DSVP wipt BPSS uit beker Excelsior Mc houdt gretig Streefkerk (moeizaam) op afstand Strafschop TSB velt Naaldwijk DV0932 laaf winst glippen Knappe winst voor VVK Satelliet buigt diep CION ongelukkig b o qcj aard- vlaard ingen EERSTE KANS Overtreding Leo Voogt (te) zwaar gestraft Keibei WK bebaaldv zater dag een belangrijke overwin ning. Vooral dankzij de enorme inzet bleef het Hellevoetsluts de baas, De twee punten zijn VVK uiterst welkom, omdat men zich in de bedreigde zone bevindt. VVK gaf al snel blijk van offen sieve plannen. Na 5 minuten leek de score al geopend te worden, maar het harde schql van Gerrit van Mil werd door de keeper van Hellevoetsluis knap gestopt Meer geluk had Peter van Mil, die in 34e minuut WK een voorsprong gaf. Dat betekende tevens een l-ö-rust stand. De strijd werd in de tweede helft harder^ Vooral bij Helievoet sluis gingenen er meer dan pittig tegenaan. De goed leiden de scheidsrechter Van der Koek moest zelfs in de 9e mi nuut een speler van de gasten eruit sturen wegens natrappen. Ondanks de numerieke meerder heid zakte WK wat terug en kreeg het in de laatste tien mi- nuten>erg- moeilijk. Hellevoet- sluis;^nst'.echter niet te scoren, zoüal de zege in Kethel bleef. Vlaardingen DVO*32 kreeg Werkingen niet klein. Tot tweemaal toe nam.de thuisclub wel een voorsprong, maar Herkingen vocht zich steeds langszij: 2. DVO miste Dick van der Eist, maar invaller Jan van der Engel nam zijn taak goed waar. Nadat eerst doelman Cees Zeegers Herkingen ternauwernood van een voorsprong af hield, sloeg DVO in de 24e minuut toe. Een voorzet van Van der Engel verdween ineens in het doel: 10. Gezien de kansen was dat een magere ruststand. Niettemin legde DVO na de thee het ac- cent toch meer op het midden- veld door Albert Joma uit te wisselen voor Peter Bergman. In de 20e minuut kwam Herkin gen echter toch gelijk. Net bin nen het strafschopgebied be ging Hans Legerstee een over treding, gehonoreerd met een strafschop. Herkingen-doelmon Van Dijk kwam de bal langs zijn collega Zeegers plaalsen; 1-1. Twee minuten later al had DVO een antwoord klaar. Johan Breederveld kopte een vrije trap van Zeeger Struis door naar Jan de Wmter, en die schoot raak: 2—1. DVO was nog dicht bij een doel punt, maar doelman Van Dijk hield een v* trap van Struis op knappe wijze uit zijn doel. Vijf minuten voor tijd het DVO de volle winst toch nog los. Doelman Zeegers reageerde wat te laat op een 25-meter schot van Van der Weer, dat hoog in de kruising eindigde: 2-2. gens hebben er keihard voor gewerkt, de motivatie was nu weer goed. Een gelijkspel in deze moeilijke uitwedstrijd had dat kunnen onderstrepen." Henk van der Kraan had TSB al na acht minuten aan een voor sprong kunnen helpen. Scheids rechter Reygersberg gaf geen buitenspel, maar de Vlaardin- ger richtte naast. Het was de beste kans voor TSB voor rust, waarbij Wim Maurits na een vrije trap ook nog een keer naast kogelde. Naaldwijk, met Peet Meier als laatste man als uitblinker, zocht het veelal via spits Aad Otto. Weinig gelegen heid om te schieten kreeg hij echter, alhoewel hij kort voor rust een kans kreeg. Hij ver prutste Naaldwijk's eerste goe de kans door hoog over te schieten. Kansen Middenvelder Paul Meyninger van TSB richtte kort na de hervatting de aandacht op zich. In de frontlinie liet hij een fraaie kans liggen door finaal mis te trappen, terwijl hij even later zijn ploeg bijna op achter stand zette. Hij nam een voor zet van Otto verkeerd op de schoen, waarop de bal keihard maar rakelings over het eigen doel scheerde. Het was het ge vaarlijkste moment voor TSB- doelman Gerrit van 'der Velde, want een achterwaartse kopbal van - alweer - Otto, na een voorzet van Bram van der En- de, had geen richting en was te zacht Halverwege de tweede helft kwam TSB meer in de aanval, ook al omdat het inzetten van Theo Joppe (voor Peet van Leeuwen) meer body en vaart in de ploeg bracht Naaldwijk moest terug, maar