Sylvie Cordemans sterk in de rebound Magere korfbaloogst DWS verrast Snelwiek BAANRECORD AHOY VOOR HARGA-JEUGD VOLLEY IN HALVE FINALE MAANDAG 8 DECEMBER 1975 Juventus-heren kunnen voorsprong niet aan FOUTEN Harga kansloos bij Dordts Quick SAGTTTA-SUCCES 7-7 Ludo van Mil scoort acht maal voor Hollandiaan De UVG-speelster is de Haagse verdedigster te snel af en waagt een schot Sagitta-Succes door veel overtredingen ontsierd. Schiedam Zowel het dames als het eerste herenteam van basketbalvereniging Juven- tus speelde een uitwedstrijd. De Schiedamse dames speel den in Amsterdam tegen Ra cing Agon. Zij behaalden ook nu weer een fraaie over winning (35—70), waarbij de eerste plaats geen enkele maa! in gevaar kwam. De Schiedamse heren speel den in Alphen aan den Rijn tegen BVO. In een zeer goe de wedstrijd moest Juventus de eer aan de tegenstander laten: (91-74). Bij de wedstrijd van de dames bleek dat men niet alleen in Schiedam moeilijkheden heeft met het materiaal. De ringen van de baskets waren zó krom gebogen, dat er tus sen voor en achterkant van de ring een verschil van en kele centimeters zat De eerste tien minuten ging de strijd yrij gelijk op, Juven tus wist een kleine voor sprong te nemen, maar Ra cing Agon bleef redelijk vol gen (10—14). Via Jenny de Visser en Tineke Aleman liep Juventus in enkele mi nuten naar een 10—28 voor sprong. Ook tijdens deze wedstrijd vie len de scheidsrechters in ne gatieve zin op. Nadat een Schiedamse toeschouwer op de tribune een opmerking maakte over het slechte flui ten, vonden de scheidsrech ters dit een aanleiding om trainer/coach Frits Spaak een technische fout te geven. Na dit incidentje deden zever volgens een poging om Syl vie Cordemans de wedstrijd uit te fluiten, dit lukte echter pas in de tweede helft Ra cing Agon wist te profiteren van deze vreemde situatie en wist iets dichterbij te ko men. Met rust was de stand 21—37 voor Juventus. De irritante wijze van fluiten van de scheidsrechters werkte in de tweede helft positief in op da Schiedamse dames. Juventus kwam nu erg gemotiveerd het veld weer in en veegde even de vloer aan met Racing Agon. Vooral via de sterk reboun- dende Sylvie Cordemans en Margreet van Putten ging Juventus keihard door. In de eerste vijftien minuten maakten de Amsterdamse dames maar 5 punten tegen Juventus 27 (26—64). Toen Sylvie Cordemans dan toch eindelijk haar vijfde persoonlijke fout kreeg, liet Juventus het hoofd niet han gen maar ging gewoon door. s Het zeker niet zwakke Ra cing Agon werd door Juven tus knap weggespeeld. Dit Juventus is, spelend op deze manier, zeker een plaats waard in de eredivisie. Eind stand van de wedstrijd( 35—70. Topscorers: Mar greet van Putten 11—12, Ti neke Aleman 10—7, Sylvie Cordemans 48, Jenny de Visser 84. De heren van Juventus moes ten de strijd aanbinden met het sterke BVO, dat één van de kampioenskandidaten fc In de tweede divisie. Behal ve Ruud van Eijck en Jan Schappert (ex-internatio nals) bleken zij ook nog te beschikken over spelers die vorig seizoen nog een be scheiden rol speelden in de ere-divisie. Juventus trok zich hier niets van aan en wist in de eerste minuten een 6—0 voor sprong te nemen. BVO had dit niet verwacht en was even de kluts kwijt, waar Juventus goed van profiteer de en gewoon doorging. Vooral Wim Cordemans gaf zijn teamgenoten het goede voorbeeld. Hij speelde een grandioze wedstrijd, Zowel verdedigend als aanvallend, maar ook hij zou het slach toffer worden van de scheidsrechters. De scheidsrechters hadden erg veel moeite met deze wed strijd en het was al gauw duidelijk dat ze niet opge wassen waren tegen het ho ge niveau van deze wed strijd. Ze