Rob Czabania is .Schiedam" blijft ongeslagen geen „vechter" sneer Derde voetbalclub in Holy dringend gewenst Taylor nieuwe trainer Radio Molenaar Trainer Ruitenberg: „Eindelijk voldoening" VISSERS Ton de Raat kampioen alle „Eindelijk een echte prestatie geleverd" Sunlight gegadigde in Noord voor drie velden categorieën" SCHIEDAM EEN EENHEID DINSDAG 4 NOVEMBER 1975 4 horns Organisator Gerard Vroegh: „Judosport op de goede weg* Van onze sportredactie VIaardingen - Met het aantrekken van nieuwe trainer Trevor Taylor heeft tafeltennisvereniging Radio Molenaar voor een aardige stunt gezorgd- De 24-jarige Engelsman speelt sinds drie maanden voor landskampioen Tempo Team waarmee hij het afgelopen weekend de volgende ronde voor de Europacup bereikte. Taylor traint dagelijks van kwart voor vier tot zeven uur bij de hoofdstedelingen. Voor de rest van de dag wilde hij ook wat te doen hebben, hetgeen interim-trainer Hans van de Broek het bestuur tipte. Radio Molenaar was al een tijdje op zoek naar een vaste vervanger voor Van de Broek, die de opvolger was van Bernard Pautsch en slechts als over brugging werkzaam kon zijn. De noodzaak van een vaste trainer voor het zeer jeugdige eerste team en de twee landelijk spelende jeugdteams stond bij het aantrekken van een nieuwe man centraal. Taylor, vorig jaar nog kampioen van Engeland en het Gemenebest, komt vanaf morgen iedere week naar Vlaardingen om Radio Molenaar te trainen. De kontrakten zijn afgelopen woensdag in bijzijn van voorzitter Mart van der Knaap, secretaris Piet Tuitel en wedstrijdsecretaris Ton Stolk, alsmede Taylor en diens kontaktman en clubgenoot Nico van Slobbe getekend. Van Slobbe brengt Taylor zestiende op de Europese ranglijst ook iedere woensdagavond naar Vlaardingen. Na de training, van acht tot half tien, gaat Taylor per trein terug naar Amsterdam waar hij op kamers woont Voor de Engelsman, die bij Tempo Team een contract van twee en een half jaar heeft, plus nog een optie, was overigens al meer belangstelling De kans dat hij meerdere verenigin gen zal gaan trainen wordt dan ook groot geacht Voordat hij met anderen in zee gaat heeft Radio Molenaar geclaimd eerst met het bestuur te gaan praten. Van onze sportredactie Schiedam Met nog drie wedstrijden te spelen is het eerste team van de Schiedamse Damvereni ging nog steeds ongesla gen en een serieuze pro- motiekandidaat in de provinciale hoofdklasse, ondanks de halve mis stap tegen GDC Gorin- chem. Door het 10—10 gelijkspel ging een kost baar punt verloren en met tien uit zes bedraagt de achterstand op RDG 2 en DOS hierdoor één punt. JTohan Oninfc bad een lastig te hanteren, roaar combisntierij- fee stelling. Vin één zo*n combi natie brafeen beide partben door naar de damiiïn. Bet daarbij verkregen voordeel wist Onink eenvoudig in winst om te zetten. Veter Lansbergen brak door naar djun en maakte het eindspel geheel volgens het boekje uit Inmiddels stond Joop van der Schalk een schijf voor en was Plet Bastiaanse bezig, zijn tegenstander volle dig onder de voet te lopen. Logisch dus, dat Leo Mous en Louis Vrijland in gunstige stel lingen remises overeenkwamen en de stand op ft—2 brachten. Maar nog maar net hadden zij dit gedaan, of van alle fronten kwam slecht nieuws binnen. Joop van der Schalk raakte zijn schijf voorsprong kwijt, kreeg een slechte stand en verloor nog. Piet Bastiaanse verspeelde zijn meesterlijk verkregen voor deel, door een damzet tegen. Nog had hij daarna kunnen winnen, maar, nog niet van de schrik bekomen, koos hij voor een vier-om-drie-eindspel, dat net niet meer te winnen was. Dick van Schaik deelde niet in de malaise en hield rustig stand. Verder slecht nieuws kwam van Tiny Mous, die plot seling kansloos ten onder ging door een verrassend dubbelof- fer, terwijl hij tot dan toe zelfs de beste kansen had gehad, 8—8. Peter Bakker forceerde in een wel zeer nadelig eindspel nog een fraaie puntendeling en voorkwam daarmee nog net de totale afgang voor het tiental, want boeiend flankspei van Wïm Vrijland