Peet Meier ADV£PTENTIEJ SPECIALIST IN KLEUREN TELEVISIE Vlaardingen Een in de voorlaatste minuut toe- gekénde strafschop bete kende dat het "degrada tieduel" tussen TSB en Naaldwijk op sportpark "De Vijfsluizen" toch nog een winnaar kreeg. Die strafschop viel TSB ten deel omdat scheids rechter P. Reygersberg een overtreding van Leo Voogt tegen Theo Joppe rijkelijk zwaar bestraf te. Via de handen van Naaldwijk-doelman Daaf Lievaart bezorgde TSB-aanvoerder Wim Maurits zijn ploeg de overwinning: 1—0. Vooral voor de rust was te mer ken, dat hier de twee staart- clubs aan het werk waren. Het spel stond op een laag pitje en niemand kon of durfde enig initiatief te nemen, "De belang rijkheid van dit duel drukte op de spelers," weerlegde TSB- trainer Jan van. den Berg na afloop dit spel. '"t Zat ons al eerder niet mee, daarom was er ook nu de angst dat je achter komt te staan." Ook Naaldwijk-trainer Wim Sfra- ter deelde die mening. "De be langen waren hier te groot voor goed spel Overigens meende Strater dat zijn ploeg, de neder laag ten spijt, toch beter speel de dan tegen Monster. "De be spreking van afgelopen week heeft duidelijkheid gebracht," marnaast'zkh^-ctg^D^kin! Tt,e0 J°PP® zou later worden aangepakt wat éen strafschop zou gaan inhouden. en Daaf Lievaart lieten zich vooralsnog niet passeren. Sa men wisten zij ook Henk: van der Kraan nog net van een heel goede kans te houden, zodat het niet meer dan een achterbal werd. TSB wilde een beslissing force- - ren, en de strijd werd wat har der. Even dreigde het zelfs grimmig te worden, toen Naald wijk's Bram van der Ende, al regelmatig bij overtredingen betrokken, Wim Maurits niet netjes afstopte. De reaktie van de Vlaardingse aanvoereder was met een armslag totaal on beheerst, maar scheidsrechter Ruggenberg liet het nog onbe straft. Wegens het neerleggen van een speler zonder de bal te kunnen spelen, liep Kon de Hoog even later toch een offi ciële waarschuwing op. Finale Naaldwijk had het moeilijk :n de laatste minuten, maar kwam toch steeds dichter bij een kost baar punt. Wim van der Pol assisteerde op de lijn om een vrije trap van Wim Maurits te verwerken, terwijl een vrije trap van Hans van Bommel net buiten de kruising draaide. Te midden van een drukte van spelers, stapte kort voor tijd de scheidsrechter met de bal on der de arm naar de witte stip: penalty, Leo Voogt had Theo Joppe in de rug geduwd, waar op de Vlaardinger zich maar al te graag liet vallen. TSB incas seerde de onverwachte surprise gretig, al zat doelman Daaf Lie vaart heel erg dïch bij de door Wim Maurits voltrokken straf: 1—0. "Was ik een fractie later gestart, dan heb ik hem" aldus de Naaldwijk-doelman, die de bal toch nog even beroerde. ..xAANDAG 8 DECEMBER 1975 e Eén van de weinige goede acties van HB3S o Ook die Schiedamse solo loopt op niets uit oogvliet Het Vlaardingse Sa telliet moest heel diep buigen voor een fris scorend Rijn mond, dat met 6—2 als win naar uit de bus kwam. i de eerste helft was er nog van alles mogelijk. Satellieten Rijn mond waren aan elkaar ge waagd en het was dan ook een gelijkopgaande strijd. Rijn mond scoorde wél na een half uur, maar mocht van geluk spreken toen Joop Morsmans op de lat schoot. Ruststand: 1-0. i het begin van de tweede helft maakte Rijnmond echter korte metten met de Vlaardingers. Binnen een kwartier keek een aangeslagen Satelliet tegen een 40 achterstand aan. De wed strijd was toen al beslist on danks dat Mar Cijs kort daarna een strafschop benutte: 4—1. Rijnmond liep verder uit naar 51, waarna Andel Aalbers te- genscoorde: 5—2. In de laatste minuut bepaalde Rijnmond de eindstand op 62, Streefkerk „Onbegrijpelijk dat dit elftal onderaan in de vierde klasse speelt", stelde Teun Groeneveld over Streefkerk, dat als tegenstander van eerste klasser Excelsior fungeerde. Daarmee doelde hij op het knappe tegenspel dat Streefkerk de Maassluizers vooral in de tweede helft bood. 7- vaak in