DWS pakt Haagse aanval in FC Vlaardingen gooit 'knuppel in li oenderïiok DIPLOMA'S VOOR REGIONALE TURNCLUBS verrast toch sic Eerste divisieclubs slaan banden in elkaar Geslaagde vijfkamp bij DOK Hollandiaan „bedankt" Jan van Vliet Robert van Zanten weer eerste DINSDAG 25 NOVEMBER 1975 4 Van onze sportredactie Maasland Het reed DWS met de rust tot een 15—10 voorsprong, In de tweede helft bleef DWS de zaken goed con troleren en legde de gevaarlijke aanvaller van AHC aan ban- r7353KFg O In verband met het over volle verhuurprogramma is het wekelijkse trimuurtje in de Maasslulse sporthal Olympia verschoven naar de maandagavond© Dit be treft alleen december, ja nuari en februari O Hand baller Paal de Kok van De Hollandiaan trouwt deze week - 29/11 - met Diana Feelders Bij de korfbal vereniging Vlaardingen doet dat Sjanie Hais in 't Veld op donderdag 27/11 met Aad "Wijntjes Op de feestavond van RKWIK voor C-juni oren en pupillen, ontbreekt niet de verloting met prachtige prijzen Q Za terdag zijn de A- en B-junio ren aan de beurt Q Met muziek van Boeda-Sound Volley '68 krijgt alleen een financiële injectie wanneer het reclame maakt in sport hal Wcstwijk O Hoewel dat laatste tegen de reglemen ten is O „Die dan verouderd zijn/' memoreert het volley- balbestuur," omdat in de meeste sporthallen in de re gio reclame wél is toege staan O Die en andere onge noegens, zoals de vraag, weike rechten de huurder van zo'n sporthal heeft, zijn samengevat In een brief aan de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie O VZC (in A) en ZPB (in B) zijn de winnaars geworden van ZRO-zwemcompetitie O De, clubs krijgen voor de eerste A-ontmoeting op 3 januari de bekers aangeboden Q Ruim 75 procent van de eer ste divisieclubs heeft posi tief gereageerd op het ver zoek van voorzitter Van Slooten van FC VIaardin gen '74, de rijen te sluiten O Vanavond worden de problemen op tafel gelegd in Utrecht Q Zaterdag staat het Vlaardings judotoernooi centraal in sporthal „Vijf sluizen" Q De jeugd 's mid dags en de senioren vanaf 19 uur Ook het eerste damesteam van Shell - en dan hebben we het over vol leybal - heeft haar eerste verlies te pakken Q Thuis werd met 3-1 verloren van Alexandria, nadat de Vlaar- dingers vijf maal ongesla gen waren gebleven O (Van onze sportredactie) Schiedam De handbaidames van Hollandiaan trof fen in Sporthal Westwijk een zich fel verzettend Atomium uit Rotterdam, dat op verrassende wijze op een 0—1 voorsprong kwam. De eerste helft zou Hollandiaan veel moeite hebben met de Rotterdamse formatie en kon met moeite tot een 4—4 stand komen bij de rust. Na rust schakelde Hollandiaan over op een 6—0 verdediging, met de bedoeling het snelle contact met de tegenstander te voorkomen. X>it gaf inderdaad het beoogde succes. Atomium werd steeds meer aan banden gelegd en kreeg geen kans meer om in het doelgebied van Hollandiaan door te dringen. Nel Vogel kwam herhaaldelijk vrij voor doel en scoorde menigmaal, ter wijl een treffer van Edith Maan, die de eindstand op II4 bracht, ongetwijfeld het moois te doelpunt uit deze strijd was. De heren van Hollandiaan open den op uitstekende wijze tegen het Rotterdamse Snelwiek 2 en liepen in een hoog tempo uit naar een 7—0 voorsprong, door o„a. doelpunten van Ludo Mil en Jan van Vliet Hierna wissel de Snelwiek zijn doelman, wat een effectieve maatregel bleek te zijn. De Rotterdamse verde diging werkte rustiger, zodat de aanval zijn taak beter kon waarnemen en de achterstand, kon inlopen tot 9—8. Met enkele snelle'uitvallen bracht Hollandiaan de ruststand op II—8. Na rust bouwde Holland iaan de voorsprong uit naar 13—8, maar kreeg hierna vee! druk van