Politiek Schiedam twijfelt aai., nat van ut; 3ma tiserirr g SCHIEDAMSCHE COURANT Populieren blijven staan Middenstanders hadden hun zaak toch gesloten f Ik neem de proef M MEER PERSONEEL VO C R INSPRAAK Sint komt: maar wie betaalt 't? ScMedam-Noord ook verontrust over rijksweg 19 Griek gewond op zee Door artikel in onze krant over bevolkingsadministratie: Nieuwe kleuter school in Oost Illegale koopavond in Maassluis ging niet door „Laat de grote mensen het maar uitvechten" Adjunct-directrice GZ neemt ontslag Schiedam beperkt verkoop vuurwerk CEEV VEBVASCBIG «"•«•fl—"M Woonpi. naar. Vrijdag 24 oktober 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 100ste jaargang no. 25435.6 PAGINA'S Broe.rsvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De telefoon van de gemeentesecretarie in Maassluis heeft gisteren dezelfde kleur aangenomen als de behuizing: rood. De Rt.de Villa-ambtenaren zijn overstelpt met telefoontjes van verontruste Maas- sluizers. „De gemeente sloopt onze populieren", klaagden zij. De klachten waren overbodig, de op bellers werden gerust ggesteld. De populieren blij ven staan. De afdeling plantsoenen van de gemeente is begonnen met het inkoppen van de bomen. Er blijft een stam van ongeveer 4,5 meter over van de bomen in de omgeving van het bouwterrein Van Toor/De Neeff en het station. De bomen ondergaan een verjongings kuur. Ze zullen hierna sneller en mooier groeien, aldus de gemeentelijke groendeskundigen. Schiedam Ook Groenoord en Woudhoek komen nu in het geweer tegen de aanleg van rijksweg 19. Zes bewoners van deze wijken hebben hiervoor onlangs een werkgroep gevormd- De verontruste wijkbewoners hebben twijfels over het effect van het plan tossen de flats van de nieuwbouwwijken en de nieuwe rijksweg een aarden wal aan te leggen. ,,Ket is de vraag of dat wel ge- 'rnoeg helpt, vooral gezien de ^'hoogte van de flats", aldus een woordvoerder van de werk groep Geluidsoverlast Rijksweg len zijn. Of bij voorbeeld de mensen die langs de weg wonen nog rustig op hun balkon kun nen gaan zitten en met open raam kunnen slapen," 19 (postbus 410), „dat wil de Om antwoord te krijgen op deze groep echter niet zelf onderzoe- vragen wil de groep kon takt ken. Daar rijn we niet deskun- gaan opnemen met de gemeen- dig genoeg voor. Voorlopig wil- te en de dienst Rijkswaterstaat len wij alleen achterhalen of de Ook denkt men aan de Vereni- geluidwerende maatregelen die ging tegen Milieubederf in en getroffen worden afdoende zul- Schiedam B. en w. van Schie dam hebben besloten een bouwcommissie in te stellen, die gaat onderzoeken of de noodlokalen van de kleuter school aan de Fahrenheitstraat kunnen worden vervangen door nienwbonw. In afwachting van dit onderzoek is ook besloten de dependance van de school aan het Edison- plein zelfstandig te maken. Aan de directeur van de dienst gemeentewerken is vergunning verleend voor de bouw van een zesklassige school aan het Faassenplein in Woudhoek voor de St Willibrordusstichting, VLAARBEVGEN GROEIT WEER V] aardingen Volgens de voor lopige gegevens van de bevol kingsstatistiek is de leegloop van Vlaardingen tot stilstaan gebracht. In september is de stad een klein beetje gegroeid. Er rijn totaal 49 personene bij gekomen. In Vlaardingen woonden per eind september 78319 mensen. Er hebben rich 64 gerinnen gves- tigd, in totaal 402 personen. Er vertrokken 75 gezinnen, totaal 380 pesonen. Er zijn in septem ber 74 kinderen geboren, 47 Vlaardingers zijn overleden en er zijn. 48 huwelijken