SW's aanvalslust niet beloond PC Vlaardingen houdt de „nul" vast Krommenhoek en hel fauna oord in Kethel SUNLIGHT BUIT OVERWICHT ONVOL DOENDE UIT Hermes DYS op goede weg I li M.E G.G h PEC Zwolle aan twee counters voldoende boogaard - vlaardingen Vijfsluizen op dreef Jeugd na rust met zijn tienen Programma MAANDAG 8 DECEMBER 1975 3 Bart Kreft is Ype Harming sne! af. Schiedam In schril contrast tot SVV's gretigheid stonden twee simpele counters van PEC Zwolle. Wél uiterst effectief en daarom goed voor bekerwinst op „Harga" (0—2), niettemin onnodig omdat de Schie dammers hun jacht op één van de acht bekerclubs centraal stelden en dat ging ten koste van veel ruimte in hundefensie. Maar ook demonstreerde SW zoveel onmacht met uitgespeelde kansen, dat trainer Leo Halkes telkens naar zijn hoofd moest grij pen. Maar SW leert snel. Bij gestaan door een grote dosis inzet, bleef het ook na de onverdiende ach terstand op druilerig „Harga" jagen. Geen sprake meer van moede loosheid, zoals in het be gin van de competitie. Die verdienste, vrij naar het idee van trainer Leo Halkes, met Haarlem volgende week thnis in het vooruitzicht, dwingt respect af. Maar al die overmoed ging wel ten koste van de taken ach ter. Want niemand kan ontkennen, dat SW in de nieuwe bezetting, met Hans Cam pen ais laatste man, erg kwetsbaar was. Niet op grond van louter verdedi- gen. maar vooral bij uitverdedi gen. Hoewel het moet worden gezegd dat een Jan Verheyen en Banhoffer twee erg wispel- turigehandenbinders waren. Maar aangezien Jan den Tuin der op de links ach terplaats ruimtedekking prefereerde te gen snelle Verheyen, die ook op „Harga" weer in de kijker liep van Sparta-scouts, was het toch niet zo verbazend dat PEC Zwolle juist die Schiedamse gretigheid accepteerde. In het Zwolse verweer was de zaak, met laatste man Rinus' Israël, goed op slot, al stak met name voor rust Hamming, als voorstopper, met kop en schou ders boven de rest uit Voor „ijzeren" Rinus waren er daar om niet zoveel schoonheidsfout jes op te knappen. Vooral niet als men weet dat het eerste gevaarlijke moment pas na een half uur kwam. En wel uit een vrije trap van Rinus Steenber gen, die evenwel iets te hoog mikte. In die fase was aanval lende middenvelder Hans Verel enkele malen op snelle solotoer, maar zijn schoten kwamen vrij wel allemaal verkeerd uit moment onverdiend, maar wel geboren uit het inzicht dat PEC Zwolle op die Schiedamse gre tigheid had. PEC Zwolle tracht te daarna de zaak te forceren, maar liep daarbij vlak voor rust tegen de (gele) lamp op, nadat Hamming voor de zoveel ste maal Danny Molendijk de voet had dwars gezet Gele kaart dus van arbiter Henk Klopper. Ook na rust bleef Backo Pavlovic Achterstand Maar na een half uur maakte PEC Zwolle een einde aan die Schiedamse gretigheid. Het was een simpele pass van vrijstaan de Banhoffer naar Hendriks en die schuiverde de bal onhoud baar voor doelman Bouwmees ter in het doel: 0—1. Op dat Door Bas van den Berg laatste middenvelder, „omdat", reageerde trainer Halkes, „hij nog conditie mist om te sprin ten. Maar wat ik van de Joego slaaf zag, deed vermoeden dat hij snel zal groeien. Vooral zijn kopbal voor rust in SW's drang naar de gelijkmaker was knap, evenals Backo Pavlovic na rust