Vlaardingen geeft half miljoen aan de sport Schiedam houdt DOS van promotie af M Aad v*d* Merwe Vlaardimgs judokampioen CLUBS PROFITEREN VAN EXTRAATJE UIT RIJKSPOT Korfbal in de afdeling Initiatief van KAI leidt tot hernieuwde kennismaking Maassiuise Sportraad vergadert DINSDAG 2 DECEMBER 1975 4 Vlaardingen De Vlaar dingse gemeenteraad behandelt morgen avond een subsidie aanvraag voor de sport van een kleine hall miljoen- Op zichzelf (gezien het intensieve sportbeleid in Vlaar dingen) niets bijzon ders, ware het niet dat 185 mille daarvan uit de rijkspot komt, waar door de korfbalvereni ging Vlaardingen en de handbalvereniging WIK, sneller dan past in het schema van nieuw te bouwen clu- baccommodaties, kun nen worden geholpen- In het kader van sti mulering van de werk gelegenheid ontving Vlaardingen een extra uitkering van 362 mille en daarvan claimde de sport onder goedkeu ring van b. en w. de helft. door Bas van den Berg De kans is daardoor groot dat andere plan nen ten aanzien van nieuw te bouwen club huizen sneller gereali seerd zullen gaan wor den. Met name geldt dat voor de atletiekver eniging Fortuna aan de Zuidbuurtseweg, alsme de de korfbalvereniging Spirit en mogelijk de voetbalvereniging For tuna. Normaal gespro ken zouden genoemde clubs passen in het in vesteringsprogramma voor z.g. stenen gebou wen van *76 tot '79. Het sportbeleid voor die ja ren is er op gericht de houten gebouwen te doen vervangen door stenen. Wat de korfbalvereniging Vlaardingen betreft gaat het om een subsidie van 64.600 gulden voor de bouw van een kantine (op het complex aan de Wil lem de Zwijgerlaan) van 13.89x8.89 meter. Het ge bouw. moet de vereniging in staat stellen om de noodzakelijke nevenacti viteiten voor rijn jeugd en senioren beter te kunnen ontplooien. Bovendien zal de vereniging daardoor in staat worden gesteld om een zekere wijkfunctie te vervullen, waarbij kan worden gedacht aan het organiseren van spelmid- dagen voor de jeugd, schoolsportdagen enz. De totale bouw en inrichting van het nieuwe gebouw wordt geschat op 105 mille. De zelf werkzaamheid van Vlaardin gen, inclusief acties, zal vanaf 64 mille het resterende bedrag op tafel moeten leggen. VERBOUWING Het tweede versnelde voorstel is een verbouwing en uitbrei ding van de was- en kleedac- commodatie van de handbal vereniging WIK aan de Hugo de Vriesstraat. Met een rijks bedrag van 120 mille, aange vuld door WIK met 6 mille, kan een uitstekende handba- laccommodatie ontstaan, in clusief de tivee verharde vel den die zo goed als klaar zijn. Een met veel gejuich begroet voorstel is de aanleg van een half verhard trainingsveld in park 't Nieuwelant De voet balverenigingen Dé Holland- ia an, RKWIK en Satelliet, al smede de handbalvereniging De Hollandiaan, worden al ja- ren „gekweld" door het met name in de winter vrijwel on bespeelbare gezamenlijke trainingsveld. Het dagelijks bestuur van de VRSR heeft het advies van de sectie voet bal overgenomen daar verbe tering in te brengen, hetgeen thans neerkomt op de aanleg van een verharde toplaag op het trainingsveld in park 't Nieuwelant. De kosten voor die verharding van 90 bij 60 zijn 140 mille. Het project stond al enige jaren op het investeringsprogramma van de gemeente Vlaardingen. Men verwacht voor de aan vang van het nieuwe voetbal seizoen het trainingsveld klaar te hebben. ORANJE NASSAU De uitbreiding van het clubge bouw Oranje Nassau aan de Claudius Civïliuslaan is pure noodzaak omdat het houten gebouw, dat uit 1962 dateert, in een bijzonder slechte staat verkeert. In het afgelopen seizoen heeft flat geleid tot vele klachten van bezoekende verenigingen. Naast de onvol doende kwaliteit van dat ge bouw geeft ook de geringe oppervlakte van zowel kanti