SCHIEDAM BLUFT LEIDER DBGC AF Onrustig Hollandiaan stimuleert RKWIK: 1—2 Margreet van Putten helpt stroef ,fiventus Semiderhies: teveel krachtsverschil De Hoek zakt af MVCdames vlot langs Spirit Zeven punten uit vier wedstrijden Trainer Van der Burgh: „Wij zijn op de goede weg" JEUGD FORTUNA IN ACTIE Van Rossum tweede Gardenier maakt zich waar Volley verliest bij Schippers/B MAANDAG 1 DECEMBER 1975 5 Van onze sportredactie Maassluis Spirit kwam ex te gen de dames van MVC In de Olympiahal niet aan te pas. Met een 3-0 overwinning gaven de Maassluise dames duidelijk te kennen onverminderd door te willen gaan op de weg naar promotie. Het spelsysteem van Spirit was gebaseerd op inzet en een slui tende verdediging. Desondanks kwam men in de eerste set mei 6-0 achter te staar» tegen MVC, dat even terugviel naar 7—5, maar toen resoluut doorging naar 15—7. Spirit was niet bereid al in de 2e set de handdoek in de ring te gooien en vocht verbeten terug. MVC vatte de zaken wat te gemakkelijk op, wat ondermeer resulteerde in een magere 10—8 voorsprong. Daarna maakte MVC geen fouten meen 15—8. In de derde set hadden de MVC- darr.es minder moeite met hun tegenstanders, maar moesten weer 8 tegen pun ten incasseren. Zodra MVC echter wat gecon centreerder ging spelen, kwa men er snel punten. Het werd tenslotte 15—8. De volgende te genstander van MVC is Flits (op dinsdag 9 december). Van onze sportredactie Schiedam Het in „The win ning mood" verkerende Schie dam, 'heeft gisteren op eigen veld koploper DBGC versla gen. Na een serie van zeven nederlagen in het begin van deze competitie, hebben de Schiedammers nu het juiste ritme te pakken. Zij wisten uit de laatste vier wedstrijden ze ven punten te behalen. De be kroning op deze tussensprint kwam gisteren, toen Schiedam met knap teamspel leider DBGC met een 2—0 nederlaag naar huis stuurde. Evenals tegen Spartaan 20 enkele weken terug opende Schiedam ook ml verrassend. Al in de éérste minuut nam de ploeg van trainer Hans Ruitenberg een voorsprong. Door direct vanaf de aftrap van de gasten stevig te storen, dwong Eef Krabbendam invaller rechts back Jan Donkersloot een hoek schop af. André Holster belastte zich hiermee en gaf zijn in draaiende bal zóveel effect mee, dat doelman Johan de Vos het leer nog wel raakte, maar de bal vanaf zijn vuist in het doel zag belanden: 1—0. DBGC, geschrokken van de snelle achter stand. probeerde met rustig opbou wend spel het heft in handen te nemen, maar Schiedam bleef op het midden veld heer en meester. Toch kwamen er enkele kansen voor de bezoekers. In de achtste minuut bijvoorbeeld ontsnapte Schiedam maar ternauwernood aan de gelijkmaker, Een solo van Aad de Vos t kostte op het zware veld zóveel kracht, dat hij geen kracht meer had voor een schot. Zijn rolletje had toch bijna succes. Doel man Kees Schuurhuizen liet de spek gladde bal glippen. Een snel teruggeko men Leen van der Ploeg kon de bal nog maar nauwelijks van de doellijn halen. Dit was overigens het enige fout- v je dat de ook weer sterk spelende Schiedam doeman maakte. In de 23ste minuut scoorden de gasten wél. Een dieptepass van Leo Pollemans bereikte Kees Moemnhout en deze scoorde. Het was de goedleidende scheidsrechter Van den Heuvel echter niet ontgaan, dat Moeremhout de bal met de hand in het doel had gewerkt. Deze treffer werd daarom terecht afge keurd. Een hardwerkend Schiedam be sefte dat I—0 met voldoende was en trachtte telkens met snelle