FC Vlaardingen overheerst maar scoort (weer) niet Haarfan aan één counter genoeg - -- SW: geen greintje geluk ;v Ursus geeft jeugd een kans SCHIEDAMS DOELPUNT AFGEKEURD ip Geen bekersucces mmsm MAANDAG A NOVEMBER 1975 .•.O PPSC loot Quick Boys Waterwega genda Sport-medisch centrum in Schiedam Voetbal programma Vlaardingen Alle moeite was tevergeefs. Met een zorgvuldi ge bewaking op het midden veld waarop leider Haarlem zich te pletter liep zorgde FC Vlaardingen *74 met snel gegroepeerd voetbal voor de éne sensatie na de andere, maar alle moeite mondde ten slotte uit in veel emoties. Om dat in een onbewaakt moment %'ér na rust, de aanval van de Vlaardingers voor de zoveelste maal over veel schijven liep en prompt werd afgebroken door laatste man Jan Fransz. De thuisclub op dat ogenblik met slechts twee verdedigers, zag de serieuze bedoelingen van die snijdende counter met in en via Beertje Wentink pnemde Ger- rie Kleton, daarvoor bezitter van de gele kaart, de bal achter doelman Eikelenboom: 0—1. Daarna ontlaadden 2ich veel emo ties, omdat die succesvolle actie in buitenspelpositie zou zijn waargenomen, maar zowel ar biter Vervoort als zijn securt- dant Krouwel wilden daar niets van weten. Even leek het Met name op het middenveld werden George en Metgod, door resp. tVim Berckenkamp en Cees Zwambom, stevig aan gepakt en daarom moet trainer Barry Hughes stellig gedacht hebben aan de tweede helftJDe succesperiode zo langzamer hand. Inderdaad bereikte Haarlem het uitgangspunt om over enkele weken de tweede periodetitel voor zich te gaan opeisen, maar het had Haar lemmerolie nodig om zijn doel te bereiken. Daarom deden de uitspraken van Haarlem's Engelse trainer na afloop een beetje vreemd aan. Onder het mom van méér con ditie en doelpunt op het juiste moment trachtte hij het duel FC Vlaardingen '74 verslagen. Op een wijze die niemand had dur ven dromen. De positie op de ranglijst bleef daarmee wel on veranderd, maar ook al breng je sensatie en spektakel, men moet ook scoren. Daarvoor komt het publiek in eerste in stantie. De klacht van trainer Barry Hughes ligt weer anders. Haarlem, dat een serieuze gooi doet naar een snelle terugkeer in de eredivisie, kan uit, behal ve dan gisteren in Vlaardingen nog zoveel scoren, het Haarlem se publiek reageert nauwelijks. FC Vlaardingen '74 heeft nog zijn vaste kern, maar het doet er wel goed aan om tegen PEC Zwolle op een vierde winst aan te sturen. beter voor te stellen dan het in werkelijkheid was. Want FC Met Cees Zwamborn op het mid- Vlaardingen '74 had van Haar- denveld nam FC Vlaardingen lem moeten winnen. Het over heerste lange tijd op veel fron ten. Met name de middenvel drol was agressief. De bereid heid tot werken extra groot en daarmee vielen zwakke plekken niet op. daarna op dat het fanatieke Of toch wel, zoals Barend van spel van de Vlaardingers de Hijkoop, die trager terugkomt snel rood aanlopende Vervoert uit de hand zou gaan lopen, maar het was juist Peys die daarvoor zou moeten gaan bloeden via een. boeking. Om dat hij het veelbetekenende ge baar tegen zijn hoofd zou heb ben gemaakt. FC Vlaardingen '74 gebruikte ten slotte zijn verstand en volstond alleen met een wanhoopsoffen sief, waarin het zelfs doelman Peter Eikelenboom direct be trok. Bij de series hoekschop pen kwam de Vlaardingse doel- man ver over de middenlijn om daar eenzame spits Piet van der Berg, die van