SCHIEDAMSCHE COURANT Binnen twee jaar nier: w GSD-gebouw BEROEPSKRACHT OPEN JONGEREN CENTRUM STOPT s» f Ik neem de p oe Reclamezuilen niet extra duur i§S*5 Kanariepietje woont in kunst Honki- Ponk nu stichting Gemeente wil Schotse Poort kopen Volgend jaar in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis: Toch onderzoek naar baarmoederhalskanker Illegale zendamateur gepakt Raad praat uren over keuze van architecten Geen aparte 'hondeman' Ongeduld uit de verf NA TWEE MAANDEN: Muziek bij de vis krJölPSL" - - Bontdieven betrapt JU Vrijdag 7 november 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 - lOOete jaargang no. 25445 - 6 pagina's. SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Het re clame maken via zui len, borden, tegels en dergelijke wordt niet extra duur gemaakt. Een voorstel daartoe - middels een amende ment van PPR'er Wil lem Kwekkelstein en de socialisten Hans Versluijs en Henk Schippers - is gister avond tijdens de raadsvergadering ver worpen met 17 stem men voor en 18 tegen. Het drietal wilde dat de tarieven voor deze ma nier van reclame maken niet met tien maar met 25 procent zouden wor den verhoogd- De fracties van PCG, KVP, WD en SGP/GPV voelden hier niets voor omdat met een dergelijke verhoging ook ideële reclameobjecten zoals het Rode Kruis en de Nierstichting zouden worden getroffen. Wethouder IJs brand van der Velde beves tigde dat omdat bijvoor beeld de reclamezuilen wor den verhuurd aan bedrijven die op hun beurt weer recla memakers opzoeken. Het eveneens woensdagavond al ingediende amendement- Wijnstok (PCG), dat mede was ondertekend door WD en KVP waarin werd voor gesteld een aantal tarieven minder te verhogen werd eveneens verworpen. Wet houder Van der Velden ont kende dat dit een sluipende weg was om de bevolking vast te laten wennen aan de toekomstige veel hogere ta rieven. „Sluipepd noem ik juist niets doen en niets ver hogen, terwijl je dan zeker weet dat je in 1978 wel met een forse verhoging moet komen". o Honki-Ponk is een stich ting geworden om subsi die van de gemeente te krijgen. Het kinderdagver blijf aan de Kerkiaan in Kethei houdt morgen een fancy-fair ter gelegenheid van het één-jarig bestaan. Het nieuwe vijfkoppige be stuur, de medewerksters en oprichtster Marja vart Woiferen stellen voor dit festijn van 's-middags één tot vijf uur diverse prijzen beschikbaar, zoals planten boeken, glazen en schilde rijen. De baten zijn voor de stichting, die per dag aan zo'n 20 peuters en kleu ters uit de buurt tijdelijk onderdak geeft Schiedam Volgend jaar komt er in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zeer waarschijnlijk toch een uitgebreid onderzoek naar baarmoederhalskan ker. De drie steden kunnen volgens het ministerie van volksgezondheid meeprofiteren van de vijf mil joen die staatssecretaris Hendriks bij de laatste begrotingsbehandeling in de Tweede Kamer voor opsporing van deze ziekte beschikbaar heeft gesteld. De Schïedamse wethouder B.E. Collé heeft dit gis teravond bekend gemaakt op de vergadering van de gemeentelijke commissie voor volksgezondheid en sociale zaken. Een gedeelte van de beschikbaar gestelde vijf miljoen zal volgens het ministerie worden gebruikt voor de uitbreiding van het onderzoek dat momenteel reeds in Rotterdam wordt gehouden. Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis zouden daar bij kunnen worden opgenomen. Dit heeft wethouder Collé reeds beves tigd gekregen van de geneeskundige diensten in de Maasstad, die nu per jaar zo'n 25.000 vrouwen in de leeftijd van 35-55 jaar op baarmoederhalskanker onderzoeken. Ccllé meent dat - wanneer de staatssecretaris er ten minste mee akkoord gaat - de drie steden reeds in maart met de voorbereiding kunnen beginnen. Aan het eind van het volgend jaar is men misschien pas goed ingespeeld op de Rotterdamse regeling. „Voor een dergelijk onderzoek is in Schiedam-Noord reeds een goede outillagealdus het raadslid R- van der Veer, onmiddellijk nadat de wethouder het be richt gisteravond op de vergadering in de bedrijfsge- meenschap Schiedam bekend maakte. Commissie voor financien akkoord met aankoop van hofje: Schiedam Het is deze week vrijwel zeker geworden dal de gemeente binnenkort in de binnenstad de Schotse Poort aankoopt. De leden van de gemeentelijke com missie voor financiën zijn er in het besloten gedeelte van de laatste vergadering al unaniem mee akkoord gegaan dat dit hofje, een van^ de oudste van Schie dam, voor een bedrag van 630.000 gulden wordt aan gekocht. De twaalf hofjeswoningen en vier huizen aan de nabijgelegen Lange Kerkstraat