SCHIEDAMSCHE COURANT SiiWl Moerman-methode aandacht van liet opnieuw ministerie Milieudefensie teleurgesteld rijksweg over Ik neem de proef J De groeten van Larvik SG is verbitterd over bezuiniging if BERICHT ADVERTEERDERS INLEVERTIJDEN Staatssecretaris antwoordt op brief van CHU-fractieleider Kinder kerst Grote Kerk Kritiek Schiedam op begroting Rijnmond ZAKKEN- CENTRALE NEEMT DRENTS BEDRIJF OYER i m "Als 't maar serieus wordt aangepakt" Bejaarde zet dief buiten deur Kerst-toeter „Weg niet voor verkeer, maar voor bestuurlijk handelen" Protest aan B en f Weer brand in containers Holysingel Kluis mee Maandag 22 december 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 254766 pagina's. Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst H4144 SCHIEDAM EN KETHEL CHU-fractieleider Kruisin ga: „Oplossing is maar al te vaak gevonden daar waar men haar niet had ver wacht". De Vlaardingse arts dr. C. Moerman: dankzij Ameri kaanse adhesie-betuiging nu ook weer aandacht van ministerie. Vlaaxdingen "Als het maar serieus wordt aangepakt In die zin bekeken ben ik wel blij met dit antwoord van de staatssecretaris". Aldus reageerde gisteren dokter C. Moerman, de Vlaardingse kanker-therapeut, op de brief van staatssecretaris Hendriks waarin deze aan CHU-fractieleider Kruisinga meedeelt dat de zogenaamde methode-Moerman bij kanker opnieuw de aandacht van het ministerie moet krijgen. "Maar het woord opnieuw is niet juist Het ministerie heeft nog nooit Iets onderzocht Al 30 jaar niet", aldus Moerman. Kinderzang er. veel lichtjes: twee belangrij ke ingrediënten voor het blij Kerstgebeuren van gistermiddag en - avond in de Grote Kerk in Schiedam. Tweemaal was het kerkgebouw tjokvol mensen, grote en kleine; de laatsten voornamelijk om te zin gen. maar allemaal om öp een stemmige ma nier de tijd voor Kerst door te brengen. Van de twee kinderkerst- zangconcerten zijn plaatopnamen gemaakt. Daarop ook liedjes van Barbra sn Bas, Harpe Davids, The Creed Sin gers, Feike Asma en Aad van der Hoeven, die deze afsluiting van het jubileumfeest Schiedam-700 (want dat was 'I) opluisterden. weet, ook van op de hoogte zal houden. Vlaardingen/Den Haag Staatssecretaris J. P. M. Hendriks van volksgezondheid vindt dat de zoge naamde Moermanniethode bij kanker opnieuw de aandacht van het ministerie moet krijgen. Hij is tot deze conclusie gekomen nadat de Amerikaanse No belprijswinnaar prof. Linus Pauling heeft laten we ten dat hij zeer zeker waarde hecht aan het werk van de Vlaardingse kankertherapeut dr. C. Moerman. Staatssecretaris Hendriks heeft opnieuw aandacht moet krijgen dit laten weten in een brief bij zijn ambtenaren, aan de CHU-fractieleider in de Hendriks zegt dat hij via deeultu- Tweede Kamer, dr. R. J. H. reel attaché op de Nederlandse Kruisinga. Deze had Hendriks ambassade in Washington zal onlangs per brief verzocht om proberen meer gegevens te krij- al het mogelijke te doen om de gen over hoe men in de Ver- voortgang van Moermans on- enigde Staten de methode- derzoekingen waar mogelijk Moerman bekijkt en beoordeelt, veilig te stellen. Hij zegt het CHU-Kamerhd toe dat hij hem, zodra hij meer Kruisinga wees in dat verband op - - de adhesie-betuiging van prof. Pauling, maar ook op een ge lijksoortige ondersteuning van Moermans werk, afkomstig van The International Association of Cancer Victims and Friends Inc. in Califomië CUSA). Ondanks dat men in het buiten- land meer en meer belangstel ling voor het werk van de Vlaardingse arts Moerman krijgt, heeft het ministerie van volksgezondheid steeds volge houden zijn werk niet weten schappelijk te beschouwen. In zijn brief van 28 oktober zei Kruisinga dat daar wellicht wel enige aanleiding toe is, maar dat de geschiedenis reeds teveel het bewijs heeft geleverd dat een oplossing van een probleem juist werd