zijn Juventus wijst BS Leiden terug Peter van Wijk bij sprint in halve finale Asvion alleen aan kop Hollandiaan blijft scoren Herenteam vergist zich in Luba Waterwegjeugd op dreef in Ahoy' Holy de grote verliezer MAANDAG 3 NOVEMBER 1975 8 UVG moest nog wel - •- eens tot harde acties over- gaan om Westlandse door braken te voorkomen, wat <- tot vele strafworpen leid- de. Strafworpen UVG te machtig Schiedam Het heren- handbalteam van DWS is er op gebrand om dit seizoen de titel te pak ken, nu het vorig jaar in de laatste fase van de kompetitie de eerste plaats uit handen moest geven. Het werd in de Margriethal tegen EHC een strijd, waarin DWS nog niet volledig tot ontplooiing kwam, waardoor vele kansen niet benut werden. Het was EHC dat bet eerste suc ces Het noteren, maar zich snel door DWS achterhaald zag. Het werd een levendige strijd, die met de rust een 64 stand te zien gaf. Na rust bleef DWS aandringen op een grotere voorsprong, tnaar het kreeg daartoe le weinig ruimte van het attent spelende EHC, dat echter niet kon voorkomen dat DWS een 13-10 overwinning be haalde. Ook de dames van DWS keken al snel tegen een 0-1 achter stand aan tegen EHC. Maar met goed aanvalswerk van Car- la Foncke had DWS al snel een 3-1 voorsprong. EHC zocht het veelal in schoten vanuit de tweede linie, die hen op een 3-4 voorsprong bracht. Het waren alle harde schoten, die de overi gens uitstekend optredende jeugdige doelvrouwe van DWS, Mieke Hoef geen kans boden. DWS kreeg het spei echter weer in handen en kon voor rust de stand op 5-5 brengen. Irj de tweede helft liep DWS al snel uit naar 7-5, waarna er van weerszode alles in het werk werd gesteld om de score te verhogen. Nel Grandazzi had hiertoe in een break-out de kans, maar miste deze volledig. Kort voor tijd was het EHC, dat de eindstand bepaalde op 7-6. De heren van UVG kwamen za terdagavond zeer nerveus aan de bak voor de stnjd tegen Wanorde in de Schiedamse defensie, Wesl- landia profiteert ervan. Unitas 2. UVG weet dat er op hen gelet wordt, nu het vier jaar lang aan de top staat. Ook hier was het de gasten die de score opende, maar daarna toch snel terug moesten in de verdediging om de schade be perkt te houden. UVG nam langzaamaan het initiatief in handen en noteerde met de rust een 8-3 stand. In de tweede helft kreeg UVG steeds meer greep op het spel, vooral door dat de spelers het spel op de bui ten vel den langzaamaan overwonnen hadden. Men ging beter rekening houden met het veranderde effect van de bal op de harde vloer, zodat er minder balverhes was en UVG een dui delijke 17-4 overwinning be haalde. De dames van UVG troffen een uitstekend op dreef zijnd West- landia, dat al snel een 4-0 stand het noteren. UVG stelde hier goed spel tegenover, maar doordat het team nog volledig aan een opbouwfase bezig is, kan men ruet voldoende een vuist maken. Toch kwam UVG voor rust goed terug en had met de pauze een 5-3 achter stand. Na rust werd het tempo aanmerkelijk opgevoerd en kreeg UVG vele strafworpen te verwerken, die er mede oor zaak van waren dat WesÜandia met 13-7 zegevierde. SCHOTKRACHT In Gouda was de schotkracht niet erg groot in de dames ontmoeting Vires-Wilton, wat met de rust een 1-0 stand tot gevolg had. In de tweede helft kwam er iets meer tekening in de strijd, maar ook nu hadden de schutters weinig succes, wat een 2-1 eindstand opleverde. De heren van Wilton hadden te gen Vires alle troeven