Proef in Schiedams Ik neem de proef Handtekeningen actie voor OJC Illegale handel blijft probleem Bewoners Schanseiland ageren tegen De Betreurens waardig Volgend jaar: loket op computer Info-avond Stationsstraat Verkoop vuurwerk: Raadsman krijgt raadslieden PSP richt vrouwengroep op Antiekdiefstal in westwijk Maandag 17 november 1975 •lOOgte jaargang no. 25451- 6 pagina's ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHfEDAM EN KETHEL Broersvest 3 - telefoon administratie'268091 - redactie 262566 - klachten dienst 144144 De Ericaschool: binnenkort verbouwd tot OJC. Vlaardingen Op het ogenblik de verbouwing van de Erica- worden handtekeningen veria- school inmiddels gereed is en meld waarmee moet worden aan de raad is toegezonden aangetoond, dat behoefte be- Binnenkort wordt een offerte staat aan een Open Jongeren verwacht van de aannemer met Centrum. De kleine groep jon- de verbouwingssom. Het be geren die rich met bet opstel- stuur verwacht op korte ter- Ien van plannen bezighoudt, is mijn een voorstel tot verbou- namelijk bang, dat de indruk wing in de raad. gewekt zou kunnen worden dat Het kantoorpand in de Zomer- die behoefte aan zo'n centrum straat 31, waarvoor in de af ge- slechts bij hen zou leven. De lopen raadsvergadering een handtekeningen zuilen'aan de subsidie werd verstrekt, wordt gemeenteraad worden aange- ingericht door de medewerkers boden bij de raadsvergadering groep onder leiding van de be- in december. roepskracht Volgens het be stuur van het OJC staat CRM Het bestuur van de stichting OJC nog steeds positief tegenover de laat weten, dat het bestek voor plannen van het OJC, Het nieuwe viaduct en de nieuwe ANWB—borden. 'Schiedam - Over de gedeeltelijke herbestrating: van de Stations straat en. omgeving r houden ambtenaren van de dienst ge- - meentewerkenvanavond een voorlichtingsavond in centrum. Oostaan de Dr. Zamenhof- straat 105.7' -"■-•V.V, Buurtbewoners die zijn geïnteres seerd in de "komende recon structie van Üun straat zijn wei kóm van half acht tot half tien. Schiedam - De raadsman van Schiedam, Hans Suyling, krijgt een aantal begeleiders uit de wijken pm hem met de proble men in dé stad te helpen. Deze zogenaamde begeleidingscom missie gaat zeer binnenkort functioneren. Inmiddels zijn de namen van de raadslieden uit de wijken al bekend. Voor Oost is dat H. van Vliet (plaatsvervanger A, van den Heuvel), voor Nieuwland J. H. Bernard, voor West D. van Vboren, voor Zuid mevr. - C. Tullings-van Ostende (plaats vervanger J.A. Dettmeyer) en voor noord F.W.F. de Haan (plaatsvervanger W. van Zijl). - In het verleden was de begelei- dingstaak gedelegeerd aan een subcommissie van de sociale adviescommissie. Na uitvoerig beraad vindt men echter de in schakeling >an vertegenwoordi gers van wijk- en bewonersver enigingen zinvoller. Bovendien is de adviescommissie inmid dels opgeheven, Schiedam - De verkoop van vuurwerk door de_ illegale handel moet streng worden aangepakt. Dat vindt het VVD-raadslid Gerard Verhulsdonk, nadat onlangs defini tief is besloten de legale verkoop aan banden te leggen. Enkele weken geleden heeft het Sehiedamse college besloten dat vuurwerk niet langer 41 maar slechts 5 dagen lang mag worden verkocht Dat zal ge beuren in de perigde tussen kerst en nieuwjaar. De liberaal vond het een ongeluk kige toestand dat er tegen de illegale handel niets te doen valt. Hij wees ook op de moei lijkheden in de handel, die ou al het ingekochte vuurwerk bin nen vijf dagen moet zien te verkopen. Burgemeester Lems erkende de levendige handel in illegaal vuurwerk in Schiedam. Volgens hem is de nieuwe regeling ook in Rotterdam en Vlaardingen van kracht, zodat men ook niet in een andere dichtbij gelegen stad vuurwerk kan kopen bui ten de gestelde termijn. "Aan de illegale handel valt wei nig te doen, maar natuurlijk gaan we die aanpakken, jnaar men moet niet de illusie hebben dat deze handel dan voor hon derd procent wordt terugge bracht", aldus Lems iry zijn functie als hoofd van de politie. Vlaardingen - De Vlaardingse ge meenschap heeft er een fémi- nistisch-socialistische vrouwen groep bij. Een groepje, vrouwen in de PSP "Vlaardingen heeft tot de oprichting besloten, en wel om drie doeleinden te verwe zenlijken: het stimuleren van de bewustwording van1 de vrouw van haar plaats'in de maat schappij; het ijveren voor gelij- ke rechten van vrouw en man; het scheppen vanmogelijkhe den waardoor de vrouw onaf hankelijk wordt ten opzichte