SCHIEDAMSCHE COURANT 1 Structuurplan komt zeker viei maande:.! later „Ge:-n rekening met bezwaren gehouden" Bestuur O, heeft plannen verbouw af Godub over zandbak Rozenburgerplein Straks hondentoilet? »rh:IrÉ Verlichting! snel weg Goudriaan krijgt alweer zijn zin niet van raad KraakrKlaas Spreiding buitenlanders: Gejoel Inspraak verlengd tot februari AUTÓBED^JF ERTAN Orgelconcert in Maasland ïnl Donderdag 4 december 1975 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 25464-4 pagina's Broersvcsl 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend tenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Ambtenaren van de gemeentelijke plant- «1 soenendienst dubben nog over de aanleg van een gtlfa zandbak op het Rozenburgerplein. Tegen de bak jWp§ hebben buurtbewoners bezwaren geuit Men is bang HBf dat het in plaats als kinderspeelplaats als hondentoi- fBÊj let zal worden gebruikt, Wïw\ enthousiast. Het middenterrein j|lllp gaat er zeer gevarieerd uitzien door de aanleg van heuveltjes, verlagingen, palennjen en hou- ten speelelementen. Er komt te vens een peuterhoekje, een ter- remtje voor balspelen en wat groenvoorzieningen. Khnker- heuveltjes zullen bele'ien dat fietsers op het plein kunnen komen. Voor de zandbak van vijf bij acht meter kunnen we natuurlijk wel een deksel construeren, maar wie plaatst dat 's avonds?" vragen de ambtena ren op het Stadskantoor zich af. „Wie moet de sleutel hebben? Het gaat misschien een of twee keer goed, maar daarna? Eigen lijk zou er een buurt comité voor moeten worden opge richt" Op de informatie-avond die eer der deze week in de school aan de Willem Brouwerstraat werd gehouden en die werd bezocht door een dertigtal buurtbewo ners is ook kritiek gespuid op het tekort aan parkeerplaatsen. Vooral de middenstand viel hier op. Over de andere voorzieningen die komend voorjaar worden aan gelegd, zoals palennjen, klin kerheuvel, klauterelement, zit gelegenheid en een groen strook, zijn de Gorzenaren wel tevreden. Over het nieuwe uiterlijk van het Wilhelminaplein dat een paar maanden eerder intensiever wordt aangepakt is men ook Conflict over auteursrechten Uitzending van -Schiedam-film nu erg dubieus Schiedam De tv-uitzen- ding van een film over Schiedam, op de avond voor Kerst, is plotseling uiterst twijfelachtig ge worden. De- NOS" heeft te kennen gegeven nog maar weinig trek te heb ben in de film, die ge maakt is door de Rotter damse filmproducer Hans de Ridder. Oor zaak hiervan zijn de moeilijkheden, die zoals wij al eerder schreven zijn ont staan over de auteurs rechten op de film van cineast Jan Schaper, die voor de N OS-film zou worden gebruikt. De gemeente Schiedam heeft des tijds de rechten op de film „Schiedam kiest voor het wa ter" van Jan Schaper gekocht. Hans de Ridder heeft bij zijn onderhandelingen met de NOS nooit de gemeente betrokken. Hoewel hij beelden van Jan Schaper voor zijn eigen film gebruikte, is de gemeente nooit door hem (en ook niet door de NOS- benaderd. Wethouder Hans van der Wïlfc van voorlichting eu communi catie: „Tot nu toe heeft nie mand ons om toestemming voor uitzending gevraagd! Maar wij zullen reageren, als de NOS ons dat verzoek doet". Het hoofd van de afdeling re gionale uitzendingen van de NOS-tv, de heer R. C. H. Rens- sen, heeft echter aan de voor lichtingsambtenaar van de ge meente Schiedam, Dolf Busch- kens, meegedeeld, dat de om- roepstichting er nu niet meer over gepeinst om de film nog uit te zenden. Bij navraag bij Van Gewest tot Gewest, die de film op 24 de cember zou uitzenden, bleek weer, dat er best nog een kans is dat Schiedam wel op de beeldbuis komt. „De definitie ve beslissing moet nog