metwMMmrnwrwmps FC Vlaardingee lacl t weer ©TIPS SVV mist te veel kansen ENZ/ Gelukkige trainer Van Baaren: „Selectie bijna compleet" INTERESSE VOOR BOUDEWIJN DE GEER Applaus voor Hans Bal 4 HOUTWERK TRAAG GELUK Pupillen-kersttoernooi Waterweg-agenda boogaard-vlaardingen Gele kaart voor Wim Mulder AANVALLEND STRAFSCHOP 3 fOQH HOGS 3 Bij herhaling timede doel man Krol uitstekend. Weer pech voor Wim Bercken- kamp. Vlaardingen Eindelijk weer gelukkige gezichten bij FC Vlaardingen '74. Té lang teerde het thuis front op de uitschieter tegen Willem II (5—0), die pas bij Veendam een vervolg zou gaan krij gen. Want gisteren wa ren de Noorderlingen bij een 2—0 achterstand „rijp" voor de slacht bank. Zelfs de visie van trainer Oldejans: „FC Vlaardingen '74 had ons moeten oprollen" gaf te denken. Maar de waar heid was dat de Vlaar- dingers die 2—0 meer dan prachtig vonden. Weliswaar hadden zij via su blieme counters van Wim Berckenkamp en Jan Rood- bol na rust snel naar 5—0 moeten uitlopen, maar on danks die minder geslaagde pogingen vertaalde een Door Bas van den Berg weer enthousiaste trainer Jan van Baaren het werk van zijn pupillen als: „We kunnen wéér scoren. Het aantal blessures neemt ge lukkig ook weer snel af, zodat over twee weken te gen Haarlem iedereen er weer bij is" Van Baaren: „Daarom denk ik niet aan gemaakte fouten en of onze defensie nu wél of niet onzeker was. Nogmaals: FC Vlaardingen '74 kan wéér sco ren en als je ziet hoe groot het gemis aan zelfvertrouwen was, is dat een uitstekend besluit van 1975. Gelukkig nieuwjaar!" Maar ook nog tegen Veendam kon trainer Jan van Baaren zich niet de weelde van een voltallige selectie permitteren. Naast blessures was Hugo Lochtenbergh geschorst. Joop Quellhorst gepasseerd, „en Ba rend van Hijkoop", aldus de Vlaardingse trainer, „wegens vormverlies er uitgehaald". Maar juist de wissels die FC Vlaardingen 74 in petto had, hielpen de snel aangeslagen formatie over het dode punt heen. Zoals één ervan: Hans Bal, de 22-jarige Hagenaar (ex- Jan Roodbol te laat, toch zou hij gaan scoren SV *35), die als rechterspits sterk aan de bal was en het duel bepaald niet schuwde. Maar ook een Jan Roodbol (na rust meestal als eenzame spits) stoorde optimaal, terwijl laatste man Hadde van der Meyden op den duur een aanwinst voor de defensie kan zijn. Duidelijk is dat FC Vlaardingen '74 in die laatste vier moet gaan verjon gen. Want juist van die traag heid profiteren de rappe spit sen. FC Vlaardingen '74 bepaal de er al leergeld mee. Trainer Jan van Baaren: „Lang zaam maar zeker begin ik er weer in te geloven. De weten schap van wéér te hebben ges coord, weegt bij mij erg zwaar. Daarom kijk ik er niet tegen aan dat we de vijf niet hebben gehaald". Het aanvallend ingestelde FC Vlaardingen '74 had zich voor rust al de weelde van een voor sprong moeten verzekeren, ge zien het aantal potentiële sco ringskansen. De vrije trap van Cees Beuman, nadat Jan Rood bol ten va! was gebracht, was er duidelijk een voorbeeld van, maar de bal ketste buiten be reik van doelman Krol tegen het houtwerk. Weliswaar ge bruikten de Vlaardingers al leen de hoge bal, omdat Veen dam secuur verdedigde. Wim Berckenkamp en Jan Roodbol kregen geen centimeter ruimte. Daarom spraken de lange en hoge voorzetten van ver opruk kende Ger Pijl op links enkele malen tot de verbeelding. Hoewel gretig genoeg, waren de passes, ook van de zijde van. Veendam, bij herhaling on nauwkeurig. Zelfs het Vlaar dingse middenveld, dat Hugo Lochtenbergh erg miste, maak te zich daar deelgenoot van. Eén ervan, Frans Stans, wissel de goede met slechte momenten af. „Zelfs", oordeelde trainer Jan van Baaren, „dacht ik er aan om hem eruit te