SCHIEDAMSCHE COURANT Handel in valse papieren Jozefschool officieel geopend 1 mm PTT-service kan beter Schiedam delegeert hinderwetaanvragen Ik neem de proef J Wethouder betreurt K OA-aktie Twee ongevallen op scheepswerf Vlaardings trio aangehouden: SS 'N 3. Loodgieter vindt „mammoet" wespennest Onderzoek Consumenten bond wijst uit: Brommer reed plots tussen benen weg Twee nieuwe statenleden Bond maakt herrie over teveel herrie „SAMENWERKING NOG WEL MOGELOK" Jeugdhaven zoekt nieuwe naam Vrijdag 17 oktober 1975_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 25430-8 pagina'S- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kiaehtondtenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vïaardingen De Vlaardingse politie heeft drie processenverbaal opgemaakt tegen een trio, dat zich heeft beziggehouden met hadden echter nog nooit bij het Rotterdamse bedrijf gewerkt. Een derde voor flinke bedragen trachten te verkopen i aan gastarbeiders. Vïaardingen De Sint Jozef school voor MAVO is gister avond officieel geopend door mr. L. A. Struik, direc teur van het Centraal Bu reau van het Katholiek On derwijs. De school is al sinds het nieuwe schooljaar in ge bruik. Het gebouw aan de Willem de Zwijgerlaan in Holy telt-ne gen theorielokalen, vier theorie vaklokalen en een gymnastieklokaal. Verder zijn er practia voor natuur kunde, scheikunde, biologie en tekenen. Bovendien be schikt de school over een goed ingericht talenpracti cum. De Sint Jozefschool heeft lang moeten wachten op het nieu we gebouw. In 1963 werd gedacht aan een uitbreiding van het oude gebouw aan de Beslaan in de Ooslwijk, op de zolder van dat gebouw zouden vijf extra lokalen worden ingericht. De ge meente vond toen dat het gebouw ongeschikt is voor uitbreiding en zo ontstonden de nieuwbouwplannen. De MAVO telt nu 350 leerlin- gen. Aan de school zijn 24 docenten verbonden, een di- recteur en vier niet onder- =5= wijzende personeelsleden. De vervalste papieren werden uit gereikt door de 31-jarige Vlaar dingse H. v. H-R. Zij ontving door haér aandeel in het werk duizend gulden. Tweemaal wer den papieren verkocht. De bui tenlandse werknemers kunnen met een werkgeversverklaring hun verblijf in Nederland le gaal maken. Een andere Vlaardinger, de 2?-ja- rige P.W., speelde de vervalser. Hij zette zijn handtekening on der de papieren en plaatste een firmastempel. Als telefonisch navraag bij die firma werd ge daan het bedrijf van de Vlaardinger zei hij dat de buitenlanders bij hem hadden gewerkt De betrokken gastar beiders hadden echter nog nooit bij het Rotterdamse bedr jf gewerkt Een derde proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 33-jarige H.K. die zich dienstbaar maak te als tolk tussen de vervalser en de illegale werknemer. In totaal zijn negen mensen door de politie verhoord. De twee buitenlanders die de pa pieren hadden gekocht zijn in middels naar hun vaderland. Dat vertrek geschiedde onvrij willig. De politie heeft het on derzoek inmiddels afgesloten. Eind augustus is de „valse pa pierzaak ontdekt Schiedam Bij de werf Wilton Fijenoord hebben gisteren twee bedrijfsongevallen plaats gevonden. Twee werknemers raakten hierbij vrij ernstig ge wond. Het eerste ongeluk gebeurde op de Deense tanker Esso Den mark», die., mqmenteeL op de werf wordt gerepareerd. De 37-. jarige, in Rotterdam woonachti ge, Joegoslaaf J. P. kwam daar tien meter te vallen toen de ladder waar hij op stond onder uit schoof. De val werd gebro ken door een kabel. Zo kon de stelbngmaker, die later onder invloed van alcoholische drank, bleek te verkeren, toch nog zelf uit de tank klauteren. Voor medische behandeling van een gebroken ruggewervel is hij naar de Sint Klarastichting in Rotterdam gebracht. Korte tijd later raakte ook de 23-jarige classificeerder U. W. gewond op één van de schepen die momenteel bij Wilton ligt Bij het afvoeren van vuil kwam de man in een slecht verlicht ruim te vallen. Acht meter la- ger' kwamRij' op~"ds"bodènv terecht De Schiedammer hield er een flinke hoofdwond en een pijnlijke schouder aan over. Hij is voor behandeling naar het Nolet Ziekenhuis gebracht Ar beidsinspectie en recherche stellen nog een onderzoek in. Met- officieel vertoon is de katholieke school, die ai