„Ik ben gewoon beter gewend" Dubbele bekerstrijd mor Eagles Margreet van Putten ml terug naar Vastgoed Strijen zorgen voor zwemfestijn Veertig scholen massaal Gewestelijke biljart titel in De Griffioen VÖL VERGADERT BMTOG: vijf van de tien teams kampioen Sdioenen voor Henk Boomsma Prestatie loop in Broekpolder boogaard-vlaqrdingcn SPECIALIST IN BAL v mÊÊiÊ BASKETBALTOERNOOI boogaard-vlaardingen SPECIALIST IN CASSETTE RECORDERS A rij Hoogendijk: brons op nationale SPORTDAG CJV ÏN SPORTHAL Vijfhonderdste zwemdiploma KREUGER Schiedammers trekken 2055 baantjes Schiedam Als het aan Mar greet van Putten ligt is ze volgend jaar weer vertrokken bij de basketbalverenigïng Ju venilis. Want nog steeds zijn haar gedachten meer bij haar oude ver eniging Vastgoed Strij- g en (het vroegere BOB). f| Een vereniging waar- mÊ door ze kennis maakte met het ere-divisieni- B| veau bij de dames. En Jgjjl daarnaar wil ze zo snel j|| mogelijk terugkeren. Eenvoudig zal die terug keer echter zeker niet zijn. De club uit Oud- Beijerland wil haar wel hebben maar er zijn an deren die dat niet zo zien zitten. Zoals haar arts (die top-basketbal als een taboe ziet voor Mar- greet) en vooral ook haar ouders. Inzet van alle twijfels: een bijzon der hardnekkige voet blessure waarvoor ze al twee keer op de opera tietafel terecht kwam en nu ook geconfronteerd zal worden met een der deneer. Schiedam Aan het schoolzwemtaemooi in Schie dam, op maandag 22 en dinsdag 23 december in het Sportfondsenbad, nemen maar liefst 40 scholen deel. Dat komt overeen met 7S8 deelnemers voor de persoonlijke nummers en 82 estafetteploegen. In totaal komt dat neer op 2055 baantjes van elk 25 meter. In meters uitgedrukt 51.275 meter. Alle leer lingen ontvangen ter herinnering een vaantje. Het programma is ingedeeld in twee groepen, te weten A en B. De eeiste groep zwemt op maandagmorgen en groep B in de middaguren. De dinsdag is bestemd voor halve en finales. Indeling groep A: Erasmus, St. Bemardus, St Jozef, Dr. De Visser, Rijnmond, A. H. Ger hard, J. H. Gunning, Jan Ligt- hart, Thorbecke, Alb, Magnus, Dom. Savio, Joh. Calvijn, Mas tenbroek, Pr. Marijke, W. A. Liefland, Comenius, Pr. Bea trix, Goeman Borgesius, St Ja cobus, Oranje Nassau en Dr. A. Kuijper. Groep B: Burg. Verveen, De Ou verture, Wm. Gehrels, De No tenkraker, Dr. van der Xuy. Kon. Juliana, Dr. Sauer, St. Jans, Pr. Juliana, St Catharina, KJ. de Vries, Wm. Brouwer, St Willibrordus, Kon. Wilhelmina, De Woudhoek, Theo Thijssen, Sav. Lohman, St. Martinus, Mgr. Bekkers en Kohnstamm. De wedstrijden beginnen maan dagmorgen om 8.45 uur en eindigen om 15.15 uur. De fina les dinsdag beginnen eveneens om 8.45 uur, terwijl de estafet tes om 10 uur aan de beurt komen. Dat betreft dan de leer lingen van de vierde klas. Voor de vijfde klas beginnen de fina les om 11 uur en om 11.45 uur volgen hier de estafettes. Voor de zesde klassen zijn de halve en finales om 13.30 uur en de estafettes om 14.30 uur. De prijsuitreiking is direct na afloop van elke finalewedstrijd per Jdas. Toch voorzichtig trainen om geen achterstand te krijgen 1 Margreet van Putten door een blessure op de bank Maassluis Een zwaar weekeinde wacht het eerste herenteam van Stomerij van den Bosch Eagles. Vrijdag én zaterdag komt het team in het veld om de tweede bekerronde af te werken Tegenstander is B.C. Werkendam, dat vrijdag thuis en zaterdag uit bestreden dient te worden. De Eagles, in de competitie tot ment een goede