SCHIEDAMSCHE COURANT aardingen wil één club voor bej aardenwerk Akties voor Rotterdamsedijk onder de loep „Superbouwdoos" op de pont GROOT VERSCHIL TUSSEN SALONS Over h half jaar reconstructie van Van Hogend&rplaan V J /f Ik neem de proef Beuk in brugwachtershuisje GSD Gemeente wil meer huishoudelijke hulp geven Bejaarde verdrinkt in Nieuwe Haven Eerste paal voor oost Holy-Noord Rev/onersvereniging Oost na verkeersmaatregelen: "Yoor verbinding rijksweg-Kesperweg nog wachten op Schiedam" College wil alleen nieuwbouw Bus gestolen Maandag 27 oktober 1975. - ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 25436-8 PAGINA'S Broersvost 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtondlenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL „o,Het..karakteristiek brugwachtershuisje bij de .Schie damse Voorhavenkade" is verleden tijd. Vrijdag is de beuk erin gegaan en hebben slopers het met de grond gelijk gemaakt. Het uit 1926 daterende vierkante gebouwtje in de zuidwijk heeft, evenals de twee grote platanen aan de andere zijde van de brug over de Voorhaven, plaats moeten maken voor de aanleg van de nieuwe Buiten- sluis. Een houten keet biedt nu tijdelijk onderdak aan de brugwachters, zolang rijkswaterstaat nog met de sluis bezig is en er nog geen nieuw gebouw is neergezet. Vlaardingen Wethouder Jo Vermeule wil het werk voor de" Vlaardingse bejaarden veranderen. De stichtingen en verenigingen die zich met de 65-plussers bezighouden moeten worden onderge bracht in één overkoepelende organisatie. Begin volgend jaar verwacht zij hiermee een begin te kunnen maken. Het werk voor de bejaarden wordt door de herstructure ring overzichtelijker. Er kan sneller worden geconstateerd waar eventueel het bejaar- denwerk tekort schiet. f De stichting Gezinszorg houdt zich met bejaarden bezig. Tweemaal per week wordt een ochtend hulp verleend. Bejaarden zien dat wel als een goedkope werkster. „De mensen moeten echter ook praten met de bejaarden, het sociale aspect", aldus wethou der Jo Vermeule (PvdA). Zij is voorstander van het zo lang mogelijk zelfstandig laten zijn van de bejaarden. „Maar dat kan je niet zeggen, als je geen hulp biedt op het huishoudelijke terrein", vindt zij. Aan die voorzieningen ontbreekt het nog wel. De wethouder wil daar wat aan doen. Binnen die overkoepe lende organisatie zou dit een voudiger zijn te bewerkstelli gen. In Vlaardingen wil de stichting Gezinszorg hieraan meehel pen. „Er zou een tweede sec tie voor de huishoudelijke hulp kunnen komen", aldus GG en GD directeur Wolffs. Er is in de stad een tekort aan woningen voor hulpbehoe vende bejaarde echtparen. „Het noopt ons af en toe twee eenkamerwoningen aan echt paren toe te wijzen", aldus de wethouder, „ik kan me niet voorstellen dat dit alleen in Vlaardingen speelt". De nor men van het ministerie voor de bouw van het aantal ecbt- parenwonlngen moet worden verruimd, vindt zij. Wethouder Jo Vermeule. Schiedam Uit 'de Nieuwe Ha ven is zaterdag het stoffelijk overschot van de ?Ö-jarige Schiedammer C. Nettenbreyer opgehaald. De man werd sinds donderdagavond vermist, toen hij na cafébezoek niet terug keerde in bejaardentehuis Hui ze Frankenland. Een onderzoek door de politie leverde donder dag en vrijdag niets op. Pas zaterdagmorgen ontdekte een voorbijganger het lijk van de bejaarde man. De politie ver moedt dat de man, die moeilijk ter been was, tijdens de wande ling naar huis het evenwicht verloren heeft Misdrijf is niet in het spel, de politie kon geen sporen, vangeweld-ontdekker* Vlaardingen De eerste paal voor het te bebouwen oostelijk deel van Holy-Noord wordt nog in november geslagen. Wethouder Bas Goudriaan: „We hebben wel haast met de bouw daar, anders zijn we te laat om nog voordelige huren te mogen rekenen. Als we na I januari beginnen met bouwen kan de hogere overheid ons verplich ten tachtig tot honderd gulden per maand meer te vragen". De eerste paal voor de 1000 wo ningen wordt dus al in novem ber geslagen; de