Maaslands toekomst blijft onzeker GAB verwa elit ontslagen in ti: etaal Badhuis niet dicht Ik neem de proef J ,Doe iets aan smerig terrein in binnenstad B ewonersverenigingen buigen zich weer over aanvraag opbouwwerker Centrum gedoopt Werk in bouw zeer gunstig Ifffe Geen duidelijkheid na bezoek Commissaris Agent botst tegen auto Veel schade aan feest verlichting i SPECIEDIE VEN AANGEHOUDEN SCHIEDAMMERS AAN B. EN W.: Geurtsen bij WD in Vlaardingen Verontruste bewoners: NW en NKV op weg naar federatie SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 11 november 1975 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 100ste jaargang no. 25447 - 4 pagina's Broersvest 3 telefoon administratie 26309) - redactie 262566 klochtcndicnst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL in de Vettenoordsepolder staat een informatiecentrum. Bewoners van de wijk kunnen daar, het woord zegt het immers al, informatie krijgen. Het gaat dan voornamelijk om gegevens over de renovatie en aanverwante artikelen, ïn het weekeinde hebben Vop-pers het gebouw een naam gegeven. Zij hebben hun bedenkingen tegen het huidige functioneren van het centrum. Het ge bouw is daarom omgedoopt en heeft de veelzeggende naam „In den Soeth on wergèkregen. Schiedam Bij toeval heeft de politie twee Schiedammers aangehouden die ervan worden verdacht dat zij in Kethel vier zakken metselspecie hebben gestolen. De diefstal kwam aan het licht toen op Rijksweg 20 een zwaar beladen en daardoor hellende wagen de aandacht trok vaa een passerende agent. De poli tieman hield daarop het voer tuig aan. De inzittenden, de 4I-jarige slij per G. H. en de 35-jarige ijzer- werker C. L. de R. zijn naar het hoofdbureau van politie ge bracht voor verder onderzoek. Mr. Vrolijk, het college en alle echtgenotes vertrekken voor een tocht langs de Maaslandse vlieten. Maasland „Ik kan op geen enkele vraag die u mij hebt gesteld een afdoend antwoord geven, maar n weet net zo goed als ik dat van alle plannen die een overheid maakt er nooit veel een definitief karakter krijgen", was de reactie van de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, op het verzoek van alle raad sleden om een duidelijk inzicht te krijgen in de plannen die Gedeputeerde Staten met Maasland hebben. Aan het eind van de bijzondere raadsvergadering ter gelegen heid van mr. Vrolijks werkbe zoek aan Maasland was iede reen in de bomvolle raadszaal dan ook teleurgesteld. De diplo matieke antwoorden van de ho ge bezoeker hadden niemand een inricht gegeven in de moge- langs alle Maaslandse vlieten heb gemaakt gaf me een goede indruk van het landschaps- schoon. Dit gebied moet zeker niet voor intensieve recreatie worden gebruikt". lijkheid dat Maasland wordt in- Waarmee hij niet uitsloot dat an- gedeeld bij een eventueel te vormen provincie nieuwe Stijl Rijnmond". Over de toekomst van de Foppen- De kans om tijdens de bijzon dere raadsvergadering uitsluit sel te krijgen bracht zoveel bur gers naar het gemeentehuis dat uit alle hoeken van het gebouw extra stoelen te voorschijn wer den gehaald om de belangstel lenden een plaats te kunnen bieden. t polder, die tegen de wil van 'veel Maaslanders mogelijk in een recreatiemeertje wordt her schapen, liet mr. Volijk zich in dere vormen van recratie wel aan bod zouden komen. „Ik kan bovendien niet vooruitlopen op een uitspraak van de Kroon", De zekerheid die de Com- herinnerde hij rijn gehoor aan mi s san s echter kon geven was het beroep dat Maasland tegen de recreatieplannen heeft aan getekend. iets minder vage termen uit De dreigende indeling bij Rijn- „De vaartocht die ik vanmor- mond heeft onrust gezaaid on- gen met het gemeentebestuur der de Maaslandsebevolking. dal de regering geen haast heeft met de wet „reorganisatie binnenlands bestuur". Voor de uitwerking is nog heel wat tijd, advies en herschrijving nodig", aldus mr. Vrolijk. Schiedam i— Het braakliggecd Op hef ogenblik ligt het terrein Een doom in het oog is ook de terrein aan de Korte Acherweg moet zo snel mogetijk worden veranderd in een verhard par keerterrein met een grote groenstrook. Dat willen onge veer tachtig bewoners van de Nieuwstraat, Korte- en Lange Achterweg, die daartoe van daag een brief hebben gestuurd aan het college van b. en w. Vlaardingen Op maandag 24 november om 8 uur spreekt het Tweede Kamerlid mr. A. Geurt- sen'(VVD) uit Maasland voor de plaat^lijke afdeling van de Volkspartij voor vrijheid en de-, mocraüe. De bijeenkomst vindt plaats in gebouw De Lijn- draayer aan de Baanstraal 