Oude school met planken dichtgespijkerd Andere bestemming voor gebouw? Nieuwland bekijkt het Ik neem de proef SCHIEDAMSCHE COURANT Affaire gymnasium m doofpot gestopt Bond wil snel nieuwe geisers voor Spoorwijk »HfP thuislozen Bewoners Hoogstraat mogen van gemeente voorlopig blijven BLINDE MUUR AAN REMBRANDTSTRAAT: „GEEN GEZICHT" MAASSLUIS BEETJE KLEINER AUTOBEDRIJF ERTAN Ontbreken trottoirs: «i? beki'ken het earst drie College betreurt ondertekening „Spanje" telegram RIJK BESTEMMING interne nota Wethouder blijft bestaan glashard ontkennen Het Stedelijk aan de Grootstraat: toek V Wethouder Han Hummeten staat de eerste 28 meter lange paal. Vlaardingen - De gemeente moet onmiddellijk iets gaan doen aan het achterstallig onderhoud van geisers in woningen van Patrimo nium in de Vlaardingse Spoorwijk. Dat is één van de eisen die de Bond van Huurders en Woningzoekenden stelt aan de gemeen te. De bond ls boos. De BHWers vinden dat oude gei sers waar nodig onmiddellijk vervangen dienen te worden. Ook moet een algeheel onder zoek komen naar de situatie van de waterverwarmers. Vol gens de protesterenden is jaren lang niets aan de geisers ge daan. In de huurvoorwaarden staat ech ter dat elk half jaar een onder houdsbeurt moet worden gege- ven. De huurders betalen daar dan ook 4,50 gulden per maand voor. Dat bedrag is pas ver hoogd van 3,05 gulden tot het huidige niveau. "Dit zijn schan dalige praktijken. De vervan ging van het oude geiserbe- Stattd moet zeker eerst nog ver diend worden door Patrimoniu- m's Woningen", aldus de open briefschrijvers, die de gemeente verwijten de verhuurders, huis eigenaren en woningbouwver enigingen in bescherming te ne men. Dreigend staat in de brief: "Bij het in gebreke blijven in deze (het inwilligen van de eisen) stelt de BHW u verantwoorde- lijk voor de eventuele gevolgen die uit deze situatie voortko men". Dat Patrimonium dit jaar toch onderhoud aan gei sers heeft gepleegd is volgens de bond te danken aan acties van bewoners. Maassluis - In september is Maas sluis een beetje kleiner gewor den. In totaal vertrokken 209 Maasslui2ers uit de stad. Daar- door kwam het aantal inwoners per 1 oktober op 28073. In september vestigden zich 120 mensen in Maassluis. Totaal 48 kinderen zagen het eerste le venslicht in de Eerste stad aan de Waterweg. In diezelfde maand zijn 12 Maassluizers overleden. Zestien mensen stapten in het huwelijksbootje. Tien stapten uit het bootje nadat de echt scheiding was uitgesproken. In *75 is de bevolking in Maas sluis teruggelopen van 28213 tot 28073. ADVERTENTIE. voor betrouwbare? occasions v. Deventerstraat 17^. Schiedam' Tel. 26.53"25.' Kccpavónd geopend. De P.v.d.A.-wethonder van onderwijsza ken, mevrouw Clara Visbeen-Stroman, blijft glas- hard het bestaan ontkennen van een nota over het Stedelijk Gymnasium, waar onder meer uit zou blijken dat de school beter kan worden opgenomen in de Rijksscholengemeenschap. deelde in een besloten dtns m Usioten vergadering commissievergadering Enkele raadsleden mee dat een dergelijk rapport nooit heeft be staan. Zij wenste zich daarom ook niet te ver antwoorden voor de arti kelen in onze krant» van deze com missie waren allerminst tevre den over de behandeling van deze precaire zaak. De vrouwe lijke raadsleden Helhvig (CDA) en De Jong (WD) wilden dat het onderwerp openbaar zou worden behandeld, De wethou der wilde daar niet aan. waarin het bestaan van jn het besloten gedeelte was bet Schiedam - De Alberdastraat, De Wiidestraat