waren echter zeker niet partijdig. Het gerouti neerde BVO wist echter steeds wat van de voor sprong van Juventus af te knabbelen. Toen'het even stokte bij Juventus vlak voor rust wisten ze nog op gelijke voet te komen met de Schiedammers: (43—43). Direkt na de rost ging BVO door terwijl Juventus nog naar zichzelf liep te zoeken. Ook nu regende het weer persoonlijke fouten aan bei de kanten. Na vijf minuten stond Juventus met 57—47 achter. Dit verschil bleef, hoewel er toch vrij veel ges coord werd, gehandhaafd tot zeven minuten voor tijd. Nadat Rob Mark, Wim Corde mans en Jan Kustner mei 5 persoonlijke fouten al naar de kant waren verdwenen, kreeg ook Wim Verstoep zijn vijfde fout. Toen hield Ju ventus nog maar vier spelers op het veld over. Deze vier. Jaap Boon, Peter van de Waal, Carel Venver en Nico van Putten, boden echter nog goed tegenstand aan de laatste vijf spelers van BVO (ze hadden ook al vijf spe lers met 5 persoonlijke fou ten). Het einde van deze wedstrijd, waarin door 18 spelers 64 persoonlijke fou ten werden gemaakt, kwam met de stand 91—74 voor de Aiphenaren. Met deze stand was Juventus de eerste ploeg die BVO in een thuiswedstrijd onder de 100 punten grens had gehou den. Topscorers: Wim Cor demans 20-6, Peter van de Waal 3—8, Rob Markt 7-3. Schiedam - SSC Harga en Succes hebben met weinig succes hun korfbalwedstrijden gespeeld. Er werd slechts 1 punt ver overd. SSC Harga verloor kan sloos van het Dordtse Quick met 6-13 en Succes speelde in een keiharde wedstrijd gelijk met 7-7 tegen Sagitta in Rid derkerk. Ook Maassluis, Spirit en Oranje Nassau incasseerden verlies. In een vooral van SSC Harga slecht gespeelde wedstrijd, heb ben de Schiedammers meer Rotterdam Het herenteam van Volley'68 is erin geslaagd de halve finale te bereiken om de districts-volleybalbeker. De Vlaardingers klopten in Rot terdam de eerste klasser Jong Pendrecht vrijwel moeiteloos: 3-3. Alleen in de derde set boden de Rotterdammers, die opvallend veel persoonlijke fouten maak ten, wat tegenstand van beteke nis. Volley slaagde er nog wel in een 14—7 achterstand weg te werken tot 14—12, maar Pend recht pakte met 15—12 toch zijn enige setwinst. Opvallend was in dit bekerduel opnieuw het goede spel van Leen van Bree, die normaal in Volley's tweede team speelt, maar meer en meer een verster king voor het eerste team gaat vormen. Tegen Pendrecht gaf coach Ton van leperen de ta lentvolle Van Bree een nieuwe kans, waardoor Pleun Dekker als derde spelverdeler ging fun geren. Het resulteerde in een duidelijke eerste setwinst, 6—15, terwijl Volley ook in de tweede set duidelijk sterker was dan de Rotterdammers: 9—15. Na het, verligt in de der de set, maakte ^olley, er in de laatste set een einde aan: 1—3. dan verdiend verloren van Quick uit Dordrecht met 6-13. Het plaatsen van de bal en het teamverband waren, erg slecht De ballen werden veelal ver keerd geplaatst en ook het af vangen onder de korf liet veel te wensen over. Een verzachtende omstandigheid was het niet meespelen van doelpuntenmaker Cock v.d. Poel wegens werkzaamheden en van Gerda Hols wegens een spierblessure. Maar dat de rest van de ploeg zich hierdoor ?o liet intimideren is minder goed. De routiniers hadden dit zeker allemaal moeten kunnen, opvan gen. Quick nam zelfs een (Ml voor sprong voordat Yvonne Lange uit een doorloper kon tegensco- ren. Na de rust die was inge gaan met een 1-9 achterstand, kwam SSC Harga iets terug. Bert Karstel benutte 2 straf- worpen en bracht hiermee de stand op 3-9. Hierna weer de beurt aan Quick 3-11. Bert Kar stel scoorde uit een strafworp, even later gevolgd door een ver schot 5-11 en Karei v.d. linden