Hermes-DVS e u de 1 -k produktief Zwaluwen countert knap bij NE0925 MVV 27 aan de leiding HVO stunt ook tegen SV35 Kaarten Zilvermeeuwen capituleert in tweede helft Sunüght- GSS 4—0 Prestatie loop Ambtenaren- advies alsnog naar commissiele- den Spreektijd, spreekrecht OFFENSIEF '~m' 'fy Leen Pijpers dubbel raak DEFENSIEF Jurie Rombout beslist topper tegen ARC NAAST Oranjehemden nu geen outsider meer BLIJ KAARTEN VUUBWERK INZET Waterweg agenda IVlAA-WU/llJ J. Ijj. Paul NIJs kopt in, maar ontmoet de vuisten van doelman Hoe vers op 2ijn weg. Het werd geen doelpunt Schiedam Pim Visser blijft een op-en-top diplomaat Na een reeks van teleurstellingen; géén onvertogen woord. Maar ook gisteren, na de opmerkelijke 5--Ö zege op Zilvermeeuwen, onthield de Hermes-trainer zich van pittige conclusies. Pim Visser laat slechts datgene los waarvan hij zeker weet dat-ie het kwijt wil. Maar diezelfde zo zorgvuldig formulerende Pim Visser kón daardoor bijna niet meer om herhalingen heen. Pim Visser „dicteerde" het giste ren zelfs tot tweemaal toe: „Hens, het maakt gewoon niet uit wie er wordt opgesteld". Een uitspraak met een diplo matiek knipoogje naar de twee gepasseerde spelers. Ton Vor- stenbos en Aad van de Voort, Pim Visser besefte dat de forse triomf juist hij deze spelers hard moet zijn aangekomen. Vandaar. Maar al veel eerder dit seizoen, toen Hennes in Brumisse onge traind het op papier veel ster kere NAC dapper partij bood, liet de Schiedammer woorden van gelijke strekking horen. In het Zeeuwse vissersdorpje, om precies te zijn op IS juli, gold die uitspraak echter de mogelij- ke afvallers. Spelers, die door de grootte van de blauwwitte selectie, niet tot de „vaste elf" zouden gaan behoren. Spelers als Frans Bouman en Paul Nijs bij voorbeeld. Hoe belangrijk het is om een brede spelerskem gemotiveerd te houden,'bewees Hermes-DVS gisteren tegen Zilvermeeuwen. Een Hermes-DVS mét de afval- Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld (ruimte- lijke ordening) heeft aan 5 de leden van de betrok- ken commissies alsnog S het advies van twee to- pambtenaren toegezon- den over de financiële ge- volgen van een bouwstop in Schiedam-noord. En- 3 kele commissieleden had- den hem verleden week woensdag naar aanlei- ding van een stuk in onze krant over dit advies ver- weten dat hij belangrijke informatie had gehouden. In een begeleidend com- 3 mentaar schrijven B en W dat zij pijnüjk zijn ge- 3 troffen doot* de beschul- diging dat informatie zou worden achtergehouden. S „Het basisstuk is zeker niet geheim geweest; elk raadslid had hiervan ken- S nis kunnen nemen, zoals tot nu toe steeds is ge- h beurd bij verzoeken om informatie". 2 Maassluis De spreektijd W 3 voor ni et-raadsled en in 3 Maassluis wordt een 5 5 spreekrecht Dat is de be- doeling van het college var fj 3 B en W die de raad voor- 3 stellen^ het reglement van orde dienaangaande te wij- ziger». De behandeling E vindt morgen plaats. E 3 In de raadsvergadering van E 3 6 mei van dit jaar werd de j§ E spreektijd voor niet-raad- si aden bij wijze van expe- 5 5 riment ingevoerd en hoe- E wel daarvan niet veel ge- 3 tiruik gemaakt is, meent 5 3 het college, dat deze ma- nier van inspraakvergro- E ting steeds meer aan tear 5 doel zal gaan beantwoor- 5' E den. E Aanvankelijk had de raad.l besloten, dat de burger, die 3 van de spreektijd gebruik 3 wilde maken, dit 72 uur E voor de aanvang van de 2 3 vergadering moest melden. Dk leverde in de praktijk 1 5 nogal wat problemen op, jf daar de raadsvergaderin-1 gen in Maassluis steeds op S dinsdag plaats vinden, zo-1 dat de aanmelding in het 5 3 weekeinde moest geschie- 5 den. Met dit bezwaar is E rekening gehouden in het H E voorstel aan de raad om van de spreektijd een E spreekrecht te maken. Wj^"iiiiiiniiiiuiiiiiiiiuiitHniiiiiiiiiiiiiiifiiiiuifiii Iers van toen: Paul Nijs en Frans Bouman, maar ook met de weer