Balvers kampioen van Zuid-Holland SSC Harga combineert beter MVC-dames nog steeds ongeslagen RIEN ROOZENDAAL BESLIST Club van honderd Brinkman tweede MAANDAG 24 NOVEMBER 1975 Van onze sportredactie Vlaardingen/Sehiedam De volleybal teams van Volley '68 en Passage/VCJ heb ben een succesvol weekeinde achter de rug. Won het damesteam van Volley eerder deze week met 1—3 bij het Papendrechtse Flits; ook de heren van Volley boekten winst. Blessures Martinit vangt tegenslag goed op VZC'ers naar opleidingen Hans Schouten gestopt met schaatsen 1—1 Peter van de Weyden gaat scoren voor Volley Het éénmansblok van Hobby-Scope levert Pleun Dekker geen problemen op. Winst voor volleybaltea is Schiedam Ook al zijn de definitieve plannen voor een nieuw velden- complex voor de Voet* balvereniging URSUS, aan te leggen In het oostelijk stadsdeel van Schiedam, door de ge meente nog niet goed of afgekeurd, de financië le commissie zit niet stil, Er moet veel ko men voor bouw en in richting van een clublo kaal. Enkele weken te rug is gestart met een grote loterij en worden waar het maar kan UR- SUS-stickers verkocht. Nu gaat de commissie weer een actie onderne men onder het motto: „De club van honderd". Honderd personen of zaken uit het bedrijfsle ven worden met leden van URSUS zelf uitge nodigd hieraan toe te treden. Gevraagd wordt een eenmalige betaling van honderd gulden. Hiervoor wordt een cer tificaat afgegeven en hun namen worden ge grift in een gedenksteen die wordt ingemetseld in de gevel van het te bouwen clublokaal. Bovendien komt er een „Dag bij Ursus te gast". Als inleiding hiertoe kan iedereen die zulks wenst deelnemen aan een auto-puzzeltocht. Na afloop hiervan zitten de deelnemers aan bij een diner met echte Oudhollandse kost. De dag eindigt met een gro te feestavond-waarbij waarschijnlijk de prij zen van de loterij wor den uitgereikt. Voor de afzonderlijke on derdelen van dit dagje bij URSUS, volgend jaar begin maart, kos ten de kaarten, 7.50. Voor alle drie de evene menten moet 17.50 worden neergeteld. In- schrijven is nu al moge- 1 lijk bij P. J. Ras, Hulk straat lüc en P. J. Ras, Alb. Agneslaan 53, res- pektievebjk in- Rotter dam en VJaardingen. "Van onze sportredactie Rotterdam In de gure kou io de Spaansepolder, is gisteren de tweede en laatste wedstrijd om de Vos-prijs georganiseerd door de Fedaalridders afge werkt. Bijde amateurs was het Cock van de Hulst, die tot drie ronden voor het einde concur rentie van een steeds beter draaiende Man us Brinkman (Schiedam) moest dulden. Toen het bordje nog drie ronden aanwees, demarreerde van de Hulst onstuimig en dat was voor Brinkman teveel die de achterstand tot honderd meter kon beperken maar netjes tweede werd. Veel lekke ban den waren er te noteren en vooral in de klasse der junio ren, was het erg want maar twee renners konden hun wed strijd beëindigen. De kersverse nieuwelingen kam pioen van Zuid-Hollahd Perry Balvers (Harga) bewees zijn goede vorm door al 2ijn tegen standers op een ronde te zetten ondanks een lekke band in de vierde ronde, ook nu kwam hij weer winnend over de streep wat tevens inhield dat hij alge meen winnaar werd. Bij de veertienjarigen werd Rudi de Bruin (Harga) wederom tweede, wat ook zijn eindklas sering werd Rob Huisman (R C Schiedam) behaalde ook een tweede plaats bij de 13-jarigen en kwam ook als tweede