©TIPS SVV opvalreep door de killeed Wisseltruc fataal voor Excelsior M MW27 NEEMT TE VEEL FC Vlaardingen valt nog verder terug RISICO Jeugd laat onderuit boogaa rd-vla a r d i 119 g n Angstig Haarlem op Harga periodekampioen Spreekuur sportblessures Programma Lochtenbergh; gele kaart MAANDAG 15 DECEMBER 1975 3 Maasland SPECIALIST IN KLEUHEN-TELEVISIE. VIaardingen De jeugd van FC Vlaardingen'74 ging pas de laatste drie minuten door de knieën. Tot die tijd hielden de Vlaardingers FC Twente aar dig hij, al moet worden gezegd dat de oosterlingen iets sterker waren en een halt uur na rust op een 1-2 voorsprong kwamen. Pas in de 43ste minuut sloeg de thuisclub door en daardoor kwam de eindstand op 14. Voor de eerste maal speelde Ger Robbemond na zijn gebroken pols weer mee, evenals doel man Peter Eikelenboom. De gasten namen na tien minuten de leiding, maar na een klem half uur bracht Rinie Otte met een kopbal, uit een pass van Tonny Vonk, de partijen weer in evenwicht Lange tijd bleef die stand (1-1) gehandhaafd, totdat FC Twente na een hal fuur na rust opnieuw toesloeg. Daama miste Tonny Vonk nog een uitgespeelde kans, alvorens FC Twente aan de Marathon- weg definitief afrekende met de Vlaardingers. Arbiter Zwang uit Dordrecht leidde zeer be kwaam. Schiedam Voor het Sport Me disch Advies Centrum, dat per I december in Schiedam van start is gegaan, gelden de vol gende spreekuren. Maandag avond tussen 19 en 20 uur bij Hermes DVS op „Harga" uit sluitend voor Hermes-leden; en vanaf 20.30 uur tot 21.3Q uur voor iedereen die sportblessu res heeft, in de praktijkruimte van fysiotherapeut Karei Koerts aan de Schiedamseweg 41 f te Schiedam. Vlaardingen Voetbalprogram ma zaterdag 20/12: Excelsior Maassluis-SDVB, PPSC-Gei- noord, WHS-Zwaluwen, HVQ- HBSS, Vlaardingen-WGZ, TSB-MW127, Naaldwijk-Hoek se Boys, SW jeugd-AZ'67 jeugd, Veendam jeugd-FC Vlaardingen'74 jeugd, FC Malu- ku-Satelliet, Phoenix-DVO'32, Herkjngen-GSS, Surilight- DES'67, CION—DOS'32, GTB- Puttershoek, VDL-SDV. WK- Berkel. Zondag 21/12: Volendam-SVV, FC Vlaardmgen '74-Veendam, Hermes DVS-SDW, DHS-Fa- pendrecht, Schiedam-Rios, RKWIK-Dubbeldam, Leerdam Sport-De HoEandiaan, SSW- VTC, DEH-Martinit, Hoek van HoEand-Schiebroek, VDL-St, Lodewijk, Excelsior'20-Tonegi- do. SVDPW- Fortuna VI., OSS- Ursus, HWD-Demos, Vierpol- ders-DRZ, Animo H-WF, DDC- Schiedamsche Boys, Thessalo- niki-MSV71. VPaterweg-agenda Maandag: Vergadering VKSR. 19J30 uur, Stadhuis Schied. tafeltennis- kamp. De Korenbeurs Dinsdag; Beleidsnota Schïedamse Sportraad, 19.30 uur. Stadskantoor Sclued. Tafeltenmskamp. De Koren beurs Woensdag: SC Olympia-Oranje Nas sau (korfbal) Schied. Tafeltenms kamp. De Korenbeurs ODI-Maas- sluis. Margriethal, 19.30 uur. Donderdag; MVC—Passage VCJ (da mes), Olympiahal, 19.45 uur, MSV71- Passage/VCJ (dames), Haydnlaan, 19.45 uur, Arraada-Shell (heren), Sunlighf-Schippers/B (heren). Lijn- bal, 20.45 uur, MVC 2-MSV71 (he- renX Olympiahal, 19.45 uur. Schiedam Haarlem op Har ga periodekampioen. De wijze waarop het SVV aan pakte (1—2), sprak echter niemand tot de verbeel ding. Zelfs met de uit spraak van trainer Barry Hughes (dat tevens als ex cuus gold) kon je alle kan ten mee op: „Het veld was te slecht". Om na lang aan dringen toe te geven: „In derdaad speelden wij niet best, angst voor de counter van de Schiedammers". Dat was ook het enige wapen dat trainer Leo Halkes in de