in han den en brachten dat in de eer ste helft tot uitdrukking met een 12-9 stand. Na rust liep Wilton uit naar 17-12 waarna de strijd een wat grimmiger ka rakter kreeg en Vires terug kon komen tot 21-21, doordat Wilton vier spelers op de strafbank had. In de dames ontmoeting Ato- miutn-HolIandiaan waren voor al Yvonne van Zelm en Edith Maan in uitstekende vorm en hadden een belangrijk aandeel in de Hollandiaan-zege. In de openingsfase kon Atomium aardig bijblijven, maar al spoe dig moest het op de verdediging terugtrekken, waardoor Hol landiaan een 2-7 voorsprong kon noteren. Na rust drukte Hollandiaan goed door en liep uit naar 5-12. Doelvrouwe Ma rian van Zeim had hierna de pech haar knie te verdraaien en werd vervangen door aanval- ster Frieda Keyzer, die hierna als enige daad had de bal uit het net te halen die de eind stand op 6-14 bracht. De hereuontmoeting Snelwïek 2-Hollandiaan heeft volop spanning geboden. Hollandiaan moest al haar mankracht inzet ten om met veel moeite een 14-18 zege te behalen. De heren van Unitas hadden in Sehie- broek een duidelijk overwicht op Meeuwen 2, maar liet te veel kansen verloren gaan, doordat men fouten die er ge maakt werden bij elk? ar ging zoeken, in plaats van ae oor zaak in persoonlijke fouten te zoeken. Hierdoor ging het rit me uit de ploeg en kwam men tot een 9-16 zege, een uitslag die besüst hoger had moeten uitvallen. De dames van Unitas hebben het Rotterdamse Atomium 2 op een duidelijke achterstand geplaat st. Unitas dankte dit succes vooral doordat het de opdrach ten van de coach goed uitvoer de, wat hen een enorm zelfver trouwen schonk. Atomium kwam tot redelijk aanvalsspel, maar de afwerking ontbrak vol ledig, waardoor Unitas een 1-22 zege kon behalen. Volop spanning in de damesont moeting Roda-WIK, waarin WIK al snel een 0-1 voorsprong pakte. Roda vocht verbeten te rug wat al spoedig resulteerde in een 1-1 stand, die WIK om boog in 1-2. Een fout van de WIK-doelvrouwe bood Roda de kans vlak voor rust 2-2 aan te laten tekenen. In de eerste fase van de tv/eede helft het zelfde spelbeeld als voor rust, maar tegen het einde van de speeltijd nam WIK het spel geheel in handen en behaalde een ver diende 4-6 overwinning. De heren van WIK heten zich tegen Ancora 4 van hun beste kant zien en brachten de rust stand. via een 2-0 in het begin van de strijd op 5-2. Na rust vergrootte WIK de voorsprong tot 6-2, maar kreeg toen een golf van aanvallen van Ancora te verwerken, wat 5-4 oplever de. Door geen ai te grote risi co's te nemen heeft WIK hierna het spel m handen gehouden, wat hen een 12-8 zege oplever de. Leiden Zowel het dames- als het eerste herenteam van basketbalvereniging Ju ventos speelden hun uit wedstrijden in de Vijf-MeL hal in Leiden. De dames versloegen medekoploper BS Leiden met 47—61, ter wijl de heren ook in deze uitwedstrijd, nu tegen Lu- ba, niet tot een overwinning konden komen (51—67). De Schiedamse dames speel den tegen het verrassend sterk spelende BS Leiden dat mede aan de kop ging. Het Leidse team was erg fel op de bal en het wist met deze spelwijze aardig wat ballen te onderscheppen, maar die ging al gauw verlo ren tegen de goed spelende Leidse dames. Juventus speelde wat ver krampt en had erg veel moeite om de rebound tegen de kleinere tegenstandsters te pakken. Ook het scoren ging de Schiedamse dames niet zo best af, terwijl BS Leiden, dat duidelijk aan de keiharde borden gewend