in de eindklassering, De uitslagen: Amateurs 17 kilo meter 45,38 minuut 1 Cock van de Hulst (Swift), 2 Manus Brinkman (R C Schiedam), 3 Ben; van de Hulst (Swift), 4 Leen Noppen (de Mol), 5 Henk Vos (Pedaalridders), 6 Henk Slings (de Mol), 7 Bas Slange (Feyenoord), 8 Martien van Gooi (Feyenaord), 9 Jos Koole (Avantie), 10 Gees de Wolff (Feyenoord). Eindstand ama teurs: 1 Cock van de Hulst, 2 Ben van de Hulst, 3 Henk Vos, 4 Henk Slings, 5 Bas Slange. Junioren 15 kilometer 39,16 mi nuut 1 Gerard van Geenhuizen (de Mol), 2 Dick van Kesteren (Pedaal ridders). Eindstand ju nioren: 1 Gerard van Geenhui zen, 2 Dick van Kesteren, 3 Cees Vonk, 4 Peter Rijnderse. Nieuwelingen 10 kilometer 25,16 minuut; 1 Perry Balvers (Harga), 2 Johnnie Meyer (Har- ga), 3 Jan Oussoren (Excelsior), 4 Rinus van Spronsen (West- land wil vooruit), 5 Peter Broe- ren (Feyenoord). Eindstand Nieuwelingen: i Perry Balvers, 2 Peter Broer en, 3 Johnnie Meyer, 4 Jan Oussoren, 5 Rinus van Spronsen. Jeugd 14 jaar 3 kilometer 12*37 minuut: 1 Rei- nier Harte (Middelkamp), 2 Ru di de Bruin (Harga) tevens de eindstands In Vlaardingen bad het zwakke mentele opstelling uiterst Hobby-Scope uit Spijkenisse kwetsbaar was. geen enkel verweer op de hard Het damesteam van Passage/VCJ slaande Vlaardingse aanval. Nochtans onderkende Volley het gevaar dat ontstaat zodra een erg zwakke tegenstander aantreedt In meerdere geval len kan dit leiden tot verslap ping van de concentratie, waardoor de veel zwakkere op ponent toch kan gaan scoren rekende in 3—9 af met het laag geklasseerde WIK/BW. De Schiedamse dames, die het voorlopig moeten stellen zonder de geblesseerde Anneke van Heerde, wonnen de eerste set overtuigend met 15—5, maar deden het in de resterende sets minder goed: 15—13 en 1512, en vaak tot opvallende verrich- Het eerste damesteam van MVC tingen in staat blijkt te zijn. Volley nam dan ook een enkel risico en stuurde van meet af aan op een ruime zege af. Hoe zwak Hobby-Scope eigenlijk wel was komt in de setstanden tot uitdrukking: 15—3,15—4 en 15-7. Ook het herenteam van het Schie damse Passage/VCJ behaalde tegen VC Krimpen 2 de volle winst: 3—1. Een benauwde zege overigens, want nadat de Schie dammers de eerste gemakkelijk met 15—7 hadden gewonnen, lijkt ongeehinderd door te sto men naar de landelijke volley balafdeling. Na twee achtereen volgende promoties leiden de MaassJuise dames in de promo tieklasse, Ook de heren van MVC „draaien" erg goed, In de tweede klas staat men boven aan. rn Zwijndrecht schudden de MVC-dames Delta met 3—0 van zich af. Het sterke spel van de Maassluise volley balsters maakte Delta tot een kansloos slachtoffer. De setstanden wa ren: 15—9,155 en 15—11, kwam Krimpen met een 13—15 Qok de heren van MVC lieten er setzege langszij. Een poging van Passage/VCJ om een 4—13 achterstand weg te werken slaagde daarmee net niet. In de derde en vierde set lukte dat wel. In beide sets keek Pas sage/VCJ tegen een 5—13 ach terstand aan, om het toch nog net tweemaal 15—13 te winnen. Toonde Passage/VCJ hiermee een Fikse dosis karakter, het toonde ook aan dat de experi- geen twijfel over bestaan wie de sterkste was in het eenzijdi ge duel tegen Spirit 4. Vooral in de eerste set werden de gas ten afgedroogd: 15—0. De overi ge twee sets eindigden in 15—9 en 15—10. De overige twee sets eindigden in 159 en 15—10. Komende