en oe Wildestraat zonder trottoirs; de buurt- autoverkeer enigszins af te remmen. Over drie maanden zal de verkeerssituatie in de2e straten dan nog eens worden bekeken aan de hand van de bevindingen van de buurtbewoners. Ambtenaren van de dienst gemeentewerken en Nieuwland ere zijn het hierover deze week op een vergadering in De Jeugdhaven eens geworden. Aanvankelijk,waren de bewoners van de De Wil destraat ongerust over de situatie die ontstond dien* gemceotcvericcn mocht cchtcr dat het worden aangepakt, sloot zich hierbij aan. Men had er bar weinig vertrouwen in dat de straten met het verdwijnen van de traditionele stoepen net zo veilig zouden zijn ais voorheen. De buurt bewoners vreesden vooral ongelukken met kin deren. een werknota over de toekomst van de school werd onthuld. De wethouder heeft het rapportje niet via de officiële kanalen gekregen. Een ambtenaar op het ministerie heeft dit onder hands toegespeeld. Het bleek echter dat de werknota nog lang niet was afgemaakt en er nog fouten inzaten. Ook minister Jos van Kemenade, staatssecretaris De Jong en en kele topambtenaren hebben zi- buurt het wegdek van; de straat zo rigoreus werd veranderd dat er geen trottoirs meer werden gehandhaafd. Het merendeel van de Alberdastraat en De Nees terstraat, die momenteel op dezelfde manier „beste" wat de wethouder kon doen alles te ontkennen wat onze krant in enkele artikelen aan het licht heeft gebracht Na deze ontkenning weigerde zij verder verantwoording al te leggen over wat er verder In die verhalen stond. De wethou der ontkende zelfs ook door het ministerie benaderd te zijn het onafgemaakte rapport als niet geschreven te bescho; wen: „Het rapport bestaat ge woonweg niet", zo voegde zij er aan toe. ch, nadat dit „lek" op hun mi- Na afloop van de besloten bijeen- een kwestie van wennen en dat het allemaal niet zo vaart loopt. De bewoners hebben nu besloten het eerst eens drie maanden aan te kijken en dan begin volgend jaar in de buurt een enquête te houden. Schiedam - Het college van b. en w. betreurt het feit dat het telegram dat Is gezonden aan de Spaanse regering werd on dertekend met „gemeentebe stuur van Schiedam". In het telegram werd gezegd dat men diep geschokt was over de vol trokken doodvonnissen in Spanje. Het schrijven is echter niet na mens het gehele gemeentebe stuur (Raad plus college) gezon den, omdat dit op tegenstand stuitte van leden van het CDA en de WD. De laatste partij heeft dan ook verbazing geuit over de ondertekening met „ge meentebestuur". Het college geeft toe dat het fout is geweest „Wij betreuren de procedure. Op een of andere manier is ons besluit om een! telegram door het dagelijks be stuur van de gemeente te zen den verkeerd uitgevoerd", aj- dus wethouder Hans van de? Wilk (voorlichting)- H Dit nie Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rottardamsch Nieuwsblad Adres: Woonpl.: open envelop, zonder postzegel, sturen Deze bon naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. nisterie - was ontdekt met de zaak bezig gehouden. Intern is een uitgebreid onderzoek inge steld om te ontdekken hoe deze" interne gegevens naar buiten zijn gekomen. Naar buiten toe wil men de misstap nu recht- b reien en wethouder Clara Vis been had daarom opdracht ge- komst van raadsleden en wet houder weigerde mevrouw Vis been elk commentaar tegenover onze krant over de verwikkelin gen rond de Schiedamse school. Waarschijn tijk is nu dat zowel de gemeente als het ministerie de zaak zo snel