Teeiuw inspireert Wel .'ton De orenbeurs onderuit bij NMB Ger Tegelaar dami-; ster: Vlaardingen schuwt hard spel van SPSKT ©TIPS Experiment VDV mislukt WIK mist voldoende aanvalskracht Onwennig Gave hattrick Nico Capeüen van BMTOG BMTOG MOLENAAR Tweede op jeugdprovinciale De Vriendschap Schiedam De start van de eaaihandbal- eompetitie heeft weer het prohleem van de scheidsrechters opge roepen. In de JVËr- grïethai, waar zeven wedstrijden stonden gepland, kwam in drie gevallen de arbi ter niet op. Gelukkig kon een en ander op gevangen worden en was arbiter Van Ful pen zelfs zo bereid willig om onder de douche vandaan te komen en een tweede wedstrijd voor zijn rekening te nemen. De dames-ontmoeting Hol landiaan—De Meeuwen is een plezierige strijd gewor den, waarin Hollandiaan weinig problemen heeft ge kend. In een snel tempo bracht Hollandiaan een 3—0 stand op het bord door doel punten van Nel Vogel en Edith Maan. Het niet opval lend sterk spelende Meeu wen noteerde hierna een te gentreffer, maar kon niet voorkomen dat Hollandiaan de ruststand pp 6—2 bepaal de. Ook na rust bleef Hollandiaan de zaken volledig controle ren. Meeuwen trachtte een ommekeer te forceren, maar kreeg hiertoe weinig kans, ook al door het goede werk van Miranda van Zeim in het doel. Met een 12—5 zege was Hollandiaan dik tevre den. Hollandiaan wil dit sei zoen het succes niet centraal stellen, maar heeft gekozen voor de opbouw van het team op een brede basis, waardoor tussentijdse team wijzigingen mogelijk zijn. De herenontmoeting Holland iaan—De Meeuwen is geen mooie strijd geworden. Het concept waarmee beide teams spelen geeft daartoe weinig mogelijkheden. Voor al Hollandiaan gaat nog steeds op een orthodoxe wij ze in de aanval, waarmee het zich nog steeds heeft kunnen redden, maar dat bij een beter ingespeelde tegen stander beslist problemen zal gaan opleveren. Martien van der Vlies had in de zege van Hollandiaan een belangrijk aandeel, door zijn vaak geraffineerde passes, waarmee hij rijn. teamgeno ten in posiüe kon spelsn. Via een 9—3 ruststand, behaalde Hollandiaan een 27—6 over winning. De nieuwe outfit welke het Wilton-bestuur voor rijn teams heeft aangeschaft, hebben de dames en heren misschien wel de steun gege ven om duidelijk van zich te doen spreken. In de dames ontmoeting Wilton—WIK rijn er geen al te gyote pro- blemen voor Wilton geweest, vooral doordat het WIK aan- valster Mary Vredenbreght volledig uitschakelde. WIK was in deze ontmoeting bovendien nog gedupeerd door het niet meespelen van Anjo van Rooyen en Nel Lansbergen, die op de zie kenlijst staan. Het was Fran- cien Biesheuvel die voor Wil ton de score opende en die bij de rust een 4—2 voor sprong te zien zou geven. Bij Wilton excelll eerde weer good-old Bea Teeuw, die haar teamgenoten inspireer de met haar aanvallende spel, waar door Wilton zon der problemen tot een 7—3 zege kon komen. De heren ontmoeting Wilton MOK is een sportief treffen geworden, waarin Wilton geen moment aan de zege heeft getwijfeld. MOK moet het teveel van twee aanval lers hebben, die door Wilton snel werden uitgeschakeld, waardoor de Schiedammers alle ruimte kregen om de ruststand op 9—5 te bepalen. Na rust schakelde Wilton op duidelijke wijze een lagere versnelling in en ook toen kon MOK geen gevaar ople veren Doelman Jos van der Zee was bovendien in top vorm wat hij duidelijk de monstreerde door een straf- worp te stoppen. Met 14—9 haalde Wilton de eerste pun ten in het zaalseizoen in huis. degradatieplaatsen in de gaten gehouden te worden. Het ver schil met de staartclubs is nu gebleven, zodat Hielke Bnigts, Hans Jaap Qppenheun en René van Dijk deze tweede competi tiehelft zorgeloos uit kunnen spelen". Opnieuw bewees Hans Jaap Op- penheim rijn klasse. Zijn drie winstpartïjen waren een goede basis voor de halve winst, waarin René van Dijk en Hiel- Van onze sportredactie Maasland Een fraaie hattrick van Hans L in gen kon De Korenbeurs niet helpen. In