zijn nu nog het eigendom van het aanne mingsbedrijf Baron B.V. uit Schiedam. De aannemer had een paar maan den geleden nog de bedoeling om op de plaats van de huisjes voor zijn bedrijf een parkeer terrein te maken. Waarschijn lijk om dit te versnellen werd in april met behulp van een bulldozer één van de huisjes vernield. Het voertuig reed dwars door de voorgevel, tot grote schrik van de buren. Dat is nu echter niet meer nodig, omdat het bedrijf is gefuseerd met De Tempel en nu een nieuw kantoor wil openen aan de Van Heekstraat bij het in dustriegebied in het noorden van de stad. Wat de gemeente met het hofje voor heeft is nog niet zeker. Men vermoedt sloop, omdat restauratie te duur zou zijn. Voor dit terrein moet echter eerst nog een uitwerking van het bestemmingsplan komen. Schiedam Met behulp van de technische opsporingsdienst van de PTT heeft de politie aan de Schaperlaan een illega le zendamateur opgespoord en verbaliseerd. Drie complete zend- en ontvan- ginstallaties, een zender en een versterker, met een gezamenlij ke waarde van 2500 gulden, zijn van de 16-jarige scholier J.B.J. in beslag genomen. De opsporing gebeurde naar aan leiding van klachten van buurt bewoners die de illegale zender tegen hun wil op de radio ont vingen. Vlaardmgen Binnen twee jaar heeft Vlaar dingen een nieuw ge bouw voor de gemeente lijke sociale dienst. Dit is vrijwel zeker gewor den na een urenlange discussie gisteravond in de gemeenteraad. Het collegevoorstel om voor lopig af te zien van een gezamenlijke nieuw bouw voor GSD en GG en GD werd met één stem tegen (van socialist Peet Droppert) aangeno men. Een amendement van de raadsle den Willem Kwakkelstein, Hans Versluijs en Henk Schippers, waarin werd voorgesteld om niet alleen de Rotterdamse ar chitect J. Hoogstad, maar ook twee andere architecten een ontwerp voor dit nieuwe ge bouw ie laten maken, werd ver worpen. De Vlaardingse raad was gister avond tijdens de tweede bij- eenkomst deze week volledig unaniem in zijn oordeel dat er zo snel mogelijk met de GSD- nieuwbouw moest worden be gonnen. Groot verschil van me ning - vooral tossen een PPR'er Kwakkelstein en een aantal PvdA-raadseden enerzijds en het college van B en W ander zijds - was er over de architec- teukeuze. Het college wil namelijk dat zo snel mogelijk de Rotterdamse architect J. Hoogstad opdracht krijgt voor het maken van een voorlopig ontwerp. Deze archi tect heeft ook al tekeningen gemaakt voor de gezamenlijke nieuwbouw en is al jaren bij deze plannen betrokken. Menig raadslid twijfelde echter of de ze architect wel een GSD-ge bouw zou ontwerpen dat zou passen in de omgeving Hoflaan. Een deel van de raad wilde daar om dat het voorstel zou worden gewijzigd zodat drie architecten zouden kunnen .worden ge vraagd een schetsontwerp te maken. Zowel wethouder mevrouw Jo Vermeule-van Dijk als wethou der Bas Goudriaan wezen op de vertraging die dit met zich zal brengen. Na een schorsing voor collegeberaad waren beiden tot de slotsom gekomen dat men zeker drie maanden zou „verlie zen" en dat het GSD-gebouw dan nooit binnen 2 jaar op de hoek Hoflaan/Emmastraat zou staan." Beiden konden toch een deel van de eigen fractie niet overtuigen en PvdA'er Droppert ging zover dat hij zei tegen het hele voorstel te stemmen als er geen drie architecten zouden worden gevraagd. „Voor 80 mille laten we Hoogstad een voorlopig ont werp maken. Voor zo'n bedrag kun je dan later moeilijk zeg- gen dat het verkeerd is en dat het maar over moet. Nu ja zeg gen betekent dat we straks niet weten hoe het eruit gaat 2i^p". Vlaardingen Wethouder IJsbrand van der Velden voelt niets voor een aparte controleur voor hondebelasting. PvdA- raadslid Henk Krabben had daarop aangedron-. gen nadat eerder deze week bekend was gewor den dat die controle op dit ogenblik wordt uitge voerd door meteropne- mers van het GEB, Gis teravond zei Van der Velden hierover. "Zoals liet nu gebeurt is open en eerlijk. En controle moet er nu eenmaal zijn". o De Bond van Huur ders en Woningzoe kenden heeft een plan voor kaalslag Oostwijk. Oud nieuws. Dat men wat ongeduldig wordt door het uitblijven 11 van een bouwplan mag wel uit de in jjs":' witte verf neerge- schreven kreet blij- IjrTm-llT ken. De BHW plan- j| fStlflBltaftiïpï. nen voor sociale wo- jj IHHBHHb ningbouw op het nu 1 braakliggende terrein BjlSBg" zullen nog wel even op realisering moe- ten wachten. SÖSïlï Wanneer deze muurkreet kan bij- «wses dragen aan het ver snellen van de be bouwing daar, dan heeft zij haar nut ge had. Vlaardingen Eén van de twee tijdelijke be roepskrachten, die