NOAD: DUBBELE PROMOTIE fi ans Lingeii redt eer voor De Korenbeurs I kuseh ÉM Spirit op gedeelde eerste plaats Snelle start Inventus verrast Arrows Jan Imhof (Pollux) scoort driemaal 1 isi bij KÜ35SB ZIJN: f «adio MO leis aar MOET II VOOR MODEGESCHENKEN ■PIT SPA**. -ts'JM Prestatieloop MAANDAGï_24NWEMBEK197a 5 Van onze sportredaktie Schiedam In de ereklasse tafeltennis staat het onderaan met nog één wedstrijddag bol van de spanning. De Korenbeurs is daar met HIA-Panels en Middenstandsbank in een hevige strijd gewikkeld om de bezetting van de voorlaatste plaats. Die plaats betekent het spelen van een beslissingswed strijd om uit te maken wie Seylla naar de promotie ereklasse mag volgen. De Korenbeurs kwam tegen het onaantastbare Tempo Team niet verder dan het redden van de eer. NOAD behaalde in de promotie overen van de landstitel ook al hoofdklasse het kampioen- vast. schap, waardoor het team naar Peter en Hans van de Broek kwa de hoofdklasse promoveerde. In de Korenbeurs legden de Schiedammers het zwakke De Treffers hun wil Op; 9—1. Bow ling Maassluis TOG, onver wacht nog in de top van de overgangsklasse gekomen, kan nu echt afzien van promotie. In Maassluis bleek AMVJ 2 met 46 de sterkste, waardoor de men er tegen Van Slobbe, Her man Hopman en Trevor Taylor niet aan. Hans Lingen redde de Schiedamse eer door een winst partij op Hopman. De Schie dammers hebben nu zaterdag in Apeldoorn bij HIA-Panels aan een gelijkspel genoeg om de beslissingswedstrijd te ontlo pen. Amstelveners nu met één been Het tweede team van De Koren- in de volgende klas staan. In de promotie overgangsklasse be haalde Radio Molenaar een kostbaar punt tegen Twenty One Up. De Vlaardingers zijn daardoor definitief veilig. DE KORENBEURS Voor de Korenbeurs bete kende de reis naar Tem- AtAAn po Team niets meer dan NUAU het vervullen van de plichten. De Amster dammers hebben door hun aankopen de hege monie volledig in han den. Van spanning in de top van de ereklasse is dan ook al lang geen sprake meer. Ook voor de Amsterdammers moet er op deze wijze alle aardigheid ai zijn. Slechts het invoeren van een Europese competitie lijkt voor Nico van Slobbe c.s. nog interes sant. beurs promoveerde naar de promotie hoofdklasse. In Rot terdam was een 8—2 overwin ning op Elan daartoe ruim vol doende. De bloemen waren voor Jan Lansbergen met twee keer winst en John Buik en Jan Simons, die beiden een hattrick scoorden. NOAD behaalde een dubbele promotie, want zowel het eer ste als het tweede team werden kampioen. In de voorjaarscom petitie zullen Peter van Wijk, Dick de Vaal en Fred Clarijs het bewijs kmmen leveren in de hoofdklasse thuis te horen. Van enige spanning tegen De Treffers was totaal geen spra ke. De reeds gedegradeerde gasten uit Roel ofarends veen werden moeiteloos naar een 9—1 nederlaag gespeeld. Slechts bij het dubbel was er wat verzet, maar na drie games {21—12, 21—23 en 25—23) was ook dat gebroken. Van onze sportredactie Schiedam Zowel het eerste dames- als herenteam van de Basketball vereniging Juventns speelden afgelopen weekeinde een uitwedstrijd. Zaterdagavond speelde het damesteam tegen Ar rows in sporthal De Enk. Het werd een verdiende 53—36 overwin ning. Het heren teams moest naar Vlissingen. Daar werd onnodig verloren van SC Matador (53—52). Het tweede team behaalde in en oniET TNO MA TTTG. tegen Overschie het kampioen- ÖUWLij% irliADDLfUlD schap in de promotie over- Bowling Maassluis TOG behoor- n ^~1" v"~ de tot één der vier koplopers min haalden de Maassluizers De middengroep Werd het in Schiedam al 8—2 voor Tempo Team, ditmaal werd het een 9—1 overwinning. De Amsterdammers