Snelwiek te verwer- ken. Dat echter niet kon voor komen dat Hollandiaan een. 19—16 overwinning behaalde. Martien van der Vlies scoorde in deze ontmoeting tien doel punten voor Hollandiaan. Na afloop van de strijd namen de heren van Hollandiaan (voorlo pige) afscheid van cenlraalver- dediger Jan van Vliet, die voor zijn werkgever naar Noorwe gen gaat en zeer zeker in de zaalperiode voor Hollandiaan niet meer beschikbaar is. UNIT AS De dames van Unitas liepen te gen DWS 2 snei een 0—3 ach terstand op. Met inzet van alle krachten kwam Unitas deze klap te boven en kwam in de 9 Veel balverlies eerste helft nog terug tot een een 14—7 overwinning stapte 7—3 voorsprong. Na rnst ging Unitas van het veld, Unitas steeds meer de break- De heren van Unitas bleven ver out hanteren, dat langzamer- onder de verwachting tegen het hand het gevaarlijkste wapen Rotterdamse Ancora 3. Het was aan hel worden is en had hier mee het beoogde resultaat. Met strijd te zien gaf, maar waarin Ancora geleidelijk aan toch de overhand kreeg en via een 6—8 ruststand een 11—15 overwin ning behaalde. een vreemde strijd die in de Dc heren van DWS hebben in eerste fase een gelijk opgaande Den Haag een geode strijd gele verd tegen een wat onder verwachting blijve nnd Met een 4—2 verdediging DWS de Haagse aanval aan banden, terwijl in laatste in stantie doelman Henry Geene op rijn post was en twee maal toe een strafworp stopte. Met goed overleg kwam DWS met de troleren en aanvaller van den, wat een 12—16 zege van DWS tot gevolg had. DWS De dames van DWS speelden een uitstekende wedstrijd tegen Northa in Noordwijkerhout. In de eerste fase lukte het niet erg voor DWS, dat een 5—2 achter stand opliep. Maar het team bleek de juiste moraal te heb ben en kwam goed terug tot 6—5. Een black-out bij het scheidsrechterlijke duo viel in het nadeel uit van DWS, dat tenslotte toch nog een 8—5 ne derlaag opliep. De dames van UVG hebben het niet kunnen redden op eigen bodem tegen HVS en leden een 7—9 nederlaag. Beter verliep het voor de heren van UVG die via een 13—11 ruststand een 20—12 overwinning boekten op het Rotterdamse Roda 2. Vlaardingen Met financiën staat of valt het betaalde voetbal in het Waterweggebied. Al naar gelang de prestaties. Ook al is de huishouding, zoals bij FC Vlaardingen '74 en SVV, nog zo sober, elke BVO'er (Betaald Voetbal Organisatie) en met name die uit de eerste divisie omdat het merendeel in acute geldnood zit verwerkt bij voorbaar al een ton uit de toto en lottopot in zijn begroting. Dit seizoen staat de uitkering ervan op de tocht omdat de verdeelsleutel van de KNVB nog niet bekend is en anderzijds de uitspraak van penningmeester Zwikstra, dat de clubs niet nog eens op een ton behoeven te rekenen, zoals vorig jaar, veel verwarring heeft gesticht. Xn feite is die ton nog maar een druppel op een gloeiende plaat als men weet dat de KNVB uit de toto- en lottopot een bedrag van 5.1 miljoen heeft gekregen. aan dat betaalde voetbal behoeven te geven. Want het is, aldus dat sane ringsrapport, wel duidelijk dat de eer ste divisieclubs, met al hun achter stand op de eredivisiebroeders, een groot deel van die 25 miljoen opslok ken. Het wachten is evenwel op een definitie ve uitspraak van de overheid. Wan neer? Geeft zij die 25 miljoen tdch, dan kunnen de betaalde voetbal -in stanties beginnen aan een omvangrijk programma, dat niet zal voorbijgaan aan arbeidsbemiddeling,' minimum salarissen, full-time trainers, pensioe nen. beter financieel beleid van de clubs enz. Niettemin zit het betaalde voetbal in ons land met een structureel tekort van circa 25 miljoen. Het is de uitkomst van een sanerings rapport, dat is