SCHIEDAMSCHE COURANT 'ri js drinkwater fors ofilioog Ik neem de proef J Protest tegen uitbreiding Delta-hotel Groen van Prinsterer- straat (op proef) afgesloten Ouders gymnasium willen uitspraak van college CPN moest zo nodig... il ®SÜ WêëêÈÉÊÊHÊ Brederoweg moet snel worden aangelegd Voor 7.500 gulden leren jassen weg ff SMB '138P Hf Bewoners akkoord met plan Groenoord Politiemuseum krijgt Hltler- plateu cadeau Invaliden- kaart voor parkeren Schiedamse groot verbruikers worden extra belast Eén dame voor raadsfracties PvdA en PPR AUTOBEDRIJF ERTAN Donderdag 27 november 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendlenst 1-34144 -100ste jaargang no. 25459VAGINA'S - SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De verzameling at tributen uit de Tweede Werel doorlog die binnenkort op de zotder van het hoofdbureau van politie wordt tentoongesteld is uitgebreid met een aantal grammofoonpl aten. Nadat wij vorige week woensdag het initiatief van het politie korps meldden heeft een Schie dammer de platen met de rede voeringen van Hitier aan het toekomstig museum cadeau ge daan. Volgens commissaris C. van der Haagen moeten deze authentie ke oude platen met een houten naald worden gedraaid. Vlaardingen Binnenkort zal in Vlaardingen de Invaüden-par- keerkaart worden ingevoerd. Deze zal worden afgegeven aan personen die slecht ter been zijn en die invalide zijn ver klaard. De kaart kan gebruikt als een invalide zijn of haar auto gaat parkeren op de op enkele plaat sen in de stad ingestelde specia le parkeerplaatsen. Sinds het moment dat deze apar te parkeerplaatsen zijn aange legd is namelijk gebleken dat er vele malen misbruik van wordt gemaakt Ook de controle bleek erg moeilijk (bijvoorbeeld bij een invalide wiens vrouw de auto bestuurt). De speciale kaart zal alleen worden ver strekt wanneer men een dok tersverklaring kan overleggen. Vlaardingen - In een open brief aan het gemeentebestuur Vlaardingen verklaart de wijk- groep Vettenoordsepolder het eens te zijn met de Bond van Huurders en Woningzoekoiden. Deze BHW heeft een brief-ge schreven over de situatie*"in de Chopinstraat De boncPvindt - en dus ook de wijkgroep nu dat verkeersveiligheid en de groenvoorziening in deze straat duidelijk te wensen over laten. Dat de partijdiscipline binnen de „regerende" Schiedamse partijen PvdA, PPR en CPN nog steeds wordt gehandhaafd, bleek duidelijk bij de stemming over de watervoorstellen. De CPN kon zijn kiezers niet verloochenen door vóór het voorstel van de PvdA te stemmen om tot een forse verhoging over te gaan. De partij telt twee leden: wethouder Eef Collê en raadslid Aa dd de Wolf. Als dit duo echter tegen zou stemmen, zou het PvdA-voorstel het niet halen. De stemmen zouden dan bij 17—17 staken. Wat deed Aad de Wolf dus? Vlak vóór de stemming moest hij (zogenaamd) even naar naar de WC. En helaas, toen burgemeester Lem tot stemming overging, was hij er niet. Dus werd het 1716. De CPN had hierbij geluk dat Pieter Roossen van het CDA niet op de raadsvergadering aanwezig kon zijn. Want dat Collê op hetzelfde moment zo nodig moest... dat zou toch té toevallig zijn geweest Schiedam Binnen tien da gen wil de oudercommissie van het Stedelijk Gymna sium een uitspraak van het gemeentebestuur over het voortbestaan van de school. Er is (tijdens een onder avond) een brief opgesteld die is overhandigd aan de gemeentesecretaris, Gp de ouderavond waren ook vertegenwoordigers van de Rijksschol engemeenschap aanwezig. Zoals wij