strijd gooide om het gelijke spel vast te houden. Deson danks sloeg in het zicht van de haven het noodlot on barmhartig toe. Om precies te zijn drie minuten voor tijd, tikte in eerste instantie Jan den Tuinder de bal nog wel van de doellijn, maar de tweede inzet van „Beer tje" Wentink was secuurder afgevuurd; l—-2, Trainer Halkes moest later eerst tot bezinning komen. „Weer vaster op de laatste plaats ge drukt", mompelde hij, „wat moet ik de jongans nu weer vertellen". En dan hardop: „Ik gokte op een gelijkspel, dat er helemaal in zat. Volgende week zou er van Volendam door Bas van den Berg moeten worden gewonnen om eind 1975 van de laatste plaats af te zijn cn het nieuwe Jaar met een „schone" lei te begin nen. Van dat ideaal kwam weinig te recht. Halkes weer: „De klap komt bij de jongens hard aan. Vooral omdat wij er vanuit gin gen dat elke week de fatale plaats kon. warden verlaten. Daarom, was het verlies van S W erg triest". Niettemin was SW—Haarlem een duel voor tweeduizend kijkers op Harga van gelijke krachten. Ook al controleerde de formatie van Barry Hughes geruime tijd de zaak, de tome loze inzet van de SWers maakte Haarlem snel onzeker. COUNTERS SW had zijn aanvallende aspi raties afgestemd op Corrie Huigen en Danny Molendijk, „een duo dat", verduidelijkte trainer Halkes „steeds weer de diepte in moest duiken. Anders gezegd: Via de strakke pass van Backo Pavlovic de Haar lemse defensie aan zich moest binden". Die ontregelingstac tiek was nog niet eens zo'n slechte gedachte, omdat juist daardoor laatste man Jan Fransz bij herhaling corrige rend moest optreden. Hughes daarover: „Door die speelwijze durfden wij niet massaal te gaan aanvallen". Ondanks de meerderheid van Haarlem na rust kon het bij herhaling ge beuren dat SVV zijn tanden kon laten zien. Ook meer lef 2ou moeten hebben om dit Haarlem aan te pakken, „maar", reageerde Halkes weer, „als wij als gekken gaan lopen aanvallen, verliezen we met 6—0". Daarom was die tactiek van de behoudendheid met name na rust er één die zou kunnen slagen, alleen voor het publiek niet erg aantrekkelijk. En om dat ook Haarlem zijn grote schare supporters in de steek liet, was het duel op Harga niet bijster interessant Zelfs de drie gescoorde goals waren presen tjes, waarvan de eerste op het conto kwam te staan van SWs Joegoslavische speler. Pavlovic, die in het eerste kwartier ver raste met enkele sublieme diep- tepasses op Corrie Huigen, ver galoppeerde zich in de zestien de minuut door na een afgesla gen aanval, via kopwerk van Rinus Steenbergen de bal door te spelen aan Piet van der Berg. De Haarlemmer draaide zich supersnel langs de Schiedamse afweer en schoot hard in: 0—1. Die verkeerde pass speelde Pa vlovic zóveel parten, dat hij daama geen goed meer met de bal kon doen. Vele slechte pas ses waren er het gevolg van, evenals het feit dat de tactiek van de Schiedammers ermee de grond werd ingeboord. Want juist juist de Joegoslaaf moest Molendijk en Huigen bereiken, Halkes haalde de nieuwe aan koop er na rust prompt uit. „Enerzijds omdat de passes niet kwamen, maar ook omdat wis sel Jos Zoetmulder zich meer met de aanval kan bezighou den", aldus SWs trainer. SW trachtte na de onverwachte goal tegen snel het gat te dich ten en daarvoor wierp Fred Meerhof zich bij herhaling op de aanval. SW's topscorer zou het predikaat op den duur toch niet gaan beschamen, maar SW had