herstelde Harry Sper- mon in het doel. „Een elftal", zo liet Pim Visser zich later erg „loslippig" ontvallen, „dat er keihard voor wilde werken". Met als grootste verdienste dat Hermes-DVS er tot de laatste minuut voor blééf werken. Toch zou het onjuist zijn om Her mes' uitschieter al te veel op naam van de veranderingen te schuiven. Zilvermeeuwen speel de daarvoor zó simpel, zó fanta sieloos, dat er talloze blauwwit te formaties zijn te bedenken die gisteren óók gewonnen zou den hebben. Dat Harry Sper- mon, uitgezonderd wat eenvou dig opraapwerk, niet echt in actie hoefde te komen zegt in dit opzicht genoeg. Zo bekeken duurde het zelfs nog lang voordat Hennes doorhad dat deze tegenstander het op nagenoeg alle fronten moest afleggen. Pa? toen Frits de Nijs op rechts een mislukte inzet van Paul Nijs alsnog achter doelman Hoevers had geknald, gooide' Hermes alle schroom van zich af. En meteen bleek hoe zwak Zilver meeuwen eigenlijk wel was. Ineens vielen overal de gaten, kreeg Hennes op de vleugels zoveel ruimte, dat het een raad sel was dat de score tot rust beperkt bleef tot die ene tref fer. Want wat de Schiedammers ook voor aanval svorm bedach ten, Zilvermeeuwen trapte er steevast in. Maar het betekende ook dat Her mes in de tweede helft alles op de aanval gooide. Steeds veel vuldige r doken spelers Hooge- veen. De Nijs en Bouman de ruimte in. Steeds weer bleek Rinus Commijs op rechts de aanspeelbare man en switchten Van Duppen, Komaat en Nijs de Zaanstadse defensie tot een rammelend geheel uiteen. Pim Vissen „We wisten dat Zilver meeuwen technisch heel wat tekort komt Daarom heb ik ook opdracht gegeven kort te dekken. Dan zouden ze het moeilijk krijgen". Hóe moeilijk, werd pas goed dui delijk toen Hermes de tegen stander al op eigen veld begin te storen. Prompt raakte de veel te trage Zilvermeeuwen-de fensie in de problemen. En na dat een snelle combinatie tus sen Komaat en Hoogeveen nog met veel pijn en moeite uit het lege doel was getrapt, zwichtte Zilvermeeuwen. Een dieptepass van Piet van de Burg werd door Ties van Dup pen op het hoofd van Paul Nijs gemikt De kopbal werd in eer ste instantie gekeerd, maar de harde uithaal van Teun Kor- naat betekende toch 2—0. En daarmee was de strijd reeds beslist Tot tweemaal toe ma noeuvreerde Hermes zich in kansrijke positie, zonder er van te profiteren, Teun Komaat probeerde het 2elf, maar trof boven de geslagen Hoevers de lat. Ook Ccck Hoogeveen miste aHeen voor doel de juiste rich ting. De Schiedamse stormlopen we zen er eebter al op dat de score nog zou worden opgevoerd, te meer omdat Zilvermeeuwen zich .steeds chaotischer ging verdedigen. En onder die druk kwamen dan ook de foutjes waarop Pim Visser had ge hoopt Een halve misser van Piet van de Burg vormde de inleiding tot het derde Schie damse doelpunt De onnauw keurig weggewerkte val werd door Gerard Tichelaar met de hand uit het strafschopgebied geslagen, zodat Cock Hooge veen uit de door scheidsrechter Sits toegekende strafschop voor 3—0 kon zorgen. Toen brak zelfs het laatste restje verweer bij Zilvermeeuwen. Had de ploeg van Hendrikjan Bunning nog geprobeerd via Klomp en Hetteling te counte ren, vanaf dat moment trachtte de aangeslagen ploeg nog slechts de score te beperken. Het lukte niet, want eerst mikte Teun Komaat een pass van Frans Bouman langs invaller doelman Jan Hol, 4-^0. waarna Paul Nijs voor 5—zorgde. Pim Visser: „Ik hoop dat het tij nu keert Steeds hebben we pech gehad. Natuurlijk, ook nu hadden we et veel grotere cij fers kunnen winnen, maar ach, zo is het eigenlijk mooi genoeg. i Leen Pijpers (r) tweemaal afgemaakt Van onze sportredactie Sprang-Cape lie Op een goed bespeelbaar veld speelde Zwaluwen de enige wedstrijd die in de tweede klasse. B doorging. Het werd een fraaie overwinning op NEO'25, dat vooral in het eerste gedeelte van de tweede helft puur aanvallend speelde om zo