Trainingsveld van sportcomplex I 1 7V927 Incident inspireert Ju ventos For tuna groeit nog steeds DHS snel door schorsingen DHS contra FC Viaardingen '74 DINSDAG II NOVEMBER 1975 BERT VAN VEEN: „T IS NET EEN STUKJE STRAND" VERLICHTING Manus Brinkman jOok damesteam naar winst klasse apart in cycle-cross OPPERMACHTIG Trainer Verburgh Iaat z'n jongens praten MENTAAL 4 Van onze sportredactie Maasland MW'27 speelt dan nu wel op een schitterend sportcomplex, trainen is er voor de Maaslanders echter' nauwelijks bij.'Althans niet met een bal, want dat is op het stukje mulle zand prac- tisch niet mogelijk. Het trai ningsveld steekt erg schril af tegen de drie prachtige vel den en de nieuwe accommo datie. ,,'t Is net een stukje strand", aldus oefenmeester Bert van Veen. „Qua voetbal training kan je er weinig mee doen. We trainen op dit mo ment slechter dan op het ou de complex". Het trainingsveld is eigenlijk het stief kindje van het sportcomplex. Vol gens de wethouder van sportzaken J. Kwakkelstein waren zowel de ge meente als de uitvoerende Grondmij, de oefcngelegenheid gewoon verge ten. Wél stond het trainingsveld ge pland in de aanleg van fase twee van het sportpark. Uiteindelijk is het toch overgeheveld naar de eerste fa- LUINIJi 11ei- se, al was hel daardoor wat later klaar. De onderlaag klinkt in, terwijl de bovenlaag poreus blijft door ver schralen met zand .Het wordt daar- dopr geen stopvert als met klei", al dus praeses De Bruijn. Hetgeen ook een rol speelt in de slechte toestand van het veld, want het slak- kenzand is nog niet voldoende inge klonken. „Maar ook het droge najaar werkt nadelig", weet voorzitter Jaap de Buijn, „Met een normale herfst met water zou het veld al veel beter geweest zijn. Overigens moet het elke week door de training ook beter wor den". Het voordeel van een trainingsveld van slakkenzand is dat het bij intensief gebruik en bij veel nattigheid geen baggerbrij wordt zoals een grasveld. ,Op dit veld is met een hal niets te doen", aldus trainer Van Veen. .Het geen vooral in het begin met zo'n nieuw elftal een handicap was. De sfeer en de conditie zijn op dit mo-u ment het belangrijkste. Vandaar ook", licht Van Veen verder toe, „dat wij graag lichtwedstrijden bij andere verenigingen spelen". Door de ge brekkige trainingsgelegenheid Was MVV's competitieaanloop wat lan ger. „De laatste tijd doet het echter geen afbreuk meer aan de resulta ten", weet Van Veen. „Ook al omdat er buiten het veld veel wordt gedaan, groeit het elftal naar een eenheid". Niettemin zal hij blij zijn als er op het 50 bij 70 meter grote veld normaal getraind zal kunnen worden. Voorzit ter De Bruijn: „Het eind van de huidi ge misère is in zicht. De Grondmij gaat de mulle bovenlaag afschuiven en het veld rollen. Over twee weken kan het probleem opgelost zijn". Tegen die tijd is dan ook de verlichting van het oefenveld klaar. Traint men OMHEINING nu bij het spaarzame schijnsel van enkele laag bij de grond aangebrach te lichtbakken, over twee weken ver wacht voorzitter De Bruijn de nieu we installatie üi gebruik te kunnen nemen. „Door bijna alles zelf te cfoen hebben we dat bedrag op plm. 12 mille kun nen houden", aldus De Bruijn. „Waar mee we veel geld besparen, want het aan laten leggen van een volledige verlichting, met vier masten dus, 2qu plm. 50 mille kosten". Afgelopen week hebben de mensen van de actie commissie de enkele honderden me ters kabel al gelegd, waarbij met de uitbreiding rekening is gehouden. Voorlopig komen er twee vijftien meter hoge lichtmasten, op het vergrote veld straks met twee uit te 'breiden. De