Ber ïhte broers in a Test Exclusieve huizen op plaats 1J ssellioeve Bibliotheken toegankelij ker ¥Oor invaliden chanseiland raakt fabriek niet kwijt DevoiKingsgegevens toch in computer Ik neem de proef Bas Goudrlaan wil boerderij in Holy toch slop* Beleidsadviseur GZ wordt algemeen directeur banen auto matiscbe openers woningen in Musis Sacrum Brand door kortsluiting •100ste jaargang no. 25457- 4 pagina's ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiensï 144144 De 'bieb' aan de Fransen straat: binnen kort uitgerust met een trapiift. Dus gemakkelij ker te bereiken, ook voor min de rvaliden. scherp gestelde revolver, Bij de bankoverval waren maar zij boden geen verzet, nog twee broers betrokken. Rotterdam In Heemstede en Amsterdam zijn twee broers van de beruchte fa milie Familie S. uit Schie dam gearresteerd, respec tievelijk de 27-jarige Sieg fried en de 30-jarige Felix. De arrestaties werden za terdag al door de politie korpsen uit beide gemeen ten verricht. Dat gebeurde in samenwerking met het coördinerende team uit Rotterdam. De mannen waren eind vo rig jaar uit de strafinrich ting in Veenhnizen ont snapt, waar zij een straf uitzaten voor een bank overval in Groningen. Sieg fried was in juli in Schie dam bijna gepakt, maar ontkwam nadat hij een agent door diens arm had geschoten. De 22-jarige Percy ontsnap te in september vorig jaar uit de gevangenis in Zutp- hen, maar werd ongeveer een half jaar geleden bij een verkeerscontrole gear resteerd. De 24-jarige Mel- irim nam de benen uit het politiebureau in Schiedam en is nog zoek. Zowel Siegfried als Felix wa ren op het moment van de hij hun onderduikadres verrichte arrestatie in bezit van een geladen en op o Uit onze krant van maan dag 21 juli. Vlaardingen Op de plaats waar nu nog de oude boerderij de IJsstl- hoeve staat worden in de toekomst woningen gebouwd. Wethouder Bas Goudriaan wil op dat stukje Holy-noord „iets exclusiefs bou wen". Het zullen maxi maal dertig woningen zijn. Volgens de wethouder van stadsontwikkeling is het mogelijk „in „.een hoge dichtheid veel huizen te bouwen, zonder daarbij hoogbouw te plegen. De maximumhoogte van de te bouwen huizen zal niet hoger mogen zijn dan die van de oude boerderij. In de vergadering van januari wil hij de gemeenteraad een voor stel hierover doen. Drie archi tecten zullen opdracht krijgen ideeen te ontwikkelen, In sa menwerking met de bewoners van Holy-noord moet dan beslo ten worden welk ontwerp kan worden uitgevoerd. Een archi tect zal dan opdracht krijgen het plan definitief uit te wer ken. De IJsselhoeve moet dan versneld worden gesloopt Bas Goud riaan wil daarvoor bij de pro vincie aankloppen. Hij wil de zogenaamde artikel 19 procedu re in werking stellen. „Dan zijn we binnen een half jaar uit de problemen", aldus de PvdA- wethouder gisteravond tijdens een commissievergadering voor stadsontwikkeling en volkshuis vesting. t^Schiedam Het reeds vijf jaar"leegstaande'theater Mu sis Sacrum wordt voorlopig nog niet bewoond. Het ont werp van het architectenbu reau Mavob om in dit monu ment aan de Lange Haven flatwoningen te bouwen blijkt geen haalbare kaart De projektontwikkelaars hebben het plan terugge trokken nu zij tot de conclu sie zijn gekomen dat voor het ontwerp in Schiedam geen markt bestaat In de panden van Musis Sa crum, eens de cultuurtempel van Schiedam, wilden de ar- chïtekten zoals wij reeds op dinsdag 14 oktober meld den 17 flatwoningen bou wen met behoud van de ou de sfeer. Achter de drie- en vierkamerhuizen zou par keerruimte komen voor zo'n dertig auto's. Uit een marktonderzoek dat het Rijswijkse bureau on langs in Schiedam hield bleek echter dat aan de koopwoningen van bijna twee ton ternauwernood be hoefte is. „Men is niet bereid om dat geld er voor neer te leggen. We hebben het plan dan ook in de steek moeten laten; het blijkt geen haalbare geschie denis", vertelde ons gisteren één van de projektontwikke laars. Eigenaar H. T. Planken, direk- teur van de Wassenaarse ex ploitatiemaatschappij Eu roplan, zit er mee: „Het lukt bij Musis Sacrum gewoon niet Ik heb geen flauw idee wat ik er nu mee moet gaan doen." vereniging voor Revalidatie die zich inzet voor het verbeteren van de woon- en leefsituatie van gehandicapten en invaliden. Het gevolg hiervan was dat al eerder een onder zoek is ingesteld naar de ontoegankelijkheid van een aantal openbare gebouwen. Nu er via de extra pot geld is vrijgekomen kan een begin worden gemaakt met het weghalen van deze 'drempels'. Gekozen is voor het hoofd kantoor en twee filialen van de bibliotheek omdat deze gebouwen vanwege hun functie gro te prioriteit hebben. Het derde filiaal aan de Dirk de Derdelaan zal tezijnertijd worden aange past, De twee andere filialen zullen nu worden voorzien van een korte hellingbaan. Vlaardingen - De bibliotheken aan de Fransen straat en de filialen aan de Van