Si fc ïWlK--ê voor O WS-Zfe&l" nasium Noodoplossing voor speelzaal De Vleet Integratie GG en GD: duidelijkheid vóór KEUZE januari Straatkomité: leefklimaat verbeteren Brief aan ministerie Schiedammers vrii nuchter Maandag 1 december 1975- ■100ste jaargang no. 25461—6 pagina's ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL Broersvesl 3 - telefoon administratie 26S09I - redactie 262566 - klachtendienst 144144 Vlaardingen Het verkeer, dat in Vlaardingen van oost naar west vice versa moet, kan ook via de Schiedamsedijk en de Westlandseweg worden omge leid. De samenstellers van het rapport van Leijden Gael hebben deze zesde mogelijkheid met opzet vergeten en juist gekozen voor die rondweg, waarvan de aanleg tot gevolg zal hebben dat een groot aantal goede woningen wordt gesloopt. De gemeente heeft zich te veel laten leiden door industriële belangen en houdt geen rekening met de bewoners van de Oostwijk. Schiedam - Leerlingen en ouders van leerlingen van het Stedelijk Gym nasium hebben zaterdag een protestdemonstratie gehouden tegen een mo gelijke fusie met de Rijksschol engemeen- schap. Van af het school gebouw aan de Hugo de Grootstraat trok een groep van circa driehon derd met spandoeken ge wapende demonstranten via de Westvest, de Lan ge Haven en de Hoog straat naar de Grote Markt, waar een delega tie van acht leerlingen -- burgem eester Arie Lems op het bordes van het stadhuis een petitie aan bood. Dit alles gebeurde onder een koor van ges candeerde leuzen. De demonstratie, de eerste in Schiedam sinds bijna anderhalf jaar geleden ;een kruispunt: bezet werd, had een ordelijk verloop en bezorgde de politie minder overlast dan de (met een. muziek korps voorop) verhuis- stoet van een groot be drijf elders in Schiedam, die op het zelfde moment plaats vond. De leerlingen van het Ste- Ongeveer driehonderd leerlingen van het Stedelijk gymnasium demonstreerde zaterdag deüjk Gymnasium voelen voor het behoud van hun school. er mets voor om op te Schiedammers weer bezit 4 nemen van de Grote Nabij het oude raadhuis op de Grote Markt overhandigden de protesterende leerlingen Markt. een petitie aan burgemeester Arie Lems. Vlaardingen Peuterspeelzaal De Vleet zal over enkele weken worden ondergebracht in een mobiel lokaal, dat zal komen te staan op de kaalslag bij de Van Leyden Gaelstraati Dat is een noodoplossing, „verre van ideaal**, vindt mevrouw Leni Andréa van de speelzaal, „maar de enige mogelijkheid, die ons nu nog p«t" Van de vijf mogelijkheden uit het rapport VLG „Als er dan zo nodig toch één van deze oplos singen moet worden gebruikt" kiest Dubbeldam voor bet tracé Galgkade - Kon, Wilhelmi- nahaven - Vulcaanweg. Het team ingenieurs had tegen dit traject /bezwaren omdat een doelmatig functioneren van de haven en de bedrijven in het Vis ar din gen/Schiedam - De directeur van de GG en GD in Vlaardingen blijft voorlopig ook waarne mend directeur van de Schiedamse dienst. Bur gemeester en wethouders van Vlaardingen hebben echter één voorwaarde gesteld: vdór 1 januari moet er duidelijkheid ko men over de integratie van de geneeskundige diensten in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. De directeur, de heer E.H.S. Wolfs, is vanaf het vertrek van J, Stevens waarnemer geweest in. Schiedam Stevens ver trok eind 1974 naar Hil versum. De verwachting was toen, dat het princi pe-besluit voor één ge neeskundige dienst in mei van dit jaar zou val len. Tot nu toe is dat door enige moeilijkheden nog niet gebeurd. B en W van Vlaardingen willen ech ter de garantie dat er voor volgend jaar iets ge beuren zal. Schiedam wil graag dat Wolfs aanblijft - tot de integratie van de diensten is voltooid. Voorlopig zal directeur Wolfs daarom tot 1 ja nuari 1976 waarnemend directeur van de Schie damse GG en GD blijven. Schiedam - In een brief aan het ministerie van onder wijs en wetenschappen dringt de - oudercommis sie van het Stedelijk Gymnasium Schiedam er op aan,-dat er snel een uitspraak komt over het voortbestaan van het gymnasium.' In de'brief die vorige week is ver zonden vraagt de ouder commissie letterlijk om een uitspraak "waaruit ondubbelzinnig blijkt, dat wat het ministerie betreft het Stedelijk Gymnasium Schiedam zal blijven voortbestaan". De ouder commissie wol, gezien het belang van de zaak, voor 12 d-Member een ant- woorti op haar brief, Vlaardingen - Hel wonen In de Oosterdwarsstraat moet verbe terd worden. Het verkeer, be halve het verzorgende deel, moet verdwijnen uit de straat. Het wegdek moet worden opge hoogd tot het niveau van de stoep en dat alles moet een veel groener aanzien krijgen. Ook de straat V er lichting ver dient verbetering. Dit zijn plannen die het pas opge richte straatkomité Oosterd warsstraat heeft opgesteld. De gemeente gaat kijken of de plannen te realiseren zijn. De bewoners van de straat hebben al een sebetsplan gemaakt. Zij hebben ook overleg gepleegd met de omliggende bedrijven, die - zo zeggen zij - zich in de plannen kunnen vinden. jarige bromfietser C. val. G. ging voor een bloedproef mee naar het bureau. Beide proeven met de blaaspijp waren positief. De 48-jarige automobilist H. B. blies twee maal groen en voor hem ging ook het licht op rood, In Vlaardingen werden bij de actie twintig man ingezet Er werden 554 voertuigen ge controleerd, maar in slechts één geval kon proces-ver baal worden opgemaakt we- werk ter waarde van zo'n duizend gulden vervoerden, hetgeen verboden is. Zaterdag ramde een onder in vloed verkerende automobi list een geparkeerd staande wagen op de kruising Maas- sluisedijk-Van Beethoven- sin gel-Burgemeester Pruis- singel. Hierbij werden drie mensen gewond, terwijl de veroorzaker daarna nog met iemand op de vuist ging. Te gen de man, V, B., is proces verbaal opgemaakt. Schiedam Tijdens de grote landelijke actie op alcohol gebruik vrijdagnacht, zijn in Schiedam 1301 auto's aangehouden. Er werd slechts in drie gevallen pro ces-verbaal opgemaakt en zeven, maal werd een rijver bod opgelegd- De politie spreekt van een bijzonder gunstig resultaat. De volgende dag echter wer den bij routine controles twee mensen op rijden on der invloed betrapt De 49- gens rijden onder invloed. Daarnaast werd zestien maal proces-verbaal opge maakt wegens andere over tredingen. Acht mensen kre gen een rijverbod opgelegd. De actie in Vlaardingen ging in samenwerking met de douane, die drie processen- verbaal uitdeelde wegens ontduiken van de motorrij tuigenbelasting. Opmerkelijk was nog, dat twee mannen werden aange houden, die een partij vuur- Vlaardingen Bij toeval heeft de politie een uil een Doetinschem- se inrichting ontsnapte gevan gene aangehouden. De man werd aangehouden op verden king van het stelen van een fiets. 2aterdag was het met zijn vrijheid gedaan en werd hij tot maandag in Vlaardingen inge sloten. Vandaag is hij overge bracht naar een andere gevan genis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1