ne als was- en kleedruimten te denken. Zeker nu de jeug dafdeling van die korfbalclub een grote groei doormaakt. Het krediet voor uitbreiding van was- en kleedgelegenheid plus een verbeterde bestuurs kamer is ruim 16 mille. Ook profiteert Oranje Nassau van de opknapbeurt van de z.g. houten gebouwen, waarmee een bedrag van 4350 gulden is gemoeid. Een krediet voor uitbreiding van de accommodatie van de wielerclub De Coureur (20 mille) moet ten dienste staan voor een beter clubleven. Het bestaande gebouwtje aan de George Stephensonweg in de Vergulde Hand Polder zal worden bestemd als was- en kleedgelegenheid en de nieuwbouw als verenigings- ruimte. Het aan te bouwen deel krijgt een lengte van 12 De jeugd bij Oranje Nas sau, in beeld de 200ste, moet worden opgevangen. meter en een breedte van 6 meter. REPARATIES Met de «paraties aan de z.g. houten clubgebouwen is een bedrag gemoeid van 132.655 gulden. Al geruime tijd ver keert een aantal van die ge bouwtjes, voor het merendeel geplaatst op sportterreinen in de "Westwijk en deels 9 en 13 jaar oud in een zeer matige tot zeer slechte staat. Op verzoek van het dagelijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie heeft gemeentewerken al die gebouwen onderzocht, waar uit reparaties tevoorschijn zijn gekomen. Het dagelijks bestuur van de VRSR streeft op den duur naar vervanging van die hou ten gebouwtjes door stenen of andere duurzame gebouwen. Nadat de reparaties aan de hou ten gebouwtjes zijn uitge voerd streeft het dagelijks be stuur er naar om een z-g. prio riteitenlijst op te stellen waar bij geleidelijk kan worden overgestapt naar stenen ge bouwen. BORSTWERING De meest in het oog lopende onderhoudspost is die voor het clubgebouw van de voet- balvereniging DVO'32. Dit clubgebouw dateert van 1968 en moet worden opgeknapt met een krediet van 51 mille. Daarmee is rekening gehou den met een volledige repara tie van het dak, alsmede het optrekken van een stenen borstwering (i.p.v, houten). De volgende clubgebouwen wor den gerepareerd: korfbalver eniging Spirit aan de Geert Grootelaan 5660 gulden; club gebouw Oranje Nassau aan- de Claudius Civiluslaan 4350 gulden; hockeyclub Pollux aan de Claudius Civiluslaan 19.810 gulden; voetbalvereni ging Fortuna aan de Van Viandenstraat 23,000 gulden; voetbalvereniging Vlaardin gen aan de Marathonweg 24.600 gulden; korfbalvereni ging Vlaardingen aan de Wil lem de Zwijgerlaan 4600 gul den; voetbalvereniging DVO'32 aan de Marathonweg 50.675 gulden. QDe Hollandiaan hield een echte ledenwerfactie en daarom schreef de handbal clnb in één keer een nieuw elftal (aspiranten) in fiüni- tas is In het bezit van een stencilmachine, waarbij de Vlaardingse Politie rijn me dewerking verleende O Overigens riet de sportre dactie van deze krant graag het clubblad tegemoet ©A- dres: Brede Havenstraat 6, Vierdingen ©Ook van de W Hoek van Holland rien wij nog steeds niet ©Even als van CKC Maassluis ©Bij RKWIK werden twee leden gehuldigd in verband met hun 25-jarig lidmaat schap, te weten Herman Hoekstra en Wim West dijk ©Bij VFC wordt weer drif tig geklaverjast om kerst bout ©Het zesde zaalvoet bal toernooi van DVÖ *32 - onder de naam van officieus kampioenschap van Vlaar dingen - gaat 17 januari '76 van start ©Plus 24en 31 ja nuari ©De voetbalvereni ging Vlaardingen heeft de organisatie voor het toer nooi om de Vlaeringh Bo- caal al rond ©Datum is tweede Paasdag (19 april) en deelname komt van SV '35, Jodan Boys, Groote Lindt en winnaar SV Hoog vliet ©CION wacht op ideeën van de leden voor de viering van het 25-jarig be staan ©Sunlight laat op zijn feestavond - 24 januari - zelfs Ben Cramer opdraven ©Op de vergadering van de VRSR op maandag 15 de cember komt een voorste] tot verhoging