counters en verrassende schoten wat meer afstand van de tegenstander te nemen. In de 35ste minuut had Joop Krommenhoek bijna succes. Zijn schot van dertig meter bracht Jan de Vos in moeilijkhe den, maar er was geen- Schiedammer in de buurt om de van de doelman terugspringende bal m te schieten. Omdat ook DBGC geen kans zag de Schiedamse afweer open te breken, kwam de rust met een knappe 1—0 voor de thuisclub. Na de thee ontketen den de bezoekers een offensief dat Schiedam op de knieeen zou moeten dwingen. In hoog tempo werden de aanvallen uitgevoerd. Schiedam be perkte zich tot het opvangen van de stromloop en deed dat zó bekwaam, dat er eigenlijk weinig gevaar voor het doel van Kees Schuurhuizen ontstond. COUNTERS Schiedam maakte veelvuldig gebruik van de buitenspelval en had hiermee zoveel succes dat de twee treffers die BFGC na rust scoorde, beide wegens buitenspel werden afgekeurd. De zeld zame Schiedam counters na de rust waren veel gevaarlijker dan de stroom van DBGC-aanvallen. In de I5e mi nuut was er opnieuw succes voor de thuisclub. Joop Krommenhoek ver overde de bal op hel middenveld, stuurde Bram Scholte op rechts de vrije ruimte In en liep zelf snel door, Bram Scholte omspeelde een tegen stander en trok scherp voor. Daar stond Joop Krommenhoek klaar om met een kopbal i la Bakhuis de bal langs de verraste doelman Vos te plaatsen: 2—0, Na deze tegenvaller trok DBGC nog wel massaal ten aanval, maar de echte bezieling was er nu wei int. Met wissels voor Bram Scholte en Eef Krabben dam. beperkte Schiedam zich verder tot het ontregelen van de DBGC-aan- vallen en haaide hiermee zonder scha de het verlossende eindsignaal. Van onze sportredactie Vlaardingen RKWIK bleek tenslotte de sterkste in de derby tegen De Hollandiaan, waarbij persoonlijke gevoelens van rivaliteit nog meer de kop opstaken dan anders. Onder mistige omstandigheden maakten beide ploegen er een correcte partij van, onder leiding van arbiter van Ree, die echter tegen het einde van het niet hoogstaande duel een obstructiege- val té zwaar strafte. RKWIK lanceerde een nieuw gezicht en triomfeerde met 2—1. Opmerkelijk was de nieuwe strijdwijze van RKWIK. Juist op tijd had trainer Henogh van der Burgh zijn formatie klaar. Daartegenover stond dat de equipe van oefenmeester Jan Kramer onrustig was, ondanks het feit dat, behoudens Kees Stam, op volle oorlogssterkte (dus met Gerard Huis in 't Veld, Rob Maat en Harrie Har- tog) aan het duel was begon nen. Captain Ab Verhoogh c,s. van RKWIK handelde met goed overleg, had een goed be wegingspatroon en had er aan- Van onze sportredactie Vlaardingen In de Intematioa- le Waranda bosloop van Til burg behaalde Robert van Zan ten een zestiende plaats. In het gezelschap van zelfs de Europe se recordhouder, was dat be paald geen slecht resultaat. Voor de 5100 meter had de Vlaardinger een tijd nodig van 18.10. Gerrit Eruisma en Dinge- man den Hollander eindigden resp. als 31e en 64e. Maar voor beide atleten van Fortuna be droeg de afstand 2700 meter. Gilles de Rooy fimshte bij de jongens C op een 49e plaats. vallend (vooral via de snelle Leo Janse) en defensief goed controle op. De bal in de beginfase goed in de ploeg houden was de op dracht en daardoor liep De Hol landiaan achter de wikkers aan. De spelers werden zwaar beproefd (ondanks een uitste kend veld) op techniek, door de gladde toplaag van de grasmat. De snelle goal die RKWIK pro duceerde was voor de blauw- witten