uitblinker Bob van der Bol geen schijn van kans kreeg, te bewaken. FC Vlaardingen '74 voor vijfdui zend kijkers wér onderuit. Hoe wel het de slag als kijkspel won, „maar daar hebben we m. éénmaal niets aan", reageerde trainer Jan van Baaren. „J« kunt beter slecht spelen en win nen", zoals het er vele maler naar uit zag, maar daar staat wel tegenover dat FC Vlaardin gen '74 al geruime tijd niet meer aan scoren is toegekomen Hoewel Haarlem pas na ruirr een half uur voetbal met zijr neus op de feiten werd gedmïc. toen Cees Bouman te zacht de bal uit een pass van Joop Quellhorst in de handen van- doelman Boersma drukte. Daarna leverde die dadendrang ettelijke sublieme kansen op, zoals een minuut na rust via Jan Rood bol Jan Fransz moest de bal van de doellijn wegtrappen maar FC Vlaar dingen '74 bleef tobben met het syndroom van niet meer te kun nen scoren. Maar ook Haarlem ontbrak de kracht om dit fanatieke FC Vlaardingen *74 op te rollen. na zijn inzinking, dan verwacht, Trainer Van Baaren: „Ander zijds heb ik door de blessures van Ger Pijl, Ger Robbemond '74 het eerste kwartier een af wachtende houding aan, maar werd gretig toen de Haarlem mers het tempo niet aankon den. Dat in de zestiende mi nuut Jan Roodbol door Derk- sea werd aangepakt, was één van de methoden van de Haar lemmers om de doortocht te verhinderen en daarom ver baasde het dat FC Vlaardin- gen'74 niet werd beloond met een strafschop. en Frans Fiers, niemand op Daama greep FC Vlaardingen '74 niveau voorradig om te wisse len. Wél jonge knapen op de bank, maar die ga ik in zo'n wedstrijd niet voor de leeuwen gooien en anderzijds mag je een elftal dat zo goed draait niet gaan wisse len". zienderogen het initiatief en daarin vertolkte vooral Joop Quellhorst een opvallende rol. Nadat Cees Bouman zijn pass te zacht had ingeschoten, lan-. c eerde hij in de 36ste minuut Cees Zwambom, maar ook die rtchtte in de handen van doel man Boersma. Eigenlijk hield FC Vlaardingen^ gemakkelijk stand tegen Haarlem, dat alleen in Gerrie Kleton een lastige col lega nad en daarvoor vlak voor de pauze na een felle charge tegen Rob van der Bol, met een gele kaart werd gestraft. Barry Hughes: „Ik hoop niet dat Ger rie geschorst wordt nu wij op het punt staan de periodetitel te gaan pakken. Maar ja, vorige week liep hij ook al tegen een boeking aan". Vlak voor rust kroop overigens FC Vlaardin gen '74 nog door het oog van de naald toen de vrije trap van Kleton door iedereen werd ge mist en de vlak voor doel staan de De Kip in alle consternatie hoog over schoot. In een volgende fase reageerde „De Eik" te laat op een pass van Kleton, nadat Jan Fransz een actie van Cees Zwambom had afgeslagen. Maar Frans Stans, die zijn taak tussen de linksachterplaats en het mid denveld als stoorzender uitste kend vertolkte, redde op de doellijn. Toen Jan Fransz een minuut na de thee ook de bal van de DOBlmsn Rob Bosrsms n3u doellijn moest halen uit een te zachte inzet van Jan Roodbol, was het voor iedereen duidelijk dat de eerste goal ook de enige zou zijn. Maar in dat eerste kwartier bleef FC Vlaardingen '74 via Lochtenbergh en Zwam bom overheersen met harde schoten, totdat, om precies te zijn lengte mee. In de lucht kwam Jan Roodbol er niet aan te pas. sloegen de Vlaardingers daama nog talrijke bressen m de Haar lem-defensie, maar Jan Fransz bleef overeind. Ëep de Ruvter is onderuit geaaid en daarvoor krijgt