lichtinstallatie komt geheel voor reke? ning van MW. Evenals de twee bijvelden is ook het oefenterrein niet omheind. „Daar willen we wat aan gaan doen", aldus De Bruijn, „op dat zandveld is het nu een hondenfeest. Met een hek of een sloot willen we het afsluiten. Bovendien", 20 besluit de MVV-voor- zitter, „komt er door die verlichting nu ook een apparaturenkast. Die is te kostbaar en tevens te gevaarlijk ora die onbeschermd neer te zetten". Van onze sportredactie Schiedam „Toch wel zwaar dit parcours en erg lastig daar wij nog te weinig getraind hebben", aldus good-old Manus Brink man, nadat hij de twintig zware kilometers tellende cycle-cross, uitgezet op het opgespoten land in de „Woudhoek", winnend had afgesloten. Deze eerste rit In een drieweekse competitie, van wielerclub Karga, gespon sord door Bleu de Nill cosmeti ca, liet zien dat Brinkman in deze omgeving nog steeds een klasse apart is. Vanaf de start ging hij direct in de aanval en moest gedurende twee ronden de adem van Ger- rie Mak (Schiedam) in de rug dulden. Toen was het kaarsje bij Mak. al flink opgebrand en moest lossen. Werd nog door Boertjes (Schiedam) en Vos (Pedaalridders) gepasseerd al vorens hij weer wat terrein kon terugwinnen. Brinkman, bleef in hetzelfde vloeiende tempo door gaan en behalve Boertjes werd iedereen gedubbeld, wat Brinkman in ie der geval weer möraal gaf om in de aanstaande crossen goed mee van voren te gaan. Dik van Kesteren (Pedaalridders)' deed bi; de junioren wat van hem werd verwacht en won met gro te voorsprong op nummer twee, CeeS Vonk. René Hoogkamer (Swift-eombina- Ue) ging bij de nieuwelingen direct in de aanval en verraste daarmede zeker Perry Balvers (Harga), die te langzaam'van start ging en ook nog John Kuyvenhoven (Swift) van het lijf moest houden. Aad van As ten (Harga) moest ondervinden dat het crossen een specialiteit is waar je zomaar niet bij de eersten zit, maar zijn vierde plaats laat toch zien dat hij ook hier zijn weg wel zal vinden.; Ook de jeugdrenners kwamen; aan de start in dit zware onder deel van de wielersport, maar de jonge renners gingen er goed tegenaan en lieten zien dat dit onderdeel, mits goed bege leid, voor de jeu^d geen be zwaar is. Uitsla rit cyclf-cfoss jrote prijs Bleu it Kill; Amateurs 20 kilometer 54,41 mi- mm t: I. Manus Brinkman (Schiedam). 2 Jacob Boertjes (Schiedam), 3 Henk Vos (pedaaJndders); 4. Gerrje Mak (Schiedam.'; 5, Gerard Rowers (de Mol) Junioren 15 kilometer 49.21 minuut: Dtck van Kesteren (Pedaalndders), 2. Cees Vonk (Rotterdam); 3. Peter Rtjnderse (Föyeooord). (Van onze sportredactie) Schiedam Het eerste herenteam van basketballver- enïging Juventus speelde in Ridderkerk tegen het sterke Smit/Slikkerveer. Het werd een knappe 90-92 overwinning voor Juventus. Het damesteam trad In Soest aan tegen Red Stars. Ook dit leverde een overwinning (41-55) op. De Juventusdames begonnen goed tegen het fel spelende Red Stars. Er werd, vooral via Margreet van Putten, een voorsprong opgebouwd. Deze werd langzaam maar zeker groter. Via 8-2 werd het 14-6. De Schiedamse da mes wilden toen te snel gaan spelen, waardoor veel balverlies werd geleden en len was de stand 42-37. In de laatste vijf minuten kreeg Ju ventus van de moe gestreden Red Stars-dames vrij spel. Hier werd goed van geprofiteerd en Juventus liet toen nog even zien wat het kon. Bij het laatste fluitsignaal was de stand 55-41 voor Juventus. Het team van trainer/coach Frits Spaak had ook nu de eerste plaats met succes verdedigd. slecht en slordig werd Topscoorsters: Sylvia Cordemans geschoten. Red Stars proii- k—10, Margreet van Putten teerde er goed van en wist 12—2, Tineke AJeman. 