halen, maar dan zou je dat bijvoor beeld ook met een Wim Berc kenkamp moeten doen". Van Baaren: „Het vreemde was dat Frans Stans soms sublieme momenten had. In ieder geval kreeg Veendam op dat midden stuk weinig bewegingsvrijheid. Toen de Noordelingen na rust overschakelden op de lange pass, werd het bij herhaling erg gevaarlijk voor het heiligdom van doelman Dick van der Meer, maar er was geen enkele schade. In de twintigste minuut leek Veendam het recht van scoren voor zich te gaan opeisen toen een verre trap van Rob van der Bol in de voeten vie! van Boi- ten. De Noordeling passte on middellijk naar Swart, maar de snel uitlopende doelman Dick van der Meer redde su bliem. Acht minuten daarna trok Veendam wederom een gat in de traag reagerende Vlaardingse defensie, maar toen was het Hadde van der Meyde die, nadat doelman Van der Meer de bal had losgelaten, op de doellijn opluchting kon brengen. Aan de overzijde spatte de vrije trap van Cees Bouman op het houtwerk ui teen, totdat het thuisfront in de 43ste minuut verdiend aan de Leiding kwam. Een afstandsschot van wederom Cees Bouman, na een breedvoe rige een-twee ache met Jan Roodbol, betekende I—0 en vanaf dat moment hadden de Vlaardingers alleen maar baat bij een grotere voorsprong. Trainer Oldejans van Veen dam: „Toen al zag je dat wij niet tegen een achterstand op kunnen". Fred Oldenburger moest de aanval versterken in- plaats van Vlietstra, maar de zelfde Oldenburger, topscorer van Veendam, zou halverwege tegen een gele kaart aanlopen wegens aanmerkingen, op de leiding (Henk Klopper, red.). Voordat de uitstekende leidende arbiter uit Amstelveen 20 vér gmg, scoorde FC Vlaardingen 74 opnieuw. En wel door Jan Roodbol die een naar buiten spel hangende situatie oploste uit een omhaal van Cees Bou man: 2—0. Nadat in eerste in stantie Hadde van der Meyde nog, buiten bereik van doelman Dick van der Meer, de bal over doel had gekopt, dichtte de thuisclub steeds meer zwakke plekken. „We wilden inderdaad die voorsprong consolideren", verduidelijkte trainer Jan van Baaren", en dat hield in dat wij van de counter gingen leven". Met een beetje meer geluk had FC Vlaardingen '74 toen Veendam kunnen op rollen. De Vecndamse de fensie, „toch al gehandi capt door het ontbreken van twee van mijn beste spelers" aldus trainer Ol dejans, „wankelde in dat laatste kwartier keer op keer. FC Vlaardingen '74 waaierde toen regelmatig uit via Wim Berckenkamp en Jan Roodbol, maar doel man Krol gaf geen krimp. Keepersgeluk, maar ook hadden de Vlaardingers wat serieuzer met de kan sen moeten omgaan. Daar om bleef het 20 en daar was FC Vlaardingen '74 al lang mee tevreden. Vlaardingen - Na Haarlem en Willem II heeft ook FC Vlaar dingen 74 belangstelling ge kregen voor Boudewijn de Geer van FC Den Haag. De interesse heeft uog een. infor matief karakter. Eerder had FC Vlaardingen 74 belangstel ling voor Van der Linden van Feyenoord, maar diens finan ciële eisen waren te hoog. Schiedam - De SPV (Schiedams Pupillen Voetbal) houdt op tweede kerstdag een pupillen-kersttoernooi in de Schiedamse sporthal Margriet. Hieraan wordt deelgenomen door Martinit, ExcelsioriSO, PPSC, Hennes DVS, SVDPW, Schiedam, IffiSS, SFC, SVV, DRZ, WF, DHS en het Rotterdamse Sparta. De eerste wedstrijden beginnen 's morgens om half negen. Maandag; Hand. en voetbaltoernooi. Woensdag: Succes—Sagitta, Margriet- Sporthal W est wijk Schoolzwem wed- hal. 20 30 uur strijden, Sportfondsenbad Sehoolta- lelteruus, Koopmansbeurs Dinsdag Schoo [zwemwedstrijden, Vrijdag: Revanchewedstrijden zwem- Sportfcndsenbad Maassluis-Kwiek, men in Leiden Sporttoernooi CJV, Olympiahal, 21 uur. sporthal Westwjjk, hele dag. SPECIALIST (N TAPE EN