tenslotte benutte een strafworp: 6-11. Quick zag het gevaar en liep heel gemakkelijk weg naar 6-13, ook al omdat de overtuiging bij SSC Harga zoek was en de spelers onderling gingen mop peren. Het is in ieder geval een wedstrijd om gauw te vergeten. Succes heeft in Ridderkerk te genstander Sagitta een gelijk spel moeten toestaan: 7-7. Het is een keiharde wedstrijd ge worden waartegen scheidsrech ter J. Zwaan onvoldoende op trad. De overtredingen kwa men aan de lopende band, maar er werd met voor geflo ten. Door één van deze overtredingen kwam het ook dat Dick Be- deaux na 10 minuten gebles seerd aan zijn knie uit moest vallen. Hij werd goed vervan gen door Peter v.d. Zouwen. Ook al door het fanatieke pu bliek nam de scheidsrechter de ene rare beslissing na de ande re, waarvan vooral Succes de dupe werd. Het kreeg strafwor- pen tegen waarvan zelfs de coach van de Ridderkerkers op merkte: "Het zijn natuurlijk ca deautjes, maar we moeten ze wel benutten". Hierdoor heeft Succes de gehele tweede helft tegen een achter stand van 2 doelpunten aange keken. Het pleit toch wel voor de mentale instelling dat ze goed terugkwamen en dat 2e zelfs nag de kans op de over winning hebben gehad. Eén mi nuut voor tijd rolde de de bal na een doorloper over de rand van de korf, maar viel er aan de verkeerde kant af. Succes nam meteen een voor sprong van 0-1 door Lenïe Al- blas die een doorloper goed be nutte. Na de gelijkmaker was het Chris Alblas die van ver raak schoot: 1-2. Sagitta kwam weer op gelijke hoogte en nam zelfs een voorsprong van 3-2. Koen v.d. Schalk benutte een strafworp en de stand was weer gelijk- Hierna allerlei inciden ten en daar profiteerde Sagitta goed van om een ruststand van 5-3 te laten aantekenen. Na de pauze bracht Koen v.d. Schalk uit een schot vanonder de korf de stand op 5-4, dit werd ge volgd door een tegentreffer. Nu was het Chris Ntehot die een strafworp benutte en het was 6-5. Nog éénmaal kwam Sagitta op een marge van 2 doelpunten voorsprong. Succes gooide er toen nog een schepje bovenop en dat resul- JL teerde in een prachtig doelpunt van Ineke Kramers, die van onder de korf scoorde en Koen v.d. Schalk benutte op koelbloe dige wijze een strafworp: 7-7. Succes kreeg nog prachtige kan sen maar er werd niet meer gescoord. Toch heeft Succes nog geluk gehad toen vlak voor het einde Sagitta een van de vele strafworpen miste. Dit ge lijke spel is voor Succes een beloning voor het harde werken dat zij hebben gedaan. Maassluis - Weidevogels 2-8, Het grote verschil voor «1 na de pauze in het Maassluise spel was de genadeslag voor Maas sluis. Weidevogels profiteerde volledig van de Maassluise in zinking. In de eerste helft hiel den de teams elkaar in even wicht. Vooral omdat men fel verdedigde. Beiden wisten slechts éénmaal de korf te doorboren. Rob Koevoet voor Maassluis uit een strafworp. Na de hervatting kon Maassluis het ritme niet meer pakken, men ging fouten maken en "Wei devogels greep zijn kans. Al moet wel vermeld worden, dat enkele treffers niet onfortuin lijk tot stand kwamen. Maar het profiteerde van de Maas sluise fouten en kon zo onbe dreigd een 1-8 voorsprong op bouwen. Naast enkele treffers met een dosis geluk, waren een aantal andere treffers voor Maassluis aanvechtbaar, maar dit alles deed niets af aan het feit, dat Weidevogels vakkundig de fouten afstrafte. Vlak voor tijd scoorde Rob Koevoet voor de tweede maal uit een straf worp, hetgeen een 2-8 eindstand betekende. Saillant detail van deze wedstrijd was, dat de bond een speler van Oranje Nassau had aangewezen als arbiter. Iets wat al jaren voorkomt en waar steeds weer tegen geprotesteerd wordt