irewestelijk Orkest last cc n eerten af SCHIEDAM SE VOOR HALF JAAR NAA R PAPUA-GUENEA Schiedamse Vietaam-actie EHBO Maasland bestaat veertig jaar PEUTEROPPAS IN BABBERSPOLDER Weerzien met avontuurlijke zoon Door financiële problemen: BROMFIETSER GEWOND Drie dronken achter 't stuur Diefstal uit 't Sterretje Veel schade bij aanrijding Gestolen auto terug Ongeluk op Zwaluwlaan Zilver en brons voor jnbilarissen bij Wilton Eur-o-rama naar de Hoek Inbraak in melkhandel Open werkplaats in De Heipaal DINSDAG 4 NOVEMBER 1975 3 Delft Aan de voor het Gewes telijk Orkest schijnbaar zo op geklaarde hemel blijkt hier en daar toch nog wel een wolkje te drijven. Drie geplande „Rljnwijnconcerteo" in Delft, Leiden en Vlaardingen moeten worden afgezegd om niet in financiële problemen te ko men. „Bet was een noodsprong, het kon echt niet anders," ver klaart Bert van Mourik, de za kelijk directeur van het orkest. Ir het kantoor van het Geweste lijk Orkest aan de Brabantse Turfmarkt in Delft wijst een bord in de hoek van de ruimte op de woelige tijden die achter Van Mouriks rug liggen. De tekst op het bord: „Het orkest moet blijven1*. Dat wil behalve Van Mourik het gehele orkest en een ieder die er mee te maken heeft Uit dat oogpunt lieeft de jonge directeur de drie concerten afgelast „In september gingen de b larissen van orkestleden gemid deld met tien procent omhoog," herinnert Van Mourik zich. „Ik ben daar nogal van geschrok ken, naar betaal het uiteraard wel uit Het zou trouwens een dolle boel worden als ik het niet deed. Die verhoging zou ertoe leiden dat we aan het einde van dit jaar een tekort zouden heb ben van duizenden guldens. En in verband met de subsidie voor 1976 wilde ik in 75 persé geen cent tekort hebben." BEZUINIGEN „Op zo'n moment wil je dus be zuinigen. Je gaat kijken waar dat kan. De enige mogelijkheid is dan dat je dat doet op de dingen die nog niet zijn gedaan en die dingen die nog niet con tractueel zijn vastgelegd. We konden toen kiezen: die Rijn wijnconcerten, de opera Wil helm Tell van Rossini die we samen met tien solisten, een koor en orkest in concertvarm brengen en een serie kerstcon certen samen met een beroemd en ontzettend goed Londens koor. Ik heb gekozen voor het eerste omdat dat volgend jaar ook nog makkelijk kan." In 1976 kunnen we trouwens ook weer veel en bijzonder geva rieerde optredens van het Ge westelijk Orkest verwachten. In december is er allereerst Wil helm Teil en de grote kerst loop-in in de Nieuwe Kerk. „Dat wordt iets fantastisch," zegt de zakelijk directeur die zijn zaakjes voor 1976 al hele maal geregeld blijkt te hebben. Maar er is meer: in januari een serie ballet loop-in's door de hele provincie (negen optre dens). Vanwege het grote suc ces dat het orkest daarmee vo rig jaar in Delft had, worden in Delft op één avond twee voorstellingen gegeven. Dan komt er in maart een serie „Ra riteitenconcerten". Hierin wor den werken gespeeld door rare combinaties van instrumenten. Anders dan anders. Ter afslui ting van de restauratie van de Oude Kerk wordt in mei in die Het in Delft gevestigde Ge westelijk Orkest voor Zuid- Holland in actie. Dankzij een subsidie lijkt er geen vuiltje meer aan de lucht. Toch moesten er enkele concerten uit financiële overwegingen worden afgezegd. kerk een groot concert gegeven. COX EN HALSEMA Onder auspiciën van de Stichting Promeóade Concerten Neder land komt er in juni een grote serie actieconcerten waarvan de opbrengst voor het Rode Kruis is bestemd. Tijdens acht optredens in de provincie