Rotterdamsedijk is tevreden over Uitslag referendum 17 november fk neem de proef „Reorganisatie lost niet meer misdaden Abraham Politie en JAC maken afspraken j'WKVBj,v<; Enquête van bewoners- vereniging Schiedam-Oost: NOTARIS AUTOBEDRIJF ERTAN Vrouw valt hersenschudding Eén organisatie voor Rotterdam, Vlaardingen en Schiedam Eerste „kijkkistdag" Drie gemeenten bekijken daklozenprobleem Vlaardingse politie-commis- saris Van Toledo: Babbelduo bekent straatroof 700 bonnen binnen 8 maanden Schiedam Het merendeel van de bewoners van de Rotterdamsedijk is tevreden over de verkeersmaatregelen die de geeente on langs in deze straat heeft genomen en in de nabije toekomst nog gaat treffen. Dat is de conclusie van de bewonersvereniging Oost nu de enquête naar de bevindingen van de buurtbewoners gistermiddag is af gerond. Uit dit onderzoek, waarvan de resultaten binnenkort aan het gemeentebe stuur worden gestuurd, blijkt tevens dat veel bewoners het goed hebben gevonden dat de vereniging zich voor deze zaak heeft ingespannen. - Van de 569 uitgezette formulieren zijn er 280 ingevuld teruggekomen. Van de bewoners van de Rotterdamsedijk zijn er 199'geën quêteerd en die de voorlopige herprofilering van het wegdek wel zien zitten. Zevenenvijf tig buurtbewoners zijn er niet tevreden, over, terwijl er. 23 hierover geen mening hebben. Over de toezegging van de gemeente-ambtena ren om het komende voorjaar nabij de Nieuw Mathenesserstraat verkeerslichten te' plaatsen zijn er 193 enthousiast Zevenen-.. vijftig; bewoners lieten weten dat zij het plan dat 75 mille gaat kosten slecht vinden. Op deze vraag wisten er 30 geen antwoord. „Fijn, dat hieruit blijkt dat veel buurtbewo ners'het eens zijn met wat er is gebeurd," reageert Marina Hendriks die met nog enke le andere leden van de werkgroep verkeers veiligheid de enquête heeft uitgevoerd, „de tegenstanders bekijken het waarschijnlijk teveel uit het oogpunt van de automobilis ten, die nu gelukkig minder hard kunnen rijden." Van de mensen die aan deze enquête hebben meegewerkt zetten er destijds 174 de hand tekening onder de protestbrief tegen de gevaarlijke verkeerssituatie. Het bestuur van de bewonersvereniging Schiedam-Oost is enthousiast over de ant- woorden die op de vierde vraag rijn gege ven. Hieruit blijkt namelijk dat 227 buurtbe woners het nuttig vinden dat de vereniging voor de veiligheid voor de dijk heeft ge werkt Vijftig geënquêteerden hadden er geen mening over, terwijl er drie op tegen „Daar rijn we ontzettend gelukkig mee. Het bewijst dat we op het goede pad zijn," meent de werkgroep verkeersveiligheid, die met deze enquête bovendien 39 Schiedam mers bereid heeft gevonden om lid te wor den van de bewonersvereniging. Ce muzikale trein DeVader Abraham Show komt twee keer binnen drie weken naar hetWaterweggebied. Morgen avond in het Schiedamse Passage en zaterdag 22 no vember in de Vlaardingse sporthal „De oude Lijnbaan" „Vader „VaderAbraham Pro- dukten" belooft dat pa en de zijnen het komende seizoen het Nederlandse lied er een nieuwe dimensie bijgeven. De artiesten die dat moeten doen zijn Mieke („die met haar stem vele nachtegalen in de kou laat staan", aldus de aankondiging), Ronnie Tober, de Kermisklanten, Im- ca Marina en het achter grondorkest. En natuurlijk Pierre Kartner, die dit sei zoen zijn vijfjarig bestaan als Abraham viert Kaarten ver krijgbaar bij de zaal en bij de bekende voorverkoopa dressen. In Schiedam begint men een kwartier eerder dan in Vlaardingen- om 20.00 uur. Op de foto-Mieke. Maasland - De organisatie van het „referendum" over Maaslands toekomst - wel of niet bij de nieuw te vormen provincie „Rijnmond" - is rond. Het resultaat van de stemming wordt maandagavond 17 november bekend. Alle bij het wetsontwerp reorganisatie bin nenlands bestuur" betrokken personen en