DHS na i ast i en onder ARIE VAN DE WEND: KEIHARDE WERKER Kringrecord VZC's enige troost AF Maassluis wijst de Westland-Marathon wéér af SZC snel geïrriteerd tegen RZV SW vlot langs Noordwijk 1 Ad Bouwens zet plannen toch door TWEEDE ABO-CURSUS Voetbalschoenen voor FGVs middenvelder Jeugd Schiedam breekt door WOENSDAG 15 OKTOBER 1975 Schiedam Gisteravond speel de DHS in het kader van zijn eigen nederlaagserie tegen het C-elftal van Feyenoord. - Beide ploegen hebben het pu bliek een op hoog peil staan de wedstrijd voorgeschoteld- Dat de jonge profs van trai- J ner Zonderland uiteindelijk met 1-4 hebben gewonnen, was, hoewel verdiend, toch iets geflatteerd. Twee doel punten in een minuut ges coord door Theo Juistenga, halverwege de tweede helft, beslisten de tot dan toe open strijd. Al direct' vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Vis gingen de Feyenoorders met snelle, open aanvallen het Schiedamse bol werk te lijf. AI in de 6e minuut had dit succes. Wim Bos kreeg van links de bal aangespeeld, omspeelde twee verdedigers en passeerde met een diagonaal schot doelman Rob van de Berg. DHS was allerminst aangeslagen en verplaatste het spel naar de Feye noord helft Vooralde uitblinkende middenvelders Frans Vos en Hans Vermeer verzetten daarbij bergen werk. Wat in de competitie te zelden gebeurt, gebeurde nu wel. De snelle Sjaak Lemen werd goed in de diepte gelanceerd en wist verwarring in de Feyenoord-defensie te stichten. In de 12e minuut had dit succes. Opnieuw ging Sjaak Lemen diep op een pass van Frans Vos en hij trok de bal scherp voor het doel Nol Roozen was op tijd meegekomen en met een fraaie kopstoot bracht hij DHS naast de Rotterdammers. Beide ploegen bleven voor een aanval lend concept kiezen, zodat er voor beide doelen regelmatig kansen ont stonden. In de 20e minuut was het Feyenoord dat opnieuw de leiding nam. Steve Wegerle kwam voor rechts op het Schiedamse doel af en zijn half-mislukte trekbal carambo leerde via een uitgestoken been ach ter doelman Van de Berg. Ook na dit doelpunt was er van enig overwicht van Feyenoord geen spra ke. DHS bleef het hoge tempo goed volgen en wist zich evenveel kansen te scheppen ais de bezoekers, Goed keeperswerk van Edward Elvers stond echter een Schiedamse treffer in de weg. Omdat ook Rob van de Berg in het DHS-doel de nodige fraaie saves verrichtte, bleef de stand tot aan de rust ongewijzigd. In de pauze was er een muzikale show van de Senior Rijnmond band, die de verkleumde bezoekershet hart ver warmde. In- de tweede helft ontwikkelde zich hetzelfde spel beeld. Twee hardwer kende ploegen, die met soms fraaie staaltjes voetbal het publiek wisten te boeien. Ook nu had DHS geen moeite met het hoge tempo, al werden de passes iets minder zuiver. Tot aan de 65e minuut bleef de stand 1-2. In die 65e minuut mocht Feyenoord een vrije trap nemen, even buiten het 18 meter-gebied. Een ingestudeerde ac tie, waaraan drie man deelnamen, verraste de DHS-defensie dusdanig dat Theo Juistenga tijd kreeg in te koppen en daarmee Feyenoord op 1-3 te brenger. Twintig seconden later was het opnieuw Juistenga die doel puntte. Bij een actie over links kreeg hij de bal in vrije positie en maakte met zijn schot doelman Rob van de Berg kansloos. Een verbaasd DHS probeerde onmid dellijk iets terug te doen. Bij een aanval over links gaf Sjaak Lemen de bal precies op maat aan Piet Roo zen, Deze kopte van dichtbij hard in, maar doelman Elvers wist met veel geluk het