RKWIK en Martinit blinken uit in onmacht Ursus leunt tegen vierdeklasse i:op aan VFC De Hoek afgestraft veel missers Fortuna blijft steken De Hollandiaan: Ursus in nieuw Koplopers delen Joop Schop: Ome slechtste wed strijd" MAANDAG 27 OKTOBER 1975 Van ome sportredactie Vlaardingen Eén helft heeft De Hollandiaan in de ontmoeting met ROD in Dordrecht met overleg gevoetbald. En dat was in het tweede deel. En tóen was het te laat RCD trof in de eerste drie kwartier een misgrijpende De Hollandiaan-dcfensie aan en profiteerde van deze wankele linie door met 2-0 royaal afstand te nemen. Toen. de Vlaardingers na rust in wilden halen, kwamen zij nét te kort en werd wederom door de thuisclub ingehaakt op een slechte beurt van de verdedi ging (slecht wegwerken) en nam RCD, na 2-2, dankbaar de volle winst aan. De brigade van De Hallandiaan- oefenmeester Jan Kramer le verde voor de wisseling een ui termate zwakke vertoning af. Het ging mank op alle onderde len en raakte al na de 1-0 ach terstand in paniek. Het missen van Joop Janse deed zich ern stig gevoelen. Het optreden van Kees Stam (terug na de schor sing) pakte wederom verkeerd uit Een officiële waarschuwing werd zijn deel. Na een kwartier was het 1-0 voor RCD na mistasten bij De Hol landiaan. Tien minuten daarna was het 2-0, eveneens door blunderen. Het enige wapenfeit aan bezoekerszijde was het dóórbreken van centrumspits Harrie Hartog. Hij werd onder- uitgeveegd, maar de arbiter reageerde niet In de tweede helft wél een geïn spireerd De Hollandiaan. Gerrit van der Bend was de vervanger van Van der Have en fel werd RCD bestookt Dat leverde al na vijf minuten succes op. Henk Boomsma doelpuntte be heerst: 2-1. De rood witten gin gen door en Wim Rietdijk kwam op 2-2. Toch trok RCD aan het langste eind: 3-2. Vla ar dingen Fortuna bleef, ondanks meer initia tief en completer optreden met vaak goed ver zorgd spel, steken op een 1—1-elndscore tegen het Rotterdamse TDC. Op papier moest Fortuna zijn slag kunnen slaan bij laaggeplaatst TDC, zeker gezien het groeiproces dat de equipe van Fortuna-trainer Arie Ver bur gh doormaakt. We derom ontbrak spelmaker Jan Bouman en dat is de man die een „goal" kan maken. Bij het afwerken ontbrak het nodige geluk, of de accu ratesse was er niet Daarnaast moest Arie Verbuxgh na een half uur in de tweede periode ook nog eens Jan Baksteen en Aad de Heer door blessures missen. TDC verdedigde zich krachtig en kon tot aan de rust de blanco score handhaven. De Rotterdammers putten daaruit zoveel moed dat zij lange tijd aan een verdeling dachten. In dat eerste deel was Fortuna regelmatig voor het TDC-doel verschenen en had zowel de voor ste als de tweede lijn gelegenheid om aan te leggen. Toch redde TDC het defensief. In de tweede helft drukte Fortuna door en na derden minuten spelen was het Leo Vogel die de roos trof: 0—1. Een strafschop tegen zou, indien hij niet gemist was, reeds een gelijke stand hebben betekend. TDC nam risico's en Fortuna wachtte op de counter. TDC slaagde er echter in drie minuten voor tijd toch nog langszij te komen. Van onze sportredactie VIaardingen Verwoede po gingen van VFC om in eer ste instantie naast thuisclub Emma te komen werden door de faktor „pech" in de kiem gesmoord. VFC maak te in Dordrecht het spel en was de ploeg die 2eker met één punt naar huis had moe ten vertrekken. Emma profi teerde wéL Eerst was een strafschop (té zwaar gestraft) de oorzaak dat de geelzwarten met I—U achter kwamen en later, toen VFC vele risico's nam benutte Emma de ruimte. De eindstand werd derhalve 2—0 in het voordeel van de thuisclub. VFC dicteerde het spel, liet een goede opbouw zien en kon op het middenveld kracht