Amstelveen leed de Schiedamse erekfasser een kleine 6-4 nederlaag, waardoor het naar de tweede helft van de tafeltennis- ranglijst zakte. Stadgenoot NOAD maakt in de pro motie hoofdklasse nog steeds furore. Door Victory '55 met 6-4 te kloppen bleef de eerste plaats onaange tast Bowling Maassluis TOG won eveneens met 6-4 van Tempo Team 3. Een kleine maar nuttige over winning, die de Maassiuïse overgangsklasser op de tweede plaats hield. Radio Molenaar kwam uit Kat wijk aan Zee met een verdienstelijke 5-5 stand terug, zodat het behoud in de promotie overgangsklasse zo goed als zeker is. De Korenbeurs keek tegen Mid denstan dsb ank al snel tegen een ï-Q aan. Hans Lingen ver kleinde die achterstand wel, maar in het dubbel moest Lin gen zich met Hans var» de Broek toch gewonnen geven: 3-1. Peter van de Broek bleef met lege handen, zodat het goe de spel van Hans Langen niet met tenminste een gelijkspel bekroond kon worden. Hans van de Broek sleepte één partij binnen, zodat De Korenbeurs toch nog tot 5-4 ophaalde. In de beslissende partij kreeg Peter van de Broek in twee games echter geen kans: 6-4. Het tweede team van De Koren beurs deed het erg goed door met 8-2 van Vriendenschaar te winnen. Jan Lansbergen en Johnnie Baard scoorden ieder driemaal Jan Simons eenmaal en ook het dubbel werd in winst omgezet Korenbeurs 3 daarentegen leed in de promo tie overgangsklasse een smade lijke 10i nederlaag bij Steeds Hoger. Evenals in het eerste duel had NOAD veel moeite met het Vo- lendamse Victoïy*55, Verloren de Schiedammers toen met 6-4, in de Korenbeurs was het NOAD dat de volle winst be haalde. Daar zag het aanvanke lijk niet naar uit Van Wijk verloor kansloos van Konter, maar Clarijs klopte op zijn beurt Keijzer. Tegenover de wïnstpartij van De Vaal op Sier stond echter weer verlies in het dubbelspel Ook Clarijs verloor van Konter, 2-3, waarna Van Wijk moeizaam langs Sier kroop en De Vaal van Keijzer won: 4-3. De basis voor de over winning was gelegd, want prompt won De Vaal van Kon ter, waarna Van Wijk door winst op Keijzer de zege voor NÖADbinnenh aaide. Het tweede team van NOAD be haalde op het zwakke Amroba een duidelijke 10-0 zege, terwijl het damesteam met 6-4 te sterk was voor HBC. Bowling Maassluis TOG blijft in haar zijveren jubileumjaar ho ge ogen gooien voor promotie. In een wisselvallige wedstrijd won de Maassiuïse formatie za terdag thuis van rode lantaarn drager Tempo Team met 64. Met negen ponten uit zes wed strijden staan de in de over gangsklasse spelende Maasslui- zers nu op een kansrijke twee de plaats. Aanvoerder Nico Capellen was weer eens ouderwets Op dreef met een gave hattrick. Toch zag het er aanvankelijk niet zo rooskleurig uit voor BMTOG, want na het dubbel keek men nog tegen een 3-1 achterstand aan. Daama nam BMTOG het heft in handen en liep weg tot 5-3. De volle winst dreigde nog even in gevaar te komen toen Tempo Team tot 54 terug kwam, maar Frans Capeüen hield de punten in Maassluis door zijn laatste partij in twee games te winnen. Naast de drie punten van Nico Capeüen droe gen Frans Capellen met twee punten en Wén van der Poort met één winstpartij in de score bij. ke Brugts ieder met één partij bijdroegen. Radio Molenaar moest overigens een 4-1 achter stand wegwerken, terwijl de 5-5 stand pas in de derde game van de laatste partij werd bereikt Die verliep bijzonder spannend, want Hielke Brugts zette een 20-17 achterstand uiteindelijk orn in een 20-22 winst Fred Clarijs van Noad aan slag in De Korenbeurs, Kostbaar puntje voor radio-Molenaar' trio. ju. Radio Molenaar deelde in Kat wijk de buit met SIT 1 (5£>, zodat de Vlaardingse promotie overgangsklasser totaal drie punten van STT pakte. Het be tekende een kostbaar puntje voor de Vlaardingers, want nu uitzicht naar boven niet meer aanwezig is, dienen de twee (Van onze sportredactie) Rotterdam De Zuldho'land- se jeugdkampioenschappen zijn een groot succes voor Nico Knoops geworden. De 16-jarige dammer van Het