Vissen in Polder vaart alleen voor leden Veel strafworpen bij ODI-ON WF houdt koploper Hermes: veel kansen, slechts^ één treffer j tl Alleen Vlaardingen wint ODO wist misstap uit UVS werkt achterstand weg: 1I 1lllll!!!i!!lll!!l!!!!l!ll!llil]||!ilil!!!ll!il!l|[!! Groenoord onverwacht naar winst MAANDAG 15 DECEMBER 1975 8 KJüVw^fMj ODO op weg een achterstand in te iopen. Maasland ODO heeft zich na de derde wed strijd in de micro-compe titie opgewerkt tot een gedeelde eerste plaats. De Maaslanders maakten zaterdag in de Olympia- hal in Maassluis het on verwachte verlies op ON- DO tegen andere streek genoot Dijkvogels volle dig goed: 8—4. Tijdens de rust zag het er overigens nog niet naar uit dat ODO uiteindelijk een toch vrij gemakkelijke overwinning zou behalerv, Dijkvogels bleek toen een goed afstandsschot in huis te hebben, waardoor nog met een 44 stand werd gerust Binnen vijf minuten keek ODO zelfs al tegen een 2—0 achterstand aan, want Dijkvogels had het benodigde geluk van af stand bepaald mee. Pas toen had ODO een keer van afstand succes mid dels Cees van der Vaart C31), maar dichterbij kwam ODO vooralsnog niet Dijkvogels liep nog weg tot 1—3, maar met twee gave treffers schoot Arie van Lingen de toch wel wat beter spelende ODO-ploeg op gelijke hoogte: 3—3. Opnieuw was het echter weer Dijkvogels dat het eerst sukses had, maar Martin Boschma tekende nog voor rust voor de gelijkmaker: 44. In de tweede helft kende ODO geen problemen meer. Dijkvogels kwam zelfs helemaal niet meer aan scoren toe, voorna melijk doordat ODO de- defensie gesloten hield. Door korter verdedigen kwam Dijkvogels ook niet meer tot een gericht afstandsschot, en ODO kon gaan bouwen. Het sukses liet niet lang op zich wachten, want Arie van Lingen had van af stand opnieuw tweemaal sukses: 6—4. ODO speel de toen een gewonnen wedstrijd, die nog meer gestalte kreeg door doel punten van Martin Boschma en Cees van der Vaart: 8—4. Schiedam Nu er enkele malen in de Poldervaart met netten is gevist door onbekenden, heeft het bestuur van de hen gelsport vereniging Schiedam en Omstreken zijn leden ver zocht een oogje in het zeil te houden. Zij die iets dergelijks waarnemen worden aangera den onmiddellijk te politie te waarschuwen. Komen de stro pers per auto, dan is het nuttig hiervan de kentekennummers al vast te noteren. Dit advies kregen de leden in een schrijven, waarin hel bestuur ook heel wat prettiger zaken had te melden. Het splitsen van de visrechten (voor sport- en beroepsvisserij) in het zuidelij ke gedeelte van de Poldervaart is nog mei afgerond. De ver wachting is evenwel, dat hier voor spoedig een overeenkomst wordt getroffen. Of er nu vis rechten worden gesplitst of niet, de leden kunnen de vaart rustig blijven bevissen. In de gehele Poldervaart dus vanaf de Vlaardingerdijk tot aan de Schie, mag alleen wor den gevist op door S. en O, hiervoor verstrekte vergunnin gen. Dit geldt ook voor de leden van de Vlaardingse Hengelaars- bond waarmee is overeengeko men om ingaande 1 januari 1976 over te gaan tot een volle dige uitwisseling van vergun ningen. Zonder extra kosten kunnen Schjedamse sportvissers samen met de leden van de Rotter damse vereniging De Toekomst in het nieuwe jaar ook met een „grote vergunning" vissen in onder meer de Maaslandse wa teren met een oppervlakte van zo'n 40 hectaren. Deze wateren bevatten een prachtige veelzij dige visstapel. Voor de houders van een snoekvergunning is het goed te weten, dat hierin ook snoek en snoekbaars in ruime mate aanwezig zijn. Voor het viswater in het Prinses Beatrixpark worden ook vol gend jaar weer aan niet-leden dag-, week- en maandvergun- ningen verstrekt Deze vergun ningen zijn verkrijgbaar bij het theehuis in het park en de Schiedam se hengelsportzaken. Schiedam/Vlaardingfen In de wedstrijd tegen het 's-Gravendeelse ADO presenteerde het korfbalteam van Vlaar dingen zich voor het eerst in de nieuwe trai ningspakken, geschon ken door sponsor Brielle BV. Met ADO heeft Vlaardin gen weinig last gehad. Gedurende de hele wed strijd had men het heft in handen.