4. Mr. Geurtsen zal spreken over het onder onderwerp „Agressie in de samenleving". De WD- Viaardingen heeft sinds kort ook een gewijzigd bestuur Voorzitter 'is nu de heer F Groene veld. ongebruikt, hoewel sommige bewoners hun auto op het na regen erg modderige terrein parkeren. Het zoveelste gat in de binnenstad is ontstaan nadat enkele panden door de gemeen te moesten worden gesloopt Een viertal maanden geleden werd hier de slopershamer ge hanteerd, nadien is er niets-met de strook grond gedaan. Samen met het aktiekomitee De Laan willen de meeste bewo ners in de omgeving dat de gemeente snel een beslissing neemt over dit „smerige stuk grond". Enkele suggesties en handtekeningenlijsten rijn naar het college gestuurd. Zo wil men het terrein gedeelte lijk verharden om als parkeer- strook dienst te doen voor zo wel bewoners als bezoekers van het zoldertheater In de Teer- stoof en de sociëteit QT. Het overige gedeelte moet worden afgebakend opdat er geen auto's meer kunnen staan en vervolgens worden ingezaaid met gras. Door tevens struiken en dergelijke te plaatsen en speeltuig te maken, willen de tachtig Schiedammers de omge- ving meer leefbaar maken. verwaarloosde situatie met be-i trekking tot de straten. De be woners willen berbestrating vanwege de kuilen, de slechte afwatering en de nu smerige wegen. Ook aan de verlichting kan heel wat worden verbeterd, staat in de brief te lezen, Schiedam Met een hersen schudding ca een gebroken lin kerarm is de Schiedamse poli tieagent II. H. J. V. S. in het Gemeenteziekenhuis opgeno men, nadat hij met rijn motor bovenop een auto was geklapt Het ongeluk gebeurde in de Lan ge Nieuwstraat, toen de poli tieman op weg was naar het hoofdbureau daar. Een perso nenwagen, bestuurd door de 29-jarige Schiedammer R. H. P. B„ zwenkte plotseling uit Daardoor botste de agent. Zo wel de auto als de motor wer den zwaar beschadigd. Schiedam De feestverlichting van de maand december, een cadeautje van de winkeliers vereniging City-Centrum aan Schiedam, wordt door velen niet in dank afgenomen. Men vindt de „lantaarnpalen", die lijken op dunne afgeknotte knotwilgen, door de felle oran je kleur en door de moderne vorm volstrekt niet passen bij het straatbeeld van de Schie damse binnenstad, die per slot van rekening nog een aardig aantal oude gebouwen kent. De feestverlichting is ook het mikpunt van baldadige jonge ren die hun vernielzucht doen botvieren op de oranje palen. De pobtie greep dit weekend twee jongens ïn hun kraag, om dat zij zich schuldig hadden gemaakt aan vernielingen. Op de Rotterdamse dijk, alwaar rij hadden toegeslagen, werden de 19-jarige Rotterdammer N.S, en de 20-jarige Schiedammer C. den O. aangehouden. Zij hadden ook de ruiten van het RET-wachthuisje bij de Koe markt ingegooid. De schade is nog onbekend. Nadat tegen de twee knullen proces-ver baal was opgemaakt, mochten zij weer naar hujs. Vlaardingen/Schiedam In de machinebouw zijn op de langere termijn ontslagen en werktijd verkortingen te ver wachten. De orderporte feuilles van de bedrij ven in die sector van de metaal zijn niet meer zo vol. De gevolgen daar van zijn zeker nog niet volgende maand te ver wachten. Plaatsvervan gend directeur Steehou wer van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord ver wacht dat—het—eerder een jaar zal duren voor de gevolgen merkbaar zijn. In de metaalsector is in dit gedeelte van Rijnmond nog werk te over. De vraag naar arbeids krachten is veel hoger dan het aanbod (vraag 702 man, aanbod 190). De vraag is in- oktober gedaald met 54 man, het aanbod steeg enigszins. Het GAB verwacht binnenkort een toename van pendelaars uit Brabant die in dit gedeelte van Rijnmond in de bouw geen wer- ken. De werkgelegenheid in de bouw is bijzonder gunstig. De vraag overtreft het aanbod. Er is bovendien nog een toename te verwachten in de bouwactivi teiten. De eerste maanden zal de arbeidsmarkt daar stabiel blijven. Volgens Steehouwer is een grote vraag te verwachten in het voorjaar. Door allerlei premie wordt getracht de bouw m de winter te stimuleren, Vol gens de plaatsvervangend di recteur zet dat echter weinig zoden aan de dijk. Wanneer de de werkloosheid blijft stijgen, za] het voor bui tenlandse werknemers moeilij ker worden een baan te vinden. „Het bedrijfsleven", aldus Steenhouwer, „zal Nederlan ders in dienst nemen als zij moeten kiezen tussen landgeno ten en buitenlanders. Dan heb ben zij de taalmoeilijkheden niet en geen last van de langere vakanties en de pensionkos ten". Het aantal werkloze