Politie krijgt rampenplan SCHIEDAMSCHE COURANT Renovatie op z'n vroegst eind 1976 Ik neem de proef NOODAANSLUÏTING OP RIJKSWEG 20 Bommelding in Ylaardings warenhuis ,Dan bouwen we Holy toch vol" Info-blad St. Jozefwoningen „CNV fatsoenlijke gezelligheids- vereniging" Vrouw (29) beroofd MELWE FOLDER VOOR VLAARDINGEN 9 Het Vlaardingse winkel centrum aan het Liesveld dit weekeinde. Veel agenten op de been na de dreigen de melding over een moge lijke actie van Zuid-Moluk- kers. Vlaardingen Het zit er dik in dat het structuurplan voor Vlaardingen zelfs volgend jaar niet aan de orde bomt. Volgens wethouder Bas Goudriaan (PvdA) kan het weJ januari '77 worden voor de raad zich over het voorontwerp structuurplan kan uitspreken. De financiële gevolgen voor het men. „Daar is het te laat voor plan kunnen niet in de begro- als het structuurplan in de ting voor 1977 worden opgeno- eindfase komt, is de begroting al opgemaakt", aldus Bas Goudriaan, wethouder, voor stadsontwikkeling. Het struc tuurplan is een omvangrijk werk. Het drukken ervan neemt veel tijd in beslag. De gemeente heeft afspraken gemaakt het in april te laten drukken. Door het raadsbesluit om twee maanden extra te gevèn aan de inspraak, zijn die afspraken met de druk ker overbodig. Er moeten nieu we data worden afgesproken. „Je hoeft voorlopig niet te ver wachten dat de binnenstad snel wordt bebouwd", zei Goudriaan vrijdag. Hij moet wachten met het maken van plannen tot het structuurplan klaar. is. „Ach", grapte hij, „dan bouwen, we Holy toch helemaal vol". Vlaardingse NW-voorzitter; VIaardlagen De plaatselijke NW-voorzitter K. Suurendonk meent dat de afdeling Vlaar- dïngen van het CNV fungeert als een conservatieve, zeer fat soenlijke, gezelligheidsverem- ging. Het NW probeert vol gens Suurendonk te fungeren als een actiecentrum voor zijn Schiedam De renovatie van het woningenblok van de rooms-katholieke bouwvereniging.St Jozef in de Schiedamse westwijk zal op z'n vroegst in het vierde kwartaal van 1974 beginnend De gemeente en de bouwvereniging hebben dat dit weekeinde bekend gemaakt in de eerste informatiefolder voor de reno vatie van de in totaal 213 woningen. In het blad staat tevens dat de bewoners van de ongeveer vijf tig jaar oude huizen nog deze maand over de komende reno vatie zullen worden geenque- teerd. Schiedam De 29-jarige me- Het blok van $4 huizen, in de vrouw J. de J7 is vlak voor Westfrankelandsestraat - Ant- haar woning aan de Prof. hony Muysstraat - Van Beve- Kamerlingh Onneslaan be- renstraat en Huysmanstraat en roofd van haar schouder- het blok van 60 woningen in de tas. Toen de vrouw in de Van Beverenstraat - Athonny nacht van vrijdag op zater- Muysstraat en Huysmanstraat dag omstreeks kwart voor worden het eerst aangepakt De twee thuiskwam en de bewoners worden opgeroepen sleutel in het slot wilde ste- om op de informatie-avond te ken, sloeg een onbekende komen die donderdag 11 do zijn slag. De volgende mor- cember wordt gehouden in ge- gen werden de tas en een bouw Arcade aan de Lange Ha- (lege) portemonnee terug- ven. gevonden. Het slachtoffer Voor de bewoners van de St mist een nog onbekend be- Jozefwoningen in deze straten drag aan geld en enkele die - zoals wij reeds op maan- persoonlijke bescheiden, dag 15 oktober meldden - waar- zoals een paspoort en een schijnlijk in de tweede helft rijbewijs. van 1977 worden verbeterd, wordt 14 januari een info- avond gehouden. Op deze bij eenkomsten kan men ook ideëen en wensen spuien voor de woonomgeving die na de renovatie zal worden verbeterd. Aan de hand van de gegevens die de vereniging en de gemeente hierbij binnenkrijgen zal in fe bruari of maart van het volgen de jaar het tweede informatie blad worden opgesteld. De NW-voorzitter reageerde hiermee in zijn najaars-toe- spraak op de brief van het CNV, waarin het NW onfat soenlijk werd genoemd. Kritisch liet Suurendonk zich ook uit over de Vlaardingse op bouwwerkers die zijris inziens weer eens hebben aangetoond weinig op te hebben met de arbeidersbeweging. Hij doelde in dit verband op de NW-activiteiten om te berei ken dat er meer voor werklozen wordt gedaan op sodaal-cuïtu- reel niveau. De NW-voorzitter wees erop dat de wet hiertoe mogelijkheden biedt. „De Vlaardingse opbouwwerkers hebben de al te openen moge lijkheden veroordeeld, voordat zij hebben nagegaan wat de mogelijkheden zijn", aldus Suu rendonk, die eraan toevoegde dat soms de vraag zich op dringt of deze beroepskrachten soms belang hebben bij het ver deeldheid zaaien onder de ar beiders. Schiedam De gemeente werkt op het ogenblik aan een rampenplan voor Schiedam. Dit is het direct gevolg van een onderlinge afspraak tus sen de Rijnmond-ge meenten. Alle steden die een dergelijke voorzorgs- Schiedam Bij een inbraak in een winket van