HVO overtuigt weer mej;!; Eerste misstap Zwaluwen i Wissel geeft HBSS vleugels MYV'27 fysiek sterker PPSC: eerste nederlaag TSB erg "mammTT 6mm is Keeper Vink geblesseerd Barendrecht countert sterk Geslaagde hattrick Martin Meyer Offensief Hoekse Boys te laat zwak Vlaardingen verspeelt voorsprong Van onze sportredactie Vlaardingen HVO kwam zeven minuten voor tijd toch naast het bezoekende Be Fair. „En weer was er een vrije trap voor nodig om te scoren", aldus trainer Harrie Bouquet, daar mee aangevend dat zijn formatie moeilijk tot een „echt" doelpunt komt. HVO bofte echter, dat Be Fair nog moeilij ker tot een doelpunt kamt, want de makkers van trainer Arend van Bommel hadden HVO a! voor rust definitief naar verlies kunnen spelen. „We hebben weer te veel kansen gemist", aldus Van Bommel, 't ïs ons grootste probleem". Beide oefenmeesters wat dat doelpunten maken betreft dus met een eensluidende mening. Verschil was er echter wel in het creëren van doelrijpe kan sen. Ook daartoe was HVO nauwelijks in staat, terwijl het technisch betere Be Fair zich wet degelijk enkele uitgespeel de kansen wist te scheppen. „Voor de rust hebben we het echter niet afgemaakt", meende trainer Van Bommel. Slechts éénmaal wist de Waddinxveen- se formatie het lichte overwicht tot uitdrukking te brengen. Dat was in de 32e minuut, door een goal van Piet Oskam. Een schit terend doelpunt overigens, maar voor HVO zat er een bijs maakje aan. Doelman Harrie Vink stond na melijk nog trekkebekkend van pijn in zijn doel, nadat hij lang durig aan een blessure was be handeld. Uit een vrij moeilijke hoek schoot Oskam steenhard raak, zonder dat Vink een hand uitstak. Trainer Bouquet: „On ze keeper was onklaar geraakt- Hij kon niet van de grond ko men". Vink, die meteen na het doelpunt wel zijn plaats aan Jan van Eysden afstond, zag dat echter anders, „Ik had veel pijn van die spierblessure, maar wilde even aanzien of het nog ging. Het had niks met die goal te maken, die bal had er anders toch wel in gegaan. Het geen gezien rijn reaktie en het wegstrompelen niet erg aanne melijk klonk. Vlak voor rust was Ee Fair heel dicht bij een tweede en wel licht beslissend succes. Een corner van Leo Pol kopte Klaas Angenent precies in het hoekje. HVO-aanvoerder Sjaak Drop redde toen van de doellijn. Be Pair-doelman Kees Verhoef hield de voorsprong van zijn ploeg kort na rust vast, door zich in de baan van op hem afstormende Maarten Bom te storten. Hetgeen er op duidde, dat HVO iets aan die achter stand wilde doen en zich volle dig op de aanval richtte. Daar om ook wisselde trainer Bou quet Wun Stork in voor Cees Schilder, om meer lengte in de aanval te krijgen. Veel gevaar stichtte HVO overi gens nog niet want de BeFair- defensie had er goed het oog op. De kans op nog een treffer van Be Fair was enkele malen veel groter, want de uitvallen Eén van de weinig gevaarlijke acties van HVO voor het Be Fair- doel. veelal opgezet door Piet Koele en aanvoerder Cor van TrietJ waren levensgevaarlijk. Steeds werd dan Piet Oskam gezocht, die de kansen echter niet benut te. Na een half uur had hij zijn ploeg definitief op winst kun nen Alleen op doelman Van Eysden afgaand trachtte hij ze van verre met een laag! schuïvertje te passeren. De Vlaardingse doelman beroerde de bal net voldoende om er nog een corner van te maken. Met nog zeven minuten te spelen, kwam HVO toch gelijk. De Vlaardingers hadden de goed leidende scheidsrechter E. 