werden op- „nieuw kampioen, al werden de felicitaties van De Korenbeurs met gemengde gevoelens in ont vangst genomen. Dat stond im mers reeds voor de competitie al vast, en de komende voor jaarscompetitie staat het her- Toen NOAD de stand naar 5—0 had getild, was het kampioen schap al birrnea Het Schiedam se drietal werd uitgebreid in de bloemetjes en het gebak gezet Na dat. kleine feest je.werdeade bats weer ter hand genomen, waarbij Fred Clarijs bij een 8—0 stand de enige partij uit handen moest geven. Peter van Wijk en Dick de Vaal bleven derhalve ongeslagen. gangsklasse 0. Ook hier was een gelijkspel al voldoende voor de titel. Na de 5—3 van Gerard Kreuger zette Jan Bayings zijn team vervolgens op winst. Bayings won trou wens al zijn partijen, Kreuger scoorde tweemaal en Trond Fa- geraas won eenmaal. NOAD laat het overigens bij het kampioenschap. De bond is al bericht dat afgezien wordt van promotie naar de overgangs klasse. Gerard Kreuger en Tront Fageraas zijn nameLijk op zaterdag - resp. door werk- in de overgangsklasse F. De kans om een klas hoger te ko men werd zaterdag tegen me de-kandidaat AMVJ 2 echter niet aangegrepen. Werd des tijds in Amstelveen met 61 Frans Capellen scoorde twee- Radl? Molenaar behaalde een maal, Wim van der Poort een- ™el ze€r ?uttl£ gehjkspel tegen weer op door winstpartijen van Nico en Frans Capellen en was de strijd weer open {3—3). Daarna echter wen alleen Wim van der Poort nog een partij en werden de promotiekansen van BM TOG tot een zeer kleine theoretische mogelijkheid te ruggebracht. maal en daar Nico Capellen teleurstelde door ook slechts één partij op zijn naam te schrijven, was de nederlaag een feit. zaamheden en ""coaching "eerste BM"TOG~keek~aTna~hét" dubbel team- niet beschikbaar. Vol doende achterban om dat gemis op te vangen is er niet, waarop het besluit om niet te promove ren werd gebaseerd, tegen een 3—1 achterstand aam Slechts Frans Capellen had toen gescoord, want samen met broer Frans in het dubbel werd in drie games verloren. Niette- Twenty One Up. De Vlaardin gers zijn nu vrij van degrada- tiezorgen, want de kandidaten voor de tweede degradatie plaats wonnen allen. De span- ning-in-deze afdeling van de promotie overgangsklasse is overigens te snijden. Nog drie kandidaten zijn er voor die één na laatste plaats. Het derde team van De Korenbeurs was hier al kansloos gedegradeerd. dicht op elkaar, dat Ra dio Molenaar nu zowaar zelfs een tweede plaats inneemt. Henê van Dijk legde met een hattrick een goede basis voor het waardevolle gelijkspel. Hielke Brugts scoorde eenmaal, waartoe ook de teleurstellende Hans Jaap Oppenheim kwam. Zeven partijen gingen overigens in drieën. Via 2—2 hep Radio Molenaar uit tot 5—3. In hun laat ste - partijen moesten Brugts en Oppenheim zich in de derde game met resp. 19—21 en 20—22 toch gewonnen geven. Het damesteam speelde tegen het Rotterdamse Arrows, één van de debutanten in deeerste divi sie, maar wel behorend tot de betere ploegen in deze klasse. De Juventus-dames kwamen dan ook goed gemotiveerd aan de start Er werd overdonde rend gestart door de Schiedam se dames. Tineke Aleman scoorde zes punten op een rij zonder dat Arrows ook maar een punt maakte. De Rotter damse dames begonnen met de verwachte man-to-manverdedi- ging. Juventus stelde daar een hechte zoneverdediging tegen over. Arrows speelde erg gehaast om de vlug opgelopen achterstand in te halen. De Schiedamse da mes wisten daardoor keer op keer de bal te onderscheppen. In deze wedstrijd bleek dan ook dat Juventus erg veel routine had. Rustig werd de verdedi ging van de wild spelende te genstandsters uitgespeeld. Aan