van de man. Schiedam - Bij een inbraak aan de Stadhoudersiaan is voor een bedrag van 6700 gulden aan antiek gestolen. Met een scherp voorwerp braken de inbrekers bij het huis van de familie S. een van de ramen op de benedenverdieping open en gingen aan de haal met een hoeveelheid tafelzilver, een klokje, een tinnen theeservies, twee schilderijen en een paar sieraden. De schade die bij deze inbraak werd aangericht be draagt vijftig gulden. Ook bij de firma Coebergh aan de Van Cleeffstraat werd in het weekeinde ingebroken. Uit de distilleerderij verdwenen 48 j flessen gedistilleerd. De waarde van de ontvreemde flessen en het schadebedrag zijn in totaal 550 gulden. I Protestbrief over uitbreiding van fabriek naar college van B en f: Maassluis De bewoners van het Schanseiland zijn alles be halve tevreden over de hoorzit ting die vrijdag wérd gehouden yf.v'.i v naar aanleiding van een hio- Z' derwetvergunningaanvraag van de oliefabrlek De Ploeg y- L, aan de nellingkade. Zij voelen '?-Z' JV zieh afgescheept. Een vijftigtal verbolgen buurtbewoners heeft daarom gisteravond een brief gestuurd aan het college van burgemeester en wethouders .->°3atpl& waarin fel wordt geprotesteerd tegen de uitbreiding van de fabriek en bet feit dat hiervoor drie gezinnen aan de Anker- straat tegen hun wil in uit huis worden gezet -pfg ..Het is nu al niet mooi, die fa- fMi§' briek in het historische gedeelte ï'rp]t -- van de stad. maar als straks die huizen er voor ook nog worden t flij 'Wr$ gesloopt is het helemaal afschu- iwfps WÈÊ, welijk", aldus een buurtbewo- 'S'WÊM ner die de protestbrief onderte- ijl kende, ,je komt er echter niet f achter wat ze'nu precies van plan zijn. Op de hoorzitting werden we gewoon door de ambtenaren afgescheept Het ging er allemaal vreemd aan toe". Ook zonder uitbreiding zijn de bewoners van het Schanseiland In de brief aan het college som- al. tegen de oliefabriek die on- men de verontruste buurtbewo- langs voor de produktie van fiers maar liefst tien nadelen kunstvlees is overgegaan in van de fabriek die wordt omslo- Amerikaanse handen. ten door de Hellingkade, An- .Katja bestaat al vijf jaar" zongen de peu ters vrijdag aan de Lan ge Haven waar het kin derdagverblijf Katja is gevestigd. Dat was overigens een hogere leeftijd dan de meeste peuters die daar de he le ochtend uitbundig feestvierden met alle kinderleidsters en na tuurlijk de geestelijke ouders van Katja: direc teur Goederend en zijn vrouw. Eigenlijk vierde het kin derdagverblijf gisteren het eerste lustrum. Dat kon echter niet verhin deren dat vrijdag al de hele zaaf was versierd en de Sehiedamse vlag en een „vijfjarige Ka- tja"-vlag aan de monu mentale gevel hingen. E nniet te vergeten: ook burgemeester Lems en zijn vrouw kwamen de familie Goederond feli citeren voor het hefe week dat zij hebben verzet om Katja en de beide peuterspeelzalen in Schiedam draaiende te houden. De oüefabriek De Ploeg en de huizen aande Anker straat die binnen een half jaar ontruimd moeten wor den. Dil nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie rr>et het Rotterdamsch Nieuws blad. auto's in de bunrt. De aan- eu afrijdende zware wagens ver oorzaken bovendien fikse scheuren in de soms eeuwenou de huizen. llf Ongerust is men ook over de 1 waterverontreiniging en de op- slag en geringe beveiliging van fPlyi gevaarlijke chemicaliën, zoals geconcentreerd zwavelzuur. mm „Vaak krijgen we van vreemde- lingen te horen dat het een schonde is dat zo'n fabriek in ou<^e gedeelte van Maas- sluis staat", zo vertelt men op het Schans- of Kerkeiland", 1 voor de werkgelegenheid hoeft De Ploeg niet uit te breiden want het bedrijf die nu binnen een half jaar uit hun huis moe- ten zullen geen proces begin- nen. Ze zijn al lang blij dat ze een andere woningen krijgen aangeboden, ook al hadden ze kerstraat, Mamixkade en Vooral bij nat weer komt er vol- liever hier gebleven". Govcrt Verwijnkade. zp klaagt gens de gebelgde bewoners bij Het verontruste Schanseiland men over de stankoverlast die het laden en lossen van de wacht verdere akties af tot ze met name aan de Hellingkade vrachtwagens een vette neer- opheldering heeft gekregen van soms ondraaglijk is. slag op de annen, wasgoed en het college. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rottardamsch Nieuwsblad Naam: Woonpl. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, storen naar: Antwoordnummer 634. Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1