Vlaardings Thalita eerste T a d-ondernemers ui t V [aardingen in beroep bij 5 J;.../" gfr Jannie de geit won dé heker Mannenkoor Orpheus concerteert Nog anderhalve week ellende Kwartoverelf om negen uur in Zoldertheater Blokje ^JLrond WÈÈmmM Nationaal Drumband-festival Zaterdagavond: - H - A Motorsloep geplunderd ZBOV zendt concert uit Geneeskunde op dood spoor Brandje in Hoogstraat Verplaatsing RET-halte Help eens een bejaarde VLAARDINGEN De drumfanfare „Thalita" Vlaardingen heeft met veel succes deelgenomen aan een Nationaal Drum band-festival te Breda. Dat wordt georganiseerd door de plaatselijke muziekvereniging „Kunst aan het Volk" in sa menwerking met de Algemene Nederlandse Unie van Mu ziekgezelschappen. „Thalita" kwam uit in de eer ste afdeling en speelde de werken „Adalita" en „Har monie" in een arrangement van instructeur W. Sebel. De Vlaardingse drumfanfare stond meteen in het middel punt van de belangstelling. Het organiserend comité vroeg het korps een optre den te verzorgen tijdens het op- en afmarcheren van alle korpsen voor en na de prijs uitreiking. Het grote succes was groten deels te danken aan de enor me en spontane inzet van de instructeurs W. Sebel, P. J. Naujoks en A. K. Bot Het korps maakte de reis naar Breda per touringcar, ge volgd door enkele luxe au to's met supporters en ou ders van leden. Zij, die interesse hebben om bij dit korps te komen spe len, kunnen inlichtingen ver krijgen bij het secretariaat aan de Diepenbrockstraat 17, tel. 351467 te Vlaardin- Den Haag Volgens B en W van Vlaardingen heeft het dagelijks be stuur van de provincie eigenljk de boel wat in de war gestuurd op het gebied van het taxiver voer in Vlaardingen. toen het eind vorig jaar, in afwijking van een be sluit van B en W, aan de heer J. van Dodewaard een taxivergunning voor twee wagens werd gege ven. Daarmee doorkruisten ge deputeerde staten het beleid van het Vlaar dingse gemeentebestuur en dat leidde er toe, dat in het Provinciehuis op nieuw enkele beroepsza ken behandeld moeten worden van taxi-onder nemers, die het niet eens zijn met besluiten van B en W. Tot november vorig jaar waren er in Vlaardingen twee taxibe drijven, Euro tax met 27 en Westwijk met 15 wagens. B en W zien die concentratie in enke le grotere bedrijven als gunstig, zowel voor de klantenkring als voor de chauffeurs, die daar door betere arbeidsvoorwaar den kunnen hebben. Het college weigerde daarom aan de heer Van Dodewaard een vergunning voor twee taxi's, maar gedeputeerde staten be sloten in beroep anders, onder meer met het argument, dat in Vlaardingen plaats -was voor meer taxi's, op grond van de landelijke norm van 1 taxi op 1.500 inwoners. Volgens die norm konden er nog voor acht extra wagens vergun ningen worden verleend en in volgorde van aanvraag gaven B en W daarom die vergunningen aan de heer E. L. van der Valk <2 wagens), Euro tax en West- wijk (elk 3 wagens). De vierde aanvrager, de heer Van Dode waard, die twee extra wagens gevraagd had, viste achte het net. Tegen deze weigering is hij bij GS in beroep gegaan en met de beide grote collega's samen werd bovendien beroep aange tekend tegen het verlenen van de vergunning aan de heer Van der Valk. Ten overvloede ging de heer Van Dodewaard ook nog in beroep tegen de uitbrei ding met elk drie wagens voor Eurotax en Westwijk. Deze za ken werden gezamenlijk be sproken op een hoorzitting in het Provinciehuis. De heer Van Dodewaard verde digde daar rijn zaak met als voornaamste argument dat hij met rijn twee taxi's momenteel erg veel werk heeft (210.000 km. in tien maanden) en nog vaak neen moet verkopen. Hij be streed ook, dat zijn aanvraag de laatste zou rijn geweest; de vier aanvragen waren volgens zijn informatie door B en W tegelijk om advies naar de poli tie gestuurd. Wethouder Goudriaan, die B en W vertegenwoordigde, erkende