Arbitrale blunders nadelig voor SSC Harga De Korenbeurs eindelijk Nerveus VDBE op tweede plan Hattrick Hans van der Broek fataal voor panels DHS slooft zich uit voor niets Onmacht viert bij Ursns hoogtij Protest van Aad van Asten helpt niet HATTRICK HANDHAVING NOAD BOWUNG MAASSLUIS „Na achterstand overtuiging snel weg" BESLISSING HIELEN - MAN TO MAN EINDSTOOT Excelsior '20 onderuit iVi.fi/XiV 'D V x V Wim van der Poort Studie... Schiedam De Korenbeurs heelt het niet op een beslissingswedstrijd voor het behoud in de ereklasse tafeltennis aan laten komen. De laatste wedstrijd van dc herstcompetitie tegen HIA-Panels eindigde in een 5—5 stand, hetgeen voor De Korenbeurs voldoende wa-panels zelf mag nu de beslissingswed' strijd aangrijpen om zich te handhaven. De Schie- damse punten werden gescoord door Hans van de Broek (3x) en Hans hingen (2x). Broek behielden hun plaats bij Neerlands achttien bes te1 tafel tennissers door het ene nog be nodigde puntje om een beslis singswedstrijd te ontlopen bin nen te halen. In een geladen en volle Apel- doornse gymzaal was het voor De Korenbeurs Hans Lingen die de score tegen Reinier Jens opende: 0—1. Het toch al roeri ge publiek maakte de meest onsympathieke en zelfs grove opmerkingen aan het adres van de Schiedammers, die zich ech ter niet in hun spel Heten beïn vloeden. Wel kwam HIA-Panels gelijk door winst van UIti Kraus op Peter van de Broek in drie games (1—1), maar Hans van de Broek had niet veel moeite met Claus Zolta getuige de 17—21 en 15—21 (1-2). De stand verliep nagenoeg gelijk aan de destijds door de Koren beurs met 5-4 gewonnen thuis wedstrijd. Toen werd echter het Voor het reeds naar de hoofd klasse gepromoveerde NO AD stond er in de thuiswedstrijd tegen Avantie niets meer op het spel Of het zou bet handha ven van het ai twee jaar vast staande ongeslagen thnisrecord moeten zijn. Waarin Dick de Vaal c.s. slaagden, want de punten werden eerlijk ver deeld: 5—5. Ook Bowling Maas sluis kwam een remise over een. De uitwedstrijd tegen Ra pidity eindigde in 5—5, maar de rol van BM TOG om de ereplaats in de overgangsklas se was al uitgespeeld. Radio Molenaar verloor met ft—4 van kampioen Steeds Hoger/TSB 2. Ook deze wedstrijd was niet meer van belang voor wijzigin gen op de ranglijst. De Korenbeurs stelde ach in Apeldoorn ten koste van HIA- panels zeker van prolongatie van het ereklasserschap. Hans Lingen, Hans en Peter van de dubbel gewonnen, waar Hans Lingen en Hans van de Broek nu niet in slaagden. Het werd overigens wel de meest specta culaire partij van de wedstrijd. In twee games wonnen de Apel- doomers, maar de eerste game gaven de Schiedammers zich pas bij de ongekende 25—27 stand gewonnen. Met die stand was het verloop nog altijd ten gunste van De Korenbeurs, dat immers aan 5—5 voldoende had. De opmer kingen van het publiek ten spijt, ging De Korenbeurs toch opgewekt de rust in, want Hans Lingen legde Kraus met 11—21 en 16—21 volledig zijn wil op (2-3). Hans van de Broek verloor welis waar zijn eerste game tegen Jens, maar de twee overige zet te hij in winst om: 2-4. De Korenbeurs was nog slechts één punt van het beoogde doel af, dat echter door Peter van de Broek nog niet behaald kon worden. Zolta toonde zich in drie games de sterkste (3—4). Hans van de Broek, getuige zijn hattrick goed op dreef, deed de laatste hoop bij het Apel- dooms publiek verloren gaan. In drie games rekende hij met Kraus af, waarna hij zich door zijn gelukkige makkers mocht laten feliciteren: 2—5. Het al onsympathieke publiek toc^r zich vervolgens nog onsportief ook. Want nu er voor HIA-Pa nels geen sukscs meer mogelijk was, stroomde de zaal nage noeg leeg. De laatste twee par