afgeslo ten. om het Nieuwe Waterwegge bied (VTM) die meent dat de komende geluidshinder ontoe laatbaar hoog wordt en hier over dan ook een brief naar het Schiedamse college van burge meester en wethouders heeft geschreven. De geluidsnormen, die de rijksambtenaren hante ren voor woongebieden langs autosnelwegen dreigen bij de toekomstige rijksweg met onge veer tien decibel te worden overschreden. Schiedam De automatisering van de bevolkingsadmini stratie is een uiterst onzekere zaak geworden. Naar aanlei ding van een artikel in onze krant van dinsdag zijn er binnen de politieke partijen twijfels gerezen over bet nut van een dergelijke ingreep. In het artikel stond dat het huidige systeem gewoon blijft bestaan eu dat de computer slechts voor massa—informatie zal worden gebruikt. On der aanvoering van mevrouw Taverne—van Camp en (CDA), die zei verrast te zijn dat het huidige systeem blijft, hebben alle leden van de commissie financiën him stem voorbehouden. De leden wilden eerst weten of het gestelde in onze krant juist was. In het raadsvoorstel over de automatisering wordt name lijk met geen woord gerept over het blijven staan van de stalen bakken met ongeveer 80.000 ponskaarten, v/aarop alle gege vens van de Schiedammer staan. Reinier Scheeres, wet houder financiën, verklaarde gisteren tegenover ons dat het inderdaad de bedoeling is dat het huidige systeem normaal zal blijven functioneren. Scheeres; „Het persoonsbestand verdwijnt niet. In elke gemeen te waar de automatisering al is doorgevoerd is dat verboden volgens een besluit bevolkings boekhouding. Dat dit niet in het raadsstuk is genoemd, komt waarschijnlijk omdat dat als vanzelfsprekend werd be schouwd. Het Is een beetje tus- geraakt". sen wal en schip g Wat wel verdwijnt is de citho- graaf, een instrument dat de ponskaarten uit de bakken licht Deze is sterk verouderd en moet worden vervangen. In plaats van een nieuwe aan te schaffen (80.000 gulden) wil men nu gaan automatiseren (via de computer, kosten 429.500 gulden). Op de lange duur is deze laatste oplossing meer lonend, boven dien is deze werkwijze nu al efficiënter. „Het is ontzettend makkelijk voor de besluitvor ming". aldus Scheeres ^ij- voorbeeld snel te weten hoeveel mensen er betrokken rijn bij renovatieplannen in een bepaal de wijk". Met name het CDA heeft beden kingen tegenover het aan het licht gekomen feit Het bete kent dat er namelijk drie plaatsen zullen rijn waar de gegevens over de bevolking zijn opgeslagen. Het huidige in Schiedam en twee schaduwar- chieven In Rotterdam bij het Centrum voor Automatisering Zuid-West Nederland. Omdat er met name binnen de PvdA al bedenkingen rijn gerezen wat betreft de privacy (er staan vele gegevens in over de persoon, met één druk op de knop kan men bijvoorbeeld ie dereen naar godsdienst selecte ren) en trn ook de andere par tijen twijfels hebben, is het mogelijk dat maandagavond In bet Stadskantoor de gemeente raad het collegevoorstel weg stemt. Maassluise kooplustigen kwamen gisteravond vergeefs; ondanks eerdere berichten ging de illegale donderdagse koopavond niet door. Maassluis De Maassluis® winkeliers hiel den gisteravond dan toch him winkels gesloten voor het publiek- Dit in tegen stelling tot eerdere berichten dat de mid denstanders op eigen initiatief hun zaak in plaats van vrijdagavond donderdag voor het publiek toegankelijk zouden stel len. In een vertrouwelijk bulletin van de winke liersfederatie werden de aangesloten on dernemers opgeroepen met ingang