ontwikkelen. Na en kele minuten spelen was het - VFCs centrumspits Harrie Schuiten die er tussenuit ging na een dieptepass van middenvelder Leen Boon. Hij speelde de bal echter té ver voor zich uit Kort daarna was het rechter spits Anton Huijer die de aandacht vroeg maar net té laat voor het Emma heilig dom verscheen, VFC schoot in die periode veel en Leen Boon beroerde de lat John van Fessum en Jaap van Dorp zaten er maar net -- naast voor de gasten. Na een half uur kwam de strafschop en 1—0 was een feit Anton Huijer haalde voor VFC weer eens het houtwerk en ook Leen Boon miste op een haar. In de tweede helft trok VFC het offensief naar zich toe, was veel aan de bal en bestookte het Emma-doel veelvuldig. Na acht minuten werd An ton Huijer onderuit gehaald en uit de daaruit ontstane vrije trap trof Leen Boon bijna doeL Na een korte op leving aan Emma-zijde nam VFC het spel volledig in handen. De vele kansen kre gen het geluk echter niet mee, Emma antwoordde en besliste de wedstrijd met 2—0. Trots poseren de spelers van vierdeklas ser Ursus in de fonkel nieuwe rode training spakken. De nieuwe outfit die In de top per tegen DH2 overi gens niet met een zege werd ingewijd is be schikbaar gestefd door de firma Merwede Pomp Service BV uit Rotterdam. En met een knipoog naar de „com mercie" trokken de se- lectiespelers de trai ningspakken voor die ene keer achterstevoren aan. Commentaar van de spelers: „Je kunt tenslotte nooit weten of er nog iets anders aan vast zit. Van oree sportredactie Hoek van Holland De 1-4 nederlaag die Hoek van Holland zondag door Concordia werd toegediend was geen mo ment geflatteerd. Of het zou moeten zijn dat de Delftse bezoekers in de eerste helft tot een nog hogere score hadden kunnen reiken. Want na dat Benno Ouwersloot drie keer de roos had getroffen, wist Concor dia zich ook aan het eind van de eerste helft nog kansen te scheppen die echter door lat en paal werden gekeerd. Hoek van Holland zag geen kans om zich de. eerste drie kwartier te ontwor stelen aan de druk die Concordia oplegde. De bezoekers verkozen van af het eerste moment de aanval en Hoek van Hol land kon daar geen af doend antwoord op vin den. De Olsthoom-brigade speelde dan ook als een stel beginners. Verdedigend kon alleen Peter Rooney boven de middelmaat uitgroeien, maar ook Mj kon de gaten niet opvullen die door zijn mede-verdedigers werden gelaten. Concordia daarentegen speelde fris en aanvallend voet bal. Drie jeugdige aanvallers bezorgden de Delftenaren een' voorhoede die in sommige wed strijden kwetsbaar kan zijn maar die tegen Hoek van Hol land volkomen uit de verf kwam. Vooral het doorzetten van die jonge spelers kwam de thuis club duur te staan. Met name Benno Ouwersloot (18) speelde een glanzende wedstrijd die re sulteerde in drie doelpunten. Na luttele minuten al kon Ou wersloot een aarzeling in de Hoekse defensie doeltreffend afstraffen. De thuisclub kon eigenlijk geen moment imponeren, ondanks de steun van een vrij talrijk publiek. De aanvallen waren doorzichtig en weinig fantasie rijk en ze konden steeds weer tijdig door de Concordia defen sie worden onderschept De sfeer van de wedstrijd bracht ook de nodige overtredingen met zich mee, maar het bleef toch allemaal binnen de per ken. HOUTWERK Na een half uur zou het 0-2 wor den toen Benno Ouwersloot in vrije positie kon inschieten na dat de Hoekse verdedigers el kaar in de weg liepen. En kort voor rust volgde de derde tref fer toen alweer Ouwersloot sa men met de Hoekse doelman Leerdam naar de bal sprong en de Delftse aanvaller juist iets hoger reikte. Uiteraard was de wedstrijd bij die stand al be slist. Paal en lat redden Hoek van Holland van een