langer in gebruik is, gisteravond officieel geopend. Loodgieter kan een gevaarlijk vak zijn. De heer Schwager- mann uit Schiedam ondervond dat, toen hij een waterleiding moest repareren van een huis aan de Van S windensin gel. On der de -vloer bleek een heus wespennest verborgen te zijn. Gelukkig voor hem waren de bewoners op één na met winter- vakantie. „Ik heb uiteraard eerst voorzichtig gekeken of het nest niet was bewoond. Ik heb er al eerder een wespennest gezien, maar deze is wel erg groot. Zeven lagen honingraten liefst Ik denk dat er wel zo'n 15.000 wespen 'in hebben geze ten". De heer Schwagermann kwam echter nog maar één le vende en enkele dode wespen Schiedam De PTT in Schiedam kan veel bete re service verlenen. De directie is al langre tijd op de hoogte van klach ten onder de bevolking. De heer A. C. van Broekhoven, directeur van de Schiedmanse PTT, heeft dan ook on langs de Consumenten bond beloofd om einde- tijk iets aan de klachten te gaan doen. Zo zal on dermeer de controle op de postbodes worden verbeterd, bijvoorbeeld via steekproeven bij mensen die geregeld post ontvangen. Maanden geleden stelde de werk groep Schiedam van de Consu mentenbond een onderzoek in naar de dienstverlening van het postbedrijf. Bij de bond waren zoveel klachten binnengeko men, dat men een enquête in stelde om de bezorging van de post aan de tand te voelen. Een flink aantal klachten bleek ge grond. Daarvan is verslag uit- gebreacht aan de PTT-directie. Voorzitter Jaap van der Most van de Consumentenbond- Schiedam noemt de reactie van de PTT erg verheugend. Van Broekhoven; „Geen van de klachten kwam me verbazend voor. Uiteraard had ik al zo mijn vraagtekens gezet bij som mige aspecten van de postbe zorging. Ik ontken beslist niet dat fouten worden gemaakt Want die zijn er altijd in zo'n immers verkeer als bij de PTT". Zowel Van Broekhoven als Van der Most vonden het gesprek dat de Consumentenbond had met de PTT zeer verhelderend. „In een uitermate plesante sfeer werden de resultaten van het'onderzoek aan ons voorge legd", aldus Van Broekhoven. „De PTT heeft nu eenmaal wei nig graadmeters en ik ben blij als iemand met zijn klachten naar ons toekomt". De klachten die destijds bij de bond binnenkwamen waren van verschillende aard. Brie venbussen. werden *s avonds vaak eerder gelicht dan op de bus was aangegeven, waardoor sommige brievenschrijvers hun post niet meer aan de nacht trein kwijt konden. Maar ook in andere gevallen bereikte post haar bestemming een dag later dan gebruikelijk. Daarnaast be landde post op verkeerde adressen. En waren mensen niet thuis als de bezorger kwam en het postpakket ging niet door de klepper, dan werd het pakje (voornamelijk in de nieuwbouwwijken) of door een geopend raam gegooid of in de hal van de flats achtergelaten. Ook kwamen brieven en andere poststukken in veel gevallen be schadigd aan. Op pagina vijf kunt u meer lezen over de Schiedamse werkgroep van de Consumentenbond. _1_ Schiedam Een onbe stuurde brommer is gis termiddag pardoes door de etalageruit van een fo tozaak aan de Mgr. No- lenslaan in Schiedam ge reden. Toen het 17-jarige meisje A. H. van D., ai zittend op het voertuig, haar bromfiets had ge start, reed het ding ineens tussen haar benen weg. Het verraste meisje had het nakijken. De aangerichte schade is nog niet vastgesteld. Schiedam In navolging van diverse omliggende gemeenten zal ook de gemeente Schiedam de afgifte van hinderwetver gunningen aan b>Openbaar Lichaam Rijnmo.^ delegeren. Het gemeentebestuur heeft deze week bekendgemaakt dat de procedure bijna rond is. Rijn mond krijgt het voorstel bin nenkort op tafel. Het is vrijwel niet denkbaar dat de Kijnmon- draad „nee" zegt tegen Schie dam. De gemeenteraad za! overigens eerst zi.n fiat moeten geven, Het afgeven van de vergunningen wordt nu nog geregeld bij de afdeling bouw- en woningtoe- richt van de gemeente. Omdat de laatste jaren de hinderwet vergunningen steeds meer een belangrijke rol rijn gaan spelen op milieugebied, is de gemeen telijke afdeling in feite overbe last Ook al omdat het Openbaar Li chaam Rijnmond sterk is ge specialiseerd op hinderwetge- bied vindt men het beter dat de beslissing bij dit lichaam wordt genomen Bovendien hanteert