het houtwerk zou gaan balen". Voordat het evenwel zo ver was, raakte PEC Zwolle steeds meer geïrriteerd. Vooral toen „ijze ren" Rinus ook al tegen geel aanliep omdat hij aanmerkin gen op de leiding en grensrech ter zou hebben gemaakt Het verleidde na afloop zelfs voor zitter Van der Wal tot de opval lende uitspraak, dat de bond die beker dan maar kan hou den. En dus geen geel en de daaruit voortvloeiende straffen. „Het paste toch niet in de sfeer van dewedstrijd", verkondigde hij. Ook trainer Hans Alleman mengde zich in het gezelschap: „Ik heb het gevraagd aan Rinus Israël, maar hij heeft niets ge zegd. De aanleiding tot die gele kaart was een opmerking van „ijzeren" Rinus, omdat de grensrechter, die 's ochtends al om zeven uur op pad was ge gaan vanuit Groningen, SVV een hoekschop cadeau gaf. En juist dat late Sinterklaas-pre sentje zat de oid-Feyen oorder en Excelsior-speler goed dwars. Aanvallen Maar ondanks de dadendrang van SW, met sublieme kansen voor Jos Zoetmulder, Bart Kreft en Hans Veret, bleef PEC Zwolle de situatie achter, met weliswaar veel kunst- en vlieg werk, meester. Jan den Tuin der maakte zelfs nog plaats voor Corrie Huigen (Halkes: „Alleen omdat hij geblesseerd was geraakt en niet meer kon sprinten"}, maar de gelijkma ker bleef uit. Soms wel met vijl aanvallers opereerde SW en daarom leek het erop dat de Zwollenaren door de knieen zouden gaan. Maar ineens was er weer die sim pele counter. Ingeleid via Ban hoffer, die eerst Cees Campen wegzette en toen met een strak ke pass Veenstra bereikte (vas te man voor Backo Pavlovic), hard uithaalde, maar niettemin was de bal houdbaar voor doel man Sjaak Bouwmeester: 0—2. Trainer Halkes weerlegde die mening echter: „Bij za'n schot zoekt een keeper alhjd de hoek op, maar ja, je bent machte loos". PEC Zwolle kreeg daarna snel de kans om er zelfs nog 0—3 van te maken, maar inplaats van de bal in het lege doel te koppen, haalde Banhoffer het leer eruit. In een volgende fase joeg ech ter Backo Pavlovic de bal tegen de lat uit een vnje trap van Wim Mulder en de terugsprin gende bal kopte Bart Kreft, tot ontzetting van iedereen naast Jos Zoetmulder ruilde nog met Rinus van Es, „om", aldus trai- Backo Pavlovic (midden) onwennig debuut Bedankt ODO uit Maas land voor uw Varia Q Met daarin uitstekende initia tieven voor de oliebollen ac tie op 29 en 30 december en de huis aan huisactie voor donateurs O Alles ten behoeve van het nieuwe clubhuis O Vanavond al beraadt Schiedam zich over plannen voor het nieuwe honkbalseizoen O Bij dezelfde club hebben leden boven de 99 voor één keer gratis toegang voor de disco-avond voor de "Oude Lui" Q St Nicolaas komt voor de Vlaardingse scheidsrechters nog even terug komende zaterdag in gebouw De Halte O De junior van het jaar bij VFC gaat samen met Jan Püper een wedstrijd bezoe ken van het sterke Borrus- sia München-Gladbach Q In Duitsland dus O Dich terbij woont Jan van der Zwan, bestuurslid van DVO *32, maar de afstand Lisse—Vlaardingen is ach teraf toch een te zware op gave O Voor iemand die al een kleine 20 jaar in het bestuur zit, een hele stap O Bij Excelsior ML heeft Fer ry Groeneweg de training hervat na zijn knieblessure Q Bij die club wordt ook de Waterweg Courant nauwkeurig gelezen Q Jan- nie