Met ge,;'Di- gebrek naar een groter Kerstfeest I§!f! Alle Hens vol pla neen Vier exposities in Stedelijk Museum I Boumaiikliniek Blijde intochten en Frans Kafka Zanger in De Jeugdhaven Kerst-Inn in Koningshof Extra concert Mevrouw Van Mansum bestuurslid Open Huis: Commissie zit boordevol plannen boogaard -yladrdingen Concert op Passage-orgel Kerstzang DeWondhoek Klaverjassen in Nieuwland Aktiviteiten in De Vier Molens Optreden van Smierke Glieyn uit kerktoren VRIJDAG 19 DECEMBER 1975 Schiedam Hoewel ruim veertig vrijwilligers aan de activiteiten meewer ken, kan toch niet wor den voorkomen dat de stichting Open Huis met verlies draait. „De ge meente is wel zo vrien delijk geweest om subsi die te geven, maar elk jaar schieten we er weer bij in", zegt mevrouw M. van Mansum, bestuur slid van de Schïedamse stichting. Desondanks houdt de stichting met de komen de feestdagen weer een Kerst-Inn in het dienst encentrum De 4 Molens, hoek Nieuwe Damlaan/- Burgemeester Honnerla- ge Gretelaan in Schie dam. „Wij moeten het zien uit te zingen van het startkapitaal, dat onder meer door de kerken bij een werd gebracht, en alles wat daarna door ie- Mevrouw Van Mansum, den en donateurs is be- werkzaam bij de Huis- schrijven wat zij van het Van Mansum: „Dat be- initiatief vonden, kwam wijst weer, hoe groot de de suggestie naar voren behoefte aan contactda- om een dergelijk evene- gen wel is." ment vaker per jaar op De Kerst-Inn is een evene- te zetten. Het gevolg was de oprichting van de werkt wordt door club- en buurthuiswerkers, het personeel van het dienst encentrum en andere geïnteresseerden- Stichting Open Huis. ment voor Jan en alle- Openingstijden van de man gezien de program- Kerst-Inn '75 zijn op 21 taald", zegt mevrouw Van Mansum. Open Huis bestaat nu en kele jaren en stelt zich ten doel om mensen die daar behoefte aan heb ben {vooral aan alleen staanden) met elkaar in contact te brengen. Daartoe worden maan delijks ontmoetingsavon- den op touw gezet in ge noemd dienstencentrum. De klapper van het jaar is steeds de Kerst-Inn, bedoeld voor elke Schie dammer. Dat aan een dergelijke festiviteit be hoefte is, bewijst de be langstelling die er tij dens de kerstdagen in 1974 was: 3000 mensen bezochten toen De 4 Mo- houdelijke Voorlichting op de Korte Dam 5 in Schiedam en dientenge volge op de hoogte van bepaalde maatschappe lijke problemen, werd bij het sfichtingswerk betrokken. Over het wel en wee van de Kerst-Inn zegt zij: „Ondanks de beperkte financiële mo gelijkheden hebben we het komende festijn zelfs weten uit te brei den. Voor het eerst hou den we ook een Kerst nacht in De 4 Molens. Tot nu toe duurde de Kerst-Inn slechts twee dagen, op 25 en 26 de cember. Ditmaal begin nen we op de 24e, om half elf 's avonds." mering. Alle zalen van het dienstencentrum worden gebruikt: er is een crèche voor de peu ters, zodat de ouderen zich in andere vertrek ken onbekommerd kun nen amuseren met, ai naar gelang de voorkeur, muziek (operette, klas siek, pop), clowns, film, lezen, babbelen, creatief zijn, eten, dansen, spelle tjes doen, niksen. Meege- december van half eif 's avonds tot twee uur 's nachts, op 25 en 26 de cember van half elf 's ochtends tot elf uur 's avonds. Kaarten voor de uitgebreide Brabantse koffiemaaltijd, waar voor men zich van te voren moet opgeven, zijn ondermeer verkrijg baar bij het diensten centrum en bij de VVV in het Proveniershuis. s 1 Mevrouw Van Mansum: „We schieten er bij in". lens. De stichting Open Huis Belangrijkste reden daar- vindt zijn oorsprong in voor was de „klacht", de Kerst-Inn. Een hand jevol enthousiastelingen, aangevoerd door me vrouw C. Bot-Don van de Hervormde Vrouwen dienst, organiseerde in 1972 een Kerst-Inn. Uit het gastenboek, waarin de bezoekers mochten dat de twee ontmoetings dagen in het diensten centrum altijd zo vroeg (om elf uur) waren afge lopen. Na een dag van praten, dansen, lezen, bij elkaar zijn, wilde men wel tot in de kleine uur tjes doorgaan. Mevrouw Hoek van Holland De commissie Alle Hens uit Hoek van Holland heeft voor deze Rotterdamse