minimaal één punt uit de „pot" te slepen. Zwaluwen hield in die periode echter het hoofd koel. NEO'25 had in die fase een indrukwek kend veldoverwicht, maar wist geen bres te slaan in de Vlaar- dingse verdediging. Zwaluwen slaagde er daarna in haar 0—1 voorsprong uit te breiden tot 0—2 en toen was het een beke ken zaak, Zwaluwen heerste in de eerste helft, maar moest toch zeer at tent blijven bij de tegenakties van NEO'25, Vooral met af standschoten waren de gasthe ren erg gevaarlijk. Leen Pijpers opende de score in de 22e minuut, Maarten Keizer- waard onderschepte een aktie van NEO'25 en passte naar John van Rees (verving de ge blesseerde Hugo Sluimer goed), die toen Leen Pijpers bediende. De gebrilde Vlaardingse mid denvelder schoot hard raak: 0-1. Een kwartier vóór rust was Zwa luwen weer dichtbij een treffer. Een schot van Jos Buitelaar van zo'n 20 meter werd door de keeper heel knap tot corner verwerkt. De corner leverde niets op, Na rust moest Zwaluwen in de eerste 20 minuten de stormbal hijsen. NEO'25 wilde de gelijk maker forceren en drong enorm aan. De Zwatuwenhelft was vrijwel voortdurend door 21 spelers bezet. Al in de 3e minuut waren de gastheren dichtbij een goal. Paulides schoot echter tegen Aad Boers op, waarna De Kok hoog over knalde. Zwaluwen counterde éénmaal erg gevaarlijk. John van Rees stoot te door en tikte de bal door naar Jos Buitelaar, die de uitlo pende keeper verraste met een fraaie lob, die echter tegen de paal belandde. Zwaluwen kwam die moeilijke periode goed door en kon die per in de tweede helft aan meer tegenacties denken. Het bieef dus een open strijd, die door scheidsrechter Sintemaartens dijk naar behoren geleid werd. Zwaluwen maakte vijf minuten vóór tijd aan alle onzekerheid een einde. Een snelle uitval via Jos Buitelaar bracht de bal bij Leen Pijpers, die rustig „het leer" kon inschuiven: 0—2. Van onze sportredactie Alphen a/d Rijn MVV *27 is er in geslaagd lijstaanvoerder ARC op eigen veld een neder laag toe te brengen. Op het uitstekend bespeelbare terrein aan de Sportlaan namen de Maaslanders met een 0—1 over winning de twee punten mee naar huis. Waarmee de geluk kigste won, want vooral voor de rust liet ARC kansen om toen al een definitieve beslis sing te forceren in deze vier puntenwedstrijd liggen. De indrukwekkende zegereeks van MW is er echter niet min der door. Uit de laatste zes competitie-wedstrijden, waar van liefst vier uit, werden niet minder dan zes punten behaald. Waarmee de Maaslanders van uit het achterland via de rol van ninner-up in een keer zijn doorgedrongen tot de leiderspo sitie in 4B. Naast ARC en DU- NO heeft ook MW nu zestien punten. Relatief staat DUNO met een wedstrijd minder er wat beter voor, terwijl DEVJO met vijftien punten als vierde volgt Tussen de indrukwekken de opmars door werd ook de eerste bekerronde genomen, waarvoor zaterdag de tweede ronde wordt afgewerkt Na twintig minuten spelen was het nog steeds 0—0, waarmee de Maaslanders bepaald niet te klagen hadden. Na een kwar tier immers verscheen Dick Boesveld alleen voor doelman Rinus van de Wetering. De ARC-spits laaide echter door naast te schieten. Aanvoerder Wim de Jong kreeg vijf minu ten later een identieke kans, maar ook hij richtte tot ont steltenis van zijn ploeg èn de aanhang naast het Maaslandse doel. Tot dat moment had MW nog niet een kans gehad. Pos kort voor rust werd MW voor het eerst gevaarlijk, waarvoor wel een vrije trap nodig was. Huib Bos joeg de bal in de kruising, waar doelman Kees Pronk op tijd arriveerde om het gevaar le bezweren. MW '27 hield in de tweede helft wel wat beter de bal in de ploeg, maar creëerde daaruit geen kansen. ARC werd echter ook niet meer gevaarlijk, zodat het naarmate de tijd vorderde meer en meer op een gelijkspel leek uit te draaien. Een resul taat waarvoor MVY vooraf had willen tekenen. Acht minuten voor tijd echter pakte MW