Want zo'n beslissing, een speler van een toekomstig tegenstan der, als arbiter aan te wijzen is niet zonder kritiek, vooral als het gaat om de onpartijdigheid van zo'n speler. Kwiek - Spirit 12-4. In een goede wedstrijd kon Spirit Kwiek één helft bijhou den, na de pauze had men geen greep meer op het spel van de Rotterdammers. Frans van der Krans gaf Spirit de leiding, maar al snel herstelde Kwiek de schade en nam zelf een voorsprong. Voor rust bleef het door goed tegenspel van Spirit, beperkt tot 2-1, maar na de hervatting nam men meer afstand. Spirit kon toch nog een enkele keer tot scoren komen, zo zorgde Frans van der Krans voor 3-2 en Agnes Hoogenraadt voor 5-3. Kwiek verhoogde het tempo en voerde de score op tot 9-3. Frans van der Krans voltooide 2ijn hattrick 9-4. Maar Spirit kon Kwiek niet meer stuiten en pas bij 12-4 stopte men, omdat het eindsignaal weerklonk. Qua veldspel deed Spirit bijna niets onder, maar het schot van de Rotterdammers was te zuiver. Oranje Nassau-SC Olympia 3-6. In de Margriethal heeft Oranje Nassau het zeer duidelijk laten afweten tegen SC Olympia uit Spijkenisse. Na een sterke start verkeek men zich Op de vecht lust van Olympia en liet zich zodoende toch nog verrassen. Daarna zakte men weg tot mid delmatig spel. Olympia opende de score, maar Sjanïe van Zeim corrigeerde het, 1-1. Na de vakwisseling overheerste Oranje Nassau en dat kwam tot uiting in treffers van Hilly van Aperen en Wil van der Windt, 3-1. Men dacht op rozen te zitten en verloor de concentratie. Olympia ging ja gen en Oranje Nassau raakte daardoor van streek en ging fouten maken. Tot tweemaal toe strafte Olympia zo'n fout doeltreffend af, 3-3. Na rust overheersten de defen sies, vooral de Vlaardingse aan val kon geen vuist meer maken. Vooral het doorzettingsvermo gen van Olympia leverde hen in de slotfase de eindoverwinning op. Ruimer dan eigenlijk ver diend was, maar. het was niet anders, 3-6. Botterdam Ahoy op zaterdag fa een variant op de Ahoy op zondag, met dat verschil dat het nu alleen maar wedstrijden voor jeugd cn nieuwelingen betrof. Veel jeugdige renners uit het Waterweggebied lieten aan het publiek zien van het baanrennen al het nodige opgestoken te hebben en daarom waren de wedstrijden het aankijken volkomen waard. Voor de nieuwelingen was er een (Ahoy). Totaal omnium jeugd ploegenachtervolging in elkaar 33 jaar: I. Gert Jan Theunissen gestoken, die de sterkste ploe- (Windmolens), 2. Marcel Ba- gen van Nederland aan de start rendrecht (Barrhopoort), 3. bracht Twaalf ploegen van vier Fred de Berg (Barrhopoort). nieuwelingen waren ingesehre- Totaal omnium jeugd 13 jaar: ven en na een verwoede strijd 3. Niko Oord (Tempo Soest), 2. tussen de ploegen, waaronder Teun van Vliet (Barrhopoort), de ploeg van „De Kampioen" 3. Ron Groen (Tempo Soest) uit Haarlem die in Dronten Totaal omnium jeugd 14 jaar kampioen van Nederland op de 1. Eddy Wittekoek (Coureur), 2. weg werd, was het de Schie- Niko Wegkamp (Excelsior), 3, damse formatie van de SWV CeesTol (Volendam). Harea, die deze wedstrijd in de Totaal uitslag ploeg achtervol* tijd "van 2.33.06 minuten win- ging nieuwelingen over 2 «Ho nend afsloot. meter: 1. SWV „Harga" (Scta* De uitslagen: jeugd 9 jaar totaal dam) 2.33,06 minuut, 2. KKG omnium 1, René Breestraat Sparta (Den Haag) 2.34.00 mi- (Barrhopoort), 2. Tim Fortuin nuut, 3. GGMC (Amsterdam) (Feyenoord), Totaal omnium 2.35.76, 4. Het Zuiden (Eindh<> jeugd 10 jaar: 1. Raymond Ales ven) 2.35.85 minuut, 5. DTS (Olympia) 2. René Betjes (DTS) (Zaandam) 2.36.04 minuut, 6. 