leer te stoppen. Ook Sjaak Lemen liet even later een fraaie kop bal los, maar de bal ging juist naast. Een hard werkend DHS zag geen kans meer de stand nog te wijzigen, zodat de jonge Feyenoord-profs met 1-4 ze gevierden. Schiedam Na vijf clubs uit de KNVB wees de loting die wekelijks uitmaakt bij welke club een verslag gever van deze krant het paar Patrick voetbalschoe nen beschikbaar stelt eindelijk een afdelingsclub aan: FC Nieuwland '66, uitkomend in de 2e klasse zondag RVB. En in de. thuiswedstrijd tegen Aeolus was het middenvelder Arie van de Wind die zich het meest op de voorgrond speelde. Met name de eerste helft vervul de Arie van de Bind een be langrijke rol. Niet alleen slaag de hij er in met zuivere passes openingen te creëren voor FC- bTs snelle spitsen, maar fun geerde vooral als spelverdeler, - waardoor de Schiedammers in staat bleken Aeolus het tempo op te dringen. Een iets minder sterke tweede helft compenseerde Van de Wind door er keihard voor te werken en wanneer nodig zijn defensie hulp te bieden. Rede nen genoeg om Arie van de Wind na de wedstrijd op de hoogte te brengen van het feit dat hij de voetbalschoenen in ontvangst zou mogen nonen. Getuige zijn verbaasde reactie had hij er niet op gerekend. De door sporthuis Passage en deze krant beschikbaar gestel de Patrick voetbalschoenen (in totaal worden er 26 clubs uitge loot) werden reeds uitgereikt aan: Hans Verhart (RKWIK), Henk Scharloo (HBSS), Ton Vorstenos (HDVS), Pim van de Burg (VFC), Aad Boers (Zwalu wen) en Arie van de Wind (FCN •66). Aan de wekelijkse „competitie" wordt deelgenomen door alle standaard elftallen van de voet balclubs uit het Waterwegge bied. De wedstrijden, die door worden aangewezen, niet van te voren békend ge maakt Pas na de wedstrijd neemt de verslaggever van de ze krant kontakt op met het bestuur van de club en de be trokken speler. Frans van Rijsbergen overhandigt Arie van de Wind zijn paar voetbalschoenen. Van onze sportredactie Vlaardingen VZC heeft de Jan Nelissen trofee niet kunnen prolongeren. Daar voor bezat winnaar Blosa Regio (Venlo) gastheer te veel talent. Anders ge zegd, ondanks scherpere tij den (persoonlijk) van Pau- lien Benne en Robbie Cl aas, bleef de Vlaardingsc jeugd in het Limburgse land te ver achter. Op het laatste onderdeel, de 4x100 vrij heren, heelt VZC er van alles aan gedaan om de 13.1 sec. achterstand te ver wijderen, maar ondanks een kringrecord op die es tafette (3.4113) greep VZC naast het kleinood. Wel haalde het PSV (Eindho ven) in, zodat het uiteinde lijke zilver tussen clubs als MZPC, Breda, AZPC, De Ussel en De Rijn toch wel enige glans bad. De VZC-herenploeg (Ruud Pijper, Paul Gast, Rob de Gier en Frits Jan Edeüjn) voerde op die 4x100 vrij het tempo zó hoog op, dat gerenommeerde forma ties van Mosa R en PSV snel werden weggedrukt Met als ge volg een verbetering van het kringrecord met maar liefst 4.9 seconde. Naast al die jubel over dat krin grecord toch twijfels over de jeugd, waarover trainer Theo Romein de scepter zwaait Ach teraf blijkt wél dat splitsing bij die jeugd tussen recreatie- en prestatiegroep bittere noodzaak was. Veel zal nu van de naar prestaties neigende jeugdzwem- mers afhangen of de kloof tus sen die categorie en de geves tigde orde snel kan worden overbrugd. Voor VZC waren er verder nogal wat „gouden" resultaten. Zoals die eerste plek van Yvonne van Heyst op de 100 rug in 1.12, terwijl Diane Edelijn met haar 1.08.1 de sterke Wilke Peeters