Juventus te sterk voor Piazza Stars ODI: goede afsluiting Winst voor volleybalteams MANUS BRINKMAN OPNIEUW STERKSTE CROSSER Jan Kustner een versterking mmm. Schieten CION KIEST VOOR EIGEN DOEL Evergreen oefent Jeugd afgestraft èïMÊÊSÊÊÊËm MAANDAG 17 NOVEMBER 1975 6 Straf schoppen voor GTB fataal süfi? Johan Kijne derde VERMOEID Volley-dames op tweede plaats VOLLEY '68 UITSLAGEN VÜL onderuit ramnmiuinnmiimnimrannuiiiintiiufflmimiiitmiiinniMimmiitiMHiipuiiiiimin Juventus-coach Frits Spaak wissels benut Van onze sportredactie Schiedam Het dames- en herenteam van de basket bal vereniging Juventus speelden afgelopen zaterdag thuiswedstrijden in de sporthal Margriet. De Schie- damse dames versloegen het Amsterdamse Wartbnr- gia met 57—42, terwijl de heren Piazza Stars uit Gorkum met 61—56 overwonnen. De wedstrijd tegen het zwakke Wartburgia werd een van de slecht ste die Juventus tot nu toe gespeeld heeft Nu was het slechte Amster damse team dan ook geen inspirerende tegen standster, maar dat mag zeker niet als een excuus aangevoerd worden. Te gen dit soort tegenstan ders moeten veel grotere standen bereikt worden. Van onze sportredactie Numansdorp Twee strafschoppen velden het Sehiedamse GTB in de strijd tegen Zirdcwegse Boys. Een trieste zaak vor GTB omdat men vrijwel de gehele wedstrijd de gastheren, die op winst uit waren, goed tegenspel had gebo den. Ondanks de druk van Zink- wegse Boys kwam GTB vóór rusi tot enkele niet ongevaarlijke counters. Tot scoren kwam de Sehiedamse aanval be staande uit George „Schenk, Ton Messema- kers en Boudewijn Steen bergen echter niet Goed verdedigend hield GTB de tegenstander van scoren af vóór rust. De eerste strafschop was geen „twijfelaar". Na 15 minuten kon Arie Zwet alleen ten koste van een handsbal scoren voorko men. De penalty werd be nut; 1-0. In de 29e minuut gaf de scheidsrechter weer een strafschop. Nu was het minder duidelijk. Weer zou Arie Zwet hands gemaakt hebben. Protesten hielpen niet: 2-0. Verder kwamen de Zinkwegse Boys niet. Direkt in het begin van de wedstrijd werd het al dui delijk dat Wartburgia geen tegenstander van formaat was, maar er werd door Juventus niet van geprofi teerd. Vooral het slordig passen van de Sehiedamse dames viel erg op. Na 5 minuten had Wartburgia dan ook een volkomen ver diende voorsprong geno men (6—8). Hierna ging Ju- ventos echter beter spelen, wat ook meteen in de stand tot uiting kwam. Na 10 mi nuten had Juventus dan ook een voorsprong van 16—12 genomen. Ook de verdediging sloot nu goed en de technisch niet zo beste tegenstander zag dan ook al leen kans om uit straf worpen te scoren. Nadat Juventus een voorsprong van 10 punten had genomen, durfde trairer/coach Frits Spaak ook zijn bankspeel- sters in te zetten, De voor sprong werd knap vastgehou den, ondanks de moeilijke man to man verdediging die de da mes nu moesten spelen. De rust brak aan bij de stand 32—22 voor de Juventusdames. Ook in de tweede helft bleef het spelbeeld rommelig. Hoewel Wartburgia maar met 6 speel sters was gekomen, wist Juven tus geen conditioneel overwicht te verkrijgen. Integendeel, de Amsterdamse dames wisten in deze helft juist knap bij te bbj- .V&OKt. Sylvie Cordemans is drie Wartburgia-speelsfers de baas. Van onze sportredactie V] aar din gen In de sterk bezette Mosselloop van Zierikzee be reikte Johan Kijne een derde plaats. Zijn tijd over de 6.5 kilometer was 21.52 sec. Van de circa 75 atleten finishte Walter van Rossom van de ROVS in achtste positie in de tijd van 23.23 sec. Clubgenoot Daan Dijksma werd dertiende in 23.58 sec. Piet Vonck had een tijd nodig van 21.19 sec. Come Dijksma van de ROVS was de tweede dame op die 6.5 km-loop en haar tijd was 35.42 sec. Er