instanties krijgen de uitslag toegestuurd. Een werkgroep bestaande uit le den van alle Maaslandse poli tieke partijen heeft lang werk gehad om de stemming profes sioneel te organiseren. Twaalf dagen voor het tellen van de stemmen wordt de hele bevol king door middel van folders nog eens geconfronteerd met de probleemstelling: wanneer het binnenlands bestuur ge reorganiseerd wordt op de ma nier die de minister voorstaat loopt Maasland de kans het landelijk karakter te verliezen en ingedeeld te worden bij het Industriële Rijnmond. Met „ja" of „nee" moet de kiezer zijn standpunt aangeven. De folders worden op 5, 6 en 7 november bij alle Maaslanders bezorgd. Vanaf maandag 10 no vember gaat een honderdtal vrijwilligers de ongeveer 3000 kiesgerechtigden bezoeken met op naam staande stembiljetten. De kiezer moet ter plaatse het stembiljet invullen en onderte kenen, waarna de enquêteur er mee naar gebouw ,,'t Trefpunt" gaat. Daar worden op 17 november de stemmen geteld. Om er zeker van te zijn dat dit serieus ge beurt hebben de organisatoren een notaris ingeschakeld. Hij bekrachtigt de uitslag met een notariële akte. De dag na het referendum, wordt het resultaat toegezonden aan Gedeputeerde Staten, die op 20 j en 21 november over de reorga nisatie-problematiek vergade- ren. De ontwerper van de in - Maasland zo gevreesde, wet, mir nister De Gaay Fortman van binnenlandse zaken, wordt ook van de uitslag in kennis gesteld. Om de bezwaren van de Maaslan ders ook landelijk bekend te. maken zullen de fraktievoorrit- Vters van de partijen;in de Twee de Kamer dit nieuws uit Maas land toegestuurd krijgen, even als Kamervoorzitter Vondeling. Te verwachten valt dat de over grote meerderheid van de Maaslanders ;„nee" zal zeggen tegen de plannen om hun ge meente bij de provincie nieuwe stijl Rijnmond in te delen. Om deze laatste poging om de mi nister te vermurwen te laten slagen hopen de organisatoren van het referendum op een ent housiaste medewerking van de bevolking. ADVERTENTIE!' voor betrouwbare occasions v. Deventerstraat 17 Schiedam. Tel. 26A3.25 Koopavond geopend Schiedam De 64-jarige C.P.- v.A.v.B. is met een hersen schudding voor opname naar het Nolet Ziekenhuis gebracht De vrouw uit de Sint Liduina- straat was in de Fabristraat over een stoepje gestruikeld en gevallen. Het vervoer van gehandi capten dreigt te versnip peren. In Vlaardingen en Schiedam houden di verse -organisaties "zich bezig met het vervoer van gehandicapten; er rijden busjes van het Rode Kruis, stichting Lentefeest en het Zonne huis. In Rotterdam is dat vervoer gebundeld. Vlaardingen, "Schiedam en wellicht ook Maas- van sluis zouden dat ook Rotterdam gesubsidieerde kunnen doen, zodat het AAR worden vervoerd. Als vervoer fri dit gedeelte Schiedam en Vlaardingen mee- van Rijnmond overzich- j «>u dit proMeem'wor, 'r?;^KérpeK terdam houdt de Alge- één, van de AAR-vrijwilligers, "mene Autohulpdienst wil kontakt opnemen met dé Rotterdam (AAR) zich gemeentebesturen van Schie- bezig met het coördine ren van het vervoer. Vermeule wil het „in welwillen de overweging nemen", want zo zegt zij ,,het; initiatief op rich is zeer fijn". „Als Schiedam en Vlaardingen voerd. De licht-gehandicapten worden met personenauto's vervoerd. Die, wagens worden bestuurd door vrijwilligers. Bij de AAR komen de verzoeken De AAR brengt Rotterdamse ge handicapten van en naar Schie- dam en-Vlaardingen. Invaliden uit de twee laatstgenoemde steden mogen niet door de door dam en Vlaardingen om de sa- menwerking te bewerkstelligen. VRIJWILLIG EES Wethouder Eef Collé (sociale zaken): „Ik ben altijd bereid De AAR maakt onderscheid tus» hierover te praten. Als er iets sen het vervoer van licht én verbeterd kan worden, ben ik zwaar gehandicapten. De laat- de laatste ,om nee te zeggen", ste categorie, de rolstoelgebrui- Zijn Vlaardingse collega Jo icerSi worden per busje ver- Róttefdarti"':"berldderen;ilmoeten'; A*varr;de'geharidicapten'voor vër- Zé dok bereid rijn mee te inves- voer binnen. Zij benaderen dan téren", aldus AAR-yoorritter de vrijwilligers. Hans van Duijn. 