deelgemeente voor 1S78 grote plannen. Gestimuleerd door de successen van het afgelopen en tevens eerste seizoen heeft de commissie een aantal nieuwe activi teiten op stape! staan. Alle Hens ontstond aan vankelijk als verlengstuk van Rotterdam Promo tion om in dat kader be paalde Rotterdamse acti viteiten naar Hoek van Holland te halen. Vervol gens bleek dat dit niet de bedoeling was en daarop besloot Alie Hens zelf maar wat activiteiten te stimuleren. Het is name lijk niet de bedoeling van Alle Hens om zelf bepaalde zaken te orga niseren, maar men denkt zich zeif meer een stimu lerende en coördineren de taak toe. Nieuwe acti viteiten worden zoveel mogelijk overgedragen staande activiteiten zijn bovendien buiten be schouwing gebleven. Een nieuwjaarsreceptie, waar de deelraad tot op heden niet vee! voor voelde, za! op initiatief van Alle Hens nu toch op 2 januari in de Hoek- sesecretarie plaats vin den. Op Hemelvaartsdag hoopt men het strand weer met de nodige fees telijkheden te openen.In juni organiseert Alle Hens weer het polstok- springen en, ook in die maand, het kampioen schap paalzitten en een trossenloop voor kinde ren. aan bestaande qf nog op Activiteiten die het vorig te richten organisaties. Het ontwerp-programma voor 1976 moet ook niet worden gezien als een poging van Alie Hens om de zaken in eigen hand te nemen. Het is eerder een opsomming van de mogelijkheden, waarvan de uitvoering zoveel mogelijk zal wor den gedelegeerd. Be- seizoen zo in de smaak vielen, zullen dit jaar worden herhaald. Bij voorbeeld het hutten- dorp, popfestival, rodeo- feest, voetbaltoernooi. Ter afsluiting van het zo merseizoen wordt nog een flinke stunt bedacht. Het plateau aan de Haagseweg zal intensie ver worden gebruikt. SPECIALIST IN KLEURENTELEVISIE 'C' - 7- S. rV Schiedam Vier tentoonstellingen worden vanavond in het Stedelijk Museum van Schiedam geopend. De meest interessante daarvan zijn exposities over Franz Kafka en over de blijde inkomsten in Amster dam in de zeventiende eeuw. Museumdirecteur Hans Paalman opent om 20.15 uur de tentoonstellingen, die tot 19 januari zijn te bezichtigen. De Amsterdamse kunste naar Hans Landsaat ex poseert negentien zeef drukken, die betrekking hebben op het werk van eigentijdse kunst ver toond. Ook zijn legaten en schenkingen te zien, die kunnen worden gere kend tot oude kunst. de schrijver Franz Kaf- Blikken zonder blozen. Dat ka. Naam van deze ten toonstelling: Franz K. Boeken, prenten, schilde rijen over twee blijde in tochten en de feestverto- ningen daaromheen in het zeventiende eeuwse Amsterdam vormen sa men een tentoonstelling, die de afsluiting bete kent van de activiteiten rond Schiedam en Am sterdam in het kader van het 700-jarig jubi leum van beide steden. Het gaat hier om de in tocht in 1638 van Maria is de naam van de vierde tentoonstelling, een tijds beeld in blik, verpak kingsmateriaal en ge bruiksvoorwerpen. Te zien zijn werken, ge maakt tussen 1900 en nu. Kunst uit de collectie van Thomassen Drij ver Verbiifa in Deventer; grafiek van Enrico Adse- ra Riba; tekeningen van Willem Gorter, een ob ject van Guillaume Knies en keramiek van Schiedammer Diet Wieg man. de Medici en de intocht Het museum is dagelijks 1642 van Henriëtte geopend van 10 tot 17 Maria Stuart. De museu massistente, Josine Bok hoven, heeft over de blij de intochten een doeto- raai scriptie gemaakt. Onder het motto „gekocht en gekregen" worden aankopen en schenkin gen op het gebied van uur, maar op zondagen en op tweede Kerstdag van 12.30 tot 17 uur. Het Stedelijk Museum, ge vestigd aan de Hoog straat 112 in Schiedam, is gesloten op eerste Kerstdag en op nieuw jaarsdag. Maassluis De Neder landse zanger Jan van Rhenen komt zaterdag naar Maassluis. Hij brengt een programma van liedjes in de moeder taal. Het optreden speelt zich af in De Jeugdha- ven aan de President Steynstraat. Jan begint om acht uur en 3,50 gul den is de prijs voor dit avondje zang. Schiedam Jan van Weel den en Hans Nottrot ge ven zondagmorgen een kerstconcert op het or gel in het Passage-thea ter, Kaarten a 3,50 zijn alleen van 10.30 uur af ver krijgbaar aan de kassa van het theater en op de morgen van het concert, dat om elf uur begint. Maassluis In het ont moetingscentrum Ko ningshof wordt tweede kerstdag een „Kerst- Inn" gehouden. Dit gaat uit van de verenigingen „Gong" en „San Quin". Het programma begint om twaalf uur 's mid dags en duurt tot mid dernacht. Er zal een film van Stan Laurel en Olivier Hardy te zien zijn. Men kan sjoelen, tafeltennissen, schaken, dammen en klaverjassen. Voor de kinderen is er een grab belton. 