Boumankliniek weer in opspraak Rel rond alcoholisten: schaakspel duurt voort JAN KLAASSEN m TEERSTOOF 9 !e Toverbal' weer actief Onroerend goed niet zwaarder belasten HET KIND VAN DE BUURVROUW iLAS VEGAS viaJDiUi ïi iJjÜCüUViBüax Pink Panter festival in De Tempel Bevolking Maassluis vrijwel constant boogaard-vlaardingen ESPPlfi -5MsS: £wis Zondagschilders in Rozenhof Wijziging 900 telefoonnummers [kerkdiensten I Bitterhapjes en modellen bouwen Judith zingt in café Quibus boogaard vlaardingen 0 Schiedam „Laten ze ons toch een kans geven: We hebben altijd even goede resultaten geboekt samen met onze patiënten". Een noodkreet van een vertwijfeld man die nu al weer enkele jaren' op non-actief is gesteld. Het is de heer G. Bakker, een therapeut van de prof. dr. K. H. Boumankliniek ia Schiedam. Een recreatief- therapeut die al sinds begin vorig jaar de kliniek voor alcoholis ten aan de Boerhaavelaan niet meer mag betreden. Met betaald verlof heet dat Hij is niet de enige: ook verpleegkundige G, Weerd deelt die situatie. De derde in dit eindeloos lijkende schaakspel is de beer J. Schipper, die met ziekteverlof is gestuurd. Vorig,jaar hadden de drie werk- n&here van het Bournanhuis, dat ook klinieken heeft in Rot terdam ondermeer voor drugs verslaafden, nog goede hoop. Hun bonden stonden achter hen. Voor Schipper is er een ommekeer in zicht. Door tus senkomst van zijn bond kan hij per 1 januari - wanneer hij twee jaar „ziek" zou zijn - niet worden ontslagen. Hij is her keurd en mag weer aan het werk. Zelf ziet hij echter grote problemen opduiken. Want de reden van het op non-ac tief stellen is nog steeds daar. De drie zijn het volstrekt jfe. heb begrepen dat deze com- oneens roet de behandeling van „jssie nog steeds bezig is", al- zij antwoord van haar. Zij zegt zich nog steeds intensief bezig te houden met de problemen rond de kliniek. Een jaar gele den deed zij een bemiddeling spoging. Er werd een commis sie gevormd die de mogelijk heid zou gaan onderzoeken voor herplaatsing van de drie in ongenade gevallen mannen. door Martin de Bruin de patiënten. Zij verwijten de leiding van de kliniek dat ze meer op de centen letten. Bo vendien, zeggen zij „Op dit mo ment is de therapie niet meer gericht op herstel, maar op het leren leven met de kwaal." De Boumankliniek valt officieel onder het ressort Rotterdam. Reden waarom de drie verleden week een brief schreven aan de wethouder van volksgezond heid mevrouw mr. E. E. A. Schmitz. Binnen 45 uur kregen dus de wethouder, die zegt dat men'haar niets kan verwijten. Therapeut Bakker: „Een krank zinnige zaak, dat men na 7 tot 12 jaar dienstverband herplaat sing wil terwijl de wethouder weet dat de chaos is ontstaan door een dictatoriale directie". Schipper: „Door onze brief ont dekte ze natuurlijk dat de com missie nog geen enkel resultaat heeft geboekt. Ze is dus duide lijk verkeerd ingelicht ge weest". Over het beleid wil de wethouder niet discussieren. De Bouman kliniek ressorteert onder een autonome stichting. „En die miljoenen aan subsidies dan?" Moet het personeel van een stichting vogelvrij verklaard zijn?", aldus de drie. Mevrouw waaronder doktoren de dupe van het wanbeleid geworden". Schmitz verwijst voor de pro blemen naar de vakbonden. Bakker, Schipper en De Weerd, vinden dat onzin. „Zij behoort FRUSTRATIE in te grijpen in zoveel onrecht. Of is zij vergeten dat het niet De therapieën die men op het alleen om ons gaat. Er zijn al ogenblik in het Boumanhuis twintig deskundige krachten, hanteert