Sunlight rolt Gouds waard op For tuna zit op fluweel RKWIK: goede tweede helft Ursus kan voorsprong niet aan Hollandiaan mist organisator De tweede helft niet voldoende Goede Op jubileumdag geen uitstel boogaard-vlaardingen Toch knappe deling tegen LMO SFC blijft meeteHen Vlaardingen te gretig Vlaardingen De Hollandiaan heeft zijn les geleerd. Janse en Kees Stam geeft deze De mannen van trainer Jan Kramer hebben nog- zwakte. De andere spelers ko- maals kunnen ontdekken dat, wanneer een topploeg S01 op r,hun fIg1? ,4p!aïts+tn de tegenstander is, het organisatorisch goed moet ^^^1 deed Ron de zitten. Het bezoekende Dubbeldam (tweede plaats op de ranglijst) zag de lekken in de eerste speelhelft in de roodwitte equi pe (vooral de as van de verde diging - René en Ron de Vette hadden onvoldoende positie- peiling) en zette via gevaarlij ke spits Maarten van der Wey- de de thuisclub met de rust op voldoende afstand: 0-2. De Hol landiaan kwam na de thee veel beter voor de dag maar klaar- middenveld was het vooral Leen Verwey die voor de juiste pass zorgde. Spits Maarten van der Weijde diende zich al gauw aan als het grote gevaar en dat had het sem voor de thuisclub moeten rijn om te reorganise ren. De snelle en goed wendba re Dubbeldam aanvaller ver schafte zich tot tweemaal toe voldoende ruimte om aan te leggen. Evenzovele treffers wa ren het gevolg. Vette het na de wisseling niet slecht. Daarbij verschafte de voorste linie (Rob Maat, Gerard Huis in 't Veld en Harrie Har- tog} geen ruimte, ondanks het harde werken, al werd er tegen het einde van de tweede perio de met veel meer pressie ge werkt en verkreeg de ploeg meer kracht door directe spel. In die eerste fase werd door het vele werk op het midden de taak van de middenvelders sterk bemoeilijkt. de het ondanks vele kansen die Trainer Jan Kramer nat afloop: RESOLUUT z* Gerard Huis in t Veld wint dit duel en luidt liet Vlaardingse offensief in het creeerde met t De beweeglijke Dubbeldam-for matie speelde collectief een gaaf spel. Wist De Hollandiaan goed onder druk te houden waarbij het vooral de openin gen op rechts vond. Op het „Er ontbreekt leiding in de de fensie. Het wegvallen van Joop Henk Mosterd (links) kan er niet meer bij. Dubbeldam houdt de score op 2-0. Vlaardingen Hoewel de afdeling Rotterdam van de KNVB in de (zaterdag) ochtenduren het programma in zijn geheel had afgelast, bleek het terrein van eersteklasser Sunlight zich in een goede staat te bevinden en daardoor geschikt voor een oefenwed strijd tegen Goudswaardse Boys. De mannen uit de Hoekse Waard staan in de andere afdeling van de eerste klas op de tweede plaats, niettemin was Sunlight in slaat om er met 5-0 overheen te lopen. Trainer Gertie Baas experimen teerde in dat duel naar harte lust. Zelfs liet hij na rust Paul Gast nog opdraven, die twee jaar terug een beenbreuk op liep. Hij was de vervanger van Joh an van Aken en scoorde Sunlight's vijfde goal. Ook nel Sjaak Tuwanakotta nog in voor Human Brinkman. De Vlaardingers namen een 1-0 voorsprong door Frans Goud- riaan die daarvoor vier spelers 'wegzette: 1-0. Het bleek echter ondanks vele kansen ook de ruststand te rijn. Daarna draaf de evenwel de thuisclub nog viermaal door. Eerst via Bas Post, terwijl'daarvoor doelman Leo Verduyn nog een straf schop had kunnen keren. De derde goal kwam op naam van Boudewijn Groen, evenals de vierde. Eindstand dus 5-0. Intussen heeft Sunlight, dat m rijn afdeling twee punten voor- sprong heeft op Oude Maas, bij de bond gereclameerd