plaats in de dusver zo uitstekend draaiend, middenmoot in. bereikten de tweede ronde B.C. Werkendam bereikte de voor de beker door destijds het tweede ronde zonder te spelen, Hetrlense Braggards uit te schakelen. In Heerlen werd van deze tweede divisieclub royaal gewonnen, zodat de kleine thuisnederlaag niet be zwaarlijk was, B.C. Werkkendam speelt even eens in de tweede divisie en lijkt op papier aanzienlijk ster ker dan Braggards. De afdeling van de "Werkendammers is na- want het team was vrijgeloot. Trainer-coach Rien van Houdt van de Eagles kent het team niet "Het is voor mij een open strijd, al verwacht ik wel dat we het niet makkelijk zullen hebben", stelt hij. „We draaien op dit moment echter goed, ter wijl we wel trek hebben in een volgende ronde. Wellicht ont moet je dan een vereniging die aanspreekt". melijk aanzienlijk zwaarder De thuiswedstrijd begint vrijdag- dan die van de Limburgers, avond om zeven uur in de Werkendam neemt op dit mo- Olympiahal aan de Rozenlaan. Vlaardingen Het district Schiedam van de Kon, Ned. Biljart Bond heeft 2,3 en 4 januari '76 de organisatie van het Gewestelijk kampioenschap driebanden klein tweede klas. Plaats van handeling is het biljartcafé „De Griffioen" aan de Eerste Leyden van Gaelstraat te Vlaardingen. Het district Schiedam wordt vertegen woordigd door Maarten Poot van de biljartvereni ging Centrum West. Het districts- bestuur vraagt vrij willigers om te as sisteren bij de arbi trage. Maassluis De voetbalvereniging VDL houdt zaterdag een buitenge wone algemene ledenvergadering. Belangrijkste agendapunt is het aangaan van een geldlening voor het verbouwen van de canüne en Kleedruimten. De Maassluise Sportraad heeft inmiddels al een gunstig advies uitgebracht aan B en W om garant te staan voor e rente en aflossing. De bijeenkomst begint om 10.30 uur. Vlaardingen Voor de kerst-prestatieloop van de atletiekvereniging Fortuna, zaterdag in de Broekpolder, bestaat er gelegenheid om tot aan de start 14.45 uur in te schrijven. Afstanden van dit jaarlijkse gebeu ren zijn resp, 2 1/2, 5 en 9 kilometer. Het grasveld nabij de landijsbaan langs rijksweg 20 dient als start en finish. Voor kleedgelegenheid be schikt Fortuna over de sportzaal van de Van Viandenstraat, achter sportschool Westwijk. Het inschrijfgeld be draagt een rijksdaalder per persoon. Na afloop ontvangt iedereen een herinneringsvaantje. „Het is een bot vergroeiing in het hi el been", weet Margreet van Putten. „Twee keer ben ik door dokter Strikwerda geopereerd. Ik dacht: „Als het nou toch' znoet neem ik maar meteen een goede. De eerste keer heeft hij toegegeven dat het mislukt was maar ook na de tweede keer bleef de pijn. Ik kreeg allerlei injecties maar op het laatst zag ik dat niet meer zo zitten. Toen ben Ik naar het sportspreekuur in Dijkzïcht ge- - gaan en op dit moment word ik geholpen door dokter Hame link." WEER MISLUKT misschien dat dat wat helpt. Anders zal ik toch erg goed moeten overwegen of een der de operatie het allemaal wei waard is". Toen het ongemak aan de voet van Margreet van Putten ont dekt werd vertrok ze van Vast- moment zeer zeker. De dames staan op kop in de eerste divi sie. Promotie naar de eredivi sie? Margreet van Putten: „Ze hebben al twee jaar lang de kans gehad om te promoveren. Maar terecht werd ingezien dat ze het team niet hadden voor goed Stajcn naar het op een Maar ja, je'kunt natuurlijk niet lager niveau spelende Juventus {eerste divisie). „Bij