Vlaardingers een einde maakte: ey$ van scheidsrechter 01. Met de moed der wanhoop «JOOp Ven/OOrt een bOëRing. De kans is groot dat Backo Pavlovic tegen FC Gronin gen rijn entree maakt 9 De nieuwe SVVer had het lie ver thuis gezien 9 De pupil len van die roodgroene club hebben zaterdag 6 december St. Nicolaasfeest in een zaal van de Spieringhoekschool 9 Op 3 en 4 januari houdt "De Korenbeurs" zijn club- kampioenschappen tafelten nis 0 De eredivisieclub zoekt nog donateurs, voor een tientje per seizoen 9 De herenteams van Pollux en Spirit maken de dienst uit in de derde klasse A O Bij de dames doen dat Spirit en Leonidas 9 De voetballers van WF mogen ook hun echtgenotes meebrengen naar de training 9 Maar wél om in de cantine te praten over....de trimclub die intus sen al 20 dames telt 9 On der leiding van Siem Maag denberg elke dinsdagavond in de sportzaal op de werf WF in Schiedam 9 Agressie in en buiten het veld is het onderwerp voor de ouders van de HDVS-junioren en pupillen op donderdagavond 27/11 op "Harga" 9 Cursus leider Doesburg van de KNVB doet dan een boekje open 9 De bemanning van de HMS Bristol, een schip van de Engelse Marine, speelt vrijdagmiddag (28/11) tegen de reserve-heren van Pollux 9 We hebben het dan over hockey en die middag staat het Vlaardingse com plex bol van de Engelse con versatie 9 De handballers van het Vlaardingse WIK zoeken nog steeds een coach voor de dames senioren en junioren twee 9 Terwijl de W Vlaardingen meedeelt dat alleen terTeinchef Ruud van Gerven beiast is met de uitgifte van ballen en vlag getjes 9 Ab Figee gaat de lagere elftallen van DVO '32 trainen 9 En Jan Jansen gaat het eerste elftal van die club verzorgen 9 DVO'32 staat 27 december weer pa raat voor het organiseren van het zaalvoetbalkam pioenschap van Vlaardingen 9 Het jeugdfonds van Hoek se Boys bevat al 160 gulden 9 RKWIK vraagt zijn leden iet clubgebouw mee te hel- 3 en bewaken omdat vanda- en weer hebben huis gehou den bij buurman Satelliet 9 Schiedam In de tweede ronde voor de KNVB-beker speelt PPSC thuis. De loting heeft niet de eerste de beste club als tegenstander voor de Schie dammers uit de bus gebracht. Niet minder dan het gerenom meerde Quick Boys uit Kat wijk zal de tegenstander zijn van PPSC. Bestuur en spelers verklaarden blij te zijn met deze tegenstander. Wellicht zal PPSC zich optrekken aan het spel van deze ervaren cupfigh- ters en kan het publiek genie ten van een interessant duel. De wedstrijd begint, evenals andere bekerwedstrijden om 2 uur op het terrein van PPSC in Thurlede. Venlo Het applaus was tenslotte voor de verlie zer. SW, in Venlo de op papier zoveel zwakkere opponent van het op de eerste plaats azende FC WV, verdiende het. We liswaar incasseerde de ploeg van Leo Halkes een 2-1 nederlaag, maar de manier waarop de Vanavond: Vergade ring biljartdistrict Schiedam, Concor dia, 20.15 uur Dinsdag: DHS-Ajax C, Kethel, 20 uur Weidevogels-Oranje Nassau, Energiehal, 20 uur Spartaan-Succes, Energiehal, 22 uur Woensdag: Prestatie loop Oranjepark, 13.30 uur Olympia-Maassluis, spijkenisse (De Oert), 21.30 uur Donderdag: Basket Boys-BV Rotter- dam, Westwijk, 20.20 uur Schippers/B-V olley '68, heren Schiedammers in „De Koel" tegenstand had den geboden wekte alom bewondering. Ruim tienduizend kijkers zagen SW, nadat de thuisclub via Kurcinac (14e min) en Verbong (28ste min.) op 2-0 was gekomen, opvallend