naar het tweede plan schoof. Ruud Pijper claimde goud op de 100 vlinder in 1,01.2 en Ada Pors had er voor de vrije slag 1.02.4 voor over. De harde training, vroeg Is het seizoen, liet niet na slachtof fers te maken, zoals het trio Joke van Vliet, Karin Nieuw- straten en Marcel Blomsteet, die In tijden op bon afstanden achterbleven. Maar ter com pensatie: Anneke van der Ende greep zilver op de 10O vlinder In 1.16.2, Rob de Gier dezelfde plek op de 100 vrij in 56.5. Pim van der Werff eveneens zilver op de 100 school in 1.16.4 en Frits Jan Edelijn ook al twee de op de 100 rug in 1.04.2 Overige uitslagen: 100 school he ren: Gerrit Buys LIB, 100 vrij j.o. 14: Peter Jonkman 1.03.2;' 100 vrij mo. 14: Karin Nieuw- straten 1.06.4; 100 rug j.o. 12: Marcel Blomsteel 1.20.9; 100 vlinder dames: Irene van der Laan 1.14.8; 100 school m,o. 10; Paulien Benne 1.51.5; 100 vrij j.0.10; Robbie Claas 131.5. Schiedam Het sterk vergrijsde tiental van CDR was niet In staat om de reserves van dam club Schiedam een halt toe te roepen. De jeugd won met 14—6 en liet daarmee aan dui delijkheid niets te wensen over. Tom Tiiman was het eerst klaar omdat zijn tegen stander verzuimde op bet be slissende moment toe te slaan. De Schiedammer liet daarmee geheel in overeenstemming met de spelregels de situatie voor wat zij was en hield zo remise uit banden. 'Bert Lassooy kwam een schijf achter en kon geen uitweg meer vinden, waarna Jan Breman ondanks taai en klassiek ver weer, de achterstand voor CDR vergrootte. Na remises van -■ Wim de Rond en Theo Vrijland '--gaf Cor Tegelaar weer hoop aan Schiedam, door een flank- - spelpartij in winst om fce zetten. - John Sla zag geen kans om de .remisehaven te hereiken, ter wijl Floor Pauw tot een punten verdeling kwam. Ben Basiaanse en Ronnie Heusdens moeten ?jch overgeven: eindstand 14—6. Kaartleesrit "Vlaardingen Voor de VAC .^Flardinga Rijders staat morgen kaartleesoefenmg centraal "in de omgeving van Maassluis, Naaldwijk en De lier. De uit- ""zetters Feltzer en Lokkerbol hebben er hun uiterste best op gedaan cm de rit vooral leuk en sportief te maken. Inschrij- •ving is mogelijk in café De -Griffioen aan de eerste Van -Leyden Gaelstraat 17 vanaf f 19-30 uur. Van onze sportredactie Maassluis Weer was het antwoord „nee" van de Atletiekvereniging Maassluis op de vraag of men bereid was om met Ad Bouwens de Westland-Marathon te organiseren. Ditmaal tij* dens een gesprek tussen gemeente, Dagelijks be stuur Sportraad, Atle tiekvereniging Maas sluis en Ad Bouwens. Dit gesprek op initiatief van de gemeente liep dus op niets uit Binnen tien minuten stond men weer buiten. De vraag van sportwethouder Koos Smit (zelf enorm geporteerd van een grote marathon in Maassluis) was snel beantwoord. De Maassluise atletiekver eniging bleef bij haar zienswijze dat een orga nisatie, als die van de Westland Marathon, de vereniging zo veel in spanning kost, dat de overige (sportieve) akti- viteiten in het gedrang komen. stapte om die reden (hij wilde onder andere met Rein Swint evenals voor gaande jaren de West land-Marathon weer orga niseren) op bij de AV. Maassluis, waar bij jaren lang grote aktlviteiten aan de dag had gelegd. thon alsnog voor Maassluis te redden. Hij leek te zullen slagen toen AVR (Atletiekvereniging Rotterdam) bereid bleek om met hem de organisatie op po ten te zetten. Rein Swint (1) en Ad Bouwens ...opnieuw de or ganisatie Dus geen Westland-Marathon in Maassluis in 1975, Op initiatief van de