was dan ook weinig lijn te ontdekken bij Juventus. Door een betere techniek werd de tegenstander nog wel enkele ke ren uitgespeeld, maar daar stond tegenover dat er ook mi nuten voorbij tikten waarin he lemaal niet gescoord werd. In de laatste minuten liep Juven tus nog iets verder weg, waar door de eindstand op 57—42 werd bepaald. De heren van Juventus speelden tegen Piazza Stars uit Gorkum, dat m de competitie op de laat ste plaats staat zonder winst punten. Juventus was dan ook gewaarschuwd dat het wel eens een moeilijke wedstrijd kon worden. Het werd dan ook een felle, maar sportieve wedstrijd, die goed werd geleid door beide scheidsrechters. Juventus begon met eeif zonever dediging, die zoals altijd weer goed sloot Aanvallend werd echter een nieuw systeem ge speeld wat er niet zo best uit kwam. Nadat de eerste minuten voorbij waren ging het alweer stukken beter. Na 5 minuten stond Juventus dan ook nog met 4—8 achter, maar enkele minuten later hadden de Schie dammers een 12—10 voor sprong weten te nemen. Vlak daarna ging Juventus over op een man-to-m an-verde dï- ging. De tegenstanders schrok ken hier zo van dat ze elkaar meer in de weg liepen dan dat ze elkaar probeerden vrij te spelen. Juventus profiteerde goed en na 15 minuten spelen was een 21—14 voorsprong ver kregen. In de laatste minuten hielden de teams elkaar in evenwicht wat scores betreft De rust brak dan ook aan met de stand 31—24. In de tweede helft ging Juventus een man-to-man-verdediging over heel het veld spelen. Ook deze opdracht werd door de Schiedammers goed uitgevoerd maar opnieuw wilde de aanval niet erg vlotten. Daardoor kon Piazza Stars de achterstand op 7 punten handhaven. Juventus speelde als team stukken beter dan de tegenstander, maar de afronding was het grote pro bleem in deze wedstrijd. De Gorkuimners wisten hier goed van te profiteren en kwamen langzaam maar zeker dichter bij. Ook de vermoeidheid van het intensieve man-to-man-ver dedigen ging nu een woordje meespreken bij Juventus. Trainer/coach Jan Start schakel de dan ook over op een 2-1-2 zoneverdediging. Zonder dat de overwinning nog in gevaar kwam, liep de wedstrijd naar zijn einde. Het einde kwam bij1 de stand 61—56 voor Juventus. De nieuwe aanwinst van Juven tus, Jan Kustner, speelde een goede wedstrijd. Hij had echter nog wel wat aanpassingsmoei lijkheden, maar dat hij een aan winst voor het team is staat nu alvast. Topscorers: Wim Cordemans 11—10, Peter van de Waal 3—10, Carel Verwer 4—6. Vaa onze sportredaktie Maasland Deze week werd weer geschoten voor de onder linge serie, waarbij M. van Staalduinen mei de hoogste seore op de korrel was. De volledige uitslag, resp. korps en vrije baan, was als volgt: W. van Roon 47 - 27; A. Pelükaan 44 - 27; A. J. Korpel 46 - 29; M. C. Verploegh 44 - 29; ML P. Hanemaaijer 49 - 30; M. van Staalduinen 50 - 30; D. v.d, Lely 43 - 25; H. van Woerden 41 - 28; K, Rasens 42 - 27; J. van Zwienen 40 - 28; B- Koenen 36 - 24; Jac. Hanemaaijer 39 - 27; W. Stoik 43 - 28; N. Haring 37 - 28; F. van Staalduinen 48 - 30; P. Kalkman 44 - 30; T. W. den Breejen - 26; J. Hanemaaijer 49 - 30; W. Kohier 40 - 25; P. v.d. Pol 45 - 27; A. J. v.d. Pol 40; G. Dekker 46 - 29; A. van Buu- ren 48 - 29; J. J. Ham 37 - 22; A. Voogd 40 23; F, Krui 42 - 28 en L. van Berkel 46 - 27.i Van onze sportredactie Schiedam De laatste veldwedstrijd van dit seizoen voor de winter stop is voor het korfbal team van ODI goed ver lopen. Het onderaan- staande Brielle verloor kansloos met 3—12 van de Schiedammers. veld heeft ODI erg veel kansen gehad. Vooral na de rust, toen het veld steeds gladder en de missers talrijker werden. Brielle nam toch verrassend de leiding waar ODI zes doelpun ten