Oosten, die in de ereklasse- competitie 0.3. Paul Ger main een remise afdwong, eiste terecht de titel voor zich op plus het recht tot deelname aan de nationale titelstrijd voor de jeugd. Schiedammer Ger Tegelaar en Monstemaar Hans Bent velzen kunnen ook zover ko men mits zij zich met succes door de halve finales heen weten te worstelen. Bent velzen deelt z'n derde plaats overigens met Harry Clas- quin, met wie hij nog om het „brons" moet herfcam- pen. De Hendrik Ido Am- bachter heeft wel afgezien van de halve finales. De eindstand: 1. Nico Knoops (Rotterdam) H punten, 2. Ger Tegelaar (Schiedam) 9, 3. en 4. Hans Bentvelzen (Monster) en Harry Clasquin (HL Aro- „baeht) 8, 5. Mari Dame (Giessenburg) 7, 6. Hans Kromhout (Rïjnsburg) 5, 7. Aad van der linden (Maas sluis) 5, 8. Henk van der Heuvel (Bleiswijk) 3. Ook de aspiranten waren afge lopen week in de Rotterdam se Rehobothkerk aktief. Kampioen werd Wassenaar, der Hans, Vermin na een hek-aan-nek-race met Chiel Hamers van Samen Sterk uit Hazerswoude en met RDG-er Eddy Hoogland. Vermin kwalificeerde zich voor de nationale finale, ter wijl Hamers en Hoogland niet alleen twee beslissings wedstrijden gaan spelen om de tweede prijs, maar zich tevens toelating tot de halve finales hebben verschaft De eindstand: 1. Hans Vermin (Wassenaar) li punten, 2. en 3. Chiel Hamers (Hazerswoude) en Eddy Hoogland (Den Haag) 10, 4. Jos Stolwijk (Hazers woude) 8, 5. Ron Heusdens (Schiedam) 7, 6. Leo van Driel (Zwijndrecht) 6, 7. Theo de Swart (Gorinchem) 4, 8. Peter Veenman (Bleis- wijk) 0. Van onze sportredactie Vlaardingen Onder de zeer matige leiding van de inval ler-scheidsrechter moest Oranje Nassau in de slotfase toch nog het onder spit delven tegen Merwede, 79. In de eerste helft hiel den beide teams elkaar aar dig in evenwicht; 4—3 in het voordeel van Merwede. Na rust begrepen beide teams niets meer van de leiding, hetgeen niet bevorderlijk was voor het spel. Tot tien minuten voor tijd was het nog 7—7. Merwede profi teerde van het warrige op treden van de scheidsrech ter en kreeg twee strafwor- pen, hetgeen de zege ople verde, 7—9. Doelpunten: HEIy van Ape- ren, Coby Wijsman, Alex Braad, Mart Romers (2), Theo van Veelen. TopVlaardingen 7—6 In een spannende en gelijkop- gaande strijd heeft "Vlaar dingen een nipte nederlaag geleden tegen het hardspe- lende Top. Was de eerste helft voor Top (rust 3—2), de tweede helft was duidelijk voor de Vlaardïngers. Tot tweemaal toe heeft Vlaar dingen een voorsprong ge nomen. Maar toen Top een fel slotoffensief inzette, bleek dat de Vlaardingers- geen derde krachtsinspan ning konden geven. Dat laatste offensief tilde Top naar de 7—6 overwinning. Doelpunten: Ivonne Timmers, Hany Brouwer (2), John Di- tiecher, Martin Kohn, Rien Roozendaal. MaassluisNIO 39 In één van de slechtste wed strijden heeft Maassluis wederom een nederlaag ge leden. In de retum tegen NIO startte men goed en de eerste aanval kreeg enkele goede kansen, maar te ge haast spel verknoeide de kansen. NIO nam de leiding en in de tweede fase van de eerste helft kon NIO de basis voor de overwinning leggen, want Maassluis zakte geheel weg. Gedeeltelijk aangesla gen door de kwistig uitge deelde strafworpen. NIO leidde met rust met 2—5. Na rust probeerde Maassluis van alles, maar niets lukte meer. Ook NIO had zeer vele kansen nodig om te scoren. Het zegevierde ten slotte met 9—3 over een ge- desillusioneerd Maassluis. Doelpuntenmakers; Rob Koe voet, Maarten van Bergen (2).. De Kapellen-Spirit 66 Spirit kon in Oapelle a/d I Js- sel niet verder komen, dan een gelijkspel: 6—6. - Tot tweemaal toe moest men een achterstand van drie doelpunten overbruggen, evenzovele malen lukte dat Dit alles via een sterk laat ste kwartier. Doelpuntenmakers: Jacqueli ne Oppe, Jolanda Vos, Aad Hoogerwerf, Frans van der Krans, Boudewijn Wijzen- broek (2). Automobilisten opgelet, degenen die, ingevolge een politieverordening, rijn auto op het parkeer terrein van Martinit