't Hart bepaald niet tegen, t< deze een duwtje van Be Pair- verdediger Kees de Knegt met een directe vrije trap bestrafte. Hetgeen niets afdeed op de schitterend door Rinke Eaaima genomen trap1—1. Barendrecht Frans de Kruis stond er na afloop van Barendrecht-Zwaluwen (1—0) een beetje beteuterd bij. „Wij hebben toch goed lopen voetballen. Of niet soms?", vroeg de Rotterdamse trainer in Vlaar dingse dienst zich af terwijl hij het eerste verlies van Zwaluwen probeerde weg te spoelen met een glas bier, „de gelukkigste heeft gewonnen. Niet de sterkste. Ik zal je zeggen: als wij thuis zó verdedi gend zouden spelen als Barendrecht kwamen de mensen niet meer kijken. Maar goed, eens moesten we verliezen, niet waar? Blijven we voortaan op dezelfde maaier voetballen is er nog niets aan de hand". Inderdaad liet Zwaluwen heel ac ceptabel voetbal zien. Werkelijk een koploper waardig. Maar het zou overdreven zijn de kwaliteit of het concept van Barendrecht heftig te bekritiseren ook al was de onverzettelijkheid één CöHCCpt van zijn belangrijkste pijiers. Nee, daarvoor voetbalde Ba-i Akkoord, Barendrecht had zijn rendrecht zaterdag gewoon te concept dus grotendeels afge- onder. Integendeel, Baren d- recht-Zwaluwen was een in kwalitatief opzicht uitstekend duel, dat het aanzien volledig waard was. de" lijn had gemaaid en moest Fred Eelenbaas een projectiel van Leen Pijpers tot hoekschop degraderen. Duidelijk was wel, dat Zwaluwen aan het front problemen kende. Problemen die waren ontstaan door het wegvallen van Hugo Sluimer (enkele weken geleden scheurde hij een ellepijp). Cock de Jong manifesteerde rich zo doende -op de rechterwing. Geen ramp, ware het niet dat de remplacant slechts met zijn linkerbeen aardig overweg kon en om die reden naar de linker vleugel verdween, waardoor Jos Buitelaar zich automatisch naar de tweede lijn liet terug zakken. I. "Vanuit de (ijzersterke) de fensie. Ja, dat wel. Waarom niet als je wordt geconfronteerd met een sterker geachte oppo nent als Zwaluwen? Barendrechts oefenmeester Daan den Bleyker: „Voor de wed strijd heb ik de jongens er nog op gewezen. Win je, zo zei ik, dan blijf je bovenin mee draaien. Anders komen we in het onderste deel van de ran glijst terecht". De 700 (voornamelijk Barend- stemd op de counter, zoals het dat een week eerder - met suc ces tegen Rijsoort! ook al had gedaan. Het rendement was er echter weer niet minder om. Want als Zwaluwen-sluitpost Aad Boers na zo'n kwartier niet tot twee keer toe magni fiek had ingegrepen op een in zet van Bram van der Tol en een kopstoot van Hennie van der Linden, was Zwaluwen met een achterstand geconfron teerd geworden. rechtse) kijkers hadden best Aan de andere kant was het over- vrede met die behoudende tak- tiek, die inhield dat de drie middenvelders veel defensieve arbeid zouden opknappen. De kwaliteit van het geëtaleerde voetbal leed er tenminste niet igens Gerard van der Korput, die tijdens de ouverture (Daan den Bleyker; „Er werd in het begin te lauw gevoetbald. Kwestie van zenuwen") een kopstoot van Joop Brussé van door Wim Huisman Later waren er wel meer man krachten in de voorste linie te vinden. Was Zwaluwen wel verplicht aangezien Barend recht in de vierde minuut van het tweede bedrijf aan, rin (winnende) doelpunt was geko men. Paul van Houten was de ruimte Ingezonden door Henk van Kempen (verliet nader- -hand geblesseerd het veld voor Arie Fok) en zijn voorzet (over de ,41616*0 werd verfraaid door Bram van der Tol, zij het vla de onderkant van de lat. Het laatste tikje van Hennie van der Linden was dan ook van geen enkel belang meer. Arbi ter Osinga: „Want ik had in middels al naar het midden Ja, pas daarna was er wél sprake van éénrichtingsverkeer. Een logisch gevolg van die ene tref fer. De Barendreehtse afweer diende de ene na de andere aanval te pareren en deed dat op magnifieke wijze al zou het niet voor iedere actie een schoonheidsprijs hebben ont vangen. Maar Zwaluwen wist nauwelijks een reële mogelijk heid te creëren. „Wél deden 1de- den er zich verschillende from- melsituaties voor", erkende Daan den Bleyker, „die werden dan steeds goed opgeknapt door Fred Elenbaas". Frans