-^yiaardmgen zocht naar^zijn vorm, want het .schotpercenta ge was vrij laag. Via een treffer van^Carla van der Vooren werd het 1-0, maar met een strafworp maakte ADO( er 1-1 van. Vlaardingen|bouwde een overwicht* op, maar kon dat slechts moeizaam m doelpunten omzetten. Het werd dan ook een magere 3-1 voorsprong bij de rust. De treffers kwamen van Martin Kohn en Dïneke Bout kan. ADO stelde daar zeer weinig positiefs te genover. Na de hervatting leek Vlaardin gen de zaken energiek aan te pakken. Met snelle combinaties probeerde men de aanvallen op te zeten. Opzetten lukte nog wel, maar de afronding bleek vaak te moeilijk. Via Jan van Heteren en Rien Roozendaal (strafworp) werd het 5-1. Eerst nu kwam ADO wat opzetten, maar defensief klopte het bij Vlaardingen aardig. ADO for ceerde na rust vier strafwor pen, waarvan men er slechts één benutte, 5-2, Dineke Bout kan bepaalde ko^t voor tijd de eindstand op 6-2 cLm.v. een strafworp. ODI en Oranje Nassau speelden een zeer pover duel, waarbij iedereen ver onder de middel maat bleef. Ook de scheidsrech ter deelde in de malaise en had zeer veel moeite met het spel te beoordelen. Zijn oplossing was: aan de lopende band straf- worpen uitdelen. Vele strafwor- pen konden echter de toets van de kritiek niet doorstaan. De eindstand was nu 8-8, maar als beide teams werkelijk alle strafworpen gemaakt hadden, die ze toegewezen kregen, dan zag de eindstand er beslist an ders uit. De beginfase was helemaal voor ODI en al snel had men een 2-0 voorsprong opgebouwd. Tineke van Zelm wees Oranje Nassau de goede weg en scoorde 2-1. Maar ODI leek niet te stuiten en tekende 3-1 aan. Hiermee echter was het Schiedamse kruit voor rust in elk geval verschoten, terwijl Oranje Nas sau langzaam maar zeker het heft in handen nam. Het zag kans de 3-1 achterstand om te bouwen in een 3-5 voorsprong, via treffers van Theo van Veel- en, Tineke van Zelm en Alex Braad. Na de hervatting hielden de teams elkaar goed in evenwicht en regelmatig scoorden de teams. Oranje Nassau kreeg veel vrijheid, maar benutte de ze niet volledig. ODI had vaak moeite met de combinatie, maar slaagde er keer op keer in toch te scoren. Tot 5-7 met treffers van Alex Braad en Ton Sluimer waren het gewone doelpunten. De slotfase werd bepaald door de arbiter, die achter elkaar vijf strafworpen uitdeelde. Twee voor Oranje Nassau en drie voor ODI. Ton Sluimer maakte één van de strafworpen, de an dere miste Oranje Nassau. ODI benutte ze alle drie, zodat de eindstand werd bepaald op 8-8. Al met al een wedstrijd om zeer snel te vergeten. HARGA (Wit shirt) scoort. De wedstrijd SSC Harga - Sper wers is een slechte wedstrijd geweest waarin beide teams veel fouten maakten. De span ning en sensatie daarentegen maakten veel goed. Verwonderlijk was dat toen er een speler van Sperwers gebles seerd raakte, er geen invaller aanwezig was. Op de vraag aan trainer Frans Geluk hoe dit kwam, antwoord de hij: „We hebben drie teams die kansen hebben op een kam pioenschap. En omdat het 2e en 3e team ongeveer gelijkertijd moesten spelen, kwamen wij zonder invallers". SSC Harga heeft ook te weinig geprofiteerd van deze blessure. Tegen de verhouding in kwam SSC Harga op een 2-0 voor sprong door Yvonne Lange en Jan Erkelens. Via een tegen treffer schoot Cock v.d. Poel vanonder de korf raak: 3-1. Sperwers haalde op tot 3-3 maar weer nam SSC Harga een voorsprong van 2 doelpunten doordat voor de rust Ton Sahli van ver raak schoot en direkt na de pauze Cock v.d. Poel een strafworp benutte: 5-3. Bij deze stand kwam de blessure van de heer van Sperwers en in plaats dat SSC Harga hier van profiteerde kwam Sper wers weer op gelijke hoogte: 5-5.