Huib van der Liigt inspireert Wilton VDBE plaatst zicli voor derde ronde Hans Lingen prolongeert titel Van goed basketbal geen Walter van Rossom te snel ODO draait uitstekend Martin van der Vlies: acht treffers Tafeltennis/kampioenschappen van Schiedam boogaard - vlaardingen Radio Molenaar: sterke start MAANDAG 22 DECEMBER 1975 5 V Maassluis Het eerste he renteam van Stomerij van den Bosch Eagles heeft zich geplaatst voor de derde bekerronde. Na Braggards slaagde de Maasslnise basketbal formatie er het afgelo pen weekend in om in twee wedstrijden BC Werkendam uit te scha kelen. In twee keiharde wedstrijden werd het thuis een 76—60 over winning en in Werken dam zegevierden de Eagles eveneens: 59—68. Het meest positieve voor de formatie van trainer-coach Rien van Houdt was het resultaat, want van mooi en goed basketbal was geen sprake. Vooral in de tweede wedstrijd ging het er hard aan toe, vooral omdat BC Wer kendam zestien punten achterstand had goed te maken. Vrijdagavond in Maassluis begon VDBE met de zonepress. In tegenstelling tot voorgaande wedstrijden lukte dat du oiet erg. Werkendam scoorde teveel punten in de break, reden voor Van houdt om over te gaan op het zonesysteem. Het spel van de Eagles, over het algemeen op lengte gebaseerd (Ed Sch midt, Roel Pieper, Henk van der Vaart) kwam er niet goed nit, want Werkendam had ook twee lange mannen in de ploeg. Eén daarvan overtrof met 2.12 roeter de toch ook niet kleine Ed Schmidt (2.07). Niettemin leidde VDBE bij de rust toch al met 35-22. VDBE op rand van scoren tegen Werkendarr Vlaardingen De Vlaar dingse atleet Walter van Rossuró eiste in een 10 kilometer militaire strandloop de eerste plaats voor zich op. De atleet van de ROVS had er 31 min. en 17 sec. voor nodig. Tegen de wind zat het gezelschap lange tijd bij elkaar, maar bij het keerpunt vielen de ga ten. Walter van Ross urn sprong er toen tussen uit en samen met nog enkele andere snelle jongens bouwde hij een voor sprong op. Pins minus 1500 meter voor het einde waagde de Vlaar- dinger de sprong en won met verschil van vijf se conden op nummer twee. Maasland Het micro korfbalteam van ODO heeft zaterdag geen en kele moeite gehad om de punten thuis te houden. Het sterk geachte Mad- joe viel erg tegen en moest na tien minuten met een minderheid ver der, toen een van de da mes geblesseerd uitviel. Een invalster was er niet, zodat ODO de on gelijke strijd uiteinde lijk gemakkelijk op 12-2 kon afsluiten. Toen Madjoe met een minderheid verder moest, leidde ODO al met 2-0 door doelpunten van Kees van der Kooy. In feite was de wedstrijd op dat moment al beslist en was er door gebrek aan tegenstand weinig aantrek kelijks aan. Niettemin had ODO moeite om dat vooralsnog in de stand tot uitting te bren gen. Voor de rust scoorde Kees van der Vaart nog tweemaal en had Madjoe toch ook een keer succes: 4-1. In de tweede helft draaide ODO veel beter en kon Madjoe de ongelijke strijd helemaal niet meer volgen. Aiïe van Lingen, Janneke van Buuren, Kees van der Vaart en Kees van der Kooy brachten ODO op 8-1. Madjoe kwam toen nog tot een tweede doelpunt (8-2), waarna Kees van der Vaart, Janneke van Buuren, nogmaals Kees van der Vaart en Mieneke Vreugdenhil de eindstand op 12-2 brachten. ODO gaat daar door nog steeds aan de leiding van de tweede klas. ODO 2 won met 12-8 van Ons Eibernest 7, een team van vrij wel uitsluitend ex-hoofdklasse- spe'ers. Via 7-1 en 10-3 leidde