van de tarie ven aan de orde ©De water sportverenigingen Vlaardin gen en De Kulk worden na beëindiging van de huur- overkomst niet op straat ge zet ©De oplossingen van wethouder Goudriaan wor den nu driftig bestudeerd ©De verharde velden van WIK-handbal rijn zo goed als klaar ©Het Maassinise sportburean gaat een schoolsportagenda opmaken ©Van toernooien die om een eigen budget vragen Schiedam Na de nederlaag tegen koploper RDG-2 was het eerste tiental van damclub Schiedam uitge schakeld voor de promotie. Ondanks dat waren de spelers bereid zich in de laatste ronde volledig te geven, teneinde DOS uit Delit van het kampioen schap af te houden. Uiteindelijk slaagden ze erin DOS met 11-9 de eerste nederlaag toe te brengen, waardoor RDG-2 kampioen werd, DOS de tweede plaats bezette en Schiedam eervol als derde eindig de. Van onze sportredactie Vlaardingen Eindelijk was er weer een officieel Vlaardings judokampioensehap. Judoclub KAI (Ja pans voor Shell) van de Rotterdamse Ontspannings vereniging Shell trok het initiatief naar zich toe om de draad voor dit evenement weer op te pakken. Het was immers vier jaar geleden dat zo'n kam pioenschap was gehouden. En toen was sportschool Westwijk (toen nog de enige particuliere vereniging) nog de organisator. Sindsdien zijn er meer judoscho len bij gekomen: Tino Hoogendijk, Jan van der Schee en daarmee bleef het organiseren achter. Bijzonder in trek was het hernieuwde initiatief van „KAI". Niet alleen het toernooi in de uitsteken de accommodatie van het Shell.sportpark „De Vijfsluizen", sprak de ju doka's aan, vooral het facet om in breder ver band wedstrijden te - draaien. Rob Hein (sportschool West- wijk) en Tino Hoogendijk (sportschool Tino Hoogen dijk) spraken zich verheugd uit over de hernieuwde kennismaking. „Om het le vendig te houden In de ju- dosport moeten meer van. zulk soort evenementen volgen. Dat boeit de judo ka's, vooral de jeugd. Zij leren niet alleen, maar kun nen zich ergens op instel- f Jen", aldus hun toelichting. _kfeer activiteiten zullen dan ook in Rijnmond verband (overkoe- pelende vereniging waarin o.a. de Vlaardingse verenigingen zijn opgenomen) gezocht wor- Na een rustige partij kwam Louis Vrijland al snel re mise overeen. Wim Vrij land tokte fraai een foutzet dit en combineerde toen naar dam, 3-1. Beiden ble ven hierdoor ongeslagen. Ook Piet Bastiaanse had nog niet verloren, maar raakte deze fraaie status nog bijna kwijt, door een simpele damnet over het hoofd te zien. De resteren de stand bevatte gelukkig nog een afwikkeling, die re mise opleverde. Invaller Ger Tegelaar kweet zich goed van rijn taak door pro bleemloos naar remise te schui- ven. Een telkens weer ruilende RESERVES tegenstander gaf Leo Mous par tij en ook hier was de uitslag Met het kleinst mogelijke ver- remise. Na een bomzet moest schil heeft het tweede team ook Joop van der Schalk in remise berusten, 7-5. DOS kwam weer op gelijke hoogte, toen Johan Onink na een sensa tionele partij opgaf, terwijl hij tje versloeg. De partijen van Peter Bakker en Dick van Schrik hield men toen maar op remises, zodat de punten met 11-9 in eigen huis bleven en Schiedam aan haar sportieve plicht had voldaan. Uitslag: SCHIEDAM-DOS 11-9. Wim Vrijland-A. Smees 2-0, Ti- ny Mous-V. da Waal 2-0, Ret Bastiaanse-W. Heeringa 1-1, Jo han Onink-F. van Dijk 0-2, Leo Mous-L. Dijkshoorn 1-1, Louis Vrijland-A. v, Leeuwen 1-1, Dick van Schaik-J. Thyssen 1-!, Peter Bakker-J. Roozenburg 1-1, Ger Tegelaar-A. Sinkels 1-i, Joop van der Schalk-P. v. Sme ten 1-1. van de Schiedamse damvereni ging andermaal een nederlaag moeten incasseren, ditmaal te gen KDV uit Krimpen aan den Ussel. MtdCr EeW°n" E™ «nvouase combinatie derf nen stond. Schiedam sloeg evenwel onmid