worden genomen", antwordde een me dewerkster. Of de gemeente positief zal rea geren, als de NOS om toestem ming voor uitzending vraagt, is met zeker: bij de gemeente vindt men namelijk, dat in de film van Schaper Schiedam veel te veel wordt geromanti seerd. „De film is sterk geda teerd", zegt wethouder Van der Wilk. „Schiedam komt eenzij dig over, vooral de jenever-in dustrie wordt te veel opgehe meld. Nergens in de film kot naar voren, dat de jenever in Schiedam grote armoede en al coholisme tot gevolg had". Toen onze krant VVV-voorzitter A. Soiuieveld hierover inlicht te, was zijn spontane reactie: „Als voorzitter van een instel ling, die moet zorgen voor de Schiedam-promotion, zou ik zeggen: in principe ben ik blij met elke film van Schiedam op tv en is het triest, wanneer die niet door kan gaan. De film van Hans de Ridder ken ik nieL Maar nu ik dit alles weet, ga ik direct Informeren of Schiedam toch nog wat lande lijke aandacht kan krijgen". Schiedam De feestverlichting die het City Centrum aan de gemeente Schiedam heeft aangeboden zal tus sen kerst en oud jaar worden ver wijderd. Dit met het oog op mogelij ke vernielingen van de „oranje knotwil gen". De verlichting zal worden bewaard voor een volgend feestelijk gebeuren. Mieke en Ton Rek hebben de Sint al op bezoek gehad. Gisteravond bracht hij hen reeds de sleutel van de woning die zij maandag aan de Rijnstraat in Schiedam kraak ten. De goed heiIigman vond dat de sociaai-kuitureel werkster en Zelf zegt het jonge echtpaar er het de student te vee! door het ge- volgende over; „Al vijf maanden meentelijk bureau huisvesting van staan we ingeschreven als wo- het kastje naar de muur waren ningzoekendert. Nu wonen we nog gestuurd. bij familie in Oen Haag. Deze verhuizen echter aan het einde van de maand naar een kleiner huis. Dan zouden wij dakloos zijn. Ambtenaren van het Schiedamsej bureau huisvesting zeggen dat zei alles voor ons willen doen en dat het een urgentiegeva! is. Ze doen echter niets. Wij worden gewoon aan het lijntje gehouden. Al vrjf maanden moeten we steeds maar terugbellen". Vlaardingen Het vooront werp voor het Vlaardingse structuurplan laat nog langer op zich wachten dan was voorzien. Het voor de stad zo belangrijke werkstuk komt pas in september of oktober van het volgende jaar in de gemeenteraad. Wethouder Bas Volgende stap is aan het gemeentebestuur Vlaardingen Het bestuur van het Open Jongeren Centrum heeft een kant-en-klaar plan voor de ver bouw van de Ericaschool aan de Zomerstraat. De kosten bedragen 380.000 gulden, exclusief BTW. Dat geld moet de gemeente betalen. Het gemeentebestuur moet nu de volgende stap nemen. Er zijn complete tekeningen en er is een bestek (draaiboek, red.) voor de verbouwing, waarvoor de aannemer 14 weken denkt nodig te hebben. te verwachten. De gemeente zou de kosten op zich moeten nemen voor het tweede halfjaar van '76. In '77 kan dan CRM subsidie verlene. teravond aan het gemeentebe stuur is aangeboden. Ruim 1500 mensen hebben verklaard ach ter het OJC te staan. Dat OJC moet komen in de Ericaschool aan de Zomerstraat. Het be stuur twijfelt of het ooit zover zal komen, omdat van de ge meente nooit zoveel medewerk ing is gekomen. "We worden nu al zo lang aan het lijntje gehou den", aldus Betty van Beem. De prijs van 380 duizend geldt voor zes weken, daarna wordt het maan delijks één procent duur der. "Het is dus zaak dat de gemeente de handel Wethouder Rien Bovenberg en snel afwerkt". Erg opti- burgemeester Wim Kieboom Voorlopig wordt een kantoor- Als het centrum gaat draaien wil het bestuur drie beroeps krachten en een administrateur aantrekken. mistisch zijn de OJC-be- stuurders