nog grote re achterstand. De tweede pe riode vormde een nogal oninte ressant gebeuren. Hoek van Holland kwam aanvallend wat beter uit de verf maar werd slechts zelden echt gevaarlijk. Schiedam Joop Kuiters klopte de slik tussen de noppen van zijn schoenen vandaan. Moddervegen op zijn kanariegele keeperstrui maakten duidelijk dat de nu al 39-jarige Crsus-goalie zich niet zonder inspanning „staande" had gehouden. Zoals Joop Kuiters zich voorlopig ook wel in ürsus' eerste zal kunnen handhaven. Natuurlijk, de „bijna veertiger" gaf het bestuur van de Schie damse vierde klasser al eerder de tip nu toch wel eens serieus op soek te gaan naar een opvol ger- Voor buitenstaanders een logische zaak. Insiders vermoe den echter dat Ursus nog wel even zal treuzelen, want - al lijkt het bijna onmogelijk - Joop Kuiters wordt steeds maar sterker door Hans Soeters Klasse: Joop Kuiters mag dit pre dikaat achter ztjn optreden van gisteren zetten- Na de 11 te gen medekoploper DHZ lijkt Ursus tegen de vierdeklassetop te leunen, maar mag zich in alle rust afvragen hoe groot de ver dienste is van die sterk keepen de laatbloeier Joop Kuiters. Ursus leunt tegen de top, vooral dankzij een voortreffelijk geor ganiseerde defensie. Want vóór doelman Kuiters vult een met veel overzicht spelende Aad de Held de gaten, terwijl voorstop per Henny Verschoor zoveel in dividuele kwaliteiten etaleert dat spitsspelers met veel meer raffinement dan DHZ's Gijs Smith in de Ursus speler hun meerdere zullen moeten erken nen. Ursus steunt volkomen te recht op deze sterke as. OFFENSIEF Maar om een. ecvte topper te worden is méér nodig dan bet indammen van de vijandelijke aanval. Ook het middenveld en de offensieve bedoelingen zijn - zeker voor eigen publiek - van doorslaggevende aard. En op dit punt toonde medekoploper DHZ een fase verder te zijn, Maar het Ursus van trainer Dirk Hoogeboom leert sneL Nog tij dens de wedstrijd bezit de ploeg het vermogen om om te schakelen. En juist de wijze waarop Ursus dit doet recht vaardigt de conclusie dat de Schiedammers tegen de top leu nen. Veel zal echter afhangen van het moment waarop Ursus alle schroom van och afgooit Dit gebeurde tegen DHZ pas ver in de tweede helft. De ploeg van oud-TOGR-trainer Herman de Groot verkneuterde zich toen echter al over de 0—1 voorsprong, doordat Gijs Smith de vrijstaande John van Doom een niet te missen kans had geboden. Ursus protesteerde wel voor buitenspel (doelman Kuiters: „En het wés zo"), maar hoewel scheidsrechter Den Breems langdurig in de richting van zijn grensrechter keek - die tot woede van Ursus niet vlag de - de treffer télde wei. En toen pas etaleerde Ursus de vele mogelijkheden die de ploeg bezit Ineens 'raakte DHZ defen sief in. paniek en bleek dat de ijzig kalme libero Wil Samboe slechts dankzij het ontbreken van Schiedamse druk haarzui- ver kon uitverdedigen. Toen pas kwam aan het licht dat DHZ verdedigend helemaal niet zo sterk was. PANIEK De Schiedamse gelijkmaker was er een schoolvoorbeeld van. De in paniek weggegeven hoek schop werd op rechts door Hans Schinkel (een goede twee de helft) in het doelgebied ge bracht De eerste poging om uit te verdedigen mislukte, waarna de bal voor de voeten van de meegekomen Henny Verschoor berecht kwam. Tegen diens har de inzet was doelman Jan Bos machteloos. Beide ploegen kregen hierna nog mogelijkheden op de winnende treffer. Zo trof een kopbal van Koos Kool buiten bereik van T/M* -- Kuiters de lat waarna nog een - ,f -y-» DHZ-aanval via Ko Duvalois J- -v...: tegen de paal belandde. Maar De haren van Leen Ras gingen bij de ferme kopstoot ook Ursus kwam nog tweemaal recht overeind staan. oog in oog met de doelman, T