4—6, zelfs een kleine voorsprong TTT?T)t-,,T te nemen. HEKEN Juventus kwam nog net op tijd tot inkeer. Via door- Het eerste herenteam van Juven- dacht spel en goede combi- *us a2? vo°r de altijd naties wisten de Schiedam mers nog met een kleine voorsprong te gaan rusten. Ruststand 27-30 voor Juven tus. Na de rust begon Juventus weer rustig aan het opbouwen van een voorsprong. Dit keer via pivot Sylvie Cordemans, die de gehele wedstrijd de rebound moeilijke uitwedstrijd tegen Smit Slikkerveer. In het begin van de wedstrijd waren dan ook aan beide zijden de zenu wen erg gespannen. Er was veel balverlies en er werd slecht geschoten. Het zag er dan ook niet naar uit dat bet een goede wedstrijd zou wor den, dat het spannend zou wor den echter wel. aan beide zijden beheerste, en Na vijf minuten was dan ook pas Tineke Aleman die weer de nodige punten aandroegen. Trainer/coach Frits Spaak pro beerde nog even een man-to- man-verdediging, maar de ner veus en onzeker leidende scheidsrechters zagen in elke beweging van de Schiedamse dames een persoonlijke fout Hij werd dus weer gedwongen ora een zone verdediging te gaan spelen. Dit gebeurde echter zó goed dat Red Stars er moedeloos van de mini-stand van 2—1 bereikt. Ook time-outs veranderden weinig aan het spelbeeïd. Een misverstand tussen John Heil- ker en Rob Mark zou echter een ommekeer in de wedstrijd teweeg brengen. Rob Mark be greep een pass van John Heil- ker verkeerd, waardoor de bal over de zijlijn ging. Dit was voor de laatste aanleiding om zomaar het veld uit te stappen en het verder voor gezien te houden. yjy Fraaie kans Voor Smit Slikkerveer werd. Na vijftien minuten spe- Na dit vreemde incident schoot het spelpeil omhoog. Smit Slik kerveer dacht van de verwar ring te kunnen profiteren, maar Juventus wilde zich zeker nu niet laten kennen. De score schoot omhoog, Voor het pu bliek ontspon zich een strijd van zeer hoge kwaliteit. Er werd snel gespeeld en er waren veel goede combinaties en knappe intercepties te zien aan beide zijden. Wim Cordemans stuwde zijn team op naar grote hoogte. Ook ditmaal sloot de verdediging goed, maar door een goed af standsschot wist Smit Slikker veer knap bij te blijven. Hoewel de scheidsrechters nogal eens dubieus te werk gingen had Juventus de les van vorige week goed geleerd. Men wist zich uitstekend te beheersen- Na vijftien minuten was de stand 26-26. In de laatste minuten, liep Juventus nog iets uit. De tegen stander was even het schot kwijt en Juventus profiteerde goed. Guard Chns Garcia speelde voor het eerst een goe de wedstrijd bij Juventus wat ook uitkwam in zijn goede pas ses en het prima schot. Heel het team speelde met veel zelfver trouwen. Juventus ging dan ook met een 46-38 voorsprong de rust in. In het begin van de tweede helft leek het toch nog fout te gaan. Door onoplettend spelen wist Smit Slikkerveer enkele malen de bal af te pakken en weer gelijk te komen met Juventus. Een fel spelende Peter van de Waal wfst echter met enkele Rob Mark (r) en Wim Cordemans voorkomen niet dat Smit Slikkerveer gaat scorer». fraaie scores een achterstand te voorkomen. De rust kwam weer in de Schiedamse ploeg en dc tegenstander kreeg prompt moeite om bij te blij ven. In de rebound was Juventus op permachtig, want Rob Mark en Wim Cordemans verwerkten elke misgeschoten bal prima. Rond de vijftiende minuut, bij de stand 77—76 voor Smit Slikker veer, haperde het bij Juventus even. De tegenstander profi teerde en wist met nog vier minuten te spelen een 7 punten voorsprong te nemen. Op dat moment