donderdag spelen de dames van MVC I thuis in de Olympïahal tegen Spirit uit Ba- rend recht Van onze sportredactie Puttershoek Tijdens de zaterdag gehouden nationale cyele-cross van Puttershoek, werd gelijk het kampioenschap van Zuid-Hol land verreden. Aan de start ook een aantal renners uit de waterwegregio, regio, die er op gebrand waren om de titel van provinciaal kampioen te bemachtigen. Bij de amateurs 51 vertrekkers, waaronder Gertie Witdeboer, (dolle) Dries van Wije en uit de waterwegregio Gerrie Mak, Ja cob Boertjes en de gebroeders St. Nicolaas. Op het prachtig uitgezette parcours werd er fel strijd geleverd en het was Wil- deboer die direct een flinke voorsprong op wist te bouwen op al zijn concurrenten. Steekers ook een uitstekend cros ser, die al heel wat overwinnin gen in zijn boekje heeft staan, ging echter achter de vluchte ling aan en wist deze met nog vijf ronden te gaan passeren en ver achter zich te laten. Toen Wildeboer daarna een lekke band kreeg werd hij ook nog door Meyer, Verhagen, van Wije en De Vries gepasseerd en deze achterstand kon hij in het verloop van de wedstrijd niet meer goedmaken, zodat een ge doodverfde winnaar, nu met de zesde plaats genoegen moest nemen. Hans Steekers werd hier winnaar en tevens kam pioen van Zuid-Holland. VoOr de amateurs hadden eerst 21 nieuwelingen gestreden om de overwinning en het kam pioenschap. Onder deze waren ook kanshebbers uit de water weg (Rozenburg, pedaalridders, Van Asten, Balvers en Meyer Harga) die van start af aan goed meededen Al in de eerste ronde een kop- groepje van vier renners (Van de Heiden, Balvers, Hoogkamer en Zoontjes). Deze waren aan elkaar gewaagd en bleven bij elkaar tot Hoogkamer lekke band en Balvers gevallen tijde lijk af moesten haken. Balvers kon snel terugkomen maar Hoogkamer moest eerst een halve ronde op een lekke band verder aleer hij van fiets kon verwisselen. Van de Heiden had inmiddels Zoontjes gelost en deze werd ook door Balvers gepasseerd, die fel doorging naar de koploper. Deze was echter al te ver vooruit en werd verdiend winnaar van deze wedstrijd, terwijl Balvers met zijn tweede plaats als eerste Zuid-hoilander aan kwam en zichprovineiaaJ kampioen bij de nieuwelingen 1975 mocht boer (Apeldoorn), 9 Kees van de Wereld (Nieuwkoop), 11 Cees Kooloos (Noordwijkerhout), 16 Gerrie St Nicolaas (Dordrecht), 17 Jacob Boertjes (Rotterdam), Kampioenschap van Zuid-Hol land 1 Hans Steekers (bollen streek), 2 Kees van de Wereld (Nieuwkoop), 3 COR Kooloos (Bollenstreek), 4 Gerrie St Nico laas (Hoekserenner), 5 Jacob Boertjes (R C Schiedam). Schiedam/VIaardingen De volleybalteams uit het Wa terweggebied tobben de laatste week met blessu res. Zo is Volley-speel ster- Riet Sanstra door een her senschudding voorlopig uitgeschakeld, terwijl bij het Schiedamse Passa ge/VCJ de lijst van gebles seerden we! opmerkelijk lang begint te worden. Bij de dames moet Anneke van Heerde de wedstrijd sport voorlopig door een rugblessure voor gezien houden, terwijl het Schie damse herenteam in Joop Gunneweg^ en Ben Horst man eveneens twee gebles seerden telt. Beide spelers blesseerden tijdens de training een enkel. De Schiedammers kunnen voorlopig niet meer terug vallen op good old Aad Bcsuyen, die heeft aange kondigd werk en sport niet langer te kunnen com bineren. Manus Brinkman, weerde zich weer