van gisteravond de koopavond op de donder dag te houden. Een voorstel tot verschui ving van die koopavond werd drie weken geleden door de gemeenteraad wegge stemd. Burgemeester Van Dijke kondigde terloops aan dat winkeliers die hun zaak donderdag open hielden, op de bon zou den gaan. Volgens de heer Weltevreden, voorzitter van de winkeüersfederatie, is het besluit om de illegale koopavond toch niet door te laten gaan zaterdag al genomen. „Naar aanleiding van de reacties op ons besluit donderdagavond koopavond te houden, hebben we besloten het toch niet door te laten gaan. Dinsdag hebben de onderne mers van ddt besluit In kennis gesteld. Dezelfde dag is een gelijkluidende brief naar de gemeente de deur uitgegaan. Dus die brief moet de gemeente woensdag beslist gehad hebben." (Het gemeentelijk voorlichtingsbureau liet woensdag laat in de middag nog weten dat de illegale koop avond door zou gaan en dat de wetsover treders proces-verbaal aan de broek zou den krijgen, red.) Weltevreden: „We hebben daartoe besloten in afwachting van het nader overleg met het gemeentebestuur dat we hebben ge vraagd." Volgens de voorzitter van de winkeliersfederatie vindt begin novem ber al overleg met de wethouder van economische zaken plaats. if Dit n: eiqenom-^\ Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamseh Nieuws blad. de Haagsche Courant of Het Binnenhof. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe tn combinatie met Rotterdamseh Nieuwsblad Haagsche Courant Het Binnenhof bon in open envelop, zonder postzegel, sturen Antwoordnummer 232, Den Haag, c q Antwoordnummer 834, Rotterdam Vlaardingen Het in- spraakbureau wordt uit gebreid. Er komt een be roepskracht bij. Het in- spraakwerk stapelt zich op. De functionarissen van het bureau, dat huist in een gebouw aan de Schiedamseweg, kun nen het werk niet meer Dick Greve, inspraakcoordiua- tor, vertrekt bovendien eind december. Voor rijn vertrek moet die vacature vervuld rijn. De tweede man of vrouw zou ook snel In dienst moeten tre den. Een voorstel om tot deze uitbreiding over te gaan wordt in de komende raadsvergade ring behandeld. Het gemeentelijk vocrlichtlngsbu- inspraak op rijn schouders reau op het Liesveld heeft nu "am. De nieuwe voorlichter, die m .Het winkeltje van Sprayt" definitief een tweede man. Maandenlang heeft het hoofd van dat bureau, meneer Spruyt, in spanning gewacht op de op volger van Dick Greve, die de gaat werken heet Jan Maneij. Tot 1 december werkt hij nog bij het Algemeen Dagblad. Daarna wodrdt 'ie gemeente ambtenaar. uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis verheugen zieh weer op de komst van Sinterklaas. De kindervriend laat ieder jaar weer de kassa's vrolijk en veel rinkelen. Z'n komst dit jaar verloopt niet zo soepel. De Spaanse bisschop ondervindt moeilijkheden In de drie steden. De grote strijdvraag in "Vlaardingen Is; Wie betaalt de aankomst van de goedgeefse hoogbejaarde. De Organisatie Vlaardingse On dernemers (OVO) wil geen geld of mankracht steken in het verblijf van de Sint OVO- voorritter Den Draak zegt „Het is geen zaak van de on dernemers alleen, maar iets voor de hele gemeenschap". De OVO wil dat de gemeente, meebetaalt aan Het Gebeuren. I Het riet er niet naar uit dat! Vlaardingen geld beschikbaar zal stellen aan de goedheilig-] man en zijn gevolg. „Zo lang; daar geen wijziging in komt,1 doen wij niet mee", aldus de» OVÖ-voorzitter. Toch komt de Sint naar Vlaardin gen. Het Koopcentrum, de win-1 keilers van het Liesveld en