frustreert de verslaaf- De heer G. Bakker (iinks}: op non-actief, en de heer j. Schipper (rechts): met ziekte verlof. Beiden slachtoffers van het schaakspel rond de Bouman-kliniek. de mens, menen de uitgestote nen. „Wij zijn het beleid meer danzat. Psychologen lopen weg als het uit de hand loopt met hun patiënten. Meerdere keren hebben wij gehoord: dat men sen in de kliniek hun koffer pakten en zeiden; we gaan hier weg, ze maken ons gek", (de patiënten verblijven er op vrij willige basis, red.). „Wij willen het mevrouw Schmite nog eenmaal zeggen. Het gaat niet alleen om ons, maar om het totale beleid. Dat wij plich ten hebben maar ook rechten. Iedereen moet eerlijke inspraak krijgen opdat de patiënten weer de kans krijgen om centraal te staan en de mensen van goede wil door een hechte samen werking weer resultaten kun nen bereiken". Het wordt stil. De „vogelvrij ver klaarden" zijn moe na twee jaar strijd. Een pleister op de diepe wonde: de wethouder be looft zich regelmatig op de hoogte te stellen van de vorde ringen van de commissie „op dat voor meer zekerheid ver kregen kan worden". Moede loos halen ze hun schouders opJ Schiedam Poppentheater Martin Hanson brengt morgenmiddag in het Zoldertheater in de Teerstoof, Nieuwstraat 12 in Schiedam, twee kinderstukjes over Jan Klaassen. De poppenkast begint om half drie voor kinderen vanaf vier jaar. Toegang kost een rijksdaalder. In het eerste verhaaltje helpen Jan Klaassen en de boswachter de koning, door jacht te maken □p de boze heks Vrouw Lelijk, die de schatkist heeft gepikt om lekkere taartjes te kunnen ko pen. Bovendien heeft dat grie zelige vrouwspersoon de scho ne, wondermooie prinses bet overd. Natuurlijk doet Jan Klaassen zijn uiterste best om het beeldschone meiske te ver lossen van haar akelige positie. In het tweede verhaaltje droomt heer Klaassen een sprookje. Hij droomt, dat hij in slaap valt, terwijl hij in zijn luie stoel denkt aan een cadeautje voor Katrijn, die morgen jarig is. Daarna droomt hij.dat hij droomt, dat hij een heel raar geschenk geeft en een grote reis naar een heel koud land maakt Schiedam In de jongerensöeie- teit De Tempel aan de Üver- schiesestraat wordt zondag een Pink Panter Festival gehouden. De voorstelling van de bekende stripheld begint 's avonds om streeks negen uur. Op dezelfde tijd zal een dag eer der de voorstelling beginnen van de film „Puppet on a string". De toegangsprijs hier voor is een rijksdaalder. De toegangsprijs voor het festival is één gulden vijftig. Maassluis De bevolking van Maassluis blijft vrijwel onge wijzigd. Geboortenoverschot en het negatieve vestigingsover schot houden elkaar bijna voortdurend m evenwicht In vergelijking met 1 oktober nam de bevolking tot 1 novem ber iets toe: van 28073 tot 28112. In vergelijking tot 1 januari van dit jaar ligt het aantal bewo ners nog iets achter: 28112 te genover 28213. Er wonen op het ogenblik iets meer mannen dan vrouwen in Maassluis: 140S3 tegenover 14049. In de maand oktober werden zestien huwelijken vol trokken, terwijl er één schei ding werd uitgesproken. SPECIALIST IN ZWART WIT TELEVISIE KiSr., C4i &>z Maassluis Ook aan het eind van dit jaar zullen in het jon gerencentrum „De Toverbal", Reinestraat 3-5 te Maassluis weer een aantal evenementen plaatsvinden. Zo zal vanavond de Engelse Roek Roll formatie „Las Vegas Transfer" een optreden verzor gen compleet met verkleedpar tijen, lichtshow en andere za ken die tot de outfit van de groep behoren. De groep die ruim een