tijen waren niet meer van be lang. Het was dan ook niet zo verwonderlijk dat Hans Lingen nog verloor van Zolta (21—13 en 2331) en Peter van de Broek in twee games Jens de eer gunde om zijn ploeg ten minste niet te laten verliezen: 5-5. de Korenbeurs bleef gehand haafd. NOAD was al herfstkampioen, maar leek tegen het bezoekende Avanti toch nog een keer uit te gaan halen. Dick de Vaal, Fred Clarijs en beiden samen in het dubbel, zetten een door Peter van Wijk opgelopen achter stand al snel om in een 3—1 voorsprong. Fred Clarijs kwam toch nog tot 4—1, maar toen haalde Avanti snel op tot 4—4. Middels Dick de Vaal werd het 54. Peter van Wijn verloor ook zijn laatste partij (5—5), maar het al twee jaar vast staande ongeslagen record in moet zich voor die tijd een ge lijkwaardige vervanger hebben aangediend. De Maassluise punten werden gescoord door de broers Capellen. Aanvoerder Nico kwam tot een gave hat trick, Frans Capellen won twee- maal. De dames van NOAD handhaaf den zich in de promotie over- gansklasse, ondanks de in de beurs geleden 2—8 nederlaag op Wibats. Els Clarijs, Jacqueli- RADIO MOLENAAR ne Lansbergen en Erika Dries vertegenwoordigen ook a.s. sei zoen het Waterweggebied weer in de landelijke competitie. De twee punten tegen Wibats wer den door Els Clarijs en Jacque line Lansbergen gescoord. Bowling Maassluis TOG had vori ge week door de 64 nederlaag op AMVJ de promotiekansen al verspeeld. In Beverwijk was er tegen Kapïdity niets meer te winnen of te verliezen. Hetgeen dan ook niet gebeurde, want op 5-5 wérd er afgesloten. Overi gens miste BM TOG opnieuw Wim van der Poort, wiens ver vanger Hans Pols niet tot sco ren kwam. De kans dat Van der Poort zich vanwege die studie voorlopig terug wil trekken, is vrij groot Waardoor de Maas- sluiers het in de voorjéarscom- petitie in de overgangsklasse moeilijk zullen krijgen. Of er Opvallend bij Radio Molenaar Is de laatste weken het sterke spel van Rcné van Dijk. Scoor de hij achtereen al twee hat tricks in de voorgaande wed strijden, tegen Steeds Hoge- r/TSB 2 had hij met twee pun- ten ook weer het grootste aan deel in de score van zijn ploeg. Hetgeen echter niet kon ver hinderen dat In Rijswijk met 6—4 van de afdeUngskampioen werd verloren. Hans Jaap Op- penhebn bleek ook nu met één winstpartij nog niet over een lichte terugval heen. Hielke Brugls won ook éénmaal, en daar het dubbel Van Dijk/Op- penheim verloren ging, werd ook de wedstrijd verloren: 6—4. Door het kostbare gelijke spel van vorige week tegen Twenty One Up waren de Vlaardingers overigens al vei lig, terwijl de thuisclub het kampioenschap al enkele we ken op zak had. Van onze sportredactie Schiedam Het zwoegen van een tiental noeste werkers heeft DHS niet mogen baten. Het hoofdveld stond vanwege een onklaar geraakte drainage nog gedeeltelijk blank, maar de wedstrijd tegen HION moest en zou doorgaan. De Schiedammers toonden vorige week immers een verrassend sterk optreden in Papend recht, terwijl HION door het teleur stellende spel tegen Lens van slag leek. Uit die twee gege vens wilde DHS munt slaan. Vandaar dat er in de vroege mor genuren door een ploeg mede werkers van alles aan werd ge daan om het tweede veld speet- klaar te krijgen. Dat veld lag er wel prima bij, maar de voor geschreven afrastering ontbrak. Met palen en draad werd dat voor elkaar gebracht, zodat de wedstrijd normaal doorgang kon vinden. Was die opzet geslaagd, de uitvoe ring liet echter te wensen over. DHS bleek niet het spel van vorige week te kunnen herha len, terwijl HION zich over het dieptepunt, zoals trainer Freek van der Lee dat noemde, had heengezet HION startte wat sterker, had ook meer greep op het midden