■Hii Wisselbeker voor GEWB ■■mm m Zachte winters kost ijselubs vee! leden i - n WKÊÊÊmmm mm Schiedam: behoefte aan meer sportaccommodaties Slechte start Zware dobber voor Juventus wmmmmmm i?i«5lf8S LVT EN LEONIDAS IN DE PRIJZEN Aad van Opstal in halve finale VRSR behandelt tariefsverhoging Oranje Nassau houdt vogels in bedwang Maassluis komt er goed van af MIS Mi ii» Kunstijsbaan in Maassluis droom of werkelijkheid h:b life»! m m Topper voor Basket Bojs De Vrijheid Duivennieuws DONDERDAG 4 DECEMBER 1975 ra&my Vlaardingen In de Ener giehal in Rotterdam heeft het korfbalteam van Oranje Nassau in zijn tweede zaaloptreden Wei devogels uit Bleïswijk in bedwang kunnen honden. Bij 2—2 bleef het steken, een voor microkorfbal bij zonder lage stand. Hieruit mag worden geconlu- deerd, dat beide defensies overheersten. Omdat de teams in het veld reeds tweemaal tegenover el kaar hadden gestaan, wist men veel van eikaars spelwijze. Daarom hadden de coaches opdracht gege ven voor een stringente mandekfcing. Omdat beide teams daardoor scherp verdedigden, bleven de kansen zeer beperkt. Oranje Nassau nam door een afstandstreffer van Theo van Veelea een 1—0 voorsprong. Na de hervatting kon Weidevo gels hierin verandering bren gen. Uit een straf worp werd. het 1—1. In de tweede opsteiiing kon Oranje Nassau een licht veld- overwicht opbouwen, maar meer dan één doelpunt lever de het niet op. Jacob van der Kooij zorgde voor 2—1. Door het felle verdedigen kon Wei devogels slechts moeilijk on der de druk vandaan komen. Slechts éénmaal lukte dat: 2-2. In de slotfase zag Weidevogels, ondanks een numerieke veid- meerderheid, geen kans om Oranje Nassau op de knieën te krijgen. Oranje Nassau moest de wedstrijd met zeven man uitspelen, daar één van de heren het „rood" te zien kreeg. Maar ondanks dat, zorgde Oranje Nassau ervoor dat de .bal in de ploeg bleef en wist zo het gelijke spel te behalen: 2—2. MAASSLUIS In een gelijkopgaande strijd hielden SC Olympia en Maas sluis elkaar in sporthal Den Oert in Spïjkenisse in even wicht Maassluis ondervond nog steeds de bittere gewaar wording, dat mïcrokorfbal zonder zaaltraining een lasti ge opgave is. SC Olympia merkte dat en wilde daarvan in de beginfase profiteren. Het startte in een hoog tempo om Maassluis al in het begin op een grote achterstand te zetten. Maar verder dan I—0 kwam het niet. Maassluis moest aanvallend wennen aan het „betere slaan en duwwerk" van SC Olym pia, maar toen het zelf ook een hardere aanpak ontwik kelde, bleven doelpunten niet tut René de Vries zorgde voor 1—1. Na een 2—1 achterstand bracht Hènny Nieman de ploegen weer op gelijke hoog te; 22. Via treffers van Mie- ke Montizaan en René de Vries liep Maassluis weg naar een 2—4 voorsprong. Na de hervatting kwam SC Olympia toch weer langszij, mede omdat Maassluis de tol moest betalen vanwege het gemis aan zaaltraining: 4—4. Linda Nieman zorgde voor een nieuwe Maassluise voor sprong 4—5, maar al snel .werd het 5—5. SC Olympia verhoogde het tem- po en ging nog harder verde- digen. Maassluis leek even - aangeslagen en het werd 6—5. Maar Henny Nieman zorgde voor 6—6, wederom uit een listig genomen vrije bal STRAFWORP De slotfase was zeer spannend, omdat SC Olympia wegliep - naar 7—6. Maassluis doorbrak keer op keer het spelbevrie- zen van de Spijkenissers. Hierdoor kon het blijven aan vallen. Kort voor tijd hield Rob Koevoet zijn zenuwen goed in bedwang en uit een strafworp bracht hij de stand VC'. °P 7—7. Gezien het wedstrijd er beeld de juiste eindstand. AIL IHl K#1 - «r.