dellijk terug door Tiny Mous, die zijn in tijdnood verkerende tegenstander met een simpele damzet en een leuk eindspelle den. Geweldig zoals de inzet van vooral de jeugd is geweest om zich voor te beraden op deze wedstrijden". Het ideale is dat het kort na de clubkam pioenschappen was en de vorm en de élan aanwezig waren", stelden beide sportschoolhou ders nog. Het tweede grote evenement in het dertienjarig bestaan van ju doclub „KAI" verliep uitste kend. Niet minder dan 227 in schrijvers (150 in de jeugdklas- se van 7 t/m 14 jaar (2 catego rieën), 32 adspiranten in de leeftijd van 15 t/m 17 jaar en 35 senioren, waaronder de 18- jarigen, begonnen na de ope ning, zaterdagmiddag om één uur van voorzitter Henk van der Giessen, aan de wedstrij den. STIMULANS Secretaris Ed Mesker van het organiserende „KAI" over het toernooi; „Het is juist belang rijk om de judoka's onder de zwarte band een stimulans te geven om ergens naar toe te werken, dan geven deze wed- Op acht matten werd er in sporthal Vijfsluizen ge werkt. Een massa-evene ment dus. strijden een goede bijdrage". Grote animator bij „KAI" was trainer Max Pranger. Het wa ren vooral de zogenaamde re creatie judoka's die deelnamen en gezien het verloop in de jadosport (Rob Hein en Tino Hoogendijk zien toch grotere interesse) rit de stimulans in het houden van wedstrijden in wijder verband. Rob Hein en Tino Hoogendijk waren het er over eerts dat het begeleiden van de ouders in leeftijdsklasse van 7 t/m 14 jaar erg belangrijk is. Juist door de aanwezigheid van de vele ou ders wordt de toekomst met vertrouwen tegemoet gezien. Zo ook/ het niveau waarop de jeugd het judo uitvoert. UITSLAGEN Aan het kampioenschap deden sportschool Westwijk, sport school Tino Hoogendijk, LOM school Kohnstamm en judoclub KAI mee. De uitslagen; jeugd 7 t/m 14 jaar; le categorie-20 kg.: 1. D„ de Haas (Hoogendijk), 2. A. Stou- tenburg (KAI), 3. R. Bronwas ser (Hoogendijk). le cat. 23 kg.: 1. T. Pauw (Hoogendijk), 2. R Hoevenaars (Hoogendijk), 3. S. de Groot (Hoogendijk). le cat 26 kg.: 1. M. Hoek (Hoogendijk), 2. E. Mastenbroek (KAI), 3. J. Harteveld (Hoogendijk): 2e cat 1. P. Hein (Westwijk), 2. H. Goei (Hoogendijk). le cat 29 kg.: 1. 1. R, de Snaaier (Westwijk), 2. R. Veldkamp (Hoogendijk), 3. E. Hoekstra (Westwijk): 2e cat. 1. P. de Haas (Hoogendijk), 2. R. Sneek (Westwijk), 3. R. Knaap (Westwijk). le cat. 32 kg.: 1. T. Baanvinger (KAI), 2. R. van Heijst (Westwijk), 3. A. van der Bos (Westwijk): 2e cat. 1. L. de Jong (Westwijk), 2. H. Eigenraam (Westwijk), 3. E. Hi- talessi (KAI). le cat 36 kg.: 1. R. van der Tillaard (Westwijk), 2. A. Stolk (Westwijk), 3. E. Ludwig (Hoog endijk); 2e cat. 1. R. Droppert (KAI). 2. B. Dekker (Hoogen dijk), 3. L. Casas (Westwijk). le cat 40 kg.: 1: F. Keereweer (Hoogendijk), 2. B. van Doorn (Westwijk), 3. B. van der Ree (KAI): 2e cat 1. R. Boogaart (Westwijk), 2. C. de Snaaier (Westwijk), 3. R. Quast (West wijk). le cat 45 kg.: 1. W. Berg- werff (Hoogendijk), 2, M. Pot (KAI), 3. H. Diepstraten (West wijk): 2e cat. 1, Y. den Breems (Westwijk), 2. P. Kloek (West* wijk), 3. T. Spek (Westwijk). le eat. 50 kg.: 1. B. Priem (West wijk), 2. R. Zijdenbos (Hoogen dijk), 3, F. Daalmeijer (Hoogen dijk): 2e cat. 1. L. den Breems (Westwijk), 2. P. Assenberg (Westwijk), 3. B. Ploeg (Hoogen dijk). le cat. 55 kg.: 1. H. Mooy (Westwijk), 2. R. v.d. Bos (West. wijk), 3. B. Kuiper (Westwijk): 2e cat. 1. C. Dronkers (West wijk), 2. H. Westerdijk (KAI). 3. D. den Ouden (Westwijk). le cat 60 kg.: I. F. Kranendonk (KAI), 2. C. Brouwer (West wijk): 2e cat 1. R de Pee (West wijk), 2. J. Brobbel (KAI), 3. E. Pyzewamy (Westwijk). 2e cat 65 kg.: 1. A. Valk (Westwijk). 