's Avonds wordt een maaltijd geserveerd en is er gelegenheid tot dansen. Schiedam In het dienst encentrum De Woud- hoek in de Heijermans- flat wordt dinsdag een kerstzangavond gehou den. Aanvang half acht. Het gemengd koor „Oa se", bestaande uit zestig leden, zal hieraan mede werking verlenen. Er wordt ook gedeclameerd en gedichten voorgele zen. Iedereen mag gratis komen luisteren. Schiedam De wijkver- eniging Nieuwiand orga niseert zaterdag vanaf 14.00 uur een klaverjas- toemooi in het centrum aan het Dr. Wibautplein. Het is het traditionele kerstconcours. In de bal van het centrum houdt de dames-hand- werkclub een bazar van af 13.00 uur tot ongeveer 17.00 uur. Haakwerk, borduurwerk en brei werk is te koop. Schiedam In het dienst encentrum De Vier Mo lens wordt zondag een ontmoetingsmiddag ge houden. Het Centraal Vrouwenco mité geeft op deze dag zoals gebruikelijk van 11.30—13.30 uur een kof- fie-uurtje. Van 13.30—16.30 uur ver zorgen de Stichting Open Huis, het NIVON, de Schiedamse Gemeen schap en de Raad voor Bejaardenwerk onder meer een diavoorstelling over Nepa! en een cur sus voor het maken van kerststukjes. Belangstel lenden worden verzocht zelf een oude schaar en een mes mee te nemen. Schiedam De groep Smierke treedt zondag 21 december op in café De Quibus aan de Lange Haven. Het optreden van de vijfmansformatie begint 's avonds omstreeks tien uur. De toegang is gratis. Maassluis Jan van der Zwart heeft voor zijn wekelijkse carillon- concert m de Grote Kerktoren onder meer de volgende werken op het programma staan: Preludium van M. van den Gheyn, Sonate van G. van Hoey en een aantal kerstliederen van onder andere W. Franken. Het concert »s zoals gebruikelijk op zaterdag middag van 3 tot 4 uur. Maassluis Op kerstavond geeft Het concert begint om haif tien stadsbeiaardier van Maassluis, en duurt één uur Er zullen Jan van der Zwart, een extra alleen kerstliederen worden uit- concerl op het carrülon m de gevoerd, toren van de Grote Kerk. Naar aanleiding van uw artikel op 12 december willen wij het volgende opmerken. Wij zijn geen noodlijdenden, maar willen slechts rehabili tatie. De heer Schipper is bovendien niet met ziekteverlof gestuurd, maar door de ongezonde arbeidsomstandigheden persoonlijk aan de wet houder, maar aan alle raadsleden en B en W, waardoor we nu binnen 48 uur per expresse een reactie van haar ontvin- dat de Boumankiiniek resorteert onder een au tonome stichting wat wij zeer in twijfel trekken door de miljoenen subsi die. gen. Terwijl we aan haar Mevrouw Schmitz moet persoonlijk op 19-4-75 een brief zonden waar wij nooit antwoord op kregen. in de ziektewet terecht De wethouder heeft zich gekomen. De bonden staan nog steeds achter ons. Het probleem van ongezonde arbeidsomstandigheden is voor alle drie nog steeds aanwezig, daar er nog niets is veranderd ten aanzien van ons. Wij schreven de brief niet eenzijdig voor laten lich ten, door alleen te spre ken met bestuur en/of directie van de kliniek. Over het beleid wil de wethouder niet discus- sieren staat in het arti kel. Maar het beleid staat juist ter discussie, meer nog daar ze stelt niet verwijzen naar vak bonden, maar ingrijpen in wantoestanden in de kliniek. Over het feit dat we zouden hebben ge hoord dat mensen hun koffer pakten: sterker nog dat hebben we zelf meegemaakt. We zijn wel wat moe, maar nog lang niet moedeloos en blijven strijden zo lang onrecht en corruptie nog niet is teniet gedaan. G. A. Bakker

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5