er wel een klein half uur voor nodig om zover te komen. Maar weer was het een cadeautje, ditmaal van Gerrie Kleton, die de bal uit een vrije trap van zijn schoen liet af springen en toevallig in de buurt verblijvende Fred Meer hof SW de weg wees: 1—1. Daama hield SW voornamelijk het hoofd boven water met een versterkte verdediging. Voor Haarlem was er geen doorko men aan. En anderzijds stond doelman Sjaak Bouwmeester steeds op de goede plaats, bij schoten van uitblinker Piet Huigh en Jerzy Sadek. In een volgende fase redde Jan. den Tuinder op de doellijn bij een kogel van De Kip uit een hoek schop. SW bleef de situatie meester. De fout van Gerrie Kieton maakte Fred Meerhof goed. De topscorer legt aan en de vreugde over de gelijkma ker laat Ruud van Dijk dui delijk merken. De enkele counter van de Schie dammers bezorgde Jan Fransz enkele malen wel hoofdbre kens, maar slechts zeiden be hoefde doelman Rob Boersma in actie te komen. Totdat drie minuten voor tijd SW alsnog door de mand viel. En hoe In één van de spaarzame mo menten dat „Beertje" Wentink zich met de aanval bemoeide, sloeg hij toe. SW was uitge teld. Offensief Maassluizers te laat 9 Hoekse Boys heeft de oude kantine omgedoopt tot jeugdhonk 9 Wat een ex periment genoemd mag worden O De leden van RIK (handbal) worden ïn het zonnetje gezet door hun groot succes in de dona teurs-actie A In zes weken waren bet er zes... A Bij VDL overweegt men de ver hoging van de contributie te laten verdienen in de vorm van een stuk zelfwerkzaam heid A Een zeer idealis tisch standpunt dat zou moeten inhouden, dat ieder lid één zaterdagmorgen per seizoen zich zou moeten opofferen om diverse werk zaamheden te verrichten A VDL denkt dan aan het af steken van de velden, schil deren van doelpalen, witten van paaltjes rond de velden, schilderen van de tribune, kleedlokalen enz. A Ook hij de voetbalvereniging DVO'32 moet er heel wat worden opgeknapt A Zelfs tot een bedrag van 51 mille A Maar dat bedrag is be stemd voor reparatie van bet dak om hozen en dwei len te voorkomen A do van der Lugt, chef sporibnreau Vlaardingen, verricht woensdagavond de loting voor het officieuze Vlaar- dingse zaalvoetbalkam- pioenschap A We blijven nog even bij DVO'32, waar trainer Wim Wensink de eervolle uitnodiging heeft gehad om het zaalvoetbal team van het district Rot terdam te gaan coachen A Jan Verdijk, de 63-jarige voetballer van DYO'32, krijgt zaterdag 27 december ©en afscheidsreceptie aange boden A De Vlaardinger was meer dan 50 jaar voet baller A De ledenwerfactie van het Maassiuise Ever green gaat nog steeds door A Sportstips ook, let maar eens op O Almelo Trainer Jan Ver- haert van Heracles had zich het debuut van Henk van Rooy en de Joegoslaaf Nenad Tepa- vac niet beter kunnen wensen. Door talrijke blessures werd Verhaert immers genoodzaakt ra zendsnel voor aanvulling van de selectie te zorgen, maar dat de inbreng van de twee nieuwelingen di rect al zoveel rendement zou opleveren was een complete verrassing. De van Willem II afkomstige spits Van Rooy toonde zich immers frequent een mees ter in het creëren van kan sen en de beide centrum- verdedigers van FC Vlaar dingen, De Ruiter en Van der Bol hadden alle moeite hem af te stoppen. Tepavac had bij aanvoerder Pijl we liswaar niet zoveel in te brengen, maar hij maakte zijn optreden door het der de doelpunt, alsmede een fors aandeel in de