de Kruis herinnerde zich: „Vroeger, toen ik nog bij De Musschen trainer was, liet Fred nog Wel eens een balletje tussen z'n benen rollen. Dat gebeurde nu helaas niet Barendrecht beperkte rich het laatste half uur hoofdzakelijk tot uitvallen (Den Bleyker; „Daar wordt nog altijd te wei nig gebruik van gemaakt'*). De enige schade die Barendrecht opliep was de notitie van de naam „Wim van der Heuvel" in het arbitrale boekje wegens „spelbederf", toen hij in het kader van de tijdwinst bij een ingooi voor Zwaluwen de bal had weggeworpen. Osinga: „Ik had de aanvoerder nog zo ge waarschuwd voor dergelijke praktijken". Werner van der Meer (liesblessu re) en de tegenvallende Cock de Jong hadden het strijdperk toen al de rug toegekeerd en waren vervangen door Cees Be nard en Henny Kuyten. Het mocht Zwaluwen niet meer ba ten. SMv5 Van onze sportredactie Schiedam Hoe HBSS moest oppassen tegen rode lantaarndragers had het verleden week tot zijn schande ervaren en ook nn was een rode lantaarndrager en wei het Haagse JAC bij HBSS op bezoek. Een zeifs vooral de eerste helft verrassend goed spelend JAC en was het niet zo dat HBSS na de rust uit een heel ander vaatje was gaan tappen en rigoureus het heft in banden had genomen, dan had het er ook deze keer somber voor de Schiedammers uitge zien, doch nu werden nog net op tijd de ba kens verzet en werd een 3—1 overwinning uit het vuur gesleept. Een wijziging in de rust, waarbij Cor Heeze rijn. plaats moest opofferen aan Wim van Est, bracht plotseling veel meer vaart bij HBSS en drie „gou den" passes van Wim Houtman op Martin Meyer leverden even zoveel doelpunten op, waarna Hans Polman door middel van een penalty de eindstand op 3—1 wist te brengen. Een wed strijd dus met „twee gezichten" en waarbij het er de eerste helft zeker niet naar uitzag dat Mar- tin Meyer een hattrick zou ver richten. Zoals reeds gemeld een verras send goed voetballend JAC wist HBSS het eerste half uur volledig zijn wil op te leggen en was wederom doelman Cees Verdam weer nietzo goed op dreef geweest dan had HBSS al snel tegen een achterstand aan gekeken. Doch door attent uit lopen en zich een keer op de (Van onze sportredac tie) Hoek van Holland De durf van MW'27 werd be loond. Tot nu toe werd Hoekse Boys in deze competitie geconfronteerd met verdedigend inge stelde tegenstan ders. Niet echter MVV'21 Van meet af aan kozen de Maaslanders welbe wust de aanval, daarbij de risico's van een snelle Hoekse treffer op de koop toenemend. MW-trainerVan Veen: „We moeten punten halen. De verschillen tussen de bovenste en de onderste ploegen zijn zodanig dat we naar geen van beide kanten risico's kun- nen lopen. Maar om punten te behalen moet je doelpunten maken en om doel punten te maken moet je aanvallen. Zo simpel is dat. En niemand zal kunnen beweren dat die 1—2 overwinning onverdiend is". Nuchtere Hoetee-Boystrainer Boys-trainer Koos Lank es ter: „Het is nu de tweede keer achtereen dat we een tik krijgen. Vorige week te gen Semper Aldus, nu te gen MW'27. "We weten weer zo ongeveer waar we staan. Het zal vooral zaak zijn om weer een beetje zelfvertrou wen in de ploeg te brengen, want dat zat er deze middag niet helemaal in". Waarbij toch ook wel gesteld dient te worden, dat MW de overwinning vooral heeft behaald op inzet en fysieke kracht De bezoekers hadden over al le linies juist dat tikje meer. Zij waren bereid te gaan op ballen die nauwelijks meer haalbaar leken en boven dien beschikte de Van Veen-brigade over wat meer persoonlijke kracht „Ballet" bij Hoekse Boys-MW'27 die vaak meer waard bleek dan het te subtiele spel van Hoekse Boys. Kees van der Pol, £d van Dijk en Aad Moerman mochten dan soms mooie acties op de grasmat leggen, tegen Te gen centrale verdediger Kees Hoogendoom sorteer de dat weinig effect Niet alleen