3. Eric Venema (Excelsior). To- Kampioen (Haarlem) 2,36.41 nu- taal omnium jeugd 11 jaar 1. nuut, 7. Olympia (Amsterdam) Wim Ender (Ahoy), 2. Jaco van 2.36.69 minuut, 8. WV Hoekse- Galen (Ahoy), 3. Rob de Rooy renner (Puttershoek) ingelopen. Slechts middelswat duwwerk kan UVG van scoren worden afgehouden. Schiedam het heren handbal team van DWS heeft tegen het Rotterdamse Snelwiek onver wacht de volle winst gepakt DWS kwam met een 4-2-aanvai, waar Snelwiek tot ieders ver wondering een 4-2-verdediging tegenover zette. DWS kreeg hierdoor in het midden steeds meer ruimte, waardoor het bij herhaling het Rotterdamse doel in gevaar kon brengen. Met snelle tegenaanvallen tracht te Snelwiek het tij te keren, maar de DWS verdediging trad attent op, 20dat het grootste gevaar afgewenteld kon wor den en DWS met de rust een 8-4 voorsprong had, Wie ver wacht bad dat Snelwiek na rust de verdediging zou wijzigen vergiste zich terdege. De Rot terdammers bleven in de 4-3 verdediging volharden, waar door voor DWS alle wegen open lagen voor een verdiende 14-8 overwinning. De heren van UVG hebben 's morgens tevergeefs op het Rot terdamse Ancora gewacht. Er bleek door de Rotterdamse ver eniging een fout in de aan schrijving te 2ijn gemaakt, waardoor zij pas in de late middaguren arriveerde. De dames van UVG hebben de verwachtingen waargemaakt door het Haagse EHC naar een nederlaag te spelen. UVG's start was al direct een daalder waard, toen het overrompelend een 3-0 voorsprong liet aanteke nen. UVG was nog niet geheel zeker van de zaken, want een nerveuze spanning te weeg- bracht waaruit EHC de moet putte om terug te slaan en in te lopen tot 3-2. UVG bleef echter aandringen, wat met de een 4-3 stand bracht, welke stand in de twee de helft met een hoog tempo werd uitgebouwd tot' 11-4. Een massale zoekactie naar de van Marian Butter, die niet gevon den werd, haalde bij UVG het ritme uit de ploeg. EHC maakte hïervangebruik, maar kon een 11-7 nederlaag niet meer ont gaan. In Oud-Beijerland hebben de he- 'ren van HKV het niet kunnen redden tegen HVHW, dat op duidelijke wijze etaleerde waar om het de ranglijst aanvoert. HKV gaf uitstekend tegenspel, maar kwam toch kwaliteit te kort om een 19-12 nederlaag te ontgaan- In Gouda is het een gelijk op gaande strijd geworden tussen Vires 2 en Unitas heren. Voor rust had Vires net iets meer geluk dan Unitas en noteerde een 5-4 ruststand. In de tweede helft waren de rollen echter totaal omgekeerd wat een 11-13 zege voor Unitas tot gevolg had. De dames van Hollandiaan heb ben de winst bepaald niet ca deau gekregen van het Rotter damse ADO, dat tegen alle ver wachtingen in een 0-1 voor sprong pakte. Een afstand schot van Yvonne van Zelm bracht de stand weer in even wicht Kort hierop was het weer ADO dat het net deed bollen. Een fraaie treffer van Frida Keyzer bracht een omme keer in de strijd en had Hol landiaan de kans om naar 4-2 weg te lopen. Verbeten vechtend kwam ADO weer terug en bracht de rust stand op 4-4. In de tweede helft bleef ADO nog geruime tijd aansluiting houden, maar moest langzaamaan toch ruimte gaan geven, waardoor Holland iaan de eindstandop S-5 kon bepalen. De heren ontmoeting Kciland- iaan-Ancora 3 is een eentonige wedstrijd geworden, die erg rommelig was en zonder hoog tepunten verliep. De enige die nog voor wat verfrissing zorgde was Ludo ,van Mil, die naast zijn goede spel ook nog acht treffers voor zijn rekening nam. Ook het spel van Ancora bleef ver onder de maat, zodat er van strijd weinig sprake was. Hol landiaan nam1 snel een 5-0 voor sprong, die het zonder al teveel moeilijkheden heeft vastgehou den. Via een 8-4 ruststand, pak te Hollandiaan de punten door een 17-14 eindstand.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 8