op rij tegenover zette. Voor deze doelpunten zorgden: Chiel Bos 2x, Jan van Otterloo 2x, Hans Berman en Arja v.d. Wal. Vlak voor rust kon Brielle nog- Op een slecht bespeelbaar maals tegenscoren- Na de pauze ging ODI rustig door. Ria Zeeuw en Jan van -Otterloo brachten de stand op 2—8. De doelpunten regen werd even onderbroken toen Brielle nogmaals tegenseoorde. Hierna nam ODI weer het initiatief en bracht door doelpunten van Hans Berman, Joke v.d. Waal, ORANJE NASSAU Cees Pas schier en Ria Zeeuw, de eindstand op 3—12. Scheids rechter Kouwenkerk heeft deze wedstrijd redelijk geleid. ODI heeft afgelopen woensdag ook de microkorfbalwedstrijd tegen Spirit uit Vlaardingen met groot verschil gewonnen: 10—4, Bij de rust was de stand nog slechts 54. Hierna drukte ODI door en won verdiend deze wedstrijd. Onder voor korfbal zeer slechte omstandigheden heeft Oranje Nassau kans gezien om nog duidelijker afstand te nemen Van onze sportredactie Schiedam De volleybalteams van Volley '68 en Passage/VCJ hebben zich ondanks wat eerder begane misstappen niet neerge legd bij een rol op het tweede plan. Drie eerste teams kwamen ditmaal in actie en dat beteken de evenzovele overwinningen. Het heren team van Passage/VCJ moest na Joop Gunnenweg (enkelblessure) nu ook Ben Horstman (eveneens een enkelblessure) missen. Het verhin derde de Schiedammers niet om in Rotterdam met 3-0 het onderaan staande Alcazar terug te wijzen. Passage/VCJ won de eerste sets overtuigend met 9-15 en 10-15. maar maakte het zich in de derde set zo moeilijk dat Alcazar verrassend op 14-9 kon komen. Vanaf dat HEKEN moment namen de Schiedammers geen Kees Visser, waardoor Passage/VCJ via 14-14 en 16-18 alsnog een o-3 zege behaal de. Het damesteam van Volley '68 won de prestigestrijd om de tweede plaats in de promotieklasse van het Barendrechtse Spirit De Vlaardingse dames kwamen via 15-12 en 15-7 op een 24) voorsprong, maar keken in de derde set tegen een 1-14 achterstand aan. Volley kwam echter te rug tot 14-14, maar kon niet voorkomen dat Spirit er alsnog 14-16 van maakte. Meer kreeg Spirit, dat steunt op een voor treffelijke veldverdediging echter niet Volley, aanvallend duidelijk de betere ploee, maakte het de Barendreebtse da mes in die laatste set dermate moeilijk, dat het via een 15-10 set winst met 3-1 de zege greep. enkel risico meer. Nagenoeg elke aanval liep via de hoofdaanvallers Jan Brussé en Ook het herenteam van Volley won met 3-1. Tegenstander was het reserveteam van het Rotterdamse Libanon '50, dat nog slechts door zijn irriterende spelwijze herinneringen oproept aan vroeger, toen de Rotterdammers nog een rol van bete kenis speelden. Volley, dat in dit duel niet de beschikking had over wisselspelers, liet zich niet inti mideren en won de eerste set met 11-15. Libanon kwam via een 15-8 zege nog wel terug tot 1-1, maar moest hierna via de setstanden 6-15 en 4-15 een duidelijke Vlaardingse zege toestaan. Met name in de laatste set speelde Volley aanvallend een goede partij. Hoofdaanval lers Peter van de Weyden en Plain Dek ker bleken niet af te stoppen. Hierdoor kon het gebeuren dat Peter van de Wey den bij 4-5 aan opslag kwam en in een ruk kon doorgaan tot 4-15. Volley blijft thans hopen op een misstap van koploper Target dat nu reeds een voor sprong van vijf punten op de Vlaardingers heeft genomen. Maar Volley gaat steeds sterker speletj, zodat met spanning de tweede confrontatie met de koploper wordt afgewacht van de onderste plaats. Sagitta uit Ridderkerk werd het slach toffer van de Vlaardingse da dendrang, en werd reeds voor de thee op een onoverkomelij ke afstand gezet Met vlotte en snelle combinaties werd de Sa- gitta-defensie opengetrokken. Toch duurde