gevonden in een hoek waar die niet werd ver wacht Staatssecretaris Hendriks heeft nu dit weekeinde geantwoord dat hij het met Kruisinga's visie eens is en dat de zaak-Moerman Schiedam - De 83-jarige me vrouw N. uit de Lange Kerk straat heeft dit weekeinde een inbreker buiten de deur gezet, nog voor deze kans had gezien om ook maar iets van buit te maken. De vrouw was 's-morgens t om streeks vijf door glasgerinkel wakker geschrokken. Zij ging op onderzoek uit en trof in de gang een ongeveer vijftig-jarige man aan, die zei dat hij eens even een kijkje kwam nemen „omdat men aan de achterzijde van het huis aan het rotzooien was". De vrouw vertelde daarop dat zij daar niets mee te maken had en opende de achterdeur, waar door de inbreker verdween. Vlaardingen De politie heeft dit weekeinde een 29-jarige Vlaardingse automobilist een rijverbod opgelegd. De man zat onder invloed van alcoholische drank achter het stuur en speelde in het holst van de nacht met zijn claxon het kerstlied "Stille Nacht, Hei lige Nacht". VOOR ONZE In verband mei de Kerstweek zijn de voor hef aannemen van advertentieopdrachten als volgt gewijzigd: voor de editie van 24 dec. SLUITING 23 DECEMBER 12.00 UUR voor de editie van 29 december SLUITING 24 DECEMBER 12.00 UUR y\ Vlaardingert/Schiedam „Geen vrolijke dag voor de democratie" is de ver bitterde reactie van de Vereniging Milieudefen sie op het verwerpen van een motie door de Twee de Kamer. Vorige week is daarover gestemd. De aanleg van rijksweg 19 zou daardoor gestopt moeten worden. Alleen PvdA, PPR, DS70, D'66 en PSP stemden voor de motie. De protesten van de gemeente besturen tegen de weg van on- der meer Vlaardingen en Schie dam hebben niet geholpen. Er is heel wat weerstand uit de regio tegen de weg gekomen. „Dat zou op z'n minst aanlei ding moet zijn om de noodzaak van de weg nog eens te bekij ken. Temeer daar voldoende tijd voorhanden is", aldus Mi lieudefensie. en AR-kamerleden wensten niet terug te komen op een eerder genomen beslissing. Dit ondanks de aandrang van de CDA-gemeenteraadsleden in de regio. „De dertig miljoen die het al gekost heeft, is kennelijk het belangrijkst. Nog 125 mil- joenuitgeven voor een weg - die onnodig is - is minder belang- Dat betekent in feite dat de gemeentelijke bijdrage wordt vermin- dfl*";jjïjLon „rH„r derd. De stijgmg valt namelijk geheel weg door de extra bijdrage Het terugKO P van het rijk. In 1975 betaalt Schiedam 7.19 per inwoner. Men wü verder dat Rijnmond op enkele posten die ten opzichte van 1975 sterk zijn gestegen, gaat bezuinigen. Schiedam heeft ook kritiek op een bedrag van ruim negen miljoen dat is opgenomen in de begroting voor deelneming in de recreatie schappen en het Bemisseplan. „Wat betreft de recreatieschappen moet de raad nog een beslissing nemen". Zonder nadere informatie over het Bemisseplan wil men ook hier niet mee akkoord gaan. De raad wil de verzekering dat het rijk en provincie dit plan voor negentig procent gaan subsidiëren. Rijnmond heeft aan deze al eerder gestelde voorwaarde nog niet voldaan. Schiedam De begroting van het openbaar lichaam Rijnmond voor 1976 is bij de Schiedamse gemeenteraad met in goede aarde gevallen. Op voorstel van het college van B en W zal men Rijnmond mededelen dat Schiedam niet akkoord gaat met de voorgestelde bijdrage van 7,71 per inwoner. Schiedam wil een gulden minder betalen. De raad vindt dat de gemeentelijke bijdrage slechts met rijfde» procent mag stijgen ten opzichte van vorig jaar. Rijnmond Stelt negentien procent voor. Bovendien wil de gemeente dat de verho ging van de rijksbijdrage geheel ten goede komt aan de algemene dienst genomen beslissing vindt een KVP-woordvoerder met gelui- gen van behoorlijk bestuurlijk handelen, heeft MD vernomen „Rijksweg 19 wordt nu meer aangelegd voor he* ver keer, maar