samengesteld door de Raad voor het Betaalde voet bal en waaraan een klein jaar is gewerkt. In feite komt het er op neer, dat, indien men het betaal de voetbal in ons land gezond wil maken (anders gezegd, zich kan blijven ontwikkelen) dan is een injectie van 25 miljoen van de overheid gewenst. Hoewel de slotconclusie van dat rapport nog op zich laat wachten, zijn er al stemmen opgegaan om het betaalde voetbal, evenals een aantal jaren te rug, te gaan saneren. Waardoor dan de eerste divisieclubs of regionaal zouden moeten gaan werken of hele maal uit het betaalde voetbal zouden verdwijnen. Om gezond betaald voetbal te krijgen rijn er nogal wat eisen van alle aan de bedrijfstak betaald voetbal ver wante instanties los gekomen. De spe lersvakbond (WCS) eist een wettelijk minimum salaris voor alle contract- spelers, de bond van oefenmeesters (WON) hamert op tenminste twee full-time trainers bij de clubs en de KNVB heeft plannen om de clubs te verplichten terreinverlichting te laten aanbrengen. In rijn achterhoofd denkt het ministerie van CRM onget wijfeld aan sanering van dat betaalde voetbal, regionaal of de eerste divisie af te schaffen om minder subsidie zijn nu het wachten moe. Van Sloo ten: „Onze problemen worden nau welijks aangehoord, ook al moet het mij van het hart dat wij op dergelij ke bijeenkomsten (te) weinig zeggen. Met dat Initiatief om de eerste divisieclubs bij elkaar te roepen willen wij bereiken dat wij er ook nog zijn, maar bovenal vragen wij ons af in hoeverre er aandacht is voor de problemen van de eerste divisieclubs". „In dit verband is het vreemd te weten dat het sectiebestuur betaald voetbal en de FBO ook hun aandeel hebben geleverd in het rapport van de Raad voor het Betaalde voetbal, terwijl vrij wel niemand", aldus Van Slooten, „met de problemen op de hoogte is". MONDDOOD Tot dusver wacht iedereen af. De eer ste divisieclubs met name in grote onzekerheid. In dat licht is het initia tief van twee eerste divisieclubs, te weten FC Vlaardingen '74 en Fortu- na Sittardia Combinatie te loven de handen ineen te slaan. Onder het mom van: „Waarom hebben wij niets te zeggen". „Op sectievergaderingen betaald voetbal", somt voorzitter Bob van Slooten van FC Vlaardingen '74 op, „zijn wij snel monddood om dat Iedereen zijn mond vol heeft over de problemen van de eredivisieclubs. Hetgeen blijkt uit het feit", gaat Van Slooten verder, „dat vrijwel altijd dezelfde woordvoerders achter de microfoon staan. Noem ze maar op: Chouffour, Stoop, Van Rijn, Van Praag enz." De eerste divisieclubs door Bas van den Berg De beide initiatiefnemers, Van Slooten van FC Vlaardingen '74 en De Quay van Fortuna Sittardia Combinatie, voelen zich gesterkt in hun daadwer kelijke poging de eerste divisie leef baar te houden door de vele adhesie betuigingen van de betrokken clubs. Naar schatting 80 procent van de negentien clubs heeft positief gerea geerd op het verzoek om in Utrecht, vanavond, de handen ineen te slaan. Hoewel het vergaderen blijft in een duistere toekomst, omdat iedereen wacht op de uitspraak van CRM. Wél doorgaan met de eerste divisie, sane ren naar regionaal niveau of de be slissing overlaten aan het sectiebe stuur. In dat verband kan men rich afvragen of de eerste divisieclubs niet. een beetje te laat bi] elkaar komen. Anders gezegd: de knuppel in het hoenderhok gooien. Typerend in dit verband is de uitspraak van voorzit ter mr. J. Hogewoning van het sectie- bestuur betaald voetbal geen enkele aanleiding te zien in het bijwonen van de bijeenkomst van de ontevreden eerste divisieclubs. Van Slooten van FC Vlaardingen '74: „Onbegrijpelijk, omdat de sectie op die manier te weten