als vanouds bij de liefheb bers en veteranen. Hier was het echter Cock van de Hulst die onweerstaanbaar door het land ploegde en alles en iedereen op een ronde wist te zetten. Voor de Schiedamse wielervereni ging Harga een suksesvo! jaar 1975 want na Aad van Asten (kampioen van Zuid-Holland) op de weg nu een kampioen in de cycle-cross. De uitslagen: Amateurs 20 kilo meter 1 Hans Steekers (Noord- wijkerhout), 2. Bennie Meyer (Beekbergen, 3 Michel Verha gen (Eerde), 4 Dries van TO je (Oosterwolde), 5 Melt de Vries (Hoevelaken), 6 Gertie Wilde- Van onze sportredactie Schiedam SSC Harga heeft ïn de Energiehal te Rotterdam een belangrijke overwinning behaald op WION: 15-12. Deze op hoog peil staande korfbal- wedstrijd is verdiend gewon nen door SSC Harga. Met het combinatiespel brachten de Schiedammers keer op keer ge vaar voor de WIÖN-korf. De ploeg van Harga was ook in het geheel beter dan WÏ0N, dat het; moest hebben ran slechts enkele spelers die jh®- duktieff waren. Voor SSC Harga werd topscorer Cock v.d. Poel die liefst 6 doel punten voor Zijn rrëwwg nam. Opvallend was d.it alle straf- worpen die in deze wedstrijd gegeven zijn, werden omgezet in doelpunten. Dit waren er in totaal 9. Tot aan 5 minuten voor de rust werd er om en om gescoord met steeds een voorsprong voor SSC Harga. Hierna kwam SSC Harga op een voorsprong van 2 doelpunten. Ruststand 9—7. De doelpuntenmakers voor de rust waren Cock v.d. Poel 3x, Gerda Erkelens 2x, Gerda Hols, Bert Karstel, Ton Sahli en Jan Erkelens. Na de rust een nog sterker Harga dat eerst nog een tegentreffer moest incasseren, maar toen door doelpunten van Jan Erke lens 2x en Cock v.d. Poel 2x de marge bracht op 5 doelpunten: 138. Hierna moest Gerda Hols door kramp worden vervangen door Gerdie van Duyl. WION haalde op tot 13—10 maar alweer Cock v.d. Poel scoorde het 14e doelpunt voor SSC Har ga, Bij deze stand werd de aan de hand geblesseerde Bert Kar stel vervangen door John Ne- derhand die na een tegentreffer van WION meteen scoorde: 15-11. Toch had WION het laatste woord en bracht de eindstand op 15—12. Een dik verdiende overwinning voor SSC Harga. Als Harga zo blijft spelen dan moet het mogelij'k zijn zich in de eerste klasse te Duef om de bal bij Harga—WION. handhaven. gers danig parten. De korfballers van Vlaardingen Jan van Hateren gooide de eerste kwamen in soorthal De Rnitpn. hal Wnnr Ao kwamen in sporthal De Buiten hof tegen DKC uitstekend voor de dag en wonnen na een moei lijke strijd met 5—4. Het zwak ke schot en de temperatuur in de hal speelden de Vlaardin- bal door de mand, maar toen er een moeilijke periode aan brak voor de Vlaardingers be reikte thuisclub DKC snel een 2—1 voorsprong. Niettemin bracht Martin Kohn de partijen weer op gelijke hoogte. DKC nam wederom de leiding, maar nu was het Marijke Heinsius die de Vlaardingers weer langs zij bracht: 3—3. Voordat Vlaardingen definitief de winst na rust naar zich toe trok, moest het eerst DKC voor laten gaan, Harry Brouwer, in die tweede fase door trainer Vermeulen gewisseld voor Mar tin Kohn, maakte de gelijkma- ker en vijf minuten voor tijd liet Rien Roozendaal uit een verre bal winst aantekenen: 4-5. Van onze sportredactie Dubbeldam Martinit stond op de derde plaats, met één punt achter stand op Dubbeldam, Het staat dat nu nog, om dat de wedstrijd Dubbel dam—Martinit eindigde