fel BUITENSPEL terugslaan. Maar de eeh- te beloning minstens Leo Halkes had het er één winstpunt zat er moeilijk mee. „Ook van- Jonker deed het wel, maar het ontging hem dat de buitenspelpositie van de Schiedammers was opgeheven door de ver teruggekomen Ver bong. opnieuw niet in. „We hebben ook geen greintje geluk". Leo Hal kes zei het meer dan één keer. „We hebben toch echt positief voetbal ge speeld, waren somtijds zo brutaal als de beul, maar dat ene puntje, dat we toch echt wel hadden verdiend, weer kwam Nochtans had sw in de ogen het er niet van". Halkes' klaagzang was terecht. Van onze sportredactie Schiedam - Ursus heeft de vrije zondag niet onge bruikt gelaten en een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen SMV. De Rotterdammers zijn in hun afdeling koploper en moesten dus een goede spar ringspartner zijn voor Ursus. Trainer Hoogeboom had deze gelegenheid aangegrepen om de jeugd een kans te geven en zo stonden in de beginopstelling Ben Rijkers, Ton Koogje en junior Bert Rameker op de plaatsen van Hoogeveen, Ras en Nieuwstra- ten. uit de dug out konden jgeen^uitensp^was ge- w'm Mulder (midden) scoorde in Venlo SW's enige geldige treffer, weest Fluit ie niet dan komen we op 2-1 en ik Maar datzelfde publiek wenste ben er van overtuigd dat natuurlijk geen nederlaag van hun favorieten. Want toen SW kort na de afgekeurde treffer tóch op 2-1 kwam en onmiddel lijk hierna Danny Molendijk enkele fraaie kansen werden geboden, werd het angstig stil in het bomvolle stadion. we dan misschien zelfs wel gewonnen zouden hebben. Want eerlijk is eerlijk, WV schrok zich te barsten". in de spits kwam te staan. De opzet slaagde voor de zoveelste maal, want al werd de treffer dat we zeker in de middenmoot moeten kunnen belanden" van de robuuste verdediger dan ir errvr. afgekeurd, SWs wel coedce- Opstelling SVV. Boumees- ter, Van Dijk, Steenber gen, Meerhof, Den Tuin- afgekeitrd, SWs wel goedge keurde doelpunt werd door Meerhof voorbereid. Wïm Mul der was er de maker van. Zelfs het op eigen veld doorgaans onbreekbare WV beaamde het bij monde van trainer Rob Baan. Hij kwam er eer- En WV, niet gewend aan pioe- van Halkes vooral in de eerste sij?i?nT /~>irr rnr helft best nög gedurfder mogen WSHiV Cr AD (7A spelea „Ik heb het ze in de rust noS gezegd: jongens g4 nou to- de beloning nh, durf 't nou SU Let maan bleef mt- Halkes: zou z0 op, dan gaat VVV achter heus wel fouten maken' lijk voor uit dat SW zijn ploeg bijna had ver rast. Iets wat zeker gebeurd zou zijn, indien arbiter Jon ker twintig minuten na rust niet wat al te snel op het buitenspelvlagge tje van zijn grensrechter zou hebben gereageerd. gen die ook in „De Koel" louter winst nastreven, maakte inder daad die fouten. Maar in het Venlose stadion gebeurde meer dan dat, want het eerst nog wat schuchter applaudisserende Venlose publiek, begon de Schiedam se pogingen zelfs wat nadrukkelijker 1e ondersteu nen. Halkes later: „Ongelooflijk wat een sportief publiek heb ben ze hier". ondertussen steeds weer het zelfde verhaaltje kunnen af draaien. Steeds weer missen wij dat kleine beetje geluk. Neem nou dat openingsdoel punt van WV. Boumeester stopte in eerste instantie het schot, ook de tweede inzet wordt afgeslagen, maar toch gaat ie er in. Triest toch?" En dat terwijl SVV er in Venlo werkelijk alles aan gedaan heeft Zo ruilde Halkes Come Huigen in voor libero Hans Verel, waardoor