mogelijk in de doofpot willen stoppen. kregen de nota als niet geschre- De discussie over het voortbe- ven te beschouwen. Op die wij- staan van het Stedelijk Cymna- ze moest zij ook de zaak uitleg- sium zal dan ook wel eens op gen aan gemeenteraadsleden de lange baan kunnen worden van de commissie onderwijs tij- geschoven. Schiedam - De bewoners van de panden aan de Hoogstraat bij de Lange Achterweg en Klein Groenendal, die in de toekomst voor de uitvoering van de centnrmplannen moeten wijken, mogen voorlopig blijven ritten. Alle huurders zouden per I mei nader worden besproken. Het is 1976 hun huizen, uit moeten daarom niet nodig op dit mo voor de verwezenlijking van on- ment de betreffende panden dermeer de omstreden Verleng- leeg te krijgen", de Passage. Het college van B Al eerder heeft het gemeentebe en W heeft deze week besloten stuur de datum voor ontrui- deze datum te laten vallen. roing opgeschort. Het vorige Er wordt ook geen nieuwe datum college wilde namelijk dat alle voor ontruiming genoemd. „Het bewoners reeds mei dit jaar is voorlopig niet nodig om een weg zouden zijn. Door de ge- tijdstip vast te stellen", aldus meente wordt nu onderzocht of :v|ethouder van,, voorlichting de al; lege panden (waar ook de Hans van der Wilk. „De realise-- krakprs inzitten) een tijdelijke; ring van de plannen moeten bestemming kunnen krijgen, lï Sociaal raadsman Suyling: „Thuislozen moeten ook in Schie dam ergens terecht kunnen." Schiedam Sociaal raads man Hans Suyling wil de Schiedamse kunstschil der Hein de Koster hel pen om een Tehuis voor Dak- en Thuislozen in Schiedam mogelijk te maken. Zijn reden: als mensen, die na een echte lijke ruzie of na heibel met hun ouders uit huis zijn verdreven bij hem om raad en onderdak ko- men vragenkan hij die - mensen voor de eerstvoh \gendc nacht geen dak bo ven hun hoofd in Schie dam garanderen ,Jk ben aangewezen op Rotterdam," aldus Suy ling, „en soms moeten de mensen nog verder weg een tijdelijk onderkomen zoeken. Daarom wil ik graag met Hein een werkgroep vormen, die binnenkort concrete voorstellen moet doen aan de gemeente. Voor stellen met betrekking tot in elk geval de opvang van thuislozen." Dat zal gebeuren vanuit De Kos ters Krities Centrum aan de Laurens Costerstraat 16a. Hein de Koster 2elf wil on der geen voorwaarde dat rijn project de mist in gaat „Daarvoor voel ik me te veel betrokken bij de opvang van mensen zonder thuis. Ik heb voor hen een aantal panden op het oog, maar niet zoals ik vroeger gedaan heb wil ik initiatieven nemen buiten de gemeente om en één van dio panden kraken. Nu wil ik met behulp van de gemeente een Tehuis oprichten." Volgens de raadsman moet niet worden gewacht op subsidie, als de plannen eenmaal rond zijn. Zo gauw mogelijk moet er iets gebeuren, vindt hij. Naast een opvangcen trum willen De Koster en Suyling ook een docu- mentatieruimte verwe zenlijkt zien, waar een ie der wegwijs kan worden gemaakt in de gemeente lijke sociale problema tiek. $ver Hein de Koster en rijn - Krities Centrum 'r meer op pagina vier. Donderdag 16 oktober 1975 - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtend jenst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 25429.6 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Vïaardingen De voormalige Prof. dr. J. H. Gunningschool aan de Groen van Prinstererstraat Ui dichtgespij kerd. Voor de ramen van het gebouw aan de kant van de Rembrandtstraat rijn houten planken getimmerd. Het riet er niet naar uit