Topambitenaren beleid niet veranderen Zang-voorzitter is woedend BOUWSTOF IN SCHIEDAM-NOORD HEEFT ERNSTIGE GEVOLGEN Schuurkerkje wordt gesloopt Geheim „„politiek advies Eindelijk een echte trouwzaal Bootjes langs Vaart geliefd foil inbrekers draaideur 3ctiiedam.se politie: Schans eilanders kwaad directeur College legt zich neer bij besluit provincie Lezen in Maassluis niet gratis Forse schade hij brand Noordvest Auto schept fietser(Il) 100ste jaargang no, 25453- 6 PAGINA'S ONAFHANKELIJK DAGBLAD Woensdag 19 november 1975 SCHIEDAM EN KETHEL Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachlendienst 144544 Maassluis „Het is met alleen aan directeur Blom van De Ploeg om te oordelen wat wel en wat geen stank is", is de woedende reactie van de bewoners van het Maassluise Schansei land op uitlatingen van de directeur van het in opspraak zijnde bedrijf. „Er zijn meer men sen waar rekening mee gehouden dient te worden", vindt Aad van der Drift, een van de eilanders. Blom vindt dat de stank van slaolie geen stank is (zie de krant van gisteren). „Het is in ieder geval geen lucht die er thuishoort". De Sehan- seilanders zyn erg kwaad op directeur Blom. Het bednjf wil uitbreiden, de onwonenden wensen dat te voorkomen. Behalve stank heb ben zij ook overlast van vette aanslag. „In het verleden is daardoor een auto in het water geraakt. Mensen zijn. uitgegleden". De fabrieksbaas zegt van aanslag niets te weten. „Onzin", zeggen de protesterenden, „als dat er met zou zijn, was de vangrails langs de kade ook overbodig geweest". De vangrails zijn spe ciaal geplaatst om auto's die door de vette aanslag op het wegdek slippen en m het water kunnen raken te beschermen. „Er is wel dege lijk overlast van vette aanslag". De directeur van het bedrijf ontkent ook dat het water verontreinigd wordt. Er zou een keer een fout zijn gemaakt. „Die fout wordt elke nacht ge maakt", weten de omwonenden, „het water krijgt een crèmige kleur en schuimt als het geloosd wordt". De huizen op het eiland behoren met alleen tot jongeren. Op twee huurhuizen na zijn het koopwoningen. „Wij zijn blij met de reactie van Blom. omdat we nu zeker weten dat het bedrijf nog verder uit wil breiden. Tijdens de hoorzitting van vorige week zei Blom nog geen duidelijke toekomstplannen te hebben". In de krant van gisteren verklaarde Blom ook dat hij het niet redelijk vindt dat de bewoners de groei van het bednjf willen belemmeren. «"Sloop lijkt nu onafwendbaar voor het oude schuur kerkje. Maassluis De HH Petrus, en, Pauluskerk aan -de Zuiövliet wordt gesloopt. Er lijkt geen redden meer aan nu gisteren burgemeester en wethouders van Maassluis hebben besloten zich bij het besluit van gedeputeerde staten neer te leggen. De provincie heeft laten weten geen goedkeuring te verlenen aan een raadsbesluit van juni. Grond cn opstallen zouden van het kerkbestuur worden overgenomen. De actiegroep Laat staan die kerk, die al het mogelijke heeft gedaan voor het behoud van het schuurkerkje, is zeer ont steld. Zij verwijt het college een laks gedrag. „We zijn steeds voor de gek gehouden en nu zijn we verkocht", vindt Annemieke van der Houwen van de actiegroep, „we hebben altijd alles per ongeluk en via omwegen moeten horen". De groep is diep teleurgesteld. Het besluit van het college geen verdere stappen te nemen die leiden tot het behoud van het bouwvallige kerkje, wordt in de raadsvergadering van volgende maand behandeld. Het bestuur van de rooms-katholieke kerk gaat op korte termijn praten met Maassluis over de bestemming van het pand. Dat zal ongetwijfeld uitdraaien op sloop. Het kerkbestuur had dit voornemen al eerder bekend gemaakt. Naar aanleiding daarvan is de actie gekomen. Alles is nu voor niets geweest Vorige week is een telefoontje gekomen van het ministerie van CRM. Er werd meegedeeld dat er uit de pot voor werkloos heidsbestrijding geen geld te verwachten valt Er kan ook geen subsidie worden gekregen uit andere CRM-bronnen. PvdA-fractieleider Kees Duimelaar wil nog een laatste poging Jot behoud onderzoeken. Hij bekijkt of de beslissing van de ^provincie niet is terug te draaien. „We zullen kijken of we er juridisch gezien iets tegenover kunnen stellen", aldus de PvdA'er. Misschien