Juventus mis ik de professionele inslag van Vastgoed Strijen. Ook het verschil in spel is niet te verge lijken. Ik ben een linkshandige forward en normaal krijgt een dergelijke speelster vrijwel door Martijn Verwaaijen blijven weigeren. En omdat er nu een aantal speelsters zijn. die wel hoger willen spelen zit het er wel in dat bij een kam pioenschap Juventus eredivisie gaat spelen. Maar of de kwali teit er is betwijfel ik. Ten slot te hebben 2e geen tweede team bij de dames en dat kan best eens een probleem gaan wor den.' ruimte. Hier heb ik het Feit blijft echter dat Margreet Maassluis Tafeltennisvereniging Bowling Maassluis TOG heeft het zilveren jubileum met een groot aantal sportieve prestaties luister bijgezet Van de tien seniorenteams behaalden er vijf teams in de net beëindigde najaarseompetitie het kampioenschap en promoveren naar een hogere klas. De Rotterdamse chirurg ver klaarde dat ook de tweede ope ratie mislukt was. Hetgeen be tekende dat de voet van de basketbalster andermaal onder het mes moet. „Maar dat zie ik niet zitten", zegt ze, „Ik ga nu PROMOTIE iedere dag naar de Schiedamse fysiotherapeut Karei Koerts en Dat laatste doet Juventus op dit geen man-to-man systeem („persoon lijke dekking") nog niet meege maakt. Voor mij is dat natuur lijk wel leuk want ik scoor be hoorlijk veeL Maar ik heb bij de vereniging nu al gehoord dat ik teveel scoor. Bij Vastgoed Strijen is dat gewoon onmoge lijk. Je speelt toch om te win nen?" ADVERTENTIE Vlaardingen Aan het schoolbasket- baltoemooi in Vlaardingen, op 29 december, doen 37 teams mee, ver deeld over de scho lengemeenschap pen Groen van Prinsterer, West- land-Zuid, Bene den Maas, St. Jo zef, Prins Bern- hard, Casimir en LTS. De meisjes 12/13 jaar beginnen om 8.30 uur, de meisjes 14/15 jaar om 12 uur, de meis jes 16 jaar om 14.30 uur, de jongens 12/13 jaar om 8.30 uur de jongens 14/15 jaar om 11 uur, de jongens 18 jaar 14.30 uur. Plaats van hande-' lmg is de sporthal Westwijk aan de Floris de Vijfde laan. weer weg wiL „Ik ben gewoon beter gewend", verklaart ze haar overstap. „Bij Vastgoed Strijen ben ik altijd erg goed ontvangen en nog steeds heb ik goed contact met de mensen daar. Ik heb in die tijd twee ernstige blessures gehad. De eerste keer brak ik mijn elle boog en de tweede keer kreeg ik een zware hersenschudding. En nooit hebben 2e me laten vallen. Dat vond ik gewoon enorm." REACTIE Wat is de reactie van Juventus? Margreet: „Toen die overschrij ving een feit was heb ik wel' met het bestuur en trainer Frits Spaak afgesproken dat ze zouden toestaan dat ik even tueel na een jaar weer weg zou gaan. Ze hebben me toegezegd dat ik hun steun zou krijgen. Alleen mijn ouders en de dok ter zijn er nog tegen.' De 22-jarige gymnastieklerares waarschijnlijk dus weer in de top van het damesbasketbal. Zonder blessures? Het is met te zeggen. Wel zegt ze tot slot: „Ik speel niet riskant. Ik ben ge woon een grote pechvogel. En ik ben te fanatiek. Waardoor nog wel eens teveel m één wil doen." De teams één en twee, resp. in de overgangsklasse en eerste klas district spelend, kwamen beiden net iets tekort om te promoveren. Het derde team, bestaande uit Piet Pieysier, Chris Kerkum en Piet Kardol, heeft de tweede klas vaarwel gezegd en bereikte onbedreigd de eerste klas. Dik van Brum- melen. Koos Zeegers enHennïe van Rossen tilden bet zesde team naar de derde klas. Het achtste, negende en tiende team verlieten de vijfde klas. Het achtste