een sterke stimulans om door te gaan. De Hollandiaan kon maar moeilijk de draad oppakken. Daarbij was doel man Kees van Haaster van de blauwwitter* niet te passeren. Jan Kramer na afloop; „Mijn ploeg speelde uiterst zwak dit keer. Het wél of niet afgelasten van de wedstrijd verzwakte de motivatie." De Hollandiaan was onrustig en jaagde té veel waardoor de pre cisie er uit ging. Ging ook té veel persoonlijke acties aan. RKWIK schoof elkaar beheerst de bal toe, had daardoor meer balbezit, waardoor de combina ties vlotter liepen. Henogh van der Burgh daarover: „Het heeft lang geduurd maar wij zijn op de goede weg. Tegen VFC werd de nieuwe weg al voorzichtig bewandeld. Wij von den een compensatie om het toch wel meer kwaliteiten in zich hebbende De Hollandiaan afdoende te bestrijden De spe lers stonden pal achter elkaar om een goed resultaat te be werkstelligen. De wijze waarop spreekt aan." VOORSPRONG Het eerste schot kwam van Rene de Vette toen De Hollandiaan zich even wist te ontzetten na de druk van de gasten. Uit een vrije trap, na een kwartier van Henk van der Bend, was een uitstekend getimede kopbal van Leo Janse goed voor de openingstreffer: 0—1. Een rug gesteun voor RKWIK dat ui terst koelbloedig en behoed zaam zijn weg vervolgde. Har rie Hartog Bine voor De Hol landiaan daarna op de solotoer en het eerste moment van goed Ingrijpen was voor Kees van Haaster. Ondanks de aanval lende acties van vleugelvcrde* diger Gerrit van der Bend was de thuisclub vooralsnog krach teloos. Alleen na een half uur toen kroop RKWIK door het oog van de naald na een harde „spetter" van Ron de Vette op de lat De druk in het laatste kwartier van de eerste speelduur van De Hol landiaan zijde werd groter. Jac- ky Riedijk (met zijn vnjtrap- pen), Rob Maat en Gerard Huis in 't Veld trachtten een bres te slaan, maar tevergeefs. In het tweede deel wederom een drukkend initiatief van de thuisclub, maar het was té ge brekkig. Toch was het RKWIK dat via Peter Witte een Ideale kans kreeg Ben de Waard gaf ook nog een bijdrage bij een tegenstoot. Wint Riedyk en Ge rard Huis in 't Veld sloegen terug maar vonden Kaas van Haaster op hun weg. Toen kwam de strafschop Hame Hartog aarzelde geen moment- 1—1. Nog eenmaal nam RKWIK het initiatief en Wim Dubbeling besliste 2—1 voor RKWIK. Van onze sportredactie Vlaardingen In de straten!oop van Woerden eindigde Walter van Rossum van de ROVS in tweede positie achter Bert Kneppers. De Vlaardinger had voor de zes kilometer een tijd nodig van 19,24 sec. Daan Dijksma van de ROVS kwam in dit sterke veld tot een zes tiende plaats in 20.54 sec. Kees van der Velden van Fortuna werd 55e in 24 min. Bij de dames eindigde Corrie Dijksma op de zesde plaats. Van onze sportredactie Hoek van Holland Bij Hoek van Holland heeft Hans Garde nier zich volledig waargemaakt In de wedstrijd tegen Oranje- Blauw haalde hij tweemaal uit en dat leverde De Hoek, dat in degTadatiegevaar verkeert, twee kostbare punten op. Door rijn toedoen nam Hoek van Holland bij de rust een 2—8 voorsprong. Een strafschop van doelman Frans Leerdam resul teerde in 30 en in de laatste minuut redde Oranje-Blauw de een 3—1. Van onze sportredactie Schiedam Het dames- en eerste herenteam van de basketbalvereniging Juventus speelde een thuiswed strijd in sporthal Margriet. De dames versloegen Arnica! nit Enschede in een goede wedstrijd met 52-52. De heren wisten Eakers uit Rotterdam ver diend te verslaan in een