gemeente werden toch weer pogingen in het werk ge steld om het grote sportevene ment in het Westland te krijgen. Men bleef Ad Bouwens steunen, bij rij" plannen en stelde een gesprek met AV Maassluis voor, dat echter geen resultaat had. „Dit betekent echter niet dat de Westland-Marathon voor vol gend jaar van de baan is," ver telt Ad Bouwens. „Er zijn nu andere plannen op tafel geko men, waar de gemeente geheel achter staat Ik heb kontakt gehad met de Naaldwijkse atle tiekvereniging Olympus 10. Onder hun naam en met hun medewerking zal de Westland- Marathon van 1976 georgani seerd gaan worden. Dat is na tuurlijk fantastisch. Ook voor zitter Valstar van Olympus '70 was erg enthousiast Dat bete kent dat we na een jaar zonder marathon toch weer zc'n inter- - nationaal atletiekevenement in Maassluis krijgen. Voor het echter zover is moet er nog heel wat gebeuren. Ik denk dat ik Rein Swint (verhuisd naar Zeel- and red.) maar eens ga bel len". Die visie was er begin van dit jaar in eerste instantie de oorzaak van dat Maas sluis dit jaar een groot sportgebeuren langs baar ld Bom Omdat een atletiekgebeuren, on der auspiciën van KNAU, nu éénmaal vanuit een vereniging moet worden georganiseerd, deed Ad Bouwens alsnog een neus zag gaan. Ad Bouwens poging om de Westland-Maxa- AMSTERDAM Maar nu gooide Amsterdam roet in het marathon-eten. Ter gele genheid van het 700-jarig be staan van de hoofdstad wjlde AV23 uit Amsterdam graag een marathon in de jubilerende stad hebben, met als eindpunt het Olympisch Stadion. Dit AANVRAAG verzoek bereikte de KNAU eer der dan de brief van Ad Bou wens. De KNAU hapte snel toe op het voorstel van AV23 en stuurde Ad Bouwens met een kluitje in het riet onder het mom van: „De brief van Ad 'Boawens wordt niet gedekt door en vereniging". Van onze sportredactie VI aardlagen Vooral hoog tempo was het do- vies van SVV bij zater dag eerste klasser Noordwijk en daarom kwam de 3—1 overwin ning heel goed over. De Schiedammers kwamen al vroeg vla Cor Jacobs op 0—1, waarna vijf mi nuten na de rust Jos Zoetmulder met een af standsschot voor 0—2 zorgde. Ruud Ereuring bracht de partijen weer dichter tot elkaar, tot dat uiteindelijk Danny Molendijk het oefen duel besliste. Voor Cor Jacobs (van het Belgische FC Putte) was het de laatste test. nadat Hang Engbersen al eerder was afgeval len Trainer Leo Halkes liet na afloop niet het *n de tweede helft liet achterste van zijn tong zien: „Ik zal deze week nog rapport uitbrengen aan het bestuur. Wél of geen contract Een con clusie heb ik zelf ve trokken." Halkes keeper Bouw meester wisselen vooi Eddie van der Most, Piet KJepke voor Wout van Vuuren en Ruud van Dijk voor Aad van De aanvraag voor de Westland- Marathon gaat binnenkort uit naar de KNAU. Het is bedoe ling dat rond de eerste week van mei de marathon gaat plaats vinden. Hoewel Ad Stey- ien van de AV'23 beweert, dat er volgend jaar weer een mara- thon in Amsterdam komt, lijkt de KNAU nu moeilijk de West land Marathon te kunnen wei geren. Men weet nu ruim van te voren wat deMaassluise plannen zijn, zodat men de Westland Marathon op het pro-! gramma op kan nemen. Ad Bouwens gaat intussen verder: met de organisatie. Ad Bou wens: „Er zijn plannen om het parcours wat te wijzigen. We willen proberen de start en fi nish in het centrum van Maas- sluis te krijger. Bij Konings hoek het vorig jaar was het niet zo'n succes. Daarom gaan we' eerst maar eens met de winke liersvereniging „De Lantaarn" ].:aten.ftWie