PPSC ^slachtoffer99 van arbitrale dwaling Zwaluwen vecht naar volgende ronde MWs gevaar lieet Hoogemdam Piet van Veen mag weer trainen Hoekse Boys maakt niet af mmf %AgodiihvljBiird ingen een voorsprong. Hans Sliedrecht MAANDAG 8 DECEMBER 1975 Schiedam Onzekerheid was troef op „Thurlede", omdat scheidsrechter Thomasse na de beslissende (derde) goal van Quick Boys aarzelde; wél of geen buitenspel. Na protest van de „Kattekers" wees hij naar het midden, ging dus overstag en dat zette bij PPSC weer kwaad bloed. Het eind van ht liedje was dat hij toen voor het tweede deel van de verlenging liet aftrappen. Maar nog steeds de vraag: Wél of geen goal, was het nu 2- 2-3. -2 of 0 Schiedam In het Schiedam se sport wereldje is het een be kend gegeven dat de behoefte aazt voetbalvelden groot is. Eén van de negentien voetbat- clubs waarbij de nood hoog zit, is zaterdag tweedeklasser PPSC, dat over 22 elftallen be schikt Dat dank zij de samen werking met de overige clubs op sportpark „Thurlede" van eikaars velden gebruik maakt, maar niettemin officieel op twee velden zijn programma's moet afwerken. Q Daarom kon het voorkomen dat het bekerduel PPSC Quick Boys ruim tien minuten te laat begon. Met verlenging en eventuele strafschoppen in het vooruitzicht was het tijdstip na melijk bepaald op twee uur. Op zichzelf was dat geen bezwaar, vond ook arbiter Thomasse vooraf, maar het tekent wel de noodsituatie. En dan te beden ken dat ook SFC van de velden waarop PPSC speelt, gebruik maakt Over overbespeling ge sproken De liefste wens van PPSC is daarom ongetwEjfeld uitbrei ding van zijn veïdenbestand. Een bede die afgelopen zater dag ongetwijfeld ook St Nico- laas niet voorbij zal zijn ge gaan, toen hij zelf met het ver kopen van toegangskaartjes de handen uit de mouwen stak. In de rust had hij samen met Zwarte Piet ook nog tijd ge vonden om de leden van PPSC in het zonnetje te zetten. O Quick Boys zorgde er overi gens met een bestuursdelegatie van vijf man voor, dat de be stuurskamer van PPSC op „Thurlede" veel te klein was. Hoewel in het algemeen gespro ken een tweedeklasser wél over een groter bestuurshome mag beschikken om zijn beleid te voeren. O Ook al speelde PPSC afgelcn pen zaterdag in reserveshirts, omdat ook Quick Boys de blauwwitte kleuren aanhangt, de pïesentatie zonder rugnum mers kwam vreemd over. O Daarentegen goed nieuws over Piet van Veen, die deze week weer de training mag hervat ten. Zes weken terug verdraai de hij thuis tegen ZCFC zijn knie_ en dacht direct aan een meniscus, „Maar volgens dok ter De Bie waren alleen de kniebanden maar verrekt' deelde hij zaterdag mee. En dat betekent voor Piet van Veen weer trainen en spelen. „Niette min had ik er tegen Quick Boys nog niet bij willen zijn", erken de hij. „Bang dat ik mijn knie forceer". Duidelijkheid verschafte hij pas beet de thuisclub zich lange tijd na afloop toen hij geen straf- in de aanval vast schoppen liet nemen, volgens Nocbthans leverde dat voor het de te volgen procedure bij be kerwedstrijden, die eindigen in oen gelijkspel. Verlies dus (2—3) voor PPSC, dat zich lange tijd helftiaftig gedroeg, lange tijd Quick Boys daarmee verbaasde en daarom onverdiend ten on der ging. Vooral de wijze waarop Quick Boys hautain genoeg op snelle wijze met de Schiedammers wilde afrekenen, maakte snel vijanden. Quick Boys, met laat ste man Joep den Hollander en bekend van het Nederlands Amateur Elftal bleek hele maal niet in staat om PPSC af te bluffen. Erger nog, PPSC liet geruime tijd de Katwijkers ach ter zich aanlopen, omdat de