* .ff- t ritp. IJsclub: t aflossing clubgebouw Van onze sportredactie Maassluis Een kunstijs baan in Maassluis: droom of werkelijkheid? Voorlopig: nogr steeds een droom omdat plannen voor onbepaal de tijd in de ijskast zijn ingevroren. Wat hielden die plannen in? Geen Uithof of Jaap Eden- baan in Maassluis, maar toch een mogelijkheid om voortaan de gelegen heid te hebben om gedu rende de wintermaan den op de „ijzers" over een kunslvloer te glij den en dus niet meer afhankelijk te zijn van de stemming van Ko ning Winter. Het initiatief om tot een ge sprek te komen over deze plannen werd genomen door het recreatieschap Lickehaert, voorgezeten door Vlaardingse wethou der Ton Kloots. Een al ja ren „zwevend" plan om in Vlaardingen bij de Vlaar dingse IJsclub (Holy) een luchthal met daarin een kunstïjsvloer neer te zetten is namelijk vanwege de te hoge kosten definitief van de baan. Dan wel een kunstijsbaan in Maassluis? „Misschien, maar zeker geen luchthal met daarin een kunstijsbaan, die niet ge schikt is voor hartlijders" aldus Jaap van Hamburg, voorzitter van de Maassluise IJsclub, „zo iets is domweg te duur. Dat kost miljoenen. Het betekent jaarlijks grote verliezen. Kijk maar naar de grote kunstijsba nen in Nederland, Er moet overal geld bij. En wie gaat dat betalen? De Lickebaert, de ge meente Maassluis of (via subsi dies van) CRM?" Inmiddels is er een gesprek ge weest tussen recreatieschap Lickebaert, de gemeenten Maassluis en Vlaardingen en eos 13» I de Maassluise Ijsclub. Ton Kloots: „De baan van de Maas sluise IJsclub ligt op grond van het recreatieschap Licke baert (aan de Vlaardingerdijk bij de Boonervliet-red.) en wij wilden eens kijken of er moge lijkheden waren rond een plan van Jaap van Hamburg. Deze had namelijk ideeën over een aan te leggen „diepvriesinstal latie" onder de huidige 400-me- terbaan van de Maassluise IJs club" „Het zou een constructie van bui zen worden waardoor het mo gelijk zou zijn om gedurende de wintermaanden te kunnen schaatsen. Lickbaert Was daar in wel geïnteresseerd en kon wellicht financieel bijspringen". Tijdens het bovengenoemde ge sprek werd hesloten dat de Maassluise en Vlaardingse IJs club samen rond de tafel zou den gaan 2itten om de ideeën van Jaap van Hamburg verder uit te werken- Men zou trachten een rapport samen te stellen rondom het ijsbaanvraagstuk, dat dan als gesprekstof zou die nen voor een volgend gesprek. „Er is inmiddels enige tijd ver streken en we hebben nog niets gehoord. Voor we verdere stap pen kunnen ondernemen zullen we dat rapport toch moeten afwachten" zegt Ton Kloots. Hoe lang dat rapport nog op zich laat wachten is verre van dui delijk; wat wel duidelijk is dat men komende winter in Maas sluis zeker van natuurijs afhan kelijk zal zijn- Ook daarvan is het de vraag of het er komt De laatste drie winters gaven nau welijks schaatspret. VERHUREN „Drie slechte 'winters die de Maassluise IJsclub veel leden kosten" vertelt Jaap de Jong, de nijvere 68—jarige penning meester van de Maasluise LTs- vrienden, „van de ruim 500 le den hielden we er maar 50 over. Omdat we met de aflos sing van ons nieuwe clubge bouw zitten, verhuren we 's zomers regelmatig onze accom modatie om zo de touwtjes aan elkaar te kunnen knopen" „De inhoud van de verenigings kas is dus sterk afhankelijk van de de wintertemperatuur. Zo- Accommodatie moet 's- zomers verhuurd worden dra het gaat vnezen krijgt iede reen weer de „schaats-tick" en worden de schaatsen uit het bekende vet gehaald. Dan volgt een stormloop op de ijsbanen". Binnenkort worden de kranen, die het terrein van de Maas sluise IJsclub ouder water doen lopen, weer open ge draaid. Het water uit de Roo- nervliet zal dan de twee hecta re weiland binnen 36 uur ver anderen in een grote vijver van 40 centimeter diep. En dan maar wachten op een dalende thermometer met natuurijs als gevolg. Het zal er sneller zijn als kunstijs in Maassluis Vlaardingen De heren van het Vlaardingse Basket Boys ontmoeten vanavond het op de tweede plaats prijkende Squirrels, In de Vlaardingse sporthal aan de Floris de Vijfdelaan voor de basketbal lers een uitstekende gelegen heid om te bewijzen dat zij de sterkslen zijn in de tweede klas. Eerder werd het duel tegen Squirrels met drie pun ten verschil gewonnen. Aan vang 20.30 uur. Schiedam De beleidsnota voor 1976, uitgebracht door de wet houder van Vorming en Re creatie, mevrouy C. Visbeen Stroman, van de gemeente Schiedam, is in openbaarheid gekomen. Het uitvoerige docu ment geeft een inzicht over de visie