overige twee treffers succesvol. Waarschijnlijk is de eerste de be ste aanval van Heracles fataal geweest voor FC Vlaardingen. Na ruim een halve minuut im mers bediende Tepavac mid dels een kopbal Pirard op maat, die vervolgens doelman Van der Meer volstrekt kan sloos tiet. In de eerste helft waren nadien de beste kansen voor Heracles. De ploeg van trainer Jan van Baaren zocht het voornamelijk in counters, die slechts hij hoge uitzonder ing gevaar opleverden. De eni ge mogelijkheden kregen Bouwman en Stans, die echter ruimschoots het doel misten. Heracles daarentegen toonde zich aanzienlijk alerter en creëerde zich diverse kansen. Zo schoot Kerlin op de lat en knalde even later via Vlaardingen-verdedi- ger De Ruiter net naast In de tweede helft trachtte trainer Van Baaren zijn aanvaHen wat nieuwe impulsen te geven door Van Os te vervangen door Van Heijkoop, hetgeen echter een averechts effect sorteerde. Van Heijkoop kwam namelijk slechts sporadisch aan de bal en deed dat ook nog bijzonder slecht. In de 21e minuut viel voor Vlaar dingen definitief het doek. Ger Pijl liep Pirard in het straf- schopgebieö omver en ondanks heftige protesten wees scheids rechter Draaïsma naar de stip. Jan Bronkers Het vervolgens Dick van der Meer volstrekt kansloos. Nauwelijks vijf minuten later was het opnieuw raak. Zomer lokte Van der Meer uit zijn doel en bracht Tepavac in ideale posi tie, hetgeen 3—0 betekende, In een rommelige slotfase kreeg Lochtenbergh een gele kaart omdat hij te heftig een straf schop bij arbiter Draaisma claimde en werd Quellhorst ge- nöteerd. 2n daarmee werd de strop voor Excelsior aangehaald, waarvan iedereen dacht dat GVW erin zou gaan bungelen. Eén felle counter van de Veenendalers deed Excelsior tenslotte kopje onder gaan. Teleurstelling troef voor de Maassluizers, die ge hoopt hadden tegen GVW - op de voorlaatste plaats - de stij gende lijn in de prestaties ver der te kunnen continueren. "typisch zo'n wedstrijd die door één goal beslist wordt", was het relaas van oefenmeester Teun Gioeneveld. "De ploeg die scoort gaat met acht of negen man voor het doel liggen en je komt er niet meer door. Een schlemielig doelpunt trouwens, dat zwaar tegen de verhouding was. Zeker na rust hadden we moeten scoren, maar de defen- Mart van der Pal te laat om de aanval van GVW in te dammen. Maassluis - De beul heette les van Hunnik, nota bene wissel speler bij GVW. Diep in de tweede helft kreeg hij alle ge legenheid om aan te leggen, een paar meter buiten het strafschopgebied. Zijn schot was hoog in de hoek van het doel gericht en omdat keeper Gerrit Geortsen als een pilaar in zijn hok bleef staan, ver dween de bal in het nylon: 0-1. sie van GVW was een te groot struikelblok". De Excelsiorploeg kende zaterdag nogal wat afwezigen (Hans Piaatser-blessure, Ed Euser- werk, Peter van der Burg-als militair bij de gijzelingsaffaire in Beden opgetrommeld) en dat was vooral in de voorste linie goed te merken, Leo Verhaas en Fer Groeneweg - beiden te- rug in de verdediging - kunnen f uiteraard geen verzwakking ge- j noemd worden, maar het gemis i van echte stormram deed zich j gelden bij de Maassluizers. Excelsior miste duidelijk lengte en fysieke kracht tegen de ste vige Veenendaalse defensie. De mini-voorhoede van^ Excelsior, Alex Broekhart, Frans de Mun- mk en Jan Huizing, samen een paar "turven" hoog, moest het in de lucht steeds afleggen