komt welke pro blemen de eerste divisieclubs alle maal hebben". Maar de mededeling van Hogewoning op de sectievergade ring, vorige week, dat het sectiebe- VAN SLOOTEN problemen genoeg stuur en de FBO de enige instanties waren om voor de belangen van de eerste divisieclubs op te komen, zegt genoeg. Van Slooten: „Want ze doen helemaal niets voor ons". De agenda voor vanavond telt negen tien punten. Het feit dat het sectiebe stuur weinig of geen enkele belang stelling heeft voor de problematiek in de eerste divisie, geeft aanleiding zich af te vragen of er geen betere verdeel sleutel kan komen inzake de vertegen woordiging van het bestuur van de se tie betaald voetbal. AGENDA De eerste divisieclubs zouden, als zij ermee akkoord gaan, liever zien dat er in dat sectiebestuur, die speciaal belast zullen zijn met de zaken in de eerste divisie. De vergadering staat verder maar liefst zes financiële za ken voor ogen. Zoals de uitkering van de ton en de onduidelijkheid daarover, de reclame-inkomsten van de TV, sponsorovereenkomst met Adidas, regionale indeling C-elftaUen wat minder reiskosten met zich mee brengt, de afrekening WK en de vraag of er eerste divisieclubs tegen shirtreclame zijn. Toelichting: Na België heeft ook Duitsland toege stemd dat shirtreclame mag worden De rechtspraak binnen de KNVB spreekt iedereen tot de verbeelding en vooral FC Vlaardingen '74, dat thans officieel tegen de schorsing van Wim Berckenkamp in hoger beroep is ge gaan bij de commissie van beroep van de KNVB. Van Slooten, voorzitter FC Vlaardingen '74 daarover: „Laat het desnoods maar op een proefpro ces aankomen, maar recht moet er rijn. Het is ten hemel schrijend dat de tuchtcommissie van de KNVB scheidsrechter Gerard Jonker in het gelijk stelt en voorbij gaat aan alle getuigenverklaringen die heel iets an ders zeiden. Dezelfde arbiter verwis selde zelfs de namen (Driessen van Telstar en Berckenkamp van FC Vlaardingen '74), maar daarover werd niets gezegd. ZATERDAG Een ander agendapunt: degradatie uit de eerste divisie. Het kan iedereen overkomen, maar wat gebeurt er dan met stichtingen, zoals FC Vlaardingen '74 er één is. Fortuna SC kaart van avond ongetwijfeld het spelen op za terdagavond aan, omdat de eredivisie dat in de toekomst (waarschijnlijk) ook gaat doen. „Maar ook", zegt voor zitter De Quay van Fortuna SC, „om de concurrentie met het top amateur voetbal tegen te gaan". Voorts komt ter vergadering de verhou ding tot het amateurvoetbal ter spra ke en de vergoedingsregeling bij transfers. De vergadering zal zich on getwijfeld uitspreken over de vraag of het zin heeft om de krachten te bundelen. Op welke wijze dan ook UVG op weg naar een sprongschot Van onze sportredactie Vlaardingen Tot de activiteiten van de zaalsporten behoorde het afleggen van vaardigheidsproeven door leden van gymnastiekverenigingen, zowel intern als in regionaal verband. Het rayon Delfland van het KNGV was in de zalen van de Vlaardingse Lijnbaanhallen, waarvoor de verenigingen Leonidas-Dovido; LVT (beide Vlaardin gen) het Sehiedamse THOR en Sparta (Maassluis) jeugd- en damesgroepen afvaardigden. Er werd geturnd aan de toestel len en op de lange mat waarbij de groepen samen 226 meis jes en dames ingedeeld In graden moesten trachten voor het diploma en promoveren In aanmerking te komen. Vrijwel alle kandidaten slaagden voor een diploma zodat van een gunstig resultaat mag worden gesproken. De belangstelling van de zijde der ouders voor de tuindag, die onder leiding stonden van kringsecretans J, v.d. Touw, was groot. Ook de Sehiedamse Christelijke gymnastiekvereniging DOK bracht voor eenzelfde doel zo'n 250 jongens en meisjes