CASSETTEDECKS Vlaardingen - Bij herhaling kreeg hij applaus. Zijn □aam Hans Bal (22), die gisteren moeiteloos het gat bij FC Vlaardingen 74 opvulde wat door blessures en schorsingen was ontstaan. Trainer Jan van Baaren: "Wat ik van de Hagenaar heb gezien geloof ik dat het een hlijvertje is, We zijn al lang op zoek naar een nieuwe speler, maar de kans is niet uitgesloten dat Hans Bal zich snel zal ontwikkelen en hij de aangewezen man zal zijn". j* Gisteren, tegen Veendam, opereerde Bal als rechter spits, maar was er tevens niet afkerig van om - als het moest - verdedigend op te treden. Zijn trainer Cor van Nieuwenhuizen van het C-elfta! daarover: "De laatste weken, onder meer tegen FC Dordrecht C, was hij op het middenveld de grote uitblinker. Het is een speler die je op meerdere plaatsen kan inzetten." Voor rust tegen Veendam schuwde hij zelfs niet het schot richting doelman Krol. Trainer Van Baaren weer "Zelfs op het harde veld, vorige week in Almelo tegen Heracles, was hij een van de weinige uitblinkers en op grond daarvan heb ik de Hage naar weer in de ploeg opgenomen. 9 Morgenavond oefent Sun light aan de Deltaweg tegen De Hollandiaan 3 (19 uur) 9 De afdeling Rotterdam van de KNVB begint 10 en 11 januari weer met de compe titie O Tussen bal en bol zelfs geen betaald voetbal 9 Maar wel het afscheid van Jan Verdijk van DVO '32 9 De oudste voetballer van de RVB krijgt een re ceptie aangeboden tussen 13.30 uur en 15.30 uur In het clubgebouw aan de Mara» thonweg 9 Daarvóór leidt 63-jarige Jan een wedstrijd tussen twee DVO mini- teams 9 De meeste voetbal clubs uit het Waterwegge bied houden hun instuiven op nieuwjaarsdag in de middaguren 9 Bij de voet balvereniging De Holland iaan gaat er nog een kerst bal aaq vooraf, komende za terdag (20.30 uur) 9 Excel sior M. houdt op oudejaars dag een groot onderling malvoetbaltoemooi in de Olympiahal Q VZC houdt rijn jaarvergadering op dinsdag 10 februari 9 Do- zelfde club zoekt naar een geschikte kandidaat voor de afdeling sportieve recreatie van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie 9 Met Pasen gaan de Vlaar dingse zwemmers weer naar Praag 9 Bertus van Duin (57) neemt op nieuwjaars dag met een wedstrijd af scheid bij Exce!siori20 als voetballers 9 Morgenavond wordt er ook, zoals bij vele clubs, geklaverjast bij Sa telliet, vanaf 20uur 9 En zaterdag 3 januari Is er bij de zaterdagclub aan de Re- thelweg een bingo-dansant 9 Toch voetbal tussen bal en bol: WF speelt op Harga tegen de reserves van Ursus <14-30 uw) 9 Ook Hermes DVS Iaat de nieuwjaarsre ceptie vooraf gaan door een wedstrijd met als aanvoer ders Wim van der Sloot en Jan Rijke Q Daarna muziek van Het Meteoor Trio 9 Programma Excelsior '20 op nieuwjaarsdag: 11 uun Ex celsior combinatie-De In stuif; 11 uun Jeugdleiders- Ouders; 11 uun veteranen- wedstrijd: 11 uur de Van Deventerboys-Excelsiori20 Hans Bal .«blijvertjes... Volendam Eindelijk heeft Volendam een grote triomf behaald. Tegen het laatste ge plaatste SW kon de equipe van Arie Ste- houwer zich uitleven en finishte uiteindelijk op een 5-1 winst, die gezien het spelbeeld toch te geflatteerd was. SW heeft met name in de eerste fase van het bepaald niet hoogstaande duel le vensgrote mogelijkhe den gehad om de snel opgelopen 1-0 achter stand weg te werken. De vooruitgeschoven Schiedammers Danny Molendijk en Bart Krefl bleken echter niet in staat van dicht bij alleen voor doel man Hoek te kunnen scoren. Was dit wel gebeurd, dan had Vo lendam een moeilijke middag tegemoet ge zien. Nu echter kon het vlak voor de rust toeslaan en met een riante 3-0 voorsprong aan de tweede helft beginnen. Terecht oordeelde Ane Ste- houwer later dat zijn equipe