te gen de Veenendaalse verdedi gers. Resteerde aanvallende ac ties "over de grond". Door de versterkte veste van GVW kwam Excelsior steeds in een doolhof terecht, met als gevolg vrijwel geen enkele scorings kans. MATIG Vóór rust was het een gelijkop- gaande strijd waarbij de mees te akties zich op het midden veld afspeelden, omdat beide verdedigingen sterk opereer den. Het was een strijd zonder sensationele momenten en met matig voetbal. Dat de rust stand 0—0 was verbaasde dan ook niemand. Het aanvangssignaal van de met overtuigend "blazende" Ten Braak betekende in de tweede helft het sein voor de jacht. Excelsior wilde de "pot" zo snel mogelijk beslissen. GVW trachtte het Excelsior-ntme via spaarzame counters te versto ren, -naar moest wel een muur Het schol van Frans de Munnik (midden) zal wor den gekeerd voor keeper Gert Heykamp op trekken om het pressievoetbal van Excelsior een halt te kun nen toeroepen. Er kwam een kans voor Frans de Munnik in de derde minuut, maar hij kwam net iets te kort om Excelsior een voorsprong te geven. Ook voor Jaap van Koon (kopbal) en Eric Schef- fens kwamen de mogelijkhe den. Juist nadat Teun Groene- veld zijn "joker" had Ingezet door Arie van der Sar uit de! dug-out te halen voor de wei-, nig imponerende Jan Huizing sloeg les van Hunnik toe. In het laatste kwartier probeerde Excelsior nog van alles, echter zonder resultaat. Het wanhoop soffensief van Excelsior had geen resultaat met als gevolg een verder afzakken naar de bedreigde zóne, waar Excelsior zich net een beetje had uit ge werkt. De op mars van MW'27 is tol staan ge bracht. Het Voor- burgse DEVJO doorbrak de Maas- landse acht weken durende successen- reeks (twee keer voor de beker en zes competitie duels) op sport park De Comman deur op brutale wijze: 1—3. Een uitslag die mis schien iets geflat teerd was, maar zeker niet onver diend. Na een vlak begin was MW na twin tig minuten spelen dicht bij succes, Een vrije trap van Huib Bos werd echter nog gestopt, terwijl Cccs van Buuren even tater zijn beslissende tik je alsnog van de doellijn zag ge haald. Zelfs nam DEVJO in de vijfendertigste minuut de leiding, toen de Maasland- se defensie met at tent genoeg was. Een vrije trap van buiten het straf schopgebied kon Klaas Groenenberg volkomen ongehin derd langs doel man Rinus van de Wetering koppen: 0-1. Cees Hoogendam dook na de rust veelvuldig in de frontlijn op, te neinde mee te hel pen de achterstand weg te werken. Een recept dat de laat ste wedstrijden meermalen sukses bad. Van die opge drongen defensie profiteerde DEVJO via de counter en Hans den Hertog rondde die doel treffend af: 0—2. Het geluk was daar na niet aan Maas- landse zijde, want een vrije trap van Huib Bos kwam te gen de lat, waarna Cees van Buuren andermaal een bal van de lijn gehaald zag, In de vijfen dertigste minuut leek Cees Hoogen dam dan toch suk ses te hebben, maar nu knikte de Maaslandse aan voerder een voor zet van Wim Bos- schaert tegen de zijkant van de paal. Vijf minuten voor tijd had diezelfde Bosschaert dan eindelijk sukses via een van links opge zette aanval: 1—2. Alles of niets was het in de slotfase voor MW na deze zeer late treffer. Het werd echter niets, want kort voor tijd was het opnieuw Hens den Hertog die, hoewel uit bui tenspelpositie, het t opgedrongen MW z'n hielen liet zien: 1-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3