was, goed doorging. Na 10 minuten spelen keek Juven tus dan ook tegen een 18—13 achterstand aan. In de tweede tien minuten van de eerste helft dreigde de wedstrijd enigszins romme lig te worden. Beide teams begonnen erg veel balverlies te lijden zonder dat een van beide teams er van kon pro fiteren. Hierdoor bleef de stand enkele minuten ge- handhaaft iets wat zelden voor komt in basketbaL Aan het eind van de eerste heft begon het bij Juventus eindelijk wat beter te lopen. De dames wisten door enke le goede combinaties en een paar fast-breaks haar tegen standsters nog net voor het rustsignaal in te halen. De rust kwam bij de stand 25-25. LICENTIE In de tweede helft moest BS Leiden zonder coach op de bank verder gaan, omdat in de rust bleek, dat de man geen licentie van de NBB had. De Leidse dames wa ren hierdoor uit hun ritme geraakt en ze speelden dan ook een stuk slechter als in de eerste helft. In het begin van de tweede helft ging het neg gelijk op. Juventus ging beter spelen en door enkele goede combinaties was BS Leiden al gauw in paniek gebracht BS Leiden wist door enkele gelukkige schoten en drives nog bij te blijven. De ineen storting van dit team was nu nog maar een kwestie van minuten. Rond de tiende mi nuut wist Juventus de beslis- sende voorsprong te krijgen. In één minuut wisten de Schiedamse dames 6 punten te scoren terwijl BS Leiden hierop antwoord schuldig moest blijven. Hierna moesten vooral de scheidsrechters het ontgel den bij de Leidse dames. Juventus hield het hoofd koel en ging rustig door. Na vijftien minuten in de twee de helft was de stand 47-31. voor Juventus. Trainer/- coach Frits Spaak wisselde nu ook pas zijn eerste speel ster in deze wedstrijd Ver vangster Tilly Quist was ze ker geen verzwakking. Sa men met Tineke Aleman be sliste zij met enkele gave treffers de wedstrijd. De pressing man to man van BS Leiden kwam te laat om nog enig effect te hebben- Juventus wist dan ook nog vrij gemakkelijk de overwin ning te behalen (47—61). Topscoorsters waren: Mar- greet van Putten 9—10, Tine ke Aleman 6—10, Sylvie Cordemans 40. Het eerste herenteam van Ju ventus speelde na de dames in dezelfde hal tegen Luba. In de eerste tien minuten ging de strijd gelijk op. Lu ba verdedigde erg fel op de guards waardoor forwards en centerpost moeilijk be reikbaar werden. Daar kwam nog bij dat ook de Schiedammers nogal wat moeite hadden met de harde borden. Gelukkig voor Ju ventus lukte het ook bij Lu ba niet erg en dat was voor een groot deel te wijten aan het goede verdedigen van de Schiedamse heren. Na tien minuten was de stand dan ook pas 12—12. Tussen de tiende en vijftiende mi nuut ging het fout bij Juven tus. Luba begon beter te schieten terwijl Juventus het steeds moeilijker kreeg met zichzelf. Zowel verdedigend als aanvallend liet Juventus nogal wat steekjes vallen. Luba profiteerde daar goed van. Na vijftien minuten keek Juventus dan ook te gen een 21—14 achterstand aan. Na een time-out van trainer/- coach Jan Start ging het weer wat beter met Juven tus. De tegenstander werd weer onder druk gezet, waardoor er scoringskansen ontstonden. Hier werd goed van geprofiteerd, zodat de schade met de rust tot een punt beperkt bleef: 29—28 voor Luba. VERKEERD En de tweede helft ging het echter de verkeerde kant op met Juventus. langzaam maar zeker werd de achter stand groter en groter. Alles mislukte en Juventus ging te gehaast spelen. Toen