ingespeelde Schiedamse forma tie niveaü genoeg heeft om ook tegen een eersteklasser puur op balbezit te spelen. Anders ge zegd, zoeken naar een opening. te bezweren. Uiteindelijk toch 2—3, het sprook- In de tweede helft leek de strijd je van bekervoetbal in de derde snel beslist toen Wil van der ronde, wat PPSC betreft zelf Plas over doelman John Rost doel van Schaap weinig gevaar op. PPSC, hoe fanatiek ook, had na de onverwachte achter stand moeite met het juiste evenwicht op het middenveld. De mislukte acties van Lodi Kalden ten spijt, was er nie mand anders voorradig om het duo Arie Haasnoot/Joep den Hollander uit zijn verband te halen. Maar in de veertigste minuut was er voor Quick Boys geen houden meer aan. Het voorbereidende werk van Peter den Hartog rook naar buiten spel, liet echter wel vier „Katte kers" in zijn trucs tippelen en schoof toen behendig Koen Winkelman de bal toe; 1—1. In een volgende fase liet doelman John Rost de bal los, maar Wil van der Plas mikte naast het doel. En in een volgende kritie ke fase voor het Schiedamse doel was Weber ter plekke om via een hoekschop het gevaar Maaslanders gaan zonder moeite door Maasland Zelfs in een lage versnelling kon MW zich naar de volgende ronde van de KNVB-beker wringen. Na Piershil moesten ook Gorktims Jonge Spartanen (GJS) buigen voor de Maaslanders, die beslist geen hoog cijfer voor hun optreden verdienden. Voor de pupillen van trainer Bert van Veen was dat echter geen punt. Voor de MWers woog het enigszins geflatteerde 3—1 resultaat veel zwaarder dan de negentig nauwelijks enerverende minuten voetbal, die daarvoor nodig waren geweest. MW immers, was ondanks alles toch in zTn totaliteit de meerdere gebleven over een evenmin imponerende vierdeklasser GJS. Een tegenstander, die de eerste helft goed partij bood, maar die na de pauze steeds meer in eigen problemen verdronk en het ook conditioneel niet meer kon bijbenen. tot de halve finale zoals enkele jaren terug, was uit Mét of zonder hulp van de scheids rechter. Maar ook deels door eigen schuld, omdat bij twee van de drie Katwijkse goals doelman John Rust bepaald niet vrijuit ging. Vreemd ge noeg had Quick Boys van zijn „black-out" verder moeten kun nen profiteren. De Schiedamse doelman was nauwelijks in staat om snelle acties te onderscheppen, daar- _r__, om had trainer Ferdijk van VERLENGING Quick Boys zeker moeten ha meren op de dieptepasses. Het Spanning genoeg voor de vier- succesvolste wapen in dit be- honderd kijkers, vooral toen heen kopte: 1—2. Quick Boys maakte toen niet de fout de zaak te controleren. Maar ging daarna fel op jacht. Hoewel zonder reëele scoringskansen, moest PPSC terug. Het verlies leek in zicht, totdat een noncha lante trap van Haasnoot Quick Boys noodlottig werd. Peter den Hartog omspeelde toen vlot de defensie en bood Heinz van Katwijk met een ver schot uit zicht naar 22. kerduel, omdat de solo's van een Cor Verdoes of Wil van der Plas bij niemand tot de verbeel ding sprak. Zelfs de simpele een-twee combinatie bleef ach terwege. Onderschatting? „Mis schien", reageerde trainer Per- dijk, „maar we hadden nu een maal, zoals ook in de competi tie, te veel kansen nodig". Nee, PPSC had recht op de derde ronde, Van enig niveauverschil was geen sprake, ook al klamp te Quick Boys zich aan dat gegeven vast. Weliswaar kwam het al na tien minuten, op een voorsprong toen Jaap Hoek mei zijn sprong voor een kop bal geen vuist van doelman Rost zag (0—1), maar daarna PPSC via Lodi Kalden enkele malen tot serieuze scoringskan sen kwam. Maar geen