wist hij die acties steeds weer te onderbreken, maar ook kon Iiij met goede passes zijn middenvelders weer aan het -werk zetten. Dat middenveld was trou wens bij MW '27 goed be zet, terwijl het bij Hoekse Boys juist een zwak punt vormde. Toch zou het niet zo vreemd geweest zijn, wanneer de Boys in de eer ste helft de leiding hadden genomen. Aad Moerman en Kees van der Pijl wisten zich in kansrijke posities te manoeuvreren, maar de paal en de excellerende MW-doelman voorkwamen Hoekse treffers. De Maaslanders zelf waren kort voor de rust wat ge? lukkiger toen uit een klu wen van spelers Cees van Buuren de bal achter doel man Rob Bosgieter kon werken. Voorsprong Hoekse Boys wilde in de tweede helft wei wat aan die achterstand gaan doen. De schoonheidsprijs ver diende de ontmoeting zeker niet, maar bet publiek was toch wel geboeid door de spanning en de sensatie. Scheidsrechter Jansen, die tamelijk lankmoedig op trad, kreeg het een paar keer moeilijk en Tom van der pijl kwam goed weg toen hij zijn tegenstander betrapte en geen waarschu wing kreeg dankzij diezelf de Wil Boer die het voor hem opnam bij de arbiter. Overigens had Rombout daar zelf al een niet be strafte overtreding aan vooraf laten gaan. Inmid dels beschikte MVV27 wel over een 0—2 voorsprong, want Huib Bos had een toe gekende vrije trap Ineens onhoudbaar achter Bosgie ter geschoten. Aad Moerman wist met een tegentreffer de spanning toch nog terug te brengen. Hoekse Boys bleef drukken en nu moest MW27 toch eindelijk wat gas terugne men, al bleven de schaarse counters wel degelijk ge vaarlijk. voeten van Rijk Evers te stor ten om daarna een juweel van een schot van Wim Sleyster met een katachtige sprong tegen de onderkant van de lat te ranse len, waarna de terugspringende bal door Cor Heeze werd weg gewerkt, voorkwam Cees Ver dam erger. De HBSS voorwaartsen zaten echter ook niet stil, doch tot echt gevaarlijke aanvallen kwa men rij niet, tot echter rijf mi nuten voor rust Leen Radema ker had op links de JAC-defen- sie uitgespeeld, inclusief keeper Leen van Straten, waarna hij de bal voor de voeten van Mar tin Meyer bracht die alleen voor het lege doel staand jam merlijk naast wist te schieten. Voorsprong Na rust dus een wijziging en het was nu HBSS dat het spel vol ledig dicteerde. In de vijftiende minuut tekende Martin Meyer dan het eerste doelpunt voor rijn ploeg aan. Op gelijke hoog te staand met de JAC-defensie ontving hij een goede pass van Wim Houtman, sprintte met een enorme snelheid langs Freddy Reijnaerts, om vervolgens van af de rand van het strafschop gebied een „streep" los te laten die de Haagse keeper onmoge lijk kan hebben gezien: 1—0 dus. HBSS ging door en rijf minuten later was het reeds 2—0 toen wederom Martin Meyer, nu in het strafschopge bied staand, de bal van Wim Houtman kreeg, zich geen mo ment bedacht en de Haagse keeper voor de tweede keer het nakijken liet Sneu was het voor invaller kee per Jan Verhaaf, die de zich blesserende Leen van Straten had vervangen, dat hij een af standsschot van Martin Meyer van zeker 30 meter afstand niet kon tegenhouden en onder zijn lichaam door in het doel liet schieten, wat dus 3—0 voor HBSS betekende. Vijf minuten voor tijd dan de beloning voor het dapper volhoudende JAC. Meindert van Veen weggestuurd Leiderdorp Een stor machtig kwartiertje en hierna een louter defen sieve houding, bezorgde het Leiderdorpse RCL tegen PPSC een nipte 1-0 zege. RCL, met Vo- lendam een serieuze kandidaat voor de titel In de 2e klasse A (beide pas twee verliespunten) mikte duidelijk op re sultaat Dat die taktiek kon slagen komt voor een voor een belangrijk deel op rekening van PPSC, dat weliswaar volop mogelijkheden kreeg om aan te vallen, maar dit zo gehaast deed dat al die kansen weer verloren gingen. Toch kwam RCL fortuinlijk