ver gezellen Gerard Cox, Frans Halsema en het trio Louis van Dijk het orkest „Cox en Halse ma zowel als cabaretiers als chansoniers", voegt de direc teur er aan toe. De gebruikelijke uitwisseling die Delft heeft met het Zwitserse stadje Aarau heeft volgend jaar een wat bii zonder cachet Van 4- tot 12 september gaat ook het Gewestelijk Orkest naar Aarau om daar onder meer een loop- in concert, twee schoolconcer- ten en een koorbegeleiding te geven. Ook is er een grote avond met twee Aarause koren. Nog even komen de woelige tij den naar boven die Van Mourik met „zijn" orkest heeft doorge maakt Hij laat zijn agenda zien die voor het orkest voor 1976 al helemaal vol zit en zegt: „Je was druk bezig met afspraken1 maken voor '76 en 77 terwijl je niet eens wist of je per 1 januari 78 nog zou bestaan". De grootste zorgen zijn van hem af. Maasland Morgen bestaat de afdeling Maasland van de Kon. Ned. Vereniging EHBO 40 jaar. Een comité bestaande uit de heren J. X Koalsie, J. van Reeven, X de Bruin, X van Bunren en W. van Leeuwen (waarvan de drie laatsten nog leven) waren op 5 november 1935 de grondleggers van de vereniging. Met medewerking van de bij vele oudere Maaslanders nog wel bekende dokter Tjebbes werd de eerste cursus gestart met vijfentwintig deelnemers. Vele cursussen zijn sindsdien gehouden, o.a. in de al lang niet meer bestaande zalen Tavenu, de Pynas en Buitelaar. Cursusleiders waren ondermeer de artsen C. F. Geest en H. v.d. Berg. Nog altijd worden die cursussen tot opleiding tot het eenheidsdiploma ge houden; juist enkele weken terug is er weer een cursus van start gegaan. Ter gelegenheid van het jubileum houdt het bestuur op zaterdag 8 november een receptie in zaal De Magneet aan de Huis te Veldelaan van 15.30 tot 18 uur. Tevens jubileert de voorzitter van de Maasland- se afdeling, de heer A. Kools, die vijfentwintig jaar lid is van de EHBO. Op vrijdag 14 november is er een feestavond voor leden en genodigden, waarbij ook alle Maaslandse bejaarden zijn uitgenodigd. Deze avond wordt gehou den in het dienstencentrum aan de Hammerdreef. Vlaardingen Binnenkort gaat er in de wijk Babberspolder een peuteroppasdienst draaien. Iedere woensdagochtend van negen tot kwart over elf kunnen moeders dan hun kinderen in de leeftijd van twee tot vier jaar naar het wijkcentrum 't Nieuwelant aan de Goudsesingel 87a brengen. De kosten per keer zijn 75 cent. Er is leiding en voor speelgoed wordt gezorgd. Behalve bij het wijkcentrum {teL 349978) kan men zich opgeven bij Anjo Vonk, Van Hogendorplaan 147c Cs morgens van 9 tot 12 uur) en bij Ria van de Windt, Van der Duyn van Maasdamlaan 144b Cs avonds van 7 tot 8 uur). Vlaardingen De bromfietser C. W, v, V. (53) uit Vlaardingen moest zaterdagmiddag in het Holyziekenhuis worden opgeno men, nadat hij in botsing was gekomen met de auto van J. v. d. V. (24) uit Rotterdam, V. V. verleende, rijdend op de Zwa- nensinget richting Dillenburg singel, geen voorrang aan de op de Lepelaarsingel richting Am sterdamlaan rijdende V. d, V. Schiedam Twee van de drie dronken automobilisten, die dit weekeinde door de politie in Schiedam werden gesnapt, heb ben de bloedproef geweigerd. Bovendien wilde één van hen niet in het blaaspijpje blazen. Allen zijn ter ontnuchtering mee genomen naar het hoofdbureau van politie. Na verhoor konden zij huiswaarts keren met een proces-verb aal aan hun broek. Schiedam Nog eventjes en mevronwTen Hope- Metsemakers uit de Buys Ballotsingel begint aan de reis van haar le ven. Met een vliegtuig zal zij