veld, maar de beste kansen wa ren voor rust toch voor DHS. Gerrit Schrey kon echter net niet bij een voorzet van Piet Roozen, maar de DHS-spits leek het in de twintigste minuut zelf te gaan maken. Jan Kersse- meïjer, uitblinker in de Schie- damse defensie, was opgeko men en schoof op tijd naar Piet Roozen. Diens vlammende schot beukte echter de paai. Pech voor DHS, dat echter aan bleef dringen, Pech hadden de Schiedammers ook dat scheids rechter Buitendijk tot tweemaal toe een Rotterdamse handsbal niet zag, alhoewel het probleem van een strafschop nemen nu achterwege bleef. HION creëerde zich ook wel kan sen, maar Jos Sparla hoefde niet al te vaak op te treden. Sjaak Lemen zette op tijd een schoen voor de langs Jan Kerk hof gesnelde Wim Tijl, terwijl Jan Kerssemeïjer een voorzetje van Tjjl achter zijn al gepas seerde doelman rustig weg werkte. Piet Roozen kreeg na 35 minuten nog een unieke kans om de score te openen, maar wachtte iets te lang met schieten, zodat HION nog kon herstellen. Nauwelijks vijf minuten waren er verstreken in de tweede helft. HION kwam overigens niet zon der geluk aan die treffers. Rus tig uitverdedigend kreeg scheidsrechter Buitendijk ech ter een DHS-pass op de hielen, j Waardoor er onverwachts een levensgroot gat ontstond, waarin de snelle Wim Tijl mo gelijkheden zag. Tussen de be nen van doelman Jos Sparla door schoot hij raak, tot ont steltenis van DHS èn scheids rechter Buitendijk: 0—1 Het geen de leidsman na afloop ook vlot bekende. „Ik kon er ook niets aan doen dat die bal op m'n hielen kwam. Op dat mo ment had ik liever een been gebroken". DHS nam het de arbiter na dat doelpunt niet kwalijk, maar was toch aangeslagen. Dat bleek nog in dezelfde minuut, toen HION opnieuw scoorde. Na een korte corner kreeg Jos Sparla een harde inzet niet di rect onder controle, hetgeen Leo Hey in staat stelde om de beslissing te plaatsen: 0—2. DHS was geslagen, al speelde het wel dapper verder. Trainer Van Huiiksïoot wisselde Frans Vos in voor Esref Gabuk en Karei Doesburg voor Henny Pieroen, maar het haalde niets meer uit. Van Huuksloot: „Je kan moeilijk de scheidsrechter de schuld ge ven. We hadden zelf de kansen moeten benutten. Na die achter stand was de overtuiging echter weg". De Eagles gaan scoren. Van onze sportredactie Schiedam Genen het veld- overwicht dat Ursus zich in de thuiswedstrijd tegen Gelukvö- gels verwierf, hadden de Schie dammers deze ontmoeting moeten winnen. Het werd ech ter een nederlaag van 1—6. Als een ploeg zoals Ursns gisteren zoveel kansen schept en er niet in een doelpunt kan om zetten, mag men dan nog wel over pech praten. Het was ongeloo flijk dat Ursus gisteren zelfs niet tot de gelijkmaker kon komen. De eerste helft ging al zeer attrac tief van start. Een kopbal van Nieuwstraten die met veel moeite door de doelman kon worden gestopt en aan de ande re kant een goed schot dat door de lat werd gekeerd. Aanvanke lijk had Ursus nogal moeite met het frisse snelle spel van de bezoekers, waaruit in de tiende minuut het enige doel punt van de wedstrijd kwam. Het was een voorzet van rechts waaruit De Bruin de ba) via de binnenkant van de paal on houdbaar voor Kuiters inkopte: 0—1, Na dit doelpunt nam Ursus wel het initiatief over. Het kwam 2elfs nog tot een doelpunt van Nieuwstraten, maar de scheids rechter kon het niet toekennen. Het kostte Ursus zeker de ge lijkmaker en dus een winst punt Daarna kon nog een vrije trap van Schinkel met moeite worden gestopt, schopte Scheepbouwer net naast en kon een ver schot van Verschoor door een verdediger van de doellijn worden gehaald. Pressievoetbal dus van Ursus. Dat zette zich na de rust voort Gelukvogels kwam niet meer aan