maar in beide situaties mikte Henk Verwey tegen de doelman op. Tegenover de tevredenheid bij Dirk Hoogeboom over het weg werken van de achterstand, stond de twijfel (buitenspel) van DHZ's openingstreffer. Hoogeboom: „Natuurlijk ben je blij dat het nog gelijk wordt, maar het blijft jammer dat DHZ kon scoren uit een buiten spelsituatie. Ook de scheids rechter twijfelde, want anders blijft ie toch niet zo lang naar zijn grensrechter staan kijken voor hij het doelpunt goedkeurt Jan Maas springt ver boven zijn Schiedamse opponent uit Vlaardingen RKWIK—Mar- tinit stond in het teken vari de onmacht Beide forma ties illustreerden een groot gebrek aan creativiteit en weinig inventief waren de wanhoopspogingen van de brigades van Henogh van der Burgh respectievelijk Joop Schop. Ventileerde Joop Schop zich na afloop met: „Wij speelden onze slechtste wedstrijd, tot nu toe en in de rust gokte ik al op 0—0, collega Van der Burgh na de match: „De gelukkige voorsprong had den wij niet uit handen mo gen geven in die laatste mi nuten, maar toch zie ik ver betering in het spel". De 1—1-uitslag geeft de juiste verhouding weer. Het was triest dat RKWIK in de laatste minuten een 10-voor- sprong (frommelgoal van Leo Janse) teniet zag gaan in een laatste wanhoopsoffensief van Martinit. De gelijkmaker was een juweel van Ruud van der Horst en was op zijn plaats. RKWIK vergaarde weliswaar wat betere kansen, maar beide teams demonstreerden weinig kracht en intellect om tot moge lijkheden te komen. Bij RKWIK werden de spelers nog steeds omklemd door een dosis angst en in de spits was het vaak een eenzaam vertoe ven van een enkele spits. Be houdens een kwartier voor het einde, toen leek RKWIK op te vlammen. Als uitvloeisel werd de goal gescoord. Martinit bepaalde het spel veelal op het middenveld en had in Herman den Brinker, Ruud van der Horst en Jan Kooiman mannen die wat met een bal konden doen, terwijl vrije ver dediger en aanvoerder Joop Lupker de verdedigingslinie goed sloot met daarachter doel man John Nagelhout die het ondanks wat onzekerheden aanvankelijk op de nul hield. Na vijf minuten in het eerste deel was het linkerspits Ben "Kone- mann die over schoot Martinit zocht van meet af aan de aan val, terwijl RKWIK afwachtend en defensief handelde. Piet Bouwer bereidde een goede ac tie voor, maar vond geen mens na het loslaten van zijn voorzet Middenvelder Henk van der Ber.d probeerde het daarna ook eens, maar richtte té hoog. Ruud van der Horst zag zijn voorzet op de doellat uitkomen van goed werk leverende RKWDC-d oelman Kees van Haaster. Peter Witte wilde op verrassende wijze vlammen en zat er net naast met zijn schuiver. Marti nit blies na een kwart stoom af en tot aan de thee kwam de strijd iauw over. Peter Witte en Leo Janse deden nog vertwijfel de pogingen maar de rust kwam met 0—0. Na de hervatting was het Ruud vein der Horst die een schot waagde, maar de bal ging naast. Captain Albert Verhoogh probeerde het voor de thuisclub met eveneens een schot, maar had evenmin succes. Kees van Haaster bleek uit het goede hout gesneden en hield Martinit van scoren af. Peter Witte liet daarna het leder wederom op de lat van Martinit belanden en Martinit reageerde daarna met een doortastende tegenstoot, waarbij keeper Kees van Haas ter de redder in nood was voor de blauwwitten. Uit een vrije trap de periode waarin RKWIK enigszins opvlamde schoot Piet Bouwer voor de derde maal op de lat Martinit sloeg terug en had bijna succes. Uit de daaropvolgende vrije trap van Henk van der Bend frommelde Leo Janse de bal 1—0 in de touwen. Martinit had daarop snel het antwoord klaar: 1L

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6