ODO ruim. De Eibers herstel den toen, maar ODO gaf de winst niet meer uit handen. De vele p's hadden tot gevolg, dat al in de vierde minuut na de hervatting Roel Pieper er uit moest, later nog gevolg door Ed Schmidt en Maurits Verhagen. BC Werkendam liet zich echter ook niet onbetuigd, en zag vier spelers uit de strijd genomen. In de twaalfde minuut hadden de Eagles nog een kleine voor sprong. In twee minuten tijd sloegen de Eagles toen de be slissende slag, want in de veer tiende minuut liepen zij toen twaalf punten uit Toen Wer kendam de twee lange mensen moest missen, was er voor de Eagles niets meer aan de hand. Met 67—57 in de achttiende mi nuut ging Van Houdt toen weer terug naar de zonepress, waar door het verschil op achttien punten gebracht kon worden: 76—60, Topscorers waren Henk van der Vaart met 24, Roel Pieper en Ed Sclunidt ieder met 15 punten. Handhaven De zestien punten voorsprong wa ren het uitgangspunt in Wer kendam, waar tweehonderd supporters er van alles uit kraamden om hun favorieten te steunen om die ongedaan te maken. De tweede divisieclub kwam er echter niet toe. Behou- dens een 1—0 voorsprong in de aanvang hebben de Eagles de hele wedstrijd de leiding gehad. De Maassluise formatie had daar bij de pech dat Maurits Verha gen al vroeg met een enkelbles sure moest afhaken, en dat de ditmaal niet zo sterke leiding bepaald niet op hun hand was. „De grote verdienste was toen dat we ons hoofd koel konden houden", aldus Van Houdt „We lieten ons niet verleiden, maar lieten Werkendam opkomen". In de eerste wedstrijd was na melijk al gebleken, dat Werken dam geen al te zuiver schot in huis had. „De opdracht die ik mee gegeven had was om de stand enigszins bij te houden. Vooral om niet in paniek te raken, als we b.v. tegen acht punten aan moesten kijken". Voorsprong Zo ver hoefde het allemaal niet te komen, want de Eagles wis ten de in het begin veroverde kleine voorsprong vast te hou- Basketbal in Maassluis met veel duw- en trekwerk. goed afstandsschot, want ook nu was er geen lengtevoordeel onder het bord. den. Dat kon vooral door een Met 27—31 bij 'de rust lag de derde bekkerronde dicht in het verschiet, al ging BC Werken dam er in de tweede helft nog wat harder tegen aan. Het re gende aanbeide zijden p's, waardoor Roel Pieper en Peter van Baaien er na twaalf minu ten uit moesten en Ed Schmidt en Ben Zonneveld na een kwar tier. De Eagles wisten zich toen met een 49—62 voorsprong al veilig, zodat het geen gevolgen meer had dat men de laatste veertig seconden met vier spe lers overbleef, toen ook Hans van Hoom rijn vijfde p opliep. Werkendam zag twee spelers met vijf p's vertrekken, terwijl er één speler wegens een repre- saille-aktie uitgestuurd werd. Op 59—68 werd het harde duel afgesloten en bekert Van den Bosch Eagles verder. Topsco rers waren ditmaal Jelle Ho- mans met 14, Hans van Hoom met 13 en Henk van der Vaart en Boel Pieper ieder met 12 punten. Schiedam Hans Lingen is tafeltenniskampioen- schap van Schiedam ge worden. Vrijdagavond, tijdens de finales van het voor het eerst na twee jaar weer gehouden' kampioenschap, versloeg de Korenbeurs-speler clubgenoot Hans van de Broek met 3—2. De set standen waren 21—11, 14—21, 18-21, 21—19 en 21—15. Toernooi-voorzit- ter Jos Clazing reikte hem na afloop de grote door Tapijthal Perfekt geschonken nieuwe wis selbeker uit. Zowel op hoog als lager niveau is het toernooi een groot sukses geworden. Van