Hogendorplaan en De Loper worden toegankelijker gemaakt voor invaliden. B en W. hebben de gemeenteraad een voorstel gedaan waarin onder meer gesteld wordt dat de 'bieb' in de Fransenstraat moet worden uitgebreid met een trapiift. In de drie gebouwen moeten in ieder geval automatische deuropeners worden aangebracht De kosten van deze verbouwingen bedragen onge veer 71 mille. Een groot deel van dit geld kan worden betaald uit de extra uitkering die de gemeente heeft gekregen voor de werkgelegen heid Al meerdere malen is de gemeente Vlaardingen. benaderd onder andere door de Nederlandse Aan de watervervuiling kan van gemeentezijde niet veel worden gedaan. Het water dat de fa briek loost zit berstens vol ei witten. „Wij hebben daar geen grip op. Maatregelen kunnen alleen via de waterschappen worden genomen." Volgens de wethouder zijn andere mogelijkheden uitgesloten. Er zijn onderhandelingen gevoerd met diverse belanghebbenden. De grond moet jaarlijks 100 duizend gulden opleveren. Dat is door niemand op te brengen, volgens de wethouder. Dat be drag is vastgesteld door een vorig college. „Daar is de fout gemaakt", aldus Bas -"„laanwe- zeggeri'-Goudriaan, „toen heeft iedereen zitten te slapen". Met PPR-commissielid Willem Xwakkelstein denkt dat er wel' een bestemming voor de IJssel hoeve is te vinden. „Als je stelt dat je de hoeve wilt laten staan, dan vind je er echt wel een bestemming voor", zei hij. „Het financieel-economische aspect prevaleert bijde wethouder", beschuldigde hij Goudriaan. De IJsselhoeve is nog wel op te knappen, maar daar is erg veel geld voor nodig. Dat geld en het tekort in de exploitatie, dat vol gens de wethouder onvermijde lijk is, zou dan drukken op de sociale woningbouw. En dat wil Goudriaan absoluut niet Volgens wethouder Han Humme- len getuigt het van weinig reali teitszin het bedrijf op te doe ken. Dat stuit volgens hem op „niet overzienbare juridische bergen". Er zijn echter gemeen tes waar dit wel gebeurt, Schie dam bijvoorbeeld wil een be drijf dat tankers schoonmaakt sluiten. Wethouder Van Eek houdt ook ernstig rekening met de werkgelegenheid die het be drijf biedt. o Het ontwerp-plan voor een nieuwe toekomst van het oude theater aan de Lange Haven is teruggetrokken. Musis Sacrum zal nog langer leeg staan. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen orr geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. schakeld te veel gegevens krijgt over de Schiedammer en de anderen omdat zij het (nog) niet nodig vinden om tot automati sering over te gaan. Schiedam - Het bevol kingsbestand in Schie dam wordt geautomati seerd. De gemeenteraad heeft gisteravond de knoop doorgehakt en be sloten hiervoor een be drag van 429.500 gulden uit te, trekken. Eerder waren een aantal raad sleden niet van het nut overtuigd. Het voorstel werd daarom een maand geleden van de raadsa- genda afgehaald. jaar ook een stuk hoger. Hij stelde voor zo mogelijk het hui dige apparaat dat met de hand moet worden bediend (de zoge naamde citograf) te vervangen door een machine die prettiger werkt. Lems wist echter niet of een dergelijk apparaat bestond. De burgemeester: "In feite werkt de computer toch kostenbespa rend. Je krijgt een beter pro- dukt, meer gegevens en ook sneller. Bovendien moet de af deling bevolking, als automati sering niet wordt doorgevoerd, er extra personeel bij hebben. Er zijn de laatste jaren veel meer aanvragen voor gegevens zowel van de bevolking als van de gemeente". Het voorstel om in zee te gaan met het Centrum voor Automa tisering Zuid-West Nederland werd tenslotte met 25 tegen 9 stemmen aangenomen. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Tegenstemmer Ruurd van der Veer (PvdA) kreeg wel gedaan dat een motie van hem werd aanvaard. Deze hield in dat ten tijde van een calamiteit (oorlog, etc.) de gegevens snel zouden worden vernietigd. Hoe de uit werking van een dergelijk plan moet zijn, is nog duister. "De motie draagt meer een moreel karakter", aldus burgemeester Arie Lems. Wim Poels van het CDA vond dat Er blijven overigens enkele Pv- er teveel geld in het project dA'ers en CDA'ers tegen de werd gestopt. De gemeente automatisering van de gegevens moet niet alleen een bedrag van op de afdeling bevolking. De bijna een half miljoen ineens socialisten omdat zij vinden dat uitgeven, maar de jaarlijkse de computer die wordt inge- lasten worden de eerste tien Schiedam - Kortsluiting in een diepvriesapparaat heeft gister middag brand veroorzaakt in de woning van de familie van M. aan de Van Lennepstraat. Het vuur vernielde een deel van de diepvriezer en een hoeveel heid wasgoed. De gealarmeerde brandweer bedwong de vlam men met een nevelstraal. De keuken liep vrij veel roet - en waterschade op. Naam: Adres: Woonpl. Deze bon in open envelopzonder postzegel, sturen naar; Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1