aanvraag voor de uitgifte van de grond komt pas daarna in de gemeenteraad. Schiedam De bewoners vereniging Sehiedam- Oost gaat onderzoeken of de acties die de ver- keerswerkgroep onlangs heeft gehouden voor een betere verkeersveiligheid van de Rotterdamsedijk wel zijn aangeslagen bij de buurtbewoners. Voor dit onderzoek worden vanavond 800 enquête formulieren verspreid. Op de stencils die aan de Rotter damsedijk huis-aan-huls wor den bezorgd vraagt de vereni ging of men tevreden is met de voorlopige herprofilering die de gemeente enige lijd geleden heeft uitgevoerd om de snel heid van het autoverkeer af te remmen en hoe de bewoners denken over de toezegging van de gemeente-ambtenaren dat er bwnen korte tijd ook verkeer slichten worden geplaatst. De bewonersvereniging heeft bij het stadskantoor op maatrege len aangedrongen even nadat vorig jaar september nabij het kruispunt met de NieuweMa- thenesserstraat een scholiertje dodelijk was verongelukt Tweemaal heeft de verkeers- werkgroep van Oost hierover een brief naar het college ge stuurd. Tevens bood men de wethouders Hans van der Wilk van vak aangelegenheden en Chris Zij develd van stadsontwikkeling een pakket van 750 handteke ningen aan van buurtbewoners die vonden dat het de hoogste tijdswas dat er wat aan de Rotterdamsedijk moest worden „Nu willen we wel eens weten of de mensen het inderdaad alle maal zo hebben gewild en of ze zich er bij betrokken hebben gevoeld", legt Manna Hendriks van de verkeerswerkgroep uit. „Kijken of het juist is geweest dat we ons er mee hebben be- noeid". De formulieren worden morgen weer opgehaald. De pont tussen Maas sluis en Rozenburg was zaterdagmorgen - heel vroeg - enkele malen vol komen afgeladen. Een Rotterdams bouwbedrijf moest namelijk enkele „superbouwdozen" die in de afgelopen maanden waren gebruikt in Maas sluis en Vlaardingen, nu overbrengen naar Rozen burg. De acht stuks tunnelbekis ting. zoals de gevaartes officieel in de bouwwereld heten (lengte 11,25 meter, breedte 5,17 meter en hoogte 2,60 meter) wogen in totaal ongeveer 90 ton. Voor het vervoer van deze „bouwdozen" waarvoor het bedrijf MuVVi ongeveer vierhonderdduizend gul den heeft betaald, werd gebruik gemaakt van en kele trailers. De eerste trailers waren rond vijf uur 's morgens bij de pont; tegen half tien was het gehele karwei geklaard. Schiedam Belde Salons zijn sinds het week einde voor publiek toegankelijk: die van de Maassteden in het Schiedamse Stedelijk Mu- senm, de Salon van de Gewelgerden in galerie SOK {Stichting Open Kunst) in Rotterdam. De laatste expositie duurt nog ruim twee weken, de Salon van de Maassteden Is te bezichtinen tot 24 november. In SOK vindt men 96 werken van 51 kunstenaars, die door een jury niet werden toegelaten tot de „echte" tweejaarlijkse Salon-tentoonstelling van het museum. De vijf kunstenaars die het initia tief namen tot de Tegen-Salon (overigens hebben zij niet alle geweigerde kunstenaars hiervan ingelicht), vinden dat door de jurering in het Schiedamse museum niet aan het doel van de Salon van de Maassteden is beantwoord. Zij zeggen dat, nu zo'n groot aantal kunstenaars is afgevallen (70 procent is door de jury als onvol doende beschouwd), geen overzicht meer wordt gegeven van wat er in de zuidelijke helft van de-ze provincie op kunstgebied gebeurt. In het museum waar 121 werken van 68 kunste naars staan en hangen, is men best in zijn nopjes met het initiatief tot de alternatieve Salon, die ook vorige malen al werd gehouden in gebouw Musis Sacrum in Schiedam. Duidelijk komt het grote kwaliteitsverschil tussen de kunstwerken op beide Salons naar voren, waardoor in het verleden bleek, dat de jury toch een goede keus had gedaan. Het lijdt geen twijfel, dat ook deze keer allewaardering uitgaat naar v/at in het museum te zien is. Museumdirecteur Hans Paalman speelt dan ook met het idee om een volgende keer over twee jaar - niet alleen de échte Salon op te zetten, maar om het museumpersoneelook de Tegen-Sa lon te