donderdagmiddag vertrekken naar haar zoon Tom die vijftien jaar geleden, op 18-jari ge leeftijd, Schiedam vaarwel zei en zijn ge- Schiedam Uit café De Ster, op de hoek van de Rotterdamse- dijk en de Buitenhavenweg in Schiedam, zijn een bandrecor der en een versterker gestolen. Een kelner heeft hiervan aan gifte gedaan bij de politie. Vermoed wordt, dat een valse sleutel is gebruikt om het pand binnen te komen, omdat er geen braaksporen te vinden zijn. Naast de geluidsappara tuur zijn uit 't Sterretje, zoals de kroeg in de volksmond heet, nog enkele flessen cognac en sherry en 150 gulden aan los geld meegenomen. Vlaardingen Een aantal auto'; heeft flinke schade opgelopen toen J. B.v.d. R. (28) uit Vlaar dingen geen voorrang verleen de aan een van rechts komende personenauto, die bestuurd werd door J. v.d. M (52). Door de botsing werd de auto van V.dM. tegen een geparkeerde aanhangwagen geslingerd, die op zijn beurt tegen een daar voor staande personenauto te recht kwam. Een en ander speelde zich af op het kruispunt Spechtlaan-Torenvalklaan. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. luk ging zoeken in onder meer Australië en Viet nam- De globetrotter en avonturier heeft nu even rust gevonden op één van de Salomonsei landen. Daar op Bou gainville, zal mevrouw Ten Hope niet alleen kennis maken met de tropische hitte, maar ook met haar Vietname- Schiedam Deze week organiseren de politieke par tijen PvdA. FPK, CPN en PSP een inzamelingsactie voor hulp aan Vietnam. Het enkele jaren geleden hiervoor opgerichte comité zal in deze week ook zesduizend pamfletten verspreiden en affiches ver kopen. Aan andere organisaties wordt medewerking verzocht. De inzameling maakt deel uit van een landelijke collecte. Men wil geld voor vier projecten: her bouw van een school in Hanoi, bouw van een ly ceum in Tai Hinh, bouw van een oogheelkundige kliniek in het district Qang Tri en de bouw van een middelbare school in Than Hoa. De Nederlandse regering zal het bedrag dat wordt op gehaald verviervoudigen tot een maximum van de benodigde 3,4 miljoen gulden. Belangstellenden en collec tanten kunnen zich wen den tot de PvdA (tel. 262040), PPR (tel. 700964), CPN (Boerhaa- velaan 7b) en PSP (tel. 706709). Schiedam Een gloednieuws personenauto, die vorige week werd gestolen uit de garage van Unique aan het Stationsplein in Schiedam, is teruggevonden. Een Zoetermeerse politieagent zag de wagen tijdens zijn sur veillancedienst staan in zijn woonplaats. Schiedam Het elfjarige Schie damse meisje A, B, is op de kruising Schiedamseweg/Zwa- luwlaan in Schiedam aangere den door een personenwagen. Oorzaak: het meiske wilde naar links afslaan, mar lette niet op de auto die achter haar reed. De auto werd bestuurd door M, van A. (28) uit Utrecht. Het meisje hield aan het ongeluk een hoofdwond en een lichte hersenschudding over en is op genomen in het Gemeentezie kenhuis. se schoondochter die zij tot nu toe alleen van een klein pasfotootje kent „Hoe oud mijn schoondochter is weet ik niet Dat ben ik eigen lijk in de brieven helemaal ver geten te vragen. Het emge wat ik weet is dat het huwelijk in februari plaats vond. We heb ben ook zoveel andere dingen te schrijven. Bovendien, corres ponderen we de laatste tijd al leen per luchtpost en telegram. Veel kan je dan niet schrijven en foto's zijn helemaal uit de boze", 24. vertelt de 62-jarige mevrouw Ten Hope die straks gewapend met een fototoestel en tien filmrolletjes van elk 36 opnames de schade zal gaan inhalen. Op het eiland, dat sinds