ditmaal niet over geluk mocht klagen. "Eerlijk ge zegd zag ik voor de rust een dergelijke voorsprong met zitten. SW profiteerde han dig van onze defensieve zwakte, maar faalde m de afwerking. Dit was mogelijk onze slechtste wedstrijd van de competitie. Wij winnen echter wel en dat laatste was gewoon noodzakelijk om ons verder uit de Staart groep te verwijderen. De manier waarop de uiteindelijke 5-1 2ege tot stand kwam, laat echter te wensen over". SW dat de laatste weken des- tijgende lijn te pakken had, was naar Volendam geko men met aanvallende impul sen De Schiedammers had den de laatste weken verrast door hun redelijke spel te gen topploegen en scoorden tot nog toe zelfs meer tref fers dan Volendam. "In zo'n situatie ga je iets proberen", zei Leo Halkes na afloop. "Wij beschikken over een zwakke defensie, maar ko men aanvallend redelijk voor de dag. Toen de Volcn- dara-defensie ging wankelen heb ik mijn spelers tol de uiterste offensieve daden ge maand. Het resultaat was echter verbijsterend". De SW-trainer had gelijk. In welke ideale positie zijn pu pillen ook aangespeeld wer den, het simpel bekronen van een kans bleek te moei lijk. Volendam nam al na zeven minuten de leiding toen voorstopper Jac. Jonk kon raak schieten. Een hoekschop van Dick Bond werd onvoldoende wegge werkt waarna Kees Tol in schoot. SW-doelman Bouw meester wist de bal in eerste instantie nog te keren, maar moest zich bij een tweede inzet toch gewonnen geven. Deze vlugge treffer zou Vo lendam echter bijna fataal worden. Het ging te gemak kelijk over dit SW denken en teveel solistische acties waren het gevolg- SW kon de simpele aanvals golf rustig opvangen en via snelle counters de Volen- dam-defensie voor grote problemen zetten. Zo kopte de Zuidslaaf Pavlovic rake lings over en schoot Mulder van afstand naast. De mooiste kansen waren ech ter voor Kreft en Molendijk, Op luttele meters vnj voor Frans Hoek konden ze dc juiste richting met vinden. Toen Volendam weer orde op zaken had gesteld, sloeg het definitief toe. Uit een pass van Kwakman knalde Har sten de bal tegen de onder kant van de lat waarna Jan Plat de rebound in het lege doel kon koppen: 2-0. Kort hierop manifesteerde Kwakman zich nogmaals door Plat in ideale stelling te brengen. De Volendam- mer scoorde wel (3-0) in te genstelling tot de SWer Molendijk die nog voor de rust SW een beter uitzicht op de stand had kunnen ge ven, maar wederom vnj voor Hoek faalde. Het toch al ro geteisterde SVV Rinus Steenbergen ontbrak wegens ziekte en Jos Zoetmulder moest zich in de rust laten vervangen wegens ademnood trad gedemoraliseerd aan voor de tweede helft. Met Fred Meerhof in de spits trachtte het de balans nog enigszins naar de andere kant te doen doorslaan. Dick Bond maak te echter ook aan deze laat ste illusie een einde door een strafschop te benutten, toegekend omdat doelman Sjaak Bouwmeester Jan Karsten bij de benen greep. Middenvelder Mulder wond zich hier dermate over op dat hij van scheidsrechter Oetelroans de gele kaart ge presenteerd kreeg wegens aanmerkingen op de leiding. Volendam geloofde het toen wel en het SW verder het initiatief. Meerhof kreeg zo vrije doorgang en scoorde beheerst 4-1 en dezelfde spe ler had even later bijna weer succes met een kopbal. Dit maal redde Volendam-ver- dediger Braam echter op de doellijn. Jan Karsten maakte vlak voor tijd het echec voor SW compleet door uit een scrim mage de vijfde Volendam- treffer aan te tekenen. Dit doelpunt was echter alleen nog maar van belang voor de statistieken. De totale in druk veranderde er niet door. Het maakte de Volen- dam-zege alteen nog maar geflattecrder.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3