al eer der uitvoerig belichtten wil wethouder Clara Visbeen- Stroman graag dat de twee scholen fuseren. De meer derheid van beide scholen riet echter niets in een fu- sie. Mocht het college van b. en w. geen antwoord geven of een onduidelijke uitspraak doen, dan wil men het hoge rop gaan zoeken. Er wordt Vlaardingen Met ingang van volgende week maandag beschikken de Vlaardingse gemeente raadsfracties van PvdA en PPR over een assis tente in vaste dienst Annemarie Kok-van Duijn, dochter van oud-wethou der Lydia van Duijn- Spruijt, zal zich dan gaan bezighouden met die ge wonewerkzaamheden waartoe raadsleden nau welijks meer komen. Voorlopig blijft zij thuis in de Fazantlaan 259 wer ken, maar in de toekomst wanneer het nieuwe Stadskantoor gereed is zal zij daar een eigen bu reau krijgen. Dit begroeide terrein moet de Brederoweg worden. De zebra's zijn al aangebracht, het wachten is op de bestra ting. Schiedam - Vóór 1 juni 1976 wil het raadslid P. Poot van het CDA dat de Brederoweg In Woudhoek voor de bussen van de RET wordt opengesteld. „Het is uiterst vervelend dat bus 52 nog vla het Schubert- plein rijdt De bejaarden van de Heijermansflat zijn daar de dupe van", meent het raadslid. De bewoners van de 160 bejaar- denwoningen moeten nu een paar honderd meter lopen alvo rens zij bij een halte aankomen. De route die bus 52 in de toe komst moet maken loopt langs het flatgebouw aan de Mozart- laan linksaf de Brederoweg op richting Vlaardingen. Het grootste gedeelte van de Bre deroweg b'gt er echter nog steeds niet De ruimte is wel uitgespaard en ook de zebra's zijn al aangebracht. Alleen moet het stuk nog worden be straat. De motie die het CDA echter indiende om binnen een half jaar de weg aan te leggen, vond in de ogen van wethouder Chris Zijdeveld geen genade. „Ik kan geen beloften doen. Ik ben wel bereid mijn uiterste best te doen omdat goed openbaar ver voer nu eenmaal vereist is". Uiteindelijk werd besloten het probleem in de commissie ruimtelijke ordening verder tut te diepen. Vlaardingen Uit een kledingzaak aan de Dirk de Derdelaan hebben inbrekers voor ongeveer 7500 gulden aan leren jasjes gestolen. Wanneer de diefstal is gepleegd is niet te zeggen. Het tijdstip is riet nauwkeurig vast te stellen De politie is bezig met een onderzoek. !lDit n Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen geving kunt vinden, wordt zander extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws- blad. Stuur mij drt nieuwsblad 14 dagen gratis op proel toe fn combinatie met: s Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.; Tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar; Antwoordnummer 834, Rotterdam. De meeste Groenoorders, die gisteravond gebruik maakten van de mogelijkheid tot inspraak, stonden achte r het plan van de werkgroep Groenoord-Zuid, Schiedam Het verkeerscircula tieplan van de werkgroep G roe noord-Zuid is bij het grootste deel van de bewoners van de betreffende wijk in goe de aarde gevallen. Dat is gis teravond gebleken tijdens een informatie-avond in boerderij Landvreugd, waarop ruim hon derd belangstellenden aanwe zig waren. De avond was georganiseerd door de werkgroep Groenoord-Zuid, die bestaat uit bewoners van het gebied tussen de Laan van Bol "es en de Sweelinckstngel en verder uit vertegenwoordigers van de gemeente en de woning bouwverenigingen, die in het wij kd eel woningen in eigendom hebben. Ook de Stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam- Noord (SSSN) is in de werk