in de turnzaal bijeen. Hier was even eens het wedstrijdelement inge schakeld, nu zaterdag de jaar lijkse onderlinge turnwedstrij- den gehouden worden. Het was de gehele dag bijzonder druk, nu veel ouders blijk van hun belangstelling gaven en hun kinderen wilden zien werken in vijfkampen. Het jeugdbestuur y naar de derde klas gedegradeer de NTO, zorgde tegen het eind van de tafeltennis competitie toch nog voor een verrassing. Thuis werd met 7-3 gewonnen van Ale xandria, hetgeen de eerste overwinning in dit seizoen voor NTO betekende. Het beste resultaat daarvoor was een 5-5 gelijkspel. overwinning op Alexandria werd notabene behaald zonder sterkste man Freek Deus. Ted van Uffelen, Aad van den Doel en invaller Ton Heine scoorden allen tweemaal. Allen verloren van Alexandria's sterkste man Ghajar. Verder kwam de Rot terdamse produktie niet, want ook het Maaslandse gelegen- heidsdubbel Van Uffelen/Van den Doel was goed voor de winst Komt NTO volgend seizoen weer in de derde klas uit, het tweede team plaatste zich daar even eens voor. De Maaslandse re serves stelden het kampioen schap in de vierde klas veilig door met 6-4 van Hollandiaan 4 te winnen, Ook hier had Ton Heine een belangrijk aandeel in de winst met een fraaie hat trick. Samen met Eddie Janvier won Heine ook het dubbel. In de overige enkelspelen kwamen Eddie Janvier en Wim de Groot ieder tot een gewonnen partij, voldoende voor de overwinning en het kampioenschap. f richtte een eet- en drinkhoekje in, waarvan de kassa lekker imkelde. UITSLAGEN Voor het beschikbare eremetaal kwamen in aanmerking: Meisjes 7 tot 9 jaar, le graad: 1. Annemieke v.d. Leye: 2.Bianka Eggïnk; 3. Irma Geerlof, 2e graad: l. Mieke Jagdeusïng; 2. Linda Alten; 3. Koorin Haas- tert. 3e graad: l. Tineke Bos man; 2. Inna Suvaal; 3. Astrid Zoetekouw. Meisjes 10 tot 11 jaar, le graad: 1. Irma van Diggelen; 2. Siraone Haan; 3. (gedeeld Carolien Meijer en Odette Wulp. 2e graad: 1. Marion van Leeuwen: 2. Madeion de Jong; 3. (gedeeld) Carolien Olivier en Üonka Bart- leij. 3e graad: 1. Gerda van Nierop; 2. Hanneke Groenewe- gen; 3. (gedeeld) Lizette Brussé, Emmy Kapteyn en Petra Har- pe. Meisjes 12 tot 13 jaar, le graad: 1. Linda Friedrich; 2. Marian Vilierius; 3. Tineke Roosloot 2e graad: 1. Sandra Stichter; 2. Nandy Rijkuiter; 3. Erna y,d. Most. 3e graad: 1. Manon Kloosterman; 2. Ingrid den Ou ter; 3 (gedeeld) Margareth Meij- vogel; Marceile Pols. Jongens 7 tot 9 jaar, Ie graad: I. Rudie Schouten; 2. Gerne Knikman; 3. Jaap Monté. 2e graad: 1. Peter de Bruin; 2, Bram v.d. Water; 3. Evert Jan Suijker. 3e graad: 1. Richard Leenkerk; 2. Jeroen v.d. Tnjen; 3. Robert Grceneweg. Jongens 10 tot 13 jaar: 1. Hans de Wit; 2. Gerrit Jan Oechies; 3. Peter Stap. 3e graad: 1. Sven Putters; 2. Ronald v.d. Geer; 3, Michiel Middelburg en Wilfred Muiper. Van onze sportredactie Vlaardingen - Op de drie kUCK meter loop in het Kralingsepos eiste Robert van Zanten, atleet van av. Fortuna, de hoogste eer voor zich op. Collega Gilles de Rooy eindigde op de vierde plaats, op de voet gevolgd door Dingeman den Holland. Vo°r de zeven kilometer race ver schenen plus minus 200 aan de start Bertus Stigter haa er een tijd voor nodig van 24.40- Aad van der Water klokte 25.47 en bij de rest van de Vlaardite gers viel de beslissing pas op de laatste 400 meter. Bram oe Jong noteerde 26,10, Ton van Gtls 26.25 en Huib Bieren »UJ Kees van der "Velden hep oe zeven kilometer in het Kraling^ ebos uit in de tijd van 28-20. D enige vrouwelijke Vlaardingse deelnemer, Willy Don, finishte als derde dame in 30.02. ij* organisatie was in handen van Metro.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4