nam trainer/- coach Jan Start een thne-out. Juventus kreeg de opdracht om man-to-man over het hele veld te gaan 'spelen. De opdracht werd prima uitgevoerd en lang zaam maar zeker kwam Juven tus dichterbij. Ook het publiek ging nu met de wedstrijd mee leven. Zowel in als om het veld was de spanning goed merk baar. Met nog één minuut te spelen was de stand 88—88 en had de wedstrijd zijn climax bereikt. Juventus had balbezit. Jaap Boon wist zich knap vrij te spelen en fraai te scoren (£8—SO). In de aanval van; Smit Slikkerveer werd toen een fatale fout ge maakt, door te gehaast spelen' en schieten ging de bal mis. Uitblinker Wim Cordemans stond op de goede plaats. Via Chris Garcia kwam de bal bij de totaal vrij staande Jaap Boon die koelbloedig raak knal- de (88-92). l Dat Wim Cordemans toen nog 2ijn vijfde persoonlijke fout be haalde en het veld moest verla ten, was toen nog bijzaak. Smit Slikkerveer benutte nog beide toegekende strafworpen, maar toen was het afgelopen, en was de 90—92 zege én de eerste uitovenvinning een feit De tak- tische zet van trainer/coach Jan Start om aan het einde man-to- man te gaan spelen bleek goud waard te zijn. In deze wedstrijd heeft Juventus eindelijk laten zien wat het kan. Topscoreresr Wim Cordemans 10—16, Chris Garcia 10—10, Pe ter van de V?aal 6—6, Jaap Boon 4—6. Van onze sportredactie Schiedam - DHS is morgenavond in haar neder laagserie gastheer van FC Viaardingen. Hetgeen een interessante ontmoeting lijkt te worden, want de eerste divisieelub komt op competities terkte naar sportpark Kethel. De Vlaardingers tellen momenteel dan wel een aantal geblesseer den, vooral in de defensie, maar moeten deson danks in staat geacht worden om het leidende duo SW (0—3) ën Feyenoord (1—4) van de kroon te stoten. De serie, met als inzet de Kappa Schlekarton bokaal, is nu in een beslissend stadium geko men, want na FC Viaardingen ontmoet DHS nog VUC en Ajax, Reeds nu al staat vast, dat de serie volgend jaar herhaald zal wordem On danks het goede verloop van de serie, zullen er dan diverse wijzigingen worden aangebracht, met als belangrijkste het terugbrengen van twaalf naar zes of ze/en wedstrijden. Voorlopig belooft de lopende serie echter nog een spannend slot te krijgen. De liehtwedstrijd van morgen, die weer om acht uur begint, wordt ditmaal gesponserd door night bar Lion d'Or. Als extra wordt een voorwedstrijd gespeeld 'tussen de selectiejeugd van DHS en het elftal van Kappa Schiekarton. Dit duel begint om half zeven. Trainer Arie Verburgh.dikverdiend. Van onze sportredactie Schiedam Na afloop van de zondag gespeelde se mi-derby Ursus-Fortüna, die door de Vlaardingers met 2-4 werd gewonnen, heerste er een uitgelaten stemming in de kleedka mer van de bezoekers. Fortuna had met deze verdiende overwinning de bovenste plaats van de Schiedammers over genomen. De bescheiden trainer v^n de Vlaardin gers, Arie Verburgh, wil de desondanks niet te veel commentaar leve ren op de prestatie van zijn pupillen. „Dik ver diend deze overwinning" was zijn mening. „Ursus heeft een goede ploeg maar wij voetbalden ge woon beter.Overigens heb ik liever dat de jon gens wat over de wed strijd ïeggen, zij hehben het tenslotte ook in het veld moeten doen". De wegens een schorsing niet meespelende Jan Baksteen 'was (uiteraard) net zo blij met deze overwinning als zijn teamgenoten. Hij vond het eigenlijk nog te vroeg om nu al op kop te staan. „Ik sta liever één of twee punten achter", aldus Bak steen, „dan heb je iets om naar toe te werken. Nu sta je te veel in de kijker". Aad de Heer was het hier niet mee eens. „Ik