het eind van de eerste helft ging Arrows nog even een pres sing man-to-man spelen, maar ook dit had geen enkel effect op het spel van de Schiedamse dames. Bij de rust had Juven tus dan ook een 31—22 voor sprong, WISSELS In de tweede helft was het spel- beeld identiek aan dat van de eerste helft Door slordige pas ses van de tegenstandsters wis ten de Schiedamse guards Arja van de Heuvel, Jenny de Visser en Anneke Aleman verschillen de malen de bal te onderschep pen. Ook in deze wedstrijd kon trainer/coach Frits Spaak er lustig op los wisselen. De Rotterdamse dames benader den dan ook geen enkele maal het niveau dat nodig is om in de top van de eerste divisie mee te draaien, terwijl Juventus juist bewees niet ten onrechte de eerste plaats in te nemen. Het einde van de wedstrijd kwam bij de stand 36—58 voor Juventus, Topscoorsters: Mar- greet van Putten 8—9, Sylvie Cordemans 8—8, Tineke Ale man 8—4. HEREN Het eerste heren team moest de verre reis naar Vlissingen on dernemen en dit ging niet «on der de nodige moeilijkheden. Nadat John Heilker deze week definitief af heeft gezegd bij de Schiedammers, moest ook pi vot Rob Mark ziek thuis blij ven. Daar kwam nog bij dat de Amerikaanse speler Chris Gar cia de sporthal in "Vlissingen niet kon vinden zodat er voor trainer/coach Jan Start maar zeven spelers overbleven. SC Matador begon de wedstrijd goed en Juventus moest al gauw van de zoneverdediging overstappen op een man-to- manverdediging. Dat ging stuk ken beter. Juventus wist terug te komen en zelfs een voor sprong te nemen. Na tten minu ten -was de stand 10—12 voer Juventus. Matador speelt met een kleine zoneverdediging waardoor Ju ventus gedwongen werd om te gaan schieten. Dit ging de Schiedammers in het begin van de wedstrijd nog wel goed af, mede door de goéde aanvalsre- bound. Verdedigend had Juven tus echter nogal wal problemen met hun tegenstanders. Met rust was de stand toch nog 23—28 voor Juventus. ïn het begin van de tweede helft hielden de beide ploegen el kaar in evenwicht Tot aan de tiende minuut bleef het ver schil van 5 punten gehand haafd: (3338). Toen ging het schieten hij Juventus slechter en kon Matador langzaam maar zeker inlopen, In de 15de minuut kwam Matador met een punt voor te staan. Beide ploegen kwamen nu om de beurt voor te staan tot vlak voor het einde van de wed strijd. In de aanval van Juventus wer den enkele fouten gemaakt waardoor het een achterstand van vier punten opliep. Met nog twaalf seconden te spelen mocht Peter van de Waal twee strafworpen nemen. De eerste werd raak geschoten en de tweede werd tactisch misge schoten. Uit de rebound wist Wim Verstoep nog te scoren. Het verschil was nu nog maar een punt. Met een pressing man-to-man probeerde Juven tus het nog maar de tijd was tekort om nog wat aan de stand te veranderen. Eindstand 53—52. Topscorers: Wim Corde mans 10—2, Peter van de Waal 47, Nico van Putten 6—4. De kampioenen me! de bloemen. V.l.n.r. NOAD's Dick de Vaal, Trond Fageraas, Fred Clarijs en Peter van Wijk. Fred Clarijs gaf als enige een punt uit handen. De harenmodezaak van Schiedam Broersvest 6 Schiedam Tcl.26820C Van onze sportredactie Schiedam Met- wisse lend succes hebben de hockeyers uit het Water weggebied dit weekend afgesloten. Zo bleef As- vion de ranglijst in de tweede klasse aanvoe ren, maar namen de da mes van Spirit en de heren van Pollux die po sitie in hun afdeling ook in. Alleen Evergreen bleef wat dat betreft wat achter. De heren van Asvion hebben toch niet de twee punten tegen Dordrecht kunnen behouden. Het bleef O-O in een wedstrijd waarin Asvion vooral in het begin erg mat speelde. Het re