de bal. Dikwijls was Ursus met tien man in de aanval en er kwamen tal van kansen. Het ging allemaal te gehaast Ver- wey, Scheepbouwer, Schinkel, kregen keer op keer kans om tot de toch zo verdiende gelijk maker te komen. Het was voor de talloze aanvallers van Ursus om er moedeloos van te wor den. Droomkansen waren er en wel licht hebben jongens als Ver- wey en Scheepbouwer er afge lopen nacht nog wel nachtmer ries van gehad. Wat de Ursia- nert ook probeerden, zij bleken niet bij machte om een bres te slaan in de vijandelijke defen sie en zo moest het dan ook genoegen nemen met twee ver- Uespunten. Wel wat teleurstel lend en misschien ook wel frus-i terend na zulk een vertoon van' overmacht Van onze sportredactie Maassluis Voor een volle Olympiahal (350 toeschouwers) is Stomerij Van den Bosch Eagles er tegen Binnenland niet in geslaagd alleen aan de leiding te komen. Binnenland vertrok met een kleine 65—74 overwinning, de Eagles daarmee voorlopig naar de tweede plaats wijzend. In feite legde Binnenland al in de eerste vijf minuten de basis voor de overwinning. De gasten hadden toen het best hun zenu wen in bedwang, hetgeen een 4—11 stand opleverde. Coach Rien van Houdt wisselde toen de tegenvallende Ed Schmidt in voor Jelle Homans, die de ploeg niet alleen aanvallend sterker maakte, maar ook meer ver trouwen gaf. De achterstand bleef daardoor gehandhaafd,, want van inlopen was voorlopig* nog geen sprake. Daarvoor had Binnenland een te goed schot in huis. Tot groot enthousiasme van het publiek liep VDBE te gen de rust toch wat in. In de 18e minuut was het verschil nog maar twee punten (20—22), maar enkele fast-breaks van Binnenland maakten het ver schil met de rust weer groter: 23-28. De Eagles verrasten Binnenland na de hervatting met een man- to-man verdediging. Binnen land had zich echter sneller aangepast dan de Eagles zelf en liep verder uit Vooral door goed rebound-werk van Henk van der Vaart en de regelmatig scorende Roel Pieper kwam de thuisclub echter weer terug. De marge van rond de acht punten bleef echter steeds ge handhaafd, want het harde werken van de Eagles ten spijt, bleek Binnenland over een fe nomenaal afstandsschot te be schikken. Het publiek was intussen stil ge worden, want met het naderen de eindsignaal in zicht, geloofde niemand er meer in. In de voor laatste minuut echter scheen het dan toch nog te gaan gebeu ren. Ed Schmidt en de voor het eerst na een lange blessure weer meespelende Maurits Ver hagen scoorden zeven punten op rij. Door die eindstoot waren de Eagles Binnenland tot op twee punten genaderd. Binnen land iet zich echter in de laat ste seconden niet meer verras sen en stelde door zelf nog tweemaal te scoren de zege vei lig; 69—74. Topscorers bij de Eagles waren Jelle Homans met 14 en Roel Pieper met 13 pun ten. Van onze sportredactie Vlaardingen Excelsior >20 had bij het middelmatige Delft te veel kansen nodig om te scoren. Zelfs liepen de Delftena- ren na rust door Peter de Vrede uit naar een 1-0 voorsprong, die zij niet meer uit handen gaven. Wat de Schiedammers ook probeerden, de doelman van Delft hield Excelsior *20 op afstand. I Van onze sportredactie Rotterdam Ruim driedui zend toeschouwers waren in sportpaleis Ahoy verza meld om de finale van het kampioenschap van Neder land koppelkoers te zien en tevens weer de aan de start zijnde renners uit het Wa terweggebied te volgen. Bij de 12- en 13-jarigen had Teun van Vliet (Barrho- poort) veel tegenstand te overwinnen en dit gelukte hem maar ten dele, daar Niko Oord (Soest) de Vlaar- dinger duidelijk naar de tweede plaats verwees. Dick Krouwel (Harga) werd knap vijfde in de eindstand. Ook Eddie Wjttekoek (Coureur) moest