dat het hout snel wordt verwijderd. Deze week zijn de planken namelijk met 'carboleum be handeld. Het hout wordt daardoor beschermd en gaat langer mee. Het toch al niet riante uitricht van de bewoners van de Rembrandtstraat wordt er niet beter op. „Het is.net of ik tegen de Berlijnse muur aan rit te kijken. Het is geen gezicht", vindt Rembrand tstraalbewoner W. C. Don. „Mn vrouw gaat er kapot aan." We willen nu gaan verhuizen. Dat hout daar heeft voor mij de deur dicht gedaan". Don vindt dat het leefmilieu in de Rembrandtstraat achteruit vliegt. „Wat moet ik daar nou tegen - doen?", vraagt hij zich af- Actie voe ren mei andere bewoners ziet hij niet ritten. „Da's meer voor de jongeren» daar ga Ik niet aan beginnen", aldus de 52-jarige Don. De school staat al ruim twee jaar leeg. Voor die tijd werd daar christelijk Lager Administratief Voortgezet On derwijs (LAVO) gegeven. Dat onder wijs is opgeheven. De school was eigendom van de Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs. De heer Vlaskamp van die vereniging is allesbehalve bereidwillig commentaar te leveren: „Wat ik ook zeg, er komt toch een vreemd verhaal in de krant Het lijkt mij veel verstandiger hier geen letter over te schrijven", aldus Vlaskamp. De school is nu eigendom van de in. spectïe der domeinen van het rijk. Er zijn nog geen plannen om de school een andere bestemming te geven. „We weten niet wat we er mee aan moe ten", aldus een woordvoerder van de gemeente. Het leegstaande gebouw is een trekpleister geweest voor de jeugd. „Het is een nare zaak", aldus mevrouw Ekels van de Vlaardingse politie, „wegens het gevaar voor brand moet het worden beschermd. Maar je zal er maar tegenover wonen, dat is ook niks". De voormalige school een andere be stemming te geven lijkt op het eerste gezicht geen probleem. Er zijn anders genoeg verenigingen en clubs die op zoek rijn naar een betere behuizing: hijvoorbeeld het open jongerenwerk, club- en buurthuizenwerk. .Voorlopig zitten wij wel tegen die muur aan te kijken. Het is onbegrijpe lijk dat de gemeente niks doet In de Vettenoordsepolder worden de stra ten leefbaarder gemaakt met hier en daar een bloemetje en een plantje, zodat je de troep daar niet zo ziet. Maar hier gebeurt hélemaal niks", aldus de teleurgestelde W. C. Dan. Sociaal raadsman steunt kunstenaar Hein de Koster Vlaardinger Don kijkt naar de blinde muur: „Wat een troep hé". Maassluis - Op het voormalige Van Toor-terrein voor het station in Maassluis heeft wethouder Han Hummelen gisteren de eerste paal ge slagen voor een complex van 108 woningwetwonin gen. De huizen worden ge bouwd "in opdracht van de Algemene Woningstichting Maassltiis. De wethouder van stadsontwikkeling noemt de niet" aflatende bouwactiviteiten in Maas sluis "een spectaculaire ont wikkeling in de nieuw bouw". In Maassluis is ook inspraak gepleegd op de plannen, door een gedeelte van de bevolking, zijhet op zeer bescheiden wij2e. Bestuur slid Van der Snoek van de Algemene Woningstichting, de opdrachtgever, zei: 'De groei zit er in en er moet worden gestreefd naar een continuering van de groei". Er 2ijn echter ook twijfels verbonden aan de groei-ex- plosie. Als alle buizen straks zijn opgeleverd, be staat het gevaar dat de bouwmarkt inzakt Vrijdag avond wordt daarover het nodige gezegd tijdens een meer zó somber..., extra raadsvergadering waar de woningbouwplan nen voor de Steendijkpol- der aan de orde de Hugo toekomst niet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1