dat maar hield staande, dat toch de aanvraag van de heer Van Dodewaard de vierde in de rij was geweest De beide „gro te broers" betoogden, dat het onjuist was geweest ook de heer Van der Valk tot de kring toe te laten. Uitgangspunt dient ook volgens de rijks verkeersin- spectie, te rijn, dat eerst be staande bedrijven voor uitbrei ding in aanmerking komen. Veel kleine bedrijfjes werken chaotische toestanden zoals b_v. in Rotterdam in de hand en leiden ook verder tot onge wenste praktijken. Het advies van de rijksverkeers inspectie luidde, dat het beroep van de heer Van Dodewaard tegen de weigering van een gunning gegrond verklaard dient te worden, evenals dat van de gezamenlijke onderne mers tegen het verlenen van een vergunning aan de heer Van der Valk. Het beroep van de heer Van Dodewaard tegen de twee grote taxibedrijven vindt de rijksinspecteur onge grond. Gedeputeerde staten gaan de hele kwestie nü nog eens goed over wegen en zullen binnenkort la- ten weten hoe het afloopt Schiedam Tijdens de door de Geitenfokkers- vereniging uit Kethel ge houden ledenvergade ring zijn de prijzen uit gereikt die de leden met hun dieren hebben ver diend bij de jaarlijkse keuring die gehouden is hij .de viering van 700 jaar Schiedam. De grootste beker was ui teraard voor de Toggen- burger geit Jannie, eige naar L. Keizer uit Ke thel. Zij werd kampioene" van het geheel en produ ceerde in één jaar tijd 1088 liter melk met een vetgehalte'van 3.82 pro cent De aanwezige leden en hun gezinsleden kre gen een film te zien en dia's met de geiten en andere hoefdieren als onderwerp en uiteraard over de keuring en ver dere feestelijkheden hier omheen. Het bestuur van „Ons Genoegen" over weegt om ook de volgen de keuring weer midden in Schiedam te laten plaatsvinden. Gebleken is dat de belang stelling voor geiten, in het bijzonder voor kleine rassen, ook bij de stads bewoners meer en meer toeneemt. Daarom wil het bestuur, aldus voor zitter P. J. van Mil, bin nenkort een voorlich tingsavond houden over het verzorgen van geitjes als huisdieren en speel makkertjes van kinde ren. Wie vooraf al wat informatie wil inwinnen kan zich wenden tot de secretaris van „Ons Ge noegen", de heer J. Hey- dra, Kerkweg 96 te Ke thel. Houders van geiten, nog geen lid van de ver eniging, kunnen desge wenst beschikken over de bokken ter dekking van hun dieren. Dit geldt voor het gehele Water weggebied. Nog anderhalve week ellende en dan is het leed weer geleden. Zo lang nog duren de problemen, ontstaan als gevolg van de afsluiting van de P. C. Hooftlaan tussen de Laan '40'50 en de G. A, Brederolaan. Dit zeer belangrijke stukje Maassluise weg wordt gereconstrueerd en herbestraat. Vooral het verkeer afkomstig uit Maassluis-west 'dat onder meer via deze weg naar de rijksweg richting Rotterdam reed, heeft: nogal veel hinder van de afsluiting. Door middel van borden is een omleidingsroute aangege ven. Schiedam De een jaar oude cabaretgroep „Kwartoverelf" geeft za terdagavond een try-out voorstelling in het zol dertheater In de Teer- stoof. Het programma van Wally Soesman en Kees Bos is getiteld „Van links naar rechts". Het duo debuteerde in no vember 1974 op het ka- beretfestival Cameretten in Delft. Beiden behaal den de tweede prijs, ter wijl Kees bovendien de persoonlijkheidsprijs kreeg toebedeeld. De aanvang van de voorstelling is 21.00 uur aan de Nieuwstraat 12. In het zelfde gebouw komt 's middags ook het marionetten theater Lucas Goudzwaard met een try-out van „De Japanse Nachtegaal, dat gebaseerd is op het sprookje „De Chinese Nachtegaal van Han Christiaan Andersen. Het gaat over de kei zer van Japan die in zijn tuin op zoek gaat naar een prachtig ringende nachtegaal. De effecten en figuren die Lucas Goudzwaard met dit stuk ge bruikt zijn geïnspireerd op het Japanse kabutitheater, een vorm