nog dezelfde font werd gemaakt als tegen de BS Leldenda- mes ln vorige wedstrijd, na melijk gaan praten tegen de scheidsrechter, was het ge daan met Juventus. Het laatste deel van de wed strijd liep men meer tegen de scheidsrechters te spelen dan tegen Luba. De Lei de naren trokken zich weinig aan van dit alles en velden koelbloedig het vonnis over Juventus. Ook de full court man to man van Juventus had weinig zin meer. Juventus wist nog een klein stukje terug te komen maar het einde van de wed strijd kwam dan ook bij de stand 67—51 voor Luba. Topscorers waren: Wim Cor demans 8—11, Jaap Boon 4-9. Schiedam Uitgezonderd het dames hockeyteam van het Maassluise Evergreen, hebaal- den de hockeyteams uit het Waterweggebied goede resulta ten. Het herenteam van Asvion slaagde er in concurrent Rot terdam naar een nederlaag te spelen, terwijl de dames-derby Spirit—Asvion veel spanning en vooral goed hockey oplever de. Het herenteam van Asvion greep door de 2-0 zege op Rotterdam alleen de kop. Nadat beide par tijen doelpuntloos de eerste helft hadden afgesloten, brach ten Aad Schuddebeurs en Ton Kremer Hovinga voor Asvion de eindstand op 2—0. Ook Evergreen behaalde de volle winst Tegenstander Souburg scoorde via Derk Ron Colthof tweemaal, waarna keeper Ruud de Vos voorkwam dat Souburg e Asvion blokkeert opnieuw een Rotterdamse aanval. de gelijkmaker kon scoren: bracht. 2—1. Het herenteam van Pollux Het duel tussen de herenteams maakte korte metten met VCL. v*an Spirit en Aeolus eindigde Jan Imhof scoorde de Vla ar- tenslotte in een 1—i stand. De dmgse openingstreffer, waarna Schiedamse treffer kwam tot Nico Petri de eindstand op 2—1 stand door goed werk Frans Hengst. Het damesteam van Spirit won de derby tegen Asvion met 21, met Marieke van Leeuwen als de maakster van de winnende treffer, van Het damesteam van Evergreen moest in de wedstrijd tegen Aeolus maar liefst zes doelpun ten incasseren. Pollux deed het daarentegen heel wat beter en won met 4—t van Kempen. Schiedam/Vlaardïngen Zaterdag sloot de over- schrijvingstermijn voor de honkballers zodat de inventaris nu opgemaakt kan worden. Holy leed de meeste verliezen. Al eerder werd bekend dat Ab Bruinekool en Wil- fried Salomons bij DDH Groenoord gingen bal len. Nu blijken ook Har ry Reingoud (terug naar SCR) en Stanley Bautis- ma (naar Sparta) te ver trekken. Holy heeft nog geen opvolger van Piet Bouts ais coach, het heeft wel contact met een aantal kandidaten en hoopt in de komende we ken rond te komen, doch zal zeker niet op grote verlangens kunnen in gaan. DDH Groenoord kreeg naast Bruinekool en Sa lomons versterking van Rob Middendorp, die het coachen "bij St, Lodwijk er aan gaf, en Erik Sorg- drager en Wim Kremer van Schiedam resp. Holy, doch daar niet tot de se- lektie behorend. Bij Schiedam is het rustig, geen aanwinsten, geen verliezen, terwijl MSV '71 versterking kreeg van Jonne van Soelen van Hotam Storks, waar hij in de selectie speelde, meestal in het buitenveld. Dan nog wat "losse perso nen": Gerard Blacquiere van oorsprong Schiedam mer, doch dit jaar bij Sparta, gaat naar Neptu- nus, waar hij als coaches aantreft Ton Bennxngs- hof en Ton Ebben, van wie de eerste dit jaar as sistent-coach was bij Sparta en van wie de laatste Gouda onder zijn hoede had. Van onze sportredactie Rotterdam Ruim vijfduizend bezoekers waren naar bet Rot- terdamse Sportpaleis Ahoy' ge komen om getuige te zijn