buitenlandse werknemers steeg iets ten op zichte van september, namelijk met 15 tot 88 mannen en met 4 tot 63 vrouwen. Er is weinig vraag naar vrouwe lijke werknemers. De totale vraag naar vrouwen bedraagt slechts 22 procent van het aan bod, een derde van het aanbod is gehuwd. De geregistreerde werkloosheid is in oktober slecht gestegen. mend college overgaat tot sluiting van een bad huis dat een zo'n groot gemeenschapsbelang heeft. Vlaardingen Een aantal verontruste buurtbewo ners uit de omgeving van de Rotterdamse weg heeft een comité opgericht voor het behoud van het bad. Onlangs hebben de bewoners een bij- „Zeker zolang er nog niet in alle woningen, bad- eenkomst gehouden in het wijkcentrum 't Nieu- voorzieningen zijn aangebracht", aldus het comi- welant, tijdens welke men gesproken heeft over té. „Wel geld voor een zinloze miljoenenweg (de de gemeentelijke plannen om over te gaan tot Heusdenslaan, red.) en niet voor een nieuwe sluiting van het badhuis. oliestoakinstallatie in het badhuis", vragende met vervuiling bedreigde badhuisgebruikers zich Het comité zal binnen afzienbare tijd een gesprek af. hebben over dit onderwep met wethouder Bas Het comité heeft een aantal eisen geformuleerd Goudriaan van stadsontwikkeling. die tijdens het gesprek met de wethouder op De gedupeerden, veelal oudere Vlaardingers, die tafel zullen worden gebracht. Mocht dit gesprek niet over een douche of bad beschikken, vinden niet direct iets opleveren dan zal het comité het onbegrijpelijk dat een zich progressief noe- andere maatregelen overwegen. Ook op de algemene ledenvergadering liet hel bestuur van de bewonersvereniging Schiedam-Zuid zich gisteravond fel uit over de Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele Arbeid (KSCA). Schiedam "De werkers van de Dukdalf laten zich misbruiken en Schiedam-Zuid is verraden. Deze harde kreten gebruikt de Bewonersvereniging Zuid bij een tegenaktie op bet formu lier dat het centrum De Duk dalf, zoals wij gisteren meld den, in het weekeinde in de wijk verspreidde. Ook de be wonersvereniging heeft nu een stencil in de wjjk verspreid. Bovendien maakte het bestuur van Zuid gisteravond bekend dat zij over ongeveer een maand met de andere bewo nersverenigingen van de oude wijken een plan op tafel brengt waarbij de wijkbewoners wor den betrokken bij de aanvraag procedure van een opbouwwer ker. De aktie van het met de Katholie ke Stichting voor Sociaal Cultu rele Arbeid (KSCA) verbonden gebouw De Dukdalf wordt m het stencil van de 'vereniging sterk aangevallen. Dat gebeur de gisteravond ook op de alge mene ledenvergadering. Oud voorzitter Tmy Krikke-Hein legde daar in café De Nieuwe Brug er nog eens de nadruk op dat het centrum aan de Rijn straat de wijk is opgelegd en dat de vereniging door de be woners is gekozen. Weïmg toe hoorders bekritiseerden op de- nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. iom^ Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonp!.; Tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834. Rotterdam ze vergadering het beleid van de vereniging. De vaste mede werkers van de KSCA schitter den dan ook door afwezigheid. Wethouder Hans van der Wilk van wijkaangelegenhcden be treurt de laatste akties van de bewonersvereruging Zuid en de Katholieke Stichting voor So ciaal Culturele Arbeid. "Alle akties die de geplande ver gadering van de 25ste novem ber in de weg staan betreur ik. Van beide partijen is het on juist om daarop vooruit te lo pen", reageerde de wethouder op het stadskantoor, die de stichting en de bewonersvereni- gmgen van de oude wijken nu eerst apart gaat spreken. "Ik blijf erbij dat deze twee groe pen, de eerst aangewezen, om dat ze zich er a! een tijdje met het wijkberaad bezig hielden, het eerst eens moeten worden. Zodra de eerste stoot is gege- ven kunnen andere groepen toetreden. Het ministerie staat hierbij wel achter mij, dacht ik." Vlaardingen De plaatselijke af delingen van de vakbonden NW en NKV onderzoeken de mogelijkheden om tot een fede ratie op lokaal niveau te ko men. Onlangs zijn daartoe de eerste besprekingen tussen de twee besturen gevoerd. Er zal worden nagegaan, zo is afgesproken, want de ervarin gen van NW en NKV zijn met de werkwijze van de huurad viescommissies. Er worden ver der gezamenlijke werkgroepen gevormd die het bestuur van de vakcentrales in het te voeren beleid van advies zal dienen. Stap voor stap zal de federatie op Vlaardtngs niveau verder worden uitgewerkt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1