goals meer. En na negentig minuten voetbal nog steeds 2—2. De ver lenging bleek daarna geen uit komst te brengen, totdat Quick Boys via Arie Haasnoot op 2—3 kwam. Toen begonnen ook discussies in de welles-nietes stijl. PPSC, dat wel wist met 3—2 achter te staan, maar nie mand van de toeschouwers, nam daarna nog een dreigende houding aan, maar doelman Schaap behoefde slechts zelden in actie te komen. In dat tweede deel van de verlenging consoli deerde Quick Boys dp voor sprong heel goed. o De gelijkmaker (11) van Koen Winkelman en de vreugde. MW sloeg daar goede munt uit door de stand toch nog naar een 3—I-voorsprong te tillen, nadat het lang tegen een 1—1 had moeten aankijken. Captain Cees Hoogendam was daarvoor de bejubelde man. Hij was het immers die in feite de gebreken van de twee voorste linies kon camoufleren door twee doel punten voor zijn rekening te nemen. Ook effende de lange centrumverdediger het terrein voor MWs laatste treffer van Wim Boshart, omdat de opko mende Hoogendam ais enige in staat bleek om gevaar in de Gorkumse gelederen te ontkete nen. In een rommelige en sterk wisse lende openingsfase bleek dat reeds. Hoogendam marcheerde toen al enkele malen naar het GJS doel, maar na zijn eerste doelpunt uit een vrije trap (tien de minuut, doelman Cor Sterk grabbelde mis) moest de MV- V*er toch al zijn aandacht aan de verdediging wijden. Het Maaslandse middenveld scha kelde toen namelijk niet naar wens. Het kon de drie voor- waartsen amper bereiken en zorgde voor onnodig balverlies, waardoor de Gorkumse forma tie met de wind in de rug steeds snel terreinwinst boekte en bo vendien een numerieke meer derheid noteerde bij de MVV- te ontregelen. De Gorkumse formatie bouwde daardoor langzaam aan een overwicht, dat het in de 35ste minuut met een treffer kon onderstrepen toen Mari Bouwman van links een voorzet lanceerde. In duel met Leo Jansen miste Chris Peverelli eerst nog deze bal, maar in de „herkansing" kreeg de Gorkumse speler van de MWers volop de ruimte om alsnog doelman Rinus van de Wetering kansloos te laten: 1—1. MW-trainer Bert van Veen; „Ons spel was misschien wel te laco niek, omdat GJS ons niet kon inspireren. Na het doelpunt moesten we wel en ging het na rust ook beter, omdat ze de opdrachten beter uitvoerden en het spel breed hielden". Waar bij nog kwam dat de Gorkumse formatie na de pauze de lijn van het eerste bedrijf niet ver der kon doortrekken. „Want", stelde GJS-trainer De Vries: „Het was de bedoeling dat we met de dieptepass op de vleu gels zouden spelen, maar omdat we met twee invallers speelden, lukte dat voor de rust al niet Met wisselspelers hebben we geprobeerd dat in de tweede helft op te lossen- Het werkte echter averechts, want daarna draaide het bij ons helemaal niet meer". achterhoede met voorstopper Inderdaad, want met Arjen Sterk Jaap Alblas. GJS leek zich dan ook snel naar de gelijkmaker te spelen. Zeker nadat Chris Peverelli van rechts een gave voorzet lan ceerde en Arie Muilenberg het leer achter Rinus van der We tering knikte. De GJS-aahhang Juichte echter tevergeefs, om dat arbiter 't Hart een buiten spel-lucht had opgesnoven. Terecht of niet, MVV kroop daar mee door het oog van de naald en organiseerde op bevel van trainer Bert van Veen snel de formatie. Van Veen: „Van mij mogen ze zich vrij bewegen, maar omdat er niet goed werd overgenomen, heb ik ze toen de opdracht gegeven om conse quenter op de eigen plaats te blijven". Veel hielp dat echter op dat rr.o- en Gerrit van Beest voor res pectievelijk Mari Bouwman (25ste min.) en