weet wat daar uit komt," Rotterdam In bad West leed de waterpöloformatie van SZC een volkomen on nodige nederlaag tegen het Rijswijkse RVZ, dat dank baar profiteerde van de Schiedamse fouten. Naast het inderdaad zwakke fluiten van de Eindhovense arbiter Wengelaar zullen sommige Schiedamse spe lers toch eens hij zich zelf te rade moeten gaan om tot positievere resultaten te komen. Immers, geïrriteerd het spel onder breken als er niet gefloten wordt voor een vermeende overtreding, aanmerking maken op de leiding, met de bal weg zwemmen als er een vrije worp van de tegenpartij Is toegekend, overbodige overtredingen tijdens dood spe! etc., zijn nu eenmaal zaken die numerieke min derheden c.q. strafworpen en dus tegendoelpunten in de hand werken. Ook een grotere inzet en strijdlost zou sommige SZCers niet misstaan. Ruud Kramer Freher zorgde In het eerste kwart met een slim balletje voor 10 waarna Die ter Kros zijn Rijswijkse oppo nent iets teveel vrijheid liet; onhoudbaar voor doelman Cor Maltha verdween de bal in de uiterste bovenhoek; 1—1. Twee (onnodige) uitsluitingen van Willem—Jan Looman kwam SZC zonder kleerscheuren door. In het tweede spel deel kwam RZV op 1—2 toen Dieter Kros zich weg liet zetten en de scheidsrechter daarin geen overtreding van de Rïjkswijkse aanvaller zag. Goed werk van Jos Nieuwendijk op de 2m. bracht SZC weer langszij: 2—2. Een kijkfout van Willem—Jan looman bracht een RZVer helemaal vrij voor doelman Maltha: 2—3. In de derde spelperiode rehabiliteer de Willem—Jan Looman zich zeer fraai door een van het Rïjkswijkse doel teruggespron gen bal meteen te retourneren: 3—3. De Schiedammers sloten het derde speldeel zelfs af met een 4—3 voorsprong toen Wille m—Jan Looman een strafworp verzilverde nadat Wim van der Kolk was getorpedeerd. In het laatste kwart viel het doek bin nen een halve minuut over de Schiedammers: Dieter Kros werd Zx (onnodig) uit het water gestuurd en RZV buitte deze numerieke meerderheden be kwaam uit: 4—5. De tijd was daarna te kort cm alsnog een gelijk spel te bewerkstelligen. De SZC—reserves leverden knap werk door de reserves van het Dordtse Merwede met een 6—5 nederlaag naar huis te sturen. Frits Smits scoorde 3x, Theo Meuwese 2x en Leo Hilie lx, SZC—3 won in Rotterdam met 4-6 van EET—2,terwijl SZC—4 het in Krimpen a-d. Yssel tegen Sparta—1 net niet kon bolwerken: 5—4. De SZC dames zagen in Ridderkerk kans tegen Poseidon een 0—4 voorsprong op te bouwen en tenslotte met 7—5 te verliezen. De SZC—adspriranten—A, met Wim de Jong en Dirk—Jan Vijfvlnkel als grote gangma kers, versloegen het Vlaar- diagse Viking met 9—1, terwijl tenslotte de SZC—B—Adsp. met 3—6 het hoofd moesten huigen voor ZPB—Barend- recht. Van onze sportredac tie Schiedam Omdat de belangstelling voor de binnenkort hl Schiedam te houden ABO-cur. sus (basisopleiding voor leider en oe- fenmeester) groter is dan aanvanke lijk werd •verwacht, overweegt de spor traad van de ge meente Schiedam een tweede cursus (13 avonden) te or ganiseren. Tien kandidaten hebben zich voor de twee de cursus reeds aangemeld, maar om een extra cur sus rendabel te ma ken is een aantal - van circa 25 cursis ten. noodzakelijk. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij het bu reau sportzaken tel 260500. Ook op de cursus bestuurs- kader kunnen nog enkele cursisten worden geplaatst Deze cursus is spe ciaal bestemd voor toekomstig vereni gingskader.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5