welke de plaatselijke overheid heeft over het in dat jaar te voeren sportbeleid; ver- In de nota is tevens aangegeven deeld over wedstrijdsport en de sportbeoefening in de re creatieve sector, als onderdeel van een nuttige en zinvolle vrijetijdsbesteding. Daarnaast de sporten die een wezenlijk aandeel hebben bij de lichame» lijke opvoeding van de plaatse- lijke jeugd. hoe groot de behoefte is spor taccommodaties, te creëren, waaronder nieuwe velden maar vooral zalen nu de binnenspor ten, zoals zaalvoetbal- handbal- mikro-korfbal en hockey, bij velen de voorkeur krijgen bo ven de veldsporten. Vooral de belangstelling voor het zaal voetbal neemt ook in Schiedam hand over hand toe. Maassluis In de Maassluise Olympiahal zijn turnwedstrljden gehouden voor de bij de kring Delfland aangesloten ver enigingen. Dc verenigingen Sparta (Maassluis), HSV (Hoek van Holland), Leonidas/Dovido en LVT uit Vlaardin gen vaardigden hiervoor groepen af. Hel waren voornamelijk de Vlaardingse turnsters die beslag wisten te leggen op de ereprijzen. Bij de meisjes van LVT eerste prijzen op de onderdelen balk, brug ongelijk en vrije oefeningen. Leonidas/Dovido eind igde als tweede en de meisjes als eerste op de onderdelen lange mat en Paard- springen- Bij de damesgroepen was het net andersom. Leonidas/Dovido pakte eerste prijzen op de onderdelen, brug ongelijk, paardspringen en lange mat en won hiermee de eerste prijs. De tweede plaats was voor LVT waarvan de dames de hoogste punten kregen op de even- wichtsbalk en bij de vrije oefeningen. HSV eindigde in het totaalklassement als derde en Sparta op de vierde plaats. Het verdiende eremetaal werd na afloop uit gereikt door kring-voorzitter J. Holle man, die tevens afscheid nam en zijn functie overdroeg aan de heer J. van der Touw, tot dusver secretaris van deze kring en lid van de Schiedamse vereni ging THOR. Bij de wethouder liggen plannen op tafel voor een eventuele uit breiding van Sporthal Margriet gericht om aan de hal een wed- strijdhal toe te voegen met een originele wedstrjjdvloer. Om deze uitbreiding te kunnen rea liseren is men gestuit op het bestemmingsplan, een planolo gische kwestie dus, maar ook een kwestie van geld nu Gede puteerde Staten een belangrije vinger in de pap houdt. In één van de sectoren van deze funtionele raad, die eigen be voegdheden gaat krijgen en een eigen budget, komt ook plaats voor andere recreatieve spor ten. Hieronder vallen: de hen gelsport; duivensport en moge lijk o.m. de ruitersport. Voor de bestuurders hiervan is het zaak, zich nu reeds hiervoor bij het secretariaat van de nu nog in functie zijnde Sportraad bij voorbaat aan te melden. Vlaardngen De finales van de gemeentelijke ta- feltenniscompetitie 1975 hebben een succesvol verloop gehad voor de afgevaardigden van de gemeentelijke energie- en waterleidingbedrij ven, die in alle klassen op de eerste plaats eind igden. In de afdeling wedstrijdklas se was de GEWB'er Hans Waterreus enonn op dreef en won al zijn partijen waardoor hij algemeen kampioen werd. De kam pioen van vorig jaar, G. P. v.d. Bosch (Gem. Soc. Dienst), moest met de twee de plaats genoegen nemen. Dn Mortier (Woningbedrijf) werd derde, Veth en Glans beek (GEWB) vierde en vijfde, terwijl Daenen (Soc, Dienst) op de laatste plaats eindigde. Eveneens ongeslagen kampioen werd Eli Vonk (GEWB) in de" klasse voor gevorderden, door ook alle vijf partijen in winst om te zetten. De verdere volgor. de luidt: Voerman (GEWB)* Brunt (Politie), Hundscheidt en Herkemij (GEWB) en Scheffers (GSD). Tenslotte werd de GEWB'er Ton Fial kampioen in de beginners- klasse, met achter zich de GS- D'ers Kuiper en van de Vorm, Zweistra (Holy-ziekenhuis) Leeuwestein (GSD) en Bakker (Politie). De wisselbeker, die uitgereikt werd door wethouder Kloots, is voor de derde keer in het bézit gekomen van de GEWB maar liefst 17 punten werden be haald. De Gem. Soc. Dienst werd tweede met acht punten* Woningbedrijf en Politie haalden iede twee punten, ter. wijl het Holy-ziekenhuis met één punt onderaan