liep eveneens re mise. (Vau onze sportredactie) Schiedam Afgelopen zater dag organiseerde de „Budo sport Schiedam" in één van de zalen van de opstan- dingskerk de Schiedamse judo kampioenschappen. Organisator Gerard Vroegh kon terugzien op een zeer geslaagd toernooi, waaraan maar liefst 202 judoka's deelnamen. Naast de diver se gewichtsklassen, waarin vooral de jeugd exelleerde, werd er dit jaar voor het eerst gestreden om de hoog ste eer aller categorieën. In de gewichtsklasse tot 41 kilo gram was het Leen Goemans die de titel veroverde door in de finale Mej. Diny Royens te verslaan. In de klasse tot 47 kilo bereikte Dick Kuipers de finale door zeven overwinnin gen met vol punt Ook oppo nent Frank Bakker moest voor dit geweld buigen. Dick Kui pers scoorde opnieuw een vol punt met Kesa-Gateme en werd hierdoor kampioen. De finale tot 54 kilo was een zeer spannende partij tussen Cor de Jong en Rob Terwiel Tot twin tig seconden voor tijd stond Rob Terwiel op een duidelijke voorsprong, maar een hout- greep van Cor de Jong was zo deskundig aangelegd dat Ter- wiel geen verweer meer had en Cor de Jong zijn overwinning met een kampioenschap kon vieren. Bij de senioren viel vooral de prestatie van student lichame lijke oefening Ton de Raat op. In het middengewicht versloeg hij de 33-jarige bruine bander Flip de Jong en in de klasse Alle Categorieën veroverde hij de titel door de zeer sterke Dick Veraart naar de tweede plaats te verwijzen. De talrijke kij kers, (plm. 600 schat de organi satie) die in de loop van de dag van hun belangstelling blijk ga ven, hebben van technisch goed judo kunnen genieten. Organisator Gerard Vroegh zegt: ,De judosport in Schiedam is weer op de goede weg, getuige de 1200 actieve judoka's die Schiedam op dit moment heeft". Dat de prestaties ook buiten onze gemeente opvallen bewijst de uitnodiging van de Duitse budo bond- De „Budo Sport Schie dam" is uitgenodigd om op 29 en 30 november deel te nemen aan een internationaal judo toernooi in Altenahr. Vijf ad- spiranten, veertien jeugdjudo- ka's en vijf senioren zullen de reis naar Altenahr meemaken. Schiedam— Hoe belang rijk het is dat een boks vereniging kan putten uit een „collectie" Aklassers, werd gister avond tijdens het boks- gala vap de SBV De Haan weer eens onder streept. Zonder al te veel problemen blijkt het mo gelijk te 2ijn om een bokser als John Doorn bos (zeker van een reisje naar Montreal) buiten de ring te houden en een aantal nauwelijks inte ressante partijen op het programma te 2etten. Het echte „vuurwerk" komt toch wel aan de beurt Door Hans Soeters En opnieuw had Wim de Haan goed gegokt Rob Czabania en in iets mindere mate Fred Koogje gaven het Schiedamse gala wat extra kleur, met als uitschieter de zege van Czaba nia op de Duitse nummer vier Dahmen. Dat Czabania in deze partij zijn tweede stijlprijs in zijn carrière veroverde zegt ge noeg. De Schiedammer had er recht op. Czabania kende in de drie aan- trekkelijke ronden nauwelijks zwakke momenten en zette een duidelijke streep onder de pe riode dat hij als „vechter" zijn zelfbeheersing verloor. De Schiedammer bokste bekeken naar een verdiende puntenzege op de veelvoudig Mittel—Rhein kampioen. Rob Czabania, ge ruime tijd na zijn partij nóg nagenietend: „Eindelijk heb ik het tevreden gevoel een échte prestatie te hebben geleverd". o Rob Czabania (r) brengt tegenstander Dahmen in moeilijkheden. schil te groot, maar toen hij niet veel groter bleek te zijn heb ik toch maar gebokst Was ie een kop groter geweest dan had ik dat zeker niet gedaan". de kracht om hem weg te zet ten. En dat was echt geen J, CHEBTJE kwestie van conditie. VERSCHIL Dat voldane gevoel was bij Fred Koogje ver te zoeken. De Rot terdammer trof In de tien kilo zwaardere Lothar Huth 91 kilo gram onverzettelijkheid. „En dat gewichtsverschil was te groot", wist Koogje later, want hij bleef maar tegen me aan staan drukken. Ik miste echter Dat uitbuiten van die extra kilo's kwam Huth overigens wel op een openbare waarschuwing te