vrij harde wedstrijd (53-33). De dames speelden zaterdagavond tegen Amical, dat op de tweede plaats stond. Deze ploeg is één van de nieuwelingen in de eerste divisie, zodat er dus weinig van bekend was. Het was een team met kleine speelsters die echter wel een goed schot en een goede fast-break hadden. In het begin van de wedstrijd Hep Juventus vnj gemakkelijk weg van haar tegenstanders. Een goede rebound en goed schie tende Margreet van Putten zorgden er voor dat Juventus na tien minuten al een 12-4 voorsprong had weten op te bouwen. Trainer/coach Fnts Spaak ging toen wisselen, waardoor Amical de kans kreeg om iets terug te komen. Juventus wist echter net op tijd de draad van de beginminuten weer op te pakken en werd er weer aan een voorsprong ge bouwd Met knap samenspel werd de te genstander uitgespeeld. De laat ste vijf minuten wilde Juventus te snel gaan spelen, waardoor Amical enkele makkelijke kan- Ttr,nr„ sen kreeg die het niet onge- HEREN bruikt liet, Met de rust stond Juventus nog wel met 33-22 voor De tweede helft verliep moeiza mer voor Juventus. Gelijk na de rust wist Amical tot op vier punten terug te komen. Dit ver schil werd ongeveer tien minu ten gehandhaafd. Beide ploe gen kwamen om de beurt tot scoren. Nu ging echter ook de conditie een woordje meespre ken en Amical moest toestaan dat Juventus langzaam weer wegliep. Vooral Margreet van Putten scoorde nu veel en wist daarmee de tegenstander defi nitief uit te rangeren. In de laatste vijf minuten wisten beide teams nog maar éénmaal te scoren. Dit feit bewijst wel dat de wedstrijd tot op een bedenkelijk niveau gezakt was. De eindstand van de wedstrijd was 52-42. Topscoorsters: Mar greet van Putten 12-14; Sylvie Cordemans 8-6. De heren van Juventus speelden tegen Lakers uit Rotterdam. Traditiegetrouw zijn de wed strijden tegen Lakers erg hard. De slechte scheidsrechters hiel pen daar ook nog aan mee. In het begin gingen de partijen gebjk op Lakers scoorde voor al uit fast-breaks, terwijl Juven tus door goed samenspel de punten wist te maken. Toen Juventus de break van Lakers wist op te vangen, verkregen de Schiedammers een kleine voor sprong. Ook de zonepress van Juventus lukte goed en na vijf tien minuten spelen was de stand dan ook 20-12 voor de Schiedamse heren. Hoewel Rob Mark al vier per soonlijke fouten had behaald en dus noodgedwongen gewis seld werd, 'was Juventus heer en meester in de rebound. In de laatste minuten dreigde de wedstrijd even uit de hand te lopen toen de scheidsrechters enkele zware overtredingen over het hoofd zagen. Het gmg echter nog nel goed en met de rust was de stand 27-16 voor Juventus. CONCENTRATIE Na de rust ging Juventus rustig door. Lakers verdedigde erg slecht waardoor legio kansen werden weggegeven aan Ju ventus. Binnen de kortste ke ren stond Juventus dan ook met 20 punten voor. De concen tratie verslapte toen iets en Lakers kon terugkomen. Na een kwartier was de stand nog maar 45-33 voor de Schiedam mers. Nog even sloeg de vlam in de pan aan het eind van de wedstrijd. Hoewel Jan Kustner en Rob Mark vijf persoonlijke fouten hadden en dus automatisch met meer mee mochten spelen, stond Juventus Lakers geen punt meer toe. De Rotterdam mers werden nog even knap van het veld gespeeld, Het einde van de wedstrijd kwam met de stand 53-33- Topscorer Wim Cordemans 7-9. Moment uit de wedstrijd Volley—Passage. De Vlaardingse dames (links) wonnen overtuigend. Vlaardingen Volley'68 is