van toneel, waarin al sinds de 17e eeuw sprookjes en legenden voor volwassenen worden opgevoerd De Japanse Nachtegaal is dus zowel voor kinderen als voor 'ouderen. De aanvang is 14,30 uur, met een toegangsprijs van een rijksdaalder. De koude is weer ingetre den. Tijd om even stil te staan bij de overwinte ring (letterlijk!) van de dieren in het oude die rentehuis. Het is de laat ste winterperiode dat de bouwval aan de St. An- nazusterstraat in gebruik Is, maar als je het inte rieur ziet denk je dat het nog geen maand meer mee kan. Niettemin zal de dierenbe scherming ook deze maanden hier hun dieren opvangen. Een bijko mend probleem is dat de grote ronde kachel, die de hokken verwarmt 's avonds en 's nachts om veiligheidsredenen niet mag branden. Het gevolg bij een strenge winter is, dat vooral de honden kou lijden. De nieuwe asielbeheerster doet dan ook een beroep op de lezer. Ze wil graag een stel oude dekens voor de - honden, die anders op de kale planken moeten lig gen. Zo kunnen de dieren nog een beetje warm blijven. Warm van karakter is de bastaard-Duitse Herder die we dit keer hebben gekozen voor een blokje •rond. Niet zo mooi als zijn stamouders, maar geweldig lief en dat is tenslotte het voornaam ste. Het teefje vrij fors van bouw, opvallend zijn haar lange nagels die waarschijnlijk wel zullen slijten zit al weer een tijdje in één van de hok ken. De hond is gevonden op de grens van Rotterdam en Schiedam. Ze is in het asiel ziek geworden. Ze heeft een huidaandoe ning opgelopen. De hond is er echter weer bijna bovenop. De bobbel die nog op haar lichaam zit moet dagelijks even wor den ingezalfd, zodat de wond voldoende kan ge nezen. Haar humeur heeft er ech- Signalement Naam: onbekend Ras: bast. herder Geslacht: teef Leeftijd: ong. 2 jr. Kleur: zwart-grijs Schofthoogte: 76 cm. niet onder geleden, is erg vrolijk en voor al ook aanhalerig. Ze moet per sé keer op keer worden geaaid. Ze zal geen vlieg kwaad doen, dat is zeker. „Ren erg leuk circushondje", om schrijft de beheerdster het allereerste hondje dat zij in deze rubriek aanprijst „Soms gaat-ie op z'n achterste zitten met allebei de voorpoten omhoog". Buiten blijft hij erg rustig onder (bij na) alle omstandigheden. Gewoon een vriendelijke goedzak die zelden kwaad zal worden op ie mand. Ook niet op ande re honden. Vlekkie, het hondje van vo rige week, zit weliswaar nog in het asiel maar zit nu in pension. Deze week nog krijgt hij een goed tehuis. In de kattenhoek zit nog een zwart-witte poes te wachten. Een erg mooi dier van ongeveer vier maanden. De dieren kunnen worden afgehaald tegen een ver goeding bij het asiel aan de St. Annazusterstraat in Schiedam, telefoon 266266. Geopend elke dag van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur; zaterdags alleen 's och tends en zondags geslo ten. Schiedam Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orp heus geeft op vrijdag een con cert in het Passagetheater. Medewerking verlenen het man nenkoor Apollo uit Rotterdam en het Haags Tram Mannen koor. Voorts komen het fanfa re-korps De Kleine trompetter uit Zevenhuizen en Henny Mo- ser aan de piano. Het geheel zal onder leiding staan van dirigent Chris Verhoog. Voor de pauze ringen de koren onder meer een aantal Russi sche liederen en het „Gesang eines welken Baumes und der Sonne" van Kan Ishii, een Ja panse leerling van Carl Orff. Na de pauze krijgt de operette muziek de aandacht met een uitvoering van een grote selec tie uit „Maske in Blau" en „Festgesang an die Künstler". Programma-boekjes die tevens bewijs van toegang rijn. rijn d vijf gulden verkrijgbaar bij de kassa van het Passagetheater, het kantoor van de VVV en bij het secretariaat aan de Lange Haven 84, waar ook telefonisch (268704) kan worden besteld. burgerlijke stand VLAARDINGEN Gehuwd: Willem Hendrikus van Keulen, 24 jr en Catharina Eli sabeth Verkade, 20 jr; Anton Struijs, 24 jr en Margaretha Petronella Jansen, 13 jr; Paul Christopboor Nijs, 26 jr en Min na Petra van ElsScker, 27 jr; Pieter Jacob Cornells van Dijk, 20 jr en Dita Krommenhoek, 18 jr; Frederik Adriaan van Goos- willigen, 21 jr en Saskia Janetta Gog. 20 jr. Geboren; Zwaantien Petronella Andrea, d.v. A. Kouwenhoven en T, Fictorie, VL: Salviastraat 12d; Leendert Comelis, z.v. L. Hagestein, en J. C. Vroeginde- weij. VI; Goudsbioemstr. 