( Nog eenmaal kwam SSC Harga voor door Ton Sahli. Sperwers zette toen de achter stand om in een 6-7 voorsprong, John Nederhand liet al wat SSC Harga was weer juichen, door een doorloper prachtig te benutten: 7—7. Eén minuut voor tijd kreeg Sperwers nog een strafworp te nemen, die gelukkig voor Harga niet werd benut Met deze 7-7 eindstand kregen beide ploegen wat zij verdiend hadden De wedstrijd tussen Succes en De Spartaan verliep precies het zelfde als de eerste wedstrijd die beide ploegen aan het begin van de kompetitie tegen elkaar speelden. Weer nam Succes een voorsprong van 30. Peter v.d. Zouwen schoot van afstand raak en daarna waren het Koen v.d. Schalk en Chris Niehot die beiden een strafworp naar be horen benutten. Dit werd te vens de ruststand. Na de pauze een ander spelbeeld. Succes ging verkrampter spe len en daar profiteerde De Spartaan goed van en zij haal den op tot 3-3. Vlak voor het einde kreeg Succes nog een strafworp te nemen, die helaas voor de Successors naast de: korf terecht kwam. Succes had over het hele spelbeeld geno men toch wel een kleine over winning verdiend. Schiedam Het leidende SCO heeft tegen WF genoegen moeten nemen met een puntenverdeling en mag daar wel heel blij mee zijn. Immers na de rust, toen WF met meer mankracht aan ging vallen heeft het doel van de bezoekers constant onder druk gestaan en alleen een wonder heeft de schade voor SCO weten te beperken. De taktiek was om SCO te laten komen en dan al counterend tot doelpunten te komen. Dat lukte ook na een kwartier voetballen. Jammer was het alleen dat dit doelpunt door de scheidsrechter op advies van de grensrechter werd afgekeurd. Toch kwam het doelpunt in de eerste helft nog. Er mocht een vrije trap worden genomen. Van Loenenen Borgstein stapten over de bal heen, welke door Zwambom daarna tegen de lat werd getrapt Het terugspringende Ieder werd een prooi van Verdam en met een ferme kopstoot werd het 1—6. Na de rust lieten de Schiedammers SCO komen en uit een ongeluJda- ge handsbal van Speijer werd het uit een strafschop 1—2. WF moest toen aan een andere taktiek beginnen. Er kwam meer mankracht in de aanval en SCO moest terug, of het wilde of niet Er kwamen tal van kansen maar slechts één werd er benut Dat was uit de voorzet van Siem van Loenen, waaruit Marree de gelijkmaker kon scoren: 2—2. Met WF in de aanval kwam h« einde van de wedstrijd waarin SCO met het gelijkspel dik tevreden mag zijn. Rotterdam - De Schiedamse schaakvereniging Groenoord heeft een sterk tiental. Het eer ste speelt in de promotieklasse van de Rotterdamse Schaak bond en lijkt op weg om vol gend jaar nationaal te gaan spelen. Tegen het favoriete Volmac-Rot- terdam 2 werd na drie en een half uur spelen een positieve balans opgemaakt Met nog ze ven afgebroken partijen leidt Groenoord met 2 1/21/2. Een overwinning lijkt binnen de mogelijkheden van de Groe- noorders te liggen. Deze presta tie krijgt nog meer perspectief, wanneer men bedenkt dat het tweede tiental van Volmac voornamelijk bestaat uit voor malig eerste- en hoofdklasse spelers. Met een overwinning van Groenoord op Volmac blijft Groenoord kansen op pro motie behouden, hoewel de con currentie van met name NRSG- Wilhelm Steinitz, waarvan ver loren is, bijzonder sterk blijft Teun Kornaat Leiden - Het heeft Hermes DVS in de uitwedstrijd tegen het Leidse DVS niet meegezeten. Hoewel de Schiedammers zich een aantal goede sco ringskansen wisten te scheppen, konden zij maar éénmaal profite ren- Omdat ook UVS eenmaal doel trof, moest Hermes met