tegen het feit dat de Vlaardingers zo wat alle thuiswedstrijden al hebben gehad. Na zaterdag volgen er vijf uitbeurten. De competitie- leider zag er ondanks, ook niet gezien de belangen voor de Vlaardingers, geen aanleiding in het programma te wijzigen. Intussen zijn bij Sunlight de laat ste besprekingen afgerond ten aanzien van de vienng van het 50-jarig bestaan, zaterdag 24 ja nuari 1976. Op die dag zal Sun light (althans het eerste team) ook voor de competitie moeten spelen. Secretaris Wïm Vink: „Alleen voor de reserve-elftal len hebben wij uitstel gekre gen". De festiviteiten beginnen die dag met een receptie en m de avonduren een groot feest in de Stadsgehoorzaal, met onder anderen Ben Cramer, Ab Hof stee en Rita Conta. Toch zijn er mogelijkheden met dit elftal, dit bleek in tweede editie. Er kwamen vele kansen, maar de resoluut ingrijpende Dubbeldam (Dubbeldam kwam toen bijna niet meer door tot De Hollandiaan doelman Bert Groen) defensie kon met het nodige geluk erger voorkomen. Het grote gemis bij de thuisclub was het op tijd aansluiten wan neer de bal al bij de voorwaart- sen was. Op het middenveld hepen dan vier tot vijf man. Het waren Harrie Hartog (officie- Ie waarschuwing) en. Wim Ree dijk die in de openingszetten voor De Hollandiaan daden lie ten zien, echter de kopbal van de eerste en té lang wachten van de tweede hadden geen ef fect. Na tien minuten lag de eerste goal al in de touwen. Ron de Vette kon de race om de bal met Van der Weijde voldoende volgen en Bert Groen was ge- slagen: 0-1. De Hollandiaan gaf daarna meer vuur maar dat was van korte duur. Het was weer Van der Weijde die profi teerde waarbij doelman Bert Groen niet vrijuit ging: 0-2. Te gen het einde van de eerste helft verzuimde Leo in 't Veld voor Dubbeldam verder uit te lopen. De tweede editie kenmerkte zich door de vele kansen die De Hollandiaan kon bewerkstelli gen, na eerst in angst gezeten te hebben bij een inzet van Dubbeldam, maar Bert Groen ADVERTENTIE SPECIAUST IN PLATENSPELERS Dordrecht RKWIK kwam in het tweede deel op toeren. De equipe van RKW'IK trainer Henogh van der Burgh moest toen wel omdat het door het Dordtse DFC in de eerste speelduur gewezen was op het gevaar dat de degelijke Dordtse ploeg ten loon kon spreiden. Dat mondde uit in een 1-0 voorsprong met de rast Vooral door de routine van Dordtse spelers was Van 't Hoff en Van Sluisdam werd de toen nog niet soe pel lopende RKWEK- ploeg naar het twee de plan verwezen. In de tweede speelhelft karakteriseerde de blauw-witte brigade zich als in de laatste duels en werkte zich toen naar een meer derheid en kwam op verdiende wijze ge lijk: 1-1. DFC vond zijn sterkte in de eersle helft op het middenveld RKWIK kon zich op het moeilijk te be spelen veld slecht aanpassen en toen kwam de thuisclub het beste v/eg. Dat gaf veel werk voor doelman Kees van Haaster en de pres- siedrang van DFC mondde na twintig minuten spelen uit in een verdiende tref fer: 1-ü. Zichtbaar begonnen de gasten naar beter verzorgd aanvalsspcl te zoeken maar de cadans was er pas m het tweede deel. DFC kwam ondanks driftige acties niet verder dan het ene doelpunt en RKWIK putte daar moed uit Verder dan een afge keurde goal van Pe ter de Witte en een mogelijkheid tot sco ren van Ab Ver-' hoogh kwamen de bezoekers niet- j In de tweede editie wa ren de rollen omge draaid. RKWIK pak te de zaken niet al leen energiek aan, er zat Ijjn in het spel. De voorste linie werd zorgvuldiger bediend en de kan-j sen kwamen. Een! doorbraak