Rijnmond voor alle gemeenten eenzelfde norm. De beslissing zal overigens wel in Schiedam blijven. Rijnmond heeft in de stad vlakbij het station haar dienst Centraal Mi lieubeheer gevestigd. Den Haag In de vergadering van provinciale staten zijn don derdag twee nieuwe statenleden voor de PvdA geïnstalleerd. Al eerder had mevrouw drs. M. Epema-Brugman uit Pulters- hoek aangekondigd haar sta tenlidmaatschap te zullen neer leggen en nu heeft, om gezond heidsredenen ook de vroegere Vlaardingse PvdA-wethouder. mevrouw L. van Duijn—Spruijt zich tut de provinciale staten teruggetrokken. In de plaats van mevrouw Epema werd benoemd mevrouw M. T. Mastik—Sonneveldt, echtgenote van een Rotterdamse wethou der en mevrouw Van Duijn is vervangen door drs. H. J. Koe nen uit Maasland. Vïaardingen De Hollandia-fa- brïek aan de Oosthavenkade maakt teveel herrie, volgens een wijk-comité van de Bond van Huurders en Woningzoe kenden zijn metingen verricht door Rijnmond. Daarbij bleek dat de fabriek teveel herrie maakt. Er werd 71 decibel ge meten, een geluidsvolume dat volgens de bond ruim 20 db te hoog ligt De leden van het wijk-comité zijn boos, woedend zelfs. Dat blijkt uit een zoveelste open brief van de BHW aan burgemeester en wethouders, gemeenteraad en ondernemingsraad van Hol- landia, De BHW wil uitgebreide meetresultaten rien van de her rie. Hollandia zo staat in de brief houdt zich niet aan de bepa lingen van de hinderwet De bond dreigt in de brief met acties als niet binnen een week maatregelen tegen de overlast worden genomen. Het „ultima tum" loopt dinsdag af. nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om- geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met; 1 Rotterdamsch Nieuwsblad Naam; Adres; Woonpl.: Tel.; Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 824, Rotterdam. Schiedam Evenals de bewoners verenigingen van de drie oude wijken betreurt wethouder Hans van Öer Wilk het dat de Kath olieke Stichting voor Sociaal-Culturele Arbeid (KSCA) reeds vorig weekeinde bewoners van de westwijk heeft willen „mobiliseren" voor het toekomstig wijkberaad. Deze aktïe, het huis-aan-huis ver spreiden van enqöete-formulie- ren, was zoals wij reeds op maandag 13 oktober meldden tegen een eerder gemaakte af spraak in om de stichting en de bewonersverenigingen de eerste stoot voor dit beraad te laten geven en pas in een later sta dium individuele burgers en an dere verenigingen erbij te be trekken. De stichting vond dit echter niet demokratisch. „Het is nog te vroeg om te gaan diskussiêren of een bepaalde groep wel demokratisch is. Bo vendien kan je dat van bijna geen enkele groepering verlan gen", meende de wethouder gis teravond op de vergadering van de raadscommissie voor com municatie-, wijk- en jeugdza ken- Verder liet de wethouder alleen weten dat hij in deze kwestie van welke partij dan ook elke eenzijdige aktie betreurt. Toch ziet Van der Wilk nog wel mo gelijkheden voor een samen werking. Hij Is dsn ook be nieuwd hoe het eerstvolgende overleg dat maandagavond tus sen de bewonersvereniging en de stichting gaat plaatsvinden zal aflopen. Vïaardingen Voor de twaalfde keer houdt 2ondag de afdeling Vïaardingen van de Nederland-' se vereniging De Verzamelaar de Nationale Prentbriefkaar- tenbeurs. Dit evenement vindt plaats in gebouw De Harmonie aan de Schiedamseweg. De beurs is geopend van 's mor gens tien tot 's middags 5 uur. Schiedam Het centrum De Jeugdhaven aan de Albarda- straat in Nieuwland zoekt een andere naam. De reden fuervan is dat de leiding van mening is dot de naam een verkeerde indruk van de ak* tiviteiten wekt, .Niet alleen de jeugd kan in ons gebouw terecht, maar evenzo goed volwassenen. We zijn er niet alleen voor een paar gezellige uren voor jongelui, maar ook voor het aanpakken van bjjccmrb-eld wijkproblemen", meent Roel Rasker, coördinator in het centrum, „verder is er onder meer damesgymnastiek, een herenclub, fotoclub en een club voor handenarbeid". De welzijnswerkers van de Jeugdhaven hebben in het laatste nummer van het wtjkblad een prijsvraag voor een nieuwe naam uitge schreven. Er moet uit blij ken dat in principe iedere wijkbewoner in het centrum welkom is. A mm

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1