onverwacht toch de volle winst. Een korte corner van Jurie Rombout kreeg hij via Huib Bos terug. In eerste instantie keerde verdediger Priest de bal op de lijn, waarop Rombout de bal beheerst in schoot: 0—1. In de slotfase kwam het alles of niets spelende ARC nog tot een gevaarlijk schot, dat doelman Van de Wetering vallend wist te stoppen. Vlaardingen Ondanks de totale afgelasting van de Rotterdamse afdeling was het veld van Sunlight goed bespeelbaar. Men vond het Schiedamse GSS bereid om te oefenen. Het werd een leuke oefenpartij die ruim In het voordeel van de Vlaardlngers werd afgeslo ten. Een met opvallend Veel inzet strijdend Sunlight dicteerde de strijd, maar kwam tot aan de rust niet verder dan één doelpunt Dat was in de 20e minuut te®n Boude wijn Groen een knappe aanval van de equipe van trainer Gertie Baas afrondde: I—0. In het tweede gebeuren bleef Sunlight in de aanval spe len en sloeg toen meer bres sen in de Schiedamse veste. Via Mar Verbrugh werd het na een kwartier 2—0, Na gave voorzet zorgde Frans Goudriaan vijf minuten la ter voor 3—0. Tien minuten vóór tijd bepaalde Boude- wijn Groen koppend de eindstand in dpze sportieve wedstrijd op 4—0. t-^c. Vlaardïngen HVO staat In een te Ideale positie om nog- langer voor outsider door te gaan. Zelfs al staat trainer Harry Bouquet een driejarenplan (voor promotie) voor ogen, de prestatietrainer bij uitstek hinkt wat dat betreft op twee gedachten. Want de Vlaardingse zaterdagclub slaagt er tot nog toe in om elke topclub naar zijn band te zetten. „Enerzijds berust dit op een extra motivatie", somt trainer Bouquet op", maar tevens valt niet weg te cijferen het concept van de Vlaardlngers, dat grotendeels gebaseerd is op de snelle counter". Zelfs op eigen bodem, zaals HVO afgelopen zaterdag tegen SV35 demonstreerde. Trainer Harry Bouquet kwam er rond voor uit: „We zijn nog niet zo ver ingevoerd cm lange tijd het ini tiatief te kunnen nemen. De bal op ons dooie gemak kunnen laten ronddraaien. Zelfs is de defensie, ondanks het feit dat rij het minst gepasseerd is, nog niet in staat onder druk te spe len. Het alternatief van HVO op de topclubs in vertwijfeling te brengen, bestaat uit de simpele counter". Tegen SV35 had die houding driemaal succes en daarmee nestelde HVO zich via een knappe 3—2 overwinning in de top van de derde klas. SV35, dat snel tegen een 2—0 achterstand aankeek, had met die Vlaardingse stelling erg veel moeite. Hoewel het thuis ge leerd zou kunnen hebben, toen de oranjehemden eveneens op de snelle uitval patent hadden, bleek SV35, nü aan de Zwa- nensingel, wederom te gretig in rijn aanval. En wéér kwamen dezelfde fouten. Harry Bou quet: ,Jk speculeerde op de zwakke Haagse defensie, in cluis doelman Bruin en met een consequente dekking van de twee Haagse zijspitsen moesten wij de zaak onder controle kun nen houden". HVO verbaasde daardoor in hoge mate. Hoewel het hel eerste kwartier met de rug tegen de muur stond, het beweeglijke Haagse spel hoogtij vierde, viel al die dadendrang weg in het zestien metergebied. En dat was voor HVO het sein om razendsnel het spel te verplaat sen. En met succes. Hoewel doelman Cees Bruin in de twin tigste minuut voor niemendal rijn doel uitliep omdat de cen trum-verdediger verkeerd te rugspeelde, moest de goal van Rinke Baaima de Hagenaars toen al wakker hebben ge schud. Maar inplaats daarvan ging SV35 veel lopen moppe ren en dat leidde er snel toe dat de solo van Jan AJderliesten door Maarten Born met een schuiver kon warden afge- maakt: 2—0. Het mes sneed toen van twee kanten, „want", oordeelde trai ner Bouquet, „ledereen gunde hardwerkende Maarten Bom die goal. De laatste weken kwam hij In dat opricht niet zoveel meer aan bod en dan ga je als speler aan Je zelf lopen twijfelen. Je ziet dan een Maar ten Bom die ook op het mid- Van onze sportredactie Vlaardingen De atletiekver eniging Fortuna