Fred Meerhof i Leo Halkes: „Ik ben er van -overtuigd dat als we zo blijven spelen, alles best in orde zal komen. Ik weet het zeker: dan eind igen we zelfs nog in de middenmoot. Als ik nou dat WV zie, dat vijf- Schiedam maal in de week moet trainen, hoe die ploeg te gen ons in moeilijkheden komt, dan weet ik dat we ondanks alies toch op de goede weg zijn. Heus, ik ben er van overtuigd en ook de spelers be ginnen er in te geloven der; Zoetmulder, Mul der, Camper.; Huigen (Verel) Molendijk, Kreft. Ondanks dat bleek Ursus de thuisclub goed partij te kunnen geven. Het spel ging gelijk op en er kwamen zelfs voor Ton Bravenboer kansen tot de ope ningstreffer, Die kwam niet van de zijde van Ursus. Het was SMV, dat middels een kopbal van Pors de leiding kon nemer In de tweede helft kwam er bij Ursus nog meer jong talent op het veld. Nagelhoudt had rijn plaats af moeten staan aan Teun Poort. Henk Verwey aan Ben Tas en Joop Kuiters zag de plaats onder de lat ingeno men door -A junior Kees Don- tje. Schinkel, Bravenboer, Van Dijk en Scheepbouwer waren de enige die overbleven van de normale formatie. Het ging allemaal tot grote tevre denheid van trainer Hoogen- boom. Het spel werd levendiger en brutaler en het is alleen maar het goede werk van de Rotterdamse doelman geweest die Ursus van de zege af kon houden. Het kwam ondanks het goede spel niet verder dan de gelijkmaker van Wïm Scheep bouwer, die na een dieptepass van Ton Bravenboer twee ver dedigers omspeelde en ook de uitlopende doelman geen schijn van kans gaf. Al met al een bijzonder nuttig oefenduel waarin de jeugd zijn kunnen toonde. SVV-C incasseerde in de bekerwedstrijd tegen Sparta- C een duidelijke 0-4 nederlaag, „Toch ben ik niet ontevreden", reageerde trainer Hans Konstense later, „want ondanks het verlies heb ik lichtpuntjes geconstateerd". SW's trainer doelde hiermee op het goede spel van Wim de Gids en Rob de Nijs, waarvan de laatste zijn inzinking van de laatste weken duidelijk te boven is. Overigens stond Sparta met de rust door doelpunten van Verbeek en Van Zoest al met 0-2 voor. En omdat een Schiedamse treffer van Lansbergen werd afgekeurd, maar Van Oosten tot tweemaal toe een strafschop achter doelman Eddie van de Most deponeerde won Sparta met 0-4. Van onze sportredactie Schiedam In Schiedam zal bin nen afzienbare tijd een sport- medisch centrum worden opge richt, dat ten dienste zal staan van het Schiedamse sportle ven. Initiatiefnemers zijn arts Van der Voort en fysiothera peut Koerts, alsmede de voet- balvereniging Hennes PVS. Vlaardingen Voetbal- programma zaterdag 29/11: SHO-Excelsior Maassluis, PPSC-Ter Leede, NEO ^Zwalu wen, HVO-SV '35, Rijns- burgse Boys-HBSS, Die Haghe-Hoekse Boys, TSB-Semper Altius, ARC-MW *27, DVO 32- Satelliet, GSS-Gouds- waardse Boys, OFB-Sun- light, Groen Wit R-CION, Nelson-GTB, VDL-FC Veronica, Smitshoek-WK, Hoek-CWP, Heracles jeugd-FC Vlaardingen ,'74 Jeugd, SW jeugd-SC Cambuur jeugd. Zondag 30/11: FC Gronin- gen-SW, FC Vlaardin gen '74-PEC Zwolle, Her mes DVS-Zil vermeeu wen, DHS-HION, Schie- dam-DBGC, Marthut- Leerdam Sport, VTC" Dubbeldam, De Holland- iaan-RKWIK, Hoek van Holland-Oranje Blauw, Ursus-Geluksvogels, DHZ-Fortuna, Meeuwen- plaat-DRZ, VOB-SFC, WF-Blijdorp, Aeolus- FCN '66, Jai Hind-Schie- damse Boys, Pantser Boys-MSV '71, Tonegido- VDL, Delft-Excelsior '20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4