kort bij Papua-Guinea be hoort hoopt ze een half jaar bij haar zoon te blijven. Vier jaar geleden heeft ze Tom voor het laatst gezien. „Hij zit daar nu een jaar of drie en werkt bij de administratie van een kopermijn. Daarvoor heeft hij onder meer in Thai land gezworven en heeft hij nog een paar jaar op een bank in Australië gewerkt. Als Austra liër vocht hij ook 20'n jaar of drie in Vietnam. Het is altijd al een avontuurlijk iemand ge weest die nergens bang van is. In die oorlog heeft hij zelfs nog een paar onderscheidingen ge kregen. Of ik het erg vind? Ja natuurlijk, maar wat kon ik eraan doen? Hij doet toch altijd zijn eigen zin, ook nu nog. Nie mand weet dan ook waar hij over drie jaar zal zijn". Al maandenlang is mevrouw Ten Hope enthousiast voor de lange reis via Hong Kong bezig. Tien tallen telefoontjes zijn er voor gepleegd met de Australische ambassade en de Vereniging Vrienden Overzee, Daar heb ik enorm veel medewerking van gehad. Je moet ook met zoveel dingen rekening houden, bij voorbeeld pokken- en cholera- p rikken, malaria-pillen en diverse aanwijzingen voor de reis, Trend-sit Is het belang rijkste woord van mijn vlucht. Als ik op de vliegvelden zeg dat ik zo'n reis heb hoef ik niet door de douane en kan ik dus het volgend vliegtuig nog halen. Een jas neem ik met mee, daar heb ik gewoon geen ruimte voor", vertelt de grijsharige Schiedamse nog voordat zij weer van kennissen afscheid gaat nemen. Al dagenlang is ze daarmee bezig. Aan een paar verenigingen heeft ze al half en half beloofd om na de reis dia voorstellingen te geven. Mevrouw Ten Hope-Metsemakers vertrekt donderdag voor een half jaar naar Papua-Gui nea. Vlaardingen Bij de dok- en werfmaatschappij "Wilton-Fije- noord zijn drie werknemers ge huldigd omdat zij veertig jaar in dienst waren. Twee van hen, de Vlaardinger L. v.d. Bóogert en de Schiedammer C. L. van Hul, ontvingen respectievelijk de eremedaille in zilver en in brons behorend bij de Orde van Oranje Nassau. Ook gehul digd werd de heer C. Oosthoek uit Papendrecht De volgende werknemers werden gehuldigd omdat zij 25 jaar in dienst zijn: B. Breedijk, J. C. Deurlo, T. Hoek, A. de Kruyff, T, Roos en C. E. Süjkoord (al len uit Schiedam), B. Knegt, A. Nootenboom en D. D. Ritter (allen uit Vlaardingen). Hoek van Holland De perma nente expositie Eur-o-rama zal worden ondergebracht in het voormalige kantoor van rijks waterstaat nabij de semafoor. Later zal de tentoonstelling dan een definitieve bestemming krijgen in de nieuwe verkeer spost De deelgemeenteraad is met dit voorstel akkoord ge gaan en te2ijnertijd zal een commissie worden benoemd die zich speciaal met Eur-o-rama gaat bezighouden. Schiedam Een krat met 24 pilsjes, 75 pakjes Milky-Way, 5 zakken katjesdrop en 30 gulden aan klein getd vormen de buit van inbrekers, die de opslag plaats en stalling van melkhan delaar A. L. H. uit de Lekstraat in Schiedam bezochten. De boosdoeners wisten de garage binnen te komen door een hou ten schot aan de voorkant van het pand te verwijderen en door het ontstane gat naar bin nen te klauteren. Vlaardingen In het wijkcen trum De Heipaal wordt binnen kort een aantal uren per week „open werkplaats" gehouden. Met ingang van vandaag elke dinsdagmiddag van 2 tol 4 uur, dinsdagavond van 8 tot 10 uur en vrijdagmorgen van 10 tot 12 uur, Betaald moet alleen wor den voor het gebruikte mate riaal. De „open werkplaats" be gint op 4 november met een demonstratie bloemschikken door de lirmaPooL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3