'Peze mensen krijgen van de AAR een - bescheiden kilometerver- Hoek van Holland - Voor de eerste maal in het bestaan van de „kijkkist" waren de twee zes meter lange containers gisteren in De Hoek te zien. Op de Hoekse Brink aan de Rietdijkstraat kan iedereen die daar rin in heeft een blik werpen op de prestaties van de leden van de Hoekse fotoclub en werkstukken van leerlingen van de Hillschool die in de containers zijn tentoonge- steld. De kijkkist blijft tot 2 november staan en is geopend van elf uur 's morgens tot tien uur 's avonds. Schiedam De wethouders van sociale zaken van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis hebben onderling contact met elkaar over het probleem van de opvang van daklozen. Zij bekijken ondermeer of dit probleem gezeamenlijk moet worden opgelostof dat iedere gemeente dit vraagstuk apart moet behande len: Volgens wethouder Hans van der Wilk (voorlichting} van Schiedam zijn het nog oriënterende besprekingen tussen de drie gemeenten. „We weten echt niet of bijvoorbeeld in Schiedam er zo'n behoefte bestaat aan opvang van daklozen. Misschien kunnen we het combineren met Vlaardingen en Maassluis". Ook het Jongeren, Advies Centrum (JAC) is ter sprake gekomen, maar volgens Van der Wilk is het zeer de vraag of er in Schiedam ook een dergelijk project moet komen. Over de problematiek van de opvang van daklozen is een brief uitgegaan van de drie steden aan het Leger des Heils. Inmiddels heeft kunstschilder Hein de Koster in Schiedam enig initiatief ontplooid wat betreft de daklozen. Hoewel niet officieel kan iedereen terecht in het pand Laurens Costerstraat 16a. Wet houder Collé van sociale zaken heeft echter te kennen gegeven dat hij een dergelijke aanpak totaal niet ziet zitten. Vlaardingen „Als één politiecorps In Rijn mond werkt met niet meer personeelsleden dan nu in de afzonderlijke plaatsen, ben ik er nog helemaal niet van overtuigd dat er ook meteen meer misdaden worden opgelost", is de mening van de Vlaardingse commissaris van politie Van Toledo. Hij is net als minister Van Agt (justitie) voorstan der van landelijke teams, die zijn gespeciali seerd. Van Toledo zei dit naar aanleiding van vragen over de reorganisatie van de corpsen in het Rijnmondgebied. „Er zou wel een nauwere, samenwerking dan tot nu toe kunnen komen voor bijvoorbeeld de herkenningsdienst en de fotodienst". Hii denkt daarbij aan samenwerk ing tussen de corpsen van Schiedam, Vlaardin gen, Maassluis en misschien ook Maasland. Volgens Van Toledo zal de reorganisatie op de nodige problemen stuiten. „Maar zet nou niet in de krant dat ik er tegen ben. Dat is ook weer niet. zo. Maar het is nu eenmaal zo dat de inzichten van de corpsen verschillen". Het Vlaar dingse corps is jong, er werken mannen en vrouwen als agent. In Schiedam is de gemiddel de leeftijd hoger en werken geeri'geüniformeer de vrouwelijke agenten. Een voorbeeld van ver- schil van inricht geldt bijvoorbeeld voor Vlaar dingen en Maassluis. Bij de corpsen wordt an ders gedacht over het werk van de alternatieve hulpverleners. goeding. De zwaar gehandicap ten betalen een gulden per. ril, de licht gehandicapten betalen een vrijwillige bijdrage als do nateur. „Niet dat ingewikkelde zönetarievenstelsel van de RET", aldus Van Duijn. De ge handicapten worden in het ver voersgebied van de RET rond- gereden. AAR-voorzitter Van Duijn:-,Net is onzin als Schiedam en Vlaar dingen een eigen inrichting hiervoor oprichten. Want waar om zou je de zaak yersnippe- ren?1' De AAR heeft een begeleidings commissie van gemeenterijde. Voorzitter