houdt za terdag 20 december zijn tra ditionele Kerst-prestatie loop in de Broekpolder. De start vindt plaats op het grasveld van de landijsbaan om 15 uur. De afstanden zijn 21/2, 5 en 9 kilometer. Kleedgelegenheid is geves tigd in de gymzaal aan de Van Vi an denstraat. Het in schrijfgeld bedraagt een rijksdaalder. Na afloop ont vangt iedereen een vaantje. Van onze sportredactie Maasland Tijdens de kaart avond van Onmeka, waaraan 64 personen deelnamen, scoor- de mevr. De Baan met 6092 punten de hoogste score. Zij werd gevolgd door: 2. T. Ver meulen 5808; 3. W. van Tonge ren 5413; 4, J. Voogt 5316; 5. mevr, Vermeulen 5296; 6. N. Bastemcijer 5264; 7. K. Vermeu len 5257; 8. mej. Rensen 5245; 9. E. Vermeulen 5215 en 10. F. v.d. Vaart 5195. Op donderdag 4 december wordt de serie voortgezet Om acht uur wordt in het Trefpunt begonnen. door Bas van den Berg denveld veel goeds doet, maar eigenlijk In de spits behoort te lopen. Tegen SV35 deed hij het bekwaam, bond regelmatig twee Hagenaars aan zich en daarom was ik bLij dat juist hij scoorde". De strijd leek daarmee wel be slist, want hoe SV'35 ook aan viel, de onmacht stapelde zich steeds weer op. Doelman Jan van Eïjsden nam bij hoge inzet ten het zekere voor het onzeke re door de bal ver weg te stom pen. Éénmaal bereikte hij daar mee Wim Vogel die daarna doelman Cees Bruin ternauwer nood rijn schot zag stoppen. En bij een andere poging van Rin ke Baaima stond een verdedi ger in de weg. Maar al het vuurwerk was toch bewaard voor de tweede helft Toen was de thuisclub er op uit om snel via een derde tref fer de zaak te dichten, maar het pakte heel andera uit SV35 dat met de moed der wanhoop aanviel, begon zelfs beter te spelen en dat leidde halverwege tot de gelijkmaker. In eerste instantie was er voor het duo Pim van Rey/Paul van Wezel veel werk in die achter ste vier om alle schoonhelds- fouten op te knappen. Zelfs moest Paul van Wezel alleen een keer de bal uit het lege doel glijden toen iedereen, In cluis doelman Van Eijsden, misgreep op een dieptepass. De overmacht werd evenwel zo groot dat goals niet konden uit blijven. HVO's midden linie (Jan Alderliesten, Cees Schilder en Peter Beekhoven), stoom ge noeg om aan te vallen en te verdedigen, moest rich in hoofdzaak tot het laatste beper ken, maar 2eifs die hulp was niet voldoende om SV35 naast HVO te krijgen, Een kopbal van Jaap Gruppe uit een verre pass betekende langs de han den van doelman Van Eijsden 2—1 en vijf minuten later was een vrije trap de inleiding tot de gelijkmaker. Wederom via dezelfde Gruppe, waarbij doel. man Van Eijsden vergat de zaak achter te organiseren. „Doet hij dat", verduidelijkte Harry Bouquet", dan is er geen vuiltje aan de lucht". De strijd leek beslist, maar een minuut voor tijd dicteerde de thuisclub opnieuw de counter. Nu via Wim Vogel die vlak voor het strafschopgebied ten val werd gebracht De resoluut leidende arbiter Freke honoreerde dat met een vnje trap en daaruit maakte Rinke Baaima de zaak subliem af: 3—2. Beheerst liet hij de bal op zijn borst stuiten om de bal vervolgens hard en onhoudbaar achter doelman Cees Bruin te plaatsen. Uitbundig gelukgewenste trainer Bouquet: „Ik dacht zo verdiend gewonnen. Wij moeten het van inzet hebben, de wijze waarop wij terugkwamen na die 2—1, levert hiermee het bewijs". En over Rinke Baaima, „Zeker één van de uitblinkers. Typisch een speler tegen wie je veel moet praten". En tot slot: „Vreemd eigenlijk dat tegen HVO's sterkste aanvaller de zwakste achterapeler stond. In belde speelhelften". Dinsdag: Kwiek-Spi- rit, Energiehal, 22 tiur. Maassluis-Wei devogels, Olympia- hai, 20 uur. Woensdag: Vergade ring Maassluise Sportraad, 19.30 uur. Oranje Nas- sau-SC Olympia, Margriethal, 21.40 uur. Donderdag: Basket Boys—Squirrels, sporthal Westwijk, uur. uur Clubwed strijden VZC in Ho- lybad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3