het hoofd buigen voor een steeds sterker wordende Niko Wegkamp (DTS) en moest ook Volendammer Cees Tol nog voor laten gaan. Bij de nieuwelingen was Aad van Asten CHarga) na zijn qycle- eross avontuur weer terugge keerd op de piste en begon gelijk met het winnen van de rit over twintig ronden, rnet Ronnie Meeldijk op een goede tweede plaats. Terwijl Johnnie Meyer en Karei Dupon opgeslo ten zaten en zich niet naar vo ren konden werken. In de klassementswedstrijd, even eens over twintig ronden met vijf klassementen, een derde plaats voor Ronnie Meeldijk, 6e Karei Dupon en 8e-Aad van Asten. Ook nu kon Meyer niet naar voren komen. De derde wedstrijd in dit omnium over onbekende afstand werd voor alles en iedereen een duidelijke overwinning voor Aad van As ten. Maar de aankomstrechter - besliste echter dat Dupon de2e rit wan en zelfs een officieel protest mocht niet baten. Eindstand omnium nieuwelin* gen: 1. Hans van Rossum (Spar ta), 2. Ron Meeldijk (Barrho- poort), 3. Aad van Asten (Har ga), 4. Karei Dupon (Barrho- poort), 5. Peter Dekkers (Het Zuiden). Klaas Koetje (Schie dam) vrijdagavond gevallen, kon niet aan de start verschij nen waardoor ploegmaat Peter van Wijk (Schiedam) nu in de baan kwam, samen met Ben - Liebrechts uit Vlijmen. Aan vankelijk ging het goed met dit koppel, maar in het laatste kwartier moesten zij toch gas terug nemen en finishten met een achterstand van vijf ronden op de negende plaats. bracht toch de stand op 7—7. De bal kwam weer in de Harga- aanval bij Cock v.d. Poel, die de bal ving en hem weer wilde doorspelen. De scheidsrechter floot af voor tijdrekken. Dit gebeurde tot drie maal toe en uit één van deze vrije ballen scoorde Pemix 8—7. Nog was het niet mooi genoeg voor de scheidsrechter. Cock v.d Poel nam een doorloper en werd van achteren zwaar ver dedigd, maai toch kreeg hij de bal door de korf. Grote vreugde bij Harga, maar de heer van Nierop dacht hier anders over en gaf tot onsteltenis van al wat Harga was, een vrije bal aan Pemix en floot hierna gelijk voor het einde. Zelfs de spelers van Pemix konden hun ogen niet geloven maar zij namen natuurlijk de beide punten in dank aan. Harga begon met invallers voor Gerda Hols en Bert Karstel, de laatste viel toch nog in. Zij werden vervangen door Gerdie van Duyl en Karei v.d. Linden. Pernix nam de leiding maar Ka- rel v.d. Linden, Gerdie van Duyl en Cock v.d. Poel, gaven SSC Harga een 1—3 voor- q Piet Roozen (r) geen succes met zijn spetter tegen paal. toen DHS besefte dat alle moeï- te om het terrein in orde te 1 ramer V au maken tevergeefs was geweest Althans om dit HION te klop- fTimlrcInnt* pen*want an<l€rzijds is een ach- li UUK51UUL terstand in wedstrijden ook niet bevorderlijk voor de ranglijst. Van onze sportredactie SCHIEDAM SSC Harga heeft de microkorfbalwedstrijd te gen Femix door scheidsrech terlijke dwalingen verloren. Het werd 6—7 in het voordeel van Pemix. Scheidsrechter Tan Nierop had tot zeven minuten voor het einde van de wedstrijd de meest vreemde beslissingen ge nomen, maar dat gebeurde aan beide kanten. Toen kwam Pemix op een 7—6 voorsprong en hierna waren al le beslissingen tegen Harga. Een ver schot van Bert Karstel t sprong. Via 2—3 kwam Harga op 2—4 doordat Karei v.d. Lin den een strafworp goed benut te; Pemix kwam vlak voor rust toch nog op gelijke hoogte. Na de pauze was het weer Karei v.d. Linden (hij scoorde in taal 4 doelpunten) die Harga een voorsprong gaf: 4—5. Per nix boog deze achterstand om in een 7—5 voorsprong. Karei v.d. Linden bracht de stand weer terug tot 7—6 en hierna volgden de reeds bovengenoem de blunders van de scheids rechter.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6