laten organiseren. Die tweede Salon zon dan kunneu plaatsvinden in het voormalige weeshuis De Lindenhof, dat waarschijnlijk bij bet museum zal worden gevoegd. Vlaardingen De langverwachte reconstructie van de Van Hogendorplaan kan in maart of april volgend jaar beginnen. Drie verschillende plannen voor de reconstructie komen vanavond en morgenavond ter sprake in openbare commissievergaderingen. Kort daarop worden de be woners over deze drie mo gelijkheden geïnformeerd. De reacties van de bewo ners kunnen in twee maan den verwerkt zijn, zodat het definitieve voorstel voor de reconstructie in fe bruari in de raad komt. in het verleden ook voor de openstelling van de 'oren' van de rijksweg. Dit ter ontlasting van het verkeer op de Van Hogendorplaan. Vlaardingen Het college van B. en W. ziet geen heil meer in het plan om zowel voor de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst als voor de gemeentelijke sociale dienst een gezamenlijke nieuwe huis vesting te bouwen. Dit plan, waarmee de Vlaar dingse raad in juli 1973 ak koord ging, zou op dit moment ongeveer 21 miljoen kosten en het college vreest dat uitvoering van het bouwplan voor GG en. GD en GSD een aantal andere voorzieningen in het gedrang zal brengen. Burgemeester en wethouders stel len nu de gemeenteraad voor om van het bouwplan op de hoek van de Hoflaan en de Emm astraat af te zien en voor lopig alleen op diezelfde plek te beginnen met de nieuwbouw van de gemeentelijke sociale dienst, omdat dea? de hoogste prioriteit heeft. De bouwplan nen voor een nieuw gebouw voor de GG en GD wil men voorlopig in de kast zetten. Het college wil verder dat de Rot terdamse architect J. Hoogstad een nieuwe opdracht knjgt om een tekening te maken voor het nieuw voorgestelde plan. Het voorstel is overigens aanzien lijk goedkoper; voor de nieuw bouw van het GSD-gebouw is ongeveer tien miljoen uitgetrok ken. Vlaardingen Een autobus, die op de Galgkade stond gepar keerd, is vlak voor het week einde door onbekenden meege nomen. De bus, een gele DAF die het rode opschrift De Jong Tours draagt, is 49.000 tguiden waard. De politie verzoekt iede reen, die inlichtingen kan ver schaffen, met haar contact op te nemen, afdeling recherche, tel. 34,45.25, De bus is in de nacht van donderdag op vrij. dag verdwenen. Volgens wethouder Bas Goudriaan. (PvdA) kan di rect daarop al worden be gonnen met de werkzaam heden: "Theoretisch zouden, we maximaal drie maanden nog moeten wachten op de goedkeuring van Gedepu teerde Staten. Maar dat kan in dit geval veel sneller. G.S. weet van de plannen af." De alternatieven voor de re constructie van de Van Ho gendorplaan zijn*.' de bestaande situatie opho gen zonder veranderingen in het rijbaanpatroon; 0 een hele reconstructie, maar zonder vrijliggende fietspaden; met sum twee kar.ten een vrijliggend fietspad. Voor een veiliger verkeerssi tuatie in de Van Hogen dorplaan zou ook de verbin ding van de rijksweg met de Mr. L. A. Kesperweg een grote rol spelen. Voor deze aansluiting van het Vlaar dingse snelverkeer met Rijksweg 19 is een schets ontwerp al kant en klaar. Goudriaan: "Die op- en af ritten zoals ze nu zijn, open te stellen voor het verkeer is levensgevaarlijk. Maar het wachten is op Schie dam". Volgens Goudriaan staat de commissaris van de Koningin (voorzitter van G.S.) mr. Vrolijk welwillend tegenover het plan. "En als Schiedam dan klaar is, kun nen we gezamenlijk bij de minister aankloppen. Maar ze zijn daar nog niet zover. Als 'ik goed ben ingelicht hebben ze zelfs nog niet eens een 'route gevaarlijke stoffen'. Opbouwwerker Jacques Thi jssen, van het wijkcen- 0 een totale reconstructie trum 't Nieuwelant, pleitte //Dit ni Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om-i geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dn nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl,: Tel.: Deze ben in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 634. Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1