neerzet, wordt bekeurd Benut daarom de par keerplaats van Eicelstor *20 In park „Thurlede" in Schiedam WK begint vanavond een klaverjas- toeraooi, waarvoor men elke vrijdagavond drie ronden van 1500 punten moet spelen De canti- ne van UVG In „Harga" staat maandag centraal voor een bijeenkomst van arbiters en trainers uit de handbalwereld Onderwerp: spelvemi- wing Na de pauze is er een forum 9 DHS vraagt nogmaals van de beren voetballers hun geld en sieraden af te staan aan de bediening Volgende week don derdag houdt Joop Nie zen een lezing voor de Schiedamse arbiters Elke fluitist uit het Wa terweggebied is overi gens van harte welkom in de eantine van Schie dam in Harga (20.30 uur) 9 Spirit doet tweede Kerstdag wederom mee aan het grote L en V-sport toernooi in de Vlaardingse sporthal HVO huldigt morgen avond op een speciale bijeenkomst van werkers 25- en 40-jarige jubilaris sen 9 HVO's bertuurslid Jongeneel is geopereerd aan zijn knie© In de Fortuna-weekbrïef staat te weinig sex, is de klacht van een lid Reactie van de redactie: „Inderdaad moet de weekbrief een blad zijn dat tegemoet komt aan de verlangens van de le den, maar er rijn gren zen". TSB gaat 8 no vember weer op de Bin go-toer in zaal Middel- huys in Holy 9 De mees te kalkers van WIK lie ten verstek gaan in de veldcompetitie Voor zitter Chris van Tocm: „We staan nu voor de zaalcompetitie, met zaal wachters en tijd waarne mers. Ik houd m'n hart vast".® De jeugdcom missie van VFC houdt zaterdag een disco-avond voor de damesleden, A- en B-junioren (20 uur) Asvion bestaat volgend jaar april 40 jaar® Van- al heden hangt er in het clubhuis een ideeënbus 9 Dezelfde club schaamt rich over het nog steeds _naamloze weekblad© Ter geniststelling, dat is van tijdelijke aard® De ze rubriek blijft defini tief, elke dag. Vlaardingen Het eerste optre den van Oranje Nassau en Spi rit in de microkorfb ai-competi tie kon niet imponeren. Spirit slaagde er niet in het Oranje Nassau erg moeilijk te maken, waarna de routine van Oranje Nassau duidelijk de doorslag gaf. Tineke van Zelm, Alex Braad (2), Theo van Veelen en Wil van der Windt (3) zetten Spirit op zeven tegentreffers. Oranje Nassau capituleerde slechts bij een treffer van Mari van der Krans 7—1, Vlaardingen De eerste serie van het wintelkampioenschap van de Vlaardingse Hengelaars Vereniging ,JDe Vriendschap" is vervist in het Spui. De 13 deelnemers wisten met elkaar 419 vissen op de kant te krij gen. De resultaten: C. Vink 5170 gram, J. Broere 5055 gram, H. Vink 4190 gram, C. Hoogwerf 3605 gram, H van Neck 3255 gram, C. Remijnse 2815 gram, M. Termijn 2775 gram, J, de Ligt 2655 gram, B. Hoek 25S0 gram, T. de Goede 2180 gram, B. Penning 1035 gram, L. Schepen 790 gram vis. Vlaardingen De poging van VDV om via een experimentele opstelling succes te boeken, in de thuiswedstrijd tegen RDG 2, leider In de pro vinciale hoofdklasse, heeft geen succes opgele verd. Het team bestond uit dezelfde spelers, maar de onderlinge verschuivingen leidden tot een geheel andere opstelling. Het was de bedoe ling om winst te boeken aan de lager geplaatste borden, terwijl dan de bovenste helft op remise moest spelen. Dat systeem lukte slechts gedeeltelijk. De bovenste vijf borden behaalden 3 punten, terwijl de on derste vijf tot 6 punten kwamen. Met het kleinst- mogelijke verschil namen de Hagenaars de pun ten mee (9—11 dus). Van Splunter en Van Woerden verloren aan bord 1 en 2, Tom (invaller van Dik van den Kerkhof f) aan bord 4, terwijl Biel en Heuvelman (bord 7 en 8) beiden ook verloren. Daar tegenover ston den overwinningen van Verburg (bord 32), Nies- tadt, Van Veelen en Van Hertum. De enige remise-speler was Huys. Met nog slechts drié wedstrijden voor de boeg, zal het moeilijk worden zich te handhaven in de huidige klasse. VDV moet nog een uitwed strijd spelen tegen Zwijndrecht en krijgt thuis nog bezoek van Gorinchem en GONA uit Den Haag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 8