daarvan dr. H. W. Hart van de Rotterdamse GG en GD zegt over de eventuele samenwerking: „We hadden ge dacht In Rotterdam duizend in validen gemiddeld twintig maal'te kunnen vervoeren. We draaien nu met 650 invaliden en zitten af aan de top van ons vermogen- Als Schiedam Vlaardingen Rotterdam bena deren bestaat de kans dat het verzoek op basis van onmoge lijkheid wordt afgewezen. Maar we hoeven elkaar niet in de wielen te rijden. Vervoer van elkaar overnemen moet mogelijk zijn". Rotterdam geeft 300.000 gulden subsidie per jaar. Capelle aan den IJssel en Poortegaal doen ook mee. „Als er nog 'es twee steden bijkomen wordt het moeilijk een verdeelsleutel te vinden voor de subsidie", aldus dr. Hart Vlaardingen De Vlaardingse politie heeft twee jongens gear resteerd van 19 en 18 jaar. Zïj hebben bekend vorige week een straatroof te hebben gepleegd. Zij hadden al twee maal eerder toegeslagen in Vlaardingen. Huisvrouwen, die winkelden wa ren de slachtoffers van het duo dat met de zogenaamde babbel- truc te werk ging. Eén van de twee vroeg de dame argeloos om de tijd of de weg. De ander griste de portemonnaie weg. In het laatste geval was de porte monnaie van een 51-jarige vrouw goed opgeborgen in haar tas. Het onderzoek is nog gaan de, de mogelijkheid bestaat dat het duo nog meer straatroven bekend. Vlaardingen De roodlichtcame- ra van de Vlaardingse politie, die op het kruispunt Burge- meester Pruissmgel-BilLitonlaan staat, voldoet goed, In de acht maanden dat het apparaat overtreders fotografeert, heeft de politie 700 verbalen opge maakt „We kunnen het administratief nauwelijks verwerken", aldus commissaris Van Toledo. De films moeten worden afge werkt, de autonummers moeten worden opgezocht en de moe ten worden opgemaakt. De politie heeft, drie houders be steld die op andere kruispunten worden geplaatst Er komt ook nog een tweede camera. De ca mera's. zullen dan van plaats wisselen, Vlaardingen De landelijke voorzitter van het Jongeren Advies Centrum (JAC) beeft gesproken met de Vlaardingse politie. Er zijn afspraken ge maakt over de samenwerking tussen het JAC en de politie. „Dat ze de opvangadressen van pleeggezinnen .nietdoorgeven kunnen we billijken", aldus commissaris' Van Toledo, „dat hoeven ze niet te doen. Wij hebben gezegd:„Dan vertrou wen we jullie". Als wij een kind op moeten sporen en we klop pen bij het JAC aan zullen rij ook zeggen dat ze er mee bezig zijn".1 „De nieuwkomers van het JAC waren verbaasd door onze hou ding", aldus kmderinspectrice Ekcls „ér is een stuk agressie weggenomen tussen JAC en po litie". Er is afgesproken af en toe om de tafel te gaan zitten. De dog nadat deze afspraken wa ren gemaakt kreeg het Vlaar dingse politiecorps (mevrouw Ekels: .Alsof de duivel er mee speelt") een opsporingsbevel van de officier van justitie. Ook in de praktijk bleek dat beide partijen de afspraken na zijn gekomen. In onderling overleg is besloten na ook de ouders te hebben gesproken het kind terug te brengen. In sep tember ontstonden moeilijkhe den tussen JAC en politie, toen een JAC-medewerker werd gearresteerd en een li-jarig meisje bij een pleeggezin werd weggehaald. uiteigenom^\ Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit t geving kunt vinden, wordt zonder extra koste"n be zorgd in combinatie mei het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagan gratis op proef toe in combinatie mei: Rotterdamsch Nieuwsblad Adres: Woonpl.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, naar Antwoordnummer 334. Rotterdam. SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 30 oktober I97oONAFHANKELIJK DAGBLAD100ste jaargang no. 25439-4 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klarhtcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL pagina's

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1