een I—1 ge- lijkspcl genoegen ne men. Pim Visser hier over; "Wij zijn er vanuit gegaan hier twee punten weg te halen. Ik ben dan ook niet tevreden met dit resultaat. Niettemin .3, is deze puntendeling, ge- zien het spelbeeld wel '■'si verdiend. Vanaf de eerste minuut ontketen de UVS een fel offensief dat door de goede passes van voor al Arie Lagendijk, de Schie damse defensié^ohder druk zet te. Het harde springerige veld was daarbij een'goede bondge noot van de thuisclub. UVS had eerder dan Hermes door dat de bal door de lucht gespeeld moest worden. Door deze speel wijze en door de felheid waar mee rij de duels aangingen, wa ren zij dan ook meer aan de bal dan de Schiedammers. Kansen wisten de Leidenaars rich ech ter nauwelijks te scheppen. Bij de zestienmeter lijn stokten hun combinaties. Doordat de Schiedammers de fout maakten de tegenaanval len steeds weer met subtiel spel over de grond in te leiden, kreeg de thuisclub, geholpen door de springerige grasmat, alle gelegenheid deze te onder scheppen. Pim Visser: "Wij wa ren op dit veld duidelijk in het nadeeL Vooral een speler als Frans Bouman moet het van rijn balbehandeling hebben. Dit kwam er vandaag niet helemaal uit". Niettemin kwamen er ook in de eerste helft al enkele doelrijpe kansen voor de bezoekers. Als Hermes massaal ten aanval trok, raakte de UVS -defensie snel in paniek. In de 25ste mi nuut speelde Fred Filippe in zo'n situatie terug op rijn doel man, maar zag niet dat Cock Hoogeveen tussen hem en het doel stond. Cock Hoogeveen veroverde de bal maar aarzelde nog zo lang dat Cees du Pree hem de bal nog afhandig maak te. Ook vijf minuten voor rust ontsnapte UVS maar nauwe lijks aan een achterstand. Bij een massale Schiedamse aan val, gmg het schot van Teun Kornaat nauwelijks naast. Na de thee ging Hermes uit een ander vaatje tappen. Het spel werd nu directer en in hoger tempo gespeeld. Hoewel het ook nu geen schoonheidsprijs verdiende, was het wel effectie ver. In de derde minuut van die tweede helft kreeg Teun Kor naat op rechts een schietkans. Zijn schot ging echter voor langs.^ Drie minuten later was het wel raak. Een vrije schop werd eerst nog door de UVS -verde diging weggewerkt maar de bal werd opnieuw ingebracht. Al weer Teun Kornaat liet een kei harde kogel los, die doelman Aad Otto nog wel stopte maar de terugspringende bal beland de opnieuw bij Kornaat die geen moeite had in tweede in stantie wel raak te schieten: 0-1. UVS wilde wel iets aan de achter stand gaan doen. Met vooral schoten uit de tweede lijn pro beerde het Hermes te verschal ken. Er werd echter bijzonder slecht gericht en doelman Har ry Spermon had het er niet moeilijk mee. Door het UVS -offensief en het harde veld, werd de afweer van HDVS wat steviger. Dit leverde halverwege de tweede helft een vrije schop voor UVS op, even buiten het strafschopgebied. Piet van Putten stapte over de bal heen, waarna Bert Kort zij waarts op Arie Lagendijk plaatste. Lagendijk passeerde met een strak schot het muurtje én doelman Spermon: I—1. Pim Visser; "Die man mag natuur lijk nooit zo kunnen schieten. Iemand had hem op de huid moeten zitten maar iedereen bleef staan wachten". Hermes was allerminst aangesla gen en trok opnieuw ten aan val. Herhaaldelijk werd het UVS doel onder druk gezet maar de Leidse verdedigers wisten het te redden. Nóg een maal dacht de Hermes aanhang te kunnen juichen toen vijf mi nuten voor het einde Rinus Commijs van dichtbij een kei hard schot losliet Doelman Aad Otto had echter geluk dat hij de bal in een reflexbewe ging nog raakte en uit zijn doel ranselde. Zo kreeg Hennes naar het aantal kansen gemeten net iets te weinig. Het vertoon de spel rechtvaardigt de deling echter wel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 8