groep vertegenwoordigd. De werkgroep is opgericht, nadat de gemeente plannen had ge maakt om Groenoord-Zuid op te hogen. Omdat tegelijk met het ophogen ook het aangezicht de wijk wat betreft verkeers- route, groenvoorziening, par keerplaatsen en speelruimte kon worden veranderd, werden de wijkbewoners ingeschakeld. Na een enquête in Groenoord- Zuid werd een verkeerscircula tieplan vervaardigd. Gister avond werd daarover gepraat De bezwaren, die de tegenstan ders van het plan hebben, gaan voornamelijk om de voorgestel de concentratie van auto's op parkeerplaatsen. Ook de te ver anderen verkeersroute speelt een rol. De gemeente wil nu in ieder geval rekening houden met die bezwaren in een vol gende ontwerp-tekening, waar over begin januari een in spraak-avond zal v/orden ge houden. Schiedam - Het doorsnee huisgezin in Schiedam moet in het komende jaar rekening houden met een forse stijging van de waterprijs. De gemeenteraad heeft be sloten om het vastrecht te brengen op 36,- {een verhoging van liefst 33 procent) en de prijs per kubieke meter wordt 1,35 17 procent). Om enige progressiviteit in de tarieven door te voeren heeft men via een voorstel van Joop de Jong (PvdA) er voor gezorgd dat de grootverbruikers iets meer gaan betalen. Bij een jaarverbruik van 10.000 kubie ke meter of meer moet men 0,2 cent per kubieke meter extra betalen. Voor'deze-relatief kleine groep heeft men echter we! de hoge vastrechttarieven afgeschaft. Evenals de kleinverbruiker be hoeft men slechts 36,- per jaar op tafel te leggen. Verle der jaar kon dit tot meer dan 2000,-uitlopen. De beslissing om de tarieven in 1976 op deze wijze samen te stellen werd slechts onder steund door de kleinst mogelij ke meerderheid in de gemeente raad. Het voorstel werd met 17 tegen 16 stemmen door PvdA en PPR door de raad geloodst CDA en WD waren wel in grote trekken het eens met de progressieve partijen, maar wil den de hogere tarieven voor de grootverbruikers niet steunen. Het betekent dat Schiedam bin nen twee jaar het beleid dras tisch heeft veranderd. In 1974 konden de grootverbruikers na melijk nog rekenen op een kor ting van enkele centen per ku bieke meter, Nu moeten rij ex tra gaan betalen. De reden is dat men de bedrijven zc wil activeren om minder water te gaan gebruiken. Volgens de directeur van de Ge meentelijke Technische Bedrij ven 3. van Willigen is het water verbruik dit jaar al gedaald. Hij was het eens met de beslissing om het hoge vastrecht af te schaffen. Op een commissiever gadering zei hij hierover: „Er is geen enkele stad in Nederland die dit onelegant tarief han teert We moeten ons niet bela chelijk gaan maken. Een gelijk vastrecht scheelt nauwelijks in het bedrijfsinkomen". GAS EN ELEKTRICITEIT Niet alleen water, maar ook gas en elektriciteit worden duur der. Schiedam kan deze prijzen echter niet zelf vaststellen. De gasprijs wordt voor huiselijk gebruik 27 cent per kubieke meter en het vastrecht 42,-. Dit jaar Is dat nog respectieve lijk 26 cent en 36,-. Grootver bruikers gaan 20 cent per ku bieke meter en 84,- vastrecht betalen. Elektriciteit gaat voor een huisgezin 8,15 cent per ki lowattuur kosten met een jaar lijks vastrecht van 54,-. De elektriciteitsprijzen worden door het energiebedrijf in Rot terdam bepaald. Wethouder Scheeres gaat onderzoeken of het mogelijk is een leemte in het contract te vinden, waar door men niet meer afhankelijk is van de prijzen die door de Rotterdamse gemeenteraad worden vastgesteld. voor batrouwbar» occ**lotia