Jamin aan het Wibautplein is ongeveer 17Ö0 gulden gestolen. De diefstal ge beurde in de nacht van 5 op 6 december. De inbrekers kwa men binnen via de achterkant van het gebouw. De muurkluis werd opengebroken en hetzelf de lot onderging een geldkist maatregel nog niet ken nen, zullen eenrampen plan opstellen als onder deel van een planvoor de gehele Rijnmond. In Vlaardingen kent men al een effectief plan. Men is daar echter blij met een begin van coördinatie. Vorige week is een werk groep in het leven geroepen onder voorzitterschap van. burgemeester Van Dijke van Maassluis die zich gaat storten op de rampenbe strijding in Rijnmond. Sa men met de voorzitter van het openbaar lichaam Rijn-, mond, Fibbe en burgemees ter Van der Louw van Rot terdam en met de steun van politie,-brandweer en BB gaat men aan het werk Dit alles onder het toeziend oog van de commissaris van de Koningin in Zuid- Holland, de heer Vrolijk. Burgemeester Lems van Schie dam: „De ramp bij DSM in Limburg heeft het oprichten van deze werkgroep versneld. Een ambtenaar bij ons is nu bezig met een plan voor onze stad. Hij zal hierbij voortbordu ren op vroegere plannen". Hij venvacht in de loop van deze maand de eerste resultaten. De Vlaardingse burgemeester Kieboom is uitermate tevreden met het begin van deze 'coordi- natie. Verder heeft de stad vol gens hem een goed uitvoerend apparaat, dat regelmatig wordt geoefend. „Voor de zogenaam de 'witte plekken', dat zijn Rijnmonagemecnten die nog tarieven onnodig Vlaardingen „Ook nu weer wordt de begroting sluitend ge maakt ten koste van de gewone man", staat in het PSP-blad Rood Vlaardingen. De PSP is niet te spreken ofer de tariefs verhogingen, die het gemeente bestuur wil toepassen. „Net als verleden jaar komt van het verkiezingsprogramma Samen Links niet veel terecht". Do tariefsverhogingen vindt de PSP wel erg hoog: „Dat het college ernst wil maken met de zorg voor de meest kwetsbare groepen zie je niet aan dit soort' beleid af". De gemeente springt niet zorgvul dig om met het geld, vindt Rood Vlaardingen. „Er zijn pos ten die onnodig veel geld kos ten. De kwetsbare groepen kun nen er voor opdraaien". Als geldvretende posten noemt de partij de Moermanweg, „onno dig ;.en geldverslindend"; de nieuwbouw van het stadhuis, »een miljoenen verslinger tot en met voor de vierde macht De Ambtenaren"; de nieuwbouw voor dé sociale dienst en het contract dat Vlaardingen-heeft met de NV Afvalverwerking Rijnmond: „Omdat de grote be drijven hun afval daar niet naar toe sturen, mogen wij niet z n allen voor de verliezen op- Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen'onr geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. o Tussen deze fiats en eengezinswoningen nabij de Vlaardingse Dirk de Derdelaan zal in de toekomst een noodaansluïting met Rijksweg 20 komen, te komen. Op de achtergrond is het verkeer op deze weg te zien. geen rampenplan hebben, moe ten snel plannen werden" ge maakt", aldus Kieboom. In Vlaardingen wordt een nieuwe rampenfolder voorbereid. De huidige folder, die de nieuwe burgers nog steeds ontvangen, zal worden aangepast. Onder meer de Zuidbuurt zal in dee- vacualieplannen worden opge nomen. De westwijk krijgt waarschijnlijk een vluchtweg naar de Rijksweg. Bij een onverhoopte ramp be schikt men ook over twee zoge naamde brul wagens. Men kan de bevolking waarschuwen via enkele machtige luidsprekers. Die produceren zelfs zö'n hard geluid dat het niet raadzaam was ze in de stad te proberen. De luidsprekers zijn daarom getest op de Maasvlakte. De bruiwagens zijn vooral belang rijk voor het bereiken van de bewoners in flatgebouwen. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis Op proef toe in combinatie mat: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpt. Vlaardingen Op Rijksweg 20 tussen Vlaardingen en Mas- sluis komt een noo- dafsluiting, die bij een eventuele ramp gebruikt kan worden om in korte tijd gro te bevolkingsgroe pen te kunnen eva- gelijke noodafslag, cueren. Het wachten Deze noodaansluiting is echter nog op de zou vanaf de Tflaar- definitieve toestem- dingse Dirk de Der- ming van Rijkswa- delaan in de west ter staat. In beginsel wijk moeten lopen staat deze instantie naar de rijksweg, positief tegenover de Hoe de opril er moet aanleg van een der- gaan uitzien is nog^- niet duidelijk. Pas na het afkomen van de toestemming van Rijkswaterstaat zal de dienst Gemeente werken opdracht luijgen hoe deze het meest, praktisch kan, worden aangelegd. Deze bon in open envelop, 2onüer postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Maandag 8 december 1975ONAFHANKELIJK DAGBLAD100ste jaargang no. 2o4668 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566- kiachtcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1