jaar bestaat is uit Liverpool afkomstig en maakt een tournee door Nederland en Duitsland. De muziek is duide lijk geïnspireerd op de legenda rische Bill Haley. Het optreden begint om 9 uur en de toegang- "mriis bedraagt 3,50 gulden. Morgen staat de film „Rainbow bridge" op het programma. Ir» deze film van de Amerikaanse cineast Chuck Wein worden de hoofdrollen gespeeld door Pat Hartley en Jimi Hendrix. Ook de filmmuziek is afkomstig van Jimi Hendrix. De voorstelling begint om 9 uur. Toegangsprijs 2,50 gulden. Vlaardingen Het Amstèrdams Volkstoneel onder leiding van Beppie Nooy brengt morgen om kwart over acht in de Stadsge hoorzaal het toneelspel "Het kind van de buurvrouw". Dit stuk van Herman Bouber wordt gespeeld door acteurs en actrices „ai^Lpuise Ruys (dochter van Cor Ruys); Martin Brozius, Carry Tefsen, Hetty Blok, Jennifer Willems, Wiesje Bouwmeester Richard Nooy. Het stuk verhaalt de geschiedenis van een ongetrouwd meisje dat in verwachting raakt, maar dat haar niet zelf kan opvoeden. De dochter komt bij een ouder echtpaar, maar 15 jaar later staat haar moeder weer voor de deur. gen. Op het kerstprogramma staan een uitgebreide broodmaaltijd, een tekenfilm en een film van Norman Wisdom. De kosten voor deze le kerstdag zijn ge steld op 6 gulden. De groep Las Vegas Transfer; vanavond in De Toverbal Het Volkstoneel uit Amsterdam brengt volgende week zaterdag een bezoek aan de Stadsgehoorzaal. Voor jazz-liefhebbers en zij die het willen worden zal 18 decem ber zeker de moeite waard zijn. De pianist/organist Jasper van 't Hof, die momenteel in Duits land zit, komt namelijk voor een paar optredens naar Neder land en doet hierbij ook de Toverbal aan. Kaarten voor dit optreden dat om 9 uur begint zijn voor drie gulden te verkrij- Maasland Onder het motto .Maasland schildert" wordt vol gende week in De Rozenhof een tentoonstelling gehouden van Maaslandse amateurschilders. Morgenmiddag om vier uur vemcht wethouder J. Kwafckel- stein van culturele zaken de opening. De in Maasland wonende zoge naamde zondagschilders expo seren schilderijen, etsen, teke ningen e.d. Hun werk is te zien op zondag, dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag van drie tot vijf uur, alsook op dinsdag-, woensdag- en donderdagavond van zeven tot negen uur. De expositie duurt tot en met zon dag 21 december. Vlaardingen - Vanaf 15 decern- ber zullen ongeveer 900 tele foonnummers van de Vlaar- dingse centrale worden overge schakeld naar de centrale in Rotterdam. Het gaat om de nummers die beginnen met 34 en 35. De nieuwe nummers staan reeds aangegeven in de telefoongids voor het district Rotterdam en overige woon plaatsen, uitgave 1975/1976. Overigens zullen degenen die niet van de wijziging op de hoogte zijn worden geïnfor meerd via een berichtenauto- maat van de PTT. Leger des Heils: zaterdag 19 uur: straatzang, Van Sehravendijk- plein. Zondag 10 uur: heili gingssamenkomst; 18.3Ö uur openluchtsamenkomst; 19.30 uur getuigenissamenkomst. De samenkomsten staan onder lei ding van kolonel mevrouw Nij- man. Het zangkoor en muziek korps verlenen medewerking. Grote kerk 10 uur: ds. J. Wieman; 17 uur: ds. G. K. H. Kelling. Nieuwe kerk 10 uur: ds. A. P. Nauta. Bethelkerk 10 uur: ds. G. F. H. Kelling. Emmauskerk 17 uur: ds. A. P. Nauta, "Wijkge- meente lmmanuel, aula Groen van Prinstererlyceum 10 uur heer Zetten. Rehobothkerk 10 uur: ds. J. J. van Thiel; 17 uur: ds. H. Binnenkamp uit Maars- sen. Ichtuskerk 10 uur: ds. W. W. Verhoef. Maranathakerk 17 uur: ds. Krol en Verhoef. Kerk centrum Holy 10.30 uur: ds. P. Vermaal 17 uur past. Hermus. ds. J. Lever. Zonnehuis 10 uur: ds. Y. J, Tiemersma. Holy-zie- kenhuis 9 uur ds. A. P. Nauta. Grote kerk zaterdag 11.00 uur: Kom zing met ons en doe als wij. Dagkapel H. Geest- kerk/Pnielkerk/Oosterkerk- /Oosterkerk/ woensdag a.s. n.m. 7.30 uur: Interkerkelijk avond-' ged, Ichtuskerk donderdag: 7.30 uur: Avondgebed. Gereformeerde Gemeente - Vlaar dingen. Pnielkerk 11.00 uur; Ds. Rietdijk, 6.30 uur; Ds. Rietdijk. woensdag 17 dec. 7.45 uur; Ds. Rietdijk—Bijbellezing. Chr. Geref. kerk—Vlaardingen. Emma straat 116 10.00 uur; ds. B. de Romph, 5.00 uur: ds. B. de Romph. Gereformeerde kerk —/Vlaardin gen Oosterkerk 10,00 uur Dr. Th. van Reenen, 5.00. uur; dr. H. J. Kou- wenhoven voortz. Avondmaal. Emmauskerk 10,00 uur: dr. H. J. Kouwenhoven, 5.00 uur: ds. A. P. Nauta, Kerkcentr. 9.00 uur: Ds. Joh. Le ver,. Holy 5.00 uur: Oecumenische dienst. Pnielkerk 9.30 uur: ds. L. R. Krol. 5.00 uur: Ds. D. Braam. Maranathakerk 10.00 uur: ds. B, Baak, 5.00 uur: dr. L. R. Krol en ds. W. Verhoeff. De wetering 10.00 uur: Ds. D. Braam. Holyziekenhuis: 9-00 uur: Ds. A. P. Nauta. Het Zonnehuis 10.00 uur: Ds. Y. J. Tiermemma. H. Geestkerk/Oosterkerk/Pniel- kerk 19.30—20.00 uur: Interker kelijk Avondgebed. Zaterdag, 13 december Grote kerk v.m. 11.00 uur kom zing met ons. Kerkeraad der Gereformeerde Gem. in Nederland 10.00 uur ds. F. Mall an, 5.00 uur: Ds. F. Mallan. Hervormde Gemeente te Schie dam: Grote kerk 10 uur ds. S. Tijm- stra, Gezinsdienst; 5 uur ds. H. W. Riphagen, Reeuwijk. Opstandingskerk: 10 uur: ds. B. van Blanken. Bethelkerk: 10 uur ds. D. J, Spa- ling Dzn-H. Doop. Aula Pinasplein: 10 uur ds. M. C. Baart Hervormde Gemeente Kethel: St Martinuskerk: 9.30 uur ds. P. Magre, Dorpskerk: 10 uur J. van Lambal- geh, Vlaardingen 5 uur: ds. P. Magre, gezinsdienst. 1 't Sepphuis: 10 uur M. den. Boef, jongerendienst Maasland: Ned. Herv. kerk: 10 uur ds. H. J. Keijzer 7 uur: ds. Tj. Haitema. Gereformeerde kerk: 10 uur: ds. H. Makkmga 7 uur: ds. C. Padmos, RK. Parochie: zaterdag 7 uur: Hoogmis; zondag -•"10 uur: Hoogmis Vlaardingen De bewoners van de Babberspolder zijn niet tevreden met de hen opgeiegde onroerend- goedbelasting. Daarom houden zij op dinsdag een protestavond in het wijkcentrum 't Nieuwelant aan de Goudsesingel. Een aantal bewoners is begonnen met een handtekenin- genaktie. Tevens wil men trachten gezamenlijk uit stel van betaling te verkrijgen. „In een tijd van geringe loonstijging, van enorme stijging van ge meentelijke tarieven voor onder andere water, gas en licht is het belangrijk dat we zuinig zijn op onze tientjes", menen de protesterende bewoners. Vlaardingen De Nederlandse Modelbouwvereniging afdeling Vlaardingen houdt een demon stratie in de Open Werkplaats van de Heipaal De demonstra tie vmdt plaats op dinsdag avond 16 december om acht uur. Diezelfde dag is er 's middags een demonstratie van de heer De Kroon. Hij zal een demonstratie bitterhapjes maken ten beste geven. De Vangrail heeft vrijdag 12 de cember een mosselavond. De maaltijd begint om 20.00 uur en zal worden geserveerd in het wijkcentrum De Heipaal. Mëee- ten kost slechts één gulden. Schiedam In café Quibus treedt zondagavond rond tien uur zangeres Judith Terlingen op, 2ij zingt Nederlandstalige liederen uit eigen werk en bege leidt zichzelf op de gitaar. De Quibus is gevestigd aan de Lan ge Haven 28. SPECIALIST IN KLEUREN TELEVISIE.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5