Wim Langerak (31ste min.) presteerden de Gor kumse Spartanen steeds min der. De strijd werd steeds vlak ker, zonder ook maar één hoog tepunt, omdat de Maaslandse formatie ondanks een licht overwicht ook geen onnodig ri sico wenste te nemen. Alleen Cees Hoogendam waagde dat echter, toen hij achter minder werk kreeg en in de 26ste mi nuut op de solo-toer ging. Geen enkele GJS'er legde hem daar bij een duimbreed in de weg, waarna de MWer bij het doel van Cor Sterk met een hard schot zijn slag sloeg (2—1). Vijf minuten later overkwam hem hetzelfde, maar toen ramde de centrumverdediger de paaL ment niet. Rechtsbuiten Jury -b* de laatste minuten gebeurde er Rombout zwermde bij gebrek aan werk steeds weer naar het middenveld, waar Huib Bos, Wil de Boer en Jan Korpers- hoek moeite hadden om de niet zo gevaarlijke GJS-acties goed bij GJS nauwelijks iets toen Wim Boshart plotsklaps ap snelheid lag en met zijn treffer de Gorkumse Spartanen defini tief uit het bekeravontuur stoot te (3-1). Vlaardingen „SHO een eerste klasser? Oh, dat hebben we niet eens in de gaten gehad!" De kleedkamer van Zwaluwen Vlaardingen toonde een aantal overmoedige spelers. Terecht ook wel, want als goede tweedeklasser „Dik verdiend toch zeker", zei de wat rustiger zijnde Frans de Kruis, „Wat is SHO nou gevaarlijker ge weest. Het was alleen om- dat we verdedigend wat ongelukkig hebben ge speeld dat onze tegenstan der drie doelpunten kon zetten. Anders was niet eens een verlenging nodig geweest". Dat de defensie van Zwalu wen ongelukkig speelde Een overigens zeker niet ver was inderdaad een feit Tot diende voorsprong voor de hadden ze het toch maar gepresteerd "7'r het zo gerenommeerde SHO te wip pen. Na verlenging weliswaar, maar ook nadat de mannen van trainer Frans de Kruis tot driemaal toe een achterstand weg hebben moeten wer ken. keer was dat na een half periode waren dan ook voor uur spelen. Een ogenschijn- de thuisclub, maar zowel luk te harde voorzet van jos Buitelaar als Jo Brus- Cees Nobel leek een prooi see pnaiatn vrijstaande te women voor keeper Aad positie op de paal. Boers. Echter, zowel Ver- m®er Boers weifelden sensatie kwam dan ook zodat Cees van Bennekom pa5 in de tweede helft. Want met een zachte kopbal 0 1 na 10 minuten spelen was aan kon tekenen. het Leen Pijpers dje zijn ZONDER VREES tweemaal toe was het aan voerder Werner Venneer die SHO-spits Cees van Bennekom in staat stelde bijn ploeg op een voor sprong te zetten. De eerste Oud-beijerlanders. Want zonder vrees ging Zwalu wen al vanaf het beginsig- naal van scheidsrechter Van Driel in de aanval. De twee mooiste kansen in die Het maken van doelpunten vormde nu niet flirekt het sterkste punt in de wedstrijd Die HagheHoekse Boys. Het was dan ook één enkele treffer die de ontmoeting besliste ten gunste van de Ilagenaars en Hoekse Boys kon puntloos Huiswaarts keren in deze Inhaalwedstrijd die te elfder ure nog T-a-ftgesteld' Voriee week bleek het terrein van Die Haghe namelijk onbespeelbaar en hoewel het veld ook nu veel water te verwerken had gekregetf kon er redelijk op gevoetbald worden. Die Haghe vormde de inleiding tot een serie zwakkere broeders die de boys achter elkaar gaan ontmoeten. Trainer Koos Lan- kester had becijferd dat uit die wedstrijden (onder meer ook Monster en Naaldwijk) flink wat punten verzameld zouden moeten worden, waardoor Hoekse Boys aansluiting zou kunnen krijgen met de kop- ero«P. In eerste instantie heeft Die Haghe een behoorlijke streep door de rekening ge haald, al dienen de boys aller eerst de hand in