staan, terwijl de Duitser in de derde ronde zelfs even aange slagen leek. Ondanks de heftig nee knikkende Huth, telde arbi ter Bril wél tot acht Fred Koogje, nauwelijks tevreden met de uitspraak onbeslist: „Ei genlijk vond ik bet gewichtsver- Hahnrats, vanuit het Duitse Merkstein meegekomen als hel per bokste óok, maar had dit beter achterwege kunnen laten. Hahnrats, buiten de ring best een sympathieke jongen, haalde gisteravond hetzelfde trucje uit als enkel maanden geleden. En opnieuw heette zijn tegenstan der Wim Radings. Het enige verschil was dat Hahn rats in zijn eerste partij koos voor een niet te controleren handblessure en in de „revan che" tweemaal zonder aanwijs bare oorzaak naar het canvas zakte. Of beter gezegd: ging „liggen". Wim Radings: „Toch geloof ik dat ik echt wel goed gebokst heb". En dat was dan meteen zo'n beetje het enige wat aan deze partij correct was. Ook aan de laatste partij van de avond kleefden vraagtekens. Terwijl Theo Klaasen bezig was zijn Duitse opponent Kavelius op een ruime puntenachter- stand te zetten, vergaloppeerde Klaasen zich door in de tweede ronde een stoot onder de gordel af te leveren. Kavelius zakte comedie of niet met veel bombarie tegen het canvas. Het leek in ieder geval erg echt de stoot wds ook te laag want op de knipoogjes van zijn coach reageerde de Duitser ver ontwaardigd: „Heus, 't is écht waar" Vreemd scheidsrechter dammer in eerste instantie openbare waarschuwing, die diskwalificatie werd toen bleek dat Kavelius niet meer in staat was verder te boksen Voor uitslagen: zie Rotterdamscb Nieuwsblad Vlaardingen In het (toe komstig) dichtbevolkte Holy is een derde voet balclub dringend gewen st. Enkele jaren terug sprak HVO's praeses Jan van Zelm zich daar al over uit gezien de stops, ook bij Zwalu wen. Daarom lijkt het een reële gedachte dat het bijna 50-jarige Sun light in de toekomst zijn bivak in Holy-Noord mag gaan opslaan. Tenminste, wanneer daar ruimte over is. Of liever gezegd, wan neer het Dagelijks Bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie via de afde ling Stadsontwikkeling het Col lege van B en Vï op korte ter mijn een uitspraak kan ontlok ken over een definitieve be stemming van het gebied naast de huidige begraafplaats in Ho ly-Noord. Het DB heeft die plek al geruime tijd geleden ge claimd als recreatief gebied. Hoewel open dub Sunlight, met een kleine driehonderd leden, volgens de lezing van de sectie voetbal van de VRSR niet de hoogste prioriteit heeft om op te schuiven, zoals Vlaardingen en CION binnen drie jaar wel in de Broekpolder zitten, is het leefklimaat voor voetballers, onder de rook van de LZM-fa- bneken, niet optimaal. Voorzitter A.B Schotel van Sun light, die nietttemin de goede harmonie met de IZM prijst, is eerder gecharmeerd van een ei gen home, „omdat voetballers die de hele week in de fabriek f staan, op zaterdag er weer mee worden geconfronteerd. Boven dien was het streven van Sun light erop gericht om - toen het eenmaal een open dub was - ook een eigen gezicht te heb ben". SPREIDING In een speciale bijeenkomst tus sen het Dagelijks Bestuur van de Sportraad en het bestuur Door Bas van den Berg van Sunlight kwam duidelijk tot uiting dat de club niet in de kou komt te staan". We streven naar een goede sprei ding van sportclubs en recrea tie in de wijken en in dit op zicht mag Holy-Noord er best een voetbalvereniging bij heb ben", aldus sportwethouder Rlen Bovenberg. Het gebied naast de begraaf plaats is ongeveer drie hectare groot en en sluit aan op een strook grond waar eerst rijks- SportwethoudermSene Boven- De leden van de Sportraad van Vlaardingen bepraten de, opknapbeurt van het berg:" Maar juist dat stuk van „De Rammelaars" in het Oranjepark grond is van het Rijk en dus x hebben wij daar niets over te geen plek te zijn. Er is zo'n 600 f0® laten gaan. Spreiding vertellen. In elk geval lijkt er ha te verdelen en je kan na- er zijn voor Sunlight in .Broekpolder" tuurlijk niet iedereen daar naar Een ander bezoek van het lijks Bestuur