op 1-0, want pas nadat de bal door de Schiedamse defensie niet voldoende kon worden wegge werkt en voor de voeten van Ederveen was beland, capitu leerde doelman John Rost Van af dat moment heeft PPSC er alles aangedaan om op gelijke hoogte te komen, maar schoten van Vos en Winkelman werden gestopt door doelman Adrie Brand of troffen paal en lat PPSC, spelend zonder Piet van Veen (vermoedelijk meniscus) en de al snel uitgevallen Loek Kalden, raakte merkbaar geïr riteerd door het uitblijven van die verdiende gelijkmaker. Het spel werd over en weer wat grimmiger en bezorgde Ut rechtse arbiter Van Zijl duide lijk problemen. Dit resulteerde uiteindelijk in het wegsturen van Meindert van Veen (ingevallen voor Loek Kalden), die het niet eens was met een waarschuwing (wegens te hard ingrijpen) en dit de scheidsrechter duidelijk liet we ten- Arbiter Van Zijl bedacht zich niet en stuurde de Schie dammer naar de kleedkamer. Toen was zeker voor PPSC de lol er wel af, want met tien man optomen tegen het puur defen sieve RCL bleek een onmogelij ke opgaaf. En omdat BCL in Leo Hol bovendien een uiterst gevaarlijke spits bleek te heb ben, damde de thuisclub het slotoffensiefje snel weer in. PPSC's eerste nederlaag was een feit Den Haag De 3-2 neder laag bij bet lager geklas seerde Die Haghe heeft nogmaals onderstreept dat TSB aan een uiterst teleurstellend seizoen bezig is. Vooral vódr rust speelde de TSB- ploeg - waarin de ge schorste Paul Meiniger ontbrak - ontstellend zwak. De aanval had vrijwel geen kracht en de verdediging was af en toe als een zeef. Toch kon TSB tegen het ook niet geweldige Die Haghe de schade tot de pauze beperken tot twee treffers. De eerste was een ei gen inzet van Kees Pleyte (30e minuut), de tweede kwam na een keihard schot dat Gerrit van .der Velden aanvankelijk stopte. De terugspringende bal was toen een prooi voor de Die Haghe-spits: 2-0 (35e minuut). De tweede helft begon goed voor de Vlaardingers. Hans Kok schoot al in de 3e minuut raak: 2-1. De hoop voor TSB duurde maar even: tien minuten later lag de bal via de paal achter Gerrit van der Velden in het net: 3-1. Toch bleef TSB pogingen onder nemen om iets terug te doen. Dat lukte in de 25e minuut toen Wim Maurits met een lob suc ces had. Verder liet Die Haghe het niet komen. Bij TSB liep Jan Pleyte een officiële waar schuwing wegens te ruw spel op. Vlaardingen Vlaardingen zocht wanhopig naar een af weermiddel om Piershil op af stand te houden. Tot zeven mi nuten voor tijd hadden de groen witten een 1—0 voor sprong (cadeautje van Pfershiï- tijde) maar het aanhoudende gevaar van de gasten kon niet worden afgewenteld en daar om was het Mart Groenenberg die Piershil op gelijke hoogte bracht Het thuisspelende Vlaardingen vond geen middel om doortas tende acties van Piershil in te dammen. Het middenveld had (Piershil zette het initiatief een kwartier voor rust in) de aan vallende bedoelingen van de gasten op dat deel moeten af remmen of in ieder geval vol doende moeten storen om de kracht in te tomen. John Voor burg en Peter Bojoh waren te veel aanvallend ingesteld en lie ten té veel ruimte. Het laagge plaatste Piershil had dat door en kwam vooral na de thee veel doorzetten. Karei vn der Mark kwam voor Vlaardingen in de openingszet ten net iets te kort hij zijn schot voorlangs. Henk Groenenberg trachtte via Henk Groenenberg doeltreffend te rijm Na een kwartier spelen kwam Vlaar dingen aan een 1—0 voorsprong ria. Chris Bongers, die attent was en profiteerde van on nauwkeurigheid van PiershiL In het tweede deel een aanhou- dend offensief van Piershil Jan van der Mark verscheen nog alleen, voor de Piershil doelman maar deed niet wat van hem werd verwacht Mart Groenen berg deed dat wél voor PterBV''" 1-t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4