het tot de tiende minuut voordat de eerste tref fer kwam. Deze was van Mart Romers. Sagitta liet in de daarop volgende fase een unieke kans, een straf- worp, op de gelijkmaker liggen. Oranje Nassau bleef Sagitta on der druk zetten en het gaf re sultaat. Via treffers van Tineke en Sjanie van Zelm werd het 3—0. Eerst toen scoorde Sagitta 3-1. Theo van Veelen maakte aan alle Ridderkerkse illusies een einde door twee treffers een door loopbal en een strafworp te zetten en de stand werd daar door 5—1. Mart Romers gaf zijn ploe een riante voorsprong, /6—1. Kort voor rust deed Sagit ta iets terug en maakte 6—2. Na de thee leek Oranje Nsaau op weg naar de eerste grote over winning, maar het pakte anders uit Al snel werd de opdracht van de Sagitta-coach duidelijk: door keihard spel Oranje Nas sau uit zijn ritme halen en er zelf van te profiteren. Het eer ste lukte gedeeltelijk, maar het tweede deel van de opdracht was voor Sagitta te hoog gegre pen. Want in de tweede helft over heersten belde defensies. De gedachte om met grote cijfers te zegevieren, verdween steeds meer uit de gedachten van de Nassao-speters. Even zag het er naar oit dat de ruststand de eindstand zou worden, maar vlak voor lijd kreeg Sagitta een door Oranje Nassau aan vechtbare strafworp te nemen. Ditmaal faalde men niet en de eindstand werd hierdoor be paald op 63. Van onze spor redactie Schiedam Verheu gend was de grote deelname aan de tweede wedstrijd in de cycle-cross compe titie om de grote prijs Bleu de Nill, welke door de SWV „Harga" op het opgespoten land achter Kethel werd gehouden. Grote favoriet Manos Brink man had het nu moeilijker dan in de eerste wedstrijd, daar de meeste renners de training nu goed hebben aangepakt en daardoor in de cross aanzienlijk rapper zijn geworden. De eerste twee ronden waren duidelijk voor Boertjes die in een hoog tempo van start was gegaan en direct een grote voorsprong nam. Niet voor lang echter, want toen Brinkman was warm ge draaid, nam hij de kopposi tie over om deze niet maar af te staan ondanks sterk aandringen van Gerrit van de Ham, die met nog vier ronden te gaan definitief af moest haken en zelfs Henk Vos nog moest laten voor gaan- Cees Vonk was bij de junioren te sterk voor zijn tegenstan ders, waarvan Dik van Res teren al in de eerste ronde ijzerdraad in zijn wiel kreeg en dit eerst moest verwijde ren alvorens weer verder te kunnen. Ook nu was René Hoogkamer (Swift) bij de nieuwelingen een klasse apart en wist met meer dan een halve ronde voorsprong op Ferry Balvers (Harga) ook de tweede wedstrijd op zijn naam te brengen. Eddy Witte koek (Coureur) bleef de winnaar van de eer ste wedstrijd, Rudi de Bruin (Harga), ruim voor en werd verdiend winnaar bij de 14- jarigen. Bij de 12-jarigen was het Theo van Wee ren die rijn tegenstanders te rap af was en met twee overwin ningen de eindzege moeilijk meer kan ontgaan. René Neuteboom bij de 11-jarigen won ook rijn tweede wed strijd maar had nu meer tegenstand te verwerken. Marco Hereur (Swift) bij de lO-jarigen en Ellen Kuiter (Harga) bij de 9-jarigen wa ren in hun klasse de sterk ste, hoewel Ellen Ruiter die met de oudere categorie mee reed de enige 9-jarige was, wist zij de „oudere" concur renten achter zich te laten. De uitslagen: Amateurs 20 ki lometer 54,33 minuut; 1. Ma- nus Brinkman (Schiedam), 2. Henk Vos (Pedaalridders), 3. Gerrit van de Ham (Excel- sior), 4. Jacob Boertjes (Schiedam), 5. Leen Noppen (De Mol), 6, Gerard Rovers (De Mol), 7. Henk Slings (De Mol). Junioren 16 kilometer 49,11 minuut: 1. Cees Vonk (RC Rotterdam), 2. Jan van Geenhuizen (De Mol), 3. Dik van Kesteren (Pedaalrid ders),- 4. Peter Rijnderse (Feyenoord). Nieuwelingen 10 kilometer 34,11 minuut: 