van de VRSR trof het tenniscomplex in het Vlaardïngse Oranjepark. Dat in beheer is van tennisclub„De Rammelaars". Naast een te verwachten opknapbeurt van het clubhuis leeft in die vereni ging de wens om de exploitatie in eigen beheer te nemen. Voorzitter Jan van Mansum:,,- We komen binnenkort wel met een voorstel aan het adres van het Dagelijks Bestuur, maar wij denken nu al aan een soort stichting". De berfsl laat zijn sporen na op het qua bossage ideale tennispark Van Manrum:„Ondanks dat wij maar 25 leden hebben, kennen we wel zo'n 38 groepen van mensen die alleen maar in Hof willen tennissen. 3ij elkaar zijn dat, inclusief de eigen le den, zo'n 375 tennissers per week". Ook kwam de uitbrei ding van het complex (nu twee banen) ter sprake, maar omdat het GEB in de toekomst gaat uitbreiden, is de kans niet groot dat er een derde veld bij gaat komen. Tot slot leeft er een plan om de kleedaccommodatie in de turn-' zaal aan de Van Bleiswijkstraat uit te breiden. Met een aparte kleedkamer voor dames en of heren, voorzien van douches. Vlaardingen In de Hoornvaart vervisten de leden van 't West en het 10e concours in de kam- ploensserie. In de eerste ronde hiervan zag het er naar uit dat de vangst goed ging worden. Mooie voorns kwamen boven water waarvan het gewicht lekker aantelde. In de tweede ronde daarentegen kwam er: trek in het water en was het totaal gedaan met de activiteit onder water. Vangsten van - betekenis deden zich dan ook niet meer voor. Dagwinnaar met 2180 gram vis werd M. de Goede; 2. W. Struijs, 2040 gram; 3. G. Boomsma 1505; 4. M. Wijnhorst, 1260. 5. D. Boomsma 1250; 6. S. Breedveld, 1030; 7. F. Tempe laar, 955, 8. J. Schenk 865 D, Berveling, 830: 10. S. van Ree, 715; 11. D. Tempelaar, 475; 12. f Schoenmaker met 215 gram. Zaterdagmorgen houdt *t Westen in de binnenhaven een koppelconcours. Van onze correspondent Schiedam Het dit jaar voor het eerst in de tweede klasse uitkomende Schiedam heeft eindelijk kans gezien zijn eer ste overwinning te boeken. Dat deze winst nog dik verdiend was ook, daarover waren vriend en vijand het roerend eens. Trainer Piet de Wolf van slachtoffer Spartaan'20 had weinig commentaar op de eer ste Schiedam overwinning. „Dik verdiend", vond hij. „Het Is voor mij onbegrijpelijk dat deze ploeg tot nu toe geen overwinning wist te behalen. Wij hebben niet slecht ge speeld, maar Schiedam was ge woon beter" was zijn commen taar. Schiedam-trainer Ruitenberg was het hier volkomen mee eens. „Gewerkt hebben de jongens", aldus Ruitenberg, „gewerkt als paarden. En wat nog meer zegt, gevoetbald met verstand. Onze tegenstanders lieten ons dan ook voetballen. Zonder grof ge-, weid te gebruiken trachtte De Spartaan ons met de wapens van de techniek te bestrijden. Het is hoopgevend voor ons dat wij dat gevecht hebben gewon- nen"- „Wat ik mijn spelers al weken lang voorhoud, is er in deze wedstrijd uitgekomen. De bal moet snel rondgaan zeg ik ze steeds. Er werd in het verleden bij ons te lang met de bal gelo pen, waardoor er geen verras sing in ons spel lag. Tegen De- Spartaan werd de, bal wel snel gespeeld, waardoor wij maxi maal profijt konden trekken van onze snelle spitsen." „Hoe verrassend dat is, toonde de eerste tien minuten wel aan. Onze tegenstanders werden in die periode volkomen overrom peld. Bovendien hebben wij verder de hele wedstrijd kans gezien met snelle counters steeds weer kansen te schep pen." „Wat mij eveneens veel voldoe ning heeft gegeven", aldus nog steeds trainer Ruitenberg, „was het optreden van onze verdediging. Het is ons gelukt, ondanks de voortdurende druk, de nul vast te houden. Er wer den verdedigend maar weinig fouten gemaakt en dat vind ik minstens even belangrijk als bet optreden van de rest van het team." „Volgende week thuis tegen het eveneens onderaans taande ODS zuilen we zien of de wed strijd tegen De Spartaan een uitschieter is geweest, of dat wij inderdaad op de goede weg zijn. Al geloof ik in het laat ste..."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4