van rech-J tervleugel verd edige. Dnes Kroos werd goed verwerkt door de eveneens opko mende Jan de Witte die met zijn kopstoot doel trof' 1-1. Dringen voor het doel van Sliedrecht. Fortuna slaagde tweemaal Vlaardingen Fortuna vonniste Sliedrecht voor de eerder gele den nederlaag in eigen huis, Fortuna was nu in Sliedrecht. Waakzaam en behoedzaam werd de thuisclub naar een 0—2 nederlaag gespeeld. Door de gelijke spelen van medekan didaten voor de titel LMO en DHZ namen de roodgelen ver der afstand. Fortuna blijkt ook sterk wanneer een belangrijke schakel wegvalt. Aad de Heer was door werkzaamheden ver hinderd en Rob Duciëne nam zijn taak goed waar, In beide speelhelften wist de formatie van trainer Arie Verburgh het spel te dicteren. Bij de rust leidde Fortuna al met ft—L Sliedrecht presenteerde zich weer als een gedegen ploeg die hard werkend naar een geschikt aan- valspatroon 20Cht. Maar de gastheren speelden met twee spitsen en hielden op het mid denterrein één extra kracht Zodoende konden de roodgelen de stuwende acties van de gast heren op tijd indammen en zelf de aanvalslijn opzoeken. Na een kwartier in de eerste speel duur was het raak. Dick Ver burgh leek op rechts te gaan voortrekken, maar in plaats daarvan reageerde hij bekeken op het anders positie kiezen van de Sliedrecht-doelman: 0-1. Fortuna bleef zichzelf en ging op gelijke voet door. Een hard werkend Sliedrecht trachtte de bakens te verzetten, waarbij het echter niet gevaarlijk werd In de tweede fase werd de druk van de thuisclub weliswaar gro ter, maar echt rede scorings kansen werden niet genoteerd. Behalve dan de comerballen die de luchtmacht (lange man nen in de voorste linie) probeer de in te koppen. Het initiatief bleef aan Fortuna-rijde dat werd afgerond via afstands schoten. Een halve minuut voor het einde was het Patrick Hila- rius die 0—2 scoorde. Schiedam In een van beide kanten aanvallend gespeelde wedstrijd hebben Ursus en het Rotterdamse LMO met 3-3 de punten broederlijk gedeeld. Vanaf de aftrap trok een snel en aantrekkelijk spelend Ursus ten aanval. De druk op het LM O-doel was zó sterk, dat doelpunten niet uit konden blijven. Sjaak Nieuwstraten wist in de 12de minuut rijn directe tegenstander de bal te ontnemen en plaatste scherp voor doel, waar Henk Verwey karwei simpel afrondde: Ursus bleef aandringen en in de 20ste minuut had het opnieuw succes. Sjaak Nieustraten on dernam een solo en ditmaal gaf hij de pass aan Ton Braven- boer die zich niet bedacht en ineens inknalde: 2-0, Een geschrokken LMO ging mas saal in de aanval en bij een aktie van de gasten veroorzaak te Henny Verschoor onnodig een een strafschop door de bal met de hand weg te slaan. Koek Keizer had geen moeite het vonnis te voltrekken: 2-1. Gesterkt door dit succes gingen de gasten door. Ursus, ge schrokken door dit onfortuin, viel wat terug waarvan de gas ten opnieuw wisten te profite ren. Vijf minuten voor rust wist Rien Tol met een effectvol schot de partijen weer op gelij ke hoogte te brengen: 2-2. Na de rust trachtte LMO het of fensief van voor de thee voort te zetten en door te drukken. Nauwelijks na de aftrap dwong Rien Tol doelman Joop Kuiters tot een fraaie redding. Ursus nam opnieuw het heft in han den. Henny Verschoor schoot op de paal en Henk Verwey lobde in vrije positie nog over. In de 23ste minuut van de tweede helft namen de Schiedammers opnieuw een voorsprong. Hans Schinkel nam een vrije schop, Leen Ras kopte door en Ton Bravenboer maakte bekwaam af. Vijf minuten voor het