Dorsman van Holy ver wacht dat ook dit bericht goed wordt gelezen: De trainers Bautisma en De Graaf zijn gestopt met het trainen van de softbsd- teams van Holy en daarom vraagt het nu opvolgers Q Het sportspreekuur van arts Edwin van der Voort en fysiotherapeut Karei Koets is intussen ingegaan op maandagavond O Tus sen 19 en 20 uur in de medische kamer van HDVS op "Harga" 0 Toch weer Holy, dat naast trai ner Bob Soudijn ook P. Versluis aantrok in dezelf de functie Maar dan voor de lagere teams Q Bij Holy beginnen alle zaaltrai ningen vanaf 1 januan vol gend jaar O Gé Krommen hoek van DHS vraagt zich terecht af of sportpark Ke- thel een fauna-oord dreigt te gaan worden O Bij Sun light mag men nog steeds niet de voetbalschoenen schoonmaken in de was bakken O Houdt u voor eventuele afkeuringen de sporttelefoon in de gaten: 020-214214 O VDL houdt zaterdag 20 december een buitengewone ledenverga dering, vanaf 10.30 uur O U mag raden waarover O Juist, over de uitbreiding. ner Halkes, „nog meer druk uit te oefenen op het kwetsbare Zwolse doel", maar hoewel SW aanval op aanval opzette, zelfs Corrie Huigen nog alleen voor doelman Gerardsbracht, bleef het 0—2. Daarom noemde later trainer Leo Halkes het een gelukkige over winning. En na collega trainer Hans Alleman te hebben geluk gewenst: ,3acko Pavlovic moet Schiedam In de weekbrief van zijn DHS vraagt Gé Krommenhoek zich af of sportpark Kethel, waar de eerste klasser speelt, langzamerhand een soort fauna-oord dreigt te gaan worden. "Na de aanhouden de regenval van de laatste tijd," schrijft hij in het orgaan, is het op sportpark Kethel slecht toeven. Wederom zijn de looppaden onbegaanbaar en het eerste speelveld één grote vijver. Wandelaars rondom dit gebeuren kunnen slechts genieten van kokmeeu wen, merels, eenden, kraaien, spreeuwen, mussen, ja zelfs een reiger dacht in deze onnatuurlijke vijver een visje te kunnen verschalken. Gedurende ander half uur stond deze moerasvogel op één poot in het water. Naar gelang de tijd verstreek ging zijn kop steeds dieper hangen en toch vooral een voorbijko mend visje te kunnen verschalken." "Echter, na genoemde wachttijd, sloeg hij zijn vleu gels weer uit om enkele tientallen meters verderop in de parkvijver neer te strijken. En zie, nog geen vijf minuten later werd zijn lange wachttijd in het vorige water beloond met een lekkere vette vis. Zo werd het geduld van deze natuurvriend toch nog gehonoreerd." Gé Krommenhoek verder: "Een ander opvallend feit Is dat er momenteel geen mollen aanwezig zijn. Eigenlijk iets wat niet zo verwonderlijk is, want wat moeten zij nu ze staande kunnen drinken. Een heel bijzondere waarneming was een aantal wormen met zwemvliezen, die achterna werden gezeten door de aanwezige fauna, Op zichzelf een natuurlijk schouw spel, maar het hoort nu eenmaal niet thuis op een voetbalveld. Maar ja," besluit Krommenhoek, "DHS staat nu éénmaal bekend om zijn bijzondere leven sloop." Oud-Beijerland De oe fenwedstrijd tussen Oud-Beijerland en Her- mes DYS is op een rui me overwinning voor de Schiedammers uitgelo pen. Nadat Teun Kor- naat halverwege de eer ste helft voor 0-1 had gezorgd benutte Cock Hoogeveen na rust een strafschop nadat Aat van der Voort binnen net zestienmetergebied _jvas neergelegd. Uit een voorzet van Paul Nijs bracht dezelfde Aad van der Voort de stand ui teindelijk op 0-3. Trainer Pim Visser over het oe fenduel: „Het was een fijne wedstrijd. Soms leek het zelfs op een bekerduel, zo fanatiek was Oud-Beijerland. Ik hoop echter dat we door dit resultaat op de goede weg zijn gekomen. In ieder geval hebben de jon gens er keihard voor gewerkt en dat is al een duidelijk plus punt". ADVERTENTIE WW Dick van der Meer voorkomt aieuM-'e nederlaag Dick van der Weer sterke sluitpost SPECiAUSTjlM TAPE ENjCASSETTEDECKS Vlaardingen Het eerste badmintonteam van „Vijfsluizen" bracht het sleutelduel tegen Veglo 1 tot een goed einde. De Vlaardingers wonnen met 7-4, terwijl bij de enkelspelen de stand nog 3-3 gelijk was. Mar jolein Eneis en Etic Abresch wonnen het ge mengd dubbel in drie sets, terwijl Jan Willem Kroon en Atie Kroon de tweede partij voor hun rekening namen. De bei de hcrendubbels werden in drie sets gewonnen, daarentegen verloren de Vlaardingers de dames dubbel. Met de overwinning drukte „Vijf- sluizen" de Leidenaren in de- gradatiezorgen. Het tweede team kwam niet verder dan drie punten tegen Delft 1 en daarvoor zorgden Willy Oudijk en Jack Toutenburg in het ge mengd dubbel en Toutenburg met Fred Kleinendorst in het heren dubbel. Vlaardingen Ondanks een groot overwicht in de tweede heltt behaalde Sunlight een krappe overwinning op RSM. De Vlaardingse equipe van Gertie Baas had in de eerste helft echter een verrassend sterk RSM tegenover zich. In de openingsfase leek Sunlight simpel over zijn tegenstander heen te lopen. RSM ontpopte zich echter als een gretige tegenstander dat geen enkele angst voor het hoog genoteerde Sunlight had. Na tien minuten nam het zelfs de leiding: 0-1. RSM bleef brutaal aanvallen maar kon niet verhinderen dat Frans Goudriaan vlak voor rust tegenscoorde: 1-1. In het tweede gebeuren ging Sunlight uit een ander vaatje tappen. Men ging direkt in de aanval en scoorde al na tien minuten via een schitterend schot van Human Brinkman. On danks de vele kansen en een gemiste strafschop van Frans Goudriaan bleef het hierbij: 2-1. Leeuwarden Een kwartier voor het einde van de zeer matige krachtmeting met SC Cambuur kreeg FC Vlaardingen de eerste en tegelijk ook laatste kans om de strijd in zijn voordeel te beslissen. Na een snelle doorbraak liet Barend van Hijkoop een uitstekend gerichte kopbal ios, maar doelman Tuk ker bleek niet bereid de bal zomaar te laten gaan. Met een katachtige sprong bereikte hij de boven hoek en verhinderde daar dat FC Vlaardingen min of meer verrassend de Friese formatie toch nog op de knieën zou krijgen. Omdat ook SC Cambuur niet tot scoren in staat was, bleef het 0—0 en dat vonden de 2500 toeschouwers eigenlijk helemaal niet zo leuk. Ze stonden kleumend ie kijken naar de matige verrichtingen van beide partijen en slechts zelden gebeurde er iets waardoor ze een beetje warmer werden. Het door schorsingen danig ver zwakte FC Vlaardingen was duidelijk niet van plan nsico's te nemen. Het accent lag na drukkelijk op cte defensie en juist daar maakten de Vlaar dingers een heel behoorlijke in druk. Vooral doelman Van der Meer bet zien dat hij tut het goede keepershout gesneden is. Hij kreeg overigens niet zo erg veel te doen, maar het werk dat hij op te knappen kreeg, verzet te hij uitstekend. Zo moest hij kort voor de rust ver uit zijn doel komen, toen Haan kans had gezien gevaarlijk dicht in de buurt van zijn doel te ko men. Van der Meer greep voor treffelijk in «n voorkwam dat zijn ploeg op een achterstand werd gezet. Voor de Friese formatie waren de mogelijkheden daarvoor ruim schoots aanwezig, maar in de frontlinie bevond zich niemand die in staat was een van de vele kansen doeltreffend af te wer ken. De laatste vijf minuten van de eerste helft en de slotfa se stonden volledig in het teken van een Fries offensief, waar door de Vlaardingers nog danig in de zorgen belandden. Zo kre gen Van der Vlag, De Biaauw en Haan kort voor het verstrij ken van de eerste helft uitste kende scoringskansen. Ze mik ten of de bal naast het doel, of in de stevige armen van Van der Meer. Ingrijpen In de slotfase kreeg De Groot nog de beste mogelijkheid voor een doeltreffende inzet. Hij ver scheen alleen voor doelman Van der Meer, maar toen hij van plan was het karwei té klaren, sprong de bal van zijn borst, waardoor Van der Meer opnieuw kon ingrijpen. Een kopbal van Haan flitste nog net langs het Vlaardingse doel. Behalve de door Van Hijkoop gemiste kans is er voor FC Vlaardingen geen enkele moge lijkheid geweest te proberen Cambuur op afstand te zetten. Aanvallend konden te weimg spelers in stelling worden ge bracht om de stevig ingrijpende Friese defensie in moeilijkhe den te brengen. Op het midden veld zwoegde en sjouwde de uitblinkende Hugo Lochten- bergh enorm maar hij kreeg te weinig steun om aanvallend operatief te kunnen zijn. Vlaardingen De vele bles sures en wederom een ge schorste speler (Jan Rood- bol) maakte het de jeugd van FC Vlaardingen '74 on mogelijk een compleet team op de been te bren gen. Tot aan de rust ging dat nog wel omdat de van griep herstelde Ger Pijl een halve wedstrijd met de jeugd meedraaide. Waarna hij werd gespaard voor de topfonnatie tegen SC Cam buur, gisteren. De Vlaar dingse jeugd, met in de hoofdrollen Van Dop en Bal maakte het voor rust FC Dordrecht knap lastig. Zelfs nog geruime tijd na de thee, maar zes minuten voor tijd viel definitief het doek. John Vilijn veroor zaakte toen een strafschop, waaruit Van Munster scoorde (0—I) en drie minu ten voor tijd bezegelde Klop met een buitenspel goal het lot van de Vlaar dingers in dit bekerduel Vlaardingen Voetbalprogram ma zaterdag 13/12: Excelsior Maassluis—GVW, SI- ZO—PPSC, Zwaluwen—ASWH, Koudekerk—HVO, HBSS— Groot Ammers, Zuidland Vlaardingen, Hoekse Boy- s-TSB, MW '27Devjo, Satel liet—Goudsw. Boys, GSS—P- hoernx. Sunlight—Zw, Putters- hock-VDL, DOS'32—GTB, CCOWK, Blauw Zwart Hoek van Holland. Zondag 24/12: SW-Haarlem, Heracles—FC Vlaardingen 74, lA'S—Hermes DVS, Wilhelmu- s—DHS, Schiedam—CKC, DF- C-RKWIK, Martuut—SSW, VFC—Leerdam Sport, De Hol- landtaan—Dubbeldam, Hoek van Holland—SVDP, G DA—VDL, Den Hoom—Ex celsior '20, Ursus—LMO, Slied- recht—Fortuna VI., TD- C-SVDPW, Demos—Hillesluis, SFC-Abbcnbroek, WF-SOO, ZW—FCN '66, Schiedamse Boy- s—Sen. Toom Boys, MSV 71—Sagu Boys. Betaalde jeugd, zaterdag 13/12: FC Vlaardingen 74 jeugd—FC Twente jeugd, FC Groningen jeugd—SW jeugd. 5

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3