eindigde. Schiedam Nu voor het eerste en tweede tiental van damclub Schiedam het seizoen is afgelopen, komt het derde team aan de beurt De eerste wed strijd van de competitie in de eerste klasse van de Rotterdamse dam- bond werd een 7-13 ne derlaag tegen het bezoe kende KDV 2 uit Krim pen aan de IJssel. Onzer Cabuk, pas lid van de ver eniging, kwam nog ervaring te kort, maar zijn verlies werd weer goedgemaakt door Luud Snel, die een damd oor braak in winst omzette. Na een schijf te zijn achter gekomen gaf D. Zonneveld zich gewonnen en nu een wel zeer wisselvallige partij trok ook C. Habermeht aan het korste eind. Toen Ro berta Ketting Olivier in een combinatie verstrikt was ge- raakt en eveneens opgaf wer den de overige partijen, die van C. Lindeboom, Jan Key, Bert Utens, Jan van Stigt-Thans en Bart Quist remise gehouden Gedetailleerde uitslag: SCHIE- DAM-3—KDV-2 7-13; C. Haber- mehl—Salacroup 0-2; Bart Quist—Goudriaan 1-1;C. Linde boom—Visser I—1; D. Zonne veld—J. Vrolijk 0-2; Bert Uten- s—Pols 1-1; Jan van Stigt-Than- s—v. Zwienen 1-1; Jan Key~-de Haan 1—-1; R. Ketting Olivier— de Rooy 0-2; Luud Snel—B, Vrolijk 2-0; Ozer Cabuk—Jon? 0-2. Vlaardingen Aad van Opstal jeugdspeler van tafeltennisvereni ging Radio Molenaar, is doorgedrongen tot de halve finale van de zgn. Vivo-aehtkampen. De Vlaardingse junior (15) bereikte dit resultaat door in de te Zwolle gespeelde voorgaande ronde als tweede te eindigen. Van Opstal behoort hiermee tot de zestien sterkste jeugdspelers van het land, die op 24 januari, opnieuw in Zwolle, aantreden voor de halve finale. Ook op de landelijke persoonlijke ranglijst, opgemaakt naar aanleiding van competitie- en toemooiresulta- ten, staat Aad van Opstal hoog geklasseerd. Met een percentage van 93 procent neemt hij daar de zesde plaats in. Vlaardingen De Vlaardingse Raad voor Sport en Re creatie vergadert in het openbaar op maandag 15 december voor het laatste maal dit jaar. Belang rijke zaken die aan de orde ko men zijn een voorstel tot ver- hoging van de ta rieven en één in zake de begroting van de VRSR voor 1976. Voorts is er een bespre king van de uit komsten van de onder de volk stuinders en aspi rant-tuinders ge houden enquête Het Dagelijks Be stuur van de VRSR stelt ver- der voor om de secties water- en hengelsport sa men te voegen. De vergadering in het Stadhuis te Vlaardingen be gint om half acht Schiedam De Schiedamse Postduivenhoudersvereniging De Vrijheid startte in zijn club- en inkorflokaal met een tentoonstelling waarvoor als eerste de doffers poseerden. Zij werden vooraf op schoon heid en conditie gekeurd door bondskeurmeester H. v.d. Vij ver uit Rotterdam. Uit de hiervoor ingezonden 240 dof fers (oud en jong) selecteerde hij als de schoonste een duif van C. Lems die met zijn inge zonden duiven verder drie eerste prijzen in de wacht sleepte. Overige winnaars van eerste prijzen in de diverse klassen waren: Combinatie Wijnen—Voogt twee maal; G. Barzilay; Gebr. Triel; M. Put ters en T. de Eaay. In het komende weekeinde worden voor hetzelfde doel de duivin- nen van verschillende genera ties gekeurd en geschowd. Vlaardingen De dames van Juven-" tus, nog steeds bovenaan de ran glijst in de eerste divisie, naar Agon, veel routiniers be schikt. De Am sterdamse basket- balsters draaien tot nu toe goed mee, zodat Juven tus er goed aan doet om de hoof- stedelingen Racing dat over niet te onderschatten. De wedstrijd in Amsterdam be gint om 18.00 uur. De heren krijgen een zware dobber aan BVO Alphen, dat zich dit jaar gesterkt voelt met Jan Schappert (ex-Levi's Flamin go's) en Ruud van Eek (ex-Suvrikri). Deze wedstrijd begint zaterdag avond om 20.00 uur in Alphen aan de Rijn. Morgen moet VD- BE het Bot- terdzmse Alexan dria bedwingen om de tweede plaats niet prijs te geven. Maassluise heren verloren vorige week met enkele punten versdri van Binnenland zodat het de vraag is of W zich zullen her stellen. De dames van VDBE spelen in Rotterdam te gen Charlois.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4