einde was het toch weer LMO dat de Ursus-zege verstoorde. Koek Keizer mocht een vrije schop nemen even buiten het straf schopgebied en plaatste langs de muur ineens in de uiterste hoek: 3-3. verwerkte de inzet uitstekend. De domper kwam bij de terech te strafschop die de goed lei- dende arbiter Blankenstein Dubbeldam toebedeelde. Echter doelman Brand verzuimde om de elfmetertrap te verzilveren. Dat was het sein voor de thuis- dub om er tegen aan te gaan Gerard Huis in 't Veld was de eerste die aandacht vroeg. Har rie Hartog volgde met een goe- de kopstoot en René de Vette zag een tegenspeler op zijn weg Dubbeldam viel toen nog ge. vaarhjk uit Het bleef uiteinde- lijk 2-0 in het voordeel van de bezoekers. Schiedam Het aan kop gaande Abbenbroek heeft in Schiedam tegen een wilskrachtig SFC niet veel in te brengen gehad. Dat het toch maar met een nederlaag van 1—0 naar huis moest, heeft het te danken aan de lange doelman Brink man, die zich weerde als een leeuw en heel wat doelpunten kon voorko men, Wilde SFC in de race om de bovenste plaats mee blijven doen, dan moest het winnen. Afgesproken was dat het team meer risico moest nemen. Het werd alles of niets- Het gevolg was dan ook, dat SFC bijna de gehele wedstrijd door aanvallend is geweest Tal van schoten en kop ballen werden er op doel man Brinkman losgela ten. Kort voor rust leek het er op dat hij toch zou moeten capituleren. Jim Kars mocht een straf schop nemen omdat er hands was gemaakt. Doelman Brinkman was ook nu op zijn plaats. Hij stopte het schot en zo ging de rust in met de stand 00. Na de thee zag het publiek een nog fanatieker SFC. Kouwenhoven, Broere en anderen kwamen heel dicht bij een doelpunt, maar altijd was het weer doelman Brinkman, die dat in de weg stond. In de twintigste minuut, Broere was inmiddels zijn plaats kwijt geraakt aan Krien van Gerven, was het „frommelaar" Van Gerven die rijn naam eer aan deed en met een frcmmeldoel- punt SFC aan de leiding bracht. Die voorsprong heeft het niet meer afge staan en zo haalde het twee zeer belangrijke winstpunten binnen. Vlaardingen In en tegen Zuid land zocht Vlaardin gen naar betere resulta ten. De enigzins opgaan de lijn die tegen Lyra te rien was leek hoopvol voor een acceptabele uit slag tegen de hardnekki ge eilandbewoners. Kwam Vlaardingen in de eerste wedstrijd nog royaal uit de bus met een forse winst, ditmaal trokken de zwartwitten beide punten naar rich toe. Dat gebeurde nadat Zuid- land met de rust een 1—0 voorsprong had genomen nadat Vlaardingen de kansen had laten liggen in de openingsfase. Na op gelijke voet te rijn'geko men in de tweede speel duur moesten de groen- witten toch toestaan dat de thuisclub zegevierde: 2-1. In de eerste helft konden beide ploegen eikaar in aanvallend opzicht vol gen. Vlaardingen, dat met drie spitsen aanviel, wilde meteen in de ope ning toeslaan. Dat gaf druk op de kooi van de Zuidland goalie. Bij over name door de Zui dl an ders moest de Vlaardin gen defensie volledig pa raat zijn om schade te voorkomen. Die schade kwam toch toen de de fensie niet voldoende in greep. In het tweede deel nam Vlaardingen meer risico en hield Zuidland de vei lige koers aan. De aan vallende inspiraties van de groen witten hadden succes toen Chris Bon- gers eindelijk weer met een keiharde inzet doel trof: 1—1. Dat Zuidland tenslotte op 2—1 uitkwam was te danken aan niet goed ingrijpen van de VI aar dinger verdediging- MAANDAG 15 DECEMBER 1975 i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6