niet. "Ze krij gen nog één keer de kans", aldus voorzitter Betty van Beem. De OJC'ers denken dat het voor stel binnen twee maanden aan de raad kan worden voorge legd. In het voorjaar kan het centrum dan openen. Er moet dan echter ook nog geld komen voor de exploitatie. Van Van het ministerie van CRM is voor dit en het komende jaar weinig hebben gesproken op het minis terie over het jongeren cen trum. "Maar ze 2ijn er wel heen gegaan zonder plannen", is het verwijt van het OJC-bestuur. "Het is bovendien nogal vreemd dat de gemeente in Den Haag gaat praten zonder daar bij ons in te schakelen, want wij hebben uiteindelijk direct met het open jongeren centrum te maken. In Vlaardingen is behoefte aan een open jongeren centrum. Dat blijkt wel uit het aantal handtekeningen dat gis- Goudriaan twijfelt zelfs of dat haalbaar is. Het zou nog langer kunnen duren. Be oor zaak hiervoor is dat de raad gisteravond bijna unaniem heeft besloten de inspraak- groepen meer tijd te geven. Die groepen hebben daar zelf om gevraagd. De inspraaktermijn wordt met twee maanden ver lengd tot begin februari. In de praktijk betekent dit een vertraging met zeker vier maanden Na het afsluiten van de in spraakperiode komen de discussies over de zoge naamde doelstellingen, daarover komt nog een speciale raadsvergade ring in maart Dan wordt het voorontwerp gedrukt Het is dan in middels eind mei; begin van de vakanties. De raad kan zich dan niet eerder over het vooront werp uitspreken dan in september. Het is zeer tegen de zin van wethou der Bas Goudriaan. ruimte in de school gebruikt Daar werken twee tijdelijke krachten, het zijn Wim Kruy- mel en Pim van Dijk. De laatste is de opvolger van Jaap Schra- vensande, die na twee maanden het werk met meer zag zitten en opstapte. Er is snel een op volger gevonden. Even nog is een andere kandidaat aan de orde geweest Hans Molenkamp zou tijdelijke beroepskracht® Het plan van het OJC kan, voorzien met een nog at worden, het bestuur en de te roncjen technisch advies van gemeentewerken naar CRM, S «Wto heSEl niet accep- Burgemeester Kieboom heelt gisteren het plan ontvangen, teren. samen met 1500 handtekeningen. Vlaardingen Burge meester en wethouders van Vlaardingen hebben geen rekening gehouden met onze bezwaren". Dat is het verwijt dat de stichting Welzijn Vlaar dingen (SWV) uit in een brief aan het college. Het gaat over het raadsvoor stel in flats in Holy al leenstaande buitenland se werknemers te huis vesten. Het voorstel wordt vanavond in de raad behandeld. voor de gastarbeiders moet ko men, Eij pleit voor de aanstel ling van een kontaktpersoon die de flats bezoekt en kijkt of het huurkontrakt wordt nage- 2 leefd. De SWV heeft een aantal voor- j^e pyjjs die de buitenlanders waarden opgesteld waaraan het moeten betalen vindt de stich- experiment moet voldoen. De prig te hoog. Wethouder Rien stichting vindt dat er een goede Bovenberg, de man achter het Wethouder Rien Bovenberg wil voorlichting en begeleiding voorstel voor de spreiding van door het toepassen van de io- gastarbeiders, wil een pension- pnjs van 32,50 gulden. Welzijn wil die prijs vijf gulden lager houden. „Wil het spreidmgsbe- leid lukken, dan zal ten eerste de prijs van een flat niet hoger moeten zijn dan die van een goed pension in de stad", staat in de brief, geerverordenmg pensions in oude stadswijken sluiten. Veel buitenlanders wonen in huizen waar niet wordt voldaan aan do verordening. De buitenlaw. -a die dan zonder onderdak ko men te zitten, komen dan in aanmerking voor een flat in Holy. „De verhuizing zal dan niet meer vrijwillig geschieden, maar onder dwang van het huis uitgezet te worden", aldus de