Als de socia- zijn deze vereniging te verwij- straat vindt de PvdA ex orb i- listen niets belangrijkers te 2en naar de partijkas van de tant hoog en de socialisten doen hebben, dan kan ik ze PvdA". Rotterdam Op de informatieve avond die de WD in Botter dam heeft gebonden, is de posi tie van Maasland als oaks- maakbaar deel van het Vest- land naar voren gekomen. Fraktievoorzitter Ginjaar van Provinciale Staten was teer pertinent in zijn antwoord op de vele vragen van de talrijke aanwezigen met name over de positie van Maasland die bij 4e nieuwe bestuurlijke indeling bij Rijnmond was gedacht. „Maasland behoort bij het West- land en dat moet zo blijven", verklaarde hij. „De WD is al weinig gelukkig met het aantal van 26 mlniprovincies, waar mee dit kabinet alweer eens een grotere greep naar de macht doet Wij als WD-fraktie zullen dan ook allereerst sterk pleiten voor minder dan 26 provincies nieuwe stijl. En daarnaast zul len wij ons, al moet de onderste steen boven, tot het uiterste in spannen om Maasland voor het Westland te behouden. Als én Maasland én het hele WcsÜand van oordeel zijn dat zij bij el kaar horen te blijven, vindt de WD dat daar gehoor aan gege ven moet worden", aldus sta tenlid Ginjaar. Van onze sportredactie VLAARDINGEN - het clubkampioenschac van VDV werden <fe vq leende partijen ge. speeld: Van Mastrigt—R. Bolderhefj 2-fl Van Veelen—Heuvelman 2~fl' Van den Kerkhoff—K. Soldek heij 2—0, Verburg—R. Bolden heij 2—6, Biel—Van Hertum 2—0, Suyker—Bredius Van der Harst—Lucassen 2-6 Mostert—Korver 2—0, Verbur. g—K. Bolderheij 1—1, Boude- wijns—Geldof 1—I, Mostert-, Peels 0—2, Nentjes—Boude- wijns 0—2, Lucassen-Autar 0—2, Van der Harst—Gei<jy 0—2, Tedja—Tom 0-2, Peek s—Autar 0—2, Van der Kuil— Voerman 0—2, Bel—Nentjes Schiedam De leden van de Dahliavereniging „Schiedam" waren bijeen voor een werkbe spreking nu het eerste en suc cesvolle seizoen nu weldra ach ter de rug is. Een seizoen overi gens dat bijzonder succesvol is geweest zo zei voorzitter L. C. de Graaf. In mei van dit jaar gestart was het mogelijk ge worden ora met de eerste bloe- menoogst van de eigen collec tieve tuin te exposeren op de begin september gehouden Dahlia Expo 700 Schiedam. Hier sloeg de ingerichte stand een uitstekend figuur tussen die van meer ervaren amateur- kwekers. Dit resultaat is voor een groot deel te danken aan de zelfwerk zaamheid van de leden, de advi seur, de heer A. de Bruijn en uiteraard de gemeentelijke in stanties, aldus de voorzitter. Binnenkort gaan de dahliaknol len uit de grond. Na een winte- ropslag worden van een groot gedeelte hiervan stekken ge trokken in hiervoor aan te schaffen broeibakken. Het nieuwe lid, J. v-d. Haven uit Rotterdam, een ervaren dahlia kweker zal het bestaande assor timent met een aantal nieuwe soorten, uitbreiden. Zelf zal hij als adviseur de leden hij de teelt hiervan gaan begeleiden. Voor het nieuwe seteoen is het algehele toezicht op de dahlia- tuin opgedragen aan het lid, L. van BameveJd. Binnenkort krijgt men de beschikking over een werkwagen voor opslag van tuingereedschappen enz. Na Expo 700 riJn er vijf nieuwe leden tot de vereniging toege treden. Er zijn nu reeds uitnodi gingen bij het bestuur binnen gekomen om mee te werken aan regionale tentoonstelling van de Nederlandse Dahlia Verenigingen in 1976. Het met een fraai bloemwerk aanwezig zijn op een Rotterdamse Volk- stuintèntoonstelling heeft er toe geleid, dat ook hier de teelt of kweek van dahlias weldra op grote schaal terhand zal wor den genomen. De voor de tentoonstelling in de sporthal Margriet met andere op de natuurgerichte verenigt», gen zullen in de toekomst be- stendigd blijven en zelfs wor- den uitgediept Als gevolg hier van gaan bloemschiksters van de KMTP en de beide volfc. stuinverenigingen de in novem. ber te houden grote vogeltesv. toonstelling van de Nederland- se Bond van Vogelliefhebbers, afd. Schiedam met bloemwer ken opsieren. Voor de leden van deze drie ver enigingen en van de Dahliaver- eniging wordt op 2l oktober in gebouw Christelijk SoriaJe Be langen een bijeenkomst gehou. den. Dan worden dia's en. een kleurenfilm vertoond, gemaakt van de tentoonstelling en aa. tijdens ,de gehouden nationale bloemschikwedstrijden in de Flevohof. Na afloop zal een hiervoor sa mengesteld forum vragen gaan beantwoorden over wat de aan- wezigen zoal wil/en weten over het kweken van dahlias en an dere soorten bloemen en plan ten. Maassluis is een wandel en fietspad rijker. Dit pad begint precies op de gemeentegrens van Maassluis en Maasland aan de linkerzijde van de Noordvliet, waarna het omhoog loopt naar Rijksweg 20. Via het via- dukt over de Noord- en Zuidvliet, waar vandaan men een aantrekkelijk uitzicht heeft op o.a. de Wippersmolen en de bei de vlieten, voert het pad naar het recreatiepark Sluispolder-West Hoewel een bord met de tekst „Eigen weg rijks waterstaat", dat aan het begin van het pad staat, een andere indruk zou kunnen wekken, kunnen wandelaars en fietsers ongehinderd van dit pad gebruik maken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4