1- René Hoog kamer (Swift), 2. Perry Bal vers (Harga), 3. John Kuy- venhoven (Swift), 4. Aad van Asten (Harga), 5. Henk Goossen (Swift), 6. Cees Oussoren (Excelsior). Jeugd 14 jaar 2 kilometer 8,12 minuut: 1. Eddy Wittekoek (Coureur), 2. Rudi de Bruin (Harga). Jeugd 12-13 jaar 2 kilometer 8,28 minuut' l. Theo van Weeren (Swift), 2. Eddie Wijsman (Swift), 3. John Hereur (Swift), 4. Rob Huis- man (RC Schiedam), 5. Paul Bekooi (Swift). Jeugd 10-11 jaar 2 kilometer 8,57 minuut: 1- Marja Her eur (Swift), 2. Paul Albers (Swift). Jeugd 8-9 jaar 2 kilometer 932 minuut: 1. Ellen de Ruiter (Harga). Van onze sportredac tie Vlaardingen CION heeft gastheer FC Veronica op enor me wijze geholpen aan een grote 5-1 overwinning. De Rotterdammers wisten slechts een maal een normaal doelpunt te scoren. De overige vner goals konden di rect en indirect op naam van CION worden geschre ven. De uitslag was dan ook zeer ge flatteerd, want FC Veronica was be paald niet sterker dan CION. Al na tien minuten keek CION tegen een 3-1 achterstand aan, waarbij de Vlaardingers zelf alle vier doelpun ten scoorden. Een misser van Frans Boelhouder na een terugspeelbal van het middenveld was 1-0. Leen van der Lee kogelde toen uit een vrije trap wel de gelijk maker in (1-1), maar een halve misslag van doel man Jaap de Nol en een ineens op de schoen genomen* bal van Adrie van der Have in eigen doel, hielpen FC Veronica aan een 3-1 voorsprong. Met een „echt" doel punt liep FC Vero nica naar 4-1, waarna CION toch tal van mogelijkhe den kreeg om terug te komen. Leen van der Lee c.s. scoorden echter niet, en ook Louis de Jong, alleen voor de keeper ko mend. maakte het met af. Uiteindelijk hielp CION de thuisclub aan een 5-1 overwinning. toen een misser van Rob de Bruin moeiteloos kon worden benut. Van onze sportredactie Maassluis Alleen de dames van Evergreen kwamen dit weekend binnen de lijnen. De overige hockeyteams za gen hun bekerwedstrijd af gelast De Maassluise da mes waren niet ingedeeld en hadden al een oefenduel gepland. En ondanks de re gen werd het duel tegen het derde team van Forescate toch gespeeld. Evergreen won met 3—0 na een 2—0 voorsprong in de rust Het werd een wedstrijd waarin goed hockey vrijwel onmogelijk was. En ondanks het feit dat de dames er van alles aan deden om het spel een redebjk aan zien te geven waren alleen de drie treffers noemenswaardig. Al na vijf minuten spelen scoorde Ellen Dekker het eerste doel punt. Vlak voor rust maakte Dorien Britchard er 2—0 van na een uitstekende combinatie. Na rust een sterk aanvallend Evergreen dat via Angela Guh- ger op 3—0 kwam. Van onze sportredactie Vlaardingen De jeugd van FC Vlaardingen "74 had geen af doende antwoord op het jagen de Telstar, dat volop gebruik maakte van de matheid die over de formatie van de Vlaar dingers lag. Bij de rust bedroeg de achterstand al 0—3 en ui teindelijk werd het 0—4. De thuisclub, zonder de geschor ste spelers Tonny Vonk en De f Jong, kwam al na tien minuten achter en toen doelman Roti Brekelmans in de twintigste mi nuut een kopbal losliet, was eigenlijk het duel al beslist Het werd vijf minuten voor rust zelfs nog 0—3 ook. In de tweede helft maakte Telstar - aan alle onzekerheid een einde: 04. Scheidsrechter Thomas leidde goed. Hannie van der Waile en Rinie Otte speelden ieder een halve wedstrijd. Van onze sportredactie Maassluis De VDL-zaterdag- formatie liet bij SDV een pijn lijke steek vallen. In eerste in stantie drukten de Maassluisers hun overwicht in twee goals uit, maar bij het scheiden van de markt was het wel 3—2 voor de Rotterdammers. De Maassltuse doelpunten kwamen van Jan Rijpsma en Harrie Huizing,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6