om- geving, gaan er wat aan doen. Op spectaculaire wijze komt Hij aan. Hoe exact is nog niet Hoek van Holland Een Griek se zeeman van het Liberiaanse vrachtschip Spartan Lord is donderdagmorgen zwaar ge wond geraakt aan rijn benen. De Spartan Lord, twintig kilome ter uit de kust voor Hoek van Holland kwam in aanvaring met die Griekse tanker Berge Tasta. £33," 3T otó"èrtmdeSn'gen! De Griek raak» door de klap van met de bisschop zijn nog gaan-i de. Koopcentrum-voorzitter; Bruins: „Onder het gekibbel van de gemeente en de QVÖI mogen de kinderen niet lijden.1 Het mag niet ten koste gaan-' van het kinderfeest Laten de grote mensen het maar uitvech ten". Net'als in Vlaardingen en Maas sluis komt de goedheiligman ook in Schiedam op zaterdag 22 november aan. De stichting Schiedamse Gemeenschap or ganiseert de aankomst waar schijnlijk voor de laatste keer. In de stichtingsraad van de SG gaan steeds meer stemmen op de zaak af te stoten naar de plaatselijke middenstand, we gens het commerciële aspect. Dit jaar heeft de Sint ook in Schiedam een probleem te overwinnen. De wijk Groe- noord is aan de beurt om de bejaarde in te halen. De Sint heeft echter nog geen landings- plek voor zijn stoomschip kun nen vinden. De gemeente Maassluis gelooft niet meer in de Sint Dit jaar wordt hij nog wel met behulp van de gemeente ingehaald, maar ook daar worden discus sies gevoerd over Wie zal dat betalen. Het blijft echter een onbegrijpe lijke zaak dat de Sint, die toch elk jaar vele miljoenen guldens besteedt aan cadeau's, niet zelf zijn aankomst betaalt Schiedam Zr. S. Vecnstra, hoofd verplegings dienst en sinds half augustus adjunct-directrice van het Gemeente Ziekenhuis, heeft per 1 no vember ontslag genomen. Zij gaat werken In het Rotterdamse ziekenhuis Bergweg. Enkele maanden geleden kwam zuster Veens trn in het nieuws toen rij tegenover hel gemeentebe stuur verklaarde niet in de staf van het GZ te willen zitten. Daarvoor manifesteerde zien al een niet te beste verhouding met geneesheer-direc teur Leus ink. Sinds half augustus is rij desondanks benoemd tot adjunct om de procedure voor de gemeente te vereenvoudigen. Zo kan men nu een sollicita tie openstellen voor haar functie, zonder dat er—' weer moet worden besproken of het hoofd verpleging ook adjunct-directrice moet zijn. de aanvaring met de zes keer zwaardere tanker uit zijn ge boorteland, bekneld, waardoor rijn benen op enkele plaatsen werden verbrijzeld. De tanker zelf liep een gat van zes meter doorsnee in de romp op, maar kon op eigen kracht naar Europoort doorstomen. De Spartan Lord moest met machi- neschade door de sleepboot Ko ningin Juliana naar Schiedam worden getrokken. Schiedam Het college van B. en W. heeft definitief besloten om vuurwerk alleen In de pe riode tussen kerstmis en oud jaar te laten verkopen. Deze voor Schiedam nieuwe regeling wordt ook in Vlaardingen en Rotterdam al toegepast Oorspronkelijk mochten de ver kopers van vuurwerk al gerui me tijd voor de kerstdagen hun waar aan de man brengen. Het gemeentebestuur vindt dit ech ter niet meer verantwoord, ge zien ook de vele klachten van Schiedammers. In de toekomst wil men zelfs een definitieve regelng opstellen sa men met andere gemeenten. Daarvoor zal de algemene poli- tie-verordening moeten worden gewijzigd. Met dit besluit zijn alle vergun ningen voor de handelaren in getrokken. Iedereen zal op nieuw een aanvraag voor een vergunning moeten indienen bij de gemeente.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1