maandag tot en met vrijdag is er in de Koren beurs gespeeld door 112 deelne mers. Daarbij was niet Schie dammer Nico van Slobbe. De Tempo Team-speler vroeg als kampioen van Nederland voor zijn komst honderd gulden, waar men niet op in kon gaan. Aan het toernooi namen vijf van de zeven Schiedamse ver enigingen deel: De Korenbeurs, NOAD, Tapijthal Perfekt, De Ooievaars en RAP. Van Due- dolf en van Glashard waren geen inschrijvingen ontvangen. Veel verrassingen deden rich tij dens het door het publiek goed bezochte toernooi niet voor, be houdens de prestatie van Jan Simons. Deze wist woensdag avond bij de senioren eerste klas poulewinnaar te worden ten koste van Peter van Wijk en Fred Clarijs. Hans van de Broek had in de halve finales overigens genoeg moeite met Dick de Vaal: 21-11, 19-21 en 22-20. UITSLAGEN De uitslagen van de diverse klas sen waren: C-klasse: 1. John Buyk, 2. Jan Simons (beiden Korenbeurs); D-klasse: 1. Peter van de Lely (sinds vier jaar geen lid meer van een vereniging!), 2. Ben v.d. Wal (NOAD); E-klasse: 1. Peter van Zijp (Korenbeurs), 2. Rob van Banen (NOAD); F-klasse: 1. Hans van Enten (Korenbeurs), 2. Ton Verdoes (Tapijthal Per fekt): G-klasse: 1. Nol Rieken, 2. Ben Barkey (beiden Koren beurs); H-kiasse; l. Klaas de Boer (Hollandiaan, Vlaardin gen), 2. Joke den Ouden (Ko renbeurs); Sen. 1: 1. Dick de Vaal (NOAD), 2. Jan Landsber gen (Korenbeurs); Sen. II; 1, Ton Ie Congé, 2. Leen de Ligt (beiden NOAD); Sen. Ill: 1. Hans van Henten (Korenbeurs), 2. Ton Verdoes (Tapijthal Per fekt); Dames II: 1. Joke den Ouden, 2. Ans Rieken (beiden Korenbeurs). DWS in de aanval. HVS was echter produktiever. Schiedam De dames van DWS hebben het ook tegen HVS uit Stompwijk niet kunnen redden. Het was voor rust een tamelijk goede zaalhandbalstrijd, waar in door beide teams hard werd gewerkt en vaak van goede combi naties was te genieten. HVS had echter iets meer in de aanval te bieden dan DWS» wat met de rust een 2—4 stand tot gevolg had. Na rust was hot echter snel ge daan met DWS, dat al heel snel Nel Grandazzi moest missen. In een vrij ongelukkige botsing met een tegenspeelster van HVS, raakte zij geblesseerd en werd voor nader onderzoek naar het ziekenhuis vervoerd. Dit haalde bij DWS de concen tratie weg, waardoor HVS alle ruimte kreeg en een 3—8 zege behaalde. In Rotterdam werd de dames- strijd Ancora II—UVG een vrij tamme vertoning, waarin wei nig aantrekkelijks geboden werd. Er was bij beide ploegen' weinig variatie in de strijd, zo dat het ai spoedig een saai ge heel werd. Vooral Ancora II bleef onder de verwachting en Nel Grandazzi geblesseerd. SPECIALIST IN KLEUREN-TELEVISIE gaf UVG zóveel ruimte dat de Schiedamse formatie een 5—8 zege kon grijpen. Voorsprong De heren van Wilton hebben za terdagavond geen fouten ge maakt tegen Ancora III. Het werd een vrij gelijkopgaande strijd, waarin met wisselend succes een voorsprong werd ge nomen. De aanval van Wilton had wat meer inhoud gekregen, door de terugkeer van Huib van der Lugt, die met rijn grote routine vaak uiterst gevaarlijk opereerde. Dit alles had tot ge volg dat Wilton de ruststand op 8—6 bracht In de tweede helft heeft Ancora met inzet van alle krachten ge probeerd de verdediging van Wilton te doorbreken, maar de Schiedammers bleken het hoofd koel te houden, wat hun een welverdiende 14—11 zege opleverde. Hoogvliet II heeft weinig partij kunnen geven aan HVK, dat geen wisselspelers had door