zoals werd begonnen: 0—0. Toevallig viel een gepland trainingskamp in Zeist samen met deze ingelaste wedstrijd. In dat trainingskamp, waarbij de gehele Selec tie vertegenwoordigd was, blesseerde doelman N3gelhoudt zich zodanig, dat hij zich zondag na tien minuten speten al moest laten vervangen door Bert Lammere, die het overigens voortreffe lijk deed. Naast dit alles moest trai ner Schop het doen zon der Ben Könemann en Ruud van der Horst, die de eerste wedstrijd van hun schorsing uitzaten en de nog steeds geblesseer de Ron Brust. De gestraf ten werden vervangen door Henny Donks en John Kouwenberg. Er had daardoor wel een kleine omzetting plaats. Herman den Brinker kwam in het centrum te recht en werd daar ge flankeerd door Ed Sla venburg op rechts eh Henny Donks op links. Kouwenberg kwam in de spits te lopen. Dit vervangende midden veld deed het voortreffe lijk. Gewaarschuwd voor de inzet en aanvalsdrift van Dubbeldam had het middenveld de taak ge kregen dit spel te ontre gelen en met een voor treffelijk draaiende Her- man den Brinker lukte dat volkomen. Het drietal was heer en meester op het middenveld en deden zowel verdedigend als op bouwend voortreffelijk werk. Martinit bleek dan ook geenszins de mindere van de thuisclub en daar door bleef de wedstrijd tot het einde toe span nend en niet te vergeten fraai. Het werd een enerverend duel, waaraan ook de sensatie niet ontbrak. Aanvoerder Joop Lupker kreeg in het strafschop gebied, het was in de tweede helft, de bal tegen de hand. Dubbeldam dacht al aan een penalty en ook in de gelederen van Martinit rezen bange twijfels op. Zouden we nu toch nog moeten ver liezen? De scheidsrechter vond het echter geen strafschop en kwam er dus - ook geen elfmeter- trap. Dit natuurlijk tot opluchting van de dappe re Schiedammers. Een kwartier daarna, Ar nold Klootwijk had de plaats ingenomen van Ruud Quadt, stelde Klootwijk zijn eerste daad. Een schitterende kopstoot van hem werd, voor een ieder zichtbaar, door een verdediger met de hand uit het doel ge slagen. Ook nu kon er geen strafschop af. Der halve bleef het 0—Iq en dat vond een ieder ook de beste uitslag. Voor Martinit was het echter een morele overwinning. Het betekende ook, dat trainer Schop spelersma teriaal voldoende achter de hand heeft en dat moet toch wel een gerust stelling zijn. Van onze sportredactie Vlaardingen De Vlaardingse Zwem Club heeft er in samen werking met de Nederlandse Sport Federatie en de Subsidie Commissie ZH voor gezorgd dat Vlaardingen een zg. ABex cursus krijgt. Deze cursus voor Algemene Basis Opleiding, voor sportleiders, trok enkele jaren terug via de TV veel belangstelling. Dezelfde Vlaardingse Zwem Club vaardigt weer acht leden af voor de cursus KNZB-offi- cial, die in januari '76 onder auspiciën van de ZRO (Zwem- bond voor Rotterdam en Om streken) van start gaat. VZC'er Ruud Suurland is ge slaagd voor het theoretisch deel van de opleiding waterpo lo arbiter, waarmee hij in de voetsporen is getreden van de Vlaardingers Jan Verwey, Ben Arons, Cor Dahneyer en Jaap Zwanenburg. Deventer Hans Schouten schaatst niet meer. De Vlaar dingse sprint-belofte van des tijds is na zijn huwelijk gestopt. Op de Nederlandse ranglijst neemt Hans Schouten op de 500 meter de 71e plaats in met een tijd van 42,1 sec.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6