briefschrijvers. Over deze en andere problemen heeft de stichting gesproken met de wethouder. „Er is onvol doende rekening gehouden met onze voorwaarden en bezwa-: ren", concludeert het stichtings bestuur uit het raadsvoorstel. De SWV is absoluut voorstander van de spreiding van gastarbei- ders, met name om de Öostwijk te ontlasten. Zeker bij dit eerste project is het van groot belang, dat alles wordt gedaan om het project te doen slagen, dan pas ontstaat de mogelijkheid het spreidsngsbeleid over de hele stad uit te breiden". Als het experiment mislukt denkt de stichting dat „het moeilijk, zo niet onmogelijk wordt door te gaan met de zo noodzakelijke spreiding van de buitenlanders over de stad". Droppert, ook een partijgenoot, zei daar helemaal iuet in te geloven; „Plannen voor stads vernieuwing kan je ook zonder een structuurplan maken". De motie kwam in stemming. Wet houder Kloots, Van der Velden en Goudriaan stemden, tegen. De FPR-wethouder Rien Bo venberg, die in zijn portefeuille de inspraak heeft zitten stemde voor. Het is niet de eerste keer dat Bas Goudriaan door zijn eigen par tij op de vingers is getikt. Er moet nu een nieuw tijdschema komen voor het structuurplan. Dat zal op korte termijn gebeu ren. Ket structuurplan zou ei genlijk, dat was de aanvankelij ke opzet, al in november van dit jaar op tafel liggen. Het plan bevat ideeën over hoe Vlaardingen er in de toekomst in grote trekken uit moet zien. De raadsvergadering van Vlaar dingen was gisteravond ouder wets gezellig. Veel gejoel op de publieke tribune om opmerkin gen van raadsleden. Bas Goud- naan was ook gisteravond weer het slachtoffer. Hij kon Hans Versluijs geen duidelijk ant woord geven. De wethouder van stadsontwikkeling stoeide wat met data. Het werd er alle maal met duidelijker op. Dat vond ook zijn baas burgemees ter Kieboom. ,Mag ik even hel pen", onderbrak hij het vage betoog. Gejoel op de tribune. Het is trouwens een gewoonte van de burgemeester antwoor den van wethouders aan te vul len. Het is maar de vraag of de wethouders en de raadsleden daar zo gelukkig mee 2ijn. PvdA-fractievoorzitter Hans Ver sluijs, partijgenoot van de wet houder, heeft het initiatief voor de motie genomen. „Als we pre cies volgens het tijdschema j werken, betekent dit dat we weinig waarde aan de inspraak hechten", aldus Jelle Wijnstok (PCGiKVP). Alle partijen wa ren het daar roerend mee eens „Uit het optreden van Bas Goudriaan Ljkt een angst te spreken voor inspraak", 2ei PPR-gemeenteraadslid Willem Kwakkelstem. DATA De vergadering moest driemaal worden geschorst. Er werd uit- voerig geredetwist over de data. j Aanvankelijk wilde de PvdA- fractie uitstel van de inspraak tot 15 januari. De groepen heb ben in een brief echter ge vraagd om een uitstel van twee maanden. Het PvdA-voorstel gaf slechts zes weken. De WD sloeg politieke munt uit de so cialistische aanval op de eigen wethouder en wist er twee maanden van te maken. i Goudriaan sputterde nog tegen Het uitstel zou nadelen hebben van de stadsvernieuwing. Peet i fADV£PTENTlE. rvoor bmtrouwbaré \/4ècëéüqnë'-:'; :,-.-':)v;.Dov«ntér»trii«t47. '1.' .^"vv^Schltdim:v/>; A; ;T;,Tel.26.53.25 koopavond geopend Maasland Onder het motto „Uw verzoek is ons program ma" heeft de orgelcommissie van de Hervormde Kerk voor zaterdagavond 13 december een volkskerstzangavond geor ganiseerd. Aanvang acht uur in de kerk aan het Kerkplein. Organist is Jan van Westenbrug- ge die al vele malen in Maas land heeft geconcerteerd. De zang van bekende kerst- en ad vents liederen wordt afgewis seld met orgelcomposities van J. S. Bach en andere componis ten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1