v. Deventeritraat 17 Schiedam Tel. 26,53.25 Koopavond geopend dan contact gezocht met staatssecretaris De Jong. De leerlingen van het ïymna- siam organiseren «aterilag aanstaande een protestmars om hun standpunt géén integratie {ffacfat bfi te zetten. Op dit ogenblik kijken de flatbewoners in de Olivier van Noortlaan tegen dit Delta-hotel. Uitbreiding van het hotel zou hun uitzicht beiemmeren en hun huizen in waarde doen dalen. Vlaardingen Bewoners van flats aan de Olivier va» Noortlaan maken tegen de voorgenomen uitbreiding van het DeltMtete! aan de MaasbooJevard bezwaar. De reden daarvoor Isj belemmering van het uitricht en vermindering van de waarde vjui de eigen hulzen. De eigenaren van de kapitale flats hebben daarom een brief geschreven aan de gemeente raad. „Wat het bestemmings plan ook voorschrijft, wij rijn tegen elke uitbreiding", staat in de brief. Het is nog niet zeker dat het Delta-hotel wordt uitge breid, daarover worden nog on derhandelingen gevoerd. Bij de gemeente is nog geen vergun ning voor bouw aangevraagd. De architect, die de ontwerpen maakt voor de uitbreiding, die het Delta-hotel wil, heeft een afspraak gemaakt de ge meente. Hij maakt Jtet ontwerp zodanig, dat het bestemmings plan niet gewijzigd höeft te worden. De vereniging van eigenaars van het flatgebouw (nrs 1 tot en met 35) vragen het gemeentebestuur of er zekerheid, is over een goe de rentabiliteit. De vereniging heeft daar schijnbaar twijfels over. De gemeente kan daar geen antwoord op geven- Daar voor moeten de briefschrijvers bij de eigenaren van het hotel zijn. Vlaardingen Begin december wordt de Groen va» Prins te-, rerstraat bij wijze van proef voor enige tijd afgesloten voor het auto- cn motorverkcer. Vermoedelijk voor een periode van veertien dagen of drie weken zal deze straat dan alleen nog maar mogen worden gebruikt door bromfietsers, fiet sers en voetgangers. De proef wordt gehouden om te 2ien hoe het verkeer op deze afsluiting reageert. Bij de verkeerspolitie ziet men deze afsluiting namelijk als een verbetering van de ver keersveiligheid als de Burge meester Heusdenslaan een maal is aangesloten op de Burgemeester Pruissingel, Zodra deze nieuwe weg is ver bonden met het reeds be staande deel hiervan en er een nieuwe verbinding js aangelegd tussen het cen trum en de wijk Holy, zal dit grote consequenties hebben voor het verkeer op de West- landseweg en de pruissmgel. Direct bij de opening zal dit kruispunt dan al zijn voor zien van een verkeershchte- nmstailatie (evenals trou wens de kruising Burg. Heusdenslaan-Burg, Verka- desmgel). De kruising op de Pruissingel nabij de Groen van Prinstererstraat zou dan hier door het vele linksaf slaande verkeer erg ge^ar- tijk kunnen worden. Door de afsluiting is de inten sief gebruikte kruising van de pruissingel en de öroen van Pnnsterersingel ver keerstechnisch gezien. Ver dwenen. Een ander gevolg van een en ander is d#t de bezoekers van het K^lpa- bad daardoor gedwongen worden de Pruissingöl over te steken via de zebra paibiji de kruising met de Iandseweg, die weer bevei ligd is met voetgangerslich ten. Met de proef zal bekeken wor den hoe het verkeer hierop reageert en wat de gevolgen, zijn voor bijvoorbeeld de rij- straatjes van de Van der Drifstraat Wanneer de proef begint is nog niet be kend. Vast staat in ieder ge val dat dit na Sinterklaas zal zijn. Later wordt dan beke ken of de straat definitief wordt afgesloten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1