heb de punten maar liever in de knip, die kunnen ze je nooit meer af nemen". Overigens waren alle spelers het er over eens dat het resultaat van die dag met goed voetbal was behaald. Jan Bouman: „Wij hebben Ursus, dat overigens een goede ploeg heeft, met beter voetbal afgebluft. Dat wij 20 goed konden spelen dat had den zij niet verwacht" Jan Baksteen: „Volgens mij zijn wij met deze ploeg nog lang niet op onze top. Weke lijks gaan wc beter spelen en vooral het ploegverband is de laatste tijd gegroeid. Maar juist dat ploegver- band zal In de toekomst nóg verder groeien. Zo bezien verdienen wij de positie van dit moment zeker. Ik hoop alleen dat wij mentaal sterk genoeg zijn om de weelde van de koppositie te dragen. Het seizoen is nog zo lang". Trainer Hoogenboom van Ur sus kon zich in grote lijnen wel bij de mening van zijn tegenstanders aansluiten. „Fortuna heeft verdiend ge wonnen" was zijn commen taar. „Er is voor ons echter niets verloren. Wij staan met beide benen op de grond en gaan gewoon verder met bouwen. Ook wij voetbalden goed maar er kan er maar één winnen. Wij moeten er alleen voor zorgen dat wij dat de volgende keer zijn". r Van een onzer verslaggevers Kethel Adriaan van Huuksloot rekende het snel voor. „Door schorsingen en blessure mis ik drie man uit het eerste en twee uit het tweede team. Vijf spe lers dus. Ik zal zo langzamer hand maar eens uit de jeugd moeten gaan putten", conclu deerde de DHS-trainer zorge lijk na afloop van het met 3-1 verloren duel tegen COAL. Een wedstrijd waarin Theo de Raay en Jan Kerkhof ook nog eens al snel moesten uitvallen, wat de zorgen alleen maar ver meerderde, Te meer omdat DHS nog twee schorsingen wacht Jan Kerkhof ging in Gouda op de bon, evenals doel man Rob van de Berg afgelo pen 2ondag. En vooral die laat ste officiële waarschuwing kwam hard aan. Immers DHS is niet ai te dik gezaaid met doelverdcdigers die onder de lat in het keurkorps willen staan nu Jos Sparla met een kniekwetsuur tobt. Peter van der Giessen van het tweede elf tal heeft onenigheid gehad en Wim Roozen wil liever met het derde team de toppositie hand haven. Van de Berg is dan ook afkomstig van DHS 4. Adriaan van Huuksloot: „Waar de klappen vallen, daar blijven ze vallen. Kijk, kampioensülu- sies hadden we niet, 20 realis tisch zijn we ook wel weer. Een lekkere competitie,heerlijk voetballen en een plaatsje in de middenmoot, dan is het voor ons al een fijn jaar geweest" Adriaan van Huuksloot, die DHS „te netjes" vindt in het optre den in het veld, kan het be stuur wel dankbaar zijn voor de woensdagavündlijke licht- wedstrijdenscrie. Want die duels helpen wel de spelers door de schorsingen heen. Zo kreeg spits Piey Roozen afgelo pen dinsdag te horen dat hij voor z'n optreden bij Blauw Zwart voor drie wedstrijden was geschorst en meldde de KNVB laatste man Henny Sla dat hij wegens z'n zeer omstre den ONA-affaire twee wed strijden straf heeft gekregen- Voorzitter Kees van Brandwijk: „Die burgerrechter was wat overtrokken, maar wel hebben we de zaak van Henny monde ling willen laten behandelen. Of we daar nu alsnog op gaan aansturen? Ach, dat\ kan de zaak waarschijnlijk alleen maar erger maken". Te meer omdat Piet Roozen en Henny Sla komende zondag het degradatieduel bij Zwijndrecht alweer kunnen meemaken. Dankzij de lichtwedstrijden te- ï*en Hermes DVS (vorige week) en morgenavond tegen de FC Viaardingen. Van Huuksloot: „Met hen 21e ik de competitie wel met vertrouwen tegemoet Ten slotte hebben we dit sei zoen nog voor niemand bang hoeven te zijn."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4