dat de Maassluise gemeenteraad de zaak nog kan redden, die kans is echter zeer klein. Schiedammer vroeger het plaatselijk poli tiek gebeuren kon aanschouwen zijn weg en het meubilair is ook aangepast. Dat alles kostte de gemeenschap wel bijna anderhalve ton. Gisteren werd de oude, nieuwe zaal voor het eerst weer gebruikt: de 24-jarige Ubbo Übbens en zijn 26-jarige bruid Mariëtte Euvefhorst spraken toen het ja-woord tot eikaar. Voor het eerst in de echte trouwzaal Schiedam heeft eindelijk een echter trouwzaal. Niet dat er voordien niet in de huwelijksboot kon worden gestapt in de jeneverstad, maar in het verleden gebeur de dat altijd in de omgebouwde oude raadszaai of de laatste maanden in de aula van het Stedelijk Museum. Dat is nu allemaal voorbij. De Grote Zaal van het Oude Raadhuis is in korte tijd verbouwd; de tribunes vanwaar menig mensen zijn", 2egt rij. Veel mensen laten slecht afgesloten boten achter. „Dat kan je wel doen, maar laat er dan geen dure spullen m achter. Ach, dit soort dingen kan je de mensen wel honderd keer vertellen, maar de mensen rijn zo achte loos", aldus de politiewoord voerster. Vlaarfiingen Pleziervaartuigen die afgemeerd liggen langs de VJaardingse Vaart worden no gal eens vergast op onver wacht en ongewenst bezoek. Onlangs is bij de politie weer aangifte gedaan van een dief stal. Uit een van de bootjes is onder meer een aggregaat verdwenen en een dash-board. De bult heert een geldwaarde van onge- veer 1800 gulden. Volgens de politie is er geen ben de aan de gang langs de Vaart, „De inbraken worden te onre gelmatig gepleegd om daar in de buurt te posten. Er wordt wel extra gesurveilleerd", aldus mevrouw Ekels van de politie. De bootjes liggen er overigens uitnodigend bij. „Als je ziet hoe onvoorstelbaar onvoorzichtig Maassluis De Maassluise bibliotheek gaat geen boeken gratis uitlenen. Het jaarabonnement blijft tien gulden kosten. Wethouder Van der Knaap voelt niets voor het nultarief dat in Vlaardingen wordt inge voerd. De Vlaardingse gemeente bibliotheek gaat binnen kort gratis aan iedere in geschrevene uitlenen. „Het tarief bij ons van tien gulden zie ik niet als een belemmering", aldus de Maassluise wethouder. De Maassluise bibliotheek heeft enige tijd geleden de beschikking gekregen over een nieuwe ruimte in Koningshoek. Het aan tal lezers is behoorlijk ge groeid. Daarom ziet de wethouder, die verant woordelijk is voor de bieb, geen reden om het Vlaardingse tarief door te voeren. „Van het colle ge is zeker geen voorstel in die richting te ver wachten", aldus Van der Knaap. Natuurlijk kun nen de gemeenteraads fracties wel een dergelijk voorstel indienen, Schiedam Een korte maar felle brand heeft op het dak van de distilleerderij Uto Mij. B.V. aan de Noordvest voor enkele tienduizenden guldens schade aangericht De brandweer, die met twee au tospuiten en een ladderwagen uitrukte had de brand snel on der controle, maar kon niet be latten dat het dak over een oppervlakte van twaalf vier kante meter werd verwoest De oorzaak is waarschijnlij'k na latigheid van dakdekkers die 's-middags met behulp van on der meer gasbranders een nieu we deklaag op het dak hadden aangebracht. Er wordt echter nog een nader onderzoek inge steld. Vlaardingen De elfjarige Jilles Eïgenraam is met zijn fietsje door een auto geschept. Het ongeval 'gebeurde op de zuide lijke rijbaan van de Floris de Vijfdelaan. Het jongetje stak haaks de rij baan over tussen een stilstaan de file auto's door. Een automo bilist van een personenwagen kon hem niet meer ontwijken. Schiedam Het hoofdbureau van politie aan de Vandaar", Lange Nieuwstraat m Schiedam krijgt een draai- Komend voorjaar zal bovendien de zolder van het deur. Ook de provincie heeft het hiervoor ge- bureau worden omgebouwd tot een klein politie- vraagde krediet goedgekeurd. „Uitgangspunt is", museum. Daar zal ook de beroemde verzameling zo verduidelijkt commissaris C. van der Kaagen, attributen (onderscheidingen, wapens en hel mdal de deur van dit bureau altijd open moet men> uit de Tweede Wereldoorlog worden ten- staan. Met een gewone deur die op het oosten toongesteld, staat geeft dat nog wel eens tochtmaeikjkheden

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1