2e cat 85 kg.: 1, P. Hoogendoom (Westwijk), 2. J. Bolderbazon (Westwijk). Adspiranten t/m 58 kg.: 1. P. Harlaar (Hoogendijk), 2. H. Vet (Westwijk), 3. R. Hoog endijk (Westwijk). t/m 65 kg.; 1. B. Assenberg (Westwijk), 2. G. Assenberg (Westwijk), 3. A. van der Giessen (KAI). t/m 75 kg.: 1, R Meulstee (Westwijk), 2. L. van Oosten (Westwijk), 3. W. Kommings (Westwijk). t/m 85 kg.: 1. R. van der Bend (West wijk)^. P. Muller (KAI). Bij de senioren: t/m 63 kg.: 1. A. Hoogendijk (Hoogendijk), 1 J. van Eerdenburg (Hoogendijk), 3. T. Stoutenburg (KAI). t/m 70 kg.: 1. D. Glimmerveen (West wijk), 2. W. de Hoogh (West wijk), 3. R, Baas (Hoogendijk). t/m 80 kg.: 1. C. Aalders (West wijk), 2. C. de Man (Hoogen dijk), 3. A, van der Geest (KAI). t/m 93 kg.: de strijd tussen de tot dan kampioen van Vlaardin gen Aad van der Merwe en Zuid-Hollands kampioen kyu- graden Rob Warmerdam: 1. A. van der Merwe (Westwijk), 2. R Warmerdam (KAI), 3. H. van der Giessen (KAI). Vlaardingen De afdelings- clubs korfbal spelen de competitiewedstrijden voornamelijk op de door de weekse avonden. Vanavond opereren daarom de Water wegclubs op tal van fron ten. Het Vlaardingse Spirit neemt het in de Eoergiehal op tegen Kwiek (22 uur), terwijl Maassluis in de Olympiahal de degens kruist met Weidevogels uit Bleiswijk (20 uur). Oranje Nassau wacht zelfs tot morgen, wanneer het dan SC Olympia op bezoek krijgt in de Margriethal in Schiedam (21.40 uur). Spirit krijgt het met name erg' moeilijk, omdat de Rotterdam mers steunen op een goed inge-j speeld team, waar de Vlaardin gers in hoofdzaak veel inzet tegenover zullen moeten stellen. Kwiek lijkt niettemin de beste papieren te hebben. Weidevogels is voor Maassluis één van de kandidaten voor de titel, want terwijl de Rdjnmon- ders grote zorgen hebben om de training in de zaal, is Weide vogels al volledig geacclimati seerd. Daarom wordt het voor de Maassluizers hard werken om hoogstens tot een gelijkspel te komen. Oranje Nassau ziet niet op tegen het harde Olympia. Maar het moet van Vlaardingse zijde wel een passend antwoord zijn om de Spijkenissers met lege han den naar huis toe te sturen,; Mogelijkheden voor de volle winst zijn er aanwezig. Wim de Rond tot overgave be sluiten, hetgeen door winst van Theo Vrijland weer werd recht getrokken. Ronnie Heusdens werd geslachtofferd door een damcombinatie via damgeven en nadat Floor Pauw de punten had gedeeld moesten ook Bert Utens en. Jan Brem an voor de punten bedanken. Remise van C. Lindeboom bracht de stand op 10-4 voor KDV. Toch had Schiedam nog op 10-10 kunnen komen, wanneer behalve John Sla en Tom Tilman ook Ben Bastiaanse zijn partij gewon nen had. Uitslag: KDV-SCHIEDAM-2 11-9. V.d. Grient-Jan Breman 2-0, Vrolijk-Wim de Rond .2-0, Veer- Floor Pauw 1-1, V.d. Biotn- Theo Vrijland 0-2, Bakker-John Sla 0-2, Burggraaf-Tom Tilman 0-2, Costerus-Ronnie Heusdens 2-0, Breedveld-C. Lindeboom 1-1, V.d. WindtiBert Utens 2-0, Visser-Ben Bastiaanse 1-1. Van onze sportredactie Vlaardingen De Maassiuise Sport- en Recreatieraad verga dert morgenavond in de confe rentiekamer van het gemeente secretarie over tal van uiteenlo pende onderwerpen. Eén ervan gaat over de Westlandmara- thon, waarvoor de organisatie (Ad Bouwens samen met de atletiekvereniging Olympus 70 uit Naaldwijk) subsidie vraagt- Datum van de marathon is za terdag 10 april. Na een verslag van de gezondheidsmarkt komt de schoolsportagenda ter spra ke en een verbetering^ an Uit breiding van het trainingsveld van de voetbalvereniging Excel sior Maassluis. Eveneens komt er een brief van dezelfde club ter sprake over het onderhoud van terreinen en een voorstel tot verbetering van de h""** baan. VDL verzoekt voorts om een garantie. De bijeenkomst begint om 19.30 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4