voor het behoorlijk bestuurlijk handelen. Daarmee wordt dan tevens Midden Delf land als recreatiegebied opgeof ferd", aldus de teleurgestelde 'vereniging. Schiedam De Zakkencentrale BV aan de Bettoweg gaat Loc- kwood International in het Drentse Nieuw-Amsterdam overnemen. De bonden en het personeel zijn hierover eind vorige week ingelicht. De reden voor de overname is volgens de direktïe in Schiedam de toenemende behoefte aan ei gen produktiecapaciteit. Het bedrijf voor verpakkingsma teriaal en verpakkingsmachines telt ongeveer 200 werknemers en heeft vestigingen in België, Spanje, het Verre Oosten en de Verenigde Staten, Met Loc- kwood, producente van verpak kingsmachines voor land- en tuinbouw, krijgt het er 45 werk nemers btj. "Hej" is een korte Noorse groet. De plaatsvervangend consul-generaal Lars Anders Wensell heelt die groet na mens de stad Larvik overgebrachl aan de inwoners van Vlaardingen. Vrijdagavond heeft hij de lichtjes van de jaarlijkse kerst boom uit de partnersta'd ontstoken. De boom is het symbool van de vriendschapsbanden, die de twee steden met elkaar onderhouden, Wensell wenste alle Vlaardingers ook nog een "god jul", hetgeen zoveel betekent als vrolijke kerst. Schiedam - De raad van de stichting Schiedamse Gemeenschap pikt het niet zomaar, dat zij volgens de gemeentebegroting voor volgend jaar 35.000 gulden minder krijgt. Naar het college van B en W van Schiedam zal een protest worden gestuurd. Ook de gemeenteraadsleden zullen een brief krijgen, waarin staat dat deze bezuiniging onverantwoord is. "Geen cultuurbeleid, dan ook geen bezuiniging," is de reactie van de Schiedamse Gemeen schap (SG) op de vorige week verschenen cultuurnota van wethouder Clara Visbeen. Deze nota vindt men over het alge meen, al is daar nog niet onder ling over gediscussieerd, zwak. Een duidelijke beleidsvisie spreekt er niet uit, is de mening van insiders. Op een SG-vergadering, die overi gens werd gehouden vóór men op de hoogte was dat de cul tuurnota was verschenen, vond men het al hoogst bevreem dend, dat zomaar werd bezui nigd op de SG-gelden, zonder duidelijke omschrijving waar om. Men hoopte dat in de cul tuurnota te lezen. "Cultuur zit altijd in de verdom hoek," zei een kwade Vincent Broeke, sinds enkele maanden weer lid van de stichtingsraad. "Wij hoeven dit niet te nemen. Ik zelf ben zeer verbitterd over het uitblijven van meer subsi die voor de stichting en hele maal over het zelfs verminde ren daarvan". (f Dit m nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit ergen geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. n om-\\ Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Woortpl.: Deze bon in open envolop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834. Rotterdam. Vlaardingen De politie is be zig met een intensief onderzoek in Holy. Er wordt gezocht naar de oorzaak van een brand in twee vuilcontainers aan de Ho lysingel. Enige maanden gele den werden deze ook 's nachts regelmatig in brand gestoken. Het'is niet zeker of het brandje vorige week is aangestoken. "Dit kan net zo goed stom toe val zijn," aldus pohtiewoord-( voerster Ekels, "er kan ook' smeulende rotzooi in zijn ge gooid." De schade die de brand heeft aangericht is genng. Container en afval gingen verloren. De bewoners van de flat aan de Holysingel hadden wel last van veel rookontwikkeling. Schiedam Uit wasserij Edel- weis aan de Elzensteeg is dit weekeinde een brandkast gesto len. Do nog onbekende inbrekers ver nielden een draadglasruit en een deur om het gebouw bin nen te komen. Het kluisje waar zij mee aan de haal gingen' bevatte 1500 gulden en de gehe le boekhouding van het bedrijf. Eigenaar C. W. de Winter zegt door de verdwijning van deze paperassen erg gedupeerd te zijn.*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1