sulteerde in een sterker Dord recht dat in Asvion-doelman Bas van Kampen echter een onpasseerbare schakel zag. Na rust ging het wat Asvion be- treftbeter, mede doordat Ruud Mulder zijn vertrouwde plaats op het middenveld weer innam en Edward de Wit in de spits ging spelen. Twee doelpunten van Aad Sehuddebeurs uit uit stekend genomen strafcomers werden door de uitstekend lei dende scheidsrechters afge keurd. Asvion bleef aan kop omdat ook de concurrent Rot terdam niet verder kwam dan een gelijk spel. De dames van Asvion deden het ook redelijk. In de wedstrijd van de waarheid, zoals trainer Guus Stöver het betitelde, won nen de dames met 2-0 van Ra pid. De winst had echter veel groter uit kunnen vallen als de dames het mooie hockey een beetje zouden vergeten en met meer inzet zouden strijden. Na een 0-0 ruststand werd het 2-G in het voordeel van de Schie damse dames dankzij doelpun ten van Ingrid van Eert en El len Staalman. Bij Asvion werd in de tweede helft Corah'en Wit- kampf vervangen door Marcüla de Goede. POLLUX Dankzij de 1-4 zege op AMHC hebben de heren van Pollux de kop in de derde klasse overgeno men. Het was een wed strijd waarin Pollux duidelijk gemotiveerd tn de strijd naar voren De heren van Asbion ondanks de 0-0 toch nog bovenaan. kwam. Jan Imhof was de beste schutter bij de Vlaardingers. hij nam drie doelpunten voor zijn rekening. Nolke Oosterhagen was de ma ker van het vierde doel punt. Bij Pollux speel den Henk Willem van der Kamp en Ben Hof- tijzer een goede wed strijd. De dames van Pollux zagen het grote veldoverwicht in de wed strijd tegen Weidevogels in de eerste helft beloond met drie doelpunten. Van Erven, Mieke Meerhof en nogmaals laatstge noemde waren de makers van de treffers. Na rust geloofde Pollux het wel hetgeen geen doelpunten meer opleverde. De Spirit-dames hadden duidelijk de feestavond van de dag voor de wedstrijd tegen Dordrecht in de benen. Het werd waarschijn lijk daardoor een tamme wed strijd waarin koploper Spirit dankzij een treffer van Lies- beth van Marle aan de nipte 3-0 zege kwam. Ook de heren van Spirit waren duidelijk vermoeid. In de wed strijd tegen Leonidas kwamen de gasten wel snel aan een voorsprong, het werd uiteinde lijk toch nog 1-1 toen Frans Hengst een strafcomer omzette in een doelpunt Spirit kreeg daarna nog een paar goede kansen maar verdiende niet meer dan één punt. EVERGREEN Bij Evergreen waren de successen minder. Zo verloren de dames op ei gen veld van Te Werve. Te Werve, dat de eerste wedstrijd al met 6-0 had gewonnen, dacht duide lijk aan een walk-over" maar Evergreen gaf goed partij. Dat daar voor de Maassluise da mes geen puntje uit werd gehaald was dan ook hoofdzakelijk te wijten aan de sterke verdediging van de Rijs- \vijkse ploeg. De Evergreen-heren tenslotte na men via Kèes Peter een ver diende voorsprong in de wed strijd tegen Oeda maar moes ten toch toezien hoe de ploeg uit Hoogvliet na rust op gelijke voet kwam. Het was een kei hard duel waarbij vooral Oeda opviel door hard en geïrriteerd spel. Een speler van de gasten moest zelfs voor vijf minuten uit het veld worden gezonden. Vlaardingcn De lagere-school- jeugd schooljeugd uit Vlaar- dingen kan woensdagmiddag 26 november meedoen aan een prestatieloop in het Vlaar- dingse Oranjepark. Deelname staat open voor de leerlingen van 4e, 5e cn 6e klassen van de openbare cn bijzonder lage re scholen. De start is om 13.30 uur vanaf de zijde van de Ju- Hanasingel. Het parkoers In het Oranjepark is 1500 meter en moet eenmaal worden afge legd. De beloning Is een diplo ma voor iedereen die slaagt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5