ve le vakantiegangers. Ondanks dit gemis heeft HVK weinig problemen gekend, al had het in de openingsfase enige moeite met het grillige spel van Hoog vliet Maar al snel had HVK het juiste antwoord gevonden, wat hun de kans bood om in de eerste helft al uit te lopen naar een 8—3 Voorsprong. Na rust was er praktisch geen sprake meer van verzet van Hoogvliet-zijde, zodat HVK alle ruimte had om naar een 19—4 overwinning weg te lopen. De verdediging van WIK-heren had in de openingsfase van de strijd met Unitas II nogal wat problemen met het vinden van het juiste concept om de Maas sluise ploeg te stoppen. Het ge volg was dat Unitas meer ruim te kreeg dan verwacht mocht worden en daardoor WIK danig op de hielen bleef zitten, dat met moeite een 8—9 ruststand kon behalen. In de tweede helft ging WIK over op een consequente maqdek- king, waarmee Unitas alle moeite had en die WIK uiteind elijk een 11—15 overwinning bracht De herenwedstrijd Vires II—Hol landlaan Is een wat rommelige strijd geworden. De oorzaak j hiervan was de uiterst strakke leiding, die precies averechts werkte. In de eerste helft had Hollandlaan weinig moete met de Goudse formatie en liep op gemakkelijke wijze uit naar een 3—11 voorsprong. Holland iaan ging hierna de zaken wat te ïakonlek aanpakken, waar door Vires voor rust terug kon kMK« tot 6-U. In de tweede helft werd Holland iaan sterk in de verdediging gedrongen en heeft op een be paald moment vijf minuten lang geen kans gezien om tot een aanval te komen. Uiteinde lijk schakelde de Vlaardingse ploeg over op de break-out, die het gewenste succes opleverde. Zonder verder noemenswaardi ge problemen bracht Holland iaan de eindstand op 14—20. Martin van der Vlies was bij Hollandiaan weer de topscorer met niet minder dan acht tref fers. Vlaardingen Radio Molenaar Is de Elan beker-tafeltennis^ competitie sterk gestart In de^ promotie overgangsklasse is 1 bet Vlaardingse drietal Brugts, Oppenhelm en Van Dijk na twee wedstrijden nog ongesla gen. Wat de persoonlijke resul taten betreft heeft Hielke Brugts nog een 100 procent sco re. In en tegen Overschie won nen de Vlaardingers met 7-3. Behalve Brugts scoorde ook Hans Jaap Oppenhelm een hat trick, terwijl René vaa Dijk één partij op rijn naam bracht Het dubbel ging hier verloren. Afgelopen zaterdag speelde Ra dio Molenaar thuis tegen Twen ty One Up. Ook in deze wed strijd was het Vlaardingse drie- lal oppermachtig. Hielke Brugts won weer drie partijen, terwijl Hans Jaap Oppenheim en René van Dijk ieder twee partijen wonnen. Het dubbel was ditmaal wel voor Radio Molenaar (Brugts/Van Dijk)- Derhalve werd het een royale 8^2 overwinning. Nog drie wedstrijden zijn er te spelen om uit te maken wie de Elan beker mee neemt Maan dag 5 januari gaat Radio Mole naar naar TBSM, zaterdag 17 januari komt TOGB naar Vlaardingen, terwijl de laatste wedstrijd op maandag 19 ja nuari bij Elan gespeeld wordt Op 5 en 12 januari houdt Radio Molenaar het nieuwjaarstoer- nooi, dat voor alle leden leden open staat. De gezelligheids fak- tor 2al in dit toernooi de na druk krijgen. Op 5 januari wor den tevens de kampioensteams gehuldigd, te weten het tweede, derde en achtste team. Tevens wordt Aad van Opstal in het zonnetje gezet voor de beste seizoenprestatie van aBe leden. Hij scoorde dit seizoen liefst 93 procent, wat inhoudt dat hij slechts twee partijen uit handen moest geven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5