bestond uit Anton Wilfraad, Feme Baretta en Ru- die Petschl, bet negende uit Jan van Onlangs, Frcd Buite laar. Gerard Zuidwijk en S jaak Heijmans en het tiende uit me vr. Dollie van der Gaag, Ge rard Schenk, Rob Rijsdijk en Gerard oogervorst Een tweede klas team heeft BM TOG, nu het derde promoveer de, niet meer. Het vierde team was er dichtbij, maar in de beslissingswedstrijd tegen Ger minal werden Herman van der Poort, Klaas de Roo en Rob van Bogerijen in gamescore ge klopt ADVERTENTIE Groningen De 18-jarige ju doka Arij Hoogendijk is er tijdens de nationale kam pioenschappen in geslaagd beslag te leggen op een bronzen plak. Zijn oudere broer Tino werd, na eerst door een houdgreep Nie- mans te hebben verslagen, door Limburgse Brandts Vlaardingen De Patrick-voet- balschoenen van sporthuis Pas sage uit Schiedam (een actie in samenwerking met onze in bet Waterweggebied verschijnende kranten) gaan ditmaal naar de 2D-jarige Henk Boomsma van De Hollandiaan. De spits van de Vlaardiqgse derdeklasser blonk afgelopen zondag in de thuiswedstrijd tegen Dubbel dam uit door zijn strijdlust Trainer Jan Kramer ziet zijn pupil ook als een Iichténd voorbeeld voor de rest van zijn formatie. Henk Boomsma is opgegroeid bij De Hollandiaan en speelt het liefst op het mid denveld een zwoegende rol van betekenis. Frans van Rijsber- gen reikte de jonge Vlaardin- ger gisteravond de schoenen uit. Vlaardingen De sportcommis- sie van de CJV Liefde en Vrede houdt tweede kerstdag weer een groot indoortoernooi m de' sporthal Westwijk in Vlaardin gen. Niet minder dan 56 teams doen er aan mee, verdeeld over de sporten bask^bal en volley bal. In totaal komt dat neer op 400 deelnemers. Het toernooi begint om 0.30 uur en circa 19.30 uur, wordt het einde ver-, wacht. De slotavond vindt plaats in het jeugdcentrum Triangel. Vlaardingen Bij de Vlaar- dingse Zwem Club is het 500ste zwemdiploma uitgereikt. Die eer viel te beurt aan de zesjari ge Hèlène Oliemans, die heel wat waterangst heeft moeten overwinnen om het zo ver te brengen. Zij is sinds april '74 hd van de VZC en gaat thans door voor haar B-diploma., Haar moeder, eens zelf nog pu pil van ex-trainer Jaap Ploeg, staat er volkomen achter dat haar dochter zo vroeg al leert zwemmen. Hélène Olicmans was overigens één van de ze venhonderd kinderen die een feest kregen aangeboden in het Holybad. uitgeschakeld. Arij Hoog endijk daarentegen voelde in de Groningse Martinihal dat hij niets te verliezen had en versloeg, strijdlus tig als hij is, achtereenvol gens Reuver en Arets. Tn eerste instantie had de Vlaar- dinger, die ook in de selectie van de nationale judoploeg 2it, verlies moeten incasseren van Piet Bonte uit Noord-Holland. Na het bereiken van zijn derde plaats werd hij gefeliciteerd door de nationale (jeuÊd)coach Karei Gietelmk. Arij Hoogendijk was tot de natio nale doorgedrongen dank zij de titel tn het kampioenschap van Zuid-Holland, die hij enkele we ken terug in Spijkenisse be haalde. Hij moest in de finale tegenover broer Hans staan en won die beslissende partij om dat Hans zich toen aan zijn schouder blesseerde. Voor sportschool Hoogendijk was het trouwens een succesvolle dag omdat Rob Dekker het offi cieuze kampioenschap karate op rijn naam bracht Dat ge beurde in Dordrecht. ADVERTENTIE Wij wensen U prettige feestdagen! I in sfeervolle kleding^ van: herenmode B roers vést'b Schiedam Tel.: 010 - 26.82.06.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5