12b, Overleden: Emanuê] de Witt Ha- vers, 88 jr, wednr. v. A. Stel- laart, VI: Geert Grotelaan 193; Liedewij van der Sijs, 91 jr. Maassluis, Rich, Hollaan 31; Al- bertus Jacobus "Willebrordus Bruggeman, 85 jr, wednr, v. G. M. Deckers, Willem de Zwijgeri laan 2. Vlaardingen GEBOREN: Mar- go Michaelle Adrienne, d.v. K J. Loyenga en M. H. H. V, Versteegen, van Wesembeke- straat 191. Edward, 2V. G. C. Verboon en C. D. Bakker, Maasland, Slot de Houvelaan 51. Susanne, d.v, R. A. de Calla- fon en M. v. d. Windt, Maas sluis Mozartlaan 206. OVERLEDEN: Hendrik Bree- man, 73 jr. echtg.v. I. de Vries, Geert Grotelaan 23, Komelis Johannes Visser, 64 jr, Willem de Zwijgerlaan 470. Theresia Wipfler, 78 jr, wed. v. W. M. Broekhuizen, Kethelweg 196. Vlaardingen Een motorsloep, gelegen in de Vlaardingse Vaart tegenover het watersport- centnpn „De Bommeer" blijkt het afgelopen weekeinde vofie- digltp'zijn leeggeplunderd. Er verdween voor ongeveer twee- duizend gulden aan goederen, _.v£waarQnder een werpanker, ge- Tv-reedschap, een radio, nylonka- bel en een dreg. Zelfs het stuur wiel werd ontvreemd. Ieder die mogelijk inlichtingen over de diefstal kan verschaf fen wordt verzocht rich met de recherche in verbinding te stel len. Vlaardingen De Zieken en Be jaarden Omroep Vlaardingen (ZBOV) heeft onlangs een con cert opgenomen in de muziek kamer van het Visserijmuseum. De band daarvan wordt op zater dag 25 oktober in het Holy-rie- kenhuis en twee bejaardenhui zen uitgezonden als onderdeel van het wekelijkse klassieke programma. Het is een concert van violiste Vera Beths en An ne Bijlsma. j De ZBOV is van plan nog meer concerten op te nemen en uit te zenden in het winterseizoen. Schiedam In het gebouw van de Nederlandse Protestanten Bond aan de Westvest wordt maandag 27 oktober een lezing gegeven met als onderwerp „De geneeskunde op dood spoor". De Wetenschappelijke Kring heeft hiervoor drs. H. S. Ver- brugh, medewerker aan de Me dische Faculteit in Rotterdam, uitgenodigd. De lezing begint 's avonds om acht uur. Schiedam In een leegstaand pand aan de Hoogstraat heeft de Schïedamse brandweer een brandje geblust Het vuur was waarschijnlijk aangestoken door jeugdigen, die rich in het pand ophielden. Schiedam B. en W. hebben besloten medewerking te verle nen aan het voorstel van de directeur van de RET om een bushalte te verplaatsen. Het is de halte aan de Burg. Knap- pertlaan hoek Burg. van Haa- renlaan die nu op de Vlaardin- gerdijk komt (richting Vlaar dingen, ter hoogte van de Vijf- sluizenflat). De halte op het Ru bensplein blijft Schiedam In de Kethelkapel aan de Nieuwe Maasstraat wordt vanavond een kontakt- avond gehouden van de Jonge ren Hulporganisatie. Jongeren van 15 tot 30 jaar ver tellen op deze avond hoe zij vrijwillig hulp verlenen aan be jaarden en gehandicapten die hard behoefte hebben aan hulp maar die dat niet voldoende krijgen. Het gaat daarbij vooral om die dingen waar het perso neel van een tehuis vaak geen tijd voor heeft, bijvoorbeeld eens rustig naar iemand luiste ren, met iemand wandelen en een spelletje doen. De groep werkt reeds onder meer in het bejaardentehuis Thurle- de, het gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten De Blijhof. (ADVERTENTIE KREUGER DE HERENMODEZAAK VAN SCHIEDAM BROERSVEST 6 TEL 010—258206,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3