zich bezighoudt met de voor bereidingen voor het Open Jongeren Centrum, stopt Jaap Schravesande is teleurgesteld en houdt op. „Ik zie het niet meer zitten om tot augustus volgend jaar wat te worden zoetge- houden™, vindt hij. Voor die tijd is er zeker nog geen OJC, althans zo lijkt het het nu. Jaap Schravensande is twee maanden geleden via de zogenaamde tijdelijke arbeidsplaatsenrege- ling (TAP) aangesteld. Hij zou daardoor een half jaar lang aan het OJC kunnen werken- De reden waarom hij is gestopt is, dat het OJC voorlopig nog met van de grond komt „Het doet me denken aan een situatie die ik ook in Schiedam heb meegemaakt", aldus de TAP'er. Daar heeft hij anderhalf jaar gewerkt bij de Schïedamse Raad voor Jeugd en Jongeren, die niet van de grond kwam. „Misschien is het wat voorbarig dat ik er nu ai mee stop, maar ik neem liever op tijd maatrege len", aldus Jaap Schravesande. Hij kan de vrij willige medewerkers niet meer motiveren. „Ik kan het niet opbrengen, mijn pessimisme gaat dan overheersen", zegt hij. Het bestuur zit nu met de problemen. „Eigenlijk niet wij, maar de bezoekers van het centrum", vindt voorzitter Betty van Beem. Schravesande is officieel nog in dienst. Hij moet nog een aantal zaken afronden. Het bestuur van het Open Jongeren Centrum gaat binnenkort naar het ministerie van CRM om meer informaties in te winnen over de situatie. Vlaardingen schijnt in Den Haag niet zo hoog op de prioriteitenlijst te prijken. Het bestuur wil CRM ervan overtuigen dat er wel degelijk haast is bij het tot stand brengen van het centrum, dat in de oude Ericaschool aan de Zomerstraat mo&t komen. Vlaardingen In de mu ziekkamer van het Visse- rijmuseum wordt zon dagmiddag om half drie het tweede concert gege ven In de serie op zon dagmiddag. De concerten zijn toegankelijk op ver- loon van het entreebe wijs voor het museum aan de Westhavenkade in Vlaardingen. Zondag speelt een trio be staande uit Hans Maas, blokfluit; Addie de Jong, clavecimbel en Samuel Brill, cello. Het clubje is vorig jaar gevormd op verzoek van de Rotter damse Kunststichting met de bedoeling dit trio in de wijken te laten mu siceren, buiten de beken de theaters. Het programma vermeldt acht werken uit de zes tiende en zeventiende eeuw van onder meer Ba ch, Fr»- ~nb"!di. Veracïni, Telcmaun "n G razioli- T 'Pietje' is een veel bekeken object op de expositie Salon van de Maassteden. Zijn koo» is vervaardigd door de kunstenaar Ben Boot. Schiedam Een kanariepietje zit één van de Schiedamse wethouders dwars. Waarschijnlijk is die wethouder Chris Zijdeveld, want die is deze week nog in het Stedelijk Museum in Schiedam geweest, alwaar het helgele vogeltje vertoeft De kanarie woont in een kunstvoorwerp. Een beschilderde vogelkooi, één van de creatieve uitspattingen die te zien zijn op de tentoonstelling Salon van de Maassteden, Het luid tsjilpende vogeltje huist daar pas een week, maar in een heuse trekpleister. Hij geniet met volle teugen van de belang stelling van museumbezoekers. Schiedam De politie heeft bij het bedrijf C&A aan de Koe markt twee winkeldieven aan gehouden. Een 28-jarige Hagenaar en zijn 40-jarige schoonmoeder, even eens uit Den Haag, wilden uit de winkel zonder te betalen een bontjas van 1200 gulden meene men. Een van de personeelsleden van de zaak belette dit, waarna het duo kon worden meegenomen naar het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat. 'Pietje' kwam deze week ook onder de aandacht op een ver gadering van de museumcom missie. Daar vroeg Clara Vis been, wethouder voor cultuur, naar het hoe en waarom van de kanarie. Museumdirecteur Hans Paalman antwoordde, dat al vóór de ex positie gedacht was aan een gezellig fluitende vogel en dat ook de betrokken kunstenaar het idee leuk vond en toestem ming gaf om het kunstvoor werp als vogelkooi te gebrui ken. Wethouder Visbeen ver wacht echter, dat op de eerst volgende vergadering van het college van b. en w. - door Zijdeveld - vragen zullen wor den gesteld over de kanarie. De bewuste wethouder zou vinden, dat in een openbaar gebouw geen voorbeeld mag worden ge geven om zo'n lief vogeltje in zo'n eng hok op te sluiten. Zijdeveld was niet voor commen taar bereikbaar. It Dit ni iom^ Dit nieuwsblad, waarin u al Jet nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dil nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met; Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.: Tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen na ar: Antwoordnummer 334, Rotterdam. 'ii

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1