eigen boezem te steken. Er werden namelijk te veel kansen ongebruikt gela ten door de Hoekse aanvallers. Een beetje pech kwam daar ook wel bij. Zo trof een inzet van Aad Moerman de lat en zag Ed van Dijk twee schoten rake lings naast suizen. Maar gezien het overwicht dat Hoekse Boys vooral in de eerste helft wist op te bouwen, hadden er doelpun ten uit moeten komen. Die Hag he moest zich in de eerste pe riode beperken tot counters die niet erg gevaarlijk waren. De rust ging dan ook in zonder treffers en het zag er eigenlijk naar 'uit dat ook de tweede editie zonder schade aan beide kanten zou gaan eindigen. Wel was die Haghe wat sterker maar Hoekse Boys kon toch de zaken wel onder controle hou den. Totdat de thuisclub na een half uur een vrije trap mocht nemen van zeker dertig meter afstand. In de Hoekse achter hoede ontstond een onoverzich telijke situatie met wat duw- en trekwerk van waaruit de bal achter doelman Cees de Voogt werd gedeponeerd. „Laten we maar zeggen dat de gelukkigste ploeg heeft gewonnen", aldus een teleurgestelde trainer Koos Lankester van Hoekse Boys. ploeg over de malaise heen tilde. Al had hij daar een fout van SHO-doelman Bas Groenenberg voor nodig. Pijpers kon in eerste instan tie vrij oprukken en waagde een schot van meter afstand, verrast kori^Bas berg de bal even later het net halen: 1—1. De gedachte, dat SHO was voor een fikse laag, duurde echter maar een kwartier. Want toen kwamen de gasten ander maal op Een door genomen vrije trap werd schitterend ingekopt door Cees van Bennekom. Kee per Ad Boers echter maak te zich wel erg kwaad over het feit dat Van Driel du wen van Ruud Hulstaert on bestraft liet. o Leen Pijpers heeft weer gescoord IDENTIEK Twee minuten later was het al weer gelijk. In een vrij wel identieke situatie als bij de eerste gelijkmaker kon ook nu Leen Pijpers in schieten en stond weer Bas Groenenberg volkomen ver keerd opgesteld: 2—2. Het spel werd er door de sen sationele gang van zaken niet mooier op. Hans Slied- recht en John Schoenma kers verdwenen in het boekje van Van Driel en ook Jan Grauss en Leen Pijpers waren duidelijk geïrriteerd. Nog erger werd dat toen SHO voor de derde en laatste keer een voor sprong wist te nemen. En weer was aanvoerder Ver meer de ongelukkige man. Een hoge voorzet kwam op zijn rug terecht en stuitte voor de voeten van Cees van Bennekom: 2—3. „Ik gleed uit en kon daarna die bal niet meer te pakken krijgen", zei "Wemer Ver meer later. Een serie blunders in de ver dediging zorgde ervoor dat het publiek andermaal kon juichen. Nu was het niet Leen Pijpers (al gaf hij wel de beslissende voorzet) maar Rein Homan die het karwei afmaakte: 3—3. Het was vijf minuten voor het einde. Verlengen dus. En dat leek voor Zwaluwen toch teveel te gaan worden. Volkomen moegestreden werd aan de tweemaal een kwartier begonnen. SHO leek toch van die vermoeid heid te profiteren want was in de eerste verlenging dui delijk sterker. En Zwalu wen kwam dan ook goed weg toen Ruud Hulstaert doorbrak en binnen (of bui ten) de bewuste lijnen hard handig tegen de grond werd gewerkt. Van Driel legde de bal rustig op de rand van het strafschopgebied. De beslissing viel pas vijf mi nuten voor het einde. De voor Rein Homan ingeval len Gerard Frehé zette bij een snelle uitval half hoog voor. En toen, als een raket, kwam Jo Buitelaar naar vo ren en kopte de bal in de touwen. Een schitterende treffer die Zwaluwen ver diend naar de volgende ron de bracht .SPECIALIST IM PLATENSPELERS

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5