er in geslaagd de semi derby te gen het Schie damse Passa- ge/VCJ in een duidelijke 3—0 zege om te zet ten. Ook het duel tussen Volley 2 en Passage/VCJ bij de heren eindigde in een Vlaardingse overwinning, terwijl Volley 1 bij Schippers/- Berkel een 3—1 nederlaag moest incasse ren. Het damesteam van Volley'68, al sinfls enkele sei zoenen een van de betere promo- tieklassers, be wees tegen Pas sage/VCJ vooral qua teamver- oand een stuk verder te zijn. De Schiedamse dames kampen nog steeds met een terugslag die ontstond na degradatie uit de derde divisie. Toch was Passage- coach Peter van de Gugten ruet onte vreden. „Volley be hoort tot de betere teams, dat wisten we tenslotte, maar opnieuw consta teerde ik een voor uitgang. Aanval lend begint het nu te komen, alleen verdedigend is het spel nog steeds te statisch". Volley, met opnieuw Clarie van de Tuyn in een hoofdrol, buitte dit voortref felijk uil De Vlaar dingse ploeg be schikt wél over die combinatie van aanval en verdedi ging, mei als resul taat dat vooral de langduriger spelsi tuaties m Vlaar- ctings voordeel uit vielen Toch werd de semi- derby, met opval lend veel publiek, een attractief duel waarin Volley hoe genaamd met m moeilijkheden kwam: 15—9, 15—5 en 158. Nederlaag Het eerste herenteam van Volïey'68 maakte tegen het Berkelse Schipper s/B de fout om wat al te nadrukkelijk door het midden aan te val lea Schippers, met ex- eredivisiespeler Hans van Maaren als de grote orga nisator, stelde hier de blokverdedi- ging op in. Met als gevolg dat Volley's hoof daan- vaders Leo van Marwijk en Peter van de Weyden voor een belangrijk deel werden uitge schakeld Onregel matig spelverdeler! wa& er de oorzaak van dat de Vlaar dingse aanval met optimaal werd be nut en Schippers via 15-11 en 15-5 een simpele 2—0 voorsprong kon ne men. Volley kwam in de derde set nog te rug, 6—15, maar ontdekte dat ook de Berkelse veld- verdedigmg voor tref fel tk in elkaar zat, want in de laatste set nam Schippers weer het initiatief om ten slotte via 15—12 met 3—1 te wiruien Onverklaarbaar Het herenteam van Het Vlaardingse blok stuit goed. Voor Passage/VCJ is er opnieuw geen doorkomen aan. Passage/VCJ werd door Volley'68 2 in recordtijd van het veld gespreid. De Schiedammers, die met de Vlaardln- gers in de eerste klasse de tweede plaats deelden, kwamen er niet aan te pas. Hoewel Volley een voortreffelijke wedstrijd speelde, overheerste na afloop de vraag hoe het kon gebeu ren dat Passa ge-VCJ 2o zwak kon spelen De Schiedammers maakten er dan ook werkelijk mets van en de tot dat moment redelijk succesvolle ploeg zakte weg naar een onverklaarbaar ni veau. Zo matig zelfs, dat de anders toch trefze kere aanvallers als Kees Visser en Pe ter van Norde nu een opeenstapeling van persoonlijke fouten heten zien Toen Passage/VCJ bovendien nog eens opmerkelijk zwak ging stoppen was de strijd be slist en buitte Vo- ley de routine van spelers als Wim Bei en Eduard Oostcr- lee ten volle uit. 15-4, 15-5 en 15-11 Van onze sportredactie Hock van Holland Het zaterdagteam van Hoek van Holland dreigt een beetje uit de kopgroep weg te zakken. Tegen het jeugdige team van CWP werd zaterdag een 0-2 nederlaag geleden. Een terechte nederlaag, dat zeker, want CWP wist met een hoog tempo de Hoekse techniek te beteugelen. Een doelpunt in de eerste en één m de tweede helft beslisten de strijd ten gunste van de bezoekers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5