van een zinderende finale in het kampioenschap van Nederland achter Demy's. Rondom deze finale reden ook weer vele renners uit het Wa terweggebied in de verschillen de klassen en lieten zien dat zij in het sportpaleis tot de besten behoren. Bij de 12-13 jarigen waren het Teun van Vliet (Barrhopoort) en Dick Krouwel (Harga), die weer voorin zaten. In de pun- tenrace gewonnen door van Vliet. Ook de klassementwed strijd werd een prooi voor Van Vliet en hier was Krouwel 8e. Eddy Wittekoek (Coureur) rijdt nu duidelijk met meer zelfver trouwen en weet zich de sterk ste van al zijn tegenstanders. Dat resulteerde in twee over winningen en pakte tevens de omniumwinst Rudi de Bruin (Harga) kampt duidelijk met een zware inzinking en moest beide malen in de achterhoede finishen. Bij de dames was Nita van Vliet (Barrhopoort) twee maal de mindere van Neder lands kampioene Marijke La- gerlóf, maar toch bleef zij er kende prijsrijdsters als Willie Kwantes en Corrie Fridsma voor. Bij de nieuwelingen waren Ron nie Meeldijk (Barrhopoort) en Johnnie Meyer (Harga) vooraan te vinden en Meyer kwam in de onwiumuitslag als tweede uit de bus, achter de sterke Ad de Jong uit Abbenes. Meeldijk kwam in dat zelfde omnium ais derde over de streep. Junioren Cees Heeze (Harga) en Johan van de Hout (Coureur) konden zich niet naar voren werken in dit sterke gezelschap en moes ten met een ondergeschikte rol genoegen nemen. SPRINT ln de kwartfinale van het kam pioenschap sprint van Neder land plaatste Peter van Wijk (Schiedam) zich met twee over winningen op tegenstander Boskamp voor de finale die op 9 november wordt verreden. In het koppelomnium werden van Wijk en Klaas Koetje (ook Schiedam) zesde na drie onder delen. In de ploegenaf val wed strijd werden zij zesde, terwijl zij een vierde plaats behaalden in de koppeltijdrit met 24,80 UITSLAGEN De belangrijkste uitslagen en eindklassementen van de Wa terwegrenners. Amateurs kwartfinale sprint Ne derlands kampioenschap: Lou Veld tegen Berend Huveneers le serie: 1. Veld 12.88 sec; 2e serie: 1. Veld 12.36 sec. Ten Thije tegen Boskamp, le serie: 1. Ten Thije 12.17 sec.; 2e serie. L Ten Thije 11.99 sec.; Van Wijk tegen Kipping, le serie: 1. Van Wijk 12.41 sec., 2e serie: 1. Van Wijk 11.90 sec. (snelste tijd). Langkruis tegen" Lang straat, le serie: 1. Langkruis 12.77 sec.; 2e serie: Langkruis 12.51 sec. Omnium koppelkoers: 1. Mohl- man-Nieuwenhuis 5 pnt; 2. Van de Ley-de Wilde 8 pnt.; 3. De Vries-Ten Thije 8-1/2 pnt; 4. Slot-Koot 13 pnt; 5. Huveneers- Grootzwagers 13.1/2 pnt.; 6. Pe ter van Wijk-KIaas Koetje 1? pnt. Omnium jeugd 12-13 jaar: 1* Teun van Vliet (Barrhopoort), 2. Niko Oord (Tempo Soest), 3. Perry Groenenberg (Barrho poort), 4. Aad van Herwijnen (Feyenoord), 5. Ron Groen (Tempo-Soest), 6. Dick Krouwel (Harga), 7. Enk Meyer (Pedaal- ridders). Omnium jeugd 14 jaar: 1- Eddy Wittekoek (Coureur), Cor Tol (Volendam), 3. Piet Pieters (Ba taaf), 4, Niko Wegkamp (DTS), 5. Ton Gieske (GGMC). Totaal omnium nieuwelingen: 1. Aart de Jong (Swift-combina- tie), 2. Johnnie Meyer (Harga), 3. Ronnie Meeldijk (Barrho poort), 4Bas Nugteren (Rotter dam), 5. Piet van de Linden (Feyenoord), 11. Karei Dupon (Barrhopoort). Totaal omnium dames: 1. Marij ke Lagerlóf (Hoekserenners), 2. Nita van Vliet (Barrhopoort), 3. Willie Kwantes (DTS), 4. Corrie Fridsma (NDWC), 5, Ineke' Muilwijk (Rotterdam).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 8