bekerduels, waarin een lagere club een hoger geki. _rd elftal ontmoet, trok de „lagere" club zich op aan zijn tegenstander en nam de „topclub" het wat te gemakkelijk op. Desondanks won Excelsior, maar er kan onmogelijk gezegd worden dat de Maassluizers hun tegenstan- der in de tang hadden. f „Nee. het was geen al te beste beurt", gaf trainer Teun Groe neveld toe en vervolgde met' „Excelsior gaf die mensen veel te veel ruimte, waardoor de Kennelijk dacht Excelsior dat het aanspeelbaarheid- van Streef- verder wel een routineklus zou Frans de Munnik bereikte spits Peter van der Burg die het leer hard ïnknikte: 02. kerk veel groter was. Het kreeg weliswaar géén uitgespeelde kansen, maar had toch vaak de gelegenheid om aan te vallen". Daarbij kwam dan nog dat Excel sior af en toe slecht plaatste. worden en vergat om de score verder uit te bouwen. Het ver giste zich echter in de gretig heid van Streefkerk, dat nog geenszins van plan was de handdoek in de ring te gooien- lange tijd (blessure) even mocht proberen. Hoewel uite raard erg voorzichtig, deed Groeneweg het op zijn oude „stek" redelijk goed. Komende zaterdag kan Ed Euser tegen GVYV niet meespelen en als Hans Plaatzer dan weer blessu- revrij Is kan Teun Groeneveld wellicht de keus maken tussen Hans Plaatzer en Fer Groene weg voor de „ausputzerplaats". De wissel Frans de Munnik voor Ron Broekhart veranderde wei nig aan het spelbeeld. Het bleef een open strijd zonder specta culaire momenten. De stand bleef 1-2. Schiedam Kien Klink weigerde de afgang mee te maken. De voorzitter van de Schiedamse derde klasser HBSS beende geruime tijd voor het einde van de bekerwedstrijd tegen DSVP richting clubge bouw, wachtte nog even het resultaat van een Schiedamse aanval af, om vervolgens resoluut het veld te verlaten. „Niet meer om aan te zien". Vierde klasser DSVP stond op dat moment reeds met één been in de volgende bekerronde. HBSS heeft de uitschakeling (1—2) aan zichzelf te wijten. De formatie van trainer Zoltan Za- lay heeft het enthousiaste DSVP negentig minuten lang in de kaart gespeeld, z<5 dom ge voetbald zelfs, dat de club uit Pijnacker bijna moeiteloos de bekerwinst naar zich toetrok. Zalay had het er moeilijk mee. Onafgebroken bekritiseerde hij het gestuntel in de Schiedamse voorhoede, kon maar niet be grijpen, dat zijn ploeg geen raad wist met het in het begin nog zo nerveuze DSVP. En prompt kreeg vierde klasser DSVP vat op het onsamenhan gende Schiedamse spel. HBSS berustte er in. Toch wezen de eerste aanvallen er op dat DSVP niet al te veel geloof hechtte in een bekersuc- cesje. Zo liet doelman Wim Kooy enkele niet zo moeilijke inzetten glippen, terwijl het centrale duo Martin van Osƒ- Teun Figger het verre van ge makkelijk had. Zou HBSS in die openingsfase zich werkelijk hebben ingespannen, dan zou DSVP er heel wat minder soe pel in geslaagd zijn zich onder de Schiedamse druk uit te wor stelen. door Hans Soeters HBSS zocht het onafgebroken in individuele acties. Steeds weer probeerde Wim van Est op links zijn directe tegenstander Jan Zonneveld op snelheid te passeren, hoopte op rechts Mar tin "Meijer zijn opponent Wim van Eist te kunnen betrappen op een onoplettend momentje, terwij] Wim Houtman alle kan ten op kon, behalve gevaar stichten in het centrum. DSVP ving die Schiedamse pogingen goed op en counterde zodra het kon. De eerste kans kwam overigens pas in de 40e minuut, maar het betekende wel gelijk 0—1. Arno Kluitjens maakte zich op links los van zijn tegenstander, zag dat Ben Ranshuizen was uitge weken naar rechts en liet bui ten bereik van HBSS-goalie Paul Kuijk een voorzet los. Een simpel tikje van Kanshuizen was toen voldoende: 0—1. En vijf minuten na f ,t benutte DSVP een identieke situatie. Nu was het Ben Ranshuizen die op rechts het voorbereidende- werk voor zijn rekening nam. Weer kwam Paul Kuijk er niet aan te pas, 2odat Ger van Don gen voor 0—2 kon zorgen. Toen pas verwaardigde HBSS zich wat extra inspanning. Wim van Est en Nico Poot werden ingeruild voor Jaap Verweij en Cor Heeze, maar al ging het tempo bij de Schiedammers dan Iets omhoog van een écht offensief was nauwelijks spra ke. Sporadisch waagde HBSS zich massaal op de helft van DSVP, terwijl de keren dat Henk Scharloo het probeerde toch aantoonden dat DSVP prompt in paniek raakte. Een foutje van doelman Kooy was er dan ook de oorzaak van dat HBSS met nog een paar minuten te spelen op 1—2 kon komen. Terwijl het Pijnackerse middenveld, Van de Werf, Braat en Kester elke offensieve gedachte liet varen, mikte Wim Houtman de bal naar Martin Meijer, die kansloos leek omdat doelman Kooy tijdig ingreep, maar toen de DSVP-goalie finaal mistrapte de bal sim pel in het lege doel kon schui ven: 1—2. Heel even nog hoopte HBSS toen op de gelijkmaker. Het resul teerde in twee hoekschoppen waarvan er een de lat schampte zonder dat DSVP nog echt in moeilijkheden kwam. Volko men verdiend bereikte de ploeg van trainer Van Dijk de volgen de bekerronde, simpel omdat het er veel harder voor had gewerkt. Maar vooral ook om dat er van enig klasseverschil geen sprake was geweest Vlaardingen CION leed in Rotterdam bij SDV een onge lukkige en ook onverdiende ne derlaag. De Vlaardingers lie pen al in de eerste minuut een 1—0 achterstand op, die ui teindelijk ook de eindstand zou worden. CION was over het algemeen de betere ploeg. Er werd goed gecombineerd, hard gewerkt, maar het ontbrak aan een juiste afwerking. Voor de rust al kreeg CION tal van mogelijkheden verandering in de score aan te brengen. Leen van der Lee mikte na een goede combinatie met Emo El- fers echter net naast John Goudswaard herhaalde dit la ter, terwijl Arie van der Lee en Adrie van der Have alleen voor de keeper kwamen. Zij zagen echter geen kans om tenminste de gelijkmaker te produceren. In de tweede helft eenzelfde beeld. Een sterker CION, dat de zaak echter wel wist te kla ren. Voor echter werd geen ge bruik gemaakt van de kansen, dié er ook nu weer lagen. De gezien de verhoudingen dik ver diende gelijkmaker werd, alle inzet ten spijt, door de falende afwerking niet meer bereikt met als gevolg balverlies, waar- De durf van Streefkerk werd na door Streefkerk steeds „over" een goed half uur beloond. Een kon nemen. Technisch was Ex celsior veelal de betere ploeg, maar het enthousiasme van de vierdeklasser hield de zaak in balans. Excelsior schoot wel goed uit de startblokken. Binnen twintig indirekte vrije trap van de gast heren binnen het strafschopge bied werd goed in „tweeën" genomen en de bal verdween door de Excelsiormuur achter Gerrit Geurtsen in het touw werk: 1—2. minuten had het een 2—O-voor- De tweede helft gaf een gelijkop- sprong opgebouwd en alles wees erop dat Excelsior korte metten ging maken met Streef kerk, De eerste treffer viel in de tiende minuut te noteren. Een overtre ding tegen rechtsback Bob gaande strijd te zien waarin het voetbal van niet al te hoge kwa liteit was. Streefkerk probeerde het met afstandschoten omdat de Excelsior-verdediging geen gelegenheid voor doorbraken gaf. Meinster betekende een vrije Excelsior kon daar maar weinig schop, die Meinster zelf nam. De bal kwam in het doelgebied, waar Jaap van Roort de bal tegen de keeper op schoot, de terugspringende bal kwam voor de voeten van Eric Scheffers, die haarzuiver de trekker over haalde: 0—1. Excelsior bleef jakkeren met de fr rr, bedoeling zijn tegenstander zo EAr^EfuUrl£ti\l snel mogelijk uit te schakelen. In de 19e minuut was het weer Dat was een kwartier voor tijd raak. Een scherpe voorzet van t°en fer